Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσια πριν λιγο γυρισα πολυ κοσμος στο ιατρειο και πολυ παλιοκαιρος εξω κρυο και καρεκλοποδαρα...Ολα καλα μας ειπε εχουμε εναν κοριτσαρο 220γραμμαρια :-D

με το καλό λοιπόν να έρθει κι άλλο κοριτσάκι στο σπίτι σας! Έτσι τώρα οι γυναίκες θα έχετε την πλειοψηφία στο σπίτι!!!!;)

Χθες πηγαμε εκκλησια το απογευμα,ηταν πολυ ωραια....

ενταξει,γυρισαμε ολο το ναο με τον θησαυρο.....αλλα τι να κανει το παιδι που βαριοταν,ηθελε να κανει μια μικρη εξερευνηση!!!!:mrgreen:

ναι μωρέ το παιδί, ήθελε να τσεκάρει αν έίναι όλα έτοιμα για τον επιτάφιο μεθαύριο!!!!

Αφηστε που ειμαι χωρις καφε,ουτε που θυμαμαι απο ποτε,λογο νηστειας και δεν ειμαι καλα....

Θελω καφε!!!!!!

Χωρις γαλα δεν μπορω να τον πιω,οποτε το εχω ριξει στα τσαγακια......

Καλη ωρα.....

Ούτε κι εγώ μπορώ χωρίς γάλα στον καφέ. Αυτήν την εβδομάδα πίνω μόνο ελληνικό κι αυτό γιατί θα πάθω χοντρό στερητικό χωρίς καφέ!

Ξυπνησε το παιδι....φευγω...

Φιλια.

καλημερα καλημερα....βροχη και κρυοοοο και σημερα.και το πσχα ετσι θαναι. δεν με πειραζει καθολου, καλυτερα!!!ελπιζω τα αρρωστουλικα ναναι καλα , εμεις εχουμε λιγο βηχα ακομη αλλα το παλευουμε.και μας ο νονος ακομη...σημερα θα παμε σε μια φιλη γι καφε που εχω καιρο να την δω. αυριο μαλλον θα βγω για κατι μικροδωρακια. και εγω μαλλον θα δουλευω μεγαλη παρασκευη, αν δεν αλλαξει γνωμη ο αφεντικος μεχρι τοτε. χθες η κορη μου επαιζε μενα ντουλάπι και εσφιξε το χερι της καθως το εκλεινε. στην αρχη εκλαιγε απαρηγορητη αλλα μετα τα εβαλε με το ντουλαπι:τουλαπι φυγεις. αλλο πιτι πας!!!!!

Χαχαχαχα! Εμένα ο δικός μου όταν χτυπάει κάπου μετά γυρνάει και το δέρνει! Δηλαδή με το ντουλάπι θα έλεγε ντα ντα και θα το έδερνε! Λες και φταίει το ντουλάπι που είναι αυτός ζουζούνι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τελικα το θησαυρακι μου ανεβασε παλι πυρετο....38,3.

Βεβαια ηταν αρκετα ευδιαθετος και επαιζε,αλλα δεν ειχε πολυ ορεξη για φαγητο....αν κι εφαγε καλα και τα 3 μεχρι στιγμης γευματα....(γαλα-φρουτα-φαγητο...)...εκανε και 2 μικρο εμετους τιγκα στο φλεμα.

Τωρα που το καλοσκεφτομαι...το παιδι πηρε 2η φορα αντιβιωση το πρωι...

ε,νομιζω οτι παρα ειναι νωρις να τον πιασει.

Το βραδυ που θα παρει την τριτη δοση μαλλον θα αρχισει να δρα καλυτερα το φαρμακο.

Σημερα ηρθε το δεμα των νονών-θειων....

Ο θησαυρος ξετρελαθηκε!!!!!Δεν χορταινε να φοραει τα καινουρια παπουτσακια του....εβαλε και το δερματινο μπουφαν και εκανε βολτα σε ολο το σπιτι....πηγαινε στον καθρεφτη και γυαλιζοταν,ο κοκετης μου!!!!!!

