Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

πολύ μεγάλη υπόθεση!!!!!!

κ το βρακί κ το δωμάτιο!!!!

εμείς λέμε να ξεκινήσουμε από το βρακί μόλις σηκώσω χαλιά. νωρίτερα...λυπάμαι τα χαλιά!!!!!!θα μου πεις δεν θα τα στείλεις καθαριστήριο; θα τα στείλω. αλλά μέχρι τότε γιατί να είναι κατουρημένα ή κ πιο λερωμένα;;;;

Ξεκίνα την από τώρα στον παιδικό!!!

Ακουσέ με και δεν θα χάσεις!

Θα ασχοληθείς ελάχιστα γιατί εκεί τους δείχνουν τα πάντα και είναι και ο παράγοντας ζήλεια γιατί όποιος κάνει τσισάκια στην τουαλέτα παίρνει βραβείο!

Εμένα στο σχολείο την καθάρισαν και δεν το πίστευα!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημεραααααα.

Γυρισαμε εχθες αργα...δυστυχως!!!!!!!

Περασαμε ομορφα στην μανουλα μου αλλα οπως παντα δεν ηθελα να φυγουμε....πολυ στεναχωρεθηκα!!!!!!

Το τι φαι εχω ριξει αυτες τις μερες,δεν λεγεται......εσκασα!!!!!!!!!!

Απο σημερα θα αρχισω να τρωω πιο λαιτ....οτι εχασα με την νηστεια τα ξαναπηρα στο τσακ μπαμ...:rolleyes:

Τελικα τσουρεκια και κουλουρια εγιναν τελεια.....αφου χθες εκανα ακομα μια δοση κουλουρακια στην μαμα μου,να εχει να τρωει......μαζι με τα τσουρεκια και την μπουγατσα που τις εφτιαξα!!!!!

Σημερα ξυπνησα με αφόρητο πονο στην μεση,δεν μπορουσα να κοιμηθω την νυχτα....................και εχω κι ενα μπουκωμα.....ε,πως να μη φερω κι ενα σουβενιρ μαζι;:confused:

Τωρα εκανα ενα χαμομιλακι με μελι και πινω μεχρι να ξυπνησει ο θησαυρουλης μου να του δωσω γαλα....με....το κουταλι!!!!!!

Ναι,ναι...με το κουταλι...παει το μπιμπερο......το καψαμε κι απο το γαλα.

Τωρα το βαζω σε μια σουπιεριτσα και το πινουμε με το κουταλι του γκαμι μπερ....μεχρι να μαθει να το πινει με το ποτηρακι του.(αργοτερα φυσικα...μια μια η αλλαγη....)

Αφροδιτη,εμεις κανουμε κακα στο γιογιο...και μονο.....αλλα ακομα τα τσισακια μας δεν καταφερεαμε να τα κοψουμε......εντελως.

Ελπιζω το καλοκαιρι να βγαλουμε εντελως την πανα.

Αλλα για τα κακα,τρεχει μονος και φερνει το γιογιο λεγοντας μου.......Κακαααα μαμα!!!!!!!

Πιπιλα ακομα εχουμε....μονο για να τον παρει ο υπνος μετα την βγαζει.....

Κατα την διαρκεια τις μερας δεν την θελει καθολου....

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν τον εχω ζορισει να την κοψει....

νομιζω οτι οταν κανει την επεμβαση....θα ειναι η παρηγορια του..........εκεινες τις μερες.

Μετα θα την κοψουμε.......

Σημερα φτιαχνω κοτοσουπα με κοτουλα μανουλας........

Φιλιααααα


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

οσο για το σημερινο μενου μιας κ εχει γεννεθλια το αγορακι μου θα φαμε διαφορα ψητα στην πεθερουλα!

Χρόνια του πολλά!!!!

Άντε και του χρόνου θα τα γιορτάσετε με το αγοράκι σας!!!!;)

Δωράκι καλωσήρθατε!

Χαιρομαι που περάσατε καλά και ελπίζω το μπούκωμα να είναι από την άνοιξη!

Το τικεράκι του θησαυρού που πήγε;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα εχουμε ραντεβου στο διαβητολογικο οποτε δεν προλαβαινω να σας διαβασω,θα το κανω το απογευμα!

οσο για το σημερινο μενου μιας κ εχει γεννεθλια το αγορακι μου θα φαμε διαφορα ψητα στην πεθερουλα!

φιλακια πολλα κ χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα(Ζωοδόχος Πηγή)!

όλα καλά θα είναι στις εξετάσεις!

να τον χαίρεστε μάνα κ στρουμφογιός!!!!!μάκια!

Ξεκίνα την από τώρα στον παιδικό!!!

Ακουσέ με και δεν θα χάσεις!

Θα ασχοληθείς ελάχιστα γιατί εκεί τους δείχνουν τα πάντα και είναι και ο παράγοντας ζήλεια γιατί όποιος κάνει τσισάκια στην τουαλέτα παίρνει βραβείο!

Εμένα στο σχολείο την καθάρισαν και δεν το πίστευα!!!!

στον παιδικό τα υπόλοιπα είναι πιο πίσω σε σχέση με την σύσα...με πιπίλα κ πάνα κ μπιμπερό κ για το νερό κ για το χυμό. όμως θα το συζητήσω με τη δασκάλα της να μου πει κ εκείνη. καλά θα ήταν όντως!

