Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Supergirl87 είπε:

      Καλώς σας βρήκα λοιπόν κ σας ευχαριστώ όλες!Η ιστορια ξεκινάει περίπου 2 χρόνια πριν κάνοντας σαλπιγγογραφια βρήκαμε βουλωμένη την αριστερή μαζί μ ενα πολύποδα,μετά από αυτό υστεροσκοπηση κ έπειτα μπηκαμε στο μακρύ ταξίδι της εξωσωματικής!Έχω κάνει τρεις φορές κ 3 εμβρυομεταφορες οι οποίες δεν έδωσαν ποτέ ένα νουμερο στην χοριακη ήταν όλες αρνητικές(έστω κάτι μικρο).Η απελπισία μεγαλη ότι ισως δεν τα καταφέρω ποτέ.Δεν ξερω πραγματικά τι άλλο να κάνω.Γιατί δεν πετυχαίνει η εμφύτευση;Αναρωτιέμαι…

      Κάποια εξέταση για την μήτρα πχ nsg  έχεις κάνει εκτός από υστεροσκοπηση? Μετά μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο σε ανοσολογικά Κ ενδοκρινολογικά μπορείς Κ δωρεάν στο Έλενα στο τμήμα καιεξιν αποβολών. Αν δεν βρεθεί τίποτα ούτε στην μήτρα ούτε πουθενά τότε έχεις δικαίωμα για προεμφυτικο ελενχο στα έμβρυα. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλύτερα να τα φάτε σουβλάκια με την Σύσα και τον Φέφο!

Και εγω ετσι λεω! Να τα φατε σουβλακια, κοκορετσια και κοντοσουβλια!

Τι κανετε κοριτσια?

Αγγελικη, Αφροδιτη, Εβιρι, Δωρακι, Μπιγκι, Ζωπ, Περιστερακι, Φεφη, Αννα και οσες ακομα ξεχναω? Αληθεια πολλες ειμαστε! Εχει και στα αλλα καφε τοση κινηση?

Γεια σου Αρνικολ! Σε θυμαμαι απο το Φορουμ Ελληνογλωσων γονεων , εγραφες παλια αν θυμαμαι καλα..

Μπιγκι δε το σκεφτηκα αυτο που ειπες, εγω με αφελεια πιστεψα το agency που μου ειπαν οτι θα τους διωξουν αλλα δε βλεπω φως στον οριζοντα..Τωρα εχουν γεμισει παλι οι καδοι στην αυλη, ξεχνανε να τους βγαλουν εξω, και ειναι ξεχειλισμενοι, θα γεμισουμε ποντικια...:?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μπιγκι δε το σκεφτηκα αυτο που ειπες, εγω με αφελεια πιστεψα το agency που μου ειπαν οτι θα τους διωξουν αλλα δε βλεπω φως στον οριζοντα..Τωρα εχουν γεμισει παλι οι καδοι στην αυλη, ξεχνανε να τους βγαλουν εξω, και ειναι ξεχειλισμενοι, θα γεμισουμε ποντικια...:?

Δεν υπάρχει περίπτωση να τους διώξουν Ελένη, μπαίνουν τα λεφτά έτοιμα κάθε μήνα, γιατί να τους διώξουν; Αυτοί τους έχουν στο κεφάλι τους κάθε μέρα; Όχι βέβαια. Εσύ τους λούζεσαι...

Αχ μακάρι να ήταν και για μας αργία αύριο!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Ζέστη και σήμερα αλλά όχι σε τέτοια υπερβολή όπως το Σάββατο. Ευτυχώς βρήκα παπουτσάκια ανοιξιάτικα πάνινα, όχι αθλητικά, για την κόρη μου, να τα φοράει στο σχολείο κάθε μέρα.

Αισθάνομαι όμως τόση κούραση, που έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν μου λείπει σίδηρος ή κάποια βιταμίνη ή νιάτα. Το χειρότερο είναι ότι μόνο τα δύο πρώτα μπορώ να αναπληρώσω, αλλά το τελευταίο είναι το σημαντικότερο.

Ααααχ κρίμα, απογοητεύτηκα που είχαν σκυλάκι και όχι μπύρες... τζάμπα τα στερεότυπα! :P

χαχαχαχαχαχα, άσε, τις μπύρες τις έχουν παραμάσχαλα, δεν τις αφήνουν καθόλου από το χέρι. Υπάρχουν πολλοί μεθυσμένοι που κυκλοφορούν και τη μέρα (ακόμη και στις 09:00 το πρωί) τόσο που αναρρωτιέμαι, ότι για να είναι ήδη μεθυσμένοι από ποια ώρα ξεκίνησαν να πίνουν;

Για τον καιρό στη βόρεια Ευρώπη, η απάντηση είναι μία: το καλοκαίρι έρχεται κάποια στιγμή μεταξύ Μαρτίου και Ιουλίου, και για λίγο. Άμα σας κάνει καλοκαίρι όοοοολο τον Ιούνιο να θεωρήστε τους εαυτούς σας πολύ τυχερούς.