Στα φαγωσιμα σοκολατοειδη,ουτε βλεφαρο δεν εριξε....αλλα με τα ρουχα και κυριως τα παπουτσια,εφαγε τρελο κολλημα!!!!!!!

Ααααχ το αντρακι μου μεγαλωσε και φερεται σαν παιδακι πια....!!!!

Σημερα ηθελα να παω εκκλησια αλλα.....ασε καλύτερα,δεν το ρισκαρω.....

Ας ειναι το παιδι καλα και θα παμε μεγαλη παρασκευη πρωι-βραδυ.

Και μιας και εκκλησια δεν παμε θα φτιαξω κι εγω ενα γλυκακι στον αντρουλη μου....Σαμαλι... που τρελαινετε!!!!!

Αφροδιτη,περαστικα στην μικρουλα.......τιποτα δεν θα ειναι...


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Αχ περιστεράκι μου! Η αγαπημένη μου γιαγιά καταγόταν απο τα μέρη σου και οταν έγραψες για τον τραχανά και τις χυλοπίτες που φτιάχνει η μαμά σου - αν θυμάμαι καλά- μου τη θυμησες. Ήμουν μικρη όταν πεθανε αλλά τη θυμάμαι που μας τα έφτιαχνε -δυστυχως δεν πρόλαβα να μάθω κι εγώ. Η μαμά μου (κόρη της) δεν...

Φέφη μου σ'ευχαριστω που με θεωρεις μέλος της παρέας. Το κακό ειναι οτι δεν κάνω κάτι ιδιαιτερο στη μαγειρικη, αν και μου αρέσει πολύ, γιαυτό και σας διαβαζω καθως η μαμά μου μαγειρευει καλύτερα από εμένα και δεν πολυθέλουν οι υπόλοιποι τη μαγειρική μου. Επιβληθηκα όμως κι εφτιαξα τσουρεκια και κουλουρια και παραδεχτηκαν ότι τους άρεσαν (για την ακριβεια, τα τσουρέκια τα εξαφάνισαν).

Τα λέμε.

Ανήκω κι εγώ σε αυτήν την κατηγορία των όχι και τόσων καλών ..... σεφ!!!!!! Και φυσικά εισαι μέλος της παρέας!

η γνώμη μου για το θέμα είναι ότι ο πόλεμος ξεκινάει εκεί όπου υπάρχει χρήμα να μοιραστεί!!! είτε σε μορφή ενέργειας, πετρέλαιο, φυσικό αέριο, ήλιος, αέρας....είτε η γεωγραφική θέση ευνοεί τον έλεγχο εμπορικών συναλλαγών κ όχι μόνο!!!!

κατά τα άλλα, η ιστορία έδειξε πολλά παραδείγματα ουκρανία, ιράκ, αφγανιστάν, αίγυπτος, συρία, λιβύη, προσεχώς κύπρος ή ελλάδα; προσέυχομαι να μην είμαστε ούτε η ελλάδα ούτε η κύπρος στο στόχαστρο των αρπακτικών, αν κ τα πράγματα δείχνουν προς το αντίθετο!!!!

το αν πιστεύω στο να πάρουμε την αγιά σοφιά, τους ελ, τις προφητείες με τις ερμηνείες που τους έδωσαν κάποιοι...

πιστεύω στον Θεό μου κ πιστεύω στην Ελλάδα κ πιστεύω στην οικογένειά μου με την ευρεία έννοια!!!!!το τρίπτυχο που τόσο φανατικά αποδοκιμάζουν όσοι δεν ασχολούνται.

αλλά κ άλλες να ήταν οι απόψεις μου...αφού δεν με ενδιαφέρει κάποιο θέμα ή έχω διαφορετική άποψη, γράφοντας απλά την άποψή μου, τη διαφοροποίησή μου, νομίζω ότι θα εξαντλούσα την τοποθέτησή μου επ' αυτού.

όλα τα άλλα είναι σως για να γλιστράει!!!!!

