Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , angie5 είπε:

      Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου και πρώτα απ' όλα σου εύχομαι καλή επιτυχία!... Λογικά θα είναι 3ης ημέρας φαντάζομαι αφού θα πας την Πέμπτη όμως μην σε αγχωνω και εσένα γιατί κι εγώ μπορεί να λέω από άγνοια κάποια πράγματα και οι γιατροί να ξέρουν καλύτερα γιατί κάνουν κάποιες επιλογές. Απλά στο κέντρο που είμαι η ενημέρωση είναι άστα να πάνε....δυστυχώς!...Αυτό με τον ρυθμό ανάπτυξης πρώτη φορά το ακούω θα το ψάξω. Ίσως να φταίω και εγω που δεν επέμεινα να μάθω. Αν και όταν ρώτησα πήρα πολύ γενική απάντηση. Όπως και να έχει σου εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα!...Σ ευχαριστώ και πάλι!!!

      Αν μάθεις κάτι θα περιμένω!❤️

      Επίσης! Καλή επιτυχία! Και εγώ δεν έχω επιμείνει σε πολλές ερωτήσεις που μου έρχονται αλλά σιγά σιγά θα την πάρω την πληροφορία (βασικά έχω δει πολύ YouTube χαχαχα) , μαζί με τα λεφτά που πληρώνουμε να πηγαίνει και η ανάλογη υπηρεσία... Τώρα αν αποτύχει , πιστεύω ότι δεν θα είμαι τόσο ανεκτική και υπομονετική η αλήθεια είναι.. είναι μέσα στο παιχνίδι όλα αυτά δυστυχώς για εμάς που τα περνάμε.Θα τα πούμε Πέμπτη πάλι, καληνύχτα σε όλες και υπομονή!🤞

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

πάει!

ειχα βάλει και ψιλοκομμενες πιπεριες,φλωρινης και κερατα

εγω ξεμπρόστιασα την ηλικία σου;πότε;:P

ε και να γινει,κακό δικό μου,αφού είμαστε δίδυμα

:tongue:

νια! νια!νια!νια!νια!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πολλές απουσίες!

η άννια έχει πολύ καιρό να φανεί!

καλά η ντελ έχει ρίξει μαύρη πέτρα στο καφέ!

ευτυχώς τα λέμε στο φ.μπ.

σε πήρα τηλέφωνο, αλλά μάλλον το είχες στο αθόρυβο κ επειδή δεν ήμουν σίγουρη το έκλεισα. τώρα πάλι με κόσμο είμαι...ο καθείς με τον η/υ του!

ΒΑΡΙΕΜΑΙ!!!!!!!!

θέλω να πάω σπίτι μου!!να είναι εκεί το παιδί! να το ψηλαφίσω!!!!!!!να δω ματάκια της!!!!!

είναι τόσο γλυκιά, τόσο όμορφη!!!!!!τόσο αισθηματίας!!!!!τόσο χαρούμενο!!!!!!

κ τόσο μαλαγάνα!!!!!!ξέρει να με τουμπάρει, ....όπως τουμπαρει κ τις καρέκλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατί πάω στοίχημα ότι η εβίρι μας κάτι έχει;;;;;το έκλεισε απότομα ενώ δεν το συνηθίζει. όχι σαν κάτι άλλες...καλή ώρα εγώ!

εβιράκο μου όποτε θέλεις είμαστε εδώ για σένα...κ σε π.μ.!

γουή λόβ γιου!ΚΑΡΓΑ!

Link to comment
Share on other sites

Φέφη μου,

Μετά συγχωρήσεως κιόλας .... τί λες ?????????????? ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΙΑ από αυτά που γράφεις παιδί μου ποιός σε ξεμπρόστιασε και πού, τί να έχει η Εβίρι (κουρασμένη θα είναι υποθέτω) η Δώρα + η Περιστέρω είναι στις κούνιες κι εμείς εδώ σαν τα ζαβά μετράμε την ώρα ανάποδα να πάμε στα παιδάκια μας και στον αντρούλη μας !!!!!!

υ.γ. Και μην εκπλαγείς: σχολάωωωωω σε 10 λεπτά νταρλινγκ !

Link to comment
Share on other sites

την διαφήμιση με τον σαλονικιό που πάει σε φούρνο στην Αθήνα κ ζητάει μια μπουγάτσα με τυρί την έχεις δει;

στο τέλος λέει τί δεν κατάΛαβες! όσο ο φούρναρης τον κοιτάζει σαν εξωγήινο!σαλονικιώτικη προφορά!

για το ξεμπρόστιασμα...μαρή δεν το εννοούσα, για πλάκα το είπα, επειδή σε έχω ξαναρωτήσει για τη συνταγή κ όντως η μνήμη μου κάνει νερά! είπαμε λόγω γήρατος! δεν το θυμόμουν!

