Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Τζα!!!! Να ΄μαι κι έγω!

Επιστρέψαμε από Γιάννενα την Κυριακή το βράδυ, αλλά πολύ κουρασμένοι και οι δύο! Χθες και σήμερα είχα άδεια αλλά μώλο κάτω δεν έβαλα!!! Έκανα κάτι εξωτερικές δουλειές που είχαν μείνει πίσω, έφτιαξα κουλουράκια, την συνταγή του Παρλιάρου και βγήκαν τέλεια, έκανα και κάτι αλλαγές σε κάποια δώρα που είχαν φέρει στα παιδιά και τώρα βρήκα λίγο χρόνο να διαβάσω τα κατεβατά που γράψατε!

Λοιπόν αρχίζω....

καλησπερααα...ποσο καιρο εχω να μπω:oops:...δεν διαβασα και τιποτα!αλλα θα διαβασω και ελπιζω να ειναι μονο ευχαριστα!!!ψαχνω για σπιτι και δεν μπορω να βρω τιποτα.βαρεθηκα ολη μερα στον δρομο να κοιταω χαζομαρεσ.ολα τα σπιτια ειναι για φοιτητεσ.εννοω οτι δεν με εξυπηρετουν οι χωροι για μενα πχ που θελω να ξεκινησω να παρω επιπλα και θελω ενα πιο μεγαλο σπιτι και με πανω απο 3 ντουλαπια στην κουζινα.γιατι ολα εχουν μικρη.σημερα φαγαμε γιαχνι.και εγω ενα δυο κιλα κριτσινια.πηρα απο το σουπερ με ηλιοσπορο και ειναι νοστιμα.δεν μπορω να κλεισω το στομα.παω να διαβασωωωωωωωωωω:)

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει δεν λένε? Ε, θα το βρεις το σπιτάκι που ψάχνεις και θα είναι και τέλειο!!!

Αγγελικη ζηλευω και εγω για τον καφε στα Γιαννενα! Να περασετε υπεροχα ευχομαι!

Ευχαριστώ Ελένη, καλά ήταν αλλά ο μικρός την πρώτη μέρα ήταν μέσα στην γκρίνια λόγω της αλλαγής περιβάλοντος!

Εμεις σημερα ξυπνησαμε στραβα, καθως ο δικος μου εχει μαλλον γαστρεντεριτιδα..Ανακατευεται, παει συνεχεια στο μπανιο κλπ..Θα του φτιαξω κοτοπουλο βραστο με ρυζακι, και για μενα ψαρακι

Διάβασα πως είστε ήδη καλύτερα κι αλπίζω να το ξεπεράσατε εντελώς!

μην το ξαναπείς...

τελικά εγώ έχω ρινοφαρυγγίτιδα, μου έδωσε αντιβίωση, σιρόπι, σπρέυ με κορτιζόνη κ λακτολεβούρ για το γνωστό ενδεχόμενο πρόληψης.

ο φέφος την πούλεψε με ένα απλό σπρέυ.

η Σύσα απλή ρινίτιδα. της έδωσε σιρόπι ξοζάλ. όμως έχει πολύ βήχα, ανορεξία.

είναι 96-97 ύψος κ 14.770! δόξα τω Θεώ!!!τα καλά των γιαγιάδων!

νιώθω ζαλάδες, κομμάτια!:(

Αφού πίνεις αντιβίωση θα είσαι ήδη καλύτερα! Όσο για την Σύσα σου, κορίτσαρος!!!!!

να σου πω ότι ζηλεύω...αλλά μακάρι να πιείτε καφεδακι με την αφροδιτούλα...

Δεν τα καταφέραμε τελικά. Την Κυριακή το μεσημέρι το περάσαμε στο νοσοκομείο καθώς χτύπησε ένας ανηψιός του άντρα μου και μέχρι να βγει από το χειρουργείο, καθώς είχε χτυπήσει άσχημα το γόνατό του, έφτασε βράδυ! 2 τα ξημερώματα της Δευτέρας φτάσαμε στον Πειραιά!

όπως καταλάβατε το ξενυχτάω. πόνος κ στα ώτα...για να ολοκληρωθεί το τσακίρ κέφι. η σύσα ζήτησε γάλα κ το αποτέλειωσα!!!!

ήπια κ εγώ γάλα με μέλι...

μου αρέσει που ήθελα να κάνω κουλουράκια με το παιδί...μαλλιά!