κ τα ειρωνικά μηνύματα...εκ πείρας λόγω πολλών καρτών στο παρελθόν στο φόρουμ δίπλα, δεν σε κάνουν κορμάρα ούτε θεά, σε απογυμνώνουν από τις αδυναμίες σου!!!!!

αυτά! πάλι με έπιασε η πολυλογία μου!

με κάλυψες Φέφι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Δώρα κράτησέ τον καλύτερα σπίτι, να γίνει γρήγορα καλά ο γαμπρούλης μου. με γειά τα παπά κ το δερμάτινο!

κ ό,τι θα σας έλεγα για το χθεσινό ντοκυμαντέρ των αρβύλα για τα ζώα...

να πω απλά ότι αποφάσισα να μην αγοράσω ποτέ ξανά δερμάτινο πανωφόρι, τσάντα, ζώνη, πορτοφόλι. για παπούτσια το σκέφτομαι.

το τί περνούν τα καημένα για να είμαστε εμείς δήθεν ανώτεροι!!!

άσε τα πειράματα!

άσε η κρεατοπαραγωγή

η γαλακτοπαραγωγή

τί ψυχή θα παραδώσουμε;;;;;

χθες έφριξα!!!!!

μέχρι χθες κοιμόμουν τον ύπνο της εκούσιας άγνοιας! βολεύει!

πρέπει όλοι μας να σκεφτούμε λογικά σχετικά με την κατανάλωση κρέατος, με τα προϊόντα ένδυσης από ζώα, γούνες, γουνάκια κλπ, δερμάτινα αξεσουάρ για σπίτι, αυτοκίνητο...έλεος με την αλαζονεία μας!

κ λίγα είπα σε σχέση με όσα νιώθω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βλέπω αντέννα κ έχει για τα ζώα κ ταπειράματα...:mad::(:cry:

είμαστε τόσο άψυχοι;;;;;;;:confused:

Δεν τόλμησα να το δω. Θα αρρώσταινα σίγουρα!

Γεια σας κοριτσακια.

Σημερα δεν μπορουσα να μπω στο καφε μας.

Αφηστε,ειμαι να σκασω.....

Ο θησαυρουλης μου εχει ωτιτιδα!!!!!!!!!

Ηταν μια χαρα μεχρι και τις πρωτες πρωινες ωρες...

μετα αρχισε με μπουκωμα και ανεβασε ενα ωραιοτατο 40αρη....

ξεκινήσαμε αντιβιωση.

Το καλο...(:rolleyes:) ειναι οτι το προλαβαμε απο την πρωτη μερα κι ετσι πιστευω

οτι δεν θα ταλαιπωρεθει πολυ το καμαρι μου.

Αυριο θα ειναι καλυτερα μου ειπε η παιδιατρος.....

για να δουμε....:roll:

περαστικά στον θησαυρούλη σας Δωράκι μου! Αφού τον ξεκίνησες αντιβίωση αμέσως δεν θα ταλαιπωρηθεί το παιδί.

Σας φιλω κοριτσαρες μου.

Nai,τρελαίνετε για τραχανα!!!!!!!

Οποτε κι εγω του τον δινω με χαρα!!!!:-D:wink:

κι εγώ τρελαίνομαι για τραχανά όπως και ο γιός μου!

βρε κοριτσια σημερα ειμαι μεσα στα νευρα....αδιαθετησα 25μαρτιου κ επειδη εχω μεγαλο κυκλο ειναι να αδιαθετησω γυρω στις 25 απριλιου..σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου μου και το μεσημερι χωρις πονους χωρις τιποτα μονο πρηξιμο στη κοιλια οταν σκουπιστηκα ειχα καφεκοκκινο κ τωρα μονο καφε στο σκουπισμα....δεν ειναι παντως ωορηξια γιατι την παρασκευη με ειπε ο γιατρος η ωορηξια εγινε..τι σκ@τ@ μπορει να ειναι..πηρα το γιατρο κ με ειπε μπορει να μικρυνε ο κυκλος που δεν νομιζω γιατι την προηγ.εβδομαδα τελειωσα μπορει ανωμαλια του κυκλου η μπορει εμφυτευση πραγμα δυσκολο γιατι ειναι πολυ νωρις...τεσπα ας ελπιζω αυριο να φυγουν εκτος αν επαθα τραχηλιτιδα που εχει 2 χρονια να μου ξανασυμβει...κ αν ξαναδιαθετησω τσαμπα 50 μερες νηστειας εγω ποτε θα κοινωνησω ουφφφφ

δεν πειράζει κοριτσάκι μου! Η πρόθεση μετράει!