ήδη σχόλασες βρούτε;

εγώ σήμερις αργώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα όλη μέρα.

σέρνομαι. η μικρή μου αποφάσισε στη 1 η ώρα το βράδυ να ξυπνήσει κ να αρχίσει την πάρλα! ασταμάτητο μπίρι μπίρι!!!!!ώσπου στις 3.30 σηκωθήκαμε κ της δώσαμε γάλα!

δεν άντεχα άλλο! ξέρω δεν είναι σωστό!ξέρω ότι αυτό είναι πισωγύρισμα...ούτε μηνών δεν το έκανε αυτό....αλλά δεν την παλεύαμε άλλο!

κ να πω ότι της έλλειψα...από την ώρα που μου την έφερε η μαμά μου για 2 ώρες γιαβάσαμε "κ έναν καιρό" ένα σωρό παραμύθια κ ιστορίες, ό,τι ήθελε!!!!ό,τι μου ζήτησε!

αφού το βράδυ που σηκώθηκε έλεγε μεταξύ άλλων για τις ιστορίες που της είπα!!!

της έκανε τρομερή εντύπωση ο τυφλοπόντικας στην τοσοδούλα κ το ότι ζούσε σε λαγούμι!!!!!

σήμερα θα πάω αμέσως μετά τη δουλειά να της πάρω το μαγιό κ ίσως να πάρω κ ένα παντελόνι για μένα! παραξεχείλωσα κ δεν χωράς πουθενά, πουθενά πουθενά!!!

αμέσως μετά θέλω να ψευτοσυμμαζέψω κ να φύγω σφαίρα στον οδοντ. να μου ξαναπάρει μέτρα για θήκη, γιατί η πρώτη δεν πέτυχε.

θα μου φέρει η πεθερά τα σιδερωμένα κ θα πάρει μια κουβέρτα να μου την πλύνει.

το παιδί ενώ δεν έχει μύξες-τέλειωσαν- έχει έντονο βήχα ακόμα. της δίνω μόνο προσπάν πρωί βράδυ, αλλά δεν είδα βελτίωση.

έλεν, λες να πάρω το άπιβιτα σιροπάκι;

της δίνω πού κ που την εχινάκεια, αλλά μαλλιά!

σήμερα έπεσε πολλή δουλειά, δεν έχω καμιά όρεξη, καθώς χθες πληροφορήθηκα ότι έχουν λεφτά, αλλά εξαντλούν την υπομονή των εργαζομένων, αφήνοντάς μας απλήρωτους για 3 μήνες!

έχω δύο μέρες που κάθε βράδυ χτυπάω παγωτό τυραμισού κωνσταντινίδη. κατά τα άλλα πρέπει να στρώσω τον απ' αυτό μου να το ράψω...ίσως από Δευτέρα...

φιλούρες!

αααααα, σήμερα φόρεσα πέδιλα, κοντομάνικο κ φούστα με σακάκι. χωρίς καλσόν!!!!!γιατί χθες έφριξα από τη ζέστη! ελπίζω να μην πουντιάσω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα...που ειστε?????σημερα εχουμε λιακαδα αλλα κρυωνω!!!ισως φταιει οτι εχω επισκεψεις απτην κοκκινομουρα. με ποναει η μεση μου, πηρα ενα παυσιπονο. κατα ταλλα καλα. χθες καναμε δουλιτσες στο μπαλκονι και σημ θελω ναρχισω το σπιτι μεσα ωστε το σκ να τοχω ελευθερο για το μπουμπουκι μου και για ξεκουραση. ο βηχας καλα κρατει. το πρωι ηθελε να βουρτσισει τα δοντια της οπως ο μπαμπουλης της. της τα βουρτσιζω και ξεκαρδιζεται στα γελια-γαργαλιεται!!!!δεν εχω καθολου ορεξη για δουλεια-γενικα δεν εχω τον τελευταιο καιρο, κανω σαν τα παιδια στο σχολειο οταν μπαινει η ανοιξη. χθες το βραδυ η μικρη παραμιλουσε-παλε βιβλιο , παλε, μου ελεγε!!!μακια , θα μπω αργοτερα....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα.

σέρνομαι. η μικρή μου αποφάσισε στη 1 η ώρα το βράδυ να ξυπνήσει κ να αρχίσει την πάρλα! ασταμάτητο μπίρι μπίρι!!!!!ώσπου στις 3.30 σηκωθήκαμε κ της δώσαμε γάλα!

δεν άντεχα άλλο! ξέρω δεν είναι σωστό!ξέρω ότι αυτό είναι πισωγύρισμα...ούτε μηνών δεν το έκανε αυτό....αλλά δεν την παλεύαμε άλλο!

