Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ατάκα της Σ μου :

"Μαμάααααα (μακρόσυρτο) εγώ όταν μαμαλώσω -πάυση- θα φοάω ... σκουλίκια !!!!" εννοεί σκουλαρίκια το ψώνιο !!! Να τις βάλουμε να κάνουν παρέα Φέφη...

σαν να τις βλέπω una raccia una faccia θα είναι...

Κι εσείς έχετε φαντασιτκή φίλη ε ? έχουν πλάκα !

Α, κι άλλο: ο γιος μου εχθές είπε στην δασκάλα του της λογοθ. εκτός από τα κλασικά τύπου να την πάει Βέρτη με λουλουδια κλπ (μάλλον είναι όντως φίλοι να δείτε είχε καιρό να τα πει αλλά πρέπει να μιλήσανε και να έμαθε για την Πρεμιέρα χα χα )

ότι θα της πάρει και δώρο !!!!!!!

Μαντέψτε τί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ PORSCHE !!! Πολύ xxl γαλαντόμος είναι βρε παιδί μου !

Και πού θα τα βρεί τα μπικικίνια μου λέτε ? Που, και "ολόκληροι" να ξεπουληθούμε, και πάλι, δεν τα μαζεύουμε !

Τ' ακούς συμπεθέρα ?????????? Πριγκίπησσα θα στο έχουμε το λουλούδι σου !

συμπεθερα μου, καλη μου συμπεθερα, τετοια ακουω και χαιρομαι!!!!τι λαρτζ , τι ιπποτης!!!!της δικης μου θα της παιρνει βαχολι(βραχιολια) που της αρεσουν τρελλα!!!φαντασου να πηγαινουν στην πρεμιερα του βερτη με την πορσε!!!χαχαααα

τελεια η Σ σου. ποσο ειναι τωρα???2,5 αν θυμαμαι καλα???

αχ δεν περναει η ωρα να σχολασω λεεμμεεεε..:|:neutral:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κοριτσια χθες μπηκα και ξεχασα να σας πω!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!νιωθω λες και ειμαι δημοτικο.τετοιες μερες καθε πρωι που ξεκινουσα για το σχολειο μου ελεγε η μαμα οτι οποιον βλεπω στον δρομο θα του λεω Χριστος ανεστη και οχι μονο καλημερα και αυτο για 40 μερες!φυσικα δεν εβρισκα και πολλους.500 ατομα ειμαστε στο χωριο.σημερα πηγα στην διαιτολογο για τα ευχαριστα μετα το Πασχα!πηγα να παθω εμφραγμα!ξεκινησα με μαρουλοσαλατα με κρεμυδακι και ανηθο!ολα δικα μας,απο τον κηπο μας,και 3 μικρα μπιφτεκακια.ο Σ θα φαει 10 μπιφτεκια και πιτες.οποιες μου ζητησατε περιμενω διευθηνση:-P να στειλω.και εννοειται ειναι με χειροποιητο φυλλο!ρε κοριτσια γιατι ολος ο κοσμος τρωει κανονικα και γω ετρωγα και δεν χορταινα?πολυ φαι.δεν ξερω γιατι ετσι αλλα νιωθω μερικες φορες οτι δεν μπορω να βαλω φρενο στον εαυτο μου1:(:(καλο ΣΚ σε ολες λοιπον απο την συννεφιασμενη και κρυα κομοτηνη!

Καλή επτυχία φαίη μου

Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι

Περνάω φάση

Εδώ και μια εβδομάδα ακριβώς τρώω ό,τι βρω μπροστά μου χωρίς να υπολογίζω τίποτα

Ηδη νιώθω δυσφορία

Ηδη ακύρωσα το ραντεβού με τη διαιτολόγο για τη Δευτέρα,μήπως και προλάβω να επανορθώσω κάτι

Για μένα αυτό ερμηνεύεται ως κάκιστη ψυχολογία και ως κούραση από τόσους μήνες δίαιτας, και δη μονότονης θα έλεγα!

Link to comment
Share on other sites

Ατάκα της Σ μου :

"Μαμάααααα (μακρόσυρτο) εγώ όταν μαμαλώσω -πάυση- θα φοάω ... σκουλίκια !!!!" εννοεί σκουλαρίκια το ψώνιο !!! Να τις βάλουμε να κάνουν παρέα Φέφη...