καλημερα καλημερα. τι κανετε???επιτελους βγηκε ο ηλιος αν και κανει κρυο παλι. χθες πηγαμε σε μια φιλη για καφεδακι αλλα μας βγηκε ξινο γιατι το αφροδιτομωρο χτυοησε με την γωνια ενος βιβλιου. χτυπησε αρκετα στο αριστερο ματι. εξωτερικα εχει μεινει ενα μικρο σημαδακι αλλα ειναι κοκκινο και μεσα.χθες πιο πολυ σημ λιγοτερο.τι ναναι αυτο???δεν κοιμηθηκε καθολου καλα αποψε!!!αν δεν εχει φυγει, θα την παω οφθαλμιατρο το απογευμα.φεφη ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα.δωρακι περαστικα σας.χρυσοβαλαντω ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.καλημερα σε ολα τα ομορφα μαγειροκοριτσα, θα προσπαθησω να μπω και αργοτερα

Μάλλον σταγονίτσες θα σας δώσει ο γιατρός και θα περάσει. Αυτά τα χτυπήματα είναι επιπόλαια!

αυγά θα βάψει η μάνα... τσουρέκια έχει πολύ νόστιμα ο φούρνος - εμ τί, κλέφτες θα γίνουν ????? :-D Αγγελικούλα σε πειράζω !!!!!!! Φιλάκια και περαστικά στον ανηψιό σου ... μα καλά, έσχισε το γόνατό του το παιδί ??? :(

Δεν θυμάμαι τπτς άλλο, φιλάκια !

Μεταξάκι μου δεν έσκισε απλώς το γόνατό του. καταρχήν να σας διευκρινήσω πως ο ανηψιός του άντρα μου είναι 28 χρονών και τον χτύπησε ένα αυτοκίνητο που προσπαθούσε να ξεπαρκάρει. Εκείνος οδηγούσε την μηχανή του και τον έριξε και έσπασε άσχημα το γόνατό του.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

να πω ότι ο Κρισναμούτι που πρόβαλαν στο τέλος είναι Θεοσοφιστής....το πήγαν αλλού στο τέλος!

στην αρχή το σοκ για να καθηλώσουν...κ στο τέλος ό,τι ήθελαν να πουν...λέω εγώ!

πάντως από το χθεσινό κράτησα τον γολγοθά των ζώων! αμαρτία!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θησαυρακι μου ανεβασε παλι πυρετο....38,3.

Βεβαια ηταν αρκετα ευδιαθετος και επαιζε,αλλα δεν ειχε πολυ ορεξη για φαγητο....αν κι εφαγε καλα και τα 3 μεχρι στιγμης γευματα....(γαλα-φρουτα-φαγητο...)...εκανε και 2 μικρο εμετους τιγκα στο φλεμα.

Τωρα που το καλοσκεφτομαι...το παιδι πηρε 2η φορα αντιβιωση το πρωι...

ε,νομιζω οτι παρα ειναι νωρις να τον πιασει.

Το βραδυ που θα παρει την τριτη δοση μαλλον θα αρχισει να δρα καλυτερα το φαρμακο.

Ακριβώς Δωράκι, μετά την 3η φορά φαίνονται τα αποτελέσματα της αντιβίωσης!

Σημερα ηρθε το δεμα των νονών-θειων....

Ο θησαυρος ξετρελαθηκε!!!!!Δεν χορταινε να φοραει τα καινουρια παπουτσακια του....εβαλε και το δερματινο μπουφαν και εκανε βολτα σε ολο το σπιτι....πηγαινε στον καθρεφτη και γυαλιζοταν,ο κοκετης μου!!!!!!

