Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Οχι Θεσσαλονίκη είμαι. Εγώ την αθηνα την έχω για πιο ακριβή από Θεσσαλονίκη. Σοβαρά τόσα πολλά; Ο γιατρός σου πήρε τόσα; Γιατί εγώ την έκανα στον γιατρό μου και την έδωσα σε εργαστήριο και το εργαστήριο μου πήρε 150€ τις 3 φορές και την τελευταία το έκαναν 120€ 

      Κι εγώ Θεσσαλονίκη κάπου 120 είχα δώσει κι άκουγα μέχρι και 400.. μήπως είναι άλλη η ανάλυση? ποιος ξέρει

      4 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα και πάλι!

      Βλέπω ότι τα περισσότερα κορίτσια πάτε στις εμβρυομεταφορές με βλαστοκυστες και είναι κάτι που με προβληματίζει για την δική μου περίπτωση. Αναρωτιέμαι αν γενικά οι γιατροί συνηθίζουν να μεταφέρουν βλαστοκύστες όταν μία γυναίκα έχει ακολουθήσει βραχύ πρωτόκολλο και έχει δώσει πολλά ωάρια. 

      Θα σας εξηγήσω με τι έχει να κάνει ο προβληματισμός μου. Έκανα εξωσωματική με ήπια διέγερση γιατί απλά δεν έχω προλάβει να περάσω επιτροπή και γιατί ο γιατρός θεώρησε ότι έχω καλή πρόγνωση. Η αλήθεια είναι ότι πήραμε 3 ωάρια ( μάξιμουμ στην ήπια διέγερση να πάρεις 4) τα οποία γονιμοποιηθηκαν και τα 3 και μεταφέρθηκαν και τα 3. Είμαι στην 6η μέρα από την εμβρυομεταφορα οπότε περιμένω και εγώ την χοριακή άρα δεν ξέρω αν πήγε καλά ή όχι. Δεν ελπίζω όμως σε κάτι θετικό, γιατί με προβληματίζει το γεγονός ότι τα έμβρυα μεταφέρθηκαν την 2η ημερα ( ούτε καν την 3η ). Φανταστείτε Δευτέρα έκανα την ωοληψία και Τετάρτη έγινε η μεταφορα. Σκέφτομαι για ποιο λόγο δεν τα άφησε να γίνουν βλαστοκυστες?...Όταν ρώτησα μου είπαν ότι είναι καλύτερα να μεγαλώνουν στο περιβάλλον της μητρας το οποίο κάνοντας έρευνα βλέπω ότι οι γνώμες δίιστανται γιατί και το περιβάλλον του εργαστηρίου είναι αρκετά ελεγχόμενο. Αναρωτιέμαι αν απλά ακολουθήθηκε αυτή η λογική, επειδή τα έμβρυα ήταν μόνο 3, οπότε και επέλεξαν να τα μεταφέρουν όλα και να μην ρισκάρουν να τα αφήσουν για βλαστοκυστες ή από την άλλη αν είναι η πολιτική της κλινικής και του γιατρου....Παρατηρήσα ότι με όσες κοπέλες γνώριστηκα και μίλησα ήταν με έμβρυα 2ης ημέρας. Τέλος δεν ενημερώθηκα για τίποτα σε σχέση με τα έμβρυα ούτε διαιρέσεις ούτε καν ήξερα πόσα θα μου βάλουν, ούτε ουδέποτε μίλησα με εμβρυολογους ούτε κάποιο χαρτί πήρα.

      Αν είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζει κάτι πάνω σ' αυτό παρακαλώ αν μπορεί να το μοιραστεί μαζί μου!...

      Σας ευχαριστώ και καλή επιτυχία σε όλες!..😊

       

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αφροδιτούλα δεν τρως στην δουλειά ή επίτηδες συγκρατήσαι?
τρωω αλλα σημερα απτην βιασυνη ξεχασα να παρω εστω ενα φρουτακι
Βρε Αφροδιτη μου πώς το κατάφερες αυτό; Προσπαθω εδω και καιρό γιατι σε λίγο θα αρχίσει κι ο τουρισμός εδώ και θα κυκλοφορουν αρκετοι αγνωστοι αλλά δεν... μολις δει μπικοτο το παιρνει.
το παλευω, δεν το εχω καταφερει ακομη. απτις 10 φορες που το λεω, τις 3 θα το κανει. εχουμε δρομο ακομη. της μιλαω συνεχεια. και οταν δεν το κανει της λεω:μηοως πρεπει να ρωτησεις την μαμα η τον μπαμπα?και μετα παιρνει ενα υφος σαν μεγαλο παιδι-αλλο να σας το λεω και αλλο να το βλεπετε- που θελω να γελασω αλλα δεν το κανω και με ρωταει.
πάω να χτυπήσω τα τοστάκια μου, την ντοματούλα με το αγγουράκι μου, γιατί αλλιως θα χτυπήσω φλέβες, άνθρωπο, την οθόνη...

