Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια

Χρόνια Πολλά, ότι επιθυμεί η καθεμιά να το έχει!!! Καλή λευτεριά στις γκαστρούλες!!!

Χάθηκα λίγο.

Εμείς περάσαμε ωραία.

Σήμερα φάγαμε μπιφτέκια με σαλάτα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλο το καφέ μας !!!!!

Να χαιρόμαστε τους άντρες μας, τα παιδάκια μας, καλή λευτεριά στις εγκυούλες μας και με το καλό νέα νινάκια στην παρέα μας !

Κι εμείς πολύ ήσυχα περάσαμε ! Μας τα χάλασε ο καιρός που γενικά ήταν αλλοπρόσαλλος, κάτι σαν σκοτσέζικο ντους ένα πράγμα :cool:, αλλά τα πιτσιρίκια μας δεν πτοήθηκαν... ήθελαν όλη την ώρα να είναι έξω και να παίζουν !Είπα στον άντρα μου πως στο εξοχικό θα ξαναπάμε όταν γίνουν 10 (ετών ντε) τα παιδιά ! Πολύ κυνηγητό βρε παιδί μου !!! χα χα Και πολύ κουβάλημα , έλεος δλδ !

Φύγαμε Μ. Σάββατο πρωί - γυρίσαμε χθες και όλο το απόγευμα μάζευα, έβαζα πλυντήρια - άπλωνα... να κάνουμε μπάνιο οικογενειακώς ! ήμαρτον ! Μόλις έκλεισα το σίδερο ! Πάμε για άλλα !:rolleyes:

Χρόνια Πολλά στο Αφροδιτομωρό για τα γενέθλιά του να τα εκατοστήσει ! Και στον Ραφαηλάκο μας ! Γιορτάζει το παιδί ή γενεθλιάζει ???:oops: Εμμμ, δεν είμαι στην δουλειά να έχω φάτσα κάρτα το ημερολόγιο η κα ασχέτου !!!!

Αδειούχα σήμερις, είναι κλειστός ο σταθμός... κι από αύριο τα κεφάλια μέσα !

Τους έφτιαξα κιμά με μακαρονάκι κοφτό ! Έφαγαν καλά τα μανάρια μου !

Φιλάκια πολλά σε όλες !

(δεν αντέχω να μην σας γράψω λέμε χι χι )

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσακια μου γλυκα.....

Χριστος Ανεστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε ομορφιες μου;Μου εχετε λειψει πολυ!!!!

Εμεις ειμαστε ακομα στο χωριο,τωρα ειμαστε εξω πινουμε καφεδακι με τον αντρουλη-ξαδερφια και φιλους μας....

και σας σκεφτηκα.

Φυσικα δεν σας εχω διαβασει,θα το κανω με την ησυχια μου στο σπιτι την πεμτη που θα γυρισουμε.

Περναμε υπεροχα..........

Σημερα γιορταζει ο θησαυρος μας...:P:p:p:p

Ηρθαν η συνηφαδα με τον κουνιαδο και η ανεψουλα μας για φαγητο.

Οθησαυρος δεν την χορτενε την ξαδερφουλα του...ηταν ολο αγκαλιες και παιχνιδακια.

Περασαμε πολυ ομορφα.............

Δεν εχω μπαταρια στο λαπτοπ...τα υπολοιπα θα σας τα γραψω απο το σπιτι.

Φιλακια σε ολες σας..μανουλες και μελουσες μανουλες.

Μουυυυυυυυτς!!!!!;):-P


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsakia mou!

Kollaei to rimadi sta agglika kai den to allazei...

mono otan thelei auto

diavasa ta post sas kai xairomai poly pou eiste oles kala kai pou perasate omorfa

Paliokairo exoume edo...

Akoma...

Poly kourastiko

Xronia polla ston Rafahl mas!Na einai panta kala!

Afroditi na ta ekatostisei i kopelara sou

Eleni xronia polla stous goneis sou

(Poly me ekneurizei to pliktrologio...)

