Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα.

Σημερα εχει ηλιο...αλλα φυσαει!!!:rolleyes:

Ο θησαυρος μου ξυπνησε απυρετος (και την νυχτα εκανε μονο ενα 37,5) αλλα εχει τρομερο μπουκωμα.Να δω πως θα αποφυγουμε τους εμετους...:confused:

Ευτυχως πηρε την αντιβιωση και μαλλον το προλαβαμε!!!!!

Εγω εκανα κουλουρακια σημερα,του Παρλιαρου συνταγη.Μοσχομύρισε το σπιτι,αλλα δεν θα δοκιμάσω......μετα την ανασταση μαζι με τα τσουρεκια.Ελπιζω να γιναν τοσο νοστιμα οσο φενονται!!!

Για σημερα θα κανω κοτοσουπα για το αγορακι μου και εμεις θα φαμε αλαδωτο.......Πατατες βραστες με κρεμυδακι-πιπερια-και σος μουσταρδας...(νηστίσιμης Αννα...;):lol:)

Καντυ τι εχει το παιδι και εκανε εμετο;

Φεφη,η Συσα με τον βηχα δεν κανει εμετους;Εχει ορεξη,τρωει;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερουδια!!!!!σημερα θα φαμε γιγαντες,πω πω μου αρεσουν τρελλα κ ηδη αρχισα να πειναω...ρε κοριτσια απο την ωρα που μπηκα στο 3τριμηνο μιλαμε για τρελλη πεινα,η κοιλια μου μονιμα γουργουριζει!!!!!!κ οχι τιποτα αλλο ουτε να τρωω οτι θελω αλλα κ οσο θελω κανει μαμωτο μου!!!!!σκεφτομαι πως αν δεν ακολουθουσα την διατροφη θα βαζα 200κιλα στανταρ!!!!!!!!!!!

Χρυσα το χω παθει κ εγω κ ηταν αλλαγη του κυκλου απο τον καιρο,παρ'ολα αυτα δες το κ αν ειναι κλεισε ενα ραντεβου στον γιατρο να σε δει!ευχομαι η μανουλα να γινει εντελως καλα...

Δωρακι μου περαστικα σας,αντε μωρε να φυγουν οι σκ@τοιωσεις!!!

Εβιρι σε ευχαριστω για την απαντηση,σεβομαι την αποψη σου.

φιλακια πολλα κοριτσακια!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο love4four viewpost.gif

Είσαι το άλλο μου μισό !!!!:rolleyes:

είμαι, είμαι!:tongue:

Κι εμείς ζήσαμε το δράμα μας το πρωϊνό. Πολύ αμφιβάλλω ότι ο Ν ΔΕΝ έκανε εμετό στο σχολικό, αλλά δεν τολμάω να πάρω και τηλ....

Αύριο παππούς/γιαγιά και την Τρίτη έχω άδεια εγώ...λέμε να κατέβουμε στο χωριό αλλά Μ. Σάββατο πρώτα ο Θεός. Μακάρι να φτιάξει λίγο ο καιρός να χαρούν τα παιδιά στην εξοχή !

όλα να έρθουν βολικά. για το άλλο...αγ.πν. κλείσαμε έτσι; αν σε βολεύει κ σένα το κάνουμε τετραήμερο!!!!τί λες; από τώρα το σκέφτομαι!:wink:

Φιλενάδα,

Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρουμε ...

:(:(:(

μόλις προχθές με πήρε η κουνιάδα μου τηλέφωνο από Καλαμάτα city και μου είπε ότι κανόνισαν την βάφτιση του μικρού ξέρεις πότε ?????

21 Μαΐου ανήμερα Αγ. Κων/νου και Ελένης, πέφτει και Δευτέρα ...φασκελο-κουκούλωσ' τα που λέμε ! όπερ σημαίνει ότι έχουμε έξοδα για το 3ήμερο διαμονή - δώρο (καλό εννοείται) για την βάπτιση... και του Αγ. Πνεύματος είναι πολύ κοντά γμτ...