όσο για την επιβράβευση, το ξέρω. έτσι κατάφερα την ανεψιά μου στα 2,5! της είχα αγοράσει μια σακκούλα κοκκαλάκια κ στέμμα από αξεσοράηζ. κάθε μέρα που τα κατάφερνε έπαιρνε κ από ένα για βραβείο!!!μέχρι που το έμαθε!!!!

κ για την σύσα έτσι θα κάνω πάλι!!!!!με ό,τι χαίρεται το κάθε παιδί!

σε τί ηλικία καθάρισε η Λ;

Καλημεραααααα.

Γυρισαμε εχθες αργα...δυστυχως!!!!!!!

Περασαμε ομορφα στην μανουλα μου αλλα οπως παντα δεν ηθελα να φυγουμε....πολυ στεναχωρεθηκα!!!!!!

Το τι φαι εχω ριξει αυτες τις μερες,δεν λεγεται......εσκασα!!!!!!!!!!

Απο σημερα θα αρχισω να τρωω πιο λαιτ....οτι εχασα με την νηστεια τα ξαναπηρα στο τσακ μπαμ...:rolleyes:

Τελικα τσουρεκια και κουλουρια εγιναν τελεια.....αφου χθες εκανα ακομα μια δοση κουλουρακια στην μαμα μου,να εχει να τρωει......μαζι με τα τσουρεκια και την μπουγατσα που τις εφτιαξα!!!!!

εύγε συμπεθέρα.

για το ζήτημα που συζητάγαμε για το νομικό, το συζήτησα με την γνωστή μου κ με τα στοιχεία που σου ζήτησα μπορούμε να δούμε τί κ πώς! να μάθουμε την τωρινή κατάσταση κ τί έγινε!!!!όλα!όποτε θέλεις, είμαι στη διάθεσή σου! είναι εύκολο.

Σημερα ξυπνησα με αφόρητο πονο στην μεση,δεν μπορουσα να κοιμηθω την νυχτα....................και εχω κι ενα μπουκωμα.....ε,πως να μη φερω κι ενα σουβενιρ μαζι;:confused:

περαστικά!

Τωρα εκανα ενα χαμομιλακι με μελι και πινω μεχρι να ξυπνησει ο θησαυρουλης μου να του δωσω γαλα....με....το κουταλι!!!!!!

Ναι,ναι...με το κουταλι...παει το μπιμπερο......το καψαμε κι απο το γαλα.

Τωρα το βαζω σε μια σουπιεριτσα και το πινουμε με το κουταλι του γκαμι μπερ....μεχρι να μαθει να το πινει με το ποτηρακι του.(αργοτερα φυσικα...μια μια η αλλαγη....)

ρε Δώρα, να με συμπαθάς. γιατί βιάστηκες; το παιδί έχει ανάγκη από το γάλα του. μετά την επέμβαση ξεκινάς με καλαμάκι. το κουτάλι δεν τον κουράζει; πίνει τόσο όσο πριν; συγχώρα με αγχώθηκα.

Αφροδιτη,εμεις κανουμε κακα στο γιογιο...και μονο.....αλλα ακομα τα τσισακια μας δεν καταφερεαμε να τα κοψουμε......εντελως.

Ελπιζω το καλοκαιρι να βγαλουμε εντελως την πανα.

Αλλα για τα κακα,τρεχει μονος και φερνει το γιογιο λεγοντας μου.......Κακαααα μαμα!!!!!!!

αχ, το συσάκι τα λέει μετά, κ όχι πάντα!

Πιπιλα ακομα εχουμε....μονο για να τον παρει ο υπνος μετα την βγαζει.....

Κατα την διαρκεια τις μερας δεν την θελει καθολου....

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν τον εχω ζορισει να την κοψει....

νομιζω οτι οταν κανει την επεμβαση....θα ειναι η παρηγορια του..........εκεινες τις μερες.

Μετα θα την κοψουμε.......

Σημερα φτιαχνω κοτοσουπα με κοτουλα μανουλας........

Φιλιααααα

μάκια κ να ξέρεις ότι ό,τι σου έγραψα το έγραψα από ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα Φεφη μου,

Ο θησαυρος δεν θελει καθολου το μπιμπερο......Αναγουλιαζει.

Πινει αν του το δωσω εγω μονο, να τον κραταω εγω αγκαλια μου.

Και παλι το βγαζει αρκετες φορες...οποτε μας παιρνει στα σιγουρα πανω απο μιση ωρα να πιει τα 250μλ.

Με το κουταλι το πινει τσακ μπαμ,σε ενα 5λεπτο και πινει παντα 280-300μλ.

Αυτο που κι εμενα, δεν σου κρυβω οτι με αγχωνει,ειναι τοτε που θα κανει το χειρουργειο...αν θα εχουν την υπομονη στην εντατικη,να του το δινουν ετσι.....(Αν κι εκει εγω παλι θα του το δινω.........)

Προσπαθω να του δινω μπουκαλι στο βραδινο γαλα και το πρωι το δινω με κουταλι.

Αλλα ειπαμε,οτι τα παιδια ξερουν καλυτερα απο μας.......ποτε ειναι ετοιμα για το καθε τι!!!!

