Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

σέρνομαι. η μικρή μου αποφάσισε στη 1 η ώρα το βράδυ να ξυπνήσει κ να αρχίσει την πάρλα! ασταμάτητο μπίρι μπίρι!!!!!ώσπου στις 3.30 σηκωθήκαμε κ της δώσαμε γάλα!

δεν άντεχα άλλο! ξέρω δεν είναι σωστό!ξέρω ότι αυτό είναι πισωγύρισμα...ούτε μηνών δεν το έκανε αυτό....αλλά δεν την παλεύαμε άλλο!

γουέλκαμ του μάη κλαμπ!

σήμερα θα πάω αμέσως μετά τη δουλειά να της πάρω το μαγιό κ ίσως να πάρω κ ένα παντελόνι για μένα! παραξεχείλωσα κ δεν χωράς πουθενά, πουθενά πουθενά!!!

Θα σου έλεγα με όλη μου την αγάπη να μην πάρεις νέο παντελόνι,αλλά να κάνεις αυτό που λες παρακάτω...

Θα βολευτείς στο καινούριο και θα απλωθείς κι άλλο

Μιλάω εκ πείρας

σήμερα έπεσε πολλή δουλειά, δεν έχω καμιά όρεξη, καθώς χθες πληροφορήθηκα ότι έχουν λεφτά, αλλά εξαντλούν την υπομονή των εργαζομένων, αφήνοντάς μας απλήρωτους για 3 μήνες!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ε τους...%$#^&*@

έχω δύο μέρες που κάθε βράδυ χτυπάω παγωτό τυραμισού κωνσταντινίδη. κατά τα άλλα πρέπει να στρώσω τον απ' αυτό μου να το ράψω...ίσως από Δευτέρα...

Από σήμερα!!

αααααα, σήμερα φόρεσα πέδιλα, κοντομάνικο κ φούστα με σακάκι. χωρίς καλσόν!!!!!γιατί χθες έφριξα από τη ζέστη! ελπίζω να μην πουντιάσω!

Μαρή θα πουντιάσεις!!!

καλημερα καλημερα...που ειστε?????σημερα εχουμε λιακαδα αλλα κρυωνω!!!ισως φταιει οτι εχω επισκεψεις απτην κοκκινομουρα. με ποναει η μεση μου, πηρα ενα παυσιπονο. κατα ταλλα καλα. χθες καναμε δουλιτσες στο μπαλκονι και σημ θελω ναρχισω το σπιτι μεσα ωστε το σκ να τοχω ελευθερο για το μπουμπουκι μου και για ξεκουραση. ο βηχας καλα κρατει. το πρωι ηθελε να βουρτσισει τα δοντια της οπως ο μπαμπουλης της. της τα βουρτσιζω και ξεκαρδιζεται στα γελια-γαργαλιεται!!!!δεν εχω καθολου ορεξη για δουλεια-γενικα δεν εχω τον τελευταιο καιρο, κανω σαν τα παιδια στο σχολειο οταν μπαινει η ανοιξη. χθες το βραδυ η μικρη παραμιλουσε-παλε βιβλιο , παλε, μου ελεγε!!!μακια , θα μπω αργοτερα....

Κοκκινομούρα και μπαλκόνια-νερά δεν πάνε μαζί βρε φλενάδα!!

Λογικό να μην μπορείς σήμερα

Οι κορες σας Φεφη και Αφροδίτη το εχουν ρίξει στη μελέτη ε;:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα καλημερα...που ειστε?????σημερα εχουμε λιακαδα αλλα κρυωνω!!!ισως φταιει οτι εχω επισκεψεις απτην κοκκινομουρα. με ποναει η μεση μου, πηρα ενα παυσιπονο. κατα ταλλα καλα. χθες καναμε δουλιτσες στο μπαλκονι και σημ θελω ναρχισω το σπιτι μεσα ωστε το σκ να τοχω ελευθερο για το μπουμπουκι μου και για ξεκουραση. ο βηχας καλα κρατει. το πρωι ηθελε να βουρτσισει τα δοντια της οπως ο μπαμπουλης της. της τα βουρτσιζω και ξεκαρδιζεται στα γελια-γαργαλιεται!!!!δεν εχω καθολου ορεξη για δουλεια-γενικα δεν εχω τον τελευταιο καιρο, κανω σαν τα παιδια στο σχολειο οταν μπαινει η ανοιξη. χθες το βραδυ η μικρη παραμιλουσε-παλε βιβλιο , παλε, μου ελεγε!!!μακια , θα μπω αργοτερα....