κ να πω ότι της έλλειψα...από την ώρα που μου την έφερε η μαμά μου για 2 ώρες γιαβάσαμε "κ έναν καιρό" ένα σωρό παραμύθια κ ιστορίες, ό,τι ήθελε!!!!ό,τι μου ζήτησε!

αφού το βράδυ που σηκώθηκε έλεγε μεταξύ άλλων για τις ιστορίες που της είπα!!!

της έκανε τρομερή εντύπωση ο τυφλοπόντικας στην τοσοδούλα κ το ότι ζούσε σε λαγούμι!!!!!

σήμερα θα πάω αμέσως μετά τη δουλειά να της πάρω το μαγιό κ ίσως να πάρω κ ένα παντελόνι για μένα! παραξεχείλωσα κ δεν χωράς πουθενά, πουθενά πουθενά!!!

αμέσως μετά θέλω να ψευτοσυμμαζέψω κ να φύγω σφαίρα στον οδοντ. να μου ξαναπάρει μέτρα για θήκη, γιατί η πρώτη δεν πέτυχε.

θα μου φέρει η πεθερά τα σιδερωμένα κ θα πάρει μια κουβέρτα να μου την πλύνει.

το παιδί ενώ δεν έχει μύξες-τέλειωσαν- έχει έντονο βήχα ακόμα. της δίνω μόνο προσπάν πρωί βράδυ, αλλά δεν είδα βελτίωση.

έλεν, λες να πάρω το άπιβιτα σιροπάκι;

της δίνω πού κ που την εχινάκεια, αλλά μαλλιά!

σήμερα έπεσε πολλή δουλειά, δεν έχω καμιά όρεξη, καθώς χθες πληροφορήθηκα ότι έχουν λεφτά, αλλά εξαντλούν την υπομονή των εργαζομένων, αφήνοντάς μας απλήρωτους για 3 μήνες!

έχω δύο μέρες που κάθε βράδυ χτυπάω παγωτό τυραμισού κωνσταντινίδη. κατά τα άλλα πρέπει να στρώσω τον απ' αυτό μου να το ράψω...ίσως από Δευτέρα...

φιλούρες!

αααααα, σήμερα φόρεσα πέδιλα, κοντομάνικο κ φούστα με σακάκι. χωρίς καλσόν!!!!!γιατί χθες έφριξα από τη ζέστη! ελπίζω να μην πουντιάσω!

και η δικια μου το κανει αυτο που και που. κουραγιο!!!τον τυφλοποντικα της τον διαβασες σε παραμυθι η της το ελεγες???αχ και εγω δεν χωραω πουθενα!!!πεδιλα???μπρρρρ....κρυωσα και μονο που το ακουσα!!!!μακια πολλα
Link to comment
Share on other sites

να έχετε υπόψιν σας το "τζίτζικας κ μερμηγκίνα" κάπως έτσι...πολύ καλό!

κ το "αγάπη" της τρέις μορόνι! καταπληκτική σειρά με βιβλία για όλα τα συναισθήματα, για την οικογένεια...τα έβαλα στο μάτι για την σύσα μου στα προσεχώς!

όπως κ κουτάκια διάδρασης για παιχνίδια γνώσης! αναλόγως την ηλικία του παιδιού!!!!!καταπληκτικά! δωσε μαε λιγες πληροφοριες για αυτα τα κουτακια διαδρασης σε παρακαλω!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχουμε ένα θέμα με τον φόβο-λένε ότι είναι της ηλικίας- της έχω πει όταν είμαστε μαζί να μην φοβάται κανέναν, γιατί είμαστε δυνατές πειρατές! κ ότι έπειδή είναι καλό παιδί η Παναγίτσα την προσέχει κ την φροντίζει!!!!!

όταν δεν θα είμαι κοντά της, δίπλα της θα πρέπει όταν φοβάται να φωνάξει βοήθεια για να τρέξω κοντά της να την βοηθήσω κ να διώξω τους κακούς!

κ τί μου είπε μετά από εβδομάδες το σπλάχνο;

-μαμά βοβάσαι;

-όχι αγάπη μου δεν φοβάμαι κανέναν. είμαστε σπίτι μας κ είμαστε ασφαλείς.

-η Παναζίτσα;

-ναι καλό μου μας προσέχει.

-κ την Ε; (εννοεί την ξαδέρφη της)

-ναι κ την Ε!

-κ το νονό;

-ναι κ τον νονό!

-βοήχεια, βοήχεια Παναγιά μου!!!

ο μίκυ, ο μπάρνυ έχουν υποστεί ελληνοποίηση: πλέον ονομάζονται μίκυς κ μπάρνυς!!!!!

αυτό είναι το λιγότερο. το κακό όνειρο, έχει υποστεί αρσενικοποίηση: ο κακός ο όνειρος!!!!!μόνο σαν πρόσωπα τα αντιλαμβάνεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...