Ftiaxno tsourekia pali apopse

Paraggelia toy antros...

Tsakise to diko mou kai arxise na pairnei ap'ekso

Alla san ta dika mou den einai

:tongue::tongue::tongue:

περιστεράκι μου τί κάνατε με το θέμα νονός;

Fefi,are you...valti?

Afou ksereis dear...

Nonos tha einai o theios!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α μπα, κι άλλο τεύχος έχασα,

Αφροδίτη, να τα εκατοστήσει η κουκλίτσα σου να την καμαρώνετε όπως επιθυμείτε.

Περιστεράκι, αυτό θα πει τρελλή επιτυχία. Φαντάζομαι πόσο νόστιμα τσουρέκια έφτιαξες.

Εγώ πάλι, πρώτη χρονιά φέτος (αν εξαιρέσουμε και τις χρονιές που ήμουν έγκυος) που δεν έφτιαξα, ούτε λαζαράκια, ούτε κουλούρια, ούτε τσουρέκια. Αν έχω όρεξη ίσως αυτή τη βδομάδα να φτιάξω, αλλιώς του χρόνου πάλι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπες!!!

Χρονια πολλα, Χριστος ανεστη και παντα με υγεια και καλυτερο καιρο!!!

γυρισαμε και εμεις χτες στην βαση μας, περασαμε πολυ ωραια, χαρηκαμε και καμαρωσαμε πολυ το Εφακι μας, που μας τρελανε με τα χαδια και τα ναζια της..

Το βραδυ της Αναστασης την περναμε αγκαλια εξω απο την εκκλησια και μας φιλουσε ολους στο μαγουλο.... απλα λιωσαμε..

Ο καιρος μας εκανε την χαρη την Κυριακη και σουβλισαμε το αρνακι μας, ηταν πολυ νοστιμο.

Ο σεισμος ηταν πολυ μεγαλος αλλα συνηθισμενοι γαρ, ουτε που ταραχτηκαμε.. εγω ταιζα την μικρη και απλα συνεχισα..

Φεφη, λιωνω με την μικρη σου.. θελω και η δικη μου να γινει ετσι..

Εβιρακι καλη ξεκουραση απο το ταξιδι, να ειστε καλα να ξαναρθετε συντομα.. Ελπιζω να χαρηκες την μεγαλη σου κορη και να πηρες γερη δοση..

Αννακι χορταστικοτατο το μυν. σου.. ελπιζω να εφαγες και εσυ και να χαρηκε και το στρουμφακι μας!

Επισης δεν καταλαβα ο Ραφαηλακος τι γιορταζει?

Ακομα χρονια πολλα στην κορη-Αφροδιτη!!!

εμεις χτες φαγαμε αρνακι απο την Κυριακη και σημερα εκανα μακαρονια με κιμα.

σας φιλω, θα ξαναπω αυριο το πρωι, δουλευω μονο απογευμα αυριο.

Φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , χρονια πολλα , χριστος ανεστη. το αγιο φως να γεμισει με ευτυχια τις ψυχες ολων μας. ελπιζω να περασατε ολες καλα. εμεις οπως καθε χρονο αλλα αρκετα κουραστικα. πηγαμε εκκλησια και η κορη μου μαλωνε τα παιδακια που εκαναν φασαρια, μιλαμε ειναι παναγιτσα στην εκκλησια. το σαββατο δεν αντεξε, κοιμηθηκε οποτε δεν πηγα στην ανασταση. ο καιρος δεν ηταν καλος, μια ηλιο, μια βροχη, οποτε δεν καναμε πολλες βολτες. την κυριακη ψησαμε στην πεθερα, το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια. οσο για την δευτερα, καναμε τα δικα μας γενεθλια. περασαμε τελεια, το κοριτσακι μου καταχαρηκε, επαιξε με τους φιλους της, χορεψε και στο τελος τους ευχαριστησε.το σπιτι μου ειναι μπαχαλο αλλα χαλαλι!!!σημερα ελπιζω να το μαζεψω. τρωμε φασολακια, για αποτοξινωση. φεφη πως της τα βουρτσιζεις???εγω της εχω παρει οδοντοβουρτσα αλλα δεν καθεται!!!θελει μονη της και τριβει τα χειλη της, τοχει για παιχνιδι.να χαιρεσαι τον μπαμπουλη σου. ελενη χρονια πολλα για τους γονεις σου. δωρα να χαιρεσαι τον ραφαηλακο σου, να ειναι γερος και ευτυχισμενος.εβιρυ καλως επεστρεψες. συμπεθερα καλη επιστροφη στη δουλεια. αγγελικη σε περιμενα!!!μακια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Χρόνια Πολλά, ότι επιθυμεί η καθεμιά να το έχει!!! Καλή λευτεριά στις γκαστρούλες!!!