Στα φαγωσιμα σοκολατοειδη,ουτε βλεφαρο δεν εριξε....αλλα με τα ρουχα και κυριως τα παπουτσια,εφαγε τρελο κολλημα!!!!!!!

Ααααχ το αντρακι μου μεγαλωσε και φερεται σαν παιδακι πια....!!!!

Σωστό μοντέλο το αντράκι σου!!!!!

Σημερα ηθελα να παω εκκλησια αλλα.....ασε καλύτερα,δεν το ρισκαρω.....

Ας ειναι το παιδι καλα και θα παμε μεγαλη παρασκευη πρωι-βραδυ.

Και μιας και εκκλησια δεν παμε θα φτιαξω κι εγω ενα γλυκακι στον αντρουλη μου....Σαμαλι... που τρελαινετε!!!!!

Αφροδιτη,περαστικα στην μικρουλα.......τιποτα δεν θα ειναι...

Σήμερα τρώμε μελιτζάνες κοκκινιστές στην κατσαρόλα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλα με αυτο το χθεσινο στους αρβυλα...

επαθα σοκ!!!!Δεν μπορεσα να δω ολες τις εικονες.....εκλεινα τα ματια μου......

δεν αντεχα να βλεπω να γδερνουν ζωντανα τα καημενα τα ζωακια...κ πολλα αλλα......

Κρίμα τις ψυχουλες!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

πόσο τυχαίο όμως ήταν ότι μετά τα σοκαριστικά βασσανιστήρια πρόβαλαν τον κρισναμούτι;

πού είσαι εβίρι μου να αναρωτηθούμε παρέα!!!!!

δηλαδή με άλλον τρόπο δεν μπορούσαν να μας δηλώσουν τη .............διαφορετικότητά τους; κ μας τον πρόβαλαν ως το μόνο σκεπτόμενο, απλά, απλοϊκά, έυπεπτα!

τσου ρε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γειά σου ελένη!

δεν αξίζει τον κόπο να σου μεταφέρω τη χαζομάρα που μας δέρνει εδώ στην ελλάδα!

τρώμε κουτόχορτο, αλλά όχι κ τόσο!

χθες έκανα θαλασσινά με πένες. για το μικρό μου έκανα τραχανά για βράδυ, έφαγε λίγο. όλο το απόγευμα μέχρι κ το βράδυ έπαιζε η μπάρμπυ σχολείο για πριγκίπισσες!

ήρθε ο νονούλης της κ της έφερε τη λαμπάντα! κ το σοκολατένιο αβγό της ντόρας που είχε ένα μπρελοκ με ατζέντα!!!! κοιμηθήκαμε μαζί με το μπρελόκ, με την τσάντα μας, με ένα γαμήλιο προσκλητήριο, με το πόνυ μας, με τη μελισσούλα από τη λαμπάντα του σχολείου (την ξεκόλλησε), γενικώς κοιμάται με την προίκα της!!!!!!

σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα. αύριο άλλωστε τελειώνει η αντιβίωση!

το παιδί δεν βλέπω να έχει βελτιωθεί ως προς το βήχα. ελάχιστες μύξες έχει, αλλά όταν βήχει ακούγονται τα μέσα της! θα πάρω αργότερα την παιδίατρο, γιατί σήμερα πέρασαν 6 μέρες από το σιρόπι όπως μας είπε.

οι υπόλοιπες πού βόσκετε; γιατί τόση ησυχία;

καλημέρα όλη μέρα. λίγες ώρες μέχρι να σχολάσω...

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι μου δεν έσκισε απλώς το γόνατό του. καταρχήν να σας διευκρινήσω πως ο ανηψιός του άντρα μου είναι 28 χρονών και τον χτύπησε ένα αυτοκίνητο που προσπαθούσε να ξεπαρκάρει. Εκείνος οδηγούσε την μηχανή του και τον έριξε και έσπασε άσχημα το γόνατό του.