Οσο για το νομικο θεμα,χιλια ευχαριστω που ασχολήθηκες...αλλα ξεχασα να σου πω......(ειμαι αδιορθωτη!!!!!!!!) οτι ολα ειναι οκ πια.Τα καναμε ξανα τα χαρτια και τα δικαιώματα γυρισαν ξανα στην μαμα μου.

Και παλι χιλια ευχαριστω....φιλια πολλα!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ για την σύσα έτσι θα κάνω πάλι!!!!!με ό,τι χαίρεται το κάθε παιδί!σε τί ηλικία καθάρισε η Λ;

2,5 προς 3....

Για την ακρίβεια 2 και 8 μηνών!

Αργησε να λειτουργήσει ο σφικτήρας μας!!!:tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

:D

καλημερα φιλεναδιτσες!!!

πως ειστε, εχω ρεπο σημερα και θα βολταρω με την κορη μολις ξυπνησει.

αυτες τις μερες φαγαμε διαφορα, αρακα την Τεταρτη το μεσημερι μαζι με την γειτονισσα και το βραδυ εκανε κοτοπουλο παιδακια και γυρισα απο την δουλεια και τα βρηκα ολα ετοιμα.

Χτες δουλευα πρωι απογευμα, και ετσι ειχα την μαμα εδω η οποια μαγειρεψε μπριζολιτσες στο φουρνο.

Η μικρη μου εχει μεγαλωσει πολυ αυτες τις μερες και κανει πολλα ωραια πραγματακια.. λιωνουμε λεμε..

Φυσικα δεν σας εχω διαβασει, δεν προλαβαινω ρε γμτ...

σας σκεφτομαι πολυ ομως!!

φιλακια!!

μα ειναι να μη λιωσεις με τετοιο γλυκο μωρο???καλες βολτες και καλα να περασετε
καλημέρες!!!!!

ανανά δεν φάγαμε.

γυρίσαμε σπίτι, ετοίμασα χυμό για όλα τα παιδάκια, το συσάκι μου δεν ήθελε να της κρατάω το ποτήρι.. "μόνη της η Σύσα κρατάει τυμό" κ δώστου κλάμα!!!!!μέχρι που την άφησα μόνη της να πιεί χυμό!!!!!!!!χαρά!!!!δεν μπορώ να σας περιγράψω καμάρι που έπινε μόνη της!!!!!!

μετά της έδωσα λίγη κρεμούλα κ φύγαμε για μάτερ=μάρκετ κ μετά τεία άννα!!!!εμεις το λεμε μακε

στο μάρκετ εκτός από αυτά που ήθελα διάλεξε κ χάρτινα πιατάκια με τον μίκυ!!!!

καλά λέει ο μπαμπάς μας ότι όταν πάμε εμείς οι δύο μόνες μας για ψώνια είμαστε η χαρά του έμπορα!!δικιο εχει

πήγα για 2 πράγματα κ δώσαμε 10.30. τα 30 λεπτά τα κρατούσε η σύσα, καθότι χαίρεται με τα λετά, τα έδωσε στην ταμία κ πήρε κ την απόδειξη όλο καμάρι!!!!!ψυχουλα!!!

στην θεία μου έπαιξε κ μετά γυρίσαμε πίτι της σύσας!!!

έβαλα μια σκούπα, έπλυνα το πίσω μπαλκόνι, ο φέφος έβαλε πλυντήριο κ το άπλωσε.αξιος!!!

εγώ ετοίμασα το φαγητό μου για σήμερα, συμμάζεψα το φαγητό μας σε τάπερ, έπλυνα πιατάκια, ετοίμασα σαλάτα για μένα κ έριξα κ ένα μπανάκι για ξεβρωμιζασιόν!!!!ολα τα προλαβες παλι, μπραβο σου

δεν σας έχω πει ότι τις τελευταίες εβδομάδες έχουμε μια φίλη, την Νέλλη! η σύσα μου δηλαδή την επινόησε!!!!

οι διάλογοι είναι όλα τα λεφτά, σκέτη απόλαυση!!!!χαχαααα

βγαίνει ο μπαμπούλης απότο μπάνιο ξυρισμένος. τον βλέπει η σύσα "μπαμπούλης καταρός"....αλλά μετά σκαλώνει....του κατεβάζει το πρόσωπο στο επίπεδό της κ αφού πιάνει τα μάγουλά του ρωτάει "πού πήε"; εννοείτα γένια του...χμ!!

σχεδόν στενοχωρέθηκε!

-ξύρισα τα γένια μου κορίτσι μου. τα καθάρισα.

-να τα βάλουμε! κ τον χάιδευε συμπονετικά!!!τι γλυκουλα!!!λιωμα ο μπαμπουλης εεε???

ξεραθήκαμε από τις 10.10!!!!!

το πρωί μας περίμενε μια δυσάρεστη έκπληξη....

τον υπουργό δικαιοσύνης του μέσα!!!!!!!!

εξαιτίας της άγνοιάς του περί νομικών, έβγαλε έναν νόμο αντισυνταγματικό που ανατρέπει όλο το νομικό πλαίσιο προστασίας του κατηγορουμένου...., η διατριβή του φέφου μου ενώ είναι τελειωμένη κ απλά περιμέναμε να παρουσιαστεί...θα πάει πίσω κ πρέπει να ξαναγραφτεί....σε μεγάλο μέρος!

