Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Supergirl87 είπε:

      Καλώς σας βρήκα λοιπόν κ σας ευχαριστώ όλες!Η ιστορια ξεκινάει περίπου 2 χρόνια πριν κάνοντας σαλπιγγογραφια βρήκαμε βουλωμένη την αριστερή μαζί μ ενα πολύποδα,μετά από αυτό υστεροσκοπηση κ έπειτα μπηκαμε στο μακρύ ταξίδι της εξωσωματικής!Έχω κάνει τρεις φορές κ 3 εμβρυομεταφορες οι οποίες δεν έδωσαν ποτέ ένα νουμερο στην χοριακη ήταν όλες αρνητικές(έστω κάτι μικρο).Η απελπισία μεγαλη ότι ισως δεν τα καταφέρω ποτέ.Δεν ξερω πραγματικά τι άλλο να κάνω.Γιατί δεν πετυχαίνει η εμφύτευση;Αναρωτιέμαι…

      Κάποια εξέταση για την μήτρα πχ nsg  έχεις κάνει εκτός από υστεροσκοπηση? Μετά μπορείς να κάνεις έναν έλεγχο σε ανοσολογικά Κ ενδοκρινολογικά μπορείς Κ δωρεάν στο Έλενα στο τμήμα καιεξιν αποβολών. Αν δεν βρεθεί τίποτα ούτε στην μήτρα ούτε πουθενά τότε έχεις δικαίωμα για προεμφυτικο ελενχο στα έμβρυα. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αν παίρνουν benefits το πιθανότερο είναι να παίρνουν και housing benefit, άρα δεν θα φύγουν ποτέ (για το agency είναι γκαραντί εισόδημα).

Ναι, φυσικά δουλεύω - είναι αργία αύριο;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερουδιααααααα!σημερα λεμε να φαμε απέξω σαντουιτσακι!!!!!!!!!!πω πω απο χθες που το συμφωνησαμε με τον αντρουλη εχω τρελλαθει απο την χαρα μου,ειναι η 3φορα που το κανω στην εγκυμοσυνη κ καταλαβαινετ χιχιχι!α ρε ατιμο ζαγχαρο με εκανες της καλης διατροφη,πφ καταντια χαχαχαχαχα!ελπιζω να το απολαυσες

Αφροδιτη με γεια τα ψωνια!QUOTE]ευχαριστωωωω

Ετοιμαζομαστε για μπαρμπεκιου στην βεραντα μας,αφου εχει τελεια λιακαδα,θα φαμε μαζι με καλους μας φιλους. Τωρα θα παω να φτιαξω τζατζικακι και να καθαρισω πατατες ;)
τι ομορφααα!!!!καλη παρεα, μπαλκονακι, μεζεδακια και κουβεντουλα!!!:D
Καλησπερα!

Σημερα πηγαμε την καθιερωμενη μας βολτα στην εκκλησια το πρωι,κοινωνησα τον θησαυρουλη μου και μετα βγηκαμε βολτιτσα με τον μπαμπακα μας.

Στο καφεδακι μας ειχαμε παρεα και την Χρυσοβαλαντω με τον αντρουλη της και αλλα 2 ζευγαρια.QUOTE]χαιρομαι που περασατε καλα, παντα τετοια

Ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι κι εδώ. Μια εμορφιά. Δεν έχω λόγια να το περιγράψω, κανονικά δε θέλει περιγραφή με λόγια, κάμερα θέλει.
αυτοι οι ξενοι ειναι απιστευτοι!!!μα καλα, το σκυλι με το μωρο!!!κανεις σαν τους ςλληνες γονεις τελικα!!!:|
Αληθεια ασχετο σας ειχα πει για τους διπλανους? Που δερνει αυτος αυτην, και ακουω συνεχεια μεσα απο τον τοιχο , βρισιες, ουρλιαχτα και κλαμματα?

Μια φορα δεν αντεξα και καλεσα και αστυνομια, αυτος εσπαγε πορτες, το μωρο τους ουρλιαζε...