εγώ θέλω να συμμαζέψω τα χειμωνιάτικα κ να βάλω τα ανοιξιάτικα καλοκαιρινά! δεν βρίσκω άκρη!

τί ωραία σκηνή με την Τ να βουρτσίζει δοντάκια κ να γαργαλιεται!

η Σύσα έλεγε πολλά. κυρίως για το λεωφογείο το κόκκινο που ντουλεύει κ πάει βότα...

κ φυσικά μιλούσε κ στην Νέλλη!!!! έβαζε τις κάλτσες της, που τις έχει πάντα στο προσκέφαλό της, στην τσάντα τη σχολική, τις έβγαζε, τις έβαζε, έπαιζε με το φερμουάρ της τσάντας, τα αυτοκόλλητα που έχει πάνω στην τσάντα... κ όλα αυτά με μπούρου μπούρου!

και η δικια μου το κανει αυτο που και που. κουραγιο!!!τον τυφλοποντικα της τον διαβασες σε παραμυθι η της το ελεγες???αχ και εγω δεν χωραω πουθενα!!!πεδιλα???μπρρρρ....κρυωσα και μονο που το ακουσα!!!!μακια πολλα

λες να έκανα λαλακία με τα πέδιλα; χθες έσκασα!

να έχετε υπόψιν σας το "τζίτζικας κ μερμηγκίνα" κάπως έτσι...πολύ καλό!

κ το "αγάπη" της τρέις μορόνι! καταπληκτική σειρά με βιβλία για όλα τα συναισθήματα, για την οικογένεια...τα έβαλα στο μάτι για την σύσα μου στα προσεχώς!

όπως κ κουτάκια διάδρασης για παιχνίδια γνώσης! αναλόγως την ηλικία του παιδιού!!!!!καταπληκτικά! δωσε μαε λιγες πληροφοριες για αυτα τα κουτακια διαδρασης σε παρακαλω!!!

είναι στενόμακρα κουτάκια, μικρά, με επιμέρους καρτούλες ή βιβλία μινιόν. δεν τα έχω πάρει να ξέρω ακριβώς, αλλά θα σας γράψω όταν αγοράσω.

παίζεις κ μαθαίνεις είτε γραφή είτε ζώα είτε χρώματα....έχει ποικιλία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μαρή θα πουντιάσεις!!!

Οι κορες σας Φεφη και Αφροδίτη το εχουν ρίξει στη μελέτη ε;:tongue:

για το ράψιμο...δίκιο έχεις. από σήμερα το βράδυ. το βραδινό θα προσέξω! για το υπόλοιπο της ημέρας ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ!

για το να μην πάρω παντελόνι...το ίδιο μου είπε ο φέφος.

μάλιστα μου είπε να συγκρατηθώ λιγάκι κ να πάρω κάτι άλλο που χρειάζομαι με αυτά τα λεφτά, αφού παντελόνια έχω. ό,τι μου λες κ εσύ!

για τη μελέτη...γιαβάσουμε έναν καιρό! δεν μπορώ να της πω όχι!!! ευτυχώς είχα προλάβει πριν μου την φέρει η μάνα μου κ έπλυνα τις τουαλέτες.

για το πούντιασμα...μέχρι τη μέση είμαι καλά ντυμένη. αλλά μάλλον έπρεπε να βάλω καλσόν! κρύωσαν τα χομπιτοποδαράκια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λέει ο φέφος!!

Ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι,αλλά στα είπα περιεκτικά!

Πιες νερα,πιες πράσινο τσάκι,φάε λιτό βραδινό...

Ε σιγά σιγά θα στρώσει το πράγμα

Δεν εχεις και σοβαρό θεμα με βαρος!!!

Link to comment
Share on other sites

για το ράψιμο...δίκιο έχεις. από σήμερα το βράδυ. το βραδινό θα προσέξω! για το υπόλοιπο της ημέρας ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ!

για το να μην πάρω παντελόνι...το ίδιο μου είπε ο φέφος.

μάλιστα μου είπε να συγκρατηθώ λιγάκι κ να πάρω κάτι άλλο που χρειάζομαι με αυτά τα λεφτά, αφού παντελόνια έχω. ό,τι μου λες κ εσύ!

