Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημέρα.

χθες κατάφερα κ έπεισα την αδερφούλα μου κ πήρε το χάπι. η μικρή μας έστω αργά το απόγευμα ήπιε λιγάκι γάλα, όχι όμως αυτό που υπέδειξε η παιδοαλλεργιολόγος. κατά τα άλλα τρώει λιγάκι κρεμούλα κ σήμερα θα αρχίσουν τα φρουτάκια!!!!!!

τελικά το όνειρο ήταν προφητικό!!!!!

έστω κ από μακριά την βοήθησα!

δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ανακουφισμένη νιώθω!!!!!!

πριν ένιωθα ότι έχανα την αδερφή μου-δεν ήταν καλά!

το λεπόν! σήμερα τρώμε αποφάγια, ό,τι περίσσεψε!!!!

έβαλα σκούπα, τίναξα ριχτάρια, πήρα σκόνες από το μισό σπίτι. καθάρισα τις μπροστά βεράντες-λαμπίκο! καθάρισα τα μπροστά τζάμια!!!! χάλια ήταν!

άλλαξα σεντόνια, πετσέτες. ο φέφος μου έβαλε πλυντήριο.

καθάρισα το μικρό μπάνιο. έφαγε αβγουλάκι το μικρό μου, αργότερα ψωμάκι με βούτυρο κ μέλι.

καθάρισα κ το ψυγείο-χάλια ήταν λέμε!!!!!!

το απόγευμα θα πάμε σε γάμο.

αύριο ή που θα κάνω ρεβύθια ή πίτσα ή κ τα δύο...αναλόγως τα κέφια!

κάποια στιγμή μέσα στο ΣΚ θέλω να σφουγγαρίσω, να πάρω σκόνες από το υπόλοιπο σπίτι, να καθαρίσω τη μεγάλη τουαλέτα κ να σιδερώσω ό,τι έχει στεγνώσει....

φιλούρες!!!!!!

εδώ έχει ήλιο, αλλά κάτι σύννεφα πάνε κ έρχονται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημέρα.

χθες κατάφερα κ έπεισα την αδερφούλα μου κ πήρε το χάπι. η μικρή μας έστω αργά το απόγευμα ήπιε λιγάκι γάλα, όχι όμως αυτό που υπέδειξε η παιδοαλλεργιολόγος. κατά τα άλλα τρώει λιγάκι κρεμούλα κ σήμερα θα αρχίσουν τα φρουτάκια!!!!!!

τελικά το όνειρο ήταν προφητικό!!!!!

έστω κ από μακριά την βοήθησα!

δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ανακουφισμένη νιώθω!!!!!!

πριν ένιωθα ότι έχανα την αδερφή μου-δεν ήταν καλά!

το λεπόν! σήμερα τρώμε αποφάγια, ό,τι περίσσεψε!!!!

έβαλα σκούπα, τίναξα ριχτάρια, πήρα σκόνες από το μισό σπίτι. καθάρισα τις μπροστά βεράντες-λαμπίκο! καθάρισα τα μπροστά τζάμια!!!! χάλια ήταν!

άλλαξα σεντόνια, πετσέτες. ο φέφος μου έβαλε πλυντήριο.

καθάρισα το μικρό μπάνιο. έφαγε αβγουλάκι το μικρό μου, αργότερα ψωμάκι με βούτυρο κ μέλι.

καθάρισα κ το ψυγείο-χάλια ήταν λέμε!!!!!!

το απόγευμα θα πάμε σε γάμο.

αύριο ή που θα κάνω ρεβύθια ή πίτσα ή κ τα δύο...αναλόγως τα κέφια!

κάποια στιγμή μέσα στο ΣΚ θέλω να σφουγγαρίσω, να πάρω σκόνες από το υπόλοιπο σπίτι, να καθαρίσω τη μεγάλη τουαλέτα κ να σιδερώσω ό,τι έχει στεγνώσει....

φιλούρες!!!!!!

εδώ έχει ήλιο, αλλά κάτι σύννεφα πάνε κ έρχονται...

απορω ποτε τα προλαβαινεις!!!εγω αραγε θα γινω ποτε ετσι:-P:oops::-P:oops:???καλα να περασετε στον γαμο φεφη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελιές.

Φάγαμε φίς στικς με πατατούλες και σαλάτα σπέσιαλ από τα χεράκια του Έβιρου (ρόκα, σπανάκι ωμό, γλιστρίδα, ντοματίνια, ραπανάκια, και μπαλσάμικο)

Φέφη καλή διασκέδαση στο γάμο.