κριμα για το μωρακι τους, τι φταιει το καημενουλι!!!κριμα και για σας φυσικα!!!:(:(

περιστερακι μου δεν πειραζει, θα μπορουσαμε αλλωστε να μιλαμε με τις ωρες:D:D

εμεις περασαμε μια ομορφη κυριακη. ξυπνησαμε, ηπιαμε καφεδακι και ξεκινησα να κατεβασω τα ρουχα της μικρης.και εκει εγινε ο χαμος!!!δεν μαφηνε να της τα δοκιμασω, ηθελε μονο μαγιο και καπελο...τηςς δοκιμασα καποια που ειχα αμφιβολια, μαζεψα καποια αλλα που ειναι πολυ χειμερινα και καποια κοντα και τα ανεβασα στο πανω ντουλαπι. μετα φυγαμε για κουνιες για μια ωρα , γυρισαμε , ψησαμε ψαρακια στο μπαλκονι, φαγαμε, η μικρη κοιμηθηκε μια ωρα , εγω μαζεψα κουζινα, εβαλα σκουπα και λεω ας μαζεψω και τα πλυμμενα και σκουππππ!!!πεφτει ενα γυαλινο πυρεξ και σπαει!!ξανα μανα σκουπα!!!τελειωνει και αυτο, πλενω μερικα ρουχα της μικρης, φτιαχνω μια πιτσα και βουρ παλι παιδικη χαρα. ειχαμε κανονησει με μια φιλη να παμε , παιξανε και λιγο τα παιδια και 8 η ωρα σπιτι γιατι επρεπε να παρουμε τα φαρμακια μας. ξενικησαμε αντιβιωση τλκ χθες γιατι ο βηζζας δεν σταματουσε, ειχε πολλα φλεματα και μυξιουλες.καναμε μπανακι, εφαγε το μικρο μου πιτσα(μου την ζητησε το μεσημερι.παω να της δωσω ψαρι και μου λεει:μαμα δε μαλεσει κατολου ατο, θελω πιτα, μου φτιαξεις ???το βραδυ της λεω. το βλαδυ??/εντατσι:D:D:D) και τυην εβαλα για υπνο. μαγειρεψα φακες για σημερα τις οποιες και ξεχασα και καηκαν λιγο, αλλαξα κατσαρολα , επλυνα τ απαντα και ειπα να ξαπλωσω!!!αμ δεεε!! η μικρη μου ανεβασε πυρετο, ,μεχρι 37,9 , της δωσαμε ντεπον και παει ο αντρας μου να πιει νερο και του πεφτει η γυαλινη κανατα και σπαει:evil::evil:1,30 η ωρα τη νυχτα αυτα!!!!!!μαζεψαμε γυαλια κπλ, σημερα θα σκουπισω. ειχα μια γεματη κυριακη με διαφορες ατυχιες αλλα και με πολλες αγαπουλες με το μπουμπουκι μου:-P:razz::-Pεσεις πως περασατεεε????σημερα ειναι πολυ καλα το αστερι μου, πηγε στο σχολειο με χαρα και κεφι. και εγω στη δουλεια επισης, μιας και θα καθησουμε αυριο παλι;);). μακιααα

Link to comment
Share on other sites

Εκστρατεία/ συλλογή υπογραφών για πιο αποφασιστική προστασία του μητρικού θηλασμού στην Ελλάδα.

Παρακαλώ υποστηρίξτε την και διαδώστε την.

http://ibfan.gr/%ce%b5%ce%ba%cf%83%cf%84%cf%81%ce%b1%cf%84%ce%b5%ce%af%ce%b5%cf%82-%ce%b4%cf%81%ce%ac%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82/%cf%85%cf%80%ce%bf%ce%b3%cf%81%ce%ac%cf%88%cf%84%ce%b5-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%ce%bd%ce%b1-%ce%b3%ce%af%ce%bd%ce%b5%ce%b9-%ce%bf-%ce%b4%ce%b9%ce%b5%ce%b8%ce%bd%ce%ae%cf%82-%ce%ba%cf%8e%ce%b4%ce%b9%ce%ba/

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Είμαι ένα πτώμα σήμερα! Όλο το σαββατοκύριακο έπλενα ρούχα, σιδέρωνα και κατέβαζα καλοκαιρίνα. Το τι ρουχομάνι πέρασε από τα χέρια μου δεν λέγεται! Κι ακόμη δεν έχω τελειώσει αλλά την πιο πολλή δουλειά την έκανα!

Διάλειμμα έκανα μόνο χθες το πρωί-μεσημέρι που πήγαμε στον νονό της κόρης μου γιατί γιόρταζε του αγίου Γεωργίου και μας είχανε τραπέζι.