για τη μελέτη...γιαβάσουμε έναν καιρό! δεν μπορώ να της πω όχι!!! ευτυχώς είχα προλάβει πριν μου την φέρει η μάνα μου κ έπλυνα τις τουαλέτες.

για το πούντιασμα...μέχρι τη μέση είμαι καλά ντυμένη. αλλά μάλλον έπρεπε να βάλω καλσόν! κρύωσαν τα χομπιτοποδαράκια μου!!!

χαααααχαααα!!!θα συμφωνησω και με φεφο και με περιστερω. εαν παρεις μεγαλυτερο παντελονι, θα επαναπαυτεις. λιγο να προσεξεις , γιατι αποτι εχω καταλαβει ουτε μεγαλο θεμα με το βαρος εχεις, ουτε και δυσκολα χανεις, και θα εισαι μια χαρα. το βραδινο μεγαλη υποθεση. οποτε τρωω σαν βοδι, το πρωι νιωθω σκατα!!!μπραβο σου που τα προλαβαινεις ολα, εγω η θα παιξω μαζι της η θα κανω δουλειες, δυσκολευομαι να τα συνδυασω. και συνηθως παιζω και αφηνω τις δουλειες για αργοτερα. ποσο ειναι τωρα η συσα?? 2,5-3, ετσι???ποιο μηνα γεννηθηκε???εγω εχω προβλημ με τα παραμυθια-τα βαριεται πολυ ευκολα, δεν ξερω αν ειναι της ηλικιας η του χαρακτηρα, αλλα μολις το διαβασουμε 2-3 φορες μετα τελος!!!θελω να βρω κατι σε παιχνιδι που να εχει ποικιλια και ενδιαφερον, γιαυτο σε ρωτησα για τις καρτες.

καλημερα περιστερακι μου, οντως δεν πανε μαζι αλλα δεν περιμενα οτι θα μουρθει σημερα. τη δευτερα περιμενα. τωρα ειμαι καλυτερα, σευχαριστω. μακιααα

παω να δουλεψω αγαπες...

καλημερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα δεν προλαβαινω να σας διαβασω,εχουμε ραντεβου στο μαιευτικο οποτε θα τα πουμε αργοτερα!για σημερα τρωμε φρεσκο ψαρακι!φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχουμε ένα θέμα με τον φόβο-λένε ότι είναι της ηλικίας- της έχω πει όταν είμαστε μαζί να μην φοβάται κανέναν, γιατί είμαστε δυνατές πειρατές! κ ότι έπειδή είναι καλό παιδί η Παναγίτσα την προσέχει κ την φροντίζει!!!!!

όταν δεν θα είμαι κοντά της, δίπλα της θα πρέπει όταν φοβάται να φωνάξει βοήθεια για να τρέξω κοντά της να την βοηθήσω κ να διώξω τους κακούς!

κ τί μου είπε μετά από εβδομάδες το σπλάχνο;

-μαμά βοβάσαι;

-όχι αγάπη μου δεν φοβάμαι κανέναν. είμαστε σπίτι μας κ είμαστε ασφαλείς.

-η Παναζίτσα;

-ναι καλό μου μας προσέχει.

-κ την Ε; (εννοεί την ξαδέρφη της)

-ναι κ την Ε!

-κ το νονό;

-ναι κ τον νονό!

-βοήχεια, βοήχεια Παναγιά μου!!!

ο μίκυ, ο μπάρνυ έχουν υποστεί ελληνοποίηση: πλέον ονομάζονται μίκυς κ μπάρνυς!!!!!

αυτό είναι το λιγότερο. το κακό όνειρο, έχει υποστεί αρσενικοποίηση: ο κακός ο όνειρος!!!!!μόνο σαν πρόσωπα τα αντιλαμβάνεται!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!!

Έχουμε μείνει ο 3 (Φέφη, Περιστέρω, Αφροδίτη) και ο κούκος (εγώ) χα χα:P

Μας έπιασε η άνοιξη για τα καλά.