πες μου τί κ πώς κ θα το κάνω, αρκεί να πεις ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!;)

Δεν το αποκλείω απλά το βλέπω λίγο χλωμό.... υγεία να έχουμε να δούμε αν θα μπορέσουμε να τα καταφέρουμε !

Πού θα μου πας εσύ όμως ! Δεν θα μου ξεφύγεις ! Θα ξανάρθω Ζήκο !

να ξανάρθεις! λες κ ήρθες!

όλο λόγια! πότε θα τα καταφέρουμε;;;;;;;;

Καλημερα.

Σημερα εχει ηλιο...αλλα φυσαει!!!:rolleyes:

κ εδώ. πολλή υγρασία!

Ο θησαυρος μου ξυπνησε απυρετος (και την νυχτα εκανε μονο ενα 37,5) αλλα εχει τρομερο μπουκωμα.Να δω πως θα αποφυγουμε τους εμετους...:confused:

Ευτυχως πηρε την αντιβιωση και μαλλον το προλαβαμε!!!!!

Εγω εκανα κουλουρακια σημερα,του Παρλιαρου συνταγη.Μοσχομύρισε το σπιτι,αλλα δεν θα δοκιμάσω......μετα την ανασταση μαζι με τα τσουρεκια.Ελπιζω να γιναν τοσο νοστιμα οσο φενονται!!!

είναι θεϊκά σε λέω! θα τα λατρέψει ο γαρμπρουλιάς μου!

Για σημερα θα κανω κοτοσουπα για το αγορακι μου και εμεις θα φαμε αλαδωτο.......Πατατες βραστες με κρεμυδακι-πιπερια-και σος μουσταρδας...(νηστίσιμης Αννα...;):lol:)

Φεφη,η Συσα με τον βηχα δεν κανει εμετους;Εχει ορεξη,τρωει;

εμετό δεν κάνει συνήθως.

έκανε την πρώτη μέρα, επειδή έφαγε ποπ κορν!δεν μπόρεσα να της πω όχι, τα άκουσα από τον φέφο μετά...:P

όρεξη χμ!!!!!δεν είναι το ίδιο με πριν! αλλά αφού τρώει πρωινό φρούτο κ μεσημεριανό έστω κ σε δόσεις, όπως κ χυμό πορτοκάλι που τελευταία πάλι τον ζητάει (ενώ στις αρχές την πονούσε ο λαιμός)...είμαι ευχαριστημένη. έχει κόψει το βραδινό κ απόγευμα ή που θα φάει κρεμούλα ή μισή φέτα ψωμί του τοστ!!!

φροντίζει τη σιλουέτα της για τον άντρα των ονείρων της!!!!!!!!!:P

αλλά χθες έφαγε σοκολατένιο τσουρέκι! είναι αδυναμία της το τσουρέκι!!!!

θα της φέρει κ άλλο ο παππούς σήμερα από Τερκενλή! σαλόνικα πήγε ο παππούλης!!!!

καλημερουδια!!!!!σημερα θα φαμε γιγαντες,πω πω μου αρεσουν τρελλα κ ηδη αρχισα να πειναω...ρε κοριτσια απο την ωρα που μπηκα στο 3τριμηνο μιλαμε για τρελλη πεινα,η κοιλια μου μονιμα γουργουριζει!!!!!!κ οχι τιποτα αλλο ουτε να τρωω οτι θελω αλλα κ οσο θελω κανει μαμωτο μου!!!!!σκεφτομαι πως αν δεν ακολουθουσα την διατροφη θα βαζα 200κιλα στανταρ!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα κοριτσακια!!!!!

μάκια!!!!!

μου λείπει η κάγκλυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σμαρτάκι!!!!!!!!!!!!

φαίη!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω παρούσα!!

Από το πρωί σαν καλό κοριτσάκι παίζω με τα κουζίνικά μου!

