Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε???

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες της ρεβυθαδας τελικα αυριο θα τα κανω γιατι μολις τωρα γυρισα απο καφεδακι κ θα κανω για σημερα πατατες γιαχνι

Καφεδάκι???? Κι εγώ δουλέυω?????

σημερα ειμαι πολυ ευτυχισμενη τελειωσε η μανουλα μου τις χημειοθεραπειες την ειπε ο γιατρος οτι παει πολυ καλα :D...τον αλλο μηνα ξεκιναει ακτινοβολιες θα πηγαινει καθε μερα για 5 εβδομαδες κ μετα θα κανει 1 φορα το χρονο τις επαναληπτικες εξετασεις...ευτυχως ολα πηγαν καλα..

Χαίρομαι για τα καλά σας νέα!

σας φιλω παω να μεγειρεψω κ να σιδερωσω το ρουχομανι μου

Σίδερο? Γιατί μου το θύμισες!!!!!:cry:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

μπράβο για τα καλά νέα χρυσοβαλαντάκι μου!

μια χαρά είναι κ το γιαχνί!

Αγγελική μου....τώρα που μου το είπες αυτό για το σετ....μάλλον την Τετάρτη που θα πάω για το μαγιό της σύσας θα χτυπήσω ή ρουχαλάκια μεγάλο νούμερο ή δωροεπιταγή για το κοριτσάκι μας να της ψωνίσει η μανούλα της ό,τι θέλει! είναι προτιμότερο!

έχει κ κατι πυτζαμάκια...ήδη της είχα παρει της δικιάς μου πυγολαμπίδας, αλλά τώρα βγήκαν τα καλοκαιρινά!!!!!!άλλο πράγμα!!!κ κάτι μπλουζάκια κ βερμουδίτσες κ σορτς μέχρι πάνω ψηλά στα μπουτάκια!!!!!χάρμα! ούτε διαφήμιση να έκανα...

Link to comment
Share on other sites

απλά όταν το διαλέγεις το δώρο, αφιερώνεις χρόνο κ δείχνει προσωπικό ενδιαφέρον σε σχέση με την δωροεπιταγή. αναλόγως πώς θα μου κάτσει!!!!ευχαριστώ αγγελικούλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Φέφη τους ρώτησες μήπως τους λείπει κάτι;

Επίσης αυτό που είπε η Αγγελική για άλπμουμ, εγώ θα σου πρότεινα να τους κάνεις ένα ψηφιακό αλμπουμ που θα μείνει στο παιδί και θα το έχει όταν μεγαλώσει!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουμε τόση οικειότητα ώστε να ρωτήσω τί χρειάζεται!

την κορνίζα την σκέφτηκα κ εγώ, αλλά δεν ξέρω πόσο κοστίζει. μην ξεφύγουμε, δεδομένου ότι έχουμε κ μετρητό να δώσουμε!!!

αν γνωρίζετε από τιμές πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έριξα ήδη μια ματιά...αυτές που μου γυάλισαν στο μάτι είναι ακριβές!

ρούχα κ πάλι ρούχα! στην τελική ας τα αλλάξουν! πολύ το ζάλισα κ εσάς μαζί!

γιατί τόση ησυχία στο καφέ μας;

η λίτσα έριξε μαύρη πέτρα στο καφέ μας, η ντελ εννοώ!!!!!!

η φούμπι μου δεν μπορεί να μπει!

πείτε καμιά κουβέντα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να παρεις κατι σε ρουχο για 2 χρονων, να το φορεσει του χρονου. η δωροεπιταγη δεν με τρελλαινει σαν ιδεα.

βαριεμαι φριχτα!!!!νυσταζω και θελω να παω πιτι!!!σημ εχουμε εξωτ δουλιτσες το απογευμα(πρεπει να σας το ειπα, εεε???/αλτσχαιμερ)και να γυρισω σπιτι να μπανιαρισω το παιδι και να το βαλω νωρις για υπνο γιατι σημ κουτουλουσε απτη νυστα!!!δεν περναει η ωρα με τιποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγγελικη πως το κανεις το κριθαρακι με τον κιμα???

χρυσοβαλαντω μπραβο για την μανουλα σου.

