Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φοβερή καταρροή, πολύ βήχα, ίσως και λίγο πυρετό (δεν έχουμε μετρηθεί). Βασικά έχουμε απ' όλα :mrgreen:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ρε πρεπει να το χω πει σε ολες εδω για το σιροπι της Απιβιτα με εχινασεα..

Εμεις το πηραμε για ατομο πολυ ευαισθητο που δεν εχει πολυ δυνατο ανοσοποιητικο και εκανε θαυματα...

Δες αν μπορουν να στο στειλουν. Ειναι το βιολογικο σιροπι της Απιβιτα.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε πρεπει να το χω πει σε ολες εδω για το σιροπι της Απιβιτα με εχινασεα..

Εμεις το πηραμε για ατομο πολυ ευαισθητο που δεν εχει πολυ δυνατο ανοσοποιητικο και εκανε θαυματα...

Δες αν μπορουν να στο στειλουν. Ειναι το βιολογικο σιροπι της Απιβιτα.

Βρίσκεις κι εδώ echinacea, δεν είναι θέμα. Αλλά νομίζω ότι πρέπει να το παίρνεις πριν κρυώσεις, όχι μετά. Έτσι δεν είναι;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω υπόψην μου για την επόμενη φορά που θα αρρωστήσω, η οποία ελπίζω να είναι του χρόνου! :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδια!Biggi περαστικα!καλε τι παθατε κ αρρωστησατε κ τα δυο κοριτσια μαζι,μηπως φταιε η Αγγλια?

Φεφη αν δεν χρειαζονται κατι για το παιδακι εγω θα επαιρνα ενα ομορφο παιχνιδι!νομιζω οτι ολοι σε τετοιες περιπτωσεις περνουμε ρουχα κ ξεχναμε οτι τα παιδακια λατρευουν τα παιχνιδακια :)!

Ζωπ θελω κ εγω μπαρμπεκιου,τωρα που ανοιξε ο καιρος θα βαλω τον αντρουλη να το κανονισει!!

ενω θα καναμε ραβυθια ξεχασα να τα βαλω στο νερο κ ετσι ακυρα...αρα τι να κανουμε σημερα οεοοοο?????λεω για αρακα,αλλα μεχρι το μεσημερι βλεπουμε!

φιλακια πολλα!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.τι κανετε?????φεφι εβαλα σκορδακι στα μανιταρια και πραγματι εγιναν πιο νοστημα!!!!σημερα τρωμε μπαμιες με κοτοπουλο...εκανα δουλειες εχθες και σημερα δεν εχω τιποτα να κανω.θελω να βγω για καφεδακι.αν και ανυπομονω να γυρισουν τα μωρα να ξεκινησουμε την δουλεια παλι:)καλη μας μερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.τι κανετε?????φεφι εβαλα σκορδακι στα μανιταρια και πραγματι εγιναν πιο νοστημα!!!!σημερα τρωμε μπαμιες με κοτοπουλο...εκανα δουλειες εχθες και σημερα δεν εχω τιποτα να κανω.θελω να βγω για καφεδακι.αν και ανυπομονω να γυρισουν τα μωρα να ξεκινησουμε την δουλεια παλι:)καλη μας μερα!!!!

τι ειπες τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!απο τα αγαπημενα μου φαγητα,αχ λατρευω μπαμιες κ ειδικα με κοτοπουλο!μωρε εχε χαρη που στην εγκυμοσυνη με πειραζουν αλλιως θα εβαζα την μανουλα να τρεχει να βρει χαχαχαχαχαχα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eviri;

[/size]

Εγώ μόνο ψητά και τηγανητά τα έχω φτιάξει και μας άρεσαν πολύ. Μήπως απλά δε σου αρέσει η γεύση τους ή ίσως τα προτιμάς με άλλο τρόπο μαγειρέματος και δε φταίνε τα ίδια τα μανιτάρια' date=' αλλά η προτίμησή σου; Δοκίμασε την επόμενη φορά άλλο τρόπο μαγειρέματος.[/color']

η αληθεια evirι ειναι οτι παντα επερνα απο τα αλλα δεν θυμαμαι πως λεγονται...πορτομπελο?τα πλευρωτους τα δοκιμασα σε ταβερνα και μου αρεσαν..ισωσ παιζει ρολο οτι εκει τα ψηνουν στα καρβουνα με βουτυρο απο πανω.τωρα που εριξα σκορδακι εγιναν πιο ευγεστα.εγω μονο αλατοπιπερωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου,τι κάνετε;

Ησυχία στον περιστερώνα...