Μη σας πω από χθες βράδυ που έφτιαξα γαριδομακαρονάδα...

Πολύ κατσαρολοπλύσιμο κορίτσια!

Για σήμερα έφτιαξα κοτόσουπα του μικρού και για εμάς καλαμαράκια με ρυζάκι.

Διάβασα όλα τα ποστ αλλά ο μικρός δεν με αφήνει να γράψω

Πατάει τα κουμπιά της οθόνης και δεν βλέπω την τύφλα μου

Link to comment
Share on other sites

ελενακι σε ευχαριστω για τις ιδεες σου εχω σκοπο να κανω μαλλον Μ.πεμπτη η φασολαδα αλαδωτη η φακη...

αννουλα οχι η μουσταρδα που εχω δεν ξερω αλλες δεν εχει τιποτα απο ολα αυτα μηπως μπερδευεσαι με την μαγιονεζα που εχει αυγο κ λαδι..

αυριο τελικα δεν θα κανω τσουρεκια θα τα κανω Μ.σαββατο γιατι η μανουλα μου ειναι χαλια κ θα παω να την κανω συντροφια...

βρε κοριτσια σημερα ειμαι μεσα στα νευρα....αδιαθετησα 25μαρτιου κ επειδη εχω μεγαλο κυκλο ειναι να αδιαθετησω γυρω στις 25 απριλιου..σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου μου και το μεσημερι χωρις πονους χωρις τιποτα μονο πρηξιμο στη κοιλια οταν σκουπιστηκα ειχα καφεκοκκινο κ τωρα μονο καφε στο σκουπισμα....δεν ειναι παντως ωορηξια γιατι την παρασκευη με ειπε ο γιατρος η ωορηξια εγινε..τι σκ@τ@ μπορει να ειναι..πηρα το γιατρο κ με ειπε μπορει να μικρυνε ο κυκλος που δεν νομιζω γιατι την προηγ.εβδομαδα τελειωσα μπορει ανωμαλια του κυκλου η μπορει εμφυτευση πραγμα δυσκολο γιατι ειναι πολυ νωρις...τεσπα ας ελπιζω αυριο να φυγουν εκτος αν επαθα τραχηλιτιδα που εχει 2 χρονια να μου ξανασυμβει...κ αν ξαναδιαθετησω τσαμπα 50 μερες νηστειας εγω ποτε θα κοινωνησω ουφφφφ

Δώσε προτεραιότητα στη μανούλα σου και για τον κύκλο σου μην αγχώνεσαι!Τίποτα δεν θα έχεις...Ή μπορεί και να είναι κάτι καλό:Dπου στο εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα καλημερα. τι κανετε???επιτελους βγηκε ο ηλιος αν και κανει κρυο παλι. χθες πηγαμε σε μια φιλη για καφεδακι αλλα μας βγηκε ξινο γιατι το αφροδιτομωρο χτυοησε με την γωνια ενος βιβλιου. χτυπησε αρκετα στο αριστερο ματι. εξωτερικα εχει μεινει ενα μικρο σημαδακι αλλα ειναι κοκκινο και μεσα.χθες πιο πολυ σημ λιγοτερο.τι ναναι αυτο???δεν κοιμηθηκε καθολου καλα αποψε!!!αν δεν εχει φυγει, θα την παω οφθαλμιατρο το απογευμα.φεφη ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα.δωρακι περαστικα σας.χρυσοβαλαντω ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.καλημερα σε ολα τα ομορφα μαγειροκοριτσα, θα προσπαθησω να μπω και αργοτερα

Αχου το μωρέ το Αφροδιτομωράκι..

Περιμένουμε να μας πεις νέα,αν πέρασε...

Εμείς πότε θα συναντηθούμε δίπλα φιλενάδα;Οταν η μια μπαίνει η άλλη βγαίνει...