σαν να τις βλέπω una raccia una faccia θα είναι...

Κι εσείς έχετε φανταστική φίλη ε ? έχουν πλάκα !

Α, κι άλλο: ο γιος μου εχθές είπε στην δασκάλα του της λογοθ. εκτός από τα κλασικά τύπου να την πάει Βέρτη με λουλουδια κλπ (μάλλον είναι όντως φίλοι να δείτε είχε καιρό να τα πει αλλά πρέπει να μιλήσανε και να έμαθε για την Πρεμιέρα χα χα )

ότι θα της πάρει και δώρο !!!!!!!

Μαντέψτε τί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ PORSCHE !!! Πολύ xxl γαλαντόμος είναι βρε παιδί μου !

Και πού θα τα βρεί τα μπικικίνια μου λέτε ? Που, και "ολόκληροι" να ξεπουληθούμε, και πάλι, δεν τα μαζεύουμε !

Τ' ακούς συμπεθέρα ?????????? Πριγκίπησσα θα στο έχουμε το λουλούδι σου !

:-D:-):smile::-):smile::-):smile::-):smile:

Τι μπουμπουκάκια όμορφα!

ΝΒ και Μπλιχ έχουν ήδη κατοχυρωθεί!!!

Αχ και σε μενα αρεσουν τα...σκουλίκια!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέω "διπλή γιορτή"Κάντυ μου εννοώ ότι γιορτάζουν δύο άτομα από την ίδια οικογένεια την ίδια ημέρα.Εμ δεν το διευκρίνησα...Οπότε δύο δώρα και να είναι και καλά δεν λέει με τίποτα...Επομένως για ποτό/γλάστρα μας κόβω...

Κάντυ μου έχω διαβάσει όσα είχες γράψει πριν από λίγες μέρες για την βάπτιση του μικρού και την επιλογή του νονού.Ηθελα να σου απαντήσω,αλλά δεν μπορούσα για τεχνικούς λόγους(πληκτρολόγιο κολλημένο στα αγγλικά)

Κατ'αρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και για τα καλά λόγια που πάντα έχεις να μου πεις.

Θα συμφωνήσω μαζί σου...Κι εγώ προσπαθώ, αφού ήρθαν έτσι τα πράγματα και η λύση ήταν μονόδρομος,να δω την όλη κατάσταση με άλλο μάτι.Αν και τα παρατράγουδα έχουν ήδη ξεκινήσει,κάνω τα στραβά μάτια,για το παιδάκι μου και μόνο.Ξερω καλά ότι με αυτούς τους ανθρώπους δεν θα ταιριάξω ποτέ.Το έχω πάρει απόφαση.Εκείνο που θέλω να αλλάξω μέσα μου είναι να αρχίσω να τους αποδέχομαι ως πνευματικούς γονείς του μικρού μου,γιατί ακόμα δεν το έχω χωνέψει

αυτο πρεπει να κανεις, να τους αποδεχτεις γιατι θα ειναι για παντα οι πνευματικοι γονεις του σπλαχνου σου. να του μιλας παντα με τα καλυτερα λογια γιαυτους, με αγαπη και σεβασμο, ασχετως με τα δικα σου συναισθηματα. μεγαλη σημασια βεβαια ειναι και η δικη τους σταση προς το παιδι. το σημαντικοτερο ειναι να το αγαπουν και να το νοιαζονται, πραγμα που πιστευω πως θα το κανουν μιας και ειναι και οι θειοι του.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτή τη φάση που συνεννοούνται καλύτερα Σ κ Σ θα ήταν αχτύπητο δίδυμο!!!!!!

φαντάσου τις τσαπερδόνες τσάρκα με τσαντάκια, κολιέ, κουλαρήκια κ πολλά κοκαλάκια!!!!!!!κ εννοείται με φορέματα τζιτζιμπρίτζι!!!!!!!!

"Η Σύσα είναι όμοση", κ κάνει μια στα μαλλιά της με το χέρι σαν να ήταν θεατρίνα του χόλλυγουντ!!!!!πολύ σταριλίκι!!!!!αλλά όταν βλέπει άλλα όμορφα κοριτσάκια δεν την βλέπω να ζηλεύει κ αυτό με χαροποιεί!!!!!