Χάθηκα λίγο.

Εμείς περάσαμε ωραία.

Σήμερα φάγαμε μπιφτέκια με σαλάτα.

πού χάθηκες εσύ γλυκιά μου; μου έλλειψες!

ό,τι επιθυμείς!!!

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλο το καφέ μας !!!!!

Να χαιρόμαστε τους άντρες μας, τα παιδάκια μας,

επίσης!

καλή λευτεριά στις εγκυούλες μας και με το καλό νέα νινάκια στην παρέα μας !

Κι εμείς πολύ ήσυχα περάσαμε ! Μας τα χάλασε ο καιρός που γενικά ήταν αλλοπρόσαλλος, κάτι σαν σκοτσέζικο ντους ένα πράγμα :cool:, αλλά τα πιτσιρίκια μας δεν πτοήθηκαν... ήθελαν όλη την ώρα να είναι έξω και να παίζουν !

το αυτό!

Είπα στον άντρα μου πως στο εξοχικό θα ξαναπάμε όταν γίνουν 10 (ετών ντε) τα παιδιά ! Πολύ κυνηγητό βρε παιδί μου !!! χα χα Και πολύ κουβάλημα , έλεος δλδ !

Φύγαμε Μ. Σάββατο πρωί - γυρίσαμε χθες και όλο το απόγευμα μάζευα, έβαζα πλυντήρια - άπλωνα... να κάνουμε μπάνιο οικογενειακώς ! ήμαρτον ! Μόλις έκλεισα το σίδερο ! Πάμε για άλλα !:rolleyes:

Αδειούχα σήμερις, είναι κλειστός ο σταθμός... κι από αύριο τα κεφάλια μέσα !

Τους έφτιαξα κιμά με μακαρονάκι κοφτό ! Έφαγαν καλά τα μανάρια μου !

Φιλάκια πολλά σε όλες !

(δεν αντέχω να μην σας γράψω λέμε χι χι )

κ γιατί να μη μας έγραφες δηλαδή;:(:confused:;) δεν μπορούμε χωρίς κάντυ λέμε!

Kοριτσακια μου γλυκα.....

Χριστος Ανεστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε ομορφιες μου;Μου εχετε λειψει πολυ!!!!

Εμεις ειμαστε ακομα στο χωριο,τωρα ειμαστε εξω πινουμε καφεδακι με τον αντρουλη-ξαδερφια και φιλους μας....

και σας σκεφτηκα.

Φυσικα δεν σας εχω διαβασει,θα το κανω με την ησυχια μου στο σπιτι την πεμτη που θα γυρισουμε.

Περναμε υπεροχα..........

Σημερα γιορταζει ο θησαυρος μας...:P:p:p:p

Ηρθαν η συνηφαδα με τον κουνιαδο και η ανεψουλα μας για φαγητο.

Οθησαυρος δεν την χορτενε την ξαδερφουλα του...ηταν ολο αγκαλιες και παιχνιδακια.

Περασαμε πολυ ομορφα.............

Δεν εχω μπαταρια στο λαπτοπ...τα υπολοιπα θα σας τα γραψω απο το σπιτι.

Φιλακια σε ολες σας..μανουλες και μελουσες μανουλες.