περιστερω εβαψα 10 αλλα μουστειλε και η πεθερα. στο ψυγειο τα εχω. σωστο αντρακι ο Φ σου. πολυ ανεπτυγμενος φτου φτου!!!εμεις τωρα που ειναι στα 2 ειναι 92 εκ και 11500 κιλα. οσο για την εξυπναδα, μοιαζει στους γονεις του το παιδακι, λογικο!!!

φεφακι με το καλο ναρθει το αδερφακι της συσας σου.:D

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλα μαγειρεύω κανονικά τον κιμά όπως για τα μακαρόνια και μόλις κοντεύει τον ρίχνω σε ένα πυρέξ και συμπληρώνω μέσα κριθαράκι και το βάζω στο φούρνο. Βέβαια το δοκιμάζω γιατί μπορεί να χρειαστεί να του συμπληρώσω νεράκι. Είναι πολύ εύκολο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΒΕΝΤΑ!!!!!!!

Χαχαχαχαχαχα!

κουβεντααααα:D:D

κουβέντα, όπως λέει κ το Σεμινάκι!:)

εγω θα ελεγα να παρεις κατι σε ρουχο για 2 χρονων, να το φορεσει του χρονου. η δωροεπιταγη δεν με τρελλαινει σαν ιδεα.

συμφωνώ!

βαριεμαι φριχτα!!!!νυσταζω και θελω να παω πιτι!!!σημ εχουμε εξωτ δουλιτσες το απογευμα(πρεπει να σας το ειπα, εεε???/αλτσχαιμερ)και να γυρισω σπιτι να μπανιαρισω το παιδι και να το βαλω νωρις για υπνο γιατι σημ κουτουλουσε απτη νυστα!!!δεν περναει η ωρα με τιποτα!!!!

δεν περνάει ευχάριστα!

φεφακι με το καλο ναρθει το αδερφακι της συσας σου.:D

θα έρθει μόλις το πάρουμε απόφαση! σ' ευχαριστώ για την ευχή σου καλή μου φιλενάδα!

αυτές οι ώρες είναι οι πιο δύσκολες στη δουλειά!............φορτωμένες με ένταση!!!!!!:mad:

στο τσακ να ανοίξω το στοματάκι μου!:-P

Link to comment
Share on other sites

φεφάκι κι εγώ έχω φορτώσει με μία μουλάρω(!) εδώ που κάθεται ακριβώς πίσω μου και κατασκοπεύει να δει αν δουλεύω! Αυτό το άτομο έχει θέμα μαζί μου, χρόνια τώρα, χωρίς να της έχω κάνει κάτι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια σε ολες!!!

eleni περαστικα, ατιμοι αυτοι οι ξαφνικοι πονοι. αλλα αν ειναι να κανεις γαστροσκοπιση καλυτερα να την κανεις εκει. εδω τα δικα μας νοσοκομεια ουτε γαζες δεν εχουν πλεον. εχουν μεγαλη ελλειψη ακομη και στα πιο απλα αναλωσιμα.

eviri μη νομιζεις οτι και δω κυκλοφορεις πλεον ανετα, εκτος και αν εισαι με μεγαλη παρεα. εγω αμα νυχτωσει και μετα φοβαμαι. μπορει να ειμαστε σε ομορφη και ηλιολουστη χωρα αλλα με τοσα προβληματα χανεις και τις ομορφιες.

Αστιλ, και γαζες να μην υπαρχουν δε θα με πειραξει, μια ελαφρια αναισθησια να πεσει να μην καταλαβαινω κ απο κει κ περα...

Κοιτα ανετα οπως κυκλοφορουσαμε παλια δεν κυκλοφορεις και τωρα πουθενα..Δηλαδη δε συγκρινουμε δεκαετια 80 που αφηναμε ξεκλειδωτες τις πορτες..η' εγω θυμαμαι πηγαιναμε σε ταβερνες με γονεις και φιλους και οταν εμεις τα παιδια νυσταζαμε πηγαιναμε και την πεφταμε μες στο αυτοκινητο. Τωρα εμπιστευεσαι να αφησεις το παιδι σου μονο του μες στο αμαξι?

