Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Πού είστε μαγειροαδελφές μου?:tongue: Μου λείψατε!:cool:

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!! ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΙ ΑΓΑΠΗ!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ή ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ!!

Λοιπόν... Πέρασα μεγααααάλη κούραση - με το σπίτι, μαζέματα, καθαριότητα, φαγητά, κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.

ανήμερα το Πάσχα είχα καλεσμένους στο σπίτι μου καμιά 20 άτομα:roll:

σουβλίσαμε (υπέροχο το αρνί είπαν όσοι το τίμησαν, εγώ δεν το τρώω:rolleyes:) (ο Ζωπ είχε μεγάλο άγχος για το αποτέλεσμα αλλά όλα μια χαρά), φάγαμε γενικώς, ήπιαμε, γελάσαμε, τα παιδιά ξεσάλωσαν στην κυριολεξία, από το πρωί το σχολάσαμε στις 11 το βράδυ...

με δυο λέξεις, ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ!!

Την Δευτέρα κάναμε μια μίνι επανάληψη :P (με λιγότερα άτομα και λιγότερο φαγητό)

κι από Τρίτη το έχω ρίξει στον ύπνο, τα διαβάσματα και τις βόλτες! Ναι ναι - μέχρι την Κυριακή δεν θα βάλω καθόλου κάτω τον πισινό μου!!!:mrgreen:

Να χαιρόμαστε τον Ραφαήλ μας και το Αφροδιτοκόριτσό μας - να είναι γερά τα παιδιά, πολύχρονα, ευτυχισμένα και τυχερά!!!!:D

Σας γλυκοφιλώ κι ίσως ξαναμπώ αργότερα.

υ.γ.1) Η Φούμπι δεν μπορεί να μπει εδώ ή βαρέθηκε κι απέχει??

υ.γ.2) Έφαγα μεγάλη φρίκη με τον θάνατο του Μητροπάνου...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κοιτα, αν κατι σε ενοχλει, το ξερεις και το καταλαβαινεις και χωρις αυτοπεριορισμο...δηλαδη δεν ειναι χρησιμο να κανεις την εξεταση αν δεν εχεις καποια εντονα συμπτωματα, αλλωστε η δυσανεξια δεν προκαλει καποιο προβλημα υγειας σοβαρο..Εγω ειχα εντονα συμπτωματα και ημουνα σιγουρη ακομα και χωρις το ..τεστ. Ηξερα δηλαδη οτι ειμαι δυσανεκτικη και στη λακτοζη, αλλα και σε καποιες φυτικες ινες. Αυτο δε σημαινει οτι δεν τρωω τα παντα, απλα ξερω και το διαχειριζομαι.Πχ ποτε δεν πινω γαλα με αδειο στομαχι, και ποτε δεν τρωω μεγαλη ποσοτητα ψωμι.

Κρατα τα λεφτα σου που λες για κατι πιο χρησιμο!

έχω παρατηρήσει μια δυσφορία με τα ψάρια...ενίοτε κ με τα οστρακοειδή, αν κ τα οστρακοειδή μου αρέσουν!!!

αν μου περίσσευαν σίγουρα θα έκανα για να μου φύγει η ιδέα!

το σπανάκι με πειράζει με άδειο στομάχι, αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου.

γενικώς θα ήθελα να μάθω...:|

Πού είστε μαγειροαδελφές μου?:tongue: Μου λείψατε!:cool:

κ σε μας!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!! ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΙ ΑΓΑΠΗ!!

αληθώς ο Κύριος!επίσης!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ή ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ!!

επίσης!

Λοιπόν... Πέρασα μεγααααάλη κούραση - με το σπίτι, μαζέματα, καθαριότητα, φαγητά, κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.

ανήμερα το Πάσχα είχα καλεσμένους στο σπίτι μου καμιά 20 άτομα:roll:

σουβλίσαμε (υπέροχο το αρνί είπαν όσοι το τίμησαν, εγώ δεν το τρώω:rolleyes:) (ο Ζωπ είχε μεγάλο άγχος για το αποτέλεσμα αλλά όλα μια χαρά), φάγαμε γενικώς, ήπιαμε, γελάσαμε, τα παιδιά ξεσάλωσαν στην κυριολεξία, από το πρωί το σχολάσαμε στις 11 το βράδυ...

με δυο λέξεις, ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ!!