Φέφη μου,

Καλά που μου εξήγησες τί εννοούσες με το "δεν κατάλαβες" γιατί ... είχα γουρλώσει τα μάτια !!!! :rolleyes: τωρα, για τα υπόλοιπα που έγραψες ότι η Σύσα ξύπνησε τη νύχτα με λογοδιάρροια -- είναι της ηλικίας φάση, ευτυχώς δεν το κάνει συχνά ! Και, βασικά, ξυπνάει έστω χαρούμενη ! Μεγάλο πράγμα !Ξέρεις τί είναι να σου ξυπνάει με τρόμο και να μην ξέρεις τί έπαθε ? Να μην ακούει να μην μπορείς να το κάνεις καλά ! :? πα-κε-το ...

Η Σεμίνα πάλι, όταν και αν ξυπνήσει, είναι τσαντισμένη !!! Τί βλέπει στον ύπνο της θα ήθελα να 'ξερα η δόλια ! Μιλάμε ότι μας ρίχνει πολλές κλωτσιές ....

Για τους λαλάκες στην δουλειά τί να γράψω... μα 3 μήνες βρε παιδί μου ? Και δνε διαμαρτύρεστε ? Πρεπει να κατανοήσουν ότι δεν εργάζεστε από "χόμπυ" αλλά για βιοπορισμό ! Έλεος δλδ !!!! Θύμωσα :evil:

....πέδιλα έβαλες λέει ???? Α εσύ μάνα μου παραείσαι θερμόαιμη ! ΟΚ, να ξεκαλτσωθείς (με το ΠΑΛΙΟ σου παντελόνι χα χα ) αλλά όχι με φούστα και πέδιλο ! Θα κρυώσεις - πρόσεχε !

Αφροδιτούλα,

Η κοκκινομούρα φταίει για όλα... άσε τα μπαλκόνια και παίξε με το παιδί !

Κι εμείς πλένουμε δοντάκια (η Σ μόνο με νερό ο Ν κανονικά) !

Λοιπόν "νέα" : χθες το απόγευμα η Σ έκανε μόνη της κακά και τσίσα στο γιογιό ! Πήγε στο μπάνιο κιουρία κατέβασε βρακιά ... ήθελε να σκουπιστεί κιόλας ! Με το που σηκώσω χαλιά σε 1-2 εβδομάδες είμαστε έτοιμες για κανονική εκπαίδευση. Θα το πω και στα κορίτσια στον σταθμό μήπως την βοηθήσουν κι από εκει ! Είμαι χαρούμενη :P !

Επίσης, σήμερα το πρωί τί μου είπε ο μεγάλος ???? Κάναμε αγκαλίτσες, φιλάκια κλπ, γυρνάει με κοιτάει και μου λέει

"Μαμάαααα (χαϊδεύει ενώ μιλάει) είσαι πολύ καλή κοπέλα !!!! " :tongue::tongue::tongue:

Τρομερή ατάκα !

Και η μικρή είχε βάλει το κολάν με μπλούζα, ανοιξιάτικο μπουφάν, γυαλί ηλίου Φραουλίτσα και μου έκανε το μοντέλο με ένα μίνι "ποδήλατο" ποδοκινούμενο ! Πρωί πρωί βγάζαμε φωτογραφίες ! Αυτές θα τις ανεβάσω στάνταρ το βράδυ !!! Λιώωωωωνωωωωωω ! Της είπα ότι είναι "ένας κ@λος με κολάν" (χαϊδευτικά εννοείται) και.. παρεξηγήθηκε

"Νο νο μαμά μου είμαι Σεμίνα με κοΛΛΛΛάν !!!" -με παχύ Λ περικαλώ.... χα χα !

Από φαί τώρα.... έχουμε μάθημα το απόγευμα οπότε το βλέπω για καμία ομελέττα φούρνου στα γρήγορα !

Φιλάκια !

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λέει ο φέφος!!

Ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι,αλλά στα είπα περιεκτικά!

Πιες νερα,πιες πράσινο τσάκι,φάε λιτό βραδινό...

Ε σιγά σιγά θα στρώσει το πράγμα

Δεν εχεις και σοβαρό θεμα με βαρος!!!

το κουφό είναι ότι λατρέυω τις σαλάτες. απλά θα κόψω τις μαγιονέζες κ τα πολλά τυριά στις σαλάτες. πάλι θα βάζω τυρί στη σαλάτα αλλά όχι τόσο όσο πριν.