σας γλυκοφιλώ. πάω για τσιγαράκι. ο πόνος πόνος κ το χούι, χούι!!!!!

χθες γενεθλίαζε η αδερφή μου. να την χαίρομαι την θησαυρούλα μου!!!!τραβάει γολγοθά!!!!!!ανένδοτη η μικρή μπουμπού, μόνο μαμίσιο!!!!!

καλημέρες, καλό ΣΚ!!!!

Να την χαίρεσαι την αδερφούλα σου , έστω και καθυστερημένα!

καλημερουδιαααααααα!!!!!σημερα θα φαμε κεφτεδακια με ρυζοτο για τον αντρουλη κ για μενα θα τα συνοδευσω με φασολακια φρεσκα,ολα απο τα χερακια της γλυκιας μου της μανουλας!!!!

χρονια πολλα σε οσους εχουν καποιον που γιορταζει,εμεις εχουμε τον πεθερουλη κ μελλοντικα θα γιορταζει κ ο στρουμφουλης μας χιχιχιχι!!!

Να τον χαίρεσαι τον πεθερούλη σου και με το καλό του χρόνουναγιορτάσεις και τον μικρό αντράκο σου

αχ δεν θυμαμαι αν σας εγραψα τα νεα απο τον διαβητολογο,γι αυτο τα γραφψ κ ελπιζω να ναι η πρωτη φορα χιχιχι!λοιπον ολα καλα,αλλα κιλακια γιοκ οποτε μου ειπαν να τρωω κατι παραπανω,δηλ σε κρεας,τυρι,κασερι,ξηρους καρπους(αρες μαρες κουκουναρες) γιατι θελουμε να παρω κ βαρος,βρε με αυτην την διατροφη κ 10κιλα κρεας να τρωω στην καθσια σιγα μην παρω...τελος παντων θα δουμε!

φιλακια σε ολες!

Έτσι να είναι πάντα καλά τα νέα σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κοπέλες! Σας διαβαζω τις τελευταιες μέρες και σας θαυμάζω. Εγω μαγειρευω αλλά δεν κάνω και φοβερά πράγματα. Θα ηθελα ομως να ευχαριστησω το περιστεράκι για τη συνταγη που εβαλε για τα τσουρέκια. Την έκανα και τα εφαγαν ηδη! Το εγχειρημα στεφθηκε με επιτυχία. Ειναι η δευτερη φορά που επιχειρησα να φτιαξω τσουρεκια στη ζωη μου. Την πρώτη αφηστε καλύτερα... Οπότε ευχαριστω παρα πολύ. Καλό Πάσχα σε όλες σας και στις οικογενειες σας

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Μπράβο για την επιτυχία των τσουρεκιών!

καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε , καλη ανασταση με υγεια. ναστε καλα ολες γλυκιες μου φιλεναδιτσες, σας αγαπω...

Κι εμειιιιιις!!!!!!

ειμαι πολυ κουρασμενη και εχω χασει λιγο τις μερες με τη δουλεια.μου αλλαξε και ο χαμπυ τα σχεδια και με στεναχωρησε. παραμελησα και το παιδακι μου. ελπιζω να αναπληρωσω αυτη τη βδομαδα...φουμπι νασαι καλα. φεφακι μου περαστικα σας και φιλακια στο παιδι. δωρα τι εγινε με το δικαστηριο?? λοβ πως ειναι ο γαμπρουλης μου???με συγκινησες με το ποστ για τον πατερα σου, εισαι αγγελος. αγγελικουλα στεναχωρηθηκα που δεν βρεθηκαμε.

Κι εγώ αλλά θα επανορθώσω σύντομα!!!

περιστερακι βαλε συνταγη, εκτος αν εβαλες και εγω η αφηρημενη δεν την ειδα. παω ναπλωσω ενα πλυντηριο και να πεσω σαν τουβλο!!μακια

καλημέρες. ευχαριστώ για τα περαστικά.

είμαι ακόμα κομμάτια!

ο φέφος Αννούλα δεν με άφησε να κουνηθώ από καναπέ. όλα στο χέρι!

Μάλαμα παιδί!

οπότε κουλουράκια δεν έκανα.

σήμερα τρώω χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι μούρλια από πεθερά. το ίδιο κ ο φέφος.

το παιδί τρώει φασολάκια.