Μουυυυυυυυτς!!!!!;):-P

μάκια σας!!!!!!!

Φέφη, δεν ήξερα ότι γιορτάζει ο μπαμπάς σου, χρόνια πολλά να τον χαίρεστε.

Ανέστης!!!!!ευχαριστώ, ό,τι επιθυμείς εβρούλα. να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Kalispera koritsakia mou!

Ftiaxno tsourekia pali apopse

Paraggelia toy antros...

Tsakise to diko mou kai arxise na pairnei ap'ekso

Alla san ta dika mou den einai

:tongue::tongue::tongue:

τρελή επιτυχία!

Fefi,are you...valti?

Afou ksereis dear...

Nonos tha einai o theios!!

είπα μήπως άλλαξε γνώμη ο περιστέρης, αφού δεν ήρθαν για πάσχα οι άσωτοι...;) όνειρα!!!!

Α μπα, κι άλλο τεύχος έχασα,

Εγώ πάλι, πρώτη χρονιά φέτος (αν εξαιρέσουμε και τις χρονιές που ήμουν έγκυος) που δεν έφτιαξα, ούτε λαζαράκια, ούτε κουλούρια, ούτε τσουρέκια. Αν έχω όρεξη ίσως αυτή τη βδομάδα να φτιάξω, αλλιώς του χρόνου πάλι.

του χρόνου!!!!

καλησπερα αγαπες!!!

Χρονια πολλα, Χριστος ανεστη και παντα με υγεια και καλυτερο καιρο!!!

γυρισαμε και εμεις χτες στην βαση μας, περασαμε πολυ ωραια, χαρηκαμε και καμαρωσαμε πολυ το Εφακι μας, που μας τρελανε με τα χαδια και τα ναζια της..

:)

Το βραδυ της Αναστασης την περναμε αγκαλια εξω απο την εκκλησια και μας φιλουσε ολους στο μαγουλο.... απλα λιωσαμε..

:)

Ο καιρος μας εκανε την χαρη την Κυριακη και σουβλισαμε το αρνακι μας, ηταν πολυ νοστιμο.

Ο σεισμος ηταν πολυ μεγαλος αλλα συνηθισμενοι γαρ, ουτε που ταραχτηκαμε.. εγω ταιζα την μικρη και απλα συνεχισα..

Φεφη, λιωνω με την μικρη σου.. θελω και η δικη μου να γινει ετσι..

η δική σου θα τις ξεπεράσει όλες τις τσούπρες!!!!:)

εμεις χτες φαγαμε αρνακι απο την Κυριακη και σημερα εκανα μακαρονια με κιμα.

σας φιλω, θα ξαναπω αυριο το πρωι, δουλευω μονο απογευμα αυριο.

Φιλια πολλα!!

μάκια σας!

καλημερα , χρονια πολλα , χριστος ανεστη. το αγιο φως να γεμισει με ευτυχια τις ψυχες ολων μας. ελπιζω να περασατε ολες καλα. εμεις οπως καθε χρονο αλλα αρκετα κουραστικα. πηγαμε εκκλησια και η κορη μου μαλωνε τα παιδακια που εκαναν φασαρια,

:)μιλαμε ειναι παναγιτσα στην εκκλησια. το σαββατο δεν αντεξε, κοιμηθηκε οποτε δεν πηγα στην ανασταση. ο καιρος δεν ηταν καλος, μια ηλιο, μια βροχη, οποτε δεν καναμε πολλες βολτες. την κυριακη ψησαμε στην πεθερα, το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια. οσο για την δευτερα, καναμε τα δικα μας γενεθλια. περασαμε τελεια, το κοριτσακι μου καταχαρηκε, επαιξε με τους φιλους της, χορεψε και στο τελος τους ευχαριστησε.το σπιτι μου ειναι μπαχαλο αλλα χαλαλι!!!σημερα ελπιζω να το μαζεψω. τρωμε φασολακια, για αποτοξινωση. φεφη πως της τα βουρτσιζεις???εγω της εχω παρει οδοντοβουρτσα αλλα δεν καθεται!!!θελει μονη της και τριβει τα χειλη της, τοχει για παιχνιδι.να χαιρεσαι τον μπαμπουλη σου. μακια

να χαίρεσαι το λουλούδι σου, να το καμαρώνεις γερό, χαρούμενο κ καλότυχο!!!!

