Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 50 λεπτά , Katker είπε:

      Είναι απλή εξέταση τύπου τεστ Παπ σκέψου. Παιρνουν  δείγμα από το ενδομήτριο. Τα αποτελέσματα βγαίνουν συνήθως σε 15-20 μέρες. Είναι λίγο ακριβή (δεν γράφεται) αλλά ανώδυνη. Ίσως νιώσεις έναν πόνο περιόδου μόνο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

      Σ ευχαριστω πολυ για την απάντηση.Α κάνουν τόσο ε;Οταν λες ακριβή δλδ;Με τόσα που έχουμε δώσει να μου πεις…Όσο για τον πόνο αντέχουμε..

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Σας έχω καινούργιο κουίζ. Βγαίνοντας από το τρένο (τραμ), βλέπουμε ένα ζευγάρι με το μωρό τους ξαπλωμένο να κοιμάται στο επίπεδο καρότσι να περιμένουν να μπουν στο βαγόνι. Τι λέτε ότι είχαν βάλει μέσα στο καρότσι εκεί που είναι τα πόδια του μωρού;

Ένα κασόνι μπύρες :P

Εδώ βρέχει, βρέχει, βρέχει. Έχουμε μουλιάσει. Σήμερα θα φτιάξω μακαρόνια με κιμά. Θα δώσω και στον μικρό να δοκιμάσει, ελπίζω να τα φάει.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπερα!

Σημερα πηγαμε την καθιερωμενη μας βολτα στην εκκλησια το πρωι,κοινωνησα τον θησαυρουλη μου και μετα βγηκαμε βολτιτσα με τον μπαμπακα μας.

Στο καφεδακι μας ειχαμε παρεα και την Χρυσοβαλαντω με τον αντρουλη της και αλλα 2 ζευγαρια.

Περασαμε τελεια.

Χρυτσοβαλαντω να το επαναλαβουμε συντομα....φιλια!!!!!

Για φαγητο ειχαμε ψαρακια πατατες τηγανητες και μαρουλοσαλατα.

Σημερα ειμαστε καλα και οι δυο,μαμα και υιος.

Εβιρι μηπως ειχαν κανενα σκυλακι-γατακι;

Σας φιλω γλυκα!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφοκοριτσα!!!

Κι εδω σημερα πααλι βρεχει, ελεος, θα βγαλω λεπια σε λιγο...

Εβιρι και εγω κανενα ζωακι λεω οτι ειχαν στο καροτσι μαζι με το μωρο...

Οσο για το ενδυματολογικο, δε ξερω πως ειναι οι Γερμανιδες, αλλα αν ειναι σαν τις Αγγλιδες θα δεις ζησεις ενα φασιον σοκ...πολλα χρωματα και ασυνδετα μεταξυ τους, ρουχα βαλμενα το ενα πανω στο αλλο, μπουτια, κρεατα να ξεχειλιζουν απο τα ρουχα, χρυσαφικο ψευτικο και λουλουδι ψευτικο στο μαλλι στυλ επιταφιος..θα δουν πολλα τα ματακια σου!

Εμεις σημερα τρωμε για μενα μοσχαρακι βραστο με λαχανικα, για το αγορι εδω μπριζολα με πατατες και σαλατα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Πολύ ωραία περάσαμε στο σημερινό τραπέζι. Το καλό είναι ότι μου περίσσεψε αρκετό φαγητό για να μη μαγειρέψω για 2 ημέρες.

Έχει και σήμερα ζέστη και αισθανόμαστε ότι θα θέλαμε να βγάλουμε τα χαλιά και τις κουβέρτες. Μας βρήκε απροετοίμαστους η άνοιξη και η ξαφνική ζέστη.

Επίσης, μη σας πιάσει την κουβέντα Γερμανός και σας πει ότι εμείς στην Ελλάδα έχουμε πολλές αργίες, γιατί θα του απαντήσετε ότι κι αυτοί αύριο Δευτέρα έχουν κλειστά τα σχολεία τους εδώ και έτσι η αργία της Πρωτομαγιάς γίνεται 4ήμερο. Χα!!!!!!!