για αύριο έχουμε σπανακόρυζο μανούλας!

ξέχασα 2 χαπάκια της αντιβίωσης....έτσι εξηγείται που δεν βελτιώθηκε η κατάσταση! αλτσχάιμερ!

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

περιστεράκι ήδη την εκτύπωσα! μερσί!

μπράβο για την καθαριότητα κ χαίρομαι που πήγατε έξω για φαγητό με τους άντρες σου!

Άννια με το καλό να το δεις το μπεμπέ-γλυκοπατάτα κ επιτέλους να μας πεις αν είναι κορίτσι ή αγόρι!

για το μέλι στο γάλα...το σκέφτηκα, αλλά δεν το τόλμησα ακόμα. ίσως το βράδυ!

Ελένη, η ρινίτιδα δεν έχει βηχα, αλλά επειδή δεν φυσάμε μυτούλα όλα αυτά πάνε κάτω κ μαζεύονται...γερός βήχας!!ευτυχώς απύρετη!

έκανε τρελή χαρά η αγάπη μου με τα κάλαντα!

Κάλαντα?????

πώς λέμε το κομπολόι; κολομπόι ή κολυμπόι!

τί ήθελε πρωινιάτικα το σπλάχνο μου να φορέσει; το ταπέλο από τη βάφτιση!!!καπέλο!

Σύσα θεά!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τζα!!!! Να ΄μαι κι έγω!

Επιστρέψαμε από Γιάννενα την Κυριακή το βράδυ, αλλά πολύ κουρασμένοι και οι δύο! Χθες και σήμερα είχα άδεια αλλά μώλο κάτω δεν έβαλα!!! Έκανα κάτι εξωτερικές δουλειές που είχαν μείνει πίσω, έφτιαξα κουλουράκια, την συνταγή του Παρλιάρου και βγήκαν τέλεια,

είδες που σου τα έλεγα; να με ακούτε στα φαγητά...ξέρω να τρώω καλά!

Να την χαίρεσαι την αδερφούλα σου , έστω και καθυστερημένα!

χίλια ευχαριστώ. ό,τι επιθυμείς καλή μου αγγελικούλα

καλημέρες. ευχαριστώ για τα περαστικά.

είμαι ακόμα κομμάτια!

ο φέφος Αννούλα δεν με άφησε να κουνηθώ από καναπέ. όλα στο χέρι!

Μάλαμα παιδί!

κατά βάθος κ κατά πλάτος!:rolleyes:

ξέχασα 2 χαπάκια της αντιβίωσης....έτσι εξηγείται που δεν βελτιώθηκε η κατάσταση! αλτσχάιμερ!

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

γελάμε;;;;;:roll::P

έκανε τρελή χαρά η αγάπη μου με τα κάλαντα!

Κάλαντα?????

το Σάββατο του Λαζάρου λέμε κάλαντα "ήρθε ο Λάζαρος ήρθαν τα βάγια, ήρθε η κυριακή που τρών τα ψάρια, σήκω λάζαρε κ μην κοιμάσαι, ήρθε η μάνα σου από την πόλη, σου φερε χαρτί κ κομπολόι..." εκεί κολλάει το κολομπόι.

πώς λέμε το κομπολόι; κολομπόι ή κολυμπόι!

τί ήθελε πρωινιάτικα το σπλάχνο μου να φορέσει; το ταπέλο από τη βάφτιση!!!καπέλο!

Σύσα θεά!!!!!

σύσα χαρά Θεού!!!!

βλέπω αντέννα κ έχει για τα ζώα κ ταπειράματα...:mad::(:cry:

είμαστε τόσο άψυχοι;;;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπουλες, τι κανετε?

διαβασα μονο την τελευταια σελιδα και ειλικρινα απορησα...

τι εγινε ρε παιδια? (που ελεγε και ο Σπυρος απο τους Απαραδεκτους)

ειλικρινα δεν προλαβαινω τιποτα και τωρα η Εφη ειναι διπλα μου και μιλαει στα εφιστικα..

Σημερα φαγαμε μακαρονια με σαλτσα και αυριο θα κανω γεμιστα.

Την Κυριακη εκανα πρωτη φορα κουλουρια πασχαλινα μονη μου (καλα ειχα και το Εφακι στα ποδια μου..)

Εγιναν πολυ ωραια και ακομα πιο ωραια ηταν που εκανα κουλουρακια με τον μικρο μου αγγελο στα ποδια μου..