παίδες όταν μιλάω για το παιδί μου ξεφεύγω σε πολυλογία. να με συμπαθάτε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμπεθερα πρεπει να κανονισουμε να βρεθουμε. πρεπει να τον καπαρωσουμε το γαμπρο, τετοιο κελεπουρι δεν μπορεις να το αφηνεις ετσι!!!!μην μας τον παρει καμμια αλλη!!!χαχαααα

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με αφροδιτούλα στα περί νονού!

κ να συμπληρώσω...

εδώ καταπίνουμε άλλα κ άλλα αμάσητα κάθε μέρα από μανάδες, πεθερές, αδερφές, συζυγάτους!

τους νονούς που θα τους βλέπεις μία στο τόσο; σιγά τα λάχανα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επτυχία φαίη μου

Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι

Περνάω φάση

Εδώ και μια εβδομάδα ακριβώς τρώω ό,τι βρω μπροστά μου χωρίς να υπολογίζω τίποτα

Ηδη νιώθω δυσφορία

Ηδη ακύρωσα το ραντεβού με τη διαιτολόγο για τη Δευτέρα,μήπως και προλάβω να επανορθώσω κάτι

Για μένα αυτό ερμηνεύεται ως κάκιστη ψυχολογία και ως κούραση από τόσους μήνες δίαιτας, και δη μονότονης θα έλεγα!

σημερα αυτο μου ειπε.οταν τρως δεν ακυρωνεις τα ραντεβου.θα ερχεσαι να σε μετραω...να νιωθεις οτι εχεις να απολογηθεις σε καποιον.αλλα εγω αν ξεφυγω ντρεπομαι να παω και κανω το ιδιο.το ακυρωνω μπας και επανορθωσω:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

σε αυτή τη φάση που συνεννοούνται καλύτερα Σ κ Σ θα ήταν αχτύπητο δίδυμο!!!!!!

φαντάσου τις τσαπερδόνες τσάρκα με τσαντάκια, κολιέ, κουλαρήκια κ πολλά κοκαλάκια!!!!!!!κ εννοείται με φορέματα τζιτζιμπρίτζι!!!!!!!!

"Η Σύσα είναι όμοση", κ κάνει μια στα μαλλιά της με το χέρι σαν να ήταν θεατρίνα του χόλλυγουντ!!!!!πολύ σταριλίκι!!!!!αλλά όταν βλέπει άλλα όμορφα κοριτσάκια δεν την βλέπω να ζηλεύει κ αυτό με χαροποιεί!!!!!

παίδες όταν μιλάω για το παιδί μου ξεφεύγω σε πολυλογία. να με συμπαθάτε!!!!

πεστα αγαπη μου....αφου ειναι μια γλυκα η Σ σου, πως να κρατηθεις!!!!και μου φαινεται πολυ καλο παιδι, καλη ψυχη σαν την μαμουλα της:D:D

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με αφροδιτούλα στα περί νονού!

κ να συμπληρώσω...

εδώ καταπίνουμε άλλα κ άλλα αμάσητα κάθε μέρα από μανάδες, πεθερές, αδερφές, συζυγάτους!

τους νονούς που θα τους βλέπεις μία στο τόσο; σιγά τα λάχανα!!!!

σωστηηηηηηη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτο πρεπει να κανεις, να τους αποδεχτεις γιατι θα ειναι για παντα οι πνευματικοι γονεις του σπλαχνου σου. να του μιλας παντα με τα καλυτερα λογια γιαυτους, με αγαπη και σεβασμο, ασχετως με τα δικα σου συναισθηματα. μεγαλη σημασια βεβαια ειναι και η δικη τους σταση προς το παιδι. το σημαντικοτερο ειναι να το αγαπουν και να το νοιαζονται, πραγμα που πιστευω πως θα το κανουν μιας και ειναι και οι θειοι του.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με την συμπεθέρα (άλλωστε, ως γνωστόν, αν δεν ταιριάζαμε ΔΕΝ ΘΑ συμπεθεριάζαμε) ! Όσο δύσκολο ή εύκολο κι αν σου είναι, πρέπει να παραμερίσεις τα δικά σου συναισθήματα για το καλό του παιδιού σου και... ο χρόνος μόνο θα δείξει ! θα με θυμηθείς !;)

Αφροδίτη μου,

2,5 είναι το Σεμινιώ μου ! Με βαχόλι θα την βγάλουμε καθαρή ???? μια χαρά !!!