έχω θέμα με το βάρος. τοπικά κ έχω βάλει τόσα που δεν ζυγίζομαι! αρνούμαι. ευτυχώς η μικρή μου έχει βγάλει τις μπαταρίες από τη ζυγαριά...:tongue:

χαααααχαααα!!!θα συμφωνησω και με φεφο και με περιστερω. εαν παρεις μεγαλυτερο παντελονι, θα επαναπαυτεις. λιγο να προσεξεις , γιατι αποτι εχω καταλαβει ουτε μεγαλο θεμα με το βαρος εχεις, ουτε και δυσκολα χανεις,

αυτό είναι αλήθεια!χάνω εύκολα!

και θα εισαι μια χαρα. το βραδινο μεγαλη υποθεση. οποτε τρωω σαν βοδι, το πρωι νιωθω σκατα!!!μπραβο σου που τα προλαβαινεις ολα, εγω η θα παιξω μαζι της η θα κανω δουλειες, δυσκολευομαι να τα συνδυασω. και συνηθως παιζω και αφηνω τις δουλειες για αργοτερα.

την εβδομάδα που μου κρατάει η μαμά μου το παιδί, μπορεί να μου το φέρει όποτε της το ζτηήσω, π.χ. μισή ώρα αργότερα ώστε να προλάβω να κάνω κάτι στο σπίτι! αλλιώς μαζί!

ποσο ειναι τωρα η συσα?? 2,5-3, ετσι???ποιο μηνα γεννηθηκε???

9-10-2009. 2,5 ακριβώς!

εγω εχω προβλημ με τα παραμυθια-τα βαριεται πολυ ευκολα, δεν ξερω αν ειναι της ηλικιας η του χαρακτηρα, αλλα μολις το διαβασουμε 2-3 φορες μετα τελος!!!

η σύσα έχει κάποια αγαπημένα τα οποία τα λατρεύει κ τα διαβάζουμε πάντα. ενώ τα κλασικά παραμύθια μετά από κάποιες αναγνώσεις καταλήγουν να σκίζονται!

λατρεμένο της είναι ο μικρός έλβις "θέλω μια αγκαλιά" ιστορία ενός μικρού σκατζόχειρου που ψάχνει αγκαλίτσα!!!! από τότε που ξεκινήσαμε με τα βιβλία, ο έλβις είναι φίλος της οικογένειας κ μπεστ μπουκ έβερ!!!

άλλο βιβλίο που της αρέσει κ το έχουμε στα κλασικά είναι η θαμπελίνα!

όπως κ η βασίλισσα του χιονιού, αλλά αυτό το παραμύθι δεν της το λέω όπως έχει. το έχουμε κάνει τρανσφόρμερ!!!!!

δεν θα το πιστέψεις πόση χαρά βρίσκει στα φτηνά παραμύθια, κάτι φραουλίτσες, κάτι παπάκια, αρκουδάκια, δεν μένω στην ιστορία που γράφει ποτέ! ό,τι μας κάνει κλικ στην φωτό το συζητάμε, του δίνουμε άλλη αξία...

θελω να βρω κατι σε παιχνιδι που να εχει ποικιλια και ενδιαφερον, γιαυτο σε ρωτησα για τις καρτες.

θα το αγοράσω προσεχώς!

μακιααα

παω να δουλεψω αγαπες...

καλημερα

γειά σου αγάπη!

καλημερα δεν προλαβαινω να σας διαβασω,εχουμε ραντεβου στο μαιευτικο οποτε θα τα πουμε αργοτερα!για σημερα τρωμε φρεσκο ψαρακι!φιλια σε ολες!

μάκια! όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δεν προλαβαινω να σας διαβασω,εχουμε ραντεβου στο μαιευτικο οποτε θα τα πουμε αργοτερα!για σημερα τρωμε φρεσκο ψαρακι!φιλια σε ολες!

Τί θα κάνετε σήμερα ???? Καλά αποτελεσματα - θα περιμένουμε νέα από την στρουμφο-κοιλίτσα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα !!!!

Έχουμε μείνει ο 3 (Φέφη, Περιστέρω, Αφροδίτη) και ο κούκος (εγώ) χα χα:P

Μας έπιασε η άνοιξη για τα καλά.