ανφοργκέταμπλ!!!!!κριμααα...να παει τοσος κοπος χαμενος!!!!!

Καλημέρα!!!!

Επιτέλους έφτασε Παρασκευή... Αιώνας μου φάνηκε αυτή η βδομάδα αν και κουτσή!και μενα, τι πραγμα ειναι αυτο???

Εχω βέβαια δουλειές με φούντες αλλά θα είμαι παρέα με το κοριτσάκι μου οπότε δεν με πειράζει και τόσο!τελεια

Χθες έπλυνα μπαλκόνια και σκάλες και μου βγήκε η ψυχή!!!!Αυτή η χαζολάσπη που έριξε δεν έβγαινε με τίποτα!οντως, χωμα βρεχει

Για φαγάκι έκανα κάτι πολύ πολύ γρήγορο... Φιστικς με πατατοσαλάτα!αγαπημενο

QUOTE]

Αφροδίτη αν πηγαίνει παιδικό θα σαε βοηθήσει πάρα πολύ να γίνει η αρχή εκεί!

Για το σπίτι πάτε να διαλέξετε μαζί γιογιό και βρακάκια για να της κινήσεις το ενδιαφέρον και ξεκίνα να την βάζεις να κάθεται στο γιογιό. Θέλει πολύ υπομονή, καθόλου νεύρα και επιβράβευση! Αυτά από μένα! Έυχομαι καλή αρχή!παει παιδικο και θα συννενοηθω με τη δασκαλα ωστε να αρχισουμε μαζι την προσπαθεια. ιουνιο και ιουλιο που θα πηγαινει. δεν θα μαθει???οσο για το γιογιο της πηρε η μαμα μου ενα, αυριο θα μας το δωσει. θα την βαζω να καθεται. εγω ειχα παρει ενα καθισμα για την λεκανη αλλα δεν καθεται με τιιποτα, το φοβαται:rolleyes::rolleyes:

Καλημέρα κοπέλες! Γραψατε πολλά απ'ότι βλέπω. Η μικρη μου εχει ιωσουλα και τα λαιμά της. Έφτασε 39,9 ο πυρετος προχθες και ξεκινησαμε αντιβιωση. Εν τω μετακυ έλειπε η παιδιατρος στη δικη μου πόλη και την πηγα στο νοσοκομειο στην πρωτευουσα του νησιου. Χαλαρά. Άκουγα τους γιατρους που έλεγαν ότι με την αλλαγη του καιρου ξανακυλησαν τα παιδάκια. Κριμα. Κι ο καιρος δε λέει να φτιαξει γμτ. Συννεφιασμένος και το παει μαλλον για βροχη.

Και για να μη βγαινουμε απο το θεμα μας η μικρη θα φαει κοτοσουπα. Εγω δεν ξερω -λογω ξενυχτιου δεν εχω και πολυ ορεξη

Φιλια

περαστικουλια σας και γρηγορα ευχομαι
καλημερουδια!σημερα εχουμε ραντεβου στο διαβητολογικο οποτε δεν προλαβαινω να σας διαβασω,θα το κανω το απογευμα!

οσο για το σημερινο μενου μιας κ εχει γεννεθλια το αγορακι μου θα φαμε διαφορα ψητα στην πεθερουλα!

φιλακια πολλα κ χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα(Ζωοδόχος Πηγή)!

να τον χαιρεσαι, να τα εκατοστησει
Καλημεραααααα.

Γυρισαμε εχθες αργα...δυστυχως!!!!!!!

Περασαμε ομορφα στην μανουλα μου αλλα οπως παντα δεν ηθελα να φυγουμε....πολυ στεναχωρεθηκα!!!!!!μη στεναχωριεσαι, θα ξαναπατε

Το τι φαι εχω ριξει αυτες τις μερες,δεν λεγεται......εσκασα!!!!!!!!!!

Απο σημερα θα αρχισω να τρωω πιο λαιτ....οτι εχασα με την νηστεια τα ξαναπηρα στο τσακ μπαμ...:rolleyes:το απαιτουσαν οι μερες

Τελικα τσουρεκια και κουλουρια εγιναν τελεια.....αφου χθες εκανα ακομα μια δοση κουλουρακια στην μαμα μου,να εχει να τρωει......μαζι με τα τσουρεκια και την μπουγατσα που τις εφτιαξα!!!!!μπραβο, νοικοκυρα μου εσυ!!!

Σημερα ξυπνησα με αφόρητο πονο στην μεση,δεν μπορουσα να κοιμηθω την νυχτα....................και εχω κι ενα μπουκωμα.....ε,πως να μη φερω κι ενα σουβενιρ μαζι;:confused:

Τωρα εκανα ενα χαμομιλακι με μελι και πινωελπιζω να ειναι μεχρι εκει...

Αφροδιτη,εμεις κανουμε κακα στο γιογιο...και μονο.....αλλα ακομα τα τσισακια μας δεν καταφερεαμε να τα κοψουμε......εντελως.

Ελπιζω το καλοκαιρι να βγαλουμε εντελως την πανα.

