Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

χρονια πολλα χριστος ανεστη με υγεια...ευχομαι οτι καλυτερο για την καθεμια σας...

εμεις περασαμε οικογενειακα φαγαμε το αρνακι μας κ ψησαμε κρεατα...

αυτη την εβδομαδα ο αντρουλης μου εχει αδεια κ θα ειμαστε ολο βολτιτσες...

φιλακιααα πολλα


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Χριστος Ανεστη κοριτσακια!κ εμεις περασαμε ομορφα κ οικογενειακα!την κυριακη φαγαμε ολοι μαζι στα πεθερικα μου κατσικακι,κοκορετσι κλπ εδεσματα της ημερας κ την δευτερα ηταν η σειρα της μανουλας οποτε πηγαμε ολοι μαζι παλι εκει.η μανουλα μας ειχε ρολο κοτοπουλο,ρολο με κιμα κ αυγα(απλα θεικο),ψητα κρεατα,ριζοτο,πατατες στο φουρνο,σαλατες,τουρσια,τηγανιτο τυρι..............γενικα η μανουλα μου κανει φοβερα τραπεζωματα!!!!!!!!!!!!!

σημερα λοιπον μετα απο τοσο κρεας λεμε για ζυμαρικο!φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

αγάπες καλημέρα χρόνια πολλά με υγεία, αγάπη!!!!!

αληθώς Ανέστη ο Κύριος!!!

εμείς περάσαμε όμορφα σε γενικές γραμμές!!!!!!ξεκουράστηκα!!!!έφαγα πολύ!!!!!χτύπησα κόκκινο!!!!! είχαμε αρνί, κατσίκι, κοκορέτσι, ....

κ 3 τούρτες!!!!!!!αυτό σας λέω μόνο!!!!!!

η σύσα τσούγκρισε αβγό κ τους έσπασε τα αβγά!!!!!!!κ δεν το κρατούσε κ καλά!!!τυχερό να είναι το μανάρι μου!!!!!

είχε πολύ αέρα την Κυριακή, αλλά πέρασαν αξέχαστα με την ξαδερφούλα της!!! κολλητές!!!!

χθες ήπιαμε έναν καφεδάκο με τον αντρούλη μου επιτέλους μόνοι μας κ μετά βολτάραμε όπως παλιά, πιασμένοι χέρι χέρι!!!!!

το παιδί μου κοιτάζει νινάκια κ μετά μου λέει μανούλα μου ση κοιλίτσα έχεις μωρό!!!!όη όη!!!!!!τί καλά!!!

κ μετά ήρθαν οι μέλισσες!!!!!

μετά στραβουμουτσουνιάζει ο φέφος!!!!

θέλει να της πάρουμε ραζί κ τέμα=ραβδί κ στέμμα!!!!να είναι μοντέλο κ να έχει τερά!=φτερά, σαν την τίντεμπελ!

χθες είδε για πρώτη φορά αλίκη σε ελληνική ταινία κ ξετρελάθηκε!

Δώρα χρόνια πολλά για τον γαμπρούλη μου να τον χαίρεστε με τον Α, να είναι γερός, ευτυχισμένος κ καλότυχος!!!!!!

Ελένη να χαίρεσαι τους γονείς σου γερούς για πολλά χρόνια κ να τους δίνεις χαρές!!!!!!

σήμερα τρώμε μοσχάρι λεμονάτο από πεθερούλα με ρυζάκι!!!!!!

έχω ακόμα αρνί κ κοκορέτσι κ μαγειρίτσα!!!!

δεν μπορώ με τίποτα να προσαρμοστώ στη δουλειά....

ακόμα έχουμε βήχα κ μύξες μάνα, κόρη κ πατήρ!!!!!!

ξεκινήσαμε να πλένουμε δόντια...δηλαδή της τα πλένω...αλλά δεν φτύνει την οδοντόκρεμα!

εσείς ποιά οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε στα παιδάκια σας;

Εβίρι, καλώς ήρθες!!!!

χρυσοβαλάντω καλες βόλτες!!

περιστεράκι μου χαίρομαι που πέρασες όμορφα!

Άννα το τηγανητό τυρί το ζήλεψα!!!!!