Αυτες τι μερες εχουμε αρκετη δουλιτσα και εχω και τις δουλειες στο σπιτι.. ενταξει κουραζομαι αλλα το χαιρομαι, δουλιτσα να υπαρχει..

σας φιλω, θα τα ξαναπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.

Σημερα δεν μπορουσα να μπω στο καφε μας.

Αφηστε,ειμαι να σκασω.....

Ο θησαυρουλης μου εχει ωτιτιδα!!!!!!!!!

Ηταν μια χαρα μεχρι και τις πρωτες πρωινες ωρες...

μετα αρχισε με μπουκωμα και ανεβασε ενα ωραιοτατο 40αρη....

ξεκινήσαμε αντιβιωση.

Το καλο...(:rolleyes:) ειναι οτι το προλαβαμε απο την πρωτη μερα κι ετσι πιστευω

οτι δεν θα ταλαιπωρεθει πολυ το καμαρι μου.

Αυριο θα ειναι καλυτερα μου ειπε η παιδιατρος.....

για να δουμε....:roll:

Σας φιλω κοριτσαρες μου.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φεφη σιγα σιγα συνερχεσαι! Η ορεξη η καλη ειναι και σημαδι καλης υγειας!

Δωρακι περαστικα στο μικρο σου! Να σε ρωτησω κατι που το χω απορια πολυ καιρο...στο μικρο αρεσει ο τραχανας? Οποτε βλεπω ενα ποστ σου, βλεπω και τη λεξη "τραχανας" μεσα :D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Δωρακι περαστικα στο μικρο σου!Σε ευχαριστω πολυ! Να σε ρωτησω κατι που το χω απορια πολυ καιρο...στο μικρο αρεσει ο τραχανας? Οποτε βλεπω ενα ποστ σου, βλεπω και τη λεξη "τραχανας" μεσα :D

Nai,τρελαίνετε για τραχανα!!!!!!!

Οποτε κι εγω του τον δινω με χαρα!!!!:-D:wink:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

ελενακι σε ευχαριστω για τις ιδεες σου εχω σκοπο να κανω μαλλον Μ.πεμπτη η φασολαδα αλαδωτη η φακη...

αννουλα οχι η μουσταρδα που εχω δεν ξερω αλλες δεν εχει τιποτα απο ολα αυτα μηπως μπερδευεσαι με την μαγιονεζα που εχει αυγο κ λαδι..

αυριο τελικα δεν θα κανω τσουρεκια θα τα κανω Μ.σαββατο γιατι η μανουλα μου ειναι χαλια κ θα παω να την κανω συντροφια...

βρε κοριτσια σημερα ειμαι μεσα στα νευρα....αδιαθετησα 25μαρτιου κ επειδη εχω μεγαλο κυκλο ειναι να αδιαθετησω γυρω στις 25 απριλιου..σημερα ειμαι στην 17η μερα του κυκλου μου και το μεσημερι χωρις πονους χωρις τιποτα μονο πρηξιμο στη κοιλια οταν σκουπιστηκα ειχα καφεκοκκινο κ τωρα μονο καφε στο σκουπισμα....δεν ειναι παντως ωορηξια γιατι την παρασκευη με ειπε ο γιατρος η ωορηξια εγινε..τι σκ@τ@ μπορει να ειναι..πηρα το γιατρο κ με ειπε μπορει να μικρυνε ο κυκλος που δεν νομιζω γιατι την προηγ.εβδομαδα τελειωσα μπορει ανωμαλια του κυκλου η μπορει εμφυτευση πραγμα δυσκολο γιατι ειναι πολυ νωρις...τεσπα ας ελπιζω αυριο να φυγουν εκτος αν επαθα τραχηλιτιδα που εχει 2 χρονια να μου ξανασυμβει...κ αν ξαναδιαθετησω τσαμπα 50 μερες νηστειας εγω ποτε θα κοινωνησω ουφφφφ


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα. τι κανετε???επιτελους βγηκε ο ηλιος αν και κανει κρυο παλι. χθες πηγαμε σε μια φιλη για καφεδακι αλλα μας βγηκε ξινο γιατι το αφροδιτομωρο χτυοησε με την γωνια ενος βιβλιου. χτυπησε αρκετα στο αριστερο ματι. εξωτερικα εχει μεινει ενα μικρο σημαδακι αλλα ειναι κοκκινο και μεσα.χθες πιο πολυ σημ λιγοτερο.τι ναναι αυτο???δεν κοιμηθηκε καθολου καλα αποψε!!!αν δεν εχει φυγει, θα την παω οφθαλμιατρο το απογευμα.φεφη ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα.δωρακι περαστικα σας.χρυσοβαλαντω ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.καλημερα σε ολα τα ομορφα μαγειροκοριτσα, θα προσπαθησω να μπω και αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπουλες, τι κανετε?