Link to comment
Share on other sites

απορω ποτε τα προλαβαινεις!!!εγω αραγε θα γινω ποτε ετσι:-P:oops::-P:oops:???καλα να περασετε στον γαμο φεφη!!!!!!

προ γάμου ούτε το 1/1000 δεν έκανα, μετά γάμου κ προ σύσας έκανα το 1/100. μετά την κόρη όλα μπαίνουν σε πρόγραμμα κ προτεραιότητες!!!!

έτσι θα γίνει κ με σένα, αν κ από ότι βλέπω καλή μου φαίη...ούτε στο μικρό σου νύχι δεν σου έμοιαζα. ήμανε τεμπελχανού!!!!!στα νιατα μου!!!

ωραία ήταν, είδα το σόι μου!!!!να ζήσει ο ξαδερφούλης μου με τη γυναίκα του!!!! στην αγκαλιά μου μεγάλωσε...συγκινητικό!!!!

Γεια σας κοπελιές.

Φάγαμε φίς στικς με πατατούλες και σαλάτα σπέσιαλ από τα χεράκια του Έβιρου (ρόκα, σπανάκι ωμό, γλιστρίδα, ντοματίνια, ραπανάκια, και μπαλσάμικο)

Φέφη καλή διασκέδαση στο γάμο.

μπράβο ο έβιρος!

μερσί για την καλή διασκέδαση. στο γλέντι δεν πήγαμε λόγω σύσας. είναι μικρή, αλλά κ λόγω του ότι ακόμα δεν ανάρρωσε πλήρως δεν ήθελα να το ταλαιπωρήσω το ψυχουλάκι μου.

τί έκανε στην εκκλησία ο σπόρος; την είχε η μάνα μου κ της λέει; πάμε να σου δείξω τη νυφούλα πόσο όμορφη είναι!

κ απαντάει το τέκνο μου μεγαλόφωνα: η μανούλα μου είναι όμοση κ ο μπαμπούλης μου είναι όμοφος. η σύσα είναι νυφούλα!!!!!!!!:rolleyes::P;)

γέλασε πολύς κόσμος μέσα στην εκκλησία!!!!!:oops:

καληνύχτα, καλό ξημέρωμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααα!!!εφτιαξε ο καιρος κ ειναι στρουμφοτελειααααααα!εμεις εχθες μεγαλωσαμε κ γιναμε κολοκυθα μικρη,τελειαααααααααααα!!!

Φεφη χαιρομαι που την καταφερες την αδερφουλα,ο θηλασμος ειναι υπεροχο πραγμα αλλα κ ψυχικη μας υγεια ειναι ακομα μεγαλυτερο!κ στην τελικη καλυτερη ψυχολογια σημαινει καλυτερη μανα κ γενικα χαρουμενος ανθρωπος!να σου ζησουν τα ξαδερφια!

σημερα μας εχει τραπεζι η μανουλα,ρολο κοτοπουλο,ρυζοτο,πατατουλες,σαλατες κτλ...ειπαμε τραπεζι μανουλας χαχαχαχαχα!φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ σήμερα δε μαγειρεύω.

Έχω ρολό κιμά με πατατούλες από εχθές.

Σήμερα, λοιπόν, που είναι ο άντρας μου σπίτι και μπορεί να απασχολήσει το παιδί, άλλαξα σεντόνια και ξεσκόνισα το παιδικό, τώρα θα αλλάξω σεντόνια και θα ξεσκονίσω την κρεβατοκάμαρά μας.

Το απόγευμα θα βάλω σκούπα και στα δύο δωμάτια και θα καθαρίσω το μπάνιο.

Ευκαιρία για δουλίτσες.

Φιλιά σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με χυλοπίτες στο φούρνο, χωρίς σάλτσα (άσπρο λεμονάτο).

Φέφη φαντάζομαι κάτι τέτοιες στιγμές που λέει διάφορα γλυκά η Σύσα, θα πρέπει να αισθάνεσαι πολύ περήφανη και χαρούμενη.

Μπράβο στο στρουμφοσποράκι που μεγαλώνει. Άννα πέρασε ο καιρός κιόλας. Περίπου δύο μήνες γλυκιάς προσμονής έμειναν για να το κρατήσεις σφιχτά, σφιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφτιαξα και κουλουράκια. Πριν από λίγο έβγαλα τα τελευταία.