άκου ζαμπονοτυρόπιτα!!!!!! άπονη!!!!!!!!!!

ελα ντε!!!ζαμπονοτυροπιτα στις πεινασμενες!!!
Πολλές φορές είναι και θέμα παιδιού. Η κόρη μου ας πούμε ήταν τόσο υπάκουη από μικρή που μία φορά αν της λέγαμε κάτι το εφάρμοζε. Έτσι χωρίς να προσπαθήσουμε ίδιαίτερα την πείσαμε να μην τρώει από άλλους και αν της έδιναν κάτι το κρατούσε και μας το έδινε όταν την βλέπαμε!

Σε αντίθεση βέβαια με τον μικρό μου μούργο που σιγά μην λέει όχι:rolleyes::rolleyes:

θα συμφωνησω,ειναι και θεμα χαρακτηρα. η κορη μου ειναι γενικα πολυ υπακουη.οταν ειναι βεβαια με τους παππουδες, μεταλασσεται!!!αυτο πως να το αλλαξω μου λέτε???
Εσύ είσαι και δυο μέτρα γυναίκα αγάπη μου!Ε να μην φας;ναι τρομαρα μου!!!
Η κόρη μου δεν έκανε διακρίσεις σε γνωστούς κι αγνώστους! Αν της έδινε ο μπαμπάς μου για παράδειγμα, μία καραμέλα ενώ είχε ήδη φάει κι αλλη ή δεν την έπερνε ή αν επέμενε ο μπαμπάς μου την έβαζε στην τσέπη και μας την έδινε μετά!!!!
μπραβο στο κοριτσακι σου.
Μαρή δεν μεταλλάχτηκα κιόλας!!

Στον γάμο μου ήμουν ακόμα πιο αδύνατη!

Τουλάχιστον 5 κιλά πιο κάτω

Με τις φωτο από τα γενεθλια φαίνεται η διαφορά...

Ε φορούσα και μια μπλούζα αλά Ντεμης

Ρούσος

Λογικό να σου φαίνεται τεραστια αλλαγή

Εντάξει στο τζην έβαλα τρια νούμερα πιο κάτω...

Εχει και παλιόκαιρο και δεν μπορω να πάω να περπατησω μαμωτο!

Σας φιλώ!

Πάω για σιδερωμα!

εννοειται οτι φαινεται η διαφορα. πρεπει να εισαι η στραβος η κακιασμενος για να μην το πεις!!!ελα και σε μενα. εχω κανα 2 πλυντηρια!!!:D:D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μαρή δεν μεταλλάχτηκα κιόλας!!

Στον γάμο μου ήμουν ακόμα πιο αδύνατη!

Τουλάχιστον 5 κιλά πιο κάτω

Με τις φωτο από τα γενεθλια φαίνεται η διαφορά...

Ε φορούσα και μια μπλούζα αλά Ντεμης

Ρούσος

Λογικό να σου φαίνεται τεραστια αλλαγή

Εντάξει στο τζην έβαλα τρια νούμερα πιο κάτω...

Εχει και παλιόκαιρο και δεν μπορω να πάω να περπατησω μαμωτο!

Σας φιλώ!

Πάω για σιδερωμα!

πλάκα με κάνεις!!!!!!!3 νούμερα ΕΙΝΑΙ 3 ΝΟΥΜΕΡΑ!!!!!:Dάλλος άνθρωπος!!!!

κ εγώ με τις φωτό στα γενέθλια του περιστερόπουλου σε σύγκρινα!!!!

κ το σιδέρωμα αδυνατίζει-γυμνάζει!!!!!

Εγώ τον αποκαλώ μούργο γιατί μου θυμίζει κάτι μικρά ζωηρά κουτάβια που κάνουν παιχνίδια και νάζια! Μήπως έτσι είναι και Σύσα σου?