Μηπως ειχαν καμια σακουλα λουκανικα?

Όχι.

Συνήθως μαγειρεύω (και καθαρίζω και σιδερώνω και και και...) μετά τις 21:30 που κοιμάται.

Αχ, τι δύσκολο αυτό (τουλάχιστον για μένα), χαρά στο κουράγιο σου. Σε θαυμάζω

Εβιρι 32 βαθμους???????καλε εμεις εδω μεχρι 26φτασαμε τις καλες μερες!

Και ήρθε τόσο απότομα η ζέστη που δεν το πίστευα. Το περίεργο είναι ότι εδώ είναι πιο βόρεια από την Ελλάδα, πώς γίνεται να έχουμε περισσότερη ζέστη;

Ετοιμαζομαστε για μπαρμπεκιου στην βεραντα μας,αφου εχει τελεια λιακαδα,

Ωραίο πράγμα που μου έχει λείψει. Βεραντούλα, λιακάδα, καλή παρέα και νόστιμο φαγητό. Η καλύτερη διασκέδαση.

Στο καφεδακι μας ειχαμε παρεα και την Χρυσοβαλαντω με τον αντρουλη της και αλλα 2 ζευγαρια.

Περασαμε τελεια.

Μπράβο κορίτσια, χαίρομαι που περάσατε καλά.

Εβιρι μηπως ειχαν κανενα σκυλακι-γατακι;

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, το βρήκες Δώρα, είχαν ένα μικρό σκυλάκι μαζί με το μωρό. Εκείνο κοιμόταν ξαπλωμένο και το σκυλάκι ήταν καθιστό στα πίσω του πόδια και έβλεπε τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι και εγω κανενα ζωακι λεω οτι ειχαν στο καροτσι μαζι με το μωρο...

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, το βρήκες κι εσύ Έλεν, απλά είχα ήδη πατήσει τα κουότς και έγραφα απαντήσεις όταν εσύ πόσταρες τη δική σου.

Οσο για το ενδυματολογικο, δε ξερω πως ειναι οι Γερμανιδες, αλλα αν ειναι σαν τις Αγγλιδες θα δεις ζησεις ενα φασιον σοκ...πολλα χρωματα και ασυνδετα μεταξυ τους, ρουχα βαλμενα το ενα πανω στο αλλο, μπουτια, κρεατα να ξεχειλιζουν απο τα ρουχα, χρυσαφικο ψευτικο και λουλουδι ψευτικο στο μαλλι στυλ επιταφιος..θα δουν πολλα τα ματακια σου!

Ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι κι εδώ. Μια εμορφιά. Δεν έχω λόγια να το περιγράψω, κανονικά δε θέλει περιγραφή με λόγια, κάμερα θέλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς όπως το περιγράφεις είναι κι εδώ. Μια εμορφιά. Δεν έχω λόγια να το περιγράψω, κανονικά δε θέλει περιγραφή με λόγια, κάμερα θέλει.

Eβιρι αυτο ακριβως σκεφτομουν να γραψω! Θυμαμαι που το συζητουσαμε με μια φιλη μου και λεγαμε οι πρεπει να παρουμε καμερα γιατι αλλο να το λες και αλλο να το βλεπει ο αλλος..

Για τη ζεστη δε θελω να σε απογοητευσω, αλλα η κομμωτρια μου που μεγαλωσε Γερμανια μου ελεγε οτι συνολικα ενα μηνα το χρονο ΔΕΝ αναβαν καλοριφερ..οπως εδω. Δηλαδη μπορει να κανει 32, μετα να πεσει 23 και την επομενη εβδομαδα να εχει 11....:?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεν και πάλι περιγράφεις κάτι που συζητούσαμε το μεσημέρι με τους καλεσμένους μας. Δηλαδή, το καλοκαίρι τους είναι όλο κι όλο περίπου τον Ιούνιο. Τον Ιούλιο βρέχει διαρκώς και τον Αύγουστο έχει ψύχρα σε σημείο να κατεβαίνει στους 11-12 η θερμοκρασία και να μην κρύβουν ποτέ το μπουφάν μαζί με τα χειμωνιάτικα ρούχα. Κανονικά εδώ πρέπει κανείς να έχει όλα του τα ρούχα (χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά) στην ίδια ντουλάπα για όλες τις ξαφνικές αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ κρίμα, απογοητεύτηκα που είχαν σκυλάκι και όχι μπύρες... τζάμπα τα στερεότυπα! :P

