Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοπελαρες.

Σημερα εχουμε τελειο ηλιο γιαυτο και ξεσαλωσαμε.

Πηγαμε σε μια φιλη να παιξει ο θησαυρος με το αγορακι της

που εχουν ιδια ηλικια.

Μετα γυρισαμε απο κουνιες,οπου εκει βρηκε κι αλλους φιλους του...και φιλες φυσικα...και τωρα κοιμαται σχεδων απο τις 2μιση.

Για σημερα φαγαμε κριθαρακι με εντόσθια κοτας.

Χθες κοτοπουλο με λαχανικα.

Για αυριο εχει Ο Θεος!!!!

Το απογευμα ο μπαμπακας μας δεν δουλευει κι ετσι θα κανουμε βολτουλες.;)

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Α, κι άλλο: ο γιος μου εχθές είπε στην δασκάλα του της λογοθ. εκτός από τα κλασικά τύπου να την πάει Βέρτη με λουλουδια κλπ (μάλλον είναι όντως φίλοι να δείτε είχε καιρό να τα πει αλλά πρέπει να μιλήσανε και να έμαθε για την Πρεμιέρα χα χα )

ότι θα της πάρει και δώρο !!!!!!!

Μαντέψτε τί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ PORSCHE !!! Πολύ xxl γαλαντόμος είναι βρε παιδί μου !

ΑΡΧΟΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!

ό,τι κ να κάνουμε πάντα μαζί μας είναι η Νέλλη! γιατί το έκανες ατό Νέλλη; να τα πούρουμε να τα ντώσουμε ση Νέλλη, έλα Νέλλη πάμε, φάτο Νέλλη το φαητό σου όλο, όλο!

γειά σου Νέλλη, σήκω Νέλλη...., κολύμπα Νέλλη, πάρε το βιβίο, πάμε χολείο!!!!! πάμε βότα λεωφοείο!!!!!

κ ιδίως μετά που θα την έχω μαλώσει κάνει αφήγηση στην Νέλλη του περιστατικού κ αργότερα επαναλήψεις της σκηνής όπου αυτή μαλώνει την Νέλλη....κ μη χειρότερα!

είμαστε βαρειά γιατρέ μου;:rolleyes::confused:

Η κόρη μου φανταστική φίλη δεν είχε. Θέλω να δω με τον μπομπιρά μου τι θα γίνει!!!!

Φαιη μου εγω αυτη τη νοοτροπια που εχουν πολλοι διαιτολογοι δεν την καταλαβαινω! Τι θα πει να νιωθεις οτι πρεπει ν απολογηθεις? Σε κανενα δεν εχεις ν απολογηθεις αν θες να φας θα φας! Θα υποστεις βεβαια τις συνεπειες της ζυγαριας που ανεβαινει, αλλα οχι οτι πρεπει να νιωσεις ντροπη λες και κανεις κατι κακο! Αυτη η ψυχολογικη προσεγγιση που κανει ολοκληρους ενηλικες να νιωθουν παιδακια που εχουν κανει αταξια ειναι καταστροφικη νομιζω. Δημιουργει ενα συναισθημα ντροπης και αγχους γυρω απο το φαγητο που οδηγει σε καταστασεις νευρικης ανορεξιας-βουλιμιας. Κανενας δεν πρεπει να δινει στο ποσο τρως μεγαλυτερη σημασια απο οσο λογικα του αναλογει, πολυ περισσοτερο να σε κανει να νιωσεις ασχημα!Αυτο που πρεπει να γινει ειναι να σου δειξει τη σχεση υγιεινης διατροφης με καλη υγεια και ομορφια! Τοτε , και βλεποντας το θετικο του πραγματος, θα θελεις να το ακολουθεις σαν τροπο ζωης! Ειναι πολυ βλαβερο να ενοχοποιουμε το φαγητο και εμας, και να νιωθουμε μνησικακια επειδη "δεν μπορουμε" να φαμε.

Αυτο που φερνει αποτελεσματα, ειναι να "επιλεγουμε" , να αποφευγουμε τροφες που βλαπτουν την υγεια λογω λιπους κλπ..Ε αν τις φας και μια στο τοσο καθε Πασχα βεβαια δεν εγινε και τιποτα!

Θα συμφωνήσω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

χθες κατάφερα κ έπεισα την αδερφούλα μου κ πήρε το χάπι. η μικρή μας έστω αργά το απόγευμα ήπιε λιγάκι γάλα, όχι όμως αυτό που υπέδειξε η παιδοαλλεργιολόγος. κατά τα άλλα τρώει λιγάκι κρεμούλα κ σήμερα θα αρχίσουν τα φρουτάκια!!!!!!

τελικά το όνειρο ήταν προφητικό!!!!!

έστω κ από μακριά την βοήθησα!

δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ανακουφισμένη νιώθω!!!!!!

πριν ένιωθα ότι έχανα την αδερφή μου-δεν ήταν καλά!

Άντε θα ηρεμήσεις κι εσύ κι εκείνη!

το λεπόν! σήμερα τρώμε αποφάγια, ό,τι περίσσεψε!!!!