Έφτιαξα τη συνταγή του Παρλιάρου και έγιναν πολύ ωραία. Είναι εύκολη και γρήγορη. Εγώ ζέστανα για 20'' το βούτυρο στο φούρνο μικροκυμάτων και δεν περίμενα καθόλου. Μετά το ζύμωμα άφησα τη ζύμη για 30' στην κατάψυξη για να μην περιμένω μία ώρα. Έτσι έγιναν γρήγορα. Σας τη συνιστώ, γι' αυτό βάζω και το λινκ.

http://www.megatv.com/glykesalximies/default.asp?catid=21930&subid=2&pubid=6521854#toppage

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Εμεις σημερα ξενερωσαμε απιστευτα με τον καιρο, βροχη και παλι βροχη! Βρεχει μια εβδομαδα τωρα, και θα ξαναβρεχει και αυριο!

Δεν πηγαμε πουθενα, που να πας αλλωστε, εβαλα πλυντηρια, σιδερωσα, μαγειρεψα για σημερα και αυριο, αυτα...

Για σημερα γαριδομακαροναδα, για αυριο φασολαδα φουρνου!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας όμορφες μαγειρισσούλες μου!

Σήμερα χορτάσαμε βόλτα πρωί-απόγευμα.Απολαύσαμε την υπέροχη λιακάδα.Εμειναν βέβαια πίσω οι οικιακές δουλειές,αλλά δεν με πειράζει καθόλου!

Προτεραιότητα το αχτύπητο τρίο μας!

Περπάτησα και για μία ώρα το απόγευμα και ήρθαν τα αγοράκια μου και με πήραν από τον δρόμο να πάμε για καφεδάκι.Εκανα δηλαδή το 1/3 περίπου της διαδρομής για το μέρος που θα πίναμε καφέ με το ...πεζώ το 2!

Σήμερα έψησα στην γκριλιέρα μοσχαρίσιες μπριζολίτσες και μπιφτεκάκια,που έμειναν και για άλλη μέρα.Τωρα φτιάχνω φακούλες για αύριο

Φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααα!!!εφτιαξε ο καιρος κ ειναι στρουμφοτελειααααααα!εμεις εχθες μεγαλωσαμε κ γιναμε κολοκυθα μικρη,τελειαααααααααααα!!!

Φεφη χαιρομαι που την καταφερες την αδερφουλα,ο θηλασμος ειναι υπεροχο πραγμα αλλα κ ψυχικη μας υγεια ειναι ακομα μεγαλυτερο!κ στην τελικη καλυτερη ψυχολογια σημαινει καλυτερη μανα κ γενικα χαρουμενος ανθρωπος!να σου ζησουν τα ξαδερφια!

σημερα μας εχει τραπεζι η μανουλα,ρολο κοτοπουλο,ρυζοτο,πατατουλες,σαλατες κτλ...ειπαμε τραπεζι μανουλας χαχαχαχαχα!φιλια σε ολες!

τί καλά που μεγαλώσατε! λίγο έμεινε για να ολοκληρωθεί η ευτυχία!!!!

ναι, κ εγώ ανακουφίστηκα κ η ίδια! μάνα θέλουν τα παιδιά, όχι βυζί!!!

να ζήσουν!!

σαν τη μανούλα!!

η δική μου πρωί πρωί μου έφερε πίτες, κοκκινιστό με πατάτες τηγανητές!

πήρε την κοράκλα μου κ πήγαν για εκκλησιασμό. το μικρό μου πήρε κ τη λαμπάντα του.δεν την άφηνε από τα χέρια!!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ σήμερα δε μαγειρεύω.

Έχω ρολό κιμά με πατατούλες από εχθές.

Σήμερα, λοιπόν, που είναι ο άντρας μου σπίτι και μπορεί να απασχολήσει το παιδί, άλλαξα σεντόνια και ξεσκόνισα το παιδικό, τώρα θα αλλάξω σεντόνια και θα ξεσκονίσω την κρεβατοκάμαρά μας.

Το απόγευμα θα βάλω σκούπα και στα δύο δωμάτια και θα καθαρίσω το μπάνιο.

Ευκαιρία για δουλίτσες.

Φιλιά σε όλες!!!

μπράβο νοικοκυροκόριτσο!!!!

εμείς χθες την κάναμε με ελαφρά για πλαταμώνα...τάλασσα!!!!φάγαμε γαριδομακαρονάδα!!!!!!θεϊκή!! καλαμαράκια, χταποδάκι, κολοκυθάκια τηγανητά!!!!

