Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

επειδή έχουμε ένα θέμα με τον φόβο-λένε ότι είναι της ηλικίας- της έχω πει όταν είμαστε μαζί να μην φοβάται κανέναν, γιατί είμαστε δυνατές πειρατές! κ ότι έπειδή είναι καλό παιδί η Παναγίτσα την προσέχει κ την φροντίζει!!!!!

όταν δεν θα είμαι κοντά της, δίπλα της θα πρέπει όταν φοβάται να φωνάξει βοήθεια για να τρέξω κοντά της να την βοηθήσω κ να διώξω τους κακούς!

κ τί μου είπε μετά από εβδομάδες το σπλάχνο;

-μαμά βοβάσαι;

-όχι αγάπη μου δεν φοβάμαι κανέναν. είμαστε σπίτι μας κ είμαστε ασφαλείς.

-η Παναζίτσα;

-ναι καλό μου μας προσέχει.

-κ την Ε; (εννοεί την ξαδέρφη της)

-ναι κ την Ε!

-κ το νονό;

-ναι κ τον νονό!

-βοήχεια, βοήχεια Παναγιά μου!!!

ο μίκυ, ο μπάρνυ έχουν υποστεί ελληνοποίηση: πλέον ονομάζονται μίκυς κ μπάρνυς!!!!!

αυτό είναι το λιγότερο. το κακό όνειρο, έχει υποστεί αρσενικοποίηση: ο κακός ο όνειρος!!!!!μόνο σαν πρόσωπα τα αντιλαμβάνεται!

χαχαχα...δεν αντεχω αλλο...εχουν πονεσει τα πλευρα μου απο το γελιο....φανταζομαι εσυ που την ακους.....:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εγώ θέλω να συμμαζέψω τα χειμωνιάτικα κ να βάλω τα ανοιξιάτικα καλοκαιρινά! δεν βρίσκω άκρη!

τί ωραία σκηνή με την Τ να βουρτσίζει δοντάκια κ να γαργαλιεται!

η Σύσα έλεγε πολλά. κυρίως για το λεωφογείο το κόκκινο που ντουλεύει κ πάει βότα...

κ φυσικά μιλούσε κ στην Νέλλη!!!! έβαζε τις κάλτσες της, που τις έχει πάντα στο προσκέφαλό της, στην τσάντα τη σχολική, τις έβγαζε, τις έβαζε, έπαιζε με το φερμουάρ της τσάντας, τα αυτοκόλλητα που έχει πάνω στην τσάντα... κ όλα αυτά με μπούρου μπούρου!

λες να έκανα λαλακία με τα πέδιλα; χθες έσκασα!

εδω αλλοι φορανε μποτες πανω απο το γονατο με παλτο και αλλες σορτσακια με σανδαλια και στραπλες.εσυ να μην κρυωνεις και μην σε ενδιαφερει...αυτος ο καιρος ειναι περιεργος και δεν ξερεις τι να βαλεις

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

και γω εδω. μαλλον ειναι η εποχη που ολες βαλαμε κιλα, και γω νιωθω οτι εχω αυξηθει και ολο λεω θα ξεκινησω να προσεχω αλλα ολο τρωω. να δω ποτε θα κανω την αρχη.

fefi οχι καινουργιο παντελονι με μεγαλυτερο νουμερα, μεγα σφαλμα, θα ανεβεις κι αλλο, καλα λενε τα κοριτσια. την εχω πατησει.

και γω εβαλα πεδιλα αλλα με παντελονι, ακομη δεν ειναι καιρος για τοση τολμη.

εκτος αυτου εγω ειμαι και τοσο ασπρη που δεν το τολμαω, οχι οτι μαυριζω και ιδιαιτερα οσο και να λιαστω.

οσο για φαγητο δεν ξερω ακομη τι να μαγειρεψω, νιωθω τοση ατονια γενικα. ολα τα κανω σε αργη κινηση.

δεν ξερω αν ειναι η ιωση η΄η ανοιξη αλλα νιωθω πτωμα.

φιλακια σε ολες!!!

καλημέρα λίτσα.

το παίζω θάντερ κατ σήμερα.;):confused::rolleyes:

κ εγώ ερείπιο...

