Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , angie5 είπε:

      Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου και πρώτα απ' όλα σου εύχομαι καλή επιτυχία!... Λογικά θα είναι 3ης ημέρας φαντάζομαι αφού θα πας την Πέμπτη όμως μην σε αγχωνω και εσένα γιατί κι εγώ μπορεί να λέω από άγνοια κάποια πράγματα και οι γιατροί να ξέρουν καλύτερα γιατί κάνουν κάποιες επιλογές. Απλά στο κέντρο που είμαι η ενημέρωση είναι άστα να πάνε....δυστυχώς!...Αυτό με τον ρυθμό ανάπτυξης πρώτη φορά το ακούω θα το ψάξω. Ίσως να φταίω και εγω που δεν επέμεινα να μάθω. Αν και όταν ρώτησα πήρα πολύ γενική απάντηση. Όπως και να έχει σου εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα!...Σ ευχαριστώ και πάλι!!!

      Αν μάθεις κάτι θα περιμένω!❤️

      Επίσης! Καλή επιτυχία! Και εγώ δεν έχω επιμείνει σε πολλές ερωτήσεις που μου έρχονται αλλά σιγά σιγά θα την πάρω την πληροφορία (βασικά έχω δει πολύ YouTube χαχαχα) , μαζί με τα λεφτά που πληρώνουμε να πηγαίνει και η ανάλογη υπηρεσία... Τώρα αν αποτύχει , πιστεύω ότι δεν θα είμαι τόσο ανεκτική και υπομονετική η αλήθεια είναι.. είναι μέσα στο παιχνίδι όλα αυτά δυστυχώς για εμάς που τα περνάμε.Θα τα πούμε Πέμπτη πάλι, καληνύχτα σε όλες και υπομονή!🤞

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα καλημερα τι κανετε???εγω ειμαι λιγο καλυτερα σημερα απο διαθεση και λογω της μερας;). καλα ειστε???εμεις εχουμε λιακαδα, εχω ντυθει ανοιξιατικα σημ και εντυσα και τη μικρη αναλογα. ηθελε να βαλει και καπελο το νουμερο πρωι πρωι:D:D:D!!!!λεω να κανω δουλιτσες αυτες τις μερες και το σκ να το εχω πιο χαλαρο και να το αφιερωσω στο παιδακι και τον συζυγατο μου αλλα και να ξεκουραστω. τοχω πολυ αναγκη. οσο για τη δουλεια, μου τη δινει η γκιρνια και η αχαριστια!!!με τιποτα δεν ευχαριστιουνται :evil::evil:!!!!υπομονηηηηηη...βαθιες ανασεςςςς....θα περασει η ωραααα....το κοριτσι μου σημερα δεν ηθελε να σηκωθει. μου λεει:κοιμηθω εγω τωλα.πολυ κουλαμενη!!!!γαι σημερα τρωμε γεμιστα της μαμας και το βραδυ υποσχεθηκα στα αγαπακια μου κοτοπουλο αλα κρεμ, οποτε θαχουμε και αυριο. περιστερω σουστειλα πμ.φεφη κοιταζω και εγω για ολοσωμο μαγιο για την γοργονα μου, δεν εισαι η μονη!!!φαιη καλη βολτα. ελενη και μπιγκι περαστικα σας. και εμεις ξεκινησαμε πιο δυνατο σιροπι, την πιανει δυνατος βηχας το βραδυ.ελπιζω να μην χρειαστουμε αντιβιωση. σας φιλω...

ψυχουλα μου νυσταζε...χαχαχα!!!ακους εκει ειναι κουλαμενη!!!!!αφροδιτη να υποθεσω λεει και αλλα τετοια καλα η ζουζουνα!μαρεσουν πολυ τα παιδια σεαυτη την ηλικια που λενε τετοια λογακια:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μπήκα λίγο να σας κάνω...κου-κου,τσα!!

Πήγα για δουλειά,γύρισα στο κενό μου-αντί να πάω για περπάτημα-γιατί είμαι πτώμα,σιδέρωμα μιάμιση πλυντηριά ρούχα και έχουν μείνει και άλλα...Και θα ξαναφύγω για δουλειά

Εχω τον περιστέρη σπίτι,έβαλε σκούπα,πήγε σουπερμάρκετ,καθάρισε τα μπάνια...Να είναι ο καλά!Μεγάλη υπόθεση η βοήθεια στο νοικοκυριό...

μεγάλη υπόθεση ο νοικοκύρης άντρας! αυτό να λες κ επίσης δόξα τω Θεώ!

Φέφη ένα ωραίο δωράκι για βάπτιση είναι σεντονάκια για μεγαλύτερο κρεβάτι,μονό ή ημίδιπλο.Νομίζω βγαίνουν πια όλα σε ημίδιπλο.Το συνηθίζουν πολλές φίλες μου ως δώρο σε βάπτιση και αρκετές φορές το έχω κάνει κι εγώ και οι μαμάδες έμεναν ευχαριστημένες,τα έβρισκαν μετα μπροστά τους.