Σήμερα τρώμε λίγο από όλα.

Αυτά, ξεκινάω να διαβάζω τα νέα σας.......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα κρέμασα τις κατσαρόλες ψηλά!Που ελεγε και μια διαφήμιση...Ειχα φαγητό για τον μικρό μου,εγώ βολεύτηκα όπως όπως και έχω σχέδια για το βράδυ...Να πάρω την περιστεροοικογένεια να πάμε βόλτα!

Εχω κέφια...

Περάσατε τέλεια υποθέτω ε???

Κι αυτό γιατί πήρα επιτέλους μια απόφαση που την βασάνιζα καιρό...Δεν ξαναπηγαίνω στην διαιτολόγο και συνεχίζω μόνη μου.Δεν έχω άλλη υπομονή να πληρώνω,να ταλαιπωρούμαι και να μην βλέπω αποτέλεσμα με τον ρυθμό που επιθυμώ

Με βοήθησε πολύ,εχασα πολλά κιλά και έφτιαξε η διάθεση και η ψυχολογία μου,αλλά μέχρι εκεί...Για παραπέρα δεν είναι...Αλλα δεν θελω να πω δημοσίως για ευνόητους

λόγους

Κάνε ότι νομίζεις καλύτερο για σένα. Άλλωστε έχεις χάσει ήδη πολλά οπότε κα η ανεβασμένη ψυχολογία θα σε βοηθήσει να κρατηθείς .....στον ίσιο δρόμο!!!!!

Τζα να μαι και εγω εδω αναμεσα σε κουτες με καλοκαιρνα/χειμωνιατικα παπλωματα κουβερτες και τα σχετικα,σας διαβασα λιγο στα πεταχτα,περαστικα στην ελενη ατιμα δοντια σε καταλαβαινω εκναα γενικο ρεκτιφιε στα 18,5...Αγγελικη περαστικα στη μαμα σου...

Εμεις εδω ο καιρος καλος αλλα εγω δεν μπορω να παρω τα ποδια μου νιωθω απιστευτη κουραση με το παραμικρο ωιμε ετσι θα με παει μεχρι να γεννησω??Αχ δεν θα αντεξω..Επισης εχουν ξεκινησει και οι καουρες και φλεγομαι σαν δρακος!!!!Φευγω γιατι ξυπνησε ο μικρος τα φιλια μου σε ολες!!!!Φεφη-περιστερω-μεταξακι-Εβιρουλα και οποια αλλη ξεχασα σμουτσ sLo_grouphug3.gifBG9lzzb7VbAAAAABJRU5ErkJggg==

Να χαρώ εγώ κοιλίτσα που μεγαλώνει!!!

Με το μαλακό τις δουλειές, όλα θα γίνουν σιγά -σιγά!

Σούπερ το τικεράκι με τις αγκαλίτσες!

κόρες διορίστηκα δικ. αντιπρόσωπος σε ένα χωριό στο λουλουδιστάν. μακριάαααααααααααααααααα!!!!!!!

άντε να δούμε πώς θα τα καταφέρω με γάμο από το Σάββατο κ βάφτιση μαζί!!!!!!

καλά κουράγια μου!

καλό σκ σε όλες! τις φιλούρες μου!!!!!

Δεν σε φοβάμαι εσένα! Είσαι σκληρό καρύδι , θα τα καταφέρεις! Να έρθω εκδρομούλα μαζί σου????

καλησπερα αγαπουλες, τι κανετε χαθηκα το ξερω αλλα δεν σας προλαβαινω, το βραδακι που λεω θα μπω να τις διαβασω εχετε γραψει ενα κατεβατο οποτε διαβαζω λιγο και μετα τα παραταω..

Δεν πειράζει! Εσύ να είσαι καλά!

Τι κανετε? εμεις μια χαρα, η δουλιτσα παει ετσι και ετσι, το περδικακι μου μεγαλωνει πολυ και εχει αλλαξει, κανει πολλα ωραια πραγματακια και κοιμαται πια το βραδυ, μονο μια φορα ξυπναει και ολα πανε καλα.

οι ετοιμασιες για την βαπτιση χαλαρα, παραγγειλαμε μπομπο, και σημερα θα παμε για προσκλητηρια.

