Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αληθώς ανέστη και χρόνια πολλά και σε σένα και περαστικά Μπίγκι.

Να 'σαι καλά, Εβίρι!

Τι εννοείς πιο περιορισμένη;

Δε μου τα εδωσαν δυστυχως..!

Εδω απο οτι ξερω δεν δινουν αποτελεσματα, φαντασου ουτε την ακτινογραφια δε μου εδωσαν...τα κρατανε υποτιθεται για αρχειο και τα τρωει η σκονη..

Έλεγα κι εγώ μήπως συνέβει κανένα θαύμα...

Ευχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα κοριτσια!χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!Ντελ να χαιρεσαι τον Γιωργακη σου,Αφροδιτη κ εσυ την μικρη σας!

EleniAgglia περαστικα!τι ταλαιπωρια που περασες,ευχομαι συντομα να βρεις τι ακριβως ειναι το προβλημα!

λοιπον σημερα φαγαμε μακαροναδα με θαλασσινα(γαριδες,καλαμαρακι κ χταποδακι!)γιαμιιιιιιιιιι!

φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα δε μπορώ να πάω σε ένα εστιατόριο αργά το βράδυ γιατί αυτά κλείνουν νωρίς. Νομίζω γύρω στις 21:00-22:00.

Δε θα ήθελα να κυκλοφορήσω μετά τις 22:00 στο δρόμο μόνη μου γιατί είναι ερημιά και τριγυρνάνε διάφοροι περίεργοι τύποι που δεν ξέρω τι σόι είναι.

Ο κόσμος εδώ (ακόμη και οι Έλληνες) είναι πιο κλεισμένοι και δεν ανοίγονται εύκολα, ούτε κάνουν εύκολα παρέες.

Τέτοια μικροπράγματα που θυμάμαι τώρα πρόχειρα είναι που με κάνουν να αισθάνομαι πιο περιορισμένη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?

εγω ειμαι πολυ καλα..

χρονια πολλα σε οσους κ οσες γιορταζουν

για αυριο το μενου εχει ρεβυθια δεν εχω αποφασισει ακομα πως να τις φτιαξω...η την κλασικη ρεβυθαδα θα κανω με σαλτσουλα η ρεβυθια σε πηλινο με λεμονακι...πειτε κ την δικη σας γνωμη 1η φορα θα φτιαξω..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!Ντελ να χαιρεσαι τον Γιωργακη σου,Αφροδιτη κ εσυ την μικρη σας!

EleniAgglia περαστικα!τι ταλαιπωρια που περασες,ευχομαι συντομα να βρεις τι ακριβως ειναι το προβλημα!

λοιπον σημερα φαγαμε μακαροναδα με θαλασσινα(γαριδες,καλαμαρακι κ χταποδακι!)γιαμιιιιιιιιιι!

φιλια σε ολες!

τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για αυριο το μενου εχει ρεβυθια δεν εχω αποφασισει ακομα πως να τις φτιαξω...η την κλασικη ρεβυθαδα θα κανω με σαλτσουλα η ρεβυθια σε πηλινο με λεμονακι...πειτε κ την δικη σας γνωμη 1η φορα θα φτιαξω..

Στο πήλινο θα σου αρέσουν ακόμη πιο πολύ. Φτιάξ'τα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα δε μπορώ να πάω σε ένα εστιατόριο αργά το βράδυ γιατί αυτά κλείνουν νωρίς. Νομίζω γύρω στις 21:00-22:00.

Δε θα ήθελα να κυκλοφορήσω μετά τις 22:00 στο δρόμο μόνη μου γιατί είναι ερημιά και τριγυρνάνε διάφοροι περίεργοι τύποι που δεν ξέρω τι σόι είναι.

Ο κόσμος εδώ (ακόμη και οι Έλληνες) είναι πιο κλεισμένοι και δεν ανοίγονται εύκολα, ούτε κάνουν εύκολα παρέες.

Τέτοια μικροπράγματα που θυμάμαι τώρα πρόχειρα είναι που με κάνουν να αισθάνομαι πιο περιορισμένη.

Κατάλαβα... τα καλά της βόρειας Ευρώπης... ;)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα δε μπορώ να πάω σε ένα εστιατόριο αργά το βράδυ γιατί αυτά κλείνουν νωρίς. Νομίζω γύρω στις 21:00-22:00.

Δε θα ήθελα να κυκλοφορήσω μετά τις 22:00 στο δρόμο μόνη μου γιατί είναι ερημιά και τριγυρνάνε διάφοροι περίεργοι τύποι που δεν ξέρω τι σόι είναι.

Ο κόσμος εδώ (ακόμη και οι Έλληνες) είναι πιο κλεισμένοι και δεν ανοίγονται εύκολα, ούτε κάνουν εύκολα παρέες.