ούτε η σύσα στα 2 της χρόνια με άφηνε να της τα βουρτσίζω. σφράγιζε το στόμα της κ έπαιζε με την οδοντόβουρτσα. τώρα που είμαστε 2,5 ανοίγει το στόμα κ της τα βουρτσίζω. παρότι έχει φθόριο, βάζω μια σταγόνα οδοντόκρεμα κ της αρέσει να τα βουρτσίζω. καμαρώνει. της δίνω νεράκι με τη χούφτα μου για να τα ξεπλύνει κ να το φτύσει, αλλά δεν φτύνει!!!!της φοραω πετσέτα γύρω από το λαιμό για να μη γίνει μουσκίδι!!!!χαίρεται το κλωσσοπουλάκι μου!!!!

ευχαριστώ για τον μπαμπακούλη μου. κ εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου με υγεία κ αγάπη!!!

χθες ήμουν από πεσμένη έως πολύ πεσμένη!!!κ σωματικά κ ψυχολογικά. η κόρη κατάφερε με τα πολλά να με ανεβάσει....της έκανα τραχανά αλλά δεν ενθουσιάστηκε- δεν τον τίμησε ιδιαίτερα!

εγώ αποτέλειωσα τη μαγειρίτσα!!!!!

για σήμερα τρώω τοστάκια με ντομάτα κ αγγουράκι!!!!! κ ο φέφος μοσχάρι λεμονάτο της πεθεράς μου.

το απόγευμα θα μου στείλει η μανουλα παστίτσιο!

βρέχει καρεκλοπόδαρα κ η βροχή είναι λάσπη!!!!χάλια μπαλκόνια, παντζούρια, τζάμια!!!!!!μια ομορφιά!!!!!:rolleyes:

στη δουλειά δεν έχω όρεξη λέμε!!!!!

το βράδυ η σύσα είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα κ την άλλαξα. από εκείνη την ώρα γύρω στις 3, μιλούσε ακατάπαυστα!!!!!!!!για πολλή ώρα...αποτέλεσμα το πρωί δεν ήθελα να σηκωθώ από το κρεβάτι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσακια μου γλυκα.....

Χριστος Ανεστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε ομορφιες μου;Μου εχετε λειψει πολυ!!!!

Κι εμάς!!

Εμεις ειμαστε ακομα στο χωριο,τωρα ειμαστε εξω πινουμε καφεδακι με τον αντρουλη-ξαδερφια και φιλους μας....

και σας σκεφτηκα.

Θέλω κι εγώ καφεδάκι έξω και όχι στην δουλειά!!!!!:?

Φυσικα δεν σας εχω διαβασει,θα το κανω με την ησυχια μου στο σπιτι την πεμτη που θα γυρισουμε.

Να περνάτε εσείς καλά κι ας μας διαβάσεις όποτε θέλεις!!!!!

Περναμε υπεροχα..........

Σημερα γιορταζει ο θησαυρος μας...:P:p:p:p

Ηρθαν η συνηφαδα με τον κουνιαδο και η ανεψουλα μας για φαγητο.

Οθησαυρος δεν την χορτενε την ξαδερφουλα του...ηταν ολο αγκαλιες και παιχνιδακια.

Περασαμε πολυ ομορφα.............

Να τον χαίρεσαι τον Ραφαηλάκο σου!

Δεν εχω μπαταρια στο λαπτοπ...τα υπολοιπα θα σας τα γραψω απο το σπιτι.

Φιλακια σε ολες σας..μανουλες και μελουσες μανουλες.

Μουυυυυυυυτς!!!!!;):-P

Kalispera koritsakia mou!