Μενει το τραπεζι το οποιο, εχουμε βρει ενα μαγαζι αλλα με την ευκαιρια των εκλογων που θα ανεβουμε πατρα θα ριξουμε και μια ματια ακομα μηπως και δουμε και κατι αλλο, θα κλεισουμε και τα γλυκα και οσο για τον στολισμο θα τον κανω εγω, απλα και λιτα. Συνθημα μας η απλοτητα!

Μετα θα κοιταξουμε για ρουχα, του αντρουλη και της περδικας, εγω εχω ενα φουστανι κοκκινο και θα παρω μονο παπουτσια.

με το καλό να γίνει η βάφτισή σας Μαράκι!

α! να σας πω και το πιο συμαντικο, ξεκινησα διαιτα κανονικη σε διαιτολογο μαζι με μια φιλη που δουλευουμε μαζι, καλη ειναι ευκολη και απλη.

θα δουμε πως θα παμε.. το εχουμε παρει πολυ ζεστα..

σας αφηνω και τα ξαναλεμε!!

φιλια πολλα!!

Α ωραία! Σταμάτησε το περιστεράκι μας και ξεκινάς εσύ! Τι timing κι αυτό?

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε; δεν εαανι καμία τώρα εδώ που μπορώ να μιλήσω λίγο να ξελαμπικάρω;

λοιπόν, τα νέα μου, γέννησα, όλα πήγαν καλά, μέσα σε 2 ώρες βγήκε ο μπέμπης. είχα ξεχάσει βρε παιδιά τους πόνους της γέννας... α πα πα πα... δεν το ξαναπερνάω αυτό, δε πα να λένε για 4ο... τα έχω ψιλοπαίξει απ'τα ξενύχτια, αλλά περισσότερο με κουράζουν τα μεγάλα. να σας ρωτήσω: είναι φυσιολογικό που με εκνευρίζει ο άντρας μου να το αποδώσω στη λοχεία, στην κλεισούρα και στην κούραση;

μου λείψατε...

Αρετούλα μου να σου ζήσει ο μπέμπαρος!!!! Καλώς μας ήρθες πάλι! Όσο για τον εκνευρισμό που έχεις με τον άντρα σου, πιο φυσιολογικό δεν γίνεται!!!! Μία φίλη μου ήθελε να τον πετάξει από το μπαλκόνι!!!!!

Σιγά σιγά θα ηρεμήσεις και θα προσαρμοστείς στους νέους σου ρυθμούς! Λίγο υπομονή χρειάζεται κοριτσάκι μου και όλα θα στρώσουν! Πολλά πολλά φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. δεύτερη φορά που προσπαθώ να γράψω...ελπίζω να μη σβηστεί...

εβίρι μου, χαίρομαι που πέρασες όμορφα στο τραπέζι με τα καλούδια που ετοίμασες!

κ εδώ είχε ζέστη χθες. για το ντυσιμο των γερμανικών τανκς...ουδέν σχόλιον!

αφροδίτη μου απολαυστική η Τ σου! με τις ατάκες της, τις προτιμήσεις της σε παπέλο (εμείς το λέμε ταπέλο)! ξεθεώθηκες στις δουλειές, αλλά τουλάχιστον σε ευχαριστήθηκε το παιδί! αυτό μετράει στο τέλος! όσο για τις μοναξιές στη βεράντα...μαζί σου κ εγώ!

τακτοποίησα ντουλάπες συρτάρια, κομοδίνο! πέταξα κ σαβούρα!

έκανα γενοκτονία μικροβίων στη μεγάλη τουαλέτα!

καθάρισα βεράντες, έβαλα πλυντήρια ρούχων, πιάτων, ξανά πλυντ. ρούχων.

σφουγάρισμα, ριχτάρια, κρεμούλα το φεφόπαιδο που μου ζήτησε-έχουμε απαιτητικές κοράκλες!

έλεν, φρίκη οι γείτονες! ιδίως για το μωρό!!!!

χθες ήπια καφεδάκι με τον φεφούλι το πρωί, αφού πάρκαρα την σύσα στα πεθερικά! να ' ναι καλά οι άνθρωποι!

σήμερα θέλω να κοιμηθώ. μας ξενύχτισε η κόρη 2-5!!!!!!είχε ιδρώσει, την άλλαξα κ πάει ο ύπνος. άρχισε την πάρλα, μετά "θέλεις να μπεις!! στο πίτι"=να πάμε μέσα στο σαλόνι!!!!!πήγαμε, έτρεχε σε όλο το σαλόνι στα σκοτάδια! φρίκη! ήπιε γάλα κατά τις 4.30-δεν την πάλευα άλλο!!!!