Την Δευτέρα κάναμε μια μίνι επανάληψη :P (με λιγότερα άτομα και λιγότερο φαγητό)

κι από Τρίτη το έχω ρίξει στον ύπνο, τα διαβάσματα και τις βόλτες! Ναι ναι - μέχρι την Κυριακή δεν θα βάλω καθόλου κάτω τον πισινό μου!!!:mrgreen:

Να χαιρόμαστε τον Ραφαήλ μας και το Αφροδιτοκόριτσό μας - να είναι γερά τα παιδιά, πολύχρονα, ευτυχισμένα και τυχερά!!!!:D

Σας γλυκοφιλώ κι ίσως ξαναμπώ αργότερα.

υ.γ.1) Η Φούμπι δεν μπορεί να μπει εδώ ή βαρέθηκε κι απέχει??

υ.γ.2) Έφαγα μεγάλη φρίκη με τον θάνατο του Μητροπάνου...

δεν μπορεί να μπει.

χαίρομαι που πέρασες όμορφα! η καλή παρέα πάντα είναι δυνατό χαρτί για καλοπέραση!!!!!

ρε ζωπ, εσύ δεν δουλεύεις μάνα μου; μια εβδομάδα έχεις άδεια;

τί δουλειά κάνεις; αν δεν γίνομαι αδάκριτη...;)που δεν θα το ήθελα.

να μπαίνεις να μας ξεσηκώνεις με τις ωραίες εμπειρίες σου!!:)

καλημέρα όλη μέρα!

χθες υποτίθεται θα ξεκουραζόμουν...

ναι καλά!!!!

μπαίνουμε στο σπίτι κ η κόρη δεν ήθελε τον τραχανά που είχα έτοιμο! της έδωσα παστίτσιο...της άρεσε αλλά είχε στο μυαλό της κρεμούλα!!!!έτσι η μάνα έκανε κρεμούλα, την τάισε, έπλυνε κ το άπαν σύμπαν από κατσαρόλια, τάπερ...έπλυνε μαρούλια, ...μέχρι που έρχεται η κόρη κ λέει "μαμά έκανα κακά"

πάω να την αλλάξω....είχε φάει αρακά...λέρωσε το είναι της!!!!να μην ξέρω από πού να την πιάσω!!!! χωρίς να πω τίποτα ξεκινάω επιχείρηση βιολογικός καθαρισμός!!!!!!κ τί λέει η αγάπη;"μέη ντέη, μέη ντέη!!!!!!!"

με έχει ακούσει σε παρόμοιες περιστάσεις να φωνάζω τον φέφο για βοήθεια....έλα όμως που ο φέφος ήταν γραφείο!!!!

να θέλω να γελάσω, αλλά να μην προλαβαίνω....μετά συγχωρήσεως κιόλας! με το συμπάθειο που λένε!

ακολούθησε σόου με την κοράκλα που βλέποντας τη διαφήμιση της βόνταφον με τον κίτσο κ την τασούλα τραγουδούσε "σην καρντιά μου βάζω αμπάγιες..." κ κουνιόταν!!!!!τσίρκο!!!!!

ετοίμασα μια σαλάτα του φέφου, το φαγητό μου για σήμερα. η μικρή ξαναέφαγε λίγο τσουρέκι της θείας μου, εγώ χτύπησα αρνάκι!!! διαβάσαμε πάλι τον έλβις κ την θαμπελίνα (η οποία έχει ξεφυλλιστεί-κατέληξε στα σκουπίδια), παίξαμε το τζάγκουαρ (μεγάλη επιτυχία). σκούπα δεν έβαλα, ούτε μπάνιο δεν πρόλαβα να κάνω...ξεραθήκαμε στον ύπνο μάνα κ κόρη από τις 10! αφού η κόρη κουβάλησε στο κρεβάτι την τσάντα της, το κουνελάκι της που χορεύει, το πόνυ, την τσάντα της, το βραχιόλι της φιλίας (έτσι λέει η ντόρα), το κουταβάκι της....κ γενικώς απορώ που βρήκε να ξαπλώσει ο φέφος όταν ήρθε για ύπνο!!!!!

σήμερα έχει ήλιο, αλλά ακόμα κρύο. περιμένω με αγωνία κάποια νέα σχετικά με την ανεψούλα...

αργότερα θα τηλ στον οδοντίατρο για ραντεβού...ούτε παιδί να κυοφορούσα δεν θα μου έπαιρνε τόσο χρόνο!!!!θα είχα γεννήσει!!!!