Εχουμε υπέροχη μέρα και μόλις ξυπνήσει ο μικρούλης μου θα τον βγάλω βόλτα.

Για τον μικρό θα φτιάξω ψαράκι και για εμάς τίποτα για την ώρα...Βολευόμαστε με περισσεύματα.Ισως φτιάξω κάτι το βράδυ.

Αυτές τις ημέρες δεν έχω καθόλου διάθεση.Είμαι πολύ στα κάτω μου.Με επηρεάζουν πολλά και διάφορα.Προσπαθώ να το δω...αλλιώς,αλλά δεν δύναμαι...Εξ ου και η ολιγολογία...

Φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημερα τι κανετε???εγω ειμαι λιγο καλυτερα σημερα απο διαθεση και λογω της μερας;). καλα ειστε???εμεις εχουμε λιακαδα, εχω ντυθει ανοιξιατικα σημ και εντυσα και τη μικρη αναλογα. ηθελε να βαλει και καπελο το νουμερο πρωι πρωι:D:D:D!!!!λεω να κανω δουλιτσες αυτες τις μερες και το σκ να το εχω πιο χαλαρο και να το αφιερωσω στο παιδακι και τον συζυγατο μου αλλα και να ξεκουραστω. τοχω πολυ αναγκη. οσο για τη δουλεια, μου τη δινει η γκιρνια και η αχαριστια!!!με τιποτα δεν ευχαριστιουνται :evil::evil:!!!!υπομονηηηηηη...βαθιες ανασεςςςς....θα περασει η ωραααα....το κοριτσι μου σημερα δεν ηθελε να σηκωθει. μου λεει:κοιμηθω εγω τωλα.πολυ κουλαμενη!!!!γαι σημερα τρωμε γεμιστα της μαμας και το βραδυ υποσχεθηκα στα αγαπακια μου κοτοπουλο αλα κρεμ, οποτε θαχουμε και αυριο. περιστερω σουστειλα πμ.φεφη κοιταζω και εγω για ολοσωμο μαγιο για την γοργονα μου, δεν εισαι η μονη!!!φαιη καλη βολτα. ελενη και μπιγκι περαστικα σας. και εμεις ξεκινησαμε πιο δυνατο σιροπι, την πιανει δυνατος βηχας το βραδυ.ελπιζω να μην χρειαστουμε αντιβιωση. σας φιλω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Φτιάχνω σπανακόρυζο για σήμερα και ρύζι διαφορετικό για τη μικρή που δεν παίρνει από λόγια να φάει κανένα λαχανικό.

Σήμερα έχουμε κι εμείς ήλιο. Η θερμοκρασία θα σκαρφαλώσει στους 17-18 το μεσημέρι. Για να δούμε πώς είναι και η δική τους άνοιξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου !

Χρυσοβαλάντω,

Χίλια συγγνώμη, παρέλειψα να σου ευχηθώ για την μαμάκα σου ! Να περάσει γρήγορα ο Γολγαθάς σας -σιδερένια- και να είναι και πάλι υγιέστατη η γυναίκα εύχομαι, να χαρεί κι εγγόνια από εσένα !!!!! :P

Σήμερα ξύπνησα ευδιαθέτη... μάλλον λόγω λιακάδας ! Έβαλα και τα ανοιξιότικά μου και ήρθα εδώ... για να με μαυρίσουν :evil: απέλυσε 2 εχθές και τί 2... μιλάμε για άτομα στα οποία δεν θα πήγαινε ποτέ ο νους μου ότι είναι δυνατόν να τους διώξει :?.... τί μας περιμένει στην γωνία ούτε που το ξέρουμε !