διαβασα μονο την τελευταια σελιδα και ειλικρινα απορησα...

τι εγινε ρε παιδια? (που ελεγε και ο Σπυρος απο τους Απαραδεκτους)

:lol:

ειλικρινα δεν προλαβαινω τιποτα και τωρα η Εφη ειναι διπλα μου και μιλαει στα εφιστικα..

:lol:

Σημερα φαγαμε μακαρονια με σαλτσα και αυριο θα κανω γεμιστα.

Την Κυριακη εκανα πρωτη φορα κουλουρια πασχαλινα μονη μου (καλα ειχα και το Εφακι στα ποδια μου..)

Εγιναν πολυ ωραια και ακομα πιο ωραια ηταν που εκανα κουλουρακια με τον μικρο μου αγγελο στα ποδια μου..

:)

Αυτες τι μερες εχουμε αρκετη δουλιτσα και εχω και τις δουλειες στο σπιτι.. ενταξει κουραζομαι αλλα το χαιρομαι, δουλιτσα να υπαρχει..

σας φιλω, θα τα ξαναπουμε...

μάκια σου καραμελομάνα

Γεια σας κοριτσακια.

Αφηστε,ειμαι να σκασω.....

Ο θησαυρουλης μου εχει ωτιτιδα!!!!!!!!!

Ηταν μια χαρα μεχρι και τις πρωτες πρωινες ωρες...

μετα αρχισε με μπουκωμα και ανεβασε ενα ωραιοτατο 40αρη....

ξεκινήσαμε αντιβιωση.

Το καλο...(:rolleyes:) ειναι οτι το προλαβαμε απο την πρωτη μερα κι ετσι πιστευω

οτι δεν θα ταλαιπωρεθει πολυ το καμαρι μου.

Αυριο θα ειναι καλυτερα μου ειπε η παιδιατρος.....

για να δουμε....:roll:

Σας φιλω κοριτσαρες μου.

περαστικά. πάλι καλά το προλάβατε στην αρχή!

Φεφη σιγα σιγα συνερχεσαι! Η ορεξη η καλη ειναι και σημαδι καλης υγειας!

μαρή ελένη, καλή όρεξη έχω πάντα. κ στεναχορημένη κ αγχωμένη κ χαρούμενη κ τρισευτυχισμένη πάντα τρώω!

όταν με ακούσετε ν αλέω δεν πεινάω, να ανησυχήσετε..:mrgreen:

χρυσοβαλάντω μου, να πας στη μανούλα κ όσο για τον κύκλο...ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.

για τη νηστεία...εσύ κάνε το καλό κ ρίξτο στο γυαλό!

καλημερα καλημερα. τι κανετε???επιτελους βγηκε ο ηλιος αν και κανει κρυο παλι. χθες πηγαμε σε μια φιλη για καφεδακι αλλα μας βγηκε ξινο γιατι το αφροδιτομωρο χτυοησε με την γωνια ενος βιβλιου. χτυπησε αρκετα στο αριστερο ματι. εξωτερικα εχει μεινει ενα μικρο σημαδακι αλλα ειναι κοκκινο και μεσα.χθες πιο πολυ σημ λιγοτερο.τι ναναι αυτο???δεν κοιμηθηκε καθολου καλα αποψε!!!αν δεν εχει φυγει, θα την παω οφθαλμιατρο το απογευμα.φεφη ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα.δωρακι περαστικα σας.χρυσοβαλαντω ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.καλημερα σε ολα τα ομορφα μαγειροκοριτσα, θα προσπαθησω να μπω και αργοτερα

πουλάκι μου όμορφο περαστικά!!!!!

εγώ κάπως καλύτερα, η σύσα τα ίδια βήχας κ μύξες! 5η μέρα!

κ σήμερα τρώμε σπανακόρυζο.

ο φέφος θα μου φέρει μείγμα θαλασσινών για να κάνω μια θαλασσινομακαρονάδα για αύριο!