η σύσα ακόμα με βήχα κ ελάχιστες μύξες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ σήμερα έχω σπανακόρυζο που μαγείρεψα χθες το βράδυ, αφού κοιμήθηκε ο γιόκας μου.

Οπότε σήμερα δεν έχει μαγείρεμα και βρήκαμε ευκαιρία για βόλτα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

στο τηλέφωνο του μεγάλου στην ξυνή...

κορεάτικα μιλάτε;

χαχαχαχα! Θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο και θα σου εξηγήσω!

Πού είστε μαγειροαδελφές μου?:tongue: Μου λείψατε!:cool:

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!! ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΙ ΑΓΑΠΗ!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΙΧΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ή ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ!!

Λοιπόν... Πέρασα μεγααααάλη κούραση - με το σπίτι, μαζέματα, καθαριότητα, φαγητά, κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.

ανήμερα το Πάσχα είχα καλεσμένους στο σπίτι μου καμιά 20 άτομα:roll:

σουβλίσαμε (υπέροχο το αρνί είπαν όσοι το τίμησαν, εγώ δεν το τρώω:rolleyes:) (ο Ζωπ είχε μεγάλο άγχος για το αποτέλεσμα αλλά όλα μια χαρά), φάγαμε γενικώς, ήπιαμε, γελάσαμε, τα παιδιά ξεσάλωσαν στην κυριολεξία, από το πρωί το σχολάσαμε στις 11 το βράδυ...

με δυο λέξεις, ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ!!

Την Δευτέρα κάναμε μια μίνι επανάληψη :P (με λιγότερα άτομα και λιγότερο φαγητό)

κι από Τρίτη το έχω ρίξει στον ύπνο, τα διαβάσματα και τις βόλτες! Ναι ναι - μέχρι την Κυριακή δεν θα βάλω καθόλου κάτω τον πισινό μου!!!:mrgreen:

Να χαιρόμαστε τον Ραφαήλ μας και το Αφροδιτοκόριτσό μας - να είναι γερά τα παιδιά, πολύχρονα, ευτυχισμένα και τυχερά!!!!:D

Σας γλυκοφιλώ κι ίσως ξαναμπώ αργότερα.

υ.γ.1) Η Φούμπι δεν μπορεί να μπει εδώ ή βαρέθηκε κι απέχει??

υ.γ.2) Έφαγα μεγάλη φρίκη με τον θάνατο του Μητροπάνου...

Κι εμάς μας έλειψες Ζωπυράκι! Χαίρομαι που περάσατε τόσο καλά και που το αρνάκι σας βγήκε μούρλια! Κοίτα ν απεράσεις όσο καλύτερα μπορείς τις υπόλοιπες μέρες!

Κι εγώ στεναχωρήθηκα με τον θάνατο του Μητροπάνου:cry:

καλημέρα όλη μέρα!

χθες υποτίθεται θα ξεκουραζόμουν...

ναι καλά!!!!

μπαίνουμε στο σπίτι κ η κόρη δεν ήθελε τον τραχανά που είχα έτοιμο! της έδωσα παστίτσιο...της άρεσε αλλά είχε στο μυαλό της κρεμούλα!!!!έτσι η μάνα έκανε κρεμούλα, την τάισε, έπλυνε κ το άπαν σύμπαν από κατσαρόλια, τάπερ...έπλυνε μαρούλια, ...μέχρι που έρχεται η κόρη κ λέει "μαμά έκανα κακά"

πάω να την αλλάξω....είχε φάει αρακά...λέρωσε το είναι της!!!!να μην ξέρω από πού να την πιάσω!!!! χωρίς να πω τίποτα ξεκινάω επιχείρηση βιολογικός καθαρισμός!!!!!!κ τί λέει η αγάπη;"μέη ντέη, μέη ντέη!!!!!!!"

με έχει ακούσει σε παρόμοιες περιστάσεις να φωνάζω τον φέφο για βοήθεια....έλα όμως που ο φέφος ήταν γραφείο!!!!

να θέλω να γελάσω, αλλά να μην προλαβαίνω....μετά συγχωρήσεως κιόλας! με το συμπάθειο που λένε!

ακολούθησε σόου με την κοράκλα που βλέποντας τη διαφήμιση της βόνταφον με τον κίτσο κ την τασούλα τραγουδούσε "σην καρντιά μου βάζω αμπάγιες..." κ κουνιόταν!!!!!τσίρκο!!!!!