κοιμηθήκαμε οι δυό μας, ο πατήρ της προτίμησε τον καμαπέ! δεν τον αδικώ, εγώ του το πρότεινα!!!!

φταίω που δεν της είχα κοντομάνικο από την αρχή, φταίω που άφησα για σήμερα το να βάλω κουβέρτα κ να μαζέψω το πάπλωμα-είναι πουπουλένιο κ φούρνος!!!

άντε να μας δω κ σήμερα!

χθες την πήγε ο πεθερός μου στο σταθμό των τρένων κ της άρεσε που είδε τρένα!!!!!

πώς λέει τον Βενιζέλο όταν τον βλέπει στη διαφήμιση; ΒΑΓΓΕΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!! την ρωτάω τί είναι αυτός Σύσα μου καλός ή κακός; μου απαντάει κοιτάζοντας με κατεβασμένα φοβισμένα μάτια "εν είναι καλός,μαμά, εν είναι καλός". το ίδιο κ με τον Σαμαρά. μόνο που εκεί στην ερώτησή μου για το αν είναι καλός ή κακός η Σύσα ξεκαρδίστηκε! το παιδί είναι έξυπνο! ο τύπος είναι σούργελο!!!!!!

συγνώμη για το πρωινιάτικο πολτικό άσχετο παραλήρημα, αλλά μέσα στη ζωή κ αυτά! πιο μέσα δεν γίνεται!

ζωπ μου φιλάκια!

ηλιαχτίδα μια χαρά τα προλαβαίνεις!

μαρία η καραμελίτσα είναι το κάτι άλλο! να την χαίρεστε!

άννα μου έχω κ βοήθεια από τις 2 γιαγιάδες. κ εσύ το ίδιο κ καλύτερα θα τα προλαβαίνεις! αχ κοντεύεις κ όταν διαβάζω μηνύματά σου συγκινούμαι!!!!!να το ξέρεις ότι σας αγαπώ μάνα κ γιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τζεονίκ τέλεια η ιδέα για μπάρμπεκιου στη βεράντα! ιδίως με φίλους!

περιστεράκι μου πώς τα πας; γιατί ξενυχτάς;

αγγελική να έρθεις για γραμματέας μου, ψάχνω γραμματέα! έχει κ τσιπουράδικα!

κόρες σας παρακαλώ ψηφίστε στην ηλεκτρονική φόρμα που σας έβαλα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι σήμερα ελπίζω να είστε εντελώς καλά!

Αφροδιτούλα εγώ όποτε μπαίνει η άνοιξη έχω τάσεις φυγής! Κάποια πρωινά που δεν πάμε μαζί με τον άντρα μου στην δουλειά, περνάω από το λιμάνι κι εκείνη την ώρα φεύγουν τα πρωινά δρομολόγια των καραβιών. Πόσες φόρες δεν έχω σκεφτεί να μπω σε ένα από αυτά...... Αλλά μετά συνέρχομαι και συνεχίζω τον δρόμο μου!

Φαίη για πρωτομαγιά ήταν να πάμε σε ένα φιλικό ζευγάρι κοντά στην Κόριθνο αλλά δεν το βλέπω. Θα σας πω την τετάρτη τι κάναμε τελικά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα μαγειροκοριτσα!!

σημερα ειμαι καπως καλυτερα, δεν πιστευα οτι μια ιωση θα με εριχνε τοσο πολυ.

καταφερα και διαβασα αυτα που γραφετε.

ΑΡΕΤΗ δεν σε γνωριζω αλλα να σου ζησει το μωρακι σου, οσο για το συζηγο θα σου περασει, ειναι που ολα σου εχουν πεσει μαζι και τα περνας μονη σου.

ΕΛΕΝΗ δυσκολο πραγμα να εχεις διπλα σου ατομα που μαλωνουν, εγω μια φορα ειχα μια τρελη απο κατω μου που κοιμοταν ολη και τη μερα και ζουσε τη νυχτα, ειχε μια φωνη τσιριχτη και σε μονιμη βαση φωναζε παρα μιλουσε.

εφερνε διαφορους και παντα καταληγαν σε καβγα, ολη η οικοδομη τη μισουσε, οτι και να της λεγαμε βρισκαμε το μπελα μας, στο τελος μετακομισα γιατι δεν παλευοταν.