Πω πω το παληκάρι τί έπαθε ! Περαστικά του, καλή ανάρρωση ! Σύνηθες πάντως οι οδηγοί αυτοκινήτων να μην προσέχουν τους μοτοσικλετιστές !:(

Σήμερα τρώμε μελιτζάνες κοκκινιστές στην κατσαρόλα!

Ωραίο φαγάκι ! Μιαμ μιαμ...

Καλημέρα !

Δωράκι,

Ελπίζω το παιδί πλέον να είναι καλύτερα και απύρετο ο μπούκλας σου !:-D

Αφροδίτη,

Περιμένουμε νέα από τον γιατρό για το ματάκι του παιδιού ! Τη νύφη μου και τα μάτια σας !!! :cool:

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρονάδα με σάλτσα....

Τα τέκνα μου έχουν πάει ήδη στον παππού και την γιαγιά, θα τα παραλάβουμε το απόγευμα...:roll: αυτάαααα !

Φιλάκια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγγελικούλα λατρευω τις μελιτζάνες- τι μου κάνεις τώρα!

Εμεις θα φύγουμε σήμερα για το χωριο του μπαμπα μας οπότε θα ήθελα να ευχηθω σε όλες σας Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση με υγεια πάνω από όλα σε εσας και τις οικογένειές σας.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σου ελένη!

δεν αξίζει τον κόπο να σου μεταφέρω τη χαζομάρα που μας δέρνει εδώ στην ελλάδα!

τρώμε κουτόχορτο, αλλά όχι κ τόσο!

χθες έκανα θαλασσινά με πένες. για το μικρό μου έκανα τραχανά για βράδυ, έφαγε λίγο. όλο το απόγευμα μέχρι κ το βράδυ έπαιζε η μπάρμπυ σχολείο για πριγκίπισσες!

ήρθε ο νονούλης της κ της έφερε τη λαμπάντα! κ το σοκολατένιο αβγό της ντόρας που είχε ένα μπρελοκ με ατζέντα!!!! κοιμηθήκαμε μαζί με το μπρελόκ, με την τσάντα μας, με ένα γαμήλιο προσκλητήριο, με το πόνυ μας, με τη μελισσούλα από τη λαμπάντα του σχολείου (την ξεκόλλησε), γενικώς κοιμάται με την προίκα της!!!!!!

σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα. αύριο άλλωστε τελειώνει η αντιβίωση!

το παιδί δεν βλέπω να έχει βελτιωθεί ως προς το βήχα. ελάχιστες μύξες έχει, αλλά όταν βήχει ακούγονται τα μέσα της! θα πάρω αργότερα την παιδίατρο, γιατί σήμερα πέρασαν 6 μέρες από το σιρόπι όπως μας είπε.

οι υπόλοιπες πού βόσκετε; γιατί τόση ησυχία;

καλημέρα όλη μέρα. λίγες ώρες μέχρι να σχολάσω...

Eπιτελους ξεκολλησε το παρεντς!

Φεφη μου για το βηχα , απο οτι μου λενε εδω οι γιατροι τα σιροπια δεν κανουν τιποτα! Απλα σου μαλακωνουν το λαιμο. Το καλυτερο ειναι να βγαζει τα φλεμματα για να "καθαριζει", ο βηχας θα φυγει δυσκολα...

Το καλυτερο σιροπι που καπως κατι κανει το εχω ξαναγραψει ειναι της Απιβιτα το βιολογικο ..Σε ασπρη συσκευασια με ροζ γραμματα. Δυναμωνει το ανοσοποιητικο και γινεσαι περδικι σε χρονο ντε τε! Τα αλλα στυλ Χολεντυλ τα εχουμε παρει οικογενειακως και τιποτα δεν κανανε. Δοκιμασε το αν θελεις, ρωτα και το γιατρο αλλα γενικως ο βηχας θελει χρονο για να καθαρισει..!

Για το Αρβυλα αν δε βαριεσαι πες, θελω να μαθαινω τι γινεται...Εγω ζω με το ενα ποδι εδω κ το αλλο εκει !


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...