Ή μήπως τις μπύρες τις είχαν στο καλάθι από κάτω;

Για τον καιρό στη βόρεια Ευρώπη, η απάντηση είναι μία: το καλοκαίρι έρχεται κάποια στιγμή μεταξύ Μαρτίου και Ιουλίου, και για λίγο. Άμα σας κάνει καλοκαίρι όοοοολο τον Ιούνιο να θεωρήστε τους εαυτούς σας πολύ τυχερούς.

Χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά έχετε χωριστά; Εμείς φοράμε όλο το χρόνο σχεδόν τα ίδια ρούχα. Απλά έχουμε μερικά κοντομάνικα που τα βγάζουμε το καλοκαίρι και μερικά πουλόβερ που τα βγάζουμε το χειμώνα. Τα υπόλοιπα ρούχα μας είναι παντός καιρού.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι,το περιμενα!!!!!!!!

Ολα κι ολα αγαπαω τρελα τα ζωακια,αλλα δεν θα το εβαζα μεσα στο καροτσι με το μωρακι μου.......!

Και μιας και κερδισα.......εχμμμμμ που ειναι το επαθλο μου;Εεεεεεεεε;:tongue::tongue::tongue:

Μιας και λετε για θερμοκρασιες,εδω σημερα πιασαμε τους 30 βαθμους+.....Σκασαμε!!!!!

Μαζεψα τα παπλωματα και κατεβασα τις κουβερτες......κοντεψαμε να βγαλουμε την "μπεμπελη" απο την ζεστη τα τελευταια βραδια.

Βερβαια του θησαυρου τα εχω μονιμα στο κατω μερος της ντουλαπας του,οποτε αν δω οτι δεν ζεσταινόμαστε αρκετα,θα του ριξω το ψιλο παπλωματακι του.

Ακομα τα εχω ολα ανοιχτα.......κι εχει πολυ ζεστη.

Χρυσοβαλαντω....

Το μικρο χαμστερακι που δωρισατε στον μικρο,εχει πια ονομα.

πως λες να το εβγαλε;

Μπιμπι!!!!!!!!!

Χαχαχαχαχα...

του λεω Ρ. πως θα το φωναζουμε;

Μπιμπι μαμα...απανταει.

Κι ολη την ωρα λεει...,μπιμπι...μπιμπι!!!!!!!!:P:p:p:p


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ κρίμα, απογοητεύτηκα που είχαν σκυλάκι και όχι μπύρες... τζάμπα τα στερεότυπα! :P

Ή μήπως τις μπύρες τις είχαν στο καλάθι από κάτω;

Για τον καιρό στη βόρεια Ευρώπη, η απάντηση είναι μία: το καλοκαίρι έρχεται κάποια στιγμή μεταξύ Μαρτίου και Ιουλίου, και για λίγο. Άμα σας κάνει καλοκαίρι όοοοολο τον Ιούνιο να θεωρήστε τους εαυτούς σας πολύ τυχερούς.

Χειμωνιάτικα και καλοκαιρινά έχετε χωριστά; Εμείς φοράμε όλο το χρόνο σχεδόν τα ίδια ρούχα. Απλά έχουμε μερικά κοντομάνικα που τα βγάζουμε το καλοκαίρι και μερικά πουλόβερ που τα βγάζουμε το χειμώνα. Τα υπόλοιπα ρούχα μας είναι παντός καιρού.

Kι εμεις ετσι το κανουμε...τα ρουχα μας ειναι παντος καιρου δεν εχουμε ξεχωριστες εποχες, αρα ουτε και ξεχωριστα ρουχα...

Αληθεια ασχετο σας ειχα πει για τους διπλανους? Που δερνει αυτος αυτην, και ακουω συνεχεια μεσα απο τον τοιχο , βρισιες, ουρλιαχτα και κλαμματα?

