Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Στο εύχομαι κορίτσι μου!!!...Με το καλό να έρθει και το δεύτερο!...❤️

      10 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

      Αυτό μου κάνει και εμένα εντύπωση αφού κατά ομολογία είναι παλιά τακτική γιατί ένα τόσο γνωστό κέντρο και ένας γιατρός με τέτοιο όνομα εξακολουθεί και το εφαρμόζει?...

      Μακάρι να έχω καλά αποτελέσματα γιατί είναι η δεύτερη μου φορά και πέρα από την απογοήτευση που θα πρέπει να διαχειριστώ θα πρέπει να αξιολογήσω τις επιλογές μου, τον γιατρό, την κλινική...🥺 Και να δω τι θα κάνω από εδώ και πέρα...

      Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!...😘

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

γιατί δεν έχει καιρό που πίνει το γάλα της μόνη της-εννοώ να σηκώνει μόνη της το μπουκάλι! μη φανταστείς!

θα της βάλω σήμερα το βράδυ μέλι στο γάλα!

σκέφτηκα να της δίνω γάλα στην κούπα, αλλά το καλαμάκι είναι πλαστικό κ δεν θέλω να είναι πλαστικό σε ζεστό γάλα...

όλο φαλακίες λέω. αυτή η φαρυγγίτιδα με αποτέλειωσε!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να σου πω ένα κολπάκι γιατί εμένα η Μαρία δεν την φυσάει την μύτη της..Βάζω σε μια σύριγγα 4-5ml ορό και όπως είναι όρθια της βάζω με λίγη πίεση τον ορό και στα 2ρουθούνια και αμέσως της λέω να φυσήξει και έτσι ξεμπουκώνει πάντως...Ο μικρός καμία σχέση καλύτερα και από μένα την φυσάει την μύτη του....


:-D

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά βρε δεν θα της βάλεις πολύ μέλι φαντάσου σε ζεστό γαλατακι 1κ.γ. και ανακάτεμα καλό να λιώσει έμενα το ρουφάει σαν τρελός όταν του βάζω μέλι χαχαχα...Επίσης να σας ρωτήσω κάτι??Πήγε η κουνιάδα μου την μικρη της στο παιδ.για το εμβόλιο και την ζυγό-μετρησε και της είπε οτι ειναι πανω απο τα ορια για την ηλικια της στο βαρος..Ειναι 28μηνων και ειναι 16κιλα και 1μ


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια και καλή Μ. Εβδομάδα σε όλες.

Για σήμερα έχουμε φακές, κουνουπίδι και χόρτα.

Χαχαχαχα Εβιρι γελασα πολυ με το "κοριτσαρος"! Ειδικα για μενα που ειμαι εναμισι μετρο ανθρωπος ειναι...ταμαμ!!!!:P

Δεν έχει σημασία, εγώ κορίτσαρο σε βλέπω.:D:D:D:D

Καλησπέρα κοπέλες! Σας διαβαζω τις τελευταιες μέρες και σας θαυμάζω.

Καλημέρα και σε σένα Φωτεινή. Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Για σήμερα είχαμε τηγανητά καλαμαράκια, χόρτα και πατάτες τηγανητές. (Νωρίτερα πνίγηκε άσχημα ο γιος μου τρώγοντας και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!)(τέλος καλό, όλα καλά!)

Είναι να μην τρομάζεις; Ευτυχώς όπως είπες κι εσύ.

Καλημέρα! Καλά είμαι! Δεν μπήκα χθες όλη μέρα. Εκανα κουλουράκια το Σάββατο το πρωί και το απόγευμα είχα κόσμο, οπότε χθες προσπάθησα να συμμαζέψω λίγο την κουζίνα μου.

Είχα και χθες κόσμο (και το πρωί και το απόγευμα), οπότε μπορείτε να καταλάβετε τι γινόταν στο σπίτι το Σ/Κ.

Το παιδάκι μου το χάρηκα ελάχιστα.

Δεν πειράζει, τουλάχιστον ήταν ευχάριστος ο λόγος που δεν το χάρηκες πολύ το παιδάκι σου.