χθες είδα ένα χαζό όνειρο...ξεγεννούσα την αδερφή μου!!!!!ήμαρτον!!!

φταίει που έφαγα βραδιάτικα μαγειρίτσα!!!!κ μετά σαλάτα του σεφ κ μετά μιλφέιγ!!!!μήπως το παράκανα;;;;;για βράδυ;;;;;

μίλησα με φούμπι κ έχετε όλες χαιρετισμούς κ τα χρόνια της πολλά!!!! είναι καλά, βολτάρει τα πρωινά στην παραλία με τα παιδιά!!!!!!!

μάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην αγαπημένη μου μαγειροπαρέα!!!!

Μου λείψατε πολύ όλες!!

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη!!!

Ελπίζω να περάσατε όλες καλά με τις οικογένειές σας!

Θα ξεκινήσω σιγά σιγά να διαβάζω τα νέα σας και τα λέμε .........


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια πολλά!!!

Εγώ σήμερα δε μαγειρεύω...

'Εχουμε μαγειρίτσα και μπριζόλες από την Ανάσταση και κατσίκι και κοκορέτσι από το Πάσχα.

Δηλαδή έχουμε φαγητό και για σήμερα και για αύριο.

Φιλιά σε όλες!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είχε ιδιαίτερη κίνηση το καφέ μας αυτές τις μέρες!!!!

Είδα λοιπόν ότι όλες περάσατε καλά και χαίρομαι!

Μαράκι μου ελπίζω ο σεισμός στην Καλαμάτα να μην σας αναστάτωσε πολύ και να είστε όλοι καλά!

Εβιρι καλή προσαρμογή ξανά στην Γερμανία και κράτησε μέσα στην καρδιά σου τις όμορφες στιγμές που πέρασες αγκαλιά με όλη σου ητν οικογένεια μέχρι να έρθει η στιγμή να ανταμώσετε ξανά!

Ελένη από Αγγλία αυτό που σε συμβουλεύει η Φέφι νομίζω πως είναι το καλύτερο...

Φέφι εγώ δεν βάζω οδοντόκρεμα του μικρού ακόμη. Απλά τα βουρτσίζουμε τα δόντια μας.

Σήμερα θα φάμε κοκκινιστό μοσχαράκι με μακαρόνια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κοριτσάκια, γεια σας κι από μένα.

Έφτιαξα μπιφτέκια στο φούρνο και μόλις τα έβγαλα έριξα κριθαράκι στο ίδιο ταψί.

θέλει να της πάρουμε ραζί κ τέμα=ραβδί κ στέμμα!!!!να είναι μοντέλο κ να έχει τερά!=φτερά, σαν την τίντεμπελ!

χαχαχαχαχα είναι σαν να την ακούω να λέει αυτά τα λογάκια τόσο χαριτωμένα.

Εβίρι, καλώς ήρθες!!!!

Σ' ευχαριστώ Φέφη.

χθες είδα ένα χαζό όνειρο...ξεγεννούσα την αδερφή μου!!!!!ήμαρτον!!!

Αυτό σημαίνει ότι τη βοήθησες να βγάλει ένα βάρος από πάνω της ή να ξεπεράσει κάποιες δυσκολίες.

μίλησα με φούμπι κ έχετε όλες χαιρετισμούς κ τα χρόνια της πολλά!!!!

Ευχαριστούμε να της πεις κι από μας χρόνια πολλά.

Εβιρι καλή προσαρμογή ξανά στην Γερμανία και κράτησε μέσα στην καρδιά σου τις όμορφες στιγμές που πέρασες αγκαλιά με όλη σου ητν οικογένεια μέχρι να έρθει η στιγμή να ανταμώσετε ξανά!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική.

Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcTM-yEu7ZVobJe0_mHPvbHws1VKvs1oAU8tlh-6gJg_oiECNBEm

Χριστός Ανέστη!

Ελπίζω να περάσατε όλες τέλεια!

Εμείς περάσαμε πολύ καλά. Το Σάββατο κάναμε επιτέλους Ανάσταση με την Λουκία ξύπνια!

Την Κυριακή πήγαμε Χαλκιδική στους νονούς της και ψήσαμε, και φυσικά η Λ. ευχαριστήθηκε παιχνίδι!!!

