Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρααααα!!!!!

Χρόνια πολλά σε όσους έχουν εορτάζοντες!

Λιτσα να χαίρεσαι τον γιοκα σου!

Χθες έκανα συκωτάκια πουλιών με κους κους.

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί πανυγηρίζει ο ναός μας και ο παπάς μας ετοιμάζει τσιμπούσι με κοψίδια οπότε θα φάμε εκεί!!!

ελενη τα συκωτακια πως τα μαγειρευεις?εγω συνηθως αγοραζω απο κοτα και πανω εχει και την καρδια μαζι με το συκωτι.αυτο το τρωτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσια μου.χρονια πολλα!!!να χαιρεστε οσους γιορταζουν.εμενα γιορταζει ο μπαμπακας μου!και παππους και ξαδερφακια!εχουμε πολλους γιωργιδες.λιτσα και εσυ να χαιρεσαι τον αγορινα σου.Αννα να σου ευχηθω και εδω χρονια πολλα.πολυχρονη να εισαι!!!!!σημερα θα φαμε φακες με μπολικο καροτακι μεσα και σαλατουλα.ειδη με τοση σαλατα νιωθω καυτερα.......:-Pφιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

ελενη τα συκωτακια πως τα μαγειρευεις?εγω συνηθως αγοραζω απο κοτα και πανω εχει και την καρδια μαζι με το συκωτι.αυτο το τρωτε?

Φαίη κατ'αρχήν να χαίρεσαι τον μπαμπάκα σου!

Αυτά κάνω κι εγώ... Τα βάζω στο τηγάνι με λίγο λαδάκι, μουστάρδα, αλατοπίπερο και νεράκι να βράσουν. Στο τέλος ρίχνω λίγη ριγανη και τα σβήνω με λεμονάκι!

Εμένα μ'αρέσουν πολύ και είναι και πολύ ωραίος κρασομεζές!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Φαίη κατ'αρχήν να χαίρεσαι τον μπαμπάκα σου!

Αυτά κάνω κι εγώ... Τα βάζω στο τηγάνι με λίγο λαδάκι, μουστάρδα, αλατοπίπερο και νεράκι να βράσουν. Στο τέλος ρίχνω λίγη ριγανη και τα σβήνω με λεμονάκι!

Εμένα μ'αρέσουν πολύ και είναι και πολύ ωραίος κρασομεζές!

εμενα μου τα εκανε η μαμα παντα τηγανητα.και τα εκανα οπως εσυ χωρις μουσταρδα βραστα δηλαδη και επαθα πλακα!!!!πολυ γευστικα.θα δοκιμασω και με μουσταρδα την αλλη φορα αν ειναι και κους κους που δεν εχω κανει ποτε!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους τους Γιωργηδες και τις Γεωργιες αλλα και για το Πασχα.

σημερα καταφερα να μπω και δε διαβασα και πολλα.

πηγα για Πασχα και την εβγαλα στο κρεββατι για 10 μερες, εγω και η μιση οικογενεια. χθες σηκωθηκα απο το κρεβατι. απιστευτη ταλαιπωρεια.

εγω σημερα θα κανω φιλετακια μοσχαρισια μπας και παρουμε λιγο τα πανω μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα γιορταζει ο μπαμπακας μου!και παππους και ξαδερφακια!

Χρόνια πολλά για το μπαμπά σου και για όλους τους συγγενείς που γιορτάζουν σήμερα.

πηγα για Πασχα και την εβγαλα στο κρεββατι για 10 μερες, εγω και η μιση οικογενεια.

Γιατί παιδί μου τι σου συνέβη; Περαστικά σε όλους σας και χρόνια πολλά για τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

λίτσα περαστικά!

έλεν να πας βολτούλα για ουζάκι κ μεζεδάκια!

συκωτάκια μου έδινε η μανούλα μου πάντα όταν μαγείρευε κοτόπουλο! ήμουν το χαϊδεμένο της!!!;)

εβίρι, καλημέρα! δεν πειράζει. φαίνονται τα κουλουράκια!

φαιη μου να χαίρεσαι τον μπαμπακούλη σου κ όλο το σόι!!!ιδίως όμως για τον μπαμπούλη σου υγεία κ να καμαρώσει κ εγγόνια από εσένα!! φιλάκια στα μαγουλάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

]Γιατί παιδί μου τι σου συνέβη; Περαστικά σε όλους σας και χρόνια πολλά για τις μέρες.

μας κολησε μια ιωση και μας κρεβατωσε κανονικα. πονος σε ολο το σωμα , πυρετο 39, βηχας, πονοκεφαλο,μπουκωμα κτλ. ακομη το μπουκωμα και το βαρυ κεφαλι υπαρχει.

ελπιζω να ειστε ολες καλα γιατι μου λειψατε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Χρονια πολλα σε ολη την Ελλαδα που γιορταζει σημερα!!!

για σημερα εχω κανει μοσχαρακι κοκκινιστο με κριθαρακι...

φιλακια, ισως προλαβω να σας διαβασω το βραδακι, εδω τριγυρω ειμαι αλλα δνε προλαβαινω να γραψω!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειρομανουλίτσες!!!!

Έχω πολύ δουλειά, δεν έχω καταφέρει να διαβάσω κανένα νέο σας, ευελπιστώ να το κάνω μέχρι τις 7 που σχολάω σήμερα!

