Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ελένη, ξεκίνησαν οι αρβύλα με ντοκυμαντέρ για τα βασσανιστήρια των ζώων, σε συνθήκες άθλιες, εξοργιστικές, ανατριχιαστικές...πώς τα χειρίζονται γδέρνουν ζωντανά, πώς καίνε το δέρμα τους, πειράματα, εκτροφή σε στοίβαξη, ζωοτροφές σέσε μέσα......εμετικά. παθαίνεις σοκ. αηδιάζεις το είναι σου επειδή τρως κρέας κ αναγκάζονται ζωάκια να τρώνε αβέρτα κουβέρτα ορμόνες για να κατεβάσουν γάλα, για να παχύνουν παρά φύση για κρέας βαρύ κ πολύ......κ.ο.κ.

όλα καλά μέχρι εκεί. το πήγαινε στην αλαζονεία του ανθρώπου, στο βιασμό της φύσης...νταξ...στο τέλος το έσεσε με την προβολη του κρισναμούτι ...θεοσοφιστής!!!!!για την ειρήνη τάχαμου!!!!!!!

έλα ρε φίλε. δηλαδή, είμαι στα 36 μου, ΑΦΟΥ!!!!!!κ όμως σκέφτομαι δηλαδή.

δεν τρώω αμάσητο, επειδή.

τρώω κουτόχορτο, αλλά όχι αμάσητο!!!!

αυτή ήταν η δική μου οπτική.

η Αγγελικούλα στέλνει τις ευχές της να περάσουμε όλες καλή Ανάσταση!!!!!τώρα θα είναι ήδη Γιάννενα!

κόρες περνάμε δύσκολα. το νινί διαμαρτύρεται, η αδερφή μου λυγίζει κ εγώ είμαι με καταρροή μεγαλύτερη από τις πρώτες μέρες, όπως κ η σύσα. δηλαδή έλεος!

θα ήθελα να είμαι δίπλα της τώρα, χθες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ελένη, ξεκίνησαν οι αρβύλα με ντοκυμαντέρ για τα βασσανιστήρια των ζώων, σε συνθήκες άθλιες, εξοργιστικές, ανατριχιαστικές...πώς τα χειρίζονται γδέρνουν ζωντανά, πώς καίνε το δέρμα τους, πειράματα, εκτροφή σε στοίβαξη, ζωοτροφές σέσε μέσα......εμετικά. παθαίνεις σοκ. αηδιάζεις το είναι σου επειδή τρως κρέας κ αναγκάζονται ζωάκια να τρώνε αβέρτα κουβέρτα ορμόνες για να κατεβάσουν γάλα, για να παχύνουν παρά φύση για κρέας βαρύ κ πολύ......κ.ο.κ.

όλα καλά μέχρι εκεί. το πήγαινε στην αλαζονεία του ανθρώπου, στο βιασμό της φύσης...νταξ...στο τέλος το έσεσε με την προβολη του κρισναμούτι ...θεοσοφιστής!!!!!για την ειρήνη τάχαμου!!!!!!!

έλα ρε φίλε. δηλαδή, είμαι στα 36 μου, ΑΦΟΥ!!!!!!κ όμως σκέφτομαι δηλαδή.

δεν τρώω αμάσητο, επειδή.

τρώω κουτόχορτο, αλλά όχι αμάσητο!!!!

αυτή ήταν η δική μου οπτική.

η Αγγελικούλα στέλνει τις ευχές της να περάσουμε όλες καλή Ανάσταση!!!!!τώρα θα είναι ήδη Γιάννενα!

κόρες περνάμε δύσκολα. το νινί διαμαρτύρεται, η αδερφή μου λυγίζει κ εγώ είμαι με καταρροή μεγαλύτερη από τις πρώτες μέρες, όπως κ η σύσα. δηλαδή έλεος!

θα ήθελα να είμαι δίπλα της τώρα, χθες!!!!

Kαι τι ηθελαν να πουν δηλαδη να μην τρωμε κρεας?

Λογω της μαζικης παραγωγης κλπ?? αυτα τα ξεραμε και πριν...

Φεφη τωρα θα ξεκουραστεις και θα σου περασουν ολα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη μεγαλη παρασκευη.

Μια μερα ακομα και αυριο βραδακι θα ειμαστε στην μανουλιτσα μου..:P

Ο θησαυρος μας ειναι πολυ καλυτερα...δεν εχει καθολου πυρετο,απο προχθες το μεσημερι και αποψε κοιμηθηκαμε καλα σε σχεση με το μεσημερι που δεν μπορουσε να κοιμηθει καλα λογο μπουκωματος.