Σύσα όλα τα λεφτα!!!!!!!!

ετοίμασα μια σαλάτα του φέφου, το φαγητό μου για σήμερα. η μικρή ξαναέφαγε λίγο τσουρέκι της θείας μου, εγώ χτύπησα αρνάκι!!! διαβάσαμε πάλι τον έλβις κ την θαμπελίνα (η οποία έχει ξεφυλλιστεί-κατέληξε στα σκουπίδια), παίξαμε το τζάγκουαρ (μεγάλη επιτυχία). σκούπα δεν έβαλα, ούτε μπάνιο δεν πρόλαβα να κάνω...ξεραθήκαμε στον ύπνο μάνα κ κόρη από τις 10! αφού η κόρη κουβάλησε στο κρεβάτι την τσάντα της, το κουνελάκι της που χορεύει, το πόνυ, την τσάντα της, το βραχιόλι της φιλίας (έτσι λέει η ντόρα), το κουταβάκι της....κ γενικώς απορώ που βρήκε να ξαπλώσει ο φέφος όταν ήρθε για ύπνο!!!!!

χαχαχαχαχα! Ούτε πολύτεκνοι να είσασταν!!!!!!

σήμερα έχει ήλιο, αλλά ακόμα κρύο. περιμένω με αγωνία κάποια νέα σχετικά με την ανεψούλα...

Ελπίζω να είναι καλά!

αργότερα θα τηλ στον οδοντίατρο για ραντεβού...ούτε παιδί να κυοφορούσα δεν θα μου έπαιρνε τόσο χρόνο!!!!θα είχα γεννήσει!!!!

η σύσα ακόμα με βήχα κ ελάχιστες μύξες!

Καλημερούδια!

Επιτέλους ήλιος!!!!!

Σήμερα δεν μαγειρεύω γιατί θα φύγουμε για το χωριό εκτάκτως μια και κατάφερα να πάρω άδεια αύριο!

Πάω να δουλέψω λίγο και τα ξαναλέμε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.

Ζύμωσα ψωμί και θα φτιάξω σε λίγο ταλιατέλες από το χωριό με κόκκινη σάλτσα.

Έλεν, πραγματικά μου φάνηκαν πολύ λίγες οι μέρες των διακοπών, και με πολύ κούραση. Το μεγάλο μου κοριτσάκι δεν πρόλαβα να το χορτάσω, και ξεπατώθηκα και στις δουλειές. Στο χωριό κάτσαμε από Παρασκευή πριν του Λαζάρου μέχρι Μ. Παρασκευή. Το Μ. Σάββατο φύγαμε για Αθήνα και στην Ανάσταση είμασταν μόνοι μας. Την Κυριακή του Πάσχα, φάγαμε με τους γονείς μας, στο δικό μου σπίτι, παϊδάκια και χοιρινές μπριζόλες. Κανένα από τα δύο δεν είχε επιτυχία, επειδή μύριζαν αρκετά. Ταυτόχρονα εγώ ετοίμαζα βαλίτσες, αφού είχα βάλει από το Μ. Σάββατο 2 πλυντήρια, και έκανα γενικό καθάρισμα στο σπίτι, να τελειώσω αυτά που ξεκίνησα πριν φύγουμε για το χωριό. Δεν έφτιαξα τίποτα από κουλούρια, τσουρέκια κλπ, γι' αυτό δε μου φάνηκε Πάσχα φέτος, μόνο με την πεθερά μου στο χωριό φτιάξαμε μαζί νηστίσιμα κουλουράκια. Γενικότερα, δε μου άρεσε το Πάσχα φέτος.

Φέφη, ψόφησα στο γέλιο και μόνο που έφερνα εικόνα της Σ. να τραγουδάει τη διαφήμιση.

Ηλιαχτίδα, είσαι πολύ τυχερή που θα κάνεις βολτούλα.

Αγγελική καλό ταξίδι για το χωριό και καλά να περάσετε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες!διαβαζω τις ιστοριες της Σ. κ των αλλων παιδιων της παρεας κ γελαω τρελλα!αχ αντε να ζησουμε κ εμεις τετοιες καταστασεις!!

σημερα θα φαμε κρεατοσουπα απο την πεθερουλα,φιλακια!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

στο τηλέφωνο του μεγάλου στην ξυνή...

κορεάτικα μιλάτε;

τις μπάμιες κ εγώ τις σιχαίνομαι (ΜΠΛΙΧ), αλλά τις τρώμε 3-4 φορές το χρόνο!!!!