Υ.Γ. -η πεθερά :cool:(εγώ δλδ) κάνει οικονομία για το πραγματικό τους όφελος χα χα- !

Φέφη,

Ο Νικ άργησε (θεωρητικά πολύ) στα 3,5 πέρυσι τον Σεπτέβριο και την βραδυνή δεν την έχουμε κόψει ακόμη. Ξυπνάει μες στο κάτουρο το πρωί. Λέω να τον προσπαθήσω ΄προς το καλοκαίρι 1-1 "για να μην τρελλαθω" που λέει και το άσμα !

Η Σ ακόμη δεν έχει εμφανίσει φίλο/η φανταστικό/ή... μόνο ο πρωτότοκος έχει εκείνον τον πώς τον λένε να δεις ??? :tongue:

έχω κέφια σήμερα, ΒΑ ΡΕ ΜΑ ΡΑ και μιλάω μόνη μου σαν το κομμένο κεφάλι ! Το έχετε καταλάβει φαντάζομαι ε ?

Αλλά δεν έχετε παράπονο : σας κάνω και γελάτε ως γνήσια Τοξοτίνα ε ?

Μάκια !!! Πάω για τσιγαρούμπεν !

Link to comment
Share on other sites

συμπεθερα πρεπει να κανονισουμε να βρεθουμε. πρεπει να τον καπαρωσουμε το γαμπρο, τετοιο κελεπουρι δεν μπορεις να το αφηνεις ετσι!!!!μην μας τον παρει καμμια αλλη!!!χαχαααα

όχι όχι έχω προβλέψει ότι το παιδί μου θα έχει καρδιά "αγκινάρα" τύπου κάθεμια που θα ερωτεύεται θα μου την φέρνει και για νύφη !

Γι ' αυτό άσ' τα να συναντηθούν πιο μεγάλα, εκεί κάπου στα 30+, τυχαία δήθεν, να είναι και το καλό ! χα χα devious ???????????????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχω χάσει.

Τι κάνετε? Εγω καλά. Ψοφάω στο γέλιο όταν γράφει η κάντυ και η φέφι για τα μικρά. Σκέτη απόλαυση!!!

Περιστέρω και μαρία με το καλό οι βαφτίσεις σας. Μαρία η κόρη σου είναι λουκουμάκι!!!

Εγώ είχα κόσμο και δεν προλαβαίνω και πολλά πολλά.

Επίσης είναι εδώ και τπ πεθερικό μου, στο δίπλα διαμέρισμα δηλ. με τον άλλο υιό της. Και τι μου είπε???

Οτι με θαυμάζει που είμαι τόσο καθαρή και που είμαι τόσο καλή νοικοκυρά. Και έλεγα ακούω καλά ή ονειρεύομαι;

Γενικά εγώ δεν είμαι απο τα άτομα που λέω κάνω αυτό και το άλλο και να παινεύομαι μόνη μου και επειδή δεν ζήσαμε πολύ μαζί αυτή στο χωριό εγώ εδώ.(μάλλον θα με είχε για βρωμιάρα) Τώρα μετά το θάνατο της γιαγιάς μένει εδώ. Μπορώ να πω ότι είμαστε πολύ καλά, αφου με τον τρόπο μου έχω βάλει τα όρια μου. Είμαι ήρεμη. Και αυτή δείχνει ότι περνάει καλά μαζί μας. Τελικά όλα θέλουν τον τρόπο τους.

Καλό σ/κ σε όλες!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή επτυχία φαίη μου

Σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι

Περνάω φάση

Εδώ και μια εβδομάδα ακριβώς τρώω ό,τι βρω μπροστά μου χωρίς να υπολογίζω τίποτα

Ηδη νιώθω δυσφορία

Ηδη ακύρωσα το ραντεβού με τη διαιτολόγο για τη Δευτέρα,μήπως και προλάβω να επανορθώσω κάτι

Για μένα αυτό ερμηνεύεται ως κάκιστη ψυχολογία και ως κούραση από τόσους μήνες δίαιτας, και δη μονότονης θα έλεγα!