έτσι, έτσι!!!!:)

άλλοτε γίνεται γατί, άλλοτε κουτάβι κ τελευταία ...τζάγκουαρ!!!!!!

ο φέφος έχει αδυναμία στις γάτες, εγώ συμπαθώ τα κουτάβια, έτσι το παιδί είναι συνδυασμός!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα τα κορίτσια μου !

Σας διάβασα εν τάχει... έχομεν και λέμε :

Εβίρι,

Ξεκουράσου τώρα. Επιστροφή στην βάση σας και θες 2-3 μέρες να μπείτε πάλι στο πρόγραμμά σας ! Λαζαράκια κλπ του χρόνου το Πάσχα κι έχει ο Θεός !

Δώρα,

Καλή επιστροφή να έχετε κι εσείς ! Άσε τον θησαυρό να παίζει να ευχαριστηθεί η ψυχή του παιδιού !

Περιστέρω,

Το "επεισόδιο" με τον νονό το είχα χάσει η αλήθεια είναι κι έμεινα κάπως έτσι :shock: καθώς το διάβαζα.... ο κουνιάδος θα του βάλει λάδι τελικά ?????

Με μια 2η όμως σκέψη θα σου γράψω απλά να μην το γρουσουζεύεις (με την καλή έννοια στα γράφω, μην με παρεξηγήσεις) εκ των προτέρων... ας γίνει ότι είναι να γίνει και μόνο ο χρόνος θα φανερώσει εάν κάποιος είναι καλός νονός...

μη νομίζεις δα: τα παιδιά έχουν ανάγκη από αγάπη και μια ανοιχτή αγκαλιά... κι εμάς οι νονές έρχονται 2 φορές τον χρόνο κι από όσο μπορώ να θυμηθώ καμία φορά δεν εμφανίστηκαν στα γενέθλια και πάλι στα παιδιά μου τους μαθαίνω να τους μιλάνε με σεβασμό. Τα λάδωσαν κι αυτό δεν αλλάζει.

Μεγαλώνοντας θα μπορούν μόνα τους να επιλέξουν τί είδους σχέση θα ήθελαν να έχουν μαζί τους...

Αγγελικούλα2,

Τί κάνεις γιαβρί μου ??? Δεν έχω προκάμει να σε πάρω ένα τηλ η γαϊδάρα !

Ζωπ,

Πού είσαι ντάρλινγκ ???? Ακόμη το γλεντάτε ????

Ιωαννάκι μου,

Είδα κοιλίτσα και χάρηκα !

Για σήμερα κοτόπουλο με μπάμιες (μπλιχ δλδ που λέει και το παιδί μου το μεγάλο)....

Φιλιά σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

το παλευω, δεν το εχω καταφερει ακομη. απτις 10 φορες που το λεω, τις 3 θα το κανει. εχουμε δρομο ακομη. της μιλαω συνεχεια. και οταν δεν το κανει της λεω:μηοως πρεπει να ρωτησεις την μαμα η τον μπαμπα?και μετα παιρνει ενα υφος σαν μεγαλο παιδι-αλλο να σας το λεω και αλλο να το βλεπετε- που θελω να γελασω αλλα δεν το κανω και με ρωταει.

μπράβο σου κ μπράβο της!

θα συμφωνησω,ειναι και θεμα χαρακτηρα. η κορη μου ειναι γενικα πολυ υπακουη.οταν ειναι βεβαια με τους παππουδες, μεταλασσεται!!!αυτο πως να το αλλαξω μου λέτε???

με πολύ μπλα μπλα!!!!!!είσαι σε καλό δρόμο!! κ μπροστά στους παππούδες κ στην Τ θα της πεις ποιο είναι το σωστό. θα έχεις προετοιμάσει το έδαφος κ στον σύζυγο ώστε να είστε μια φωνή μια άποψη!!!!κάτι τέτοια το παιδί τα ρουφάει σαν σκηνές!!!!! έτυχε κ από τότε εγώ προσωπικά είδα διαφορά στην σύσα!!!!τους μένει βιωματικά!!!!!η στάση που κρατάμε εμείς!!!

εμένα μου έφερε η πεθερά πρωί πρωί τα σιδρωμένα!!!!!!πουκάμισα κ παντελόνια κ σεντόνια!!!!!τί καλά!!!!!