Εντάξει μπήκα αργά κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς ζήσαμε το δράμα μας το πρωϊνό. Πολύ αμφιβάλλω ότι ο Ν ΔΕΝ έκανε εμετό στο σχολικό, αλλά δεν τολμάω να πάρω και τηλ....

Αύριο παππούς/γιαγιά και την Τρίτη έχω άδεια εγώ...λέμε να κατέβουμε στο χωριό αλλά Μ. Σάββατο πρώτα ο Θεός. Μακάρι να φτιάξει λίγο ο καιρός να χαρούν τα παιδιά στην εξοχή !

Τι έπαθε Κάντυ μου ο Ν;Ολα καλά εύχομαι!

Μακάρι να κάνει καλό καιρό και να περάσουμε όλοι όμορφα...

Περιστέρω,

Κοίταζα τα τσουρέκια σου σαν τον χάχα χθες... με ξελίγωσες !

Κι εγώ ξελιγωμένη είμαι,αλλά κρατάω χαρακτήρα...

Τι να πω που τα έχω εδώ και... ολοζώντανα

Αλλά δεν τα βλέπω,τα έχω καταχωνιάσει

Το ένα δηλαδή...

Γιατί το άλλο το έδωσα στους δικούς μου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημεραααααααααα...πραγματι ουτε εγω καταλαβα πως περναει η μεγαλοβδομαδα αυριο θα καταλαβω που θα παμε εκκλησια ..τελικα δεν πηγα στη μαμα ευτυχως σημερα ειναι πολυ καλυτερα ...με πιασαν οι πονοι περιοδου...ουφφφφ για 2η φορα αυτο το μηνα ξανα αδιαθετησα...βαρεθηκα αυτες τις ανωμαλιες του κυκλου....τεσπα

δωρακι μου ευτυχως το προλαβατε κ επεσε ο πυρετουλης αυριο μπορει να φυγει κ το μπουκωμα του...

σημερα το μενου επειδη δεν εχω διαθεση πατατουλες θα βρασω..

ειμαι μεσα στα νευρα τον αντρα μου ακομα δεν το πληρωσαν ουτε το δωρο κ θελαμε να κανουμε ψωνια για το πασχα κ τα υλικα για τα τσουρεκια...προβλεπω σαββατο να τρεχω κ να μην φτανω...ακους αννα ο πρωην εργοδοτης σου αρχισε να μην καλοπληρωνει αλλα τι τον νοιαζει αυτος μια χαρα περναει...

ευχομαι σε ολες σας να εχετε μια ομορφη μερα


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

μας βάλανε δώρο πάσχα!!!!!:rolleyes:να πω ντούπι!!!!!!:roll:

δουλεύουμε κ αύριο. Μ.Παρασκευή άδεια όλοι, Δευτέρα αργία!

Γιούπι δεν λες τίποτα...

Ο θησαυρος μου ξυπνησε απυρετος (και την νυχτα εκανε μονο ενα 37,5) αλλα εχει τρομερο μπουκωμα.Να δω πως θα αποφυγουμε τους εμετους...:confused:

Ευτυχως πηρε την αντιβιωση και μαλλον το προλαβαμε!!!!!

Ευτυχώς το προλάβατε Δωράκι μου

Μάκια στον θησαυρουλάκο

ρε κοριτσια απο την ωρα που μπηκα στο 3τριμηνο μιλαμε για τρελλη πεινα,η κοιλια μου μονιμα γουργουριζει!!!!!!κ οχι τιποτα αλλο ουτε να τρωω οτι θελω αλλα κ οσο θελω κανει μαμωτο μου!!!!!σκεφτομαι πως αν δεν ακολουθουσα την διατροφη θα βαζα 200κιλα στανταρ!!!!!!!!!!!

200 κιλά σίγουρα όχι Αννούλα μου...