έβαλα σκούπα, τίναξα ριχτάρια, πήρα σκόνες από το μισό σπίτι. καθάρισα τις μπροστά βεράντες-λαμπίκο! καθάρισα τα μπροστά τζάμια!!!! χάλια ήταν!

άλλαξα σεντόνια, πετσέτες. ο φέφος μου έβαλε πλυντήριο.

καθάρισα το μικρό μπάνιο. έφαγε αβγουλάκι το μικρό μου, αργότερα ψωμάκι με βούτυρο κ μέλι.

καθάρισα κ το ψυγείο-χάλια ήταν λέμε!!!!!!

Κοινώς, τίποτα δεν έκανες!!!!

το απόγευμα θα πάμε σε γάμο.

αύριο ή που θα κάνω ρεβύθια ή πίτσα ή κ τα δύο...αναλόγως τα κέφια!

κάποια στιγμή μέσα στο ΣΚ θέλω να σφουγγαρίσω, να πάρω σκόνες από το υπόλοιπο σπίτι, να καθαρίσω τη μεγάλη τουαλέτα κ να σιδερώσω ό,τι έχει στεγνώσει....

φιλούρες!!!!!!

εδώ έχει ήλιο, αλλά κάτι σύννεφα πάνε κ έρχονται...

τί έκανε στην εκκλησία ο σπόρος; την είχε η μάνα μου κ της λέει; πάμε να σου δείξω τη νυφούλα πόσο όμορφη είναι!

κ απαντάει το τέκνο μου μεγαλόφωνα: η μανούλα μου είναι όμοση κ ο μπαμπούλης μου είναι όμοφος. η σύσα είναι νυφούλα!!!!!!!!:rolleyes::P;)

γέλασε πολύς κόσμος μέσα στην εκκλησία!!!!!:oops:

καληνύχτα, καλό ξημέρωμα!!!!!

Σύσα σκέτη απόλαυση!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ με 'γεια το καινούργιο ποδήλατο και καλές βόλτες.

κοριτσια μπορεί να μη γράφω αλλά σας διαβάζω και νιώθω ότι μου κρατάτε συντροφιά! Να' στε καλά όλες!!!!!!!!!

Γεια σου Μαρία, όποτε μπορείς να γράφεις.

Κόρες γιορτάζει το αφροδιτομωρό, δηλαδή η γοργονίτσα!!!!!!!

Αλήθεια; Αφροδίτη χρόνια πολλά να τη χαίρεστε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια...

Ακουω για βολτες, λιακαδες...Να χαιρεστε τις ομορφες στιγμες!

Εγω εφαγα γαριδομακαροναδα αλλα οχι εξω, τη φτιαχνω σπιτι, αλλωστε που να τη βρεις εδω περα..:? Καλα για καλαμαρακι, χταποδακι κλπ δε συζητω δεν εχει εδω τετοια..ουτε ουζακι στη λιακαδα βεβαια! Αλλα αυτο που με πειραξε πανω απο ολα ηταν οι ΛΟΥΚΟΥΜΑΔΕΣ!! Με μελι και κανελα και παγωτο απο διπλα ΑΠΟΝΗ!!!

Εμεις σημερα χαλια, ξεκινησα για τη δουλεια, στο δρομο μου την ακυρωσαν, μ επιασε παλι ο ιδιος πονος που με ειχε πιασει στο αεροδρομιο, πηγα νοσοκομειο, μου καναν καρδιογραφημα και με κρατησαν, τελικα πριν λιγο βγηκαν οι αναλυσεις αιματος και η ακτινογραφια θωρακος καλη και με αφησαν να φυγω...αν και θελαν να μεινω μεχρι σημερα το βραδυ να ξανακανω εξετασεις για κατι ενζυμα λεει, για να αποκλεισουν το ενδεχομενο καρδιακου επεισοδιου αλλα δεν εμενα ουτε λεπτο παραπανω. Και συν οτι ενω με κρατησαν και μου εκαναν εισαγωγη δεν με βαλαν σε κρεββατι αλλα δε μια καρεκλα στο διαδρομο να περιμενω το γιατρο..

Χωρια η ταλαιπωρια, χωρια που ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΠΑΡΚΙΝΓΚ στα επειγοντα, δηλαδη για να μπεις στο νοσοκομειο, δε πα να πεθαινεις, εχει μπαρα και εμποδιζει το αμαξι να μπει. Πατας το κουμπι, σηκωνεται η μπαρα, και σου δινει μια καρτα, οταν πας να παρεις το αμαξι πρεπει να πληρωσεις αναλογα με το ποσο εμεινες...!!!

Θα παω το βραδυ να παρω ενα φαρμακο που πρεπει, και θα μου στειλουν λεει το μπιλιετακι για το φαρμακο στο σπιτι (εκτος αν πληρωσω επι τοπου)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Ελένη, τι πράγμα είναι αυτό; Περαστικά!! Θα ξαναπάς να σε δούνε; Να ξαναπάς, μην το αφήσεις!!!!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μου εδωσαν κατι χαπια και ειπαν αν δε μου περασει να παω να μου κανουν γαστροσκοπηση...Εγω δε θελω με την καμμια αυτη την εξεταση γιατι σου βαζουν ενα σωληνακι στον οισοφαγο και σου ρχεται να κανεις εμμετο..