Την υγεία μας να έχουμε και για τα λοιπά... θα δείξει !

Κια θυμήθηκα και την Αγγελική2 που κάτι είχε αναφέρει για τα εργασιακά της, κάτι φημολογίες.... είχατε τελικά κάνα νέο ???? εύχομαι να ΜΗΝ είχατε (no news is good news)

Για σήμερα θα φτιάξω καλαμαράκια με ρυζάκι που είχαν αρέσει πολύ και στα παιδιά ! Γίνεται και γρήγορα !

Συμπεθέρα,

Πού το στέλνεις το κορίτσι χωρίς καπέλο (και βαχόλι) ? ΘΕΑ η νύφη μου !

Ζωπ,

Αυτή που λες, είναι η καλύτερη βόλτα ! Αμολάς τα τέκνα στην παραλία και απολαμβάνεις θέα/σύζυγο και καφέ ! Τί άλλο να ζητήσει κανείς ?

Όσο για την φίλη σου "που την άκουσε" , μην σκας ! Οι φίλοι, αν είναι πραγματικοί, γι' αυτά τα δύσκολα είναι. Μια ειλικρινής συγγνώμη/εξήγηση εκ μέρους σου και όλα καλά !

Δώρα,

Κανένα νέο για το χειρουργείο του παιδιού έχετε τελικά ?

Φιλιά σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τελεια μερα σημερα, θα ηθελα να βαλω μαγιω και να να παω να την αραξω στην παραλια αλλα η ιωση δεν λεει να φυγει ακομη.

περαστικα κοριτσια και σε σας που ταλαιπωρειστε απο ιωσεις και διαφορα αλλα.

χρυσοβαλαντω ευχομαι τα καλυτερα για τη μαμα σου, συντομα να ειναι ολα μια μακρινη αναμνηση.

εγω σημερα μαγειρεψα φαβα, δεν ειχα ξανακανει και επαθα πλακα, μου αρεσε πολυ.

οσο για τα μανιταρια κοριτσια εγω κανω μια μαριναδα με μουσταρδα, πιπερι λαδι αλατι και λιγο σκορδακι αν θελεις και αφου τα αφηνω να τραβηξουν πολλες φορες και απο το βραδυ τα ψηνω με τη μαριναδα και ειναι απιστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εδώ έχουμε συννεφιά, κρύο και βροχή. Κλαψ :|

Όσες έχετε καλό καιρό, κάντε μια βόλτα και για μας... πιείτε κι ένα φραπεδάκι...

καλημερουδια!Biggi περαστικα!καλε τι παθατε κ αρρωστησατε κ τα δυο κοριτσια μαζι,μηπως φταιε η Αγγλια?

Για την Ελένη δεν ξέρω, εγώ το κρύωμα το έφερα από την Ελλάδα πάντως. Όλο το χειμώνα δεν είχα περάσει ούτε ένα τόσο δα συναχάκι, ήρθα Ελλάδα για Πάσχα και βούτηξα ένα κρύωμα 10ήμερο!!! :evil:

Τις μπάμιες δεν τις τρώω με τίποτα! Μου φαίνονται ότι έχουν την υφή γλίτσας. Βέβαια δεν τις έχω δοκιμάσει πρόσφατα, έτσι τις θυμάμαι από παιδί. Μπορεί στο μεταξύ να έχουν αλλάξει τα γούστα μου και να μην το ξέρω.

Αλήθεια ξέρετε πώς τις λένε τις μπάμιες εδώ; Ladies fingers! Δάχτυλα γυναικών. Μετά από αυτό, πώς να τις φας;

Εμείς σήμερα μάλλον θα φάμε κόκκινες φακές που περίσσεψαν από χθες. Ταιριάζουν και με τον καιρό... μπουυυυυ :(


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...