Φέφη μου,

Καλά που μου εξήγησες τί εννοούσες με το "δεν κατάλαβες" γιατί ... είχα γουρλώσει τα μάτια !!!! :rolleyes: τωρα, για τα υπόλοιπα που έγραψες ότι η Σύσα ξύπνησε τη νύχτα με λογοδιάρροια -- είναι της ηλικίας φάση, ευτυχώς δεν το κάνει συχνά ! Και, βασικά, ξυπνάει έστω χαρούμενη ! Μεγάλο πράγμα !Ξέρεις τί είναι να σου ξυπνάει με τρόμο και να μην ξέρεις τί έπαθε ? Να μην ακούει να μην μπορείς να το κάνεις καλά ! :? πα-κε-το ...

Η Σεμίνα πάλι, όταν και αν ξυπνήσει, είναι τσαντισμένη !!! Τί βλέπει στον ύπνο της θα ήθελα να 'ξερα η δόλια ! Μιλάμε ότι μας ρίχνει πολλές κλωτσιές ....

χαρούμενη ρε φίλε, αλλά ρώτα με κ εμένα που νυστάζω!!!!σταματημό δεν έχει με το λέγειν!!!

Για τους λαλάκες στην δουλειά τί να γράψω... μα 3 μήνες βρε παιδί μου ? Και δνε διαμαρτύρεστε ? Πρεπει να κατανοήσουν ότι δεν εργάζεστε από "χόμπυ" αλλά για βιοπορισμό ! Έλεος δλδ !!!! Θύμωσα :evil:

θύμωσες ξεθύμωσες...αυτοί το χαβά τους!!σωματείο δεν υπάρχει κ έτσι αλωνίζουν!

....πέδιλα έβαλες λέει ???? Α εσύ μάνα μου παραείσαι θερμόαιμη ! ΟΚ, να ξεκαλτσωθείς (με το ΠΑΛΙΟ σου παντελόνι χα χα ) αλλά όχι με φούστα και πέδιλο ! Θα κρυώσεις - πρόσεχε !

όσο το λέτε τόσο κρυώνω...:oops:

Κι εμείς πλένουμε δοντάκια (η Σ μόνο με νερό ο Ν κανονικά) !

Λοιπόν "νέα" : χθες το απόγευμα η Σ έκανε μόνη της κακά και τσίσα στο γιογιό ! Πήγε στο μπάνιο κιουρία κατέβασε βρακιά ... ήθελε να σκουπιστεί κιόλας ! Με το που σηκώσω χαλιά σε 1-2 εβδομάδες είμαστε έτοιμες για κανονική εκπαίδευση. Θα το πω και στα κορίτσια στον σταθμό μήπως την βοηθήσουν κι από εκει ! Είμαι χαρούμενη :P !

μπράβο Σ!!!!!!

Επίσης, σήμερα το πρωί τί μου είπε ο μεγάλος ???? Κάναμε αγκαλίτσες, φιλάκια κλπ, γυρνάει με κοιτάει και μου λέει

"Μαμάαααα (χαϊδεύει ενώ μιλάει) είσαι πολύ καλή κοπέλα !!!! " :tongue::tongue::tongue:

Τρομερή ατάκα !

γλυκό μου!!!!!!!έλιωσα!

Και η μικρή είχε βάλει το κολάν με μπλούζα, ανοιξιάτικο μπουφάν, γυαλί ηλίου Φραουλίτσα και μου έκανε το μοντέλο με ένα μίνι "ποδήλατο" ποδοκινούμενο ! Πρωί πρωί βγάζαμε φωτογραφίες ! Αυτές θα τις ανεβάσω στάνταρ το βράδυ !!! Λιώωωωωνωωωωωω ! Της είπα ότι είναι "ένας κ@λος με κολάν" (χαϊδευτικά εννοείται) και.. παρεξηγήθηκε

"Νο νο μαμά μου είμαι Σεμίνα με κοΛΛΛΛάν !!!" -με παχύ Λ περικαλώ.... χα χα !

Φιλάκια !

μανάρι!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

και γω εδω. μαλλον ειναι η εποχη που ολες βαλαμε κιλα, και γω νιωθω οτι εχω αυξηθει και ολο λεω θα ξεκινησω να προσεχω αλλα ολο τρωω. να δω ποτε θα κανω την αρχη.

fefi οχι καινουργιο παντελονι με μεγαλυτερο νουμερα, μεγα σφαλμα, θα ανεβεις κι αλλο, καλα λενε τα κοριτσια. την εχω πατησει.