Μια φορα δεν αντεξα και καλεσα και αστυνομια, αυτος εσπαγε πορτες, το μωρο τους ουρλιαζε...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τέλεια Ελένη, ποιος τη χάρη σας... :(

Είχαμε κι εμείς κάποτε κάτι τέτοιους γειτόνους, χωρίς μωρό αλλά με πολλά ουρλιαχτά. Ευτυχώς μετακομίσαμε.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε, εμεις δε θελουμε γιατι ειναι καλη η περιοχη, δε θα βρουμε πουθενα εδω γυρω κατι αναλογο και η τιμη του σπιτου λογικη...

Αυτοι διπλα εχουν σπασει μια πορτα, ενα παραθυρο , ως τωρα, χωρια που η μουσικη τερμα ολη νυχτα..

Ε προσφατα μαθαμε και το ποιον τους, αυτος ντιλαρει γιαυτο μπαινοβγαινει τοσος κοσμος διπλα μερα-νυχτα. Με μωρο στο σπιτι , φαντασου...

Παιρνουν benefits απο οτι μαθαμε αλλα κανει και μεροκαματα "μαυρα" ( αυτο με τα benefits δε σε εκπλησσει φανταζομαι:? )

Αυριο θα παω παλι στο γραφειο, ειχα ξαναπαει πριν ενα μηνα και τους εδωσα κανονικα, τους ειπα οτι το διαμερισμα σκυλοβρωμαει χασισιλα, βγαινει απο τις τρυπες εξαερισμου του τοιχου η μυρωδια και βρωμαει και το δικο μου σπιτι..ειδικα το ντουλαπι που βαζω τα παλτο ζεχνει.. Θα παω λοιπον να τους ξαναπω ειχαν πει οτι θα τους διωξουν αλλα δε βλεπω προοδο..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!Τι κάνετε;

Δεν μπήκα αυτές τις μέρες στο καφέ,με την ιδέα ότι δεν πολυκυκλοφορείτε εδώ μέσα το Σ/Κ και βρήκα τα...Απαντα!!

Το ξενυχτάω όπως βλέπετε...

Φτιάχνω ρεβίθια στο φούρνο και περιμένω να γίνουν

Για σήμερα είχα φτιάξει κεφτεδάκια με κόκκινη σάλτσα και ρυζάκι

Εβίρι στείλει κανένα ταπεράκι...Μου άνοιξες την όρεξη!

Δωράκι περαστικά σας!

Αφροδίτη μου δεν είχα δει ότι κάνατε ψώνια και ότι περάσατε τόσο όμορφα για να σου σχολιάσω το πρωί που μιλήσαμε...Με γεια οι αγορές σας!!Φοβερή η κόρη σου!

Συμπεθέρα η νύφη μου είναι κούκλα!Είδα τις φωτο και ξετρελάθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε προσφατα μαθαμε και το ποιον τους, αυτος ντιλαρει γιαυτο μπαινοβγαινει τοσος κοσμος διπλα μερα-νυχτα. Με μωρο στο σπιτι , φαντασου...

Παιρνουν benefits απο οτι μαθαμε αλλα κανει και μεροκαματα "μαυρα" ( αυτο με τα benefits δε σε εκπλησσει φανταζομαι:? )

Γιατί δεν τους κάνεις μια καταγγελία για benefit fraud; Αυτό είναι το πιο εύκολο νομίζω, άσε που γίνεται ανώνυμα. http://campaigns.dwp.gov.uk/campaigns/benefit-thieves/


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Περιστερακι ! Ωραια τα ρεβυθια,αλλα ακομα πιο ωραια τα κεφτεδακια :P Αληθεια εσυ φτιαχνεις ιδιαιτερα φαγητα για σενα για τη διαιτα?

Μπιγκι, ισως το κανω, αν και ηθικα δεν εχω προβλημα με αυτο, αυτο που θελω ειναι να σηκωθουν και να φυγουν απο διπλα..θα παω αυριο να δω τι θα πουν και απο το agency..

Εσυ δουλευεις αυριο?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...