Ατιμο πράγμα η πείνα.Αλλά σκέψου ότι είναι για καλό σκοπό

Δεν υπάρχει κάτι που μπορείς να το φας σε αφθονία;

Είπες τις προάλλες ότι σου επέτρεψε να τρως κάτι παραπάνω,αλλά αν θυμάμαι...ξηρούς καρπούς και... τι άλλο;Εμ το θέμα είναι να τρώμε αυτά που μας λιγουριάζουν

Κι εμένα η διαιτολόγος μου έχει φαϊ -ας πούμε-και κανονικά δεν πρεπει να πεινάω,αλλά ΠΕΙΝΑΩ για λιχουδιές βρε μαμωτο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα. τι κανετε???επιτελους βγηκε ο ηλιος αν και κανει κρυο παλι. χθες πηγαμε σε μια φιλη για καφεδακι αλλα μας βγηκε ξινο γιατι το αφροδιτομωρο χτυοησε με την γωνια ενος βιβλιου. χτυπησε αρκετα στο αριστερο ματι. εξωτερικα εχει μεινει ενα μικρο σημαδακι αλλα ειναι κοκκινο και μεσα.χθες πιο πολυ σημ λιγοτερο.τι ναναι αυτο???δεν κοιμηθηκε καθολου καλα αποψε!!!αν δεν εχει φυγει, θα την παω οφθαλμιατρο το απογευμα.φεφη ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα.δωρακι περαστικα σας.χρυσοβαλαντω ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.καλημερα σε ολα τα ομορφα μαγειροκοριτσα, θα προσπαθησω να μπω και αργοτερα

αφροδιτακι μου περαστικουλια..τωρα μην σε ανησυχει που το ματακι ειναι κοκκινο απλως ερθιστηκε ..παρε κ την παιδιατρο σου μπας κ χρειαστει κωλυριο...καλη αναρρωση στο μωρακι σου


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εκανα κουλουρακια σημερα,του Παρλιαρου συνταγη.Μοσχομύρισε το σπιτι,αλλα δεν θα δοκιμάσω......μετα την ανασταση μαζι με τα τσουρεκια.Ελπιζω να γιναν τοσο νοστιμα οσο φενονται!!!

............

Καντυ τι εχει το παιδι και εκανε εμετο;

............

Tα πια κουλουράκια ???? βάλτε λινκ στην άσχετη !!!! :confused:

Μήπως και μοσχομυρίσει το σπιτικό μας !

Ο Νικόλας δεν ήθελε να πάει σχολείο (κλασικά-εικονογραφημένα) χα χα γι' αυτό έκλαιγε γοερά...

Να σας πω κάτι ???? Πεινάωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

θελω να φυγωωωωω!!!ατελειωτη η μερα σημερα!!!το ματακι μας χειροτερευσε αποτι μου ειπαν απτιο σχολειο, οποτε πηρα τηλ τον οφθαλμιατρο και θα παμε να την δει σχολωντας. εχουμε γινει κολληταρια απτις τοσες επισκεψεις!!!!μακιαααα

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω παρούσα!!

Από το πρωί σαν καλό κοριτσάκι παίζω με τα κουζίνικά μου!

Μη σας πω από χθες βράδυ που έφτιαξα γαριδομακαρονάδα...

Πολύ κατσαρολοπλύσιμο κορίτσια!

Για σήμερα έφτιαξα κοτόσουπα του μικρού και για εμάς καλαμαράκια με ρυζάκι.

Διάβασα όλα τα ποστ αλλά ο μικρός δεν με αφήνει να γράψω

Πατάει τα κουμπιά της οθόνης και δεν βλέπω την τύφλα μου

κ πάλι καλά γράφεις!

τί φαγιά μαρή τέτοια ώρα!!!!!

σε λιγάκι πετιέμαι στην κουζίνα για σπανακόρυζο! κ τσιγαριά...

Κι εγώ ξελιγωμένη είμαι,αλλά κρατάω χαρακτήρα...

Τι να πω που τα έχω εδώ και... ολοζώντανα

Αλλά δεν τα βλέπω,τα έχω καταχωνιάσει

Το ένα δηλαδή...