Είμαι ένα πτώμα, μάλλον μου βγήκε σήμερα όλη η κούραση των ημερών! Επιστρέψαμε στην βάση μας όλοι!

Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες σήμερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα !

Χρόνια Πολλά στον μπαμπά της Φάιης, στον Γιωργάκη της Ντελ και σε όλους όσους γιορτάζουν !

Για σήμερα εμείς φασολάδα ! Δεν συνάδει με τον ήλιο θα μου πείτε αλλά μου την ζήτησαν ! :confused:

Κι εμείς περάσαμε ένα πολύ "γεμάτο" Σ/Κ και χαρήκαμε την λιακάδα ! Αγοράσαμε και το 1ο μας ποδήλατο (με βοηθητικές για τον Ν) και το πάει σφεντόνα! Ωχ τί έχω να τραβήξω τώρα η μάνα: κάθε απόγευμα θα θέλει βόλτα και ποδηλατάδα -ανέφικτο να μην το αναλύσω περαιτέρω... δυστυχώς -....:?

Το Σάββάτο ήμασταν σε παιδικά γενέθλια σε φιλικό σπίτι. Πού να σας τα λέω: είχε φορέσει ο Ν ένα σακάκι μαύρο δίκουμπο και δεν ήθελε να το βγάλει με τπτ όμως ! Ρίξαμε πολύ γέλιο με το ψώνιο ! Θα ανεβάσω φωτογραφίες αν προλάβω ! Αντρώνεται μέρα με την ημέρα !

Η άλλη, η μικρή μου κατσαρίδα, είναι πολύ γλωσσού όμως.. πω πω τί να μας περιμένει στην εφηβεία ! :oops: Της έκανα παρατηρήση και τί γύρισε και μου απάντησε (κουνώντας και το δάχτυλο περικαλώ ????)

"Ησυχία !" ... εμότικον που λυποθυμάει έχουμε ????? ακούς εκεί ! :shock:

Και με το που κατάλαβε ότι δεν είναι αστείο και πως δεν επιτρέπεται, έκανε την πάπια ...

Astil,

Περαστικά σας ! Να είναι η τελευταία ίωση τουλάχιστον για το ερχόμενο 6μηνο εύχομαι !

Αγγελικούλα2,

Καλώς ορίσατε ! Και πτώμα και σου έλαχε η μέρα η "βαριά" μέχρι τις 19.00 ! Κουράγιο κοριτσάκι !

Φέφη,

Πολύ χάρηκα με τα νέα για την αδερφή σου, να ηρεμήσει η κοπέλα ! Ταλαιπωρήθηκε η αλήθεια είναι !

Φιλιά σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από μία πρώτη ανάγνωση έχω να σχολιάσω τα εξής:

Fefi μιλάμε ότι αν ήμουν ο φέφος και είχα τον Υπουργό μπροστά μου θα τον πλάκωνα στις κλωτσιές!!!!!:evil:

Αφροδιτούλα όσον αφορά την πιπίλα η κόρη μου την έκοψε εντελώς απροσδόκητα. Είχαμε πάει επίσεψη στην ξαδέρφη μου η ηποία έχει ένα κορίτσι 1 χρόνο μεγαλύτερο από την δικία μου. Όταν το μεσημέρι πήγαν για ύπνο οι δύο μικρές ζήτησε η δικιά μου και της την έδωσα.

Το βράδυ όταν γυρίσαμε σπίτι και πήγα να της δώδω την πιπίλα για τον ύπνο μου την αρνήθηκε λέγοντας πως της είπε η ξαδλέρφη της πως η πιπίλα μαυρίζει τα δόντια! Και από τότε ξεχάσαμε το θέμα πιπίλα οριστικά!

Φωτεινή ελπίζω η μικρή σου να είναι ήδη καλύτερα!

δωράκι καλώς ήρθατε!

Αυτά τα ολίγα συνεχίσω να σας διαβάζω.......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κόρες γιορτάζει το αφροδιτομωρό, δηλαδή η γοργονίτσα!!!!!!!

κάντυ μου με' γειά το ποδήλατο!

η σύσα δεν συγκινείται με σκούτερ κ ποδήλατα σε αντίθεση με την ανεψιά μου, με αποτέλεσμα οι γονείς μου να το έχουν πάρει κατάκαρδα....ήθελαν να της αγοράσουν κ θεωρούν την έλλειψη ενδιαφέροντος εκ μέρους της κόρης μου αδυναμία. μη χειρότερα!!!!

το Σεμινακι είναι όλα τα λεφτά φίλε!!!μορφή!

βάλε μας φωτό του Ν!!!!!ακούω βέρτη λέμε κ θυμάμαι το σπλάχνο σου!!!!!

αγγελική καλά κουράγια για σήμερα.

Μαρία κου, καλώς ήρθες κ επίσημα λοιπόν!!!!!!!να γράφεις ρε κορίτσι!!!!!πώς θα σε μάθουμε αλλιώς!!!!! τί τρώτε; φάγατε;

σχολάω σε 5, δεν κάθομαι ούτε λεπτό παραπάνω!!!!!!!!!!!!!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

αγγελική κ μόνο αυτά που λένε οι πανεπιστημιακοί για το αγλάϊσμα...ήταν αρκετό

"μαμησέ τον τον φαφάρα...γράψε 2 προτάσεις για το νόμο που έσεσε κ άσε τα άλλα ως έχουν" κ άλλα παρόμοια κοσμητικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...