....

Κι εμείς κάπου τόσες τις τρώμε... αδερφούλα !!!!:tongue:

χαχαχαχα! Θα μιλήσουμε στο τηλέφωνο και θα σου εξηγήσω!

....

Σήμερα δεν μαγειρεύω γιατί θα φύγουμε για το χωριό εκτάκτως μια και κατάφερα να πάρω άδεια αύριο!

Πάω να δουλέψω λίγο και τα ξαναλέμε!

χα χα ελπίζω να έλυσες όλες τις απορίες της Φέφης Αγγελικούλα !

Καλό ταξίδι ! Να προσέχετε στον δρόμο, να ευχαριστηθείτε τον ήλιο μιας και άκουσα ότι ο καιρός θα συνεχίσει να είναι καλός και όοοοολο το Σ/Κ (γιούπι για για) και καλή επιστροφή !:-P

Κοριτσάκια μου,

Για σήμερα έχουμε περίσσευμα κοτόπουλο. Μπάμιες ας φάει ο συζυγίτος !

Μπορεί να χρειαστεί να τηγανίσω καμία πατατούλα για τα τέκνα (θα δείξει). Ούτως ή άλλως έχουμε και μάθημα του Ν μου, οπότε...

Έλεγα εγώ μήπως να ξεκίναγα τις ντουλάπες το Σ/Κ, τουλάχιστον δλδ σε 1η φάση να έκρυβα τα πολύ βαριά τα χειμωνιάτικα (μάλλινα κλπ) και να ξεκαθαρίσω τα ρούχα των παιδιών... ωχ μάνα μου, πονοκεφαλιάζω και μόνο που με σκέφτομαι ανάμεσα στις στοίβες με τα ρούχα :|

Ζωπ,

Χρόνια πολλά και σε εσάς !

Χάρηκα που είχε επιτυχία το τραπέζι σας και γέμισε το σπίτι σας με φίλους ! Πάντα τέτοια !

Και τώρα, μπορείς να το χαρείς μέχρι να επιστρέψετε στην ρουτίνα σας την καθημερινή (σχολείο-διαβάσματα κλπκλπ) ! Καλές Βόλτες λοιπόν !

Και που 'σαι φιλενάδα ????? Αν κάτσεις σε κανένα "ωραίο" παγκάκι με θέα και με τον καφέ ανά χείρας τράβα και μια τζούρα για εμένα την ξανθιά !!! χα χα

Φέφη μας,

Αν τύχει να μιλήσεις με Φούμπι τις ευχές μου να της δώσεις !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσακια του μαγειροκαφε.δεν εμπαινα αλλα επανηλθα.μακαρι ολεσ να ειστε καλα.θα σας διαβασω αλλα οχι ολα γιατι ειναι πολλα!περασε και το πασχα.και πρωτη φορα ηταν τοσο ωραια!στο χωριο.δεν ειδα λεπτο τηλεοραση.ολο βολτες αλλα το χαρηκα πολυ.σημερα θα φαμε πολλα!!!!!!μακαρονια με κιμα κεφτεδακια χορτοπιτεσ τυροπιτες αρνακι που εμεινε...αλλα απο αυριο εχει αποτοξινωση.παω για αναγνωση κοριτσαρες!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες!διαβαζω τις ιστοριες της Σ. κ των αλλων παιδιων της παρεας κ γελαω τρελλα!αχ αντε να ζησουμε κ εμεις τετοιες καταστασεις!!

σημερα θα φαμε κρεατοσουπα απο την πεθερουλα,φιλακια!!!!!!!!!!!

θα ερθει και ουτε που θα το κιαταλαβεισ ποτε θα ερθει το στρουμφακι σου!:-P

σε ρώτησα γιατί κ εγώ για κάτι 400-500-600άρια άκουσα κ ειλικρινά δεν μου περισσεύουν!!!!!!!

ούτε έχω διάθεση να αυτοπεριορίζομαι για να καταλάβω αν με ενοχλεί κάτι.

όσο για την Ελλάδα σε καταλαβαίνω. κ εγώ το ίδιο θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε ρώτησα γιατί κ εγώ για κάτι 400-500-600άρια άκουσα κ ειλικρινά δεν μου περισσεύουν!!!!!!!

ούτε έχω διάθεση να αυτοπεριορίζομαι για να καταλάβω αν με ενοχλεί κάτι.