ξέρω ότι της έχουν πάρει άλλοι...

ήδη πήγα κ της πήρα φόρεμα άσπρο καλό, λαπέν, για 3 χρόνων, της αγόρασα κ ένα βιβλίο με χοντρές σελίδες, την κοκκινοσκουφίτσα! της πήρα κ καρτούλα κ την έγραψα ήδη!!!!

με την ευκαιρία ψώνισα βιβλία για ανήψια!!!!χαρά Θεού το βιβλιοπωλείο!!!

αλλά τα ρημάδια τα λεφτά τελειώνουν!!!!!

να έχετε υπόψιν σας το "τζίτζικας κ μερμηγκίνα" κάπως έτσι...πολύ καλό!

κ το "αγάπη" της τρέις μορόνι! καταπληκτική σειρά με βιβλία για όλα τα συναισθήματα, για την οικογένεια...τα έβαλα στο μάτι για την σύσα μου στα προσεχώς!

όπως κ κουτάκια διάδρασης για παιχνίδια γνώσης! αναλόγως την ηλικία του παιδιού!!!!!καταπληκτικά!

βέβαια, στο τέλος πήγα κ ψώνισα κ για τον αγαπούλη μου ένα άσπρο πουκάμισο κ ένα κοντομάνικο μπλουζάκι!!!!! να τον ανεβάσω τον λατρεία μου, που είναι κάπως πεσμένος, κάπως μουδιασμένος...του έθεσαν ημερομηνία παράδοσης τέλη Μαϊου κ μάλλον παρουσίαση τον Οκτώβρη! αλλά θα πήξει!!!!!!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Το πρόγραμμα σήμερα είχε φακές.Μωρέ κι εγώ ρεβύθια ζήλεψα, αλλά δεν είχα στο ντουλάπι.

Εγώ θα σου προτείνω κάποια ασυνήθιστα πραγματάκια, όπως μια κούνια για τον κήπο ή τη βεράντα ή για το δωμάτιο. Αυτές του δωματίου έχουν μπαταρία νομίζω (ίσως και ρεύμα δε θυμάμαι).

καταπληκτική ιδέα εβίρι μου! αλλά ήδη πήρα!!!!!είσαι τζιμάνι!!!!

Καλησπέρες...

Για σήμερα έκανα το θεικό :rolleyes: φαγητό : τραχανάς με λαχανικά.

με τί λαχανικά τον κάνεις;

Ρε γμτ, το έχω ξαναπεί - εμένα μου σπάει το ρολό! Και μ' αρέσει τόσο...

εγώ δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να κάνω!αν κ αρέσει στον φέφο μου...:oops:

Ναι, ήταν τέλεια η βόλτα μας! Απλούστατη - δεν καθήσαμε σε μαγαζί αλλά κατάχαμα στη παραλία και - περάσαμε τέλεια! Το ζωπυρόπαιδο σηκωτό το πήραμε, αφού είχε γίνει σχεδόν μούσκεμα!

μου είναι γνώριμη αυτή η σκηνή!!!!;)

Όλο βόλτες είμαι?:confused: Εντάξει, δεν είμαι κλεισμένη μέσα αλλά δεν είναι και τόσες πάρα πολλές όσες φαίνονται (ή όσες θα ήθελα τελικά:roll:).

Επίσης, το παιδί θέλει και πρέπει να βγαίνει έξω, οπότε... Φροντίζω τα βασικά στο σπίτι (και στη δουλειά φυσικά) και βουρ έξω! Για τα υπόλοιπα, όταν υπάρξει χρόνος...

απλά παρατηρώ τί κ πώς γράφεις! όπως κ σε αυτή την πρόταση...προτεραιότητες. δεν είσαι υπάλληλος. αυτό το είχα καταλάβει!;)

Εντωμεταξύ, πριν το Πάσχα κουράστηκα πολύ με το σπίτι κι είχα τάξει στον εαυτό μου (και στους άντρες) ότι την επόμενη βδομάδα θ' αλητέψουμε - όπερ και εγένετο!

κ πολύ καλά έκανες!

Φέφη μου, είμαι δασκάλα Αγγλικών - διδάσκω σε ιεκ και σε ιδιαίτερα. Επίσης, κάνω κάποια μαθήματα σε υπαλλήλους εταιρειών (όπου συνδυάζονται τ' αγγλικά με τη διοίκηση επιχειρήσεων που επίσης έχω πτυχίο). Κάτι λίγες μεταφράσεις, αυτά...

Γενικά, έχω δουλέψει σαν το σκυλί, βγάζοντας δύο σχολές μάλιστα. Και τώρα να έπαιρνα σύνταξη, "δίκαιο" θα ήταν με τόση δουλειά που έχω πατήσει... Άσχετα που θέλω να δουλεύω (έστω και λίγες ώρες) μέχρι τα βαθιά μου γεράματα...