Τέτοια μικροπράγματα που θυμάμαι τώρα πρόχειρα είναι που με κάνουν να αισθάνομαι πιο περιορισμένη.

Tο ιδιο ακριβως με τη Μπιγκι θα ελεγα..ετσι ειναι γενικα στην βορεια Ευρωπη νομιζω. Οταν πρωτορθε ο αντρας μου στην Ελλαδα και του ειπα να παμε μια βολτα στις 11 το βραδυ με τα ποδια ελεγε εισαι τρελλη? ειναι ασφαλες?:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά για την μέρα και στους εορτάζοντες!!!:D

Καλές οι διακοπές, καλό το διάλειμμα αλλά από σήμερα κάτσαμε στο πάγκο μας όλοι οι κατεργαραίοι... Τον γιο μου τον έχει πιάσει και η άνοιξη (όχι ότι εγώ πάω πίσω...) κι είναι κάπως ατίθασος...?:roll:

Ελένη, πως είσαι?? Δεν θυμάμαι : Που ακριβώς πόναγες?

Μπίγκι, περαστικά σας!!

Χθες πήγαμε κι αράξαμε σε μια παραλία. Ο Ζωπ κι εγώ πίναμε καφέ στα χαλίκια, ο μικρός ξεσάλωσε (μόνο που δεν κολύμπησε!) κι είχαμε αυτή την κουβέντα : Σε τι ευλογημένη χώρα ζούμε:D - καιρού, διάθεσης ανθρώπων, δυνατότητας εξόδων... (γιατί κατά τ' άλλα...)

Για τη Β. Ευρώπη που λέτε : Όταν ήρθε πρώτη φορά διακοπές η φίλη μου με τα παιδιά της στην Ελλάδα, αυτά αναρωτιόντουσαν "που πάνε οι άνθρωποι τα μεσάνυχτα":mrgreen: και "γιατί φιλιούνται τα ζευγάρια στο δρόμο":mrgreen:...

Καλά αναρωτιόντουσαν και γιατί κορνάρουν συνέχεια τ' αυτοκίνητα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...:cool:

Α! Δεν σας είπα : Ο σύζυγος μου έκανε δώρο ένα μασάζ σώματος/προσώπου:D όπου πήγα κι ένα παλληκάρι:oops: μ' έτριβε από την κορφή ως τα νύχια για 90 λεπτά:rolleyes:! Ξεκουράστηκα, χαλάρωσα αλλά δεν "λύθηκα" ρε γμτ.:? Τι να φταίει? Μήπως να το επαναλάβω?:tongue:

Εντωμεταξύ, είναι η εντύπωσή μου ή είμαστε κάπως λογομίλητες εδώ τον τελευταίο καιρό?:confused:

Καλό μας ξημέρωμα!!

έντιτ : Έχω αρχίσει να ονειρεύομαι καλοκαιρινές διακοπές...


Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!!μια μερα που ξεκινησε με συννεφια και ψυχρα!ξυπνησα μαζι με τον Σ.εφυγε και πηγα επλυνα το μπανιο και μαζεψα.τωρα εμεινε σκουπα σφουγγαρισμα.σημερα θα κανω κοτοπουλο με μπαμιες.και θελω να κανω και πολυσπορα κριτσινια σπιτικα.πρωτη φορα θα κανω και δεν ξερω πως θα βγουν.τωρα που θυμηθηκα μαγειρεψατε ποτε μανιταρια πλευρωτους?πηρα 3 συσκευασιες για να τα κανω με βαλσαμικο και δεν κανουν φραγκο.τα πρωτα τα εκανα ψητα και την δευτερη συσκευασια τηγανιτα μπας και νοστημεψουν αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Χθες το απόγευμα κάναμε τουρ σε τζάμπο και Βασιλόπουλο και φυσικά η Λ. το καταευχαριστήθηκε γιατί όπου πηγαίναμε έπαιρνε και κάτι!!!!

Μαγείρεψα μπιφτέκια με άγριο ρύζι για σήμερα!

Βαριέμαι απίστευτα αυτές τις μέρες και είμαι και πολύ κακοδιάθετη. Έχω μαυρίσει με όλα αυτά που γίνονται κι έχω ένα μόνιμο σφίξιμο στο στήθος.... Δεν ξέρω τι θα γίνει στο προσεχές μέλλον και αυτό με αγχώνει πολύ ρε γμτ....

Τες πα... Μη σας πρήζω με τα δικά μου...

Το Σάββάτο ήμασταν σε παιδικά γενέθλια σε φιλικό σπίτι. Πού να σας τα λέω: είχε φορέσει ο Ν ένα σακάκι μαύρο δίκουμπο και δεν ήθελε να το βγάλει με τπτ όμως ! Ρίξαμε πολύ γέλιο με το ψώνιο ! Θα ανεβάσω φωτογραφίες αν προλάβω ! Αντρώνεται μέρα με την ημέρα !