εγω σημερα θα μαγειρεψω ψαρακια και σαλατουλα, αποφασισα να μπω σε προγραμμα γιατι τελευταια ολο πειναω και τσιμπισα 3 κιλακια. αρα πρεπει να τα χασω γιατι σε λιγο θελω να βαλω μαγιο.

φιλακια σε ολες και καλη βδομαδα ξανα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα φάγαμε ψαράκι παγκάσιους με σαλάτα. Για αύριο περιμένω το μεσημέρι φιλική οικογένεια για φαγητό στο σπίτι και θα φτιάξω χοιρινό στο φούρνο σαν ρολό (δυστυχώς δε βρήκε ο άντρας μου καλό μοσχάρι), παστίτσιο, τυροκαυτερή, πιπεριές κέρατο γεμιστές με κίτρινο τυρί ψητές στο φούρνο, ψωμί σπιτικό, {σαλάτα σπέσιαλ με διάφορα πράσινα χορταράκια (ρόκα, σπανάκι, γλιστρίδα, φρέσκο κρεμμύδι) ραπανάκια, ντοματάκια μίνι, καροτάκια μπαστουνάκια και ψητό τυρί σε κυβάκια}, ψητές πατάτες και για γλυκό έφτιαξα από σήμερα ραβανί το οποίο θα συνοδεύσω με μπάλα παγωτού στο πιάτο.

Χρυσοχέρα όπως πάντα Έβιρι!

Η μέρα από το πρωί ήταν πολύ καλή. Για την ακρίβεια πολύ θερμή. Το απόγευμα βγήκαμε για παγωτό στο κέντρο της πόλης. Βρε παιδιά και να μου το λέγανε δε θα το πίστευα, η θερμοκρασία έφτασε 32 βαθμούς. Αφού βγήκα με πουκάμισο και φανελάκι από μέσα, τζην ζακέτα που μετά τα 10 πρώτα βήματα την έβγαλα και καλσόν μέσα από το τζην παντελόνι. Κόντεψα να πλαντάξω. Έτοιμη ήμουν να γυρίσω ξανά στο σπίτι να βάλω κοντομάνικο. Το τι σορτάκι, στράπλες μπλούζες-φορέματα και εξώπλατα γενικώς είδαμε σήμερα, δε λέγεται. Αλλά και πολλά ευτράπελα στο ντύσιμο. Πού να τα θυμάμαι όλα. Να σας πω ένα που μου έρχεται πρόχειρα: κοπελίτσα 16-17 χρονών φοράει στράπλες άσπρο μπλουστάκι πολύ κοντό, από πάνω διάφανη μακρυμάνικη μπλούζα φαρδιά, από κάτω τζην σορτσάκι ανοιχτόχρωμο, κι από πιο κάτω μαύρο καλσόν με την κάθετη ραφή στο πίσω μέρος του ποδιού.

32? Εμέις σε κανένα δίμηνο θα πιάσουμε αυτές τις θερμοκρασίες κι ας είμαστε πιό νότια!

Το αφύσικο ήταν ότι ένιωθα τη γη να αναδίδει τη ζέστη, λες και ερχόταν από κάτω. Σας λέω ότι τέτοια ζέστη τόσο απότομα δεν το περίμενα να την αισθανθώ εδώ. Φανταστείτε ότι 2 βδομάδες πριν όταν επιστρέψαμε από την Ελλάδα εδώ, είχε 8 βαθμούς και παγώσαμε μέχρι να έρθουμε στο σπίτι. Σήμερα έκανε 32 και αύριο θα έχει 23-24. Δηλαδή δέκα βαθμούς κάτω. Άλλα 'ντ' άλλων.

Σας έχω καινούργιο κουίζ. Βγαίνοντας από το τρένο (τραμ), βλέπουμε ένα ζευγάρι με το μωρό τους ξαπλωμένο να κοιμάται στο επίπεδο καρότσι να περιμένουν να μπουν στο βαγόνι. Τι λέτε ότι είχαν βάλει μέσα στο καρότσι εκεί που είναι τα πόδια του μωρού;

Κι εγώ κάτι σε ζωάκι σκέφτηκα αλλά πρόλαβαν τα υπόλοιπα κορίτσια και το μάντεψαν!