Κι εγώ ξύπνησα με χείριστη διάθεση... Και μάλιστα την πλήρωσε μια φίλη μου που βρέθηκε στο λάθος μέρος, την λάθος στιγμή κι είπε την λάθος ατάκα...

Επίσης, η Σμαρτάκι που είναι?? :confused: Επικοινωνεί κάποια μαζί της??

εύχομαι να είναι καλά κ η ίδια κ η οικογένειά της!

Η Μάρτζι?

κ αυτήν την τσούπρα την έχω στην προσευχή μου κ όντως λείπει! γιατί δεν λείπει κ η άννια μας;

Αυτό που είπε η Αφροδιτούλα καθώς και βιβλία!! Μην το υποτιμάς σαν δώρο - έχει πολλά (για όλες τις ηλικίες), ωραία και... ακριβά.

στο μυαλό μου είσαι! αυτό έκανα φιλενάδα!!!!!:D

καθόλου δεν τα υποτιμώ, κάθε άλλο. κάθε φορά που γεννάει μια αγαπημένη μου πάω δώρο στο νεογέννητο βιβλία! μέχρι παρεξηγήσεως δηλαδή! έπονται άλλα δώρα. όμως στο κοριτσάκι αυτό δεν είχα πάει, δεν την είδα καθόλου κ έτσι...;)

Κορίτσια μου... και στην Αθήνα περπατάμε άνετα και μέχρι αργά. Σίγουρα, τα πράγματα δεν είναι όπως παλιά αλλά έχει ακόμη πολλές, όμορφες, ήσυχες γειτονειές... Εμείς το καλοκαίρι φεύγουμε από την παιδική χαρά πολύ αργά, έχει έξω κόσμο που περπατάει, ανθρώπους στα μπαλκόνια, κίνηση στους δρόμους/στις ταβέρνες/στα καφέ... Τις λατρεύω αυτές τις εικόνες, αυτή την αίσθηση...

χαίρομαι με αυτά που γράφεις!

Αν δεν τα ξαναπούμε σήμερα (δηλαδή, εγώ τι άλλο να πω η γλωσσοκοπάνα?),

πολλά γλυκά φιλιά σε όλες σας!!

υγ. Θα έχω (πάλι) μπάρμπεκιου οσονούπω - για πείτε καμιά πρωτότυπη, εύκολη ιδέα (όχι για κρεατικά αλλά για συνοδευτικά) (και για γλυκάκι)

για γλυκό ραβανί με παγωτό! τίποτα άλλο! ααααααααα κ φράουλες!!!!

για συνοδευτικά δες σε ντιπ, σε σαλάτες!!!!!! το κρέας απαιτεί να βοσκήσει ο άλλος! απαιτεί πρασινάδα!

εγώ πέρα από κρεατικά θα πρότεινα κολοκυθάκια τηγανητά, πιπερές,

τυριά ποικιλία, γαλοτύρι, ανεβατό, τυροκαυτερή, να ψήσεις τυράκι σε στυλ μπουγιουρντί!!! με ντομάτα, ρίγανη κ πιπεριά!

να έψηνες μανιτάρια, αν τα τρώτε.

κρασί, αναψυκτικά κ τέλος! πότε θα με καλέσεις;;;;;;;;;)

Φεφη, σορυ αν ακουστει ασχημα αλλα γιατι να δωσει καποιος τη θεση του στον παπα?

γιατί συμβαίνει, το έχω δει. στην Κρήτη πιο συχνά, αλλά κ όπου υπάρχει Έλληνας. δεν είναι θέμα υποχρέωσης. ούτε εγώ θα έδινα τη θέση μου! αλλά συμβαίνει!

δεν ακούστηκε άσχημα.

Αμα ειναι ετσι και εγω που ειμαι καθηγητρια να απαιτω καθε νεαρος/νεαρα να σηκωνεται για να καθομαι εγω! Αλλο μια εγκυος η' μια μαμα με μωρο...

Ελλαδα θυμαμαι ειχα φοιτητικο πασο κι ελεγε απο πισω οτι απαγορευεται να καθονται οι κατοχοι αυτου του πασου οταν στεκονται ιερεις, εγκυμονουσες κλπ...Σε ιερεα δεν εδωσα ποτε τη θεση μου!

Για τα επειγοντα, δεν ισχυει η προτεραιοτητα ετσι κι αλλιως, μπαινει πρωτος οποιος ειναι πιο σοβαρα...