όσο για την Ελλάδα σε καταλαβαίνω. κ εγώ το ίδιο θα έκανα.

πριν λιγο με πηραν τηλ απο το κεντρο δυσανεξιας στην κατερινη και με ενημερωσαν για μια προσφορα που κανουν σε αυτην την εξεταση.να πω την αληθεια δεν ρωτησα ποσο κανει γιατι ουτε 100 δεν εχω αυτη τη στιγμη να διαθεσω αλλα η μαμα της φιλης μου που πηγε στο ιδιο κεντο ειπε οτι της πηραν πολυ λιγα με αυτη την προσφορα.θα της ρωτησω και θα σας πω.αν και σε ενα περιοδικο υγειας διαβασα πριν 2 χρονια οτι εκανε 700 ευρω τοτε:evil:

Link to comment
Share on other sites

χα χα ελπίζω να έλυσες όλες τις απορίες της Φέφης Αγγελικούλα !

Καλό ταξίδι ! Να προσέχετε στον δρόμο, να ευχαριστηθείτε τον ήλιο μιας και άκουσα ότι ο καιρός θα συνεχίσει να είναι καλός και όοοοολο το Σ/Κ (γιούπι για για) και καλή επιστροφή !:-P

Εντάξει, δεν νομίζω ότι θα αναρωτιέται πιά!!!!!! Όσο για το ταξίδι ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Έλεγα εγώ μήπως να ξεκίναγα τις ντουλάπες το Σ/Κ, τουλάχιστον δλδ σε 1η φάση να έκρυβα τα πολύ βαριά τα χειμωνιάτικα (μάλλινα κλπ) και να ξεκαθαρίσω τα ρούχα των παιδιών... ωχ μάνα μου, πονοκεφαλιάζω και μόνο που με σκέφτομαι ανάμεσα στις στοίβες με τα ρούχα :|

Ωχ τι μου θύμισες ότι πρέπει να κάνω κι εγώ!!!!!

καλημερα σε ολα τα κοριτσακια του μαγειροκαφε.δεν εμπαινα αλλα επανηλθα.μακαρι ολεσ να ειστε καλα.θα σας διαβασω αλλα οχι ολα γιατι ειναι πολλα!περασε και το πασχα.και πρωτη φορα ηταν τοσο ωραια!στο χωριο.δεν ειδα λεπτο τηλεοραση.ολο βολτες αλλα το χαρηκα πολυ.σημερα θα φαμε πολλα!!!!!!μακαρονια με κιμα κεφτεδακια χορτοπιτεσ τυροπιτες αρνακι που εμεινε...αλλα απο αυριο εχει αποτοξινωση.παω για αναγνωση κοριτσαρες!!

Χρόνια πολλά και σε σένα Φαίη!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σας έχασα αυτές τις μέρες γιατί όλοι λείπουν με άδεια και έχουμε μείνει 2 άτομα! Κοινώς γίνεται χαμός!

Βαριέμαι απίστευτα αυτές τις μέρες....

Θέλω τσάρκες και παρεϊστικα καφεδάκια!!!:tongue:

Για σήμερα έκανα μακαρόνια με σαλτσούλα γιατί σιχάθηκα το κρέας!

Φέφη πολύ γέλασα με Σύσα!!!

Περιστέρω που είναι οι φωτό και δεν τις είδα;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

κόρες χαίρομαι που σας κάνω κ γελάτε με τα κατορθώματα της σύσας!!!!!

μιλήσαμε με την αγγελικούλα, μου λύθηκαν οι απορίες! της έστειλα κ φωτό της σύσας στη βεράντα!!!!

μίλησα με περιστεράκι, τί καλά!!!!

μίλησα κ με αδερφούλα. η μικρή μας πήρε 350 γρ κ 2 πόντους! αλλά κόβουμε άμεσα το βυζί, γιατί η σίστερ μου έπιασε πάτο! άντε να συνέλθει η αγάπη μου!!!!!πολύ με ποναει το ζήτημα.

έχουν κ τη μεγάλη άρρωστη με μπούκωμα κ λαιμό...

μίλησα κ με φέφο κ θα μου πάρει ανανά, γιατί μου κόλλησε!!!!!

αύριο στις 6.30 θα πάω οδοντίατρο...λέω να ξεμπερδέψω!!!!

φαίη μου μάκια!

έλεν κ εγώ μια καφεδιά να λιάζομαι την έπινα μαζί σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...