Εμείς δεν αποκλείεται να βγούμε βολτούλα εντός της Στουτγκάρδης, ίσως σε κάποιο πάρκο με τα γειτονόπουλα του κτιρίου.Θα δούμε.

Καλά να περάσετε!

Μεγάλωσε μωλέ και κάνει φωνούλες ζώων; Ξαναδώσ' της φιλάκια από μένα.

Φέφη έλα εδώ είναι πιο ζεστά τελικά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααααα!!καλε τι ζεστη ειναι αυτη,σκαω η εκυος!χωρις πλακα μονιμα μουσκεμα ειμαι,απαπαπαπαπα παλι καλα που μεχρι τελη Ιουνιου γενναμε,αλλιως θα με κλαιγατε χαχαχαχα!

Φεφι θα το προωθησουμε το θεμα,αλλωστε μας αφορα ;)!!!

Εβιρι μηπως ειδες μια εικονα απο το μελλον,γιατι καπως ετσι θα μαστε κ εμεις!μωρο,σκυλοκορη κ ολοι μαζι στην βολτα χαχαχαχαχα!

Δωρακι ειστε καλυτερα διαβασα,τελεια!!!

σημερα θα κανουμε κριθαρακι με σαλτα,γιαμιιιιιιιιιιιιι!!!για την πρωτομαγια κανονισαμε μπαρμπεκιου στην βεραντα,μιας κ δεν μπορουμε να παμε πουθενα!οποτε ανυπομονω να ρθει το αυριο,αχ θα χουμε παρεα κ καλο φαι,υπαρχει κατι καλυτερο χιχιχι!!!!!!!

φιλακια πολλα ομορφουλες!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Kι εμεις ετσι το κανουμε...τα ρουχα μας ειναι παντος καιρου δεν εχουμε ξεχωριστες εποχες, αρα ουτε και ξεχωριστα ρουχα...

Αληθεια ασχετο σας ειχα πει για τους διπλανους? Που δερνει αυτος αυτην, και ακουω συνεχεια μεσα απο τον τοιχο , βρισιες, ουρλιαχτα και κλαμματα?

Μια φορα δεν αντεξα και καλεσα και αστυνομια, αυτος εσπαγε πορτες, το μωρο τους ουρλιαζε...

Ξεκίνα τις καταγγελίες άμεσα!

Ασε ρε, εμεις δε θελουμε γιατι ειναι καλη η περιοχη, δε θα βρουμε πουθενα εδω γυρω κατι αναλογο και η τιμη του σπιτου λογικη...

Αυτοι διπλα εχουν σπασει μια πορτα, ενα παραθυρο , ως τωρα, χωρια που η μουσικη τερμα ολη νυχτα..

Ε προσφατα μαθαμε και το ποιον τους, αυτος ντιλαρει γιαυτο μπαινοβγαινει τοσος κοσμος διπλα μερα-νυχτα. Με μωρο στο σπιτι , φαντασου...

Παιρνουν benefits απο οτι μαθαμε αλλα κανει και μεροκαματα "μαυρα" ( αυτο με τα benefits δε σε εκπλησσει φανταζομαι:? )

Αυριο θα παω παλι στο γραφειο, ειχα ξαναπαει πριν ενα μηνα και τους εδωσα κανονικα, τους ειπα οτι το διαμερισμα σκυλοβρωμαει χασισιλα, βγαινει απο τις τρυπες εξαερισμου του τοιχου η μυρωδια και βρωμαει και το δικο μου σπιτι..ειδικα το ντουλαπι που βαζω τα παλτο ζεχνει.. Θα παω λοιπον να τους ξαναπω ειχαν πει οτι θα τους διωξουν αλλα δε βλεπω προοδο..

Τι γονείς είναι αυτοί που έχουν μωρό παιδί εκτεθημένο σε τέτοιες καταστάσεις????:confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααααα!!καλε τι ζεστη ειναι αυτη,σκαω η εκυος!χωρις πλακα μονιμα μουσκεμα ειμαι,απαπαπαπαπα παλι καλα που μεχρι τελη Ιουνιου γενναμε,αλλιως θα με κλαιγατε χαχαχαχα!

Φεφι θα το προωθησουμε το θεμα,αλλωστε μας αφορα ;)!!!