Την Δευτέρα ψήσαμε και πάλι στους δικούς μου.

Σήμερα τρώμε φρικασέ!

Ελένη να χαίρεσαι τους γονείς σου γερούς για πολλά χρόνια κ να τους δίνεις χαρές!!!!!!

Ευχαριστώ Φέφη, κι εσύ να χαίρεσαι τον μπαμπά σου!

εσείς ποιά οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε στα παιδάκια σας;

Εγώ της παίρνω παιδική και βάζω ελάχιστη!

χθες είδα ένα χαζό όνειρο...ξεγεννούσα την αδερφή μου!!!!!ήμαρτον!!!

Είναι πολύ καλό!!! Της φεύγει ένα μεγάλο βάρος!

φταίει που έφαγα βραδιάτικα μαγειρίτσα!!!!κ μετά σαλάτα του σεφ κ μετά μιλφέιγ!!!!μήπως το παράκανα;;;;;για βράδυ;;;;;

Άντε καλέ.... Ιδέα σου!!!!:D:D

μίλησα με φούμπι κ έχετε όλες χαιρετισμούς κ τα χρόνια της πολλά!!!! είναι καλά, βολτάρει τα πρωινά στην παραλία με τα παιδιά!!!!!!!

μάκια σε όλες!

Ευχαριστούμε πολύ!

Δωρα να χαίρεσαι τον Ραφαήλ και να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

πού είστε καλές μου μαγείρισσες;

μίλησα με μανούλα κ της ζήτησα παστίτσιο μέσα στην εβδομάδα, για τον φέφο, μιας κ εγώ έχω αποθεματικό να πορευτώ από τα λαμπριάτικα!

δεν έχω καμιά όρεξη για μαγείρεμα!

ηλιαχτίδα μια από τα ίδια!

εβιράκο μου, είναι πολύ μπούρου μπούρου η θυγατέρα μου! αλλά κ λάμοξ!!!!!

λαμόγιο! προσπαθεί με ψευτόκλαμα να με χειριστεί!!!!!

αγγελικούλα εμείς τώρα ξεκινήσαμε να τα βουρτσίζουμε σωστά, γιατί πριν παίζαμε!

αλλά είπα στον φέφο κ μου πήρε από φαρμακείο μια οδοντόκρεμα φρέζυ ντερμ παιδική. φαντάζομαι χωρίς φθόριο.

τα σιροπάκια της φέρνουν υπνηλία!!!!

από τη γιαγιά της σήμερα ζητούσε κουλαρήκια!!!!!"έχει κ η μανούλα μου κουλαρήκια"!! λες κ τα φοράω συχνά....

Link to comment
Share on other sites

ελένη μου τελικά δεν μου είπες ποιά παιδική οδοντόκρεμα της αγοράζεις!!!

φρικασέ έκανε μια ζωή η μάνα μου την 2η ή τρίτη μέρα του πάσχα, όταν ήμανε ελεύθερη!

όσο για το βάρος που την βοηθάω την αδερφή μου...την έχω συνέχεια στο νου μου, στην προσευχή μου, μιλάμε συνέχεια στο τηλέφωνο....αλλά ακόμα είναι σε κατάσταση .......που δεν μπορώ να την αποδώσω με λόγια! στα όριά της!!!!!

θέλω να πάω να την βοηθήσω, αλλά πότε;

περιστεράκι μου τί κάνατε με το θέμα νονός;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και χρονια πολλα και απο μενα,χριστος ανεστη!!!!Εμεις ειμαστε καλα(αν εξαιρεσουμε τον βηχα του Α και της Μ)Πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες κουμπαροι θειοι ξαδερφια χαμος γινοτανε,εγω φουσκωσα αποτομα και εχω γινει δυσκίνητη απο τωρα..Κατα τα αλλα σημερα μπηκαμε παλι σε μια σειρα σιγα-σιγα να ηρεμισουμε λιγο...Και για να μην ξεφευγω απο το θεμα μαγειρευω φασολακια γιατι 3μερες τρωμε μονο κρεας μπουχτησα πια...φιλια σε ολες


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...