Αλλα για τα κακα,τρεχει μονος και φερνει το γιογιο λεγοντας μου.......Κακαααα μαμα!!!!!!!χαχαααα

Πιπιλα ακομα εχουμε....μονο για να τον παρει ο υπνος μετα την βγαζει.....

Κατα την διαρκεια τις μερας δεν την θελει καθολου....

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν τον εχω ζορισει να την κοψει....

νομιζω οτι οταν κανει την επεμβαση....θα ειναι η παρηγορια του..........εκεινες τις μερες.

Μετα θα την κοψουμε.......ναι μην το πιεσεις και του ερθουν ολα μαζεμενα

εφαγα ενα αλμυρο κρουασαν που μου πηρε ο αντρουλης απο το φουρνο το πρωι και στανιαρα. τωρα θελω γλυκο!!!ελεος δηλαδη!!!μονιμως το φαι σκεφτομαι. τι κακο και αυτο!!!και για να σας προλαβω, ουτε εγκυος ειμαι, ουτε περιοδο περιμενω, απλα γουρουνιαζωωω!!!:evil::evil::cool:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τις όμορφες φιλενάδες μου!

Σήμερα το πληκτρολόγιό μου... ξύπνησε κανονικά και ουχί ανάποδα!Πάλι καλά...

Εχουμε παλιόκαιρο...ΑΚΟΜΑ!

Πάνε οι βόλτες μας οι καθημερινές με τον μικρό...Καθηλωθήκαμε!

Μαζί με εμάε ...καθηλώθηκε και 1 κιλό από το Πάσχα πάνω μου...

Μαμώτο...

Πάνω που όλα πήγαιναν ρολόι!

Και από βδομάδα ερχεται και η κοκκινομούρα

Εχω διάφορα νέα να σας πω και μετά το παραλήρημα της...τρελής,ξεκινώ ευθύς αμέσως να σχολιάζω τα μηνυματάκια σας...

καλημερα, καλημερα, τι κανετε???εγω σερνομαι...τι νυστα και τι κουραση ειναι αυτη....???απτη δευτερα του πασχα φιλοξενουσα τους κουμπαρους μου και εφυγαν σημερα. περασαμε πολυ καλα αλλα εγω νιωθω πτωμα..δεν ξεκουραστηκα και το πασχα και σημερα νιωθω οτι εχω κλαταρει.ελπιζω να αναπληρωσω το σκ που θα παω στη μανουλα. ο καιρος συννεφιασμενος. το απογευμα εχουμε να παμε για εμβολιο, να μαζεψω λιγο το σπιτι, λιγο τα ρουχα μας, λιγο σιδερο, και παει λεγοντας..., και αυριο θα φυγουμε. βαριεμαι να δουλεψω απιστευτα. φεφη μου πολυ ωραια αυτα που ειπες για τα παιδακια μας. ειναι ολα υπεροχα, οπως και η συσα σου φυσικα, γλυκια σαν ζαχαρη, τσαχπινα και καλο παιδακι σαν τη μαμα της. ναναι καλα ολα τα παιδακια του κοσμου-γιαυτο προσευχομαι καθημερινα. συμπεθερα μπραβο για το κατορθωμα!!!να δω εμεις ποτε θα το καταφερουμε. χθες ολο το βραδυ ειχα τα ποδια της ζουζουνιτσας στα πλευρα μου!!!με την πανα πως ξεκινατε την εκπαιδευση??μενδιαφερει γιατι λεω να το επιδιωξω απο τελος μαιου. επισης την πιπιλα πως την κοβουμε???καλααα, οχι ολα μαζι εννοειεται απλα δραττομαι της ευκαιριας και ρωτω...αγγελικουλα καλο σκ και καλα να περσετε. περιστερακι, ελπιζω να συνηλθε το πισι σου σημερα γιατι μου ελειψες.ελενη αγγλια ερχομαι και εγω για καφεδακι ευχαριστως!!!ηλιαχτιδα καλες βοτες, που λεει και η κορη μου!!!σας φιλω και σας καλημεριζω φιλεναδιτσες μου γλυκιες

Αφροδίτη μου και εμένα μου έλειψε η κουβεντούλα μαζί σας...

Κι εγώ ίδια κούραση νιώθω...

Κάποια βράδια ο μικρός ξυπνάει και δεν χορταίνω τον ύπνο

Ε χθες που κοιμήθηκε συνεχόμενα,είχα αϋπνίες!

Είμαι πτώμα!

Οσο για τις δουλειές...Δεν τελειώνουν ποτέ...

Εμείς πιπίλα φοράμε μόνο ίγο τη νύχτα πριν κοιμηθούμε και μετα την ...φτύνουμε

Μόλις χρόνισε άρχισε να την κόβει μόνος του...

καλημερα φιλεναδιτσες!!!

πως ειστε, εχω ρεπο σημερα και θα βολταρω με την κορη μολις ξυπνησει.

αυτες τις μερες φαγαμε διαφορα, αρακα την Τεταρτη το μεσημερι μαζι με την γειτονισσα και το βραδυ εκανε κοτοπουλο παιδακια και γυρισα απο την δουλεια και τα βρηκα ολα ετοιμα.

Χτες δουλευα πρωι απογευμα, και ετσι ειχα την μαμα εδω η οποια μαγειρεψε μπριζολιτσες στο φουρνο.