έφερε κ ο φάδερ το παστίτσιο της μάνας μου το μεσημέρι, οπότε το απόγευμα προβλέπεται παιχνίδι με την σύσα κ σκούπα κάπου στο ενδιάμεσο. αυτά είναι! στο ρελαντί...:)

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έφερε η πεθερά πρωί πρωί τα σιδρωμένα!!!!!!πουκάμισα κ παντελόνια κ σεντόνια!!!!!τί καλά!!!!!

έφερε κ ο φάδερ το παστίτσιο της μάνας μου το μεσημέρι, οπότε το απόγευμα προβλέπεται παιχνίδι με την σύσα κ σκούπα κάπου στο ενδιάμεσο. αυτά είναι! στο ρελαντί...:)

αυτό με "πόνεσε" πιο πολύ κι από την ζαμπονοτυρόπιτα της Αγγελικής !!! :rolleyes: Φέφη το ξέρέις ότι δεν ζηλεύω, σε χαίρομαι βρε μάνα μου ! Μπράβο !

Να κάτσεις να παίξετε να το ευχαριστηθείτε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!

Περιστερακι, στο τζην 3 (!!!) νουμερα πιο κατω??? Αυτο αγαπη μου λεγεται θριαμβος οχι απλα επιτυχια!! Καλα πολυ γελασα με τη μπλουζα αλα Ντεμης Ρουσος :tongue: μα που ειναι οι φωτος που λες?

Αγγελικη, υπομονη, για τους μισθους..σε τραπεζα δουλευεις? Ας ελπισουμε οτι αν μειωθουν οι μισθοι θα πεσουν και αλλα πραγματα οπως το κοστος ζωης..ηδη τα ενοικια εχουν πεσει. Α, λενε συμφερει να αγοραζεις κατευθειαν απο τους παραγωγους και να αποφευγεις τους μεσαζοντες παρολο που τα σουπερ μαρκετ πολυ το πολεμανε! Εμεις πηραμε πατατες Νευροκοπιου 0,25 το κιλο...

Αφροδιτη, εγω πειναω συνεχεια, και το θεμα ειναι οτι δεν ξερω και τι να φαω γτ πχ εχω δυσανεξια σε καποια τροφιμα. Με πειραζει πολυ το ψωμι, με πρηζει, βγαζω σπυρακια..ε για προχειρο τωρα τι να τρωω που να μην εχει ψωμι/ζυμες?

Εβιρι καλη επιστροφη, αν και υποπτευομαι ηθελες να κατσεις και αλλο :tongue:

Λοβ αφου δε σ αρεσουν καλε οι μπαμιες τι τις φτιαχνεις? Εγω φαι που δε μ αρεσει δεν το κανω...Ο αντρας μου δεν τις θελει καθολου λεει οτι ειναι σα μυξα :shock:

Εμεις σημερα δεν χω ιδεα τι θα φαμε! Χτες φαγαμε μακαρονια με κιμα..και δεν περισεψε τιποτα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα2,

Τί κάνεις γιαβρί μου ??? Δεν έχω προκάμει να σε πάρω ένα τηλ η γαϊδάρα !

Ναι γιατί κι εγώ δεν πάω πίσω.....

Αλλά ξέρω, θα σε πάρω κατευθείαν στο τηλέφωνο του μεγάλου και θα σε ζητήσω στην ξυνή!!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

βρήκα το ευαίσθητο σημείο σου!!!!!!!!!

φίλε μου δεν την παλεύω τις τελευταίες μέρες σωματικά, ψοχολογικά! αν δεν είχα βοήθεια θα γινόμουν αεροπλάνο!!!!!

οι απαιτήσεις στη δουλειά θεριεύουν μέρα με τη μέρα!!!! σχολάω κ είμαι κουρούμπελο! όπως έλεγε μια φίλη...

χθες για μια ώρα έλεγα στην σύσα ότι είμαι κουρασμένη κ προσπαθούσα να ξεκουραστώ ξαπλωμένη στον καναπέ...κ όταν μου ερχόταν με ματάκια όλο χαρά ζητώντας να κάνουμε κουπί, να διαβάσουμε, να..να...να κ μετά μονολογούσε "κουράστηκε η μανούλα μου", αλλά τα ματάκια ήταν απογοητευμένα...μετά έκανα το δέντρο κ κάναμε κ κουπί κ διαβάσαμε κ ...κ ...κ... πήρα τη μάνα μου κ της έκανα αίτηση για σίτιση. ο φέφος είχε ήδη μεριμνήσει για τα ασιδέρωτα με τη μάνα του.