Kollaei to rimadi sta agglika kai den to allazei...

mono otan thelei auto

diavasa ta post sas kai xairomai poly pou eiste oles kala kai pou perasate omorfa

Paliokairo exoume edo...

Akoma...

που να δεις σήμερα τι γίνεται στην Αθήνα! Χαμός! Πολύ αέρας και βροχή:evil:

Poly kourastiko

Xronia polla ston Rafahl mas!Na einai panta kala!

Afroditi na ta ekatostisei i kopelara sou

Eleni xronia polla stous goneis sou

(Poly me ekneurizei to pliktrologio...)

Ftiaxno tsourekia pali apopse

Paraggelia toy antros...

Tsakise to diko mou kai arxise na pairnei ap'ekso

Alla san ta dika mou den einai

:tongue::tongue::tongue:

Έχουμε καλή δασκάλα στο καφέ μας κι μας κάνει μία μία ξεφτέρια!!!!

Fefi,are you...valti?

Afou ksereis dear...

Nonos tha einai o theios!!

Α μπα, κι άλλο τεύχος έχασα,

Αφροδίτη, να τα εκατοστήσει η κουκλίτσα σου να την καμαρώνετε όπως επιθυμείτε.

Περιστεράκι, αυτό θα πει τρελλή επιτυχία. Φαντάζομαι πόσο νόστιμα τσουρέκια έφτιαξες.

Εγώ πάλι, πρώτη χρονιά φέτος (αν εξαιρέσουμε και τις χρονιές που ήμουν έγκυος) που δεν έφτιαξα, ούτε λαζαράκια, ούτε κουλούρια, ούτε τσουρέκια. Αν έχω όρεξη ίσως αυτή τη βδομάδα να φτιάξω, αλλιώς του χρόνου πάλι.

δεν πειράζει Εβιράκι! Εσύ ταξίδεψες για να ανταμώσετε όλη η οικογένεια μαζί, οπότε που χρόνος για μαγειρικές! Του χρόνου να είστε καλά!

καλημερα , χρονια πολλα , χριστος ανεστη. το αγιο φως να γεμισει με ευτυχια τις ψυχες ολων μας. ελπιζω να περασατε ολες καλα. εμεις οπως καθε χρονο αλλα αρκετα κουραστικα. πηγαμε εκκλησια και η κορη μου μαλωνε τα παιδακια που εκαναν φασαρια, μιλαμε ειναι παναγιτσα στην εκκλησια.

Μπράβο στην ζουζούνα σου! Μου θυμίζει την Κωνσταντίνα μου, έτσι ήσυχη ήταν σε αντίθεση με τον ταλιμπανάκο μου!!!!!!

το σαββατο δεν αντεξε, κοιμηθηκε οποτε δεν πηγα στην ανασταση. ο καιρος δεν ηταν καλος, μια ηλιο, μια βροχη, οποτε δεν καναμε πολλες βολτες. την κυριακη ψησαμε στην πεθερα, το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια. οσο για την δευτερα, καναμε τα δικα μας γενεθλια. περασαμε τελεια, το κοριτσακι μου καταχαρηκε, επαιξε με τους φιλους της, χορεψε και στο τελος τους ευχαριστησε.το σπιτι μου ειναι μπαχαλο αλλα χαλαλι!!!

να τα εκατοστήσει η κουκλίτσα σου Αφροδιτούλα μου!

σημερα ελπιζω να το μαζεψω. τρωμε φασολακια, για αποτοξινωση. φεφη πως της τα βουρτσιζεις???εγω της εχω παρει οδοντοβουρτσα αλλα δεν καθεται!!!θελει μονη της και τριβει τα χειλη της, τοχει για παιχνιδι.να χαιρεσαι τον μπαμπουλη σου. ελενη χρονια πολλα για τους γονεις σου. δωρα να χαιρεσαι τον ραφαηλακο σου, να ειναι γερος και ευτυχισμενος.εβιρυ καλως επεστρεψες. συμπεθερα καλη επιστροφη στη δουλεια. αγγελικη σε περιμενα!!!μακια

Δεν επιστρέψαμε μόνοι μας Αφροδιτούλα γι΄αυτό δεν σου τηλεφώνησα. Πήραμε μαζί μας και τον άντρα της αδερφής του άντρα μου κι εκτός από αυτό επιστρέψαμε από Εγνατία και δεν περάσαμε από τα μέρη σας. Όμως σίγουρα θα τα πούμε από κοντά με την πρώτη ευκαιρία! Φιλάκια!