Η μικρη μου εχει μεγαλωσει πολυ αυτες τις μερες και κανει πολλα ωραια πραγματακια.. λιωνουμε λεμε..

Φυσικα δεν σας εχω διαβασει, δεν προλαβαινω ρε γμτ...

σας σκεφτομαι πολυ ομως!!

φιλακια!!

Η νυφούλα μου είναι σκέτη γλύκα!

Κούκλα,ομορφιά!!!

Πότε θα σας ξαναδούμε Μαράκι μου γλυκό;

Πώς πάνε οι ετοιμασίες για την βάπτιση;

Εκανα κάποια πραγματάκια χθες

Θα σας τα γράψω μετά

"μόνη της η Σύσα κρατάει τυμό" κ δώστου κλάμα!!!!!μέχρι που την άφησα μόνη της να πιεί χυμό!!!!!!!!χαρά!!!!δεν μπορώ να σας περιγράψω καμάρι που έπινε μόνη της!!!!!!

μετά της έδωσα λίγη κρεμούλα κ φύγαμε για μάτερ=μάρκετ κ μετά τεία άννα!!!!

στο μάρκετ εκτός από αυτά που ήθελα διάλεξε κ χάρτινα πιατάκια με τον μίκυ!!!!

καλά λέει ο μπαμπάς μας ότι όταν πάμε εμείς οι δύο μόνες μας για ψώνια είμαστε η χαρά του έμπορα!!

πήγα για 2 πράγματα κ δώσαμε 10.30. τα 30 λεπτά τα κρατούσε η σύσα, καθότι χαίρεται με τα λετά, τα έδωσε στην ταμία κ πήρε κ την απόδειξη όλο καμάρι!!!!!

δεν σας έχω πει ότι τις τελευταίες εβδομάδες έχουμε μια φίλη, την Νέλλη! η σύσα μου δηλαδή την επινόησε!!!!

οι διάλογοι είναι όλα τα λεφτά, σκέτη απόλαυση!!!!

βγαίνει ο μπαμπούλης απότο μπάνιο ξυρισμένος. τον βλέπει η σύσα "μπαμπούλης καταρός"....αλλά μετά σκαλώνει....του κατεβάζει το πρόσωπο στο επίπεδό της κ αφού πιάνει τα μάγουλά του ρωτάει "πού πήε"; εννοείτα γένια του...χμ!!

σχεδόν στενοχωρέθηκε!

-ξύρισα τα γένια μου κορίτσι μου. τα καθάρισα.

-να τα βάλουμε! κ τον χάιδευε συμπονετικά!!!

Είμαι φαν Σύσας!!!

Τρελαίνομαι να διαβάζω τα νέα της!!!

ξεραθήκαμε από τις 10.10!!!!!

το πρωί μας περίμενε μια δυσάρεστη έκπληξη....

τον υπουργό δικαιοσύνης του μέσα!!!!!!!!

εξαιτίας της άγνοιάς του περί νομικών, έβγαλε έναν νόμο αντισυνταγματικό που ανατρέπει όλο το νομικό πλαίσιο προστασίας του κατηγορουμένου...., η διατριβή του φέφου μου ενώ είναι τελειωμένη κ απλά περιμέναμε να παρουσιαστεί...θα πάει πίσω κ πρέπει να ξαναγραφτεί....σε μεγάλο μέρος!

ανφοργκέταμπλ!!!!!

Κρίμα...

Κι είναι σίγουρο τωρα αυτό;

Μήπως αλλάξει κάτι;

ξέχασα να σας πω: 1.45 το βράδυ μέσα στον ύπνο της η σύσα ζητούσε γοερά το βιβίο μου!!!!σέλω το βιβίο μου!!!!!!

τρέχω η τρελή μάνα κ της φέρνω τον έβις το βιβίο της. την βλέπω άνοιξε τα μάτια της, στρογγυλοκάθισε κ μου λέει "γιαβάσουμε, σέλω γιαβάσουμε". στην άρνησή μου έπεσε ΤΟ ΚΛΑΜΑ!!!!!μέχρι που από το κλάματ ην πήρε ο ύπνος αγκαλιά μου!!!!

Το γλυκούλακι μου!!!

σε ό,τι αφορά την αδερφή μου...έχει κολλήσει κόρες! δεν το έχει πάρει απόφαση ότι τελείωσε!!!!!!! κ ταλαιπωρείται με το πίσω μπρος!!!!!!! κ μαζί της όλη η οικογένεια!!!

Για την αδερφούλα σου Φέφη μου εύχομαι καλή δύναμη!

Και σε εσάς που πρεπει να την στηρίξετε

Θα δεις που θα τα καταφέρει

Είναι μέχρι να το πάρει απόφαση

Και 5 μήνες θηλασμού είναι σημαντικοί

Και με τόσο κόπο

Είναι αξιέπαινη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έφτιαξα μπάμιες στο φούρνο.

έριξα κ ένα μπανάκι για ξεβρωμιζασιόν!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Η μικρη μου εχει ιωσουλα και τα λαιμά της. Έφτασε 39,9 ο πυρετος προχθες και ξεκινησαμε αντιβιωση.

Ωχ!!!!!!!!!!!!! Πολύ δυνατός πυρετός, περαστικά της εύχομαι και γρήγορα.