χθες απόγευμα είχαμε μια φίλη-συγγενή που την λάτρεψε η σύσα μου!!!!περάσαμε όμορφα, αλλά η κόρη μου ακόμα καλύτερα!!!!

το πρωί πήραμε κ το καλαθάκι κ το αβγουλάκι κ τη λαμπάδα από τον παιδικό φτιαγμένα από τα χεράκια της δασκάλας!

αλλά το μυαλό μου

κόλλησε στο κλάμα της σύσας που δεν ήθελε να φύγω για τη δουλειά!!!!!!:(

μία κ σήμερα!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσακια.

Σημερα δεν μπορουσα να μπω στο καφε μας.

Αφηστε,ειμαι να σκασω.....

Ο θησαυρουλης μου εχει ωτιτιδα!!!!!!!!!

Ηταν μια χαρα μεχρι και τις πρωτες πρωινες ωρες...

μετα αρχισε με μπουκωμα και ανεβασε ενα ωραιοτατο 40αρη....

ξεκινήσαμε αντιβιωση.

Το καλο...(:rolleyes:) ειναι οτι το προλαβαμε απο την πρωτη μερα κι ετσι πιστευω

οτι δεν θα ταλαιπωρεθει πολυ το καμαρι μου.

Αυριο θα ειναι καλυτερα μου ειπε η παιδιατρος.....

για να δουμε....:roll:

Σας φιλω κοριτσαρες μου.

Πω πω ωτίτιδα ! Καλά που το προλάβατε στην αρχή ! Περαστικά σας !

Πώς ξύπνησε ο θησαυρός ???? Έχει πυρετούλη ?:(

καλημερα καλημερα. τι κανετε???επιτελους βγηκε ο ηλιος αν και κανει κρυο παλι. χθες πηγαμε σε μια φιλη για καφεδακι αλλα μας βγηκε ξινο γιατι το αφροδιτομωρο χτυοησε με την γωνια ενος βιβλιου. χτυπησε αρκετα στο αριστερο ματι. εξωτερικα εχει μεινει ενα μικρο σημαδακι αλλα ειναι κοκκινο και μεσα.χθες πιο πολυ σημ λιγοτερο.τι ναναι αυτο???δεν κοιμηθηκε καθολου καλα αποψε!!!αν δεν εχει φυγει, θα την παω οφθαλμιατρο το απογευμα.φεφη ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα.δωρακι περαστικα σας.χρυσοβαλαντω ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.καλημερα σε ολα τα ομορφα μαγειροκοριτσα, θα προσπαθησω να μπω και αργοτερα

Τί έπαθε η νυφαδιά μου ???? Το ματάκι χτύπησε ? Μπορείς να πάρει ένα τηλ την παιδίατρο και το πολύ πολύ να σου πει για κανένα κολλύριο. Συνήθως αυτά απορροφούνται από μόνα τους ! Περαστικά σας !

.....

μαρή ελένη, καλή όρεξη έχω πάντα. κ στεναχορημένη κ αγχωμένη κ χαρούμενη κ τρισευτυχισμένη πάντα τρώω!

όταν με ακούσετε να λέω δεν πεινάω, να ανησυχήσετε..:mrgreen:

.....................

αλλά το μυαλό μου

κόλλησε στο κλάμα της σύσας που δεν ήθελε να φύγω για τη δουλειά!!!!!!:(

μία κ σήμερα!!!!:cool:

Είσαι το άλλο μου μισό !!!!:rolleyes:

Κι εμείς ζήσαμε το δράμα μας το πρωϊνό. Πολύ αμφιβάλλω ότι ο Ν ΔΕΝ έκανε εμετό στο σχολικό, αλλά δεν τολμάω να πάρω και τηλ....

Αύριο παππούς/γιαγιά και την Τρίτη έχω άδεια εγώ...λέμε να κατέβουμε στο χωριό αλλά Μ. Σάββατο πρώτα ο Θεός. Μακάρι να φτιάξει λίγο ο καιρός να χαρούν τα παιδιά στην εξοχή !

Χρυσοβαλάντω μου,

Προσευχήσου και θα φτιάξουν όλα θα δεις.

Κι εγώ αδίάθετη... αλλά δεν πειράζει. Θα κοινωνήσουν τα παιδιά, που είναι αμόλυντα - αυτό μετράει...