το νεροκαρδαμο τι ειναι?πραγματι η ροκα με το μαρουλι ειναι σουπερ!!!

ζήτα το από μανάβη κ θα με θυμηθείς. κάνει καλό σε πολλά στην υγεία! κ ιδίως στην επιδερμίδα!!!!!!λάμπεις μπάμπη μου!!!:tongue:

κ δίνει άλλη νοστιμιά!

αιωνιο προβλημα αυτο με τους παππουδες....πραγματικα οσους ξερω τα ιδια παραπονα εχουν.τα παιδια που προσεχω οταν γυρνανε απο τους παππουδες εξαιτιας αυτης της συμπεριφορας οταν ακουσουν την λεξη οχι γινονται θυρια!γιατι ειχαν συνηθισει στο ναι μονο:evil:

ο πεθερός μου, οι γονείς μου δεν λένε ποτέ όχι στην σύσα!

η πεθερά μου ευτυχώς είναι της ίδιας σχολής με μας, καθηγήτρια γαρ! γνωρίζει την όλη συλλογιστική των ορίων!:cool:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...δεν αντεχω αλλο...εχουν πονεσει τα πλευρα μου απο το γελιο....φανταζομαι εσυ που την ακους.....:-P:razz:

είναι τσούργελο!

είναι κ πολύ μαλαγάνα ρε παιδί μου, δύσκολο να της αρνηθείς κάτι που ζητάει!

καλή μου μανούλα μου!!!!κ δώστου χάδια κ φιλιά!

κ στη μάνα μου καλή μου γιαγιά τάδε!!!!! ή τάδε μου!!κ προτάσσει σουφρωμένα χειλάκια για μάκια!!!!!

άντε μετά να κρατήσεις χαρακτήρα!!!!

στον πατέρα της όταν βγαίνει μετά από μπάνιο...

μπαμπούλης καταρός, όμοφος!!!!!τί γυκόοοοοοοοοος!!!!μακρόσυρτα κ ναζιάρικα! τον πιάνει κ στα μάγουλα κ του χαϊδεύει το κεφάλι, λέγοντάς του "μπαμπούλης είναι καλός φίλος";)

χαλί ο φέφος!!!!!:rolleyes:

[quote=φαιη.κ;1553687

εδω αλλοι φορανε μποτες πανω απο το γονατο με παλτο και αλλες σορτσακια με σανδαλια και στραπλες.εσυ να μην κρυωνεις και μην σε ενδιαφερει...αυτος ο καιρος ειναι περιεργος και δεν ξερεις τι να βαλεις

με νιώθεις!!!!!!!!!!!:oops:;):cool:

χθες φορούσα πουκάμισο μακρύ μανίκι, αλλά ελαφρύ, φούστα, καλσόν κ κλειστό παπούτσι. όταν λέμε ότι άναψα, είναι λίγο. ψήθηκα με το καλσόν κ πήρε φωτιά το σύστημα!

από αύριο πέδιλο αλλά με παντελόνι. ήταν για σιδέρωμα στην πεθερούλα τα παντελόνια που μπαίνω...:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

http://www.biblionet.gr/main.asp?page=showbook&bookid=134589

http://www.biblioasi.gr/product_info.php?products_id=163603

http://www.tosodoulis.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=vmj_naru.tpl&product_id=161&category_id=8&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=1

http://www.biblioasi.gr/product_info.php?products_id=163602

αφροδίτη αυτά είδα κ μου φάνηκαν πολύ ωραία, γιατί κινούνται στη συλλογιστική του παίζω με κάποιον κ μαθαίνω!!!!!μέσα από διάλογο κ διάδραση.έχει δηλαδή μια συνεργασία-αλληλεπίδραση!!!!

μακάρι να είναι τόσο ενδιαφέροντα όσο φαίνονται! κ να μη σας πάρω στο λαιμό μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι τσούργελο!

είναι κ πολύ μαλαγάνα ρε παιδί μου, δύσκολο να της αρνηθείς κάτι που ζητάει!

καλή μου μανούλα μου!!!!κ δώστου χάδια κ φιλιά!