Σουφλέ ζυμαρικών,

Σουφλέ πατάτας,

Ψητά λαχανικά στα κάρβουνα,

Μπουγιουρντί στα κάρβουνα,

Τζατζίκι,

Τυροκαυτερή,

Μελιτζανοσαλάτα,

Παντζαροσαλάτα,

Ρώσικη σαλάτα,

Μπεκρή μεζέ,

Σπετσοφάι,

Ντοματοκεφτέδες,

Κολοκυθοκεφτέδες,

Μανιτάρια ψητά ή τηγανιά με μαϊντανό και σκόρδο,

Μελιτζάνες και κολοκυθάκια τυλιχτά με τυρί ή λουκάνικο,

Ντάκους με ντομάτα και φέτα για ορεκτικό,

Πιπεριές κέρατο γεμιστές με τυρί,

Τυρί σαγανάκι,

Κρέπες γεμιστές με ζαμπόν-τυρί ψημένες στο φούρνο με κρέμα γάλακτος,

Αραβικές πίτες ή πίτες για σουβλάκι να τις ψήσετε στα κάρβουνα και να τις κόψετε στα 4. Ή να τις βάλεις σαν βάση και πάνω να κόψεις ροδέλες κρεμμυδιού, ντομάτας, τζατζίκι και αν βάλεις σουβλάκια ή κεμπάπ να ψηθούν, σέρβιρέ τα στις πίτες.

Αντί για γλυκό ωραία ιδέα είναι να σερβίρεις σε μεγάλη πιατέλα ή μπολ γιαούρτι σακούλας και σε μικρά μπολάκια γλυκά του κουταλιού και μέλι για να βάζει ο καθένας ό,τι θέλει και όσο θέλει πάνω στο γιαούρτι του.

Αλλιώς φτιάξε ραβανί και σέρβιρέ το με παγωτό και θα σε προσκυνάνε.

Επίσης, πορτοκαλόπιτα, γαλακτομπούρεκο, αλλά και σκέτο σπιτικό παγωτό που θα φτιάξεις εύκολα από αύριο κιόλας για να γλιτώσεις μία ετοιμασία.

λυπήσου με!!!!!!

Na μαι κι εγω.....

Τι κανετε ομορφες;

Εμεις ειμαστε πολυ καλα Δοξα Το Θεο!!!!!!

Μας επιασε η Ανοιξη και δεν χορταίνουμε τις βολτες,μικροι-μεγαλοι!!!!!

Σημερα ολη μερα εξω,πρωι-απογευμα....και στο ενδιαμεσο στο μπαλκονι

με την μηχανη η στην κουνια.

Βεβαια με τοσο παιχνιδι,ο θησαυρος το μεσημερι κοιμαται μολις ακουμπαει στο μαξιλαρι του...σημερα κοιμοταν 4 ωρες...:shock:....απο τις 2 μεχρι τις 6!!!!!!Αλλα ξυπνησε κι απο τις 8.....αν και κοιμηθηκε αργα το βραδυ....

Σημερα φαγαμε λουκανικα ψητα εμεις,με μαρουλοσαλατα...

και ο θησαυρουλης μας ρυζακι με μοσχαρι,οχι οτι ξετρελαθηκε.....αλλα λεμε τωρα..

Το απογευμα εκανα και μια πιτσα,που εγινε πολυ νοστιμη...ο αντρουλης μου,την τσακισε!!!!!(οχι ολη.......φυσικα....)

έλεος συμπεθέρα!

κ το δικό μου δεν έμπαινε μέσα με τίποτα! είναι στο χωριό αυτή την εβδομάδα κ ξεσαλώνει!

μόλις έμαθα ότι κληρονόμησε ένα καρούμπαλο στο κεφάλι...έκανε κούνια στην καρέκλα της βεράντας....κ έπεσε μαζί με την καρέκλα-τύπου σκηνοθέτη η καρέκλα!!!!!!

παίζει ιδιαίτερα με ένα αγοράκι μικρότερό της. πώς σε φωνάζει ο γώγος αγάπη μου;

-"Πύπααααααααααα":cool:

Καλησπέρα!!!

Με το ρολό είχα κι εγώ πρόβλημα, μέχρι που μου ήρθε μια ιδέα, τη δοκίμασα κι έπιασε.

Στρώνω στο ταψί ένα κομμάτι λαδόκολλα.

απλώνω τον κιμά, τον ανοίγω με το χέρι στο μέγεθος που θέλω, βάζω τα αυγά επάνω (όχι ακριβώς στη μέση, λίγο πιο άκρη) και μετά κλείνω τη λαδόκολλα μαζί με τον κιμά.

Αρχίζω και το γυρνάω μέσα στο ταψί (όπως πλάθουμε τη ζύμη για τα κουλουράκια) μέχρι να κλείσει καλά ο κιμάς.

στο τέλος γυρίζω το άνοιγμα της λαδόκολλας στην επάνω πλευρά του κιμά, την ξανανοίγω (δε βγάζω το ρολό πάνω από τη λαδόκολλα), βάζω τις πατατούλες (προαιρετικά, αλλά νομίζω ότι ταιριάζουν πολύ) και μαγειρεύω κανονικά.