Κοίτα να δεις.... Ο κολλητός του Βέρτη δεν μπορεί να κυκλοφορεί όπως όπως.... Πρέπει να είναι ντυμένος ανάλογα!!!!:P:p

Η άλλη, η μικρή μου κατσαρίδα, είναι πολύ γλωσσού όμως.. πω πω τί να μας περιμένει στην εφηβεία ! :oops: Της έκανα παρατηρήση και τί γύρισε και μου απάντησε (κουνώντας και το δάχτυλο περικαλώ ????)

"Ησυχία !" ... εμότικον που λυποθυμάει έχουμε ????? ακούς εκεί ! :shock:

χαχαχα!!!! Να'σαι καλά ρε Μεταξάκι, μ'έκανες και γέλασα!!!

Ξέρει να επιβάλει την τάξη η κόρη σου!!!:tongue:

Χωρια η ταλαιπωρια, χωρια που ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΠΑΡΚΙΝΓΚ στα επειγοντα, δηλαδη για να μπεις στο νοσοκομειο, δε πα να πεθαινεις, εχει μπαρα και εμποδιζει το αμαξι να μπει. Πατας το κουμπι, σηκωνεται η μπαρα, και σου δινει μια καρτα, οταν πας να παρεις το αμαξι πρεπει να πληρωσεις αναλογα με το ποσο εμεινες...!!!

Κατ'αρχήν περαστικά!

Καλά, συγνώμη, είναι δυνατόν στα επείγοντα να λειτουργούν έτσι;;;;

Στο υπόλοιπο παρκινγκ του νοσοκομείου το καταλαβαίνω, αλλά στα επείγοντα;;; Ελεος δηλαδή......

Δεν παίζονται οι άνθρωποι!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα. εχουμε συννεφια σημερα. σας ευχαριστω πολυ για τιςευχες σας για το γοργονομωρο μου. ναναι καλα το πουλακι μου με υγεια. και ολα τα παιδακια φυσικα. εχουμε βηχα απτο σαββατο και λιγες μυξες, το πολεμαμε με σιροπακι και εισπνοες(εεε, αμα δεν κανουμε μια φορα το μηνα, κατι μας πιανει!!!). καταταλλα ησυχα. τον τελευταιο καιρο κατι με χαλαει στη δουλεια αλλα δεν εχω εντοπισει τι. χθες δεν καναμε τιποτα. ηρθε μια γειτονισσα και μια φιλη για καφε, επαιξαν τα παιδια και τοτε ηρεμησε και η δικια μου. πριν σερνοταν, χτυπιοταν και ολα τα σχετικα...εφτιαξε η μαμουλα μου ρεβανι βεροιας για την κορη μου, απλα τελειο!!!!εφυγαν 10παρα, η Τ ηταν κομματια και σημερα δεν μπορουσαμε να ξυπνησουμε σημ μανα και κορη. τρωμε γεμιστα μανουλας και αυριο γιουβετσι μανουλας.το απογευμα μολις σχολασω θα παω για κατι εξ δουλειες με τη μικρη, μετα σπιτι , μπανιο και υπνο νωρις για να ξεκουραστει. εγω εχω πλυντηρια μπολικα να βαλω σημερα. ελενηαγγλια, περαστικα κοριτσακι μου. μηπως να πας να παρεις και μια δευτερη γνωμη. συμπεθερα, βαλε μια φωτο του γαμπρουλη με το σακακι, να καμαρωσω!!!καλημερα, σας γλυκοφιλω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καιρό έχω να γράψω πάλι, αλλά με το μωρό δεν προλαβαίνω.

Προσπαθώ, βέβαια να σας διαβάζω.

Θα ήθελα και να σχολιάσω, αλλά που χρόνος?

Εμείς σήμερα τρώμε κοτόπουλο κοκκινιστό με χυλοπίτες.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:μου χουνε μεινει 15 αυγα απτο πασχα. να τα πεταξω???ποσο καιρο κρατανε??:confused::confused:στο παιδι δεν τα δινω εννοειεται, εμεις αν θα φαμε. εχετε καμμια συνταγη με πολλα αυγα βρασμενα??

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααα!!!!!Χρυσα τα ρεβυθια εγω τα κανω στην γαστρα!πρωτα τα βραζω για λιγο στην κατσαρολα,πεταω το πρωτο ζουμι κ επειτα τα ριχνω στην γαστρα με ενα μεγαλο κρεμμυδι ψιλοκομενο,δυοσμο ψιλοκομενο ή μαιντανο,αλατι-πιπερι,λαδι αρκετο κ νερο τα κλεινω κ γινονται μουρλια!προς το τελος για κανενα 10λεπτο ανοιγω το καπακι για να παρουν λιγο απο πανω!

σημερα θα φαμε κεφτεδακια απο μανουλα,με σαλατουλα για μενα κ + ρυζοτο για τον αντρουλη!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...