Περιστέρω,

Κοίταζα τα τσουρέκια σου σαν τον χάχα χθες... με ξελίγωσες !

Χθες είχαμε το τελευταίο μας μάθημα στην λογ/πεια, την άλλη Πέμπτη πάλι... έχω πολλές δουλειές αλλά δεν προλαβαίνω. Μάλλον το απόγευμα θα έρθει και η νονά του Νικόλα. Είχα πει μήπως και αύριο προλάβαινα να φτιάξω τα νύχια μου, αλλά χλωμό το βλέπω... μάλλον θα με κρατήσουν μέχρι τις 6 οπότε... πάει κι αυτό !

αυγά θα βάψει η μάνα... τσουρέκια έχει πολύ νόστιμα ο φούρνος - εμ τί, κλέφτες θα γίνουν ????? :-D Αγγελικούλα σε πειράζω !!!!!!! Φιλάκια και περαστικά στον ανηψιό σου ... μα καλά, έσχισε το γόνατό του το παιδί ??? :(

Δεν θυμάμαι τπτς άλλο, φιλάκια !

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα παρω ενα τσουρεκι ετοιμο...εμας ο νονος μας ακομη..δεν χω καθολου ορεξη, και δεν εχω καταλαβει καθολου μεγαλη εβδομαδα. ξερετε αυτο που λενε τρωγομαι με τα ρουχα μου???δεν ξερω τι μου φταιει ενα πραγμα!!!ξερω δηλαδη αλλα...

συμπεθερα μακαρι να πατε να ξεφυγετε λιγακι. και εγω ηθελα να παω για νυχια, αλλα δεν προλαβαινω λεμε!!!ο γαμπρουλης γιατι??δεν ηθελε να παει σχολειο??

φεφη κριμα το συσακι!!!ηθελε να καθησει με μανουλα εε???αντε μια μερουλα εμεινε!!!εμας ακομη δεν εχει ξεκαθαρισει το τοπιο για το αν θα δουλευουμε παρασκευη η οχι!!!αυριο θα το μαθουμε. ωραιο το φαγακι σου, μμμμ...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι το άλλο μου μισό !!!!:rolleyes:

είμαι, είμαι!:tongue:

Κι εμείς ζήσαμε το δράμα μας το πρωϊνό. Πολύ αμφιβάλλω ότι ο Ν ΔΕΝ έκανε εμετό στο σχολικό, αλλά δεν τολμάω να πάρω και τηλ....

Αύριο παππούς/γιαγιά και την Τρίτη έχω άδεια εγώ...λέμε να κατέβουμε στο χωριό αλλά Μ. Σάββατο πρώτα ο Θεός. Μακάρι να φτιάξει λίγο ο καιρός να χαρούν τα παιδιά στην εξοχή !

όλα να έρθουν βολικά. για το άλλο...αγ.πν. κλείσαμε έτσι; αν σε βολεύει κ σένα το κάνουμε τετραήμερο!!!!τί λες; από τώρα το σκέφτομαι!;)

Κι εγώ αδίάθετη... αλλά δεν πειράζει. Θα κοινωνήσουν τα παιδιά, που είναι αμόλυντα - αυτό μετράει...

σωστή!εγώ ακόμα δεν τελείωσα-καθάρισα, αλλά το κυριότερο...δεν εξομολογήθηκα!:(

Περιστέρω,

Κοίταζα τα τσουρέκια σου σαν τον χάχα χθες... με ξελίγωσες !

μας έστειλε αδιάβαστες!

Χθες είχαμε το τελευταίο μας μάθημα στην λογ/πεια, την άλλη Πέμπτη πάλι... έχω πολλές δουλειές αλλά δεν προλαβαίνω. Μάλλον το απόγευμα θα έρθει και η νονά του Νικόλα. Είχα πει μήπως και αύριο προλάβαινα να φτιάξω τα νύχια μου, αλλά χλωμό το βλέπω... μάλλον θα με κρατήσουν μέχρι τις 6 οπότε... πάει κι αυτό !

ο δικός μας νονούλης μάλλον θα έρθει αύριο...με τόσο άγχος για το μπεμπάκι...δεν προλαβαίνουν να ...

αυγά θα βάψει η μάνα...

το ίδιο κ η δική μου! μου έκανε ήδη κ κουλούρια!