Κάτι τέτοιο μας έλεγαν χτες οι φίλοι μας, ότι τον Αύγουστο επειδή θα βρέχει συχνά θα κατεβαίνει αρκετά και η θερμοκρασία και θα είναι χειμωνιάτικο το τοπίο. Νωρίτερα πάντως, έριχνε αστραπές σε πολλά σημεία του ουρανού και έριξε λίγη βροχή, για λίγη ώρα μόνο.

Αληθεια ασχετο σας ειχα πει για τους διπλανους? Που δερνει αυτος αυτην, και ακουω συνεχεια μεσα απο τον τοιχο , βρισιες, ουρλιαχτα και κλαμματα?

Μια φορα δεν αντεξα και καλεσα και αστυνομια, αυτος εσπαγε πορτες, το μωρο τους ουρλιαζε...

Πω ρε τι γίνεται εκεί; Καλά έκανες γιατί δεν ξέρεις κατά πόσο κινδυνεύει η ζωή τους.

Ε προσφατα μαθαμε και το ποιον τους, αυτος ντιλαρει γιαυτο μπαινοβγαινει τοσος κοσμος διπλα μερα-νυχτα.

Τι θα πει "ντιλάρει";

Εβίρι στείλει κανένα ταπεράκι...Μου άνοιξες την όρεξη!

Ναι αμέ και βέβαια να σου στείλω ό,τι τραβάει η ψυχή σου.

ειπα στον χαζμπαντ να φωναξουμε εναν παπα να μας κανει ευχελαιο και μουπε οτι θα το κανονισει :rolleyes:

Χρήσιμο θα ήταν, ή αλλιώς να κάνετε μια φορά στο τόσο έναν αγιασμό.

κ εδώ είχε ζέστη χθες. για το ντυσιμο των γερμανικών τανκς...ουδέν σχόλιον!

χαχαχαχαχαχαχα

Κ

Χρυσοχέρα όπως πάντα Έβιρι!

Τενκ γιου, τενκ γιου.

32? Εμέις σε κανένα δίμηνο θα πιάσουμε αυτές τις θερμοκρασίες κι ας είμαστε πιό νότια!

Φαντάσου ανισορροπία που υπάρχει εδώ, μηδενός εξαιρουμένου (ούτε του καιρού)

Άλλα 'ντ' άλλων.

Κι εγώ κάτι σε ζωάκι σκέφτηκα αλλά πρόλαβαν τα υπόλοιπα κορίτσια και το μάντεψαν!

Θα σε συμπεριλάβω στους νικητές.

Καλά να περάσετε!

Σ' ευχαριστώ, τελικά δεν κανονίσαμε κάτι εκτός πόλεως, αλλά θα πάμε κοντινή βόλτα.

Γειά σας! πριν λίγο εφυγαν για κούνιες ο Βασ με τα μικρά, κοιμάται ο μπέμπης και βρήκα ευκαιρία να μπω. Τι κάνετε; Για σήμερα έφτιαξα φακές με το ζόρι, γιατι είμαι ξενυχτισμένη. τι ωραίες μέρες κάνει βρε παιδιά, μου την έχει δώσει η κλεισούρα. 12 /5 σαραντίζω, 12/5 βγαίνω για καφέ!

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ευτυχώς είναι λίγες οι μέρες μέχρι τις 12/5 και μην ξεχνάς ότι ο καιρός περνάει γρήγορα. Κατά τα άλλα πώς είναι ο μπεμπούλης; Είναι ήσυχος; Τρώει καλά ή σε παιδεύει; Τα άλλα παιδάκια σου πώς το έχουν πάρει που έχουν μωρό στο σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει "ντιλάρει";

Διακινεί ναρκωτικά...

Εβίρι τον Αύγουστο εδώ στα βόρεια κλίματα πρέπει να τον δεις για να τον πιστέψεις. Ξέρεις που λέει "κι από Αύγουστο χειμώνα"; Κάποιες χρονιές είναι ακριβώς έτσι.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω περσι μονο γυρισα τελη Αυγουστου και ειχαμε ψοφησει στο κρυο...

ασε τη βροχη! Ειχαμε ανεβει με την αδερφη μου, εκατσε μια εβδομαδα, εφαγε στη μαπα τον κ@λοκαιρο και εφυγε...

Με το που κατεβηκε απο το αεροπλανο και πατησε το ποδι της σπιτι μας το πρωτο που εκανε ηταν να γδυθει και να βαλει καλοκαιρινα, λεει δεν αντεχε !!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια εγω δεν εχω ζησει ευτυχως ενδοοικογενειακη βια ..και μονο που ακουγα απο διπλα τα ουρλιαχτα και το ξυλο κοντεψα να παθω ψυχολογικο..

Ακουγα ουρλιαχτα στον υπνο μου και εβλεπα εφιαλτες, φοβομουν ανεξηγητα μεσα στο σπιτι..ποσο μαλλον οποιος το ζει! Πραγματικα πιστευω δημιουργει αλυτα ψυχολογικα προβληματα..Το μωρο τους το εχει λυπηθει η ψυχη μου..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Διακινεί ναρκωτικά...