Αν σου δινουν ελαφρια αναισθησια θα την κανω εδω, αλλιως θα την κανω Ελλαδα στο νοσοκομειο που σιγουρα σε ψιλοναρκωνουν και δεν καταλαβαινεις..

Ευτυχως τα ενζυμα βγηκαν καλα και ετσι η καρδια δεν εχει προβλημα απο οτι φαινεται:?

Καλως μας ηρθες στο Καφε ξεχασα να ευχηθω!! Χρονια πολλα σε σενα και στην οικογενεια σου!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις σημερα χαλια, ξεκινησα για τη δουλεια, στο δρομο μου την ακυρωσαν, μ επιασε παλι ο ιδιος πονος που με ειχε πιασει στο αεροδρομιο, πηγα νοσοκομειο, μου καναν καρδιογραφημα και με κρατησαν, τελικα πριν λιγο βγηκαν οι αναλυσεις αιματος και η ακτινογραφια θωρακος καλη και με αφησαν να φυγω...αν και θελαν να μεινω μεχρι σημερα το βραδυ να ξανακανω εξετασεις για κατι ενζυμα λεει, για να αποκλεισουν το ενδεχομενο καρδιακου επεισοδιου αλλα δεν εμενα ουτε λεπτο παραπανω. Και συν οτι ενω με κρατησαν και μου εκαναν εισαγωγη δεν με βαλαν σε κρεββατι αλλα δε μια καρεκλα στο διαδρομο να περιμενω το γιατρο..

Έλεν τα ένζυμα που σου είπαν καλό θα ήταν να τα κοιτάξεις, εφόσον σε κράτησαν μέσα και σε έψαχναν καρδιολογικά, ίσως έπρεπε να περιμένεις μέχρι να ολοκληρωθούν οι εξετάσεις. Τα ένζυμα που λένε, απελευθερώνονται όταν υπάρχει έμφραγμα. Τότε ο ασθενής παίρνει ένα κιτρινωπό χρώμα. Ένιωσες (εκτός από τον πόνο στο στομάχι) να σε κόβει κρύος ιδρώτας, να κόβονται τα πόδια σου απότομα, τάση για λιποθυμία;

Πω πω Ελένη, τι πράγμα είναι αυτό; Περαστικά!! Θα ξαναπάς να σε δούνε; Να ξαναπάς, μην το αφήσεις!!!!

Μπίγκι πού είσαι; Σε χάσαμε τόσο καιρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εβιρι αν το παθαινα αυτο στα 33, πρεπει να μουν σουπερ γκαντεμα..δεδομενου οτι δεν υπαρχει ιστορικο καρδιας στην οικογενεια..

τωρα ειμαι κομματια βεβαια, ανακατευομαι λιγο αλλα ευτυχως σπιτακι μου...

Τι κανεις Εβιρι? Ολο θελω να σε ρωτησω εντυπωσεις απο Γερμανια κ ολο το ξεχναω..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Μπίγκι πού είσαι; Σε χάσαμε τόσο καιρό.

Γεια σου Εβίρι, χρόνια πολλά σε όλες και Χριστός Ανέστη!

Πήγα Ελλάδα, γύρισα κρυωμένη, σέρνομαι, κόλλησα και τον άντρα μου και το μωρό, έχω δηλαδή άλλους 2 να φροντίσω, οπότε καταλαβαίνεις... πού μυαλό για ίντερνετ!!

Εβιρι αν το παθαινα αυτο στα 33, πρεπει να μουν σουπερ γκαντεμα..δεδομενου οτι δεν υπαρχει ιστορικο καρδιας στην οικογενεια..

τωρα ειμαι κομματια βεβαια, ανακατευομαι λιγο αλλα ευτυχως σπιτακι μου...

Ελένη τα αποτελέσματα των εξετάσεων στα δώσανε; Αν ναι, ίσως είναι καλή ιδέα να πάρεις ένα γιατρό στην Ελλάδα να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι Έλεν.

Η Γερμανία στις εντυπώσεις σε κερδίζει. Έχει σχετικά καλή ζωή, όχι σαν την Ελλάδα, γιατί εδώ αισθάνομαι πιο περιορισμένη, αλλά όπως τα περισσότερα ευρωπαϊκά κράτη. Η καθημερινότητα με κουράζει λίγο, λόγω της απόστασης από το σπίτι στο σχολείο, και λόγω της δυσκολίας στη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου τα εδωσαν δυστυχως..!

Εδω απο οτι ξερω δεν δινουν αποτελεσματα, φαντασου ουτε την ακτινογραφια δε μου εδωσαν...τα κρατανε υποτιθεται για αρχειο και τα τρωει η σκονη..

Περαστικα φιλεναδα! Να παρεις εχινασεα, λενε οτι βοηθαει στο κρυωμα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...