Βεβαια ακομα εχει φλεμματα και μπουκωμα,αλλα σαφως ειναι καλυτερα.

Εντωμεταξυ ο μικρος κοιμαται ακομα...απο τις 9μιση το βραδυ!!!!!!!!

Σημερα δεν θα μαγειρεψω για μας καθωτη θα φαμε αλαδωτο....μεγαλη Παρασκευη...ειναι.

Ο θησαυρουλης θα φαει μοσχαρακι με κριθαρακι.

Θα παμε στον επιταφειο μολις φαει τα φρουτακια του ο θησαυρος και το βραδυ ξανα...για την περιφορα.

Φεφουλα μου γλυκια,ευχομαι στην ζωη σου τα μονα δυσκολα που θα περνας να ειναι τετοιου τυπου....κρυολογήματα και μονο....!!!!!!!

Παρε αγκαλιτσα τον αντρουλη σου και το κοριτσακι σας και χαμογελα!!!!!!!

Σε φιλω γλυκα.

Φιλια πολλα σε ολες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Επιτέλους κατάφερα να μπω!

Για σήμερα το μενού εχει κουλουρια και τα σχετικά, και αν προλάβω θα κάνω λίγο κριθαράκι αλάδωτο με μανιτάρια!

Ευχομαι καλή Ανάσταση σε όλους και υγεία!

Καλά να περάσετε όπου κι αν είστε!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια,σημερα θα φαμε μακαρονακι κοφτο σαν σαλατα!

εχθες καναμε κ τα τσουρεκια μας(ο Γ. τα εκανε) κ εγιναν τελεια!η συνταγη του Παρλιαρου τελικα για μας ειναι εγκυηση!!η μαμα μου μας εβαψε κ αυγα κ του χρονου μας τονισε πως θα τα βαψει παρεα με τον αστρουμφουλη χιχιχιχι!!!!μας βοηθησε στο καθαρισμα του σπιτιου,στρωσαμε κ τα πασχαλινα μας για να ειναι ετοιμο κ σημερα Μ.Παρασκευη να μην κανουμε τιποτα..

η μερα σημερα ειναι μελαγχολικη,οπως της αρμοζει...θα περιμενω τον καλο μου για να με παει να προσκυνησω τον Χριστουλη...δεν θα παω ομωςστην περιφορα,αλλα ευχομαι πρωτα ο Θεος του χρονου να μαστε αγκαλια με το αγορακι μου κ να του γνωρισω τα ηθη κ εθιμα του χωριου μου,της μερας αυτης!

σας φιλω ολες,περαστικα στα παιδακια σας!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια θελω τα φωτα σας και ειδικα της Φεφης που ειναι και δικηγορος!

Εχουμε ενα προβλημα και δε ξερω τι να κανω! Μας ειχαν στειλει ενα γραμμα απο την εταιρεια του γκαζιου οτι χρωσταμε τον τελευταιο λογαριασμο και πρεπει να πληρωθει αμεσα! Εμεις ουδεποτε ειχαμε λαβει λογαριασμο, εκτος αν χαθηκε στο ταχυδρομειο! Ζητουσαν και πολλα λεφτα, τους παιρνουμε τηλ,λεμε ρε παιδια εμεις λογαριασμο δεν εχουμε δει! Μας λενε οκ θα στειλουμε καποιον να κοιταξει ποσο εχετε καψει απο το μετρητη για να σας υπολογισουμε ακριβως ποσα χρωστατε!

Περνανε οι μερες, ουτε λογαριασμος ουτε τιποτα, και αρχισαν να ερχονται γραμματα απο μια εταιρεια debt collectors δηλαδη οι δοσαδες που αναλαμβανουν να μαζεψουν χρεη! Παιρναμε γραμματα απειλητικα, του στυλ θα σπασουμε την πορτα και θα μπουμε και θα κλεισουμε το μετρητη για να διακοψουμε την παροχη γκαζιου στο σπιτι! Παιρνουμε τηλ, μας λενε αγνοηστε τα, ειναι αυτοματα (automated letters), και δεν απευθυνονται πρσωπικα σε σας!

Ερχεταιο λογαριασμος, τον πληρωνουμε ΑΜΕΣΑ, παρολο που ηταν καμπανια £450 δηλαδη περιπου 600 ευρω..

Συνεχιζουν οι δοσαδες να παιρνουν τηλεφωνα, να αφηνουν μηνυματα στον τηλεφωνητη, και να απειλουν με δικαστηριο!