το κοριτσάκι μου έκανε βολτούλα μπροστά στις βαρκούλες κ τραγουδούσε την βαρκούλα του ψαρά!!!!!!για επιδόρπιο είχαν λουκουμάδες με παγωτό κ μέλι με κανέλα!!!!!!απίστευτα νόστιμα!!!!! ήμασταν με τα πεθερικά!!!!!ήταν τέλεια!!!!ωραίος καιρός, αλλάξαμε παραστάσεις!!!!το παιδί μου κάθισε όμορφα, παρά το άγχος μας για το αντίθετο!!της έδωσα κ το προπολίν για τα χείλη κ ήταν κιουρία!!!!!

το απόγευμα έκανα κρεμουλα για το παιδί που μου ζήτησε, αφού ήπιε το χυμό της! έφαγε κ λιγάκι τσουρέκι που μας έφερε πάλι ο παππούς μας!!!!κ φράουλες πάλι από παπππού!!!!!!!

της έφεραν δώρο μια μαϊμού-μπουτς- κ έναν κουμπαρά γουρουνάκι!!!!!!(έχει μεγάλη λόξα να μαζεύει λετά-κριστίν λαγκάρντ του σπιτιού μου)!!!

χαρά!!!με αυτά κοιμήθηκε το βράδυ!!!

το απόγευμα ξαναέβαλα σκούπα, ξανατίναξα ριχτάρια, σιδέρωσα τα ρούχα της σύσας, έπλυνα στο χέρι κάποια ευαίσθητα, ο φέφος μου έβαλε πλυντήριο κ άπλωσε!

πότε θα σηκώσω χαλιά να σωθώ από το μαλλί που μαζεύεται!!!!!!πήρα σκόνες κ έκανα μπάνιο-ξεβρωμιζασιόν!!!!!

κάναμε τα βατραχάκια κ τις κατσίκες με την σύσα κ νωρίς πέσαμε για ύπνο!!!!!

Γεια σας κορίτσια κι από μένα.

Σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο με χυλοπίτες στο φούρνο, χωρίς σάλτσα (άσπρο λεμονάτο).

Φέφη φαντάζομαι κάτι τέτοιες στιγμές που λέει διάφορα γλυκά η Σύσα, θα πρέπει να αισθάνεσαι πολύ περήφανη και χαρούμενη.

έτσι είναι! νιώθω ότι το παιδί μου είναι συναισθηματικά έξυπνο! ο παππούς της την λέει πονηρέλω, αλλά εγώ την λέω συναισθηματικά έξυπνη!!

Μπράβο στο στρουμφοσποράκι που μεγαλώνει. Άννα πέρασε ο καιρός κιόλας. Περίπου δύο μήνες γλυκιάς προσμονής έμειναν για να το κρατήσεις σφιχτά, σφιχτά.

ναι, ναι!!!!με το καλό!

Τελικά έφτιαξα και κουλουράκια. Πριν από λίγο έβγαλα τα τελευταία.

Έφτιαξα τη συνταγή του Παρλιάρου και έγιναν πολύ ωραία. Είναι εύκολη και γρήγορη. Εγώ ζέστανα για 20'' το βούτυρο στο φούρνο μικροκυμάτων και δεν περίμενα καθόλου. Μετά το ζύμωμα άφησα τη ζύμη για 30' στην κατάψυξη για να μην περιμένω μία ώρα. Έτσι έγιναν γρήγορα. Σας τη συνιστώ, γι' αυτό βάζω και το λινκ.

http://www.megatv.com/glykesalximies/default.asp?catid=21930&subid=2&pubid=6521854#toppage

βγαίνει συνταγή για τσουρέκι. αλλά κατάλαβα για ποιά λες!

Γεια σας κοριτσια!

Εμεις σημερα ξενερωσαμε απιστευτα με τον καιρο, βροχη και παλι βροχη! Βρεχει μια εβδομαδα τωρα, και θα ξαναβρεχει και αυριο!

Δεν πηγαμε πουθενα, που να πας αλλωστε, εβαλα πλυντηρια, σιδερωσα, μαγειρεψα για σημερα και αυριο, αυτα...

Για σημερα γαριδομακαροναδα, για αυριο φασολαδα φουρνου!

το ίδιο φάγαμε!

σήμερα βέβαια τρώμε κοκκινιστό μανούλας!

φασολάδα φούρνου γιαμ!!