Γιατί το άλλο το έδωσα στους δικούς μου

τί χαρακτήρας!!!!:o

Γιούπι δεν λες τίποτα...

:confused::roll::wink::(:cool:

Tα πια κουλουράκια ???? βάλτε λινκ στην άσχετη !!!! :confused:

Μήπως και μοσχομυρίσει το σπιτικό μας !

Ο Νικόλας δεν ήθελε να πάει σχολείο (κλασικά-εικονογραφημένα) χα χα γι' αυτό έκλαιγε γοερά...

Να σας πω κάτι ???? Πεινάωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

κ εγώ ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩ!

μπες γλυκιές αλχημείες κ βρες κουλουράκια βουτύρου! άπαιχτα σε λέω!

δεν κρατιέμαι. πάω να βοσκήσω!

Link to comment
Share on other sites

να είναι περαστικό αφροδίτη. μπορεί να μπήκε σκόνη, να το έτριψε. μην ανησυχείς. θα γίνει καλά γρήγορα!

δεν περνάει η μέρα....

κ σήμερα είχα τα απίστευτα...πόσες φορές ξέφυγα...κ ό,τι είχα αυτουποσχθεί να συγκρατηθώ κ να μην βρίσω! το τί είπε ο στόμας μου πάλι!!!!!!

ήμαρτον!

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλινά Κουλουράκια από τον Στέλιο Παρλιάρο

koulourakia_pasxalina.jpg&w=458&h=239&r=0&o=&k=False&cr=x0y0w0h0&crcwp=&crchp=&rc=9&d=0

(14 ψήφων)

Εκτέλεση

Τεμαχίζουμε σε μικρά κομμάτια το βούτυρο παγωμένο και το αδειάζουμε μαζί με όλα τα υπόλοιπα υλικά στον κάδο του μίξερ. Ζυμώνουμε καλά έως ότου πετύχουμε ένα ομοιογενές ζυμάρι. Εάν το ζυμάρι βγει μαλακό και κολλάει, το αφήνουμε για λίγο στο ψυγείο να ξεκουραστεί. Πλάθουμε μικρά κουλούρια και τα τοποθετούμε στη λαμαρίνα του φούρνου. Σε ένα μπολ χτυπάμε ελαφρώς το αυγό με ελάχιστο νερό και με ένα πινέλο αλείφουμε τα κουλούρια. Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 160-170ºC έως ότου πάρουν ωραίο χρυσαφί χρώμα.

Tip.:

- Εάν θέλουμε, προσθέτουμε στη ζύμη ξύσμα από 1 λεμόνι ή πορτοκάλι.

- Μπορούμε να αντικαταστήσουμε τη ζάχαρη άχνη με καστανή στην ίδια ποσότητα για να γίνουν πιο τραγανά.

- Μπορούμε να προσθέσουμε 1 κουτ. του γλυκού κανέλα ή κάποιο άλλο μπαχαρικό της αρεσκείας μας.

- Μπορούμε να διατηρήσουμε τη ζύμη (ωμή) στο ψυγείο, τυλιγμένη σε μεμβράνη έως και 1 εβδομάδα προκειμένου να ψήνουμε τα κουλούρια όποτε θέλουμε και να είναι πάντα φρέσκα.

- Για να διατηρήσουμε περισσότερο χρόνο και πιο τραγανά τα τοποθετούμε σε μεταλλικό σκεύος, ερμητικά κλεισμένο.

signaturepng.png

Υλικά

- 750 γρ. αλεύρι για όλες τις χρήσεις

- 400 γρ. βούτυρο αγελάδος “Lurpak”

- 250 γρ. ζάχαρη άχνη

- 2 αυγά

- 1 κουταλάκι του γλυκού μπέικιν

πάουντερ

- 1 αυγό για το αυγούλωμα

Να και η συνταγη.

Εγιναν τελεια!!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...