Και λεω τωρα εγω. Εκτος απο το να παρουμε τηλεφωνο και να γινει της π@@ταν@ς, τι αλλο μπορουμε να κανουμε? Αξιζει να παμε σε δικαστηριο μονο και μονο για ψυχικη οδυνη? Υπαρχει περιπτωση να ζητησουμε αποζημιωση?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!καλη ανασταση σε ολες μας!!!!ευχομαι υγεια κ ευτυχια σε ολες τις οικογενειες!

οσες θα πατε στα χωρια σας(ή εχετε ηδη πατε) καλα να περασετε,καλο ταξιδι κ καλη κ ηρεμη επιστροφη!εμεις φυσικα φετος θα ειμαστε εδω να φυλαμε το καφε χιχιχιχι!

λοιπον σημερα θα φαμε γιγαντες!φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλη ανασταση να εχουμε.

Εμεις θα φυγουμε αποψε μετα την ανασταση....επιτελους!!!!!!!!

Σημερα κοινωνησαμε ολοι,τι μεγαλη ευλογια που ενιωσα.

Απο φαγητο,δεν θα μαγειρεψω,θα κανω τηγανιτες πατατες και σαλατουλα μαρουλι για μας και για τον θησαυρουλη μου μοσχαρι με λαχανικα.

Ευχομαι σε ολες ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ...να περασουμε ολοι υπεροχα.

Φιλια πολλα πολλα!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη ανασταση να εχουμε με υγεια και ευτυχια και οτι επιθυμει η καθεμια σας ξεχωριστα. οι εγκυουλες με το καλο να γεννησουν και οι υπολοιπες να χαιρομαστε τα μουμπουκια μας. εμεις μειναμε σπιτι, θα παει ο αντρας μου στην ανασταση. η μικρη ηδη κοιμηθηκε αγκαλια με την μπαμπαδα(λαμπαδα). αυριο θα φαμε στα πεθερικα και το απογευματακι εχουμε 2 γιορτες σε φιλικα σπιτια. μακια καλα να περασετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά με αγάπη, υγεία ό,τι επιθυμεί η κάθε μία από εμάς!

Χριστός Ανέστη! γιορτάζει ο μπαμπακούλης μου, σε λιγάκι θα ετοιμαστούμε να πάμε χωριό. η Σύσα με βήχα έντονο 2 βράδια τώρα! ακόμα λίγες μύξες...εμένα ματώνει η μύτη μου από το πολύ φύσα!

στην Ανάσταση δεν πήγαμε γιατί η μπουμπού μου ήθελε μαμούλα...

χθες το πρωί ευτυχώς κοινωνήσαμε τα κορίτσια!

πήγαμε κ μια βολτούλα στο ποτάμι κ στη γιαγιά μας!

Ελένη, φαντάζομαι ότι αν είστε ο.κ. με την πληρωμή του λογαριασμού θα υπάρχει απόδειξη πληρωμής. έτσι μπορείς σε γραμματεία προστασίας του καταναλωτή-κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων με ινκα να κάνεις μια γραπτή καταγγελία κ να την κοινοποιήσεις κ στην υπηρεσία γκαζιού.

με απλά λόγια, χωρίς χαρακτηρισμούς κ στο τέλος να επιφυλάσσεσαι παντός νομίμου δικαιώματός σου ως προς την προσβολή της προσωπικότητας κ της οικογενειακής σου γαλήνης κλτ. αυτό είναι αρκετό.

καλή μάσα!!!!!!

Δωράκι μου ευχαριστώ για την ευχή. μακάρι! του χρόνου τέτοια μέρα ο Ρ θα είναι περδίκι!!!!!η Άννα μανούλα κ η Άννια με 3 πιτσιρίκια!!!! κ οι καλές μου φίλες που θέλουν πιτσιρίκια επίσης θα είναι μανούλες...από την καρδιά μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγάπες μου!

Χριστός Ανέστη!Χρόνια πολλά σε όλα τα αγαπημένα μου κοριτσάκια,να είστε καλά με τις οικογένειές σας!Με το καλό να γεννηθούν τα νέα μπεμπάκια μας.Χρόνια πολλά στον μπαμπακούλη της Φέφης μας και σε όλους τους εορτάζοντες

Περάσαμε το πιο χαλαρό Πάσχα...ever!

Ανάσταση δεν πήγαμε,γιατί ο καιρός ήταν χάλια.

Σήμερα πήγαμε στο χωριό μας, ψήσαμε το αρνάκι μας στο φούρνο,κάναμε τις βολτούλες μας,κοιμηθήκαμε και επιστρέψαμε στη βάση μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια.

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά.

Επέστρεψα σήμερα στη Γερμανία και είμαι χώμα, λιώμα, πτώμα. Θα πάω νωρίς για ύπνο γιατί δεν αντέχω άλλη κούραση.

Τα λέμε από αύριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...