Και δε φυσικα δε μιλαω να κυκλοφορησεις ανετα στον Αγιο Παντελεημονα και στην Ομονοια βραδυ, αλλα γενικα εκτος Αθηνας υπαρχει ακομα αυτη η ανεση.Δηλαδη μεν μπορει να φοβασαι εσυ, αλλα δεν ειναι καθολου το ιδιο σκηνικο με βορεια Ευρωπη, που οι δρομοι ειναι ερημοι τελειως και αν σου την πεσει κανεις δε θα ακουστεις κλπ...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά για την μέρα και στους εορτάζοντες!!!:D

Καλές οι διακοπές, καλό το διάλειμμα αλλά από σήμερα κάτσαμε στο πάγκο μας όλοι οι κατεργαραίοι... Τον γιο μου τον έχει πιάσει και η άνοιξη (όχι ότι εγώ πάω πίσω...) κι είναι κάπως ατίθασος...?:roll:

Ελένη, πως είσαι?? Δεν θυμάμαι : Που ακριβώς πόναγες?

Μπίγκι, περαστικά σας!!

Χθες πήγαμε κι αράξαμε σε μια παραλία. Ο Ζωπ κι εγώ πίναμε καφέ στα χαλίκια, ο μικρός ξεσάλωσε (μόνο που δεν κολύμπησε!) κι είχαμε αυτή την κουβέντα : Σε τι ευλογημένη χώρα ζούμε:D - καιρού, διάθεσης ανθρώπων, δυνατότητας εξόδων... (γιατί κατά τ' άλλα...)

Για τη Β. Ευρώπη που λέτε : Όταν ήρθε πρώτη φορά διακοπές η φίλη μου με τα παιδιά της στην Ελλάδα, αυτά αναρωτιόντουσαν "που πάνε οι άνθρωποι τα μεσάνυχτα":mrgreen: και "γιατί φιλιούνται τα ζευγάρια στο δρόμο":mrgreen:...

Καλά αναρωτιόντουσαν και γιατί κορνάρουν συνέχεια τ' αυτοκίνητα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...:cool:

Α! Δεν σας είπα : Ο σύζυγος μου έκανε δώρο ένα μασάζ σώματος/προσώπου:D όπου πήγα κι ένα παλληκάρι:oops: μ' έτριβε από την κορφή ως τα νύχια για 90 λεπτά:rolleyes:! Ξεκουράστηκα, χαλάρωσα αλλά δεν "λύθηκα" ρε γμτ.:? Τι να φταίει? Μήπως να το επαναλάβω?:tongue:

Εντωμεταξύ, είναι η εντύπωσή μου ή είμαστε κάπως λογομίλητες εδώ τον τελευταίο καιρό?:confused:

Καλό μας ξημέρωμα!!

έντιτ : Έχω αρχίσει να ονειρεύομαι καλοκαιρινές διακοπές...

Ζωπ η εικονα με την παραλια μ αρεσει παρα πολυ!! Εγω γενικα ειμαι της θαλασσας και του βουνου, εδω δεν εχει ουτε το ενα ουτε το αλλο!

Εχουμε πολλες ομορφιες και καλο βιοτικο επιπεδο, απλα δεν εκτιμαμε πολλα πραγματα!

Κοιτα τωρα μια διαφορα χτες επειγοντα ημουνα τοσες ωρες σε μια καρεκλα, οπως και αλλοι, δεν παραπονεθηκε κανενας, δεν φωναξε κανενας..Ελλαδα θα πεταγοταν κανας Ελληναρας να φωναξει οτι δεν υπαρχει κρατος, θα ουρλιαζε καμμια γρια που θεωρει οτι ως γρια πρεπει να μπαινει πρωτη, χωρις κανεις να σκεφτει οτι οι ανθρωποι κανουν οτι μπορουν,..

Koριτσια σας ευχαριστω για τις ευχες και το ενδιαφερον...

Φεφη μου το παρκινγκ στα επειγοντα με τρελλανε τελειως λεω δεν ειναι δυνατον οι ανθρωποι βγαζουν απο τη μυγα ξυγγι..γενικοτερα σ ολο το νοσοκομειο ισχυει αυτο δεν υπαρχει πουθενα δωρεαν παρκινγκ..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...