κ στη μάνα μου καλή μου γιαγιά τάδε!!!!! ή τάδε μου!!κ προτάσσει σουφρωμένα χειλάκια για μάκια!!!!!

άντε μετά να κρατήσεις χαρακτήρα!!!!

στον πατέρα της όταν βγαίνει μετά από μπάνιο...

μπαμπούλης καταρός, όμοφος!!!!!τί γυκόοοοοοοοοος!!!!μακρόσυρτα κ ναζιάρικα! τον πιάνει κ στα μάγουλα κ του χαϊδεύει το κεφάλι, λέγοντάς του "μπαμπούλης είναι καλός φίλος";)

χαλί ο φέφος!!!!!:rolleyes:

με νιώθεις!!!!!!!!!!!:oops:;):cool:

χθες φορούσα πουκάμισο μακρύ μανίκι, αλλά ελαφρύ, φούστα, καλσόν κ κλειστό παπούτσι. όταν λέμε ότι άναψα, είναι λίγο. ψήθηκα με το καλσόν κ πήρε φωτιά το σύστημα!

από αύριο πέδιλο αλλά με παντελόνι. ήταν για σιδέρωμα στην πεθερούλα τα παντελόνια που μπαίνω...:mrgreen:

Τελικά όλα τα κορίτσια έτσι γεννιούνται.... :P τέλος !!!! (παρένθεση: αν είχα μόνο κόρη, μπορεί και να είχα αυτοκτονηθεί χα χα "τρώω το γράψιμο της αρκούδας" )

Και γιατί πουλί 'μ να βάλεις σόνυ και ντε πέδιλο ???? χάθηκαν οι μπαλαρίνες ????????? Είναι αναπαυτικές, όμορφες και υπάρχουν κι αυτές που είναι σε peep-toe !:idea:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα τα κορίτσια έτσι γεννιούνται.... :P τέλος !!!! (παρένθεση: αν είχα μόνο κόρη, μπορεί και να είχα αυτοκτονηθεί χα χα "τρώω το γράψιμο της αρκούδας" )

Και γιατί πουλί 'μ να βάλεις σόνυ και ντε πέδιλο ???? χάθηκαν οι μπαλαρίνες ????????? Είναι αναπαυτικές, όμορφες και υπάρχουν κι αυτές που είναι σε peep-toe !:idea:

οι μπαλαρίνες είναι για όσες έχουν κ ένα Ά ύψος μάνα μου!!!!!

εγώ είμαι ισόγειο!

για πηπ το, αλλά σε ψηλό, μονοκόμματο δεν βρήκα στα χρώματα που ήθελα. ήδη έδωσα παραγγελιά να με ειδοποιήσουν μόλις έρθουν τα νέα.

αυτά που μου άρεσαν έκαναν πάνω από 100. περιμένω από τις οικονομικές παραλαβές...

όλως παραδόξως δεν τρώω καθόλου γράψιμο. αντίθετα είμαστε πλασμένες η μία για την άλλη!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.kedros.gr/product_info.php?products_id=2679

http://www.vivliofagos.com/index.php?page=search&action=%CE%A3%CE%A5%CE%93%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%A6%CE%95%CE%91%CE%A3&author=%CE%A4%CF%81%CE%AD%CE%B9%CF%82%20%CE%9C%CE%BF%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B9&id=2

http://www.metaixmio.gr/images/flip/2012/PAIDIKOS_2012/files/assets/basic-html/page40.html

τρέις μορόνι τελικά είναι άντρας!!!!!να από πού πήρε την αρσενικοποίηση το τέκνο...

εγώ τα θηλυκοποιώ όλα...

έχει πολλά βιβλία η σειρά, όχι μόνο αυτά που φαίνονται στη σελίδα.

επίσης του όσκαρ ουάιλντ το δουλεύουν στα νήπια! τάδε έφη μια φίλη νηπιαγωγός!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Για σήμερα έφτιαξα μόνο ψωμί γιατί αργότερα που θα γυρίσω από το σχολείο θα τηγανίσω πατάτες και αυγά, παραγγελιά του Έβιρου.

Φέφη και Κάντυ πολύ γέλασα με τις ατάκες των μικρών σας.