γειά σου λούλαμπη! ίδιο φαγάκι με την έλεν!

Γεια σας όμορφες μαγειρισσούλες μου!

Σήμερα χορτάσαμε βόλτα πρωί-απόγευμα.Απολαύσαμε την υπέροχη λιακάδα.Εμειναν βέβαια πίσω οι οικιακές δουλειές,αλλά δεν με πειράζει καθόλου!

Προτεραιότητα το αχτύπητο τρίο μας!

Περπάτησα και για μία ώρα το απόγευμα και ήρθαν τα αγοράκια μου και με πήραν από τον δρόμο να πάμε για καφεδάκι.Εκανα δηλαδή το 1/3 περίπου της διαδρομής για το μέρος που θα πίναμε καφέ με το ...πεζώ το 2!

Σήμερα έψησα στην γκριλιέρα μοσχαρίσιες μπριζολίτσες και μπιφτεκάκια,που έμειναν και για άλλη μέρα.Τωρα φτιάχνω φακούλες για αύριο

Φιλάκια πολλά

το πόσο χαίρομαι όταν χαίρεσαι!!!!!!μάκια σου!

πάντα τέτοια!

ζήλεψα μοσχαρίσιες!!!!!!

σήμερα έχω αρκετή δουλίτσα, αλλά πώς δουλέυουν όταν δεν πληρώνονται;;;;θα το παλέψω!

θέλω το απόγευμα να πάρω την σύσα κ να πάρουμε ένα δωράκι για τον μπαμπούλη μας να του ανεβάσουμε το ηθικό, γιατί του έπεσαν μαζεμένα! ένα άσπρο πουκάμισο που θα το φοράει κάθε μέρα στη δουλειά! κ ίσως κ κάποιο στέμμα κ ραβδί για την σύσα! έχει προτιμήσεις η καντιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Χρόνια πολλά στους Γιώργηδες και στις Γιωργίες. Μεγάλη γιορτή σήμερα.

Λίτσα χρόνια πολλά να τον χαίρεσαι το Γιώργο σου.

Φέφη δίκιο έχεις λάθος λινκ έβαλα, ίσως επειδή το διάβαζα κι αυτό και το είχα ανοιχτό ταυτόχρονα. Βάζω το σωστό αυτή τη φορά.

http://www.megatv.com/glykesalximies/default.asp?catid=21930&subid=2&pubid=6521854#toppage

Δεν έχω κανονίσει ακόμη τι θα φτιάξω, θα πάω σε λίγο να δω τι υπάρχει στο ψυγείο, γιατί σίγουρα υπάρχουν αποφάγια και θα κοιτάξω τι συμπλήρωμα χρειάζεται να φτιάξω.

Έντιτ: άνοιξα τώρα το λινκ και πάλι στο τσουρέκι βγάζει. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό. Η συνταγή που έφτιαξα εγώ βρίσκεται πιο κάτω στην ίδια σελίδα με το λινκ που σας δίνω και λέγεται ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ που έχει βγει στον αέρα της εκπομπής στις 12/4/12.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!!!!

Χρόνια πολλά σε όσους έχουν εορτάζοντες!

Λιτσα να χαίρεσαι τον γιοκα σου!

Χθες έκανα συκωτάκια πουλιών με κους κους.

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί πανυγηρίζει ο ναός μας και ο παπάς μας ετοιμάζει τσιμπούσι με κοψίδια οπότε θα φάμε εκεί!!!

καλημερουδιαααααααα!!!εφτιαξε ο καιρος κ ειναι στρουμφοτελειααααααα!εμεις εχθες μεγαλωσαμε κ γιναμε κολοκυθα μικρη,τελειαααααααααααα!!!

Ζήτωωωωωω!!!!!!

Αντε Αννούλα.... Φτάνεις στο τέλος!!!!

Λιγο ακόμη και θα τον έχεις αγκαλίτσα τον στρουμφουλη!!!!;)

Για σημερα γαριδομακαροναδα
εμείς χθες την κάναμε με ελαφρά για πλαταμώνα...τάλασσα!!!!φάγαμε γαριδομακαρονάδα!!!!!!θεϊκή!! καλαμαράκια, χταποδάκι, κολοκυθάκια τηγανητά!!!!

Βαλτές είστε καλέ και οι 2;;;;;:tongue:

Α, δεν έχει.... Το σκ θα πάρω συζυγατο για θάλασσα, ουζάκι και θαλασσινά!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...