δεν έχω παράπονο από μανούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο τηλέφωνο του μεγάλου στην ξυνή...

κορεάτικα μιλάτε;

τις μπάμιες κ εγώ τις σιχαίνομαι (ΜΠΛΙΧ), αλλά τις τρώμε 3-4 φορές το χρόνο!!!!

Ελένη είσαι Ελλάδα τώρα; τέτοια ώρα κ δεν έφαγες ακόμα;

τη δυσανεξία πώς την διαπίστωσες; πόσο κοστίζει η εξέταση; πού την έκανες;

Link to comment
Share on other sites

στο τηλέφωνο του μεγάλου στην ξυνή...

κορεάτικα μιλάτε;

τις μπάμιες κ εγώ τις σιχαίνομαι, αλλά τις τρώμε 3-4 φορές το χρόνο!!!!

Ελένη είσαι Ελλάδα τώρα; τέτοια ώρα κ δεν έφαγες ακόμα;

τη δυσανεξία πώς την διαπίστωσες; πόσο κοστίζει η εξέταση; πού την έκανες;

Φεφη μου δυστυχως γυρισα, αλλα εγω με το μυαλο εκει ζω. Ελληνικη τηλεοραση βλεπω, διαβαζω εφημεριδες, εδω αν σου πω οτι ουτε ΤΒ παρακολουθω ουτε τιποτα..Μου λενε οι μαθητες μου για σειρες και ηθοποιους και σελεμπριτις και ιδεα δεν εχω. Και στη δουλεια ραδιοφωνο ελληνικο μεσω ιντερνετ.

Και Ελλαδα που ειμαι συνηθως μια φορα τη μερα τρωω γιατι πλεον εχω συνηθισει..το μεσημερι τρωω κατι προχειρο καμμια σαλατα, τετοια, γιατι αν τρωω 2 φορες θα γινω..ασε!

Τη δυσανεξια τη διαπιστωσα μονη μου, πηγα στο γιατρο, μου ειπε οτι υπαρχει μια εξεταση που αν την κανεις ιδιωτικα στοιχιζει 500 εουρος, αλλα σου βρισκει ΤΑ ΠΑΝΤΑ..εναλλακτικα κανεις το εξης¨

Σταματας την τροφη που υποπτευεσαι οτι σε πειραζει για 3 μερες εντελως. Την 4η μερα τρως, και παρατηρεις αντιδρασεις του οργανισμου. Δηλαδη αν προκαλειται δυσκοιλιοτητα η΄το αντιθετο, ναυτια, φουσκωμα..αν ναι τοτε εισαι δυσανεκτικη στην τροφη αυτη!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

σε ρώτησα γιατί κ εγώ για κάτι 400-500-600άρια άκουσα κ ειλικρινά δεν μου περισσεύουν!!!!!!!

ούτε έχω διάθεση να αυτοπεριορίζομαι για να καταλάβω αν με ενοχλεί κάτι.

όσο για την Ελλάδα σε καταλαβαίνω. κ εγώ το ίδιο θα έκανα.

Link to comment
Share on other sites

σε ρώτησα γιατί κ εγώ για κάτι 400-500-600άρια άκουσα κ ειλικρινά δεν μου περισσεύουν!!!!!!!

ούτε έχω διάθεση να αυτοπεριορίζομαι για να καταλάβω αν με ενοχλεί κάτι.

όσο για την Ελλάδα σε καταλαβαίνω. κ εγώ το ίδιο θα έκανα.

Κοιτα, αν κατι σε ενοχλει, το ξερεις και το καταλαβαινεις και χωρις αυτοπεριορισμο...δηλαδη δεν ειναι χρησιμο να κανεις την εξεταση αν δεν εχεις καποια εντονα συμπτωματα, αλλωστε η δυσανεξια δεν προκαλει καποιο προβλημα υγειας σοβαρο..Εγω ειχα εντονα συμπτωματα και ημουνα σιγουρη ακομα και χωρις το ..τεστ. Ηξερα δηλαδη οτι ειμαι δυσανεκτικη και στη λακτοζη, αλλα και σε καποιες φυτικες ινες. Αυτο δε σημαινει οτι δεν τρωω τα παντα, απλα ξερω και το διαχειριζομαι.Πχ ποτε δεν πινω γαλα με αδειο στομαχι, και ποτε δεν τρωω μεγαλη ποσοτητα ψωμι.

Κρατα τα λεφτα σου που λες για κατι πιο χρησιμο!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...