Λοιπόν κορίτσια σήμερα τρώμε κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Ο καιρός έχει το μαύρο του το χάλι!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερουδια!σημερα θα φαμε φασολακια λαδερα απο την μανουλα!

Αφροδιτη να την χαιρεσαι την ομορφουλα,γερη κ δυνατη!κ τι καλο κοριτσι που ειναι,φρονιμο φτου φτου!!!!

Δωρακι μια χαρα περνατε στην μανουλα,εδω μεσα στην βροχη ειμαστε απο χθες...

Καγκλυ κ σε μας ελειψες!!!

φιλακια πολλα σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα αγαπημένα μου μαγειρόπουλα

Ο καιρός έχει τις μαύρες του πάλι

Περιστεράκι, αυτό θα πει τρελλή επιτυχία. Φαντάζομαι πόσο νόστιμα τσουρέκια έφτιαξες.

Εβίρι μου δυστυχώς τα χθεσινά βγήκαν ...μάπα!Εκανα μόνο τη μισή δόση.Εκανα λάθος στο φούσκωμα,ήταν πολύ ζεστός ο φούρνος και ξεραθηκε η ζύμη.Οπότε τα έψησα στο τέλος έτσι.Ούτε καν φούσκωσαν.Πέτρα έγιναν.Αλλά επειδή είναι ευωδιαστά και ο περιστέρης πάρα είναι γκαστρωμένος και πάλι χάρηκε.Θα τα βουτάει στο γάλα λέει και θα τα τρώει και είναι νοστιμιλες...Περί ορέξεως...

Κάτι έχω πάθει τώρα τελευταία και έχω αποτυχίες απανωτές

Τα πρώτα όμως ήταν εξαιρετικά...

Το βραδυ της Αναστασης την περναμε αγκαλια εξω απο την εκκλησια και μας φιλουσε ολους στο μαγουλο.... απλα λιωσαμε..

Σκέτη γλύκα η νυφαδιά μου!!

καλημερα , χρονια πολλα , χριστος ανεστη. το αγιο φως να γεμισει με ευτυχια τις ψυχες ολων μας. ελπιζω να περασατε ολες καλα. εμεις οπως καθε χρονο αλλα αρκετα κουραστικα. πηγαμε εκκλησια και η κορη μου μαλωνε τα παιδακια που εκαναν φασαρια, μιλαμε ειναι παναγιτσα στην εκκλησια. το σαββατο δεν αντεξε, κοιμηθηκε οποτε δεν πηγα στην ανασταση. ο καιρος δεν ηταν καλος, μια ηλιο, μια βροχη, οποτε δεν καναμε πολλες βολτες. την κυριακη ψησαμε στην πεθερα, το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια. οσο για την δευτερα, καναμε τα δικα μας γενεθλια. περασαμε τελεια, το κοριτσακι μου καταχαρηκε, επαιξε με τους φιλους της, χορεψε και στο τελος τους ευχαριστησε.το σπιτι μου ειναι μπαχαλο αλλα χαλαλι!!!σημερα ελπιζω να το μαζεψω. τρωμε φασολακια, για αποτοξινωση. φεφη πως της τα βουρτσιζεις???εγω της εχω παρει οδοντοβουρτσα αλλα δεν καθεται!!!θελει μονη της και τριβει τα χειλη της, τοχει για παιχνιδι.να χαιρεσαι τον μπαμπουλη σου. ελενη χρονια πολλα για τους γονεις σου. δωρα να χαιρεσαι τον ραφαηλακο σου, να ειναι γερος και ευτυχισμενος.εβιρυ καλως επεστρεψες. συμπεθερα καλη επιστροφη στη δουλεια. αγγελικη σε περιμενα!!!μακια