Για να μπορέσεις να ανακατέψεις τις πατάτες σου στο ταψί, μπορείς όταν σταθεροποιηθεί λίγο το ρολό, να αφαιρέσεις τη λαδόκολλα.

Δοκίμασε το και πες μου.

Αν κάτι δεν κατάλαβες, πες να ανεβάσω φωτογραφίες βήμα - βήμα, όταν το ξανακάνω.

συγχαρητήρια!!!!!!ούτε η αργυρώ μπαρμπαρήγου τέτοια περιγραφή! εύγε!

Παιδια ακομα ποναει το στομαχι μου, πονουσα ολη μερα, τωρα εφαγα κοτοπουλακι και πουρε και ηρεμησα καπως...

Πειναω ακομα και θελω να φαω και γιαουρτακι κανει?

Μιλαμε αυτη η Φεφη μου κανε ζημια με τους λουκουμαδες..αν κανει να φαω θα κατεβασω συνταγη να κανω!!

Μπιγκι οντως καμμια σχεση.. εδω και να βγω βραδιατικα που να παω? Θα γυριζω μες στο κρυο σαν την αδικη καταρα, να βλεπς κατεβασμενα ρολα καταστηματων! Αχ ραβανι..παγωτο..πορτοκαλοπιτα...παθαινω συνδρομο στερησης..

;)

Το συγκεκριμενο σιροπι ειναι για μετα...για οσο καιρο εισαι αρρωστη. Δεν εχει μονο εχινασεα , εχει διαφορα υλικα...

ο.κ. εγώ της δίνω πού κ πού εχινάκει σε σταγόνες. θα το έχω υπόψιν μου, γιατί ακόμα δεν καθάρισε από μύξες κ βήχα το πουλάκι μου!

καλημερουδια!Φεφη αν δεν χρειαζονται κατι για το παιδακι εγω θα επαιρνα ενα ομορφο παιχνιδι!νομιζω οτι ολοι σε τετοιες περιπτωσεις περνουμε ρουχα κ ξεχναμε οτι τα παιδακια λατρευουν τα παιχνιδακια :)!

φιλακια πολλα!!!!!

δίκιο έχεις! τον Σεπτέμβριο στα γενέθλιά της θα το έχω στο μυαλό μου σίγουρα!

καλημερα κοριτσια.τι κανετε?????φεφι εβαλα σκορδακι στα μανιταρια και πραγματι εγιναν πιο νοστημα!!!!σημερα τρωμε μπαμιες με κοτοπουλο...εκανα δουλειες εχθες και σημερα δεν εχω τιποτα να κανω.θελω να βγω για καφεδακι.αν και ανυπομονω να γυρισουν τα μωρα να ξεκινησουμε την δουλεια παλικαλη μας μερα!!!!

χάρηκα που σου άρεσαν.

καλό καφεδάκι!

τι ειπες τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!απο τα αγαπημενα μου φαγητα,αχ λατρευω μπαμιες κ ειδικα με κοτοπουλο!μωρε εχε χαρη που στην εγκυμοσυνη με πειραζουν αλλιως θα εβαζα την μανουλα να τρεχει να βρει χαχαχαχαχαχα!!!

πώς σε πειράζουν; ανακατεύεσαι;

Καλημέρα φιλενάδες μου,τι κάνετε;

Ησυχία στον περιστερώνα...

Εχουμε υπέροχη μέρα και μόλις ξυπνήσει ο μικρούλης μου θα τον βγάλω βόλτα.

Για τον μικρό θα φτιάξω ψαράκι και για εμάς τίποτα για την ώρα...Βολευόμαστε με περισσεύματα.Ισως φτιάξω κάτι το βράδυ.

Αυτές τις ημέρες δεν έχω καθόλου διάθεση.Είμαι πολύ στα κάτω μου.Με επηρεάζουν πολλά και διάφορα.Προσπαθώ να το δω...αλλιώς,αλλά δεν δύναμαι...Εξ ου και η ολιγολογία...

Φιλάκια πολλά

μάκια σου στα όμορφα μαγουλάκια σου!!!!!!!!

καλημερα καλημερα τι κανετε???εγω ειμαι λιγο καλυτερα σημερα απο διαθεση και λογω της μερας;). καλα ειστε???εμεις εχουμε λιακαδα, εχω ντυθει ανοιξιατικα σημ και εντυσα και τη μικρη αναλογα. ηθελε να βαλει και καπελο το νουμερο πρωι πρωι:D:D!!!!λεω να κανω δουλιτσες αυτες τις μερες και το σκ να το εχω πιο χαλαρο και να το αφιερωσω στο παιδακι και τον συζυγατο μου αλλα και να ξεκουραστω. τοχω πολυ αναγκη. οσο για τη δουλεια, μου τη δινει η γκιρνια και η αχαριστια!!!με τιποτα δεν ευχαριστιουνται :evil:!!!!υπομονηηηηηη...βαθιες ανασεςςςς....θα περασει η ωραααα....το κοριτσι μου σημερα δεν ηθελε να σηκωθει. μου λεει:κοιμηθω εγω τωλα.πολυ κουλαμενη!!!!γαι σημερα τρωμε γεμιστα της μαμας και το βραδυ υποσχεθηκα στα αγαπακια μου κοτοπουλο αλα κρεμ, οποτε θαχουμε και αυριο. περιστερω σουστειλα πμ.φεφη κοιταζω και εγω για ολοσωμο μαγιο για την γοργονα μου, δεν εισαι η μονη!!!ελπιζω να μην χρειαστουμε αντιβιωση. σας φιλω...