Λίγο βιαστικά γράφω πάλι γιατί πρέπει να φύγω σε 5΄. Θα τα πούμε το απογευματάκι περίπου.

Φιλάκια σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οι μπαλαρίνες είναι για όσες έχουν κ ένα Ά ύψος μάνα μου!!!!!

εγώ είμαι ισόγειο!

για πηπ το, αλλά σε ψηλό, μονοκόμματο δεν βρήκα στα χρώματα που ήθελα. ήδη έδωσα παραγγελιά να με ειδοποιήσουν μόλις έρθουν τα νέα.

αυτά που μου άρεσαν έκαναν πάνω από 100. περιμένω από τις οικονομικές παραλαβές...

όλως παραδόξως δεν τρώω καθόλου γράψιμο. αντίθετα είμαστε πλασμένες η μία για την άλλη!!!!

Αχ Φέφη μου,

Εγώ, που είμαι και του τακουνιού, φέτος με αυτά που είδα στις βιτρίνες έφριξα ! Πολύ ψηλά βρε παιδί μου ! Πολύ φλούο χρώμα γενικά, μου φαίνονται πιο ανάλαφρα, πιο "νεανικά" αυτά !

Ευτυχώς που έχω καβάντζα από πέρυσι !

όσο για την μπαλαρίνα, όχι ! έχω αρχίσει να αγαπάω το Μεταξάκι με το ύψος του και το πλάτος του :rolleyes: και τουλάχιστον κάποιες μέρες στο γραφείο τις φοράω πολύ ευχαρίστως... έχω και 2 να σέρνω το απόγευμα που γυρνάμε, οπότε, φαντάζεσαι, είμαι κωμικο-τραγική με το 10ποντο, την τσάντα μου, τις τσάντες τους, αγκαλιά την Σ και τον Ν από δίπλα !

όσο για το δικό μου σαμιαμίδι ουουουουουουουου τρώω το γράψιμο του αιώνα.... άπαξ και μπει ο μπαμπάς σπίτι, αυτή η πολύ καλή κοπέλα - η μαμά- έχει τελειώσει χα χα ! :-P

Link to comment
Share on other sites

Αχ Φέφη μου,

Εγώ, που είμαι και του τακουνιού, φέτος με αυτά που είδα στις βιτρίνες έφριξα ! Πολύ ψηλά βρε παιδί μου ! Πολύ φλούο χρώμα γενικά, μου φαίνονται πιο ανάλαφρα, πιο "νεανικά" αυτά !

Ευτυχώς που έχω καβάντζα από πέρυσι !

όσο για την μπαλαρίνα, όχι ! έχω αρχίσει να αγαπάω το Μεταξάκι με το ύψος του και το πλάτος του :rolleyes: και τουλάχιστον κάποιες μέρες στο γραφείο τις φοράω πολύ ευχαρίστως... έχω και 2 να σέρνω το απόγευμα που γυρνάμε, οπότε, φαντάζεσαι, είμαι κωμικο-τραγική με το 10ποντο, την τσάντα μου, τις τσάντες τους, αγκαλιά την Σ και τον Ν από δίπλα !

όσο για το δικό μου σαμιαμίδι ουουουουουουουου τρώω το γράψιμο του αιώνα.... άπαξ και μπει ο μπαμπάς σπίτι, αυτή η πολύ καλή κοπέλα - η μαμά- έχει τελειώσει χα χα ! :-P

μπαλαρινες και παλι μπαλαρινες.πωωωω,δεν πιστευα ποτε οτι θα το πω αυτο που στο λυκειο δεν ετρωγα για να μεινουν λεφτα για τακουνια.αλλα τι να το κανεις?οταν πρωτοηρθα φοιτητρια θυμαμαι που διναμε τοτε που ειχαμε ενα καρο λεφτα οχι για 10ποντα αλλα για 12ποντα η και 14ποντα.βγαιναμε εξω και στο μισαωρο μην πω στο τεταρτο εψαχνα να καθισω.οταν δεν εβρισκα και ανακκαστικα εμενα ορθια μετα εκανα μια βδομαδα να περπατησω απο φουσκαλες και ξεφλουδισμα.ακομη τα θαυμαζω αλλα πια μπαλαρινουλες και χαμηλα τακουνακια!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Φέφη μου,

Εγώ, που είμαι και του τακουνιού,

εγώ δεν είμαι καθόλου! απλά 3 πόντους τους θέλω.