Σούπερ σταρ και η κόρη σου Αφροδίτη

Στα χνάρια της Σύσας

Προβλέπω να μας λες πολλές όμορφες ιστορίες με τα κατορθωματά της

Link to comment
Share on other sites

είπα μήπως άλλαξε γνώμη ο περιστέρης, αφού δεν ήρθαν για πάσχα οι άσωτοι...;) όνειρα!!!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Θα'θελα...

Εδώ τυπώσαμε προσκλητήρια πουλάκι μου,με το ονοματακι του πάνω

βρέχει καρεκλοπόδαρα κ η βροχή είναι λάσπη!!!!χάλια μπαλκόνια, παντζούρια, τζάμια!!!!!!μια ομορφιά!!!!!:rolleyes:

στη δουλειά δεν έχω όρεξη λέμε!!!!!

Εχουμε ίδια ακριβώς ψυχολογία ντήαρ...

Link to comment
Share on other sites

τώρα θυμήθηκα ένα παιχνίδι που παίζουμε με την σύσα κ που ίσως αρέσει κ στα παιδάκια σας να παίξετε...

παριστάνω το δέντρο (όρθια) κ τα χέρια μου είναι τα κλαδιά κ η σύσα είναι το τζάγκουαρ που σκαρφαλώνει πάνω...όσο σκαρφαλώνει ξεκαρδίζεται!!!!!!! προτάσσετε τα χέρια σας σαν κλαδιά-χερούλια κ το παιδί ανεβαίνει σχεδόν κάθετα στο σώμα σας!!!!!

είναι απολαυστικό!!!!!! κ μετά πέφτει το τζάγκουαρ κ ξανά σκαρφαλώνει κ ξανά φωνάζει η σύσα "κ' άλλο!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα αγαπημένα μου μαγειρόπουλα

μπονζούγ σεγύ!!!

Εβίρι μου δυστυχώς τα χθεσινά βγήκαν ...μάπα!Εκανα μόνο τη μισή δόση.Εκανα λάθος στο φούσκωμα,ήταν πολύ ζεστός ο φούρνος και ξεραθηκε η ζύμη.Οπότε τα έψησα στο τέλος έτσι.Ούτε καν φούσκωσαν.Πέτρα έγιναν.Αλλά επειδή είναι ευωδιαστά και ο περιστέρης πάρα είναι γκαστρωμένος και πάλι χάρηκε.Θα τα βουτάει στο γάλα λέει και θα τα τρώει και είναι νοστιμιλες...Περί ορέξεως...

Κάτι έχω πάθει τώρα τελευταία και έχω αποτυχίες απανωτές

Τα πρώτα όμως ήταν εξαιρετικά...

μια χαρά τον βρίσκω τον περιστέρη!!!κ εγώ έτσι θα έκανα!!!!

Σκέτη γλύκα η νυφαδιά μου!!

η νύφη σαν θα γεννηθεί....της πεθερούλας της θα μοιάσει!!!!!

Σούπερ σταρ και η κόρη σου Αφροδίτη

Στα χνάρια της Σύσας

Προβλέπω να μας λες πολλές όμορφες ιστορίες με τα κατορθωματά της

μπα!!!το αφροδιτομωρό έχει ξεπεράσει προ πολλού την σύσα.

η δε καραμελίτσα τις έχει ισοπεδώσει από τώρα!!!!!:D

Εχουμε ίδια ακριβώς ψυχολογία ντήαρ...

είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε!!!!!

ΠΕΙΝΑΩ!!!!;)

δεν στέλνεις τα τσουρέκια που έλεγες; κ λίγο ζεστό γάλα!!!!

κ ένα κρεβάτι κ μαξιλάρια κ το πάπλωμά μου!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...