και γω εβαλα πεδιλα αλλα με παντελονι, ακομη δεν ειναι καιρος για τοση τολμη.

εκτος αυτου εγω ειμαι και τοσο ασπρη που δεν το τολμαω, οχι οτι μαυριζω και ιδιαιτερα οσο και να λιαστω.

οσο για φαγητο δεν ξερω ακομη τι να μαγειρεψω, νιωθω τοση ατονια γενικα. ολα τα κανω σε αργη κινηση.

δεν ξερω αν ειναι η ιωση η΄η ανοιξη αλλα νιωθω πτωμα.

φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μουουου!!!πρωτα θα δωσω το παρον και μετα θα διαβασω τα πρωινα μηνυματα σας.οι μπαμιες εχθες εγιναν σουπες!!!!!χαιρονμαι γιατι πρωτη φορα κανω και ο Σ απο την μαμα του δεν τις ετρωγε.χαχαχαχαχα πολυ το χαρηκα.και της το ειπε κιολας.καποια στιγμη θελω να μπω και να σας πω καποια πραγματα που εγιναν και να με συμβουλεψετε σαν πιο εμπειρες στο θεμα πεθερας....:evil:δεν θελω να κανω ασχημη αρχη και μετα να με καβαλισει λες και ειμαι κανενα χαιβανι.σημερα θα φαμε φακες που εμειναν απο τη προηγουμενη φορα και σαλατα ντοματα.τη εχω καταβρει με τα αγγουρακια Κνωσου.οχι οτι εχουν διαφορετικη γευση αλλα μαρεσουν.κριτσινια τελικα δεν εκανα.πηγα και αγορασα:-P

Link to comment
Share on other sites

ζωπ ωραιότατη πράσινη σαλάτα γίνεται με μαρούλι, ρόκα, νεροκάρδαμο, κρεμμυδάκι φρέσκο κ άνηθο (αν τον τρώτε) ή μαιδανό!!!!! βάζεις αγγουράκι, ντοματούλα ψιλοκομμένα κ αν θέλεις προσθέτεις κεφαλοτύρι ή κεφαλογραβιέρα!!!!!!

δηλαδή δεν υπάρχει λέμε!!!!!

είτε με λεμόνι είτε με μπαλσάμικο...λαδάκι στο τέλος κ θα γλείφετε τις μπάμιες σας οι γυναίκες κ οι άντρες τα δάχτυλά τους!!!!

το νεροκαρδαμο τι ειναι?πραγματι η ροκα με το μαρουλι ειναι σουπερ!!!

Link to comment
Share on other sites

εδώ καλά καλά η ίδια η κόρη μου δεν μπορεί να πει το όνομά της που είναι 2,5 χρόνων! θα το πει ο γώγος;

όλα να πάνε καλά με τον γιατρό σας κ σύντομα όλα τα σχετικά με τον αγώνα σας να είναι μακρινό παρελθόν, με έναν γαμπρούλη υγιέστατο!

πρέπει να πόνεσε η σύσα, χτύπησε πίσω στο κεφάλι, όπως μου είπε ο φέφος.

αλλά το έμαθα αργάμιση κ δεν μπόρεσα να πάρω τηλέφωνο να μάθω, γιατί τέτοια ώρα κοιμάται! φταίει κ η μάνα μου που δεν της λέει όχι!

τί δουλειά είχε να κάνει κούνια στην καρέκλα;

χθες μου λέει ο πατέρας μου για την σύσα "καταστροφέας, όλα τα διέλυσε στο σπίτι κ πετουσε πράγματα από το αυτοκίνητο..."

κ εσείς τί κάνατε, ρώτησα! πώς να στεναχωρέσω το παιδί! απαντάει η μάνα μου...

ενώ η πεθερά μου μια χαρά της βάζει όρια κ ας γίνεται δυσάρεστη! της διδάσκει σωστή συμπεριφορά!

αιωνιο προβλημα αυτο με τους παππουδες....πραγματικα οσους ξερω τα ιδια παραπονα εχουν.τα παιδια που προσεχω οταν γυρνανε απο τους παππουδες εξαιτιας αυτης της συμπεριφορας οταν ακουσουν την λεξη οχι γινονται θυρια!γιατι ειχαν συνηθισει στο ναι μονο:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...