σημερα θα κανουμε κριθαρακι με σαλτα,γιαμιιιιιιιιιιιιι!!!για την πρωτομαγια κανονισαμε μπαρμπεκιου στην βεραντα,μιας κ δεν μπορουμε να παμε πουθενα!οποτε ανυπομονω να ρθει το αυριο,αχ θα χουμε παρεα κ καλο φαι,υπαρχει κατι καλυτερο χιχιχι!!!!!!!

φιλακια πολλα ομορφουλες!!!!!!

μας αφορά όλες τις γυναίκες! πρέπει κορίτσια να το υπογράψετε, θα το ήθελα πολύ, να το προωθήσετε, κοινοποιήσετε!!!!

εμείς τελικά αύριο θα πάμε στο χωριό μου να ψήσουν οι γονείς μου κ να καλοφάμε!!!θα κάνω φωτοσύνθεση μετά της θυγατρός μου!!!!!

θα βάλουμε τα ανοιξιάτικά μας!

του χρόνου Αννούλα με τον πιτσιρίκο αγκαλιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stafroditi2353;1558023

εμεις περασαμε μια ομορφη κυριακη. ξυπνησαμε' date=' ηπιαμε καφεδακι και ξεκινησα να κατεβασω τα ρουχα της μικρης.και εκει εγινε ο χαμος!!!δεν μαφηνε να της τα δοκιμασω, ηθελε μονο μαγιο και καπελο...τηςς δοκιμασα καποια που ειχα αμφιβολια, μαζεψα καποια αλλα που ειναι πολυ χειμερινα και καποια κοντα και τα ανεβασα στο πανω ντουλαπι. [/color']

ευτυχώς η κόρη μου σε αυτήν την ηλικία έκανε το μοντέλο και πήγαινε κι ερχότανε μέσα στο σπίτι δοκιμάζοντας τα ρούχα της!!!!

Να δω με τον μπόμπιρα τι θα κάνω!

μετα φυγαμε για κουνιες για μια ωρα , γυρισαμε , ψησαμε ψαρακια στο μπαλκονι, φαγαμε, η μικρη κοιμηθηκε μια ωρα , εγω μαζεψα κουζινα, εβαλα σκουπα και λεω ας μαζεψω και τα πλυμμενα και σκουππππ!!!πεφτει ενα γυαλινο πυρεξ και σπαει!!ξανα μανα σκουπα!!!τελειωνει και αυτο, πλενω μερικα ρουχα της μικρης, φτιαχνω μια πιτσα και βουρ παλι παιδικη χαρα. ειχαμε κανονησει με μια φιλη να παμε , παιξανε και λιγο τα παιδια και 8 η ωρα σπιτι γιατι επρεπε να παρουμε τα φαρμακια μας. ξενικησαμε αντιβιωση τλκ χθες γιατι ο βηζζας δεν σταματουσε, ειχε πολλα φλεματα και μυξιουλες.καναμε μπανακι, εφαγε το μικρο μου πιτσα(μου την ζητησε το μεσημερι.παω να της δωσω ψαρι και μου λεει:μαμα δε μαλεσει κατολου ατο, θελω πιτα, μου φτιαξεις ???το βραδυ της λεω. το βλαδυ??/εντατσι:D:D:D) και τυην εβαλα για υπνο. μαγειρεψα φακες για σημερα τις οποιες και ξεχασα και καηκαν λιγο, αλλαξα κατσαρολα , επλυνα τ απαντα και ειπα να ξαπλωσω!!!αμ δεεε!! η μικρη μου ανεβασε πυρετο, ,μεχρι 37,9 , της δωσαμε ντεπον και παει ο αντρας μου να πιει νερο και του πεφτει η γυαλινη κανατα και σπαει:evil::evil:1,30 η ωρα τη νυχτα αυτα!!!!!!μαζεψαμε γυαλια κπλ, σημερα θα σκουπισω. ειχα μια γεματη κυριακη με διαφορες ατυχιες αλλα και με πολλες αγαπουλες με το μπουμπουκι μου:-P:razz::-Pεσεις πως περασατεεε????σημερα ειναι πολυ καλα το αστερι μου, πηγε στο σχολειο με χαρα και κεφι. και εγω στη δουλεια επισης, μιας και θα καθησουμε αυριο παλι;);). μακιααα

Ουπς, καλά έκανες και είπες στον αντρούλη σου να φωνάξετε έναν παπά!

Φτου φτου μακρυά το κακό το μάτι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...