οσο για το σημερινο μενου μιας κ εχει γεννεθλια το αγορακι μου θα φαμε διαφορα ψητα στην πεθερουλα!

Να τα εκατοστήσει και να είναι γερός και δυνατός πάντα, για να σας προσέχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες! Γραψατε πολλά απ'ότι βλέπω. Η μικρη μου εχει ιωσουλα και τα λαιμά της. Έφτασε 39,9 ο πυρετος προχθες και ξεκινησαμε αντιβιωση. Εν τω μετακυ έλειπε η παιδιατρος στη δικη μου πόλη και την πηγα στο νοσοκομειο στην πρωτευουσα του νησιου. Χαλαρά. Άκουγα τους γιατρους που έλεγαν ότι με την αλλαγη του καιρου ξανακυλησαν τα παιδάκια. Κριμα. Κι ο καιρος δε λέει να φτιαξει γμτ. Συννεφιασμένος και το παει μαλλον για βροχη.

Και για να μη βγαινουμε απο το θεμα μας η μικρη θα φαει κοτοσουπα. Εγω δεν ξερω -λογω ξενυχτιου δεν εχω και πολυ ορεξη

Φιλια

Γεια σου Φωτεινή

Περαστικά στη μικρούλα σου

καλημερουδια!σημερα εχουμε ραντεβου στο διαβητολογικο οποτε δεν προλαβαινω να σας διαβασω,θα το κανω το απογευμα!

οσο για το σημερινο μενου μιας κ εχει γεννεθλια το αγορακι μου θα φαμε διαφορα ψητα στην πεθερουλα!

φιλακια πολλα κ χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα(Ζωοδόχος Πηγή)!

Καλά νέα να μας φέρεις Αννούλα μου!

Χρόνια πολλά στο αγοράκι σου το μεγάλο,να τον χαίρεσαι και να είστε πάντα αγαπημένοι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοιτα Φεφη μου,

Ο θησαυρος δεν θελει καθολου το μπιμπερο......Αναγουλιαζει.

στο φούρνο μικροκυμάτων βάζεις κ τη θηλή του μπιμπερό; κ το μπουκάλι;γιατί δε κάνει.

εγώ βάζω το γάλα σε κούπα κ μετά αφού ζεσταθεί το βάζω στο μπιμπερό.

Πινει αν του το δωσω εγω μονο, να τον κραταω εγω αγκαλια μου.

ξέρω, ξέρω. κ το δικό μου το ίδιο χαδιάρικο είναι! καλά κάνεις!

στην σύσα βέβαια το έκοψα, αλλά δεν πάει πολύς καιρός!

Και παλι το βγαζει αρκετες φορες...οποτε μας παιρνει στα σιγουρα πανω απο μιση ωρα να πιει τα 250μλ.

Με το κουταλι το πινει τσακ μπαμ,σε ενα 5λεπτο και πινει παντα 280-300μλ.

Αυτο που κι εμενα, δεν σου κρυβω οτι με αγχωνει,ειναι τοτε που θα κανει το χειρουργειο...αν θα εχουν την υπομονη στην εντατικη,να του το δινουν ετσι.....(Αν κι εκει εγω παλι θα του το δινω.........)

Προσπαθω να του δινω μπουκαλι στο βραδινο γαλα και το πρωι το δινω με κουταλι.

Αλλα ειπαμε,οτι τα παιδια ξερουν καλυτερα απο μας.......ποτε ειναι ετοιμα για το καθε τι!!!!

ξέρεις τί θυμήθηκα τώρα; μια ζωή το γάλα μου μετά το μπιμπερό το έπινα σε βαθύ πιάτο με ψωμάκια. κ έβαζα κ ζάχαρη κ κακάο. χορταστικό πρωινό!!!;) μέχρι κ στο γυμνάσιο το ίδιο πρωινό έτρωγα!

χάρηκα που όλα είναι εντάξει. ό,τι χρειαστείς στο οποίο μπορώ να σου φανώ χρήσιμη μη διστάσεις λεπτό! είμαι εδώ για σένα!

2,5 προς 3....

Για την ακρίβεια 2 και 8 μηνών!

Αργησε να λειτουργήσει ο σφικτήρας μας!!!:tongue:

μια χαρά. κ εμάς εκεί μας βλέπω!

σιγά που άργησε!!!:cool:

Για φαγάκι έκανα κάτι πολύ πολύ γρήγορο... Φιστικς με πατατοσαλάτα!αγαπημενο

QUOTE]

αυτά τα φίστικς δεν έχουν πολλά συντηρητικά ρε παιδιά;

Αφροδίτη αν πηγαίνει παιδικό θα σαε βοηθήσει πάρα πολύ να γίνει η αρχή εκεί!