φέτος με αυτά που είδα στις βιτρίνες έφριξα ! Πολύ ψηλά βρε παιδί μου !

κ ψηλά κ άβολα, σε σχήματα τελείως διαστημικά!

Πολύ φλούο χρώμα γενικά, μου φαίνονται πιο ανάλαφρα, πιο "νεανικά" αυτά !

εμένα μου άρσε κ το νουντ, αλλά πώς συνδυάζεται σε τσάντα;

Ευτυχώς που έχω καβάντζα από πέρυσι !

έχω πέδιλα από πέρυσι. σε πηπ το, δεν είχα...

τα πιο άνετα δεν είναι για ντύσιμο της ντουλειάς μου.

πόσο θα ήθελα να ερχόμουν με φόρμες κ εδώ κ στο ντικαστήριο κ στους συμβολαιογράφους κ σε όλα τα στέκια τα παρεμφερή. θα έβαζα τα σπορτεξάκια μου κ θα ήμουν πασάς!

όσο για την μπαλαρίνα, όχι ! έχω αρχίσει να αγαπάω το Μεταξάκι με το ύψος του και το πλάτος του :rolleyes:

κ το ύψος κ το φάρδος μου αγαπώ. αλλά τα εντελώς ίσια παπούτσια με κουράζουν περισσότερο στην πατούσα κ πίσω στη γάμπα!

και τουλάχιστον κάποιες μέρες στο γραφείο τις φοράω πολύ ευχαρίστως... έχω και 2 να σέρνω το απόγευμα που γυρνάμε, οπότε, φαντάζεσαι, είμαι κωμικο-τραγική με το 10ποντο, την τσάντα μου, τις τσάντες τους, αγκαλιά την Σ και τον Ν από δίπλα !

όπως βολεύεσαι αγαπούλα!

όσο για το δικό μου σαμιαμίδι ουουουουουουουου τρώω το γράψιμο του αιώνα.... άπαξ και μπει ο μπαμπάς σπίτι, αυτή η πολύ καλή κοπέλα - η μαμά- έχει τελειώσει χα χα ! :-P

αλήχεια;

μη βοβάσαι κανέναν!!!!!!έχεις τον Ν!!!!!

10ποντο έβαλα 1 φορά στη βάφτιση της σύσας. σε καλό παπούτσι το πολύ 6, άντε 8 στο τσακίρ, στα νιάτα μου.

βλέπω κ τις γόβες που βάζει η φαίη κ τις θαυμάζω. δεν πρόκειται. η αδερφή μου είναι στο αντίθετο από εμένα στυλ στα παπούτσια. κ έγκυος φορούσε 10ποντο!!!! άνετα λέμε! κ τα 12 ποντα τα πάει στο ρελαντί!

εγώ σε ό,τι αφορά δόντια κ πόδια είμαι πονεμένη ιστορία!!!!!κάτι σαν τον οιδίποδα τύραννο!!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

στην πόλη που είσαι με τα πλακόστρωτα δρομάκια....μόνο για τακουνάρες δεν είναι!

εκεί φορούσα στάνσμιθ, άντε κ κανά πέδιλο από τα χοντροκομμένα που πατάς σταθερά...νιάτα!!!!!μεταπτυχιακή φοιτήτρια...σνιφ!

κ εκεί ο καθηγητής μου με αποκαλούσε "η κοντούλα η μελαχροινή στο βάθος"!!!!!

ήμουν που ήμουν κοντή, καθόμουν κ γαλαρία για να μη χάσω το κουτσομπολιό!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Είμαι στην δουλειά και πήζω! Τώρα πήρα μία ανάσα! Θα σας διαβάσω σιγά σιγά! Χθες αρρώστησε η μαμά μου και έλειψα εκτάκτως από την δουλειά οπότε και δεν ξέρω τι γίνεται στο παρεάκι μας!

Σήμερα τρώμε καλαμαράκια με ρύζι.

Τα λέμε.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...