τσουρέκια έχει πολύ νόστιμα ο φούρνος - εμ τί, κλέφτες θα γίνουν ????? :-D Αγγελικούλα σε πειράζω !!!!!!!

συμφωνώ!

μας έφερε χθες η φίλη μας τσουρέκι με επικάλυψη σοκολάτας κ γέμιση μπισκότο λιωμένο κωνσταντινίδη. έφαγε η σύσα κ ο φέφος!!!! την έβγαλε φωτό ο φάδερ της διότι έγινε γουρουνάκι σοκολατένιο!!!

θα το προτιμήσω κ για αγορά κ για δώρο!

Δεν θυμάμαι τπτς άλλο, φιλάκια !

μάκια στα μουτράκια!

και εγω θα παρω ενα τσουρεκι ετοιμο...εμας ο νονος μας ακομη..δεν χω καθολου ορεξη, και δεν εχω καταλαβει καθολου μεγαλη εβδομαδα. ξερετε αυτο που λενε τρωγομαι με τα ρουχα μου???δεν ξερω τι μου φταιει ενα πραγμα!!!ξερω δηλαδη αλλα...

συμπεθερα μακαρι να πατε να ξεφυγετε λιγακι. και εγω ηθελα να παω για νυχια, αλλα δεν προλαβαινω λεμε!!!ο γαμπρουλης γιατι??δεν ηθελε να παει σχολειο??

φεφη κριμα το συσακι!!!ηθελε να καθησει με μανουλα εε???αντε μια μερουλα εμεινε!!!εμας ακομη δεν εχει ξεκαθαρισει το τοπιο για το αν θα δουλευουμε παρασκευη η οχι!!!αυριο θα το μαθουμε. ωραιο το φαγακι σου, μμμμ...

μας βάλανε δώρο πάσχα!!!!!:rolleyes:να πω ντούπι!!!!!!:roll:

δουλεύουμε κ αύριο. Μ.Παρασκευή άδεια όλοι, Δευτέρα αργία!

γιατί παιδί μου τρώγεσαι με τα ρούχα σου! έλα κ είναι Μεγαλοεβδομάδα!!!!

η σύσα έκλαψε όταν την αφήσαμε στη γιαγιά της. έπηξε το σπλάχνο στο σπίτι!!! είχε περάσει όμορφα χθες, σου λέει γιατί το χαλάτε τώρα;:roll:

έκλαιγε κ έλεγε "αγκαλίτα"!!!!:(

η κάγκλυ που χάθηκε πάλι;

η φαίη;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο love4four viewpost.gif

Είσαι το άλλο μου μισό !!!!:rolleyes:

είμαι, είμαι!:tongue:

Κι εμείς ζήσαμε το δράμα μας το πρωϊνό. Πολύ αμφιβάλλω ότι ο Ν ΔΕΝ έκανε εμετό στο σχολικό, αλλά δεν τολμάω να πάρω και τηλ....

Αύριο παππούς/γιαγιά και την Τρίτη έχω άδεια εγώ...λέμε να κατέβουμε στο χωριό αλλά Μ. Σάββατο πρώτα ο Θεός. Μακάρι να φτιάξει λίγο ο καιρός να χαρούν τα παιδιά στην εξοχή !

όλα να έρθουν βολικά. για το άλλο...αγ.πν. κλείσαμε έτσι; αν σε βολεύει κ σένα το κάνουμε τετραήμερο!!!!τί λες; από τώρα το σκέφτομαι!:wink:

Φιλενάδα,

Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρουμε ...

μόλις προχθές με πήρε η κουνιάδα μου τηλέφωνο από Καλαμάτα city και μου είπε ότι κανόνισαν την βάφτιση του μικρού ξέρεις πότε ?????

21 Μαΐου ανήμερα Αγ. Κων/νου και Ελένης, πέφτει και Δευτέρα ...φασκελο-κουκούλωσ' τα που λέμε ! όπερ σημαίνει ότι έχουμε έξοδα για το 3ήμερο διαμονή - δώρο (καλό εννοείται) για την βάπτιση... και του Αγ. Πνεύματος είναι πολύ κοντά γμτ...

Δεν το αποκλείω απλά το βλέπω λίγο χλωμό.... υγεία να έχουμε να δούμε αν θα μπορέσουμε να τα καταφέρουμε !

Πού θα μου πας εσύ όμως ! Δεν θα μου ξεφύγεις ! Θα ξανάρθω Ζήκο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...