μακάρι να το ξεπεράσετε χωρίς αντιβίωση.

γλύκα η Τ σου!!!!!!!να μου το σφιχταγκαλιάσεις!!!!! όη όη!!!

κ εγώ την σύσα με κοντομάνικο μπλουζάκι την έστειλα κ φόρεμα τζην με την λόλα! αλλά από πάνω με μπουφάν ανοιξιάτικο!

εγώ βέβαια έβγαλα ιλαρά μέχρι να τελειώσω τις εξωτερικές μου δουλειές το πρωί, γιατί ντύθηκα για ντουλειά!:(:mad:

Καλημέρα κοριτσάκια.

Φτιάχνω σπανακόρυζο για σήμερα και ρύζι διαφορετικό για τη μικρή που δεν παίρνει από λόγια να φάει κανένα λαχανικό.

Σήμερα έχουμε κι εμείς ήλιο. Η θερμοκρασία θα σκαρφαλώσει στους 17-18 το μεσημέρι. Για να δούμε πώς είναι και η δική τους άνοιξη.

να μας πεις!

Καλημέρα κοριτσάκια μου !

Σήμερα ξύπνησα ευδιαθέτη... μάλλον λόγω λιακάδας ! Έβαλα και τα ανοιξιότικά μου και ήρθα εδώ... για να με μαυρίσουν :evil: απέλυσε 2 εχθές και τί 2... μιλάμε για άτομα στα οποία δεν θα πήγαινε ποτέ ο νους μου ότι είναι δυνατόν να τους διώξει :?.... τί μας περιμένει στην γωνία ούτε που το ξέρουμε !

Την υγεία μας να έχουμε και για τα λοιπά... θα δείξει !

μακαρι να μη σε αγγίξει!:o υγεία, αγάπη κ καλή δουλειά!:cool:

Για σήμερα θα φτιάξω καλαμαράκια με ρυζάκι που είχαν αρέσει πολύ και στα παιδιά ! Γίνεται και γρήγορα !

πώς τα κάνεις; αν σε ξαναρώτησα, προσπέρασέ με! άτιμο γήρας!:rolleyes:

Συμπεθέρα,

Πού το στέλνεις το κορίτσι χωρίς καπέλο (και βαχόλι) ? ΘΕΑ η νύφη μου !

σωστή λα πεθέρ!

Ζωπ,

Αυτή που λες, είναι η καλύτερη βόλτα ! Αμολάς τα τέκνα στην παραλία και απολαμβάνεις θέα/σύζυγο και καφέ ! Τί άλλο να ζητήσει κανείς ?

Όσο για την φίλη σου "που την άκουσε" , μην σκας ! Οι φίλοι, αν είναι πραγματικοί, γι' αυτά τα δύσκολα είναι. Μια ειλικρινής συγγνώμη/εξήγηση εκ μέρους σου και όλα καλά !

σωστή κ πάλι!σαν να γράφω εγώ!;)

Φιλιά σε όλες !

μάκια σου. φωτό του Ν έβαλες μαρή;

καλημερα κοριτσια!!!

τελεια μερα σημερα, θα ηθελα να βαλω μαγιω και να να παω να την αραξω στην παραλια αλλα η ιωση δεν λεει να φυγει ακομη.

περαστικα κοριτσια και σε σας που ταλαιπωρειστε απο ιωσεις και διαφορα αλλα.

εγω σημερα μαγειρεψα φαβα, δεν ειχα ξανακανει και επαθα πλακα, μου αρεσε πολυ.

οσο για τα μανιταρια κοριτσια εγω κανω μια μαριναδα με μουσταρδα, πιπερι λαδι αλατι και λιγο σκορδακι αν θελεις και αφου τα αφηνω να τραβηξουν πολλες φορες και απο το βραδυ τα ψηνω με τη μαριναδα και ειναι απιστευτα.

κ εγώ θα ήθελα λίτσα μου...