Εννοειται οτι καποιες φορες ο οργανισμος κουραζεται απο τις ιδιες τροφες συνεχεια και συνεχεια..Περιστερακι με φρουτα και λαχανικα, σαλατες κλπ και μπολικο νερο με φετες λεμονιου μεσα θα επανελθεις σε μια-δυο μερες!

σημερα αυτο μου ειπε.οταν τρως δεν ακυρωνεις τα ραντεβου.θα ερχεσαι να σε μετραω...να νιωθεις οτι εχεις να απολογηθεις σε καποιον.αλλα εγω αν ξεφυγω ντρεπομαι να παω και κανω το ιδιο.το ακυρωνω μπας και επανορθωσω:oops::oops::oops:

Φαιη μου εγω αυτη τη νοοτροπια που εχουν πολλοι διαιτολογοι δεν την καταλαβαινω! Τι θα πει να νιωθεις οτι πρεπει ν απολογηθεις? Σε κανενα δεν εχεις ν απολογηθεις αν θες να φας θα φας! Θα υποστεις βεβαια τις συνεπειες της ζυγαριας που ανεβαινει, αλλα οχι οτι πρεπει να νιωσεις ντροπη λες και κανεις κατι κακο! Αυτη η ψυχολογικη προσεγγιση που κανει ολοκληρους ενηλικες να νιωθουν παιδακια που εχουν κανει αταξια ειναι καταστροφικη νομιζω. Δημιουργει ενα συναισθημα ντροπης και αγχους γυρω απο το φαγητο που οδηγει σε καταστασεις νευρικης ανορεξιας-βουλιμιας. Κανενας δεν πρεπει να δινει στο ποσο τρως μεγαλυτερη σημασια απο οσο λογικα του αναλογει, πολυ περισσοτερο να σε κανει να νιωσεις ασχημα!Αυτο που πρεπει να γινει ειναι να σου δειξει τη σχεση υγιεινης διατροφης με καλη υγεια και ομορφια! Τοτε , και βλεποντας το θετικο του πραγματος, θα θελεις να το ακολουθεις σαν τροπο ζωης! Ειναι πολυ βλαβερο να ενοχοποιουμε το φαγητο και εμας, και να νιωθουμε μνησικακια επειδη "δεν μπορουμε" να φαμε.

Αυτο που φερνει αποτελεσματα, ειναι να "επιλεγουμε" , να αποφευγουμε τροφες που βλαπτουν την υγεια λογω λιπους κλπ..Ε αν τις φας και μια στο τοσο καθε Πασχα βεβαια δεν εγινε και τιποτα!

όχι όχι έχω προβλέψει ότι το παιδί μου θα έχει καρδιά "αγκινάρα" τύπου κάθεμια που θα ερωτεύεται θα μου την φέρνει και για νύφη !

Γι ' αυτό άσ' τα να συναντηθούν πιο μεγάλα, εκεί κάπου στα 30+, τυχαία δήθεν, να είναι και το καλό ! χα χα devious ???????????????

Καντυ μου, ΑΥΤΟΥΣ τους αντρες θελουμε..Αισθηματιες!!!

Ουφ..παλι λιγα εγραψα:tongue:

Σημερα τρωμε χοιρινο με πατατουλες μαριναρισμενο σε μελι και μουσταρδα..μιαμ μιαμ


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας για τον αντρουλη μου,να στε γερες κ ευτυχισμενες με τις ομορφες οικογενειες σας!

βλεπω ξαναγυρισατε δυναμικα στο καφε μας οποτε δυσκολα να σας διαβαζω οοοοολα τα μηνυματα,οποτε συγνωμη που δεν θα σχολιαζω κ πολλα.

λοιπον σημερα θα φαμε ψαρακια,αχ καιρος ηταν μου ελειψαν!κ ετσι η μανουλα βρκε φρεσκο ψαρακι για τα παιδακια της :)!!!!!

φιλακια σε ολες,ελπιζω τα αρρωστουλικα παιδακια να ειναι μια χαρα!αλλωστε οπως κ να χει φτιαχνει ο καιρος κ ολς οι αρρωστιες θα φυγουν μακρια ;)!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...