Όσο ζω μαθαίνω. Ευχαριστώ Έλεν.

Εβίρι τον Αύγουστο εδώ στα βόρεια κλίματα πρέπει να τον δεις για να τον πιστέψεις. Ξέρεις που λέει "κι από Αύγουστο χειμώνα"; Κάποιες χρονιές είναι ακριβώς έτσι.

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Κι από Αύγουστο χειμώνα.

Παιδια εγω περσι μονο γυρισα τελη Αυγουστου και ειχαμε ψοφησει στο κρυο...

ασε τη βροχη! Ειχαμε ανεβει με την αδερφη μου, εκατσε μια εβδομαδα, εφαγε στη μαπα τον κ@λοκαιρο και εφυγε...

Πήγε μετά στην Ελλάδα και στέγνωσε η γυναίκα.

Παιδια εγω δεν εχω ζησει ευτυχως ενδοοικογενειακη βια ..και μονο που ακουγα απο διπλα τα ουρλιαχτα και το ξυλο κοντεψα να παθω ψυχολογικο..

Ακουγα ουρλιαχτα στον υπνο μου και εβλεπα εφιαλτες, φοβομουν ανεξηγητα μεσα στο σπιτι..ποσο μαλλον οποιος το ζει! Πραγματικα πιστευω δημιουργει αλυτα ψυχολογικα προβληματα..Το μωρο τους το εχει λυπηθει η ψυχη μου..

Κι εγώ θα φοβόμουν πάρα πολύ με τέτοιους γειτόνους.

Link to comment
Share on other sites

Χωρια που κυκλοφορουν με μια μπυρα στο χερι συνεχεια..βγαζουν βολτα το μωρο με τη μπυρα ανα χειρας..

και αυτοι και οι φιλοι τους, ακομα και πρωι να ναι. Αυτο ακομα δε το καταλαβαινω..ποσο αρρωστος να σαι για να αρχιζεις τις μπυρες πρωι πρωι?

Εβιρι τα βραδυα εχει ησυχια εκει η' κυκλοφορουν μεθυσμενοι?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές έχει ησυχία. Έχω δει όμως, αρκετούς μεθυσμένους το πρωί και επίσης νωρίς τα βράδυα. Μετά νομίζω αραιώνουν κι αυτοί την κυκλοφορία τους στους δρόμους. Αλλά στο κέντρο της πόλης, καθώς και στη δική μας περιοχή βρίσκουμε διαρκώς σπασμένα μπουκάλια μπύρας.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές έχει ησυχία. Έχω δει όμως, αρκετούς μεθυσμένους το πρωί και επίσης νωρίς τα βράδυα. Μετά νομίζω αραιώνουν κι αυτοί την κυκλοφορία τους στους δρόμους. Αλλά στο κέντρο της πόλης, καθώς και στη δική μας περιοχή βρίσκουμε διαρκώς σπασμένα μπουκάλια μπύρας.

Αν διαλεγες μεταξυ Ηνωμενων Αραβικων Εμιρατων και Γερμανιας τι θα διαλεγες? Η Γερμανια ειναι πιο κοντα στο δικο μας τροπο ζωης λογικα..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό το πράγμα με τα σπασμένα μπουκάλια μπύρας στη Γερμανία είναι απίστευτο! Χίλιες φορές καλύτερα τα αλουμινένια κουτάκια και τα πλαστικά ποτήρια που έχουμε εδώ.

Κι εγώ το έχω απορία τι θα προτιμούσες Εβίρι, Σαουδική Αραβία ή Γερμανία ή Ελλάδα!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η ζωή στην Ελλάδα είναι ασύγκριτη, έχουμε την καλύτερη χώρα σε πολλούς τομείς, έστω και με το μπάχαλό της, όσον αφορά τη ζωή σε άλλες χώρες όμως και μεταξύ των δύο που έζησα εγώ, θα προτιμούσα την Σ. Αραβία. Θα με περάσετε για τρελλή, αλλά μάλλον είμαι επηρεασμένη από τον ξεκούραστο τρόπο ζωής που είχα εκεί. Ενώ εδώ με κουράζει η καθημερινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η ζωή στην Ελλάδα είναι ασύγκριτη, έχουμε την καλύτερη χώρα σε πολλούς τομείς, έστω και με το μπάχαλό της, όσον αφορά τη ζωή σε άλλες χώρες όμως και μεταξύ των δύο που έζησα εγώ, θα προτιμούσα την Σ. Αραβία. Θα με περάσετε για τρελλή, αλλά μάλλον είμαι επηρεασμένη από τον ξεκούραστο τρόπο ζωής που είχα εκεί. Ενώ εδώ με κουράζει η καθημερινότητα.

Εβιρι καμμια φορα η κουραση εχει και ψυχολογικα αιτια...

Για αυτο που λες εγω δεν εχω ζησει σε πολλες χωρες, σε δυο μονο και σαφεστατα προτιμω Ελλαδα εστω και με την ανοργανωσια...

Καλα και τα παρκα, καλη και η οργανωση, αλλα αμα δεν υπαρχει και τιποτα αλλο βαρας μπυελες..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...