χθες έκανα ρεβύθια! καθάρισα τη βεραντούλα μου κ τραγουδούσαμε με το παιδί σαν τις καρακάξες!!!!μέχρι που ήρθε ο μπαμπούλης μας κ μας έστειλε για μπάνιο!!!!:P

το απόγευμα θέλω να κάνω μια εκπληξούλα γευστική στον αντρούλη μου! θα του κάνω εκπληξούλες να τον δω να χαμογελάει, όσο πιο συχνά γίνεται! αν κ τον ρόλο αυτό τον έχει σε αποκλειστική εργολαβία η κοράκλα!!!!όταν τον βλέπει, με το παραμικρό δεν παίρνει ανάσα από το γέλιο!!!!!

φιλούρες!!!!

υ.γ. καίγεται το πελεκούδι στο λουλουδιστάν από ζέστη! έχουμε παράδοση!

χθες τακτοποίησα κάπως κ την ντουλάπα του παιδιού από χοντρά κ μάλλινα! κ έβαλα κ τα ανοιξιάτικα!!!!!

τη δική μου ντουλάπα να δω πότε θα την στρώσω!

Link to comment
Share on other sites

ζωπ ωραιότατη πράσινη σαλάτα γίνεται με μαρούλι, ρόκα, νεροκάρδαμο, κρεμμυδάκι φρέσκο κ άνηθο (αν τον τρώτε) ή μαιδανό!!!!! βάζεις αγγουράκι, ντοματούλα ψιλοκομμένα κ αν θέλεις προσθέτεις κεφαλοτύρι ή κεφαλογραβιέρα!!!!!!

δηλαδή δεν υπάρχει λέμε!!!!!

είτε με λεμόνι είτε με μπαλσάμικο...λαδάκι στο τέλος κ θα γλείφετε τις μπάμιες σας οι γυναίκες κ οι άντρες τα δάχτυλά τους!!!!

Link to comment
Share on other sites

..............

παίζει ιδιαίτερα με ένα αγοράκι μικρότερό της. πώς σε φωνάζει ο γώγος αγάπη μου;

-"Πύπααααααααααα":cool:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ !!!!!

.........

μάκια σου. φωτό του Ν έβαλες μαρή;

Φιλενάδα,

Δεν έβαλα και να σου πω τον λόγο: τα έχω βγάλει όχι μόνα τους αλλά παρέα με το κοριτσάκι που είχε γενέθλια και δεν θυμάμαι τί ακριβώς πρέπει να κάνω να μην φαίνεται το άλλο παιδάκι (δεν ξέρω εάν θα το επέτρεπε η μαμά του).... μάλλον θα χρειαστεί να τις ανοίξω με windows explorer κάτι και από εκεί που πας και κάνεις διάφορα ... δεν δίνει το μυαλό μου !!! :?

Για τα καλαμάρια σου δίνω λινκ. Νομίζω πως την συνταγή την είχε γράψει αρχικά η Περιστέρω !

http://www.psaradiko.net/products/kalamariryzi

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα,

Δεν έβαλα και να σου πω τον λόγο: τα έχω βγάλει όχι μόνα τους αλλά παρέα με το κοριτσάκι που είχε γενέθλια και δεν θυμάμαι τί ακριβώς πρέπει να κάνω να μην φαίνεται το άλλο παιδάκι (δεν ξέρω εάν θα το επέτρεπε η μαμά του).... μάλλον θα χρειαστεί να της ανοίξω με windows explorer κάτι και από εκεί που πας και κάνεις διάφορα ... δεν δίνει το μυαλό μου !!! :?

ούτε εγώ σκαμπάζω να σε βοηθήσω...αλλά θέλω να δω Ν!!!!

γιατί γεΛΛάς; τί ΔΕΝ κατάΛΛΛαβες;

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΛΛΛΑΒΕΣ;:tongue::cry::lol: έκλαιγα από τα γέλια!

Έπρεπε να δεις τον Σ! κιχ!:rolleyes::P;) σούφρωσε κ τα χειλάκια....:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα καλαμάρια σου δίνω λινκ. Νομίζω πως την συνταγή την είχε γράψει αρχικά η Περιστέρω !

http://www.psaradiko.net/products/kalamariryzi

Ισως...

Αλλά η δική μου συνταγή είχε και 1 πράσο ψιλοκομμένο

Τα ξανάφτιαξα άνευ πράσου,αλλά υπήρχε διαφορα στην γεύση

Με το πράσο ήταν θεϊκά,χωρίς το πράσο ήταν επίσης πολύ νόστιμα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερουδια.

Αχ επιτελους καλοκαιριασε!!!!!!!!

Ντουπιιιιιι που λεει και η νυφουλα μου..;)

Σημερα μαγειρεψα φακες για ολους....

Χμμμμ τωρα μια κουβεντα ειναι αυτη,διοτι ο θησαυρος μας,

τις εφαγε με χιλια ζορια κι ενα τονο νερο ενδιαμεσα!!!!:confused::confused::confused::confused:

Παλιοτερα τις ετρωγε καλα...αλλα τωρα.....με το ζορι και με μπολικο ψωμι μεσα να μην βρίσκει φλουδες....:rolleyes:

Τι να πω,φαση ειναι θα περασει!!!!