Για το σπίτι πάτε να διαλέξετε μαζί γιογιό και βρακάκια για να της κινήσεις το ενδιαφέρον και ξεκίνα να την βάζεις να κάθεται στο γιογιό. Θέλει πολύ υπομονή, καθόλου νεύρα και επιβράβευση! Αυτά από μένα! Έυχομαι καλή αρχή!παει παιδικο και θα συννενοηθω με τη δασκαλα ωστε να αρχισουμε μαζι την προσπαθεια. ιουνιο και ιουλιο που θα πηγαινει. δεν θα μαθει???οσο για το γιογιο της πηρε η μαμα μου ενα, αυριο θα μας το δωσει. θα την βαζω να καθεται. εγω ειχα παρει ενα καθισμα για την λεκανη αλλα δεν καθεται με τιιποτα, το φοβαται:rolleyes::rolleyes:

εφαγα ενα αλμυρο κρουασαν που μου πηρε ο αντρουλης απο το φουρνο το πρωι και στανιαρα. τωρα θελω γλυκο!!!ελεος δηλαδη!!!μονιμως το φαι σκεφτομαι. τι κακο και αυτο!!!και για να σας προλαβω, ουτε εγκυος ειμαι, ουτε περιοδο περιμενω, απλα γουρουνιαζωωω!!!:evil::evil::cool:

κ εγώ θέλω αλμυρό. μόλις μας κέρασαν κοκ!!!!! για γιορτή!

είναι σίγουρο περιστεράκι μου. ο Μιλτος Παπαιωάννου είναι το αγλάισμα των νομικών!!!!!!!!πολύ μυαλό!!!!!μ.τετάρτη το προώθησε, μη χάσει η νομική επιστήμη τέτοια πατάτα!!!!! ενώ η νομοπαρασκευαστική επιτροπή το απέρριψε, εκείνος το βρήκε ο.κ. κ αυτό ήταν αρκετό!

αχ, αν γνωρίζατε νομικά θα ρίχναμε μαζί τις μούντζες!

χθες βράδυ ήρθε μέηλ από καθηγητή του φέφου με τα μαντάτα! κ μαζί κ το κράξιμο της αρκούδας για το αγλάϊσμα!!!!

μπούφος ή κάποιον εξυπηρέτησε ο παπάρας!:mad:

για την αδερφή μου:cry:....δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί της. ό,τι λέω πέφτει στο κενό!!!!!σαν να μιλάω σε ντουβάρι. έτσι μου έρχεται να παρατήσω το παιδί κ τον φέφο κα να πάω εκεί να τα διορθώσω όλα!

αλλά μετά συνέρχομαι κ σκέφτομαι ότι δεν έχω ραβδί ούτε φτερά κ κάθομαι στα αβγά μου! κ απλά προσεύχομαι.:(:(:oops:

γειά σου εβιρούλα! έκανες το ΜΠΛΙΧ!!!!!! φαγητό!;)

Link to comment
Share on other sites

περιστερακι, δεν τρελαινομαι καθολου μαλιστα, αλλα....τι να κανεις!!!2-3 φορες το χρονο φτιαχνω. τα φιστικς τα φτιαχνει η μανουλα μου με φιλετο ψαριου , το οποιο παναρει σε φρυγανια, αυγο και αλευρι και ειναι μουρλια. εχει πολυ καιρο να φτιαξει τωρα που το σκεφτομαι, για να στοκαρω καταψυξη. οσο για την αδερφη σου φεφουλα, μην στεναχωριεσαι, θα τον βρουνε τον ρυθμο τους συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φιλενάδες χθες ήρθαν τα προσκλητήρια της βάπτισης.Εχω ήδη φτιάξει κάποια και από το απόγευμα θα αρχίσω να μοιράζω.

Είδα και τις μπομπονιέρες.Γίνονται πολύ ωραίες,καλύτερες από το δείγμα.

Εκανα και μια επίσκεψη στο ζαχαροπλαστείο για να πάρω μια ιδέα για τα γλυκάκια που θα προσφέρουμε μετά το μυστήριο.

Επίσης πήγα και στην φωτογράφο για μια αναλυτική ενημέρωση,να ξέρουμε και τι...μπουγιουρντί μας περιμένει.

Εμεινα πολύ ευχαριστημένη.

Τωρα σκεφτόμαστε πού θα πάμε μετά για φαγητό, οι οικογένειες μόνο δηλαδή

Θα μπορούσαμε και στο σπίτι να φάμε,αλλά θα είναι φασαρία.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ότι με ταλιγότερα που θα κάνουμε για τη βάπτιση θα γίνουν τόσα πολλά έξοδα

Εντάξει,δεν το μιζεριάζω

Απλά σαν διαπίστωση το αναφέρω

Οτι έχει ανέβει τόσο πολύ το κόστος κάποιων πραγμάτων;

Οτι έχουν μειωθεί τα εισοδήματα;

Οτι υπάρχει η ανασφάλεια για το μέλλον,οπότε υπολογίζεις πλέον κάθε έξοδο,μικρό ή μεγάλο;

Ολα αυτά μαζί...

Το απόγευμα έχουμε να πάμε σε ενα συγγενικό σπίτι σε διπλή γιορτή

Και οι άνθρωποι το εχουν πει εδώ και καιρό,ότι τα δώρα είναι περιττά και ότι μετράει μόνο να βρισκόμαστε και να τα λέμε

Αλλά και στο σπίτι του άλλου πώς να πας μια μέρα γιορτής με άδεια χέρια;

Λέμε να πάρουμε μια γλάστρα...Εχουν κήπο και θα μπορέσουν να την μεταφυτεύσουν.Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ...Γλυκά;Θα εχουν ήδη φτιάξει 2-3 το λιγότερο.Είναι χρυσοχέρα η συγγένισσα

Ποτό;

Για πείτε καμιά ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...