Κατα τα αλλα μια χαρα.

Σημερα ειχα δουλειες οποτε ο θησαυρος ηταν ολο το πρωι στο μπαλκονι....

απλωσαμε ρουχα παρεα......μαζεψαμε αλλα,παρεα ....και γενικα ολα παρεα τα καναμε!!!!!!

Τωρα κοιμαται σαν πουλακι...:P

Μολις ξυπνησει,θα του δωσω κρεμουλα,που θα φτιαξω...οπου να ναι και θα τον παρω με το ποδηλατάκι του να παμε παιδικη χαρα μεχρι αργα.......

Θα παρουμε μαζι χυμο και ταπερακι με μπισκοτακια....ετσι για να μη μας λειψει.

Η αποφαση του δικαστηριου δεν εχει βγει ακομα,αν και χθες που μιλησαμε με τον γιατρο μας,

τον ακουσαμε αρκετα αισιοδοξο και ειναι σιγουρος οτι θα ανοιξει ξανα το τμημα,ιδίως μετα τις εκλογες,που θα ξεκουμπιστουν μερικοι-μερικοι :evil::evil::evil:.

Οποτε ανοίγοντας το τμημα εκεινος μπαινει ξανα στην θεση του!!!!!

Για την επεμβαση τωρα,ακομα δεν ξερουμε.....θα παρακολουθουμε το παιδι,οπως και κανουμε,και βλεπωντας και κανοντας!!!!

Φεφη,

πονεσα και μονο στην εικονα.....πω πωωωω.θα πονεσε το κοριτσι μου...σιγουρα!!!!!:(

Και γελασα πολυ με το αλλο αγορακι και το..."πυπαααααααα":lol::lol::lol:

Εβιρι,εισαι καλα;

Σαν να εισαι αρκετα λιγομίλητη και δεν σε συνήθισα ετσι!!!!

Παω να κανω την κρεμουλα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τελεια μερα σημερα, θα ηθελα να βαλω μαγιω και να να παω να την αραξω στην παραλια αλλα η ιωση δεν λεει να φυγει ακομη.

Πάρε βιταμίνες να σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις πιο γρήγορα. Επίσης, και οι ασπιρίνες 1-2 την ημέρα βοηθάνε στο κρυολόγημα και στις ιώσεις.

μόλις έμαθα ότι κληρονόμησε ένα καρούμπαλο στο κεφάλι...έκανε κούνια στην καρέκλα της βεράντας....κ έπεσε μαζί με την καρέκλα-τύπου σκηνοθέτη η καρέκλα!!!!!!

Ωχ!!!!! Επικίνδυνο πέσιμο αυτό. Έτσι είχε πέσει και η δική μου η μικρή όταν την έσπρωξε ένα άλλο κοριτσάκι.

παίζει ιδιαίτερα με ένα αγοράκι μικρότερό της. πώς σε φωνάζει ο γώγος αγάπη μου;

-"Πύπααααααααααα":cool:

χαχαχαχαχαχαχαχα

σωστή λα πεθέρ!

χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδώ καλά καλά η ίδια η κόρη μου δεν μπορεί να πει το όνομά της που είναι 2,5 χρόνων! θα το πει ο γώγος;

όλα να πάνε καλά με τον γιατρό σας κ σύντομα όλα τα σχετικά με τον αγώνα σας να είναι μακρινό παρελθόν, με έναν γαμπρούλη υγιέστατο!

πρέπει να πόνεσε η σύσα, χτύπησε πίσω στο κεφάλι, όπως μου είπε ο φέφος.

αλλά το έμαθα αργάμιση κ δεν μπόρεσα να πάρω τηλέφωνο να μάθω, γιατί τέτοια ώρα κοιμάται! φταίει κ η μάνα μου που δεν της λέει όχι!

τί δουλειά είχε να κάνει κούνια στην καρέκλα;

χθες μου λέει ο πατέρας μου για την σύσα "καταστροφέας, όλα τα διέλυσε στο σπίτι κ πετουσε πράγματα από το αυτοκίνητο..."

κ εσείς τί κάνατε, ρώτησα! πώς να στεναχωρέσω το παιδί! απαντάει η μάνα μου...

ενώ η πεθερά μου μια χαρά της βάζει όρια κ ας γίνεται δυσάρεστη! της διδάσκει σωστή συμπεριφορά!

Link to comment
Share on other sites

πάει το πράσο με τον άνηθο;

αδερφούλα μερσί για το ξεμπρόστιασμα της ηλικίας μου....

πάει!

ειχα βάλει και ψιλοκομμενες πιπεριες,φλωρινης και κερατα

εγω ξεμπρόστιασα την ηλικία σου;πότε;:P

ε και να γινει,κακό δικό μου,αφού είμαστε δίδυμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...