το απογευμα εχω γιατρο:-P:razz::-Pαχ ανυπομονω να δω αν ειναι ολα καλα με το μωρακι μου και..............γιναμε γλυκοπατατα:tongue:

Μπράβο το γλυκοπατατούλι μεγαλώνει μωρέ.

πώς λέμε το κομπολόι; κολομπόι ή κολυμπόι!

τί ήθελε πρωινιάτικα το σπλάχνο μου να φορέσει; το ταπέλο από τη βάφτιση!!!καπέλο!

χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης να σου πω ένα κολπάκι γιατί εμένα η Μαρία δεν την φυσάει την μύτη της..Βάζω σε μια σύριγγα 4-5ml ορό και όπως είναι όρθια της βάζω με λίγη πίεση τον ορό και στα 2ρουθούνια και αμέσως της λέω να φυσήξει και έτσι ξεμπουκώνει πάντως...Ο μικρός καμία σχέση καλύτερα και από μένα την φυσάει την μύτη του....

μπράβο στον Α!

το έχω ακούσει το κολπάκι, αλλά δεν το βλέπω. πρέπει να είναι ακίνητη για να πετύχω ρουθούνι!:rolleyes:

"μαμά μου αγκαλίτα" κ δώστου κλάμα! δάκρυα να δεις!:P

Ε καλά βρε δεν θα της βάλεις πολύ μέλι φαντάσου σε ζεστό γαλατακι 1κ.γ. και ανακάτεμα καλό να λιώσει έμενα το ρουφάει σαν τρελός όταν του βάζω μέλι χαχαχα...Επίσης να σας ρωτήσω κάτι??Πήγε η κουνιάδα μου την μικρη της στο παιδ.για το εμβόλιο και την ζυγό-μετρησε και της είπε οτι ειναι πανω απο τα ορια για την ηλικια της στο βαρος..Ειναι 28μηνων και ειναι 16κιλα και 1μ

τις καμπύλες πρέπει να δει στο βιβλιάριο υγείας.

η σύσα είναι σήμερα ακριβώς 30 μηνών. είδα τις καμπύλες της σε σχέση με το πού βρισκόταν κ πριν.

ξεπερνάει τις καμπύλες, όλες; αν ναι, καλά θα κάνει να πάει μια βόλτα σε εξειδικευμένο διατροφολόγο για παιδιά. αλλά αν υπάρχει αναλογία ύψους βάρους;

δεν ξέρω άννια μου!

πάντως είναι ψηλό παιδί κ αυτό είναι πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε φεφη μου εγω ειμαι ασχετη ποτε δνε της καταλαβα τις καμπυλες...Και η Μ στην ηλικια της 1μετρο ηταν αλλα απο κιλα κατηγορια φτερου 15και με το ζορι..Ουτε εμενα καθετε για τον ορο κεφαλοκλειδωμα κανουμε καθε φορα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Νανουρισματάκι για το πασχαλινό τραπέζι που ζήτησες ιδέες.

Γαρδουμπάκια,

Σεφταλιές,

Κοκορέτσι,

Φρυγαδέλια,

Κοντοσούβλι,

Τζιγεροσαρμάδες,

Κρεατόπιτα

Αυγά γεμιστά με διάφορες ιδέες,

Τυρόπιτα,

Σπανακόπιτα σε σαλίγκαρο που θα κοπεί σε μικρά κομμάτια να μην μπουκώνουν πολύ,

Φέτα μέσα σε φύλλο κρούστας τηγανητή κι από πάνω σουσάμι και μέλι,

Μπουγιουρντί που έγραψε και η Χρυσοβαλάντω είναι πολύ ωραία ιδέα,

Μελιτζάνες και κολοκυθάκια τηγανητά και τυλιχτά με φέτα ή κίτρινο τυρί,

Σε πιατέλα διάφορα ορεκτικά όπως ραπανάκια, καρότα, αγγούρι κομμένα σε όμορφα σχήματα, πάνω σε πρασινάδα από ρόκα ή άλλο χορταρικό.

Μικρά ντοματάκια γεμιστά με μαλακό τυρί και μυρωδικά (μαϊντανό, άνηθο, κάπαρη κλπ)

Ρολό σφολιάτας με σπανάκι και τυρί

Ή τάρτα με τυρί (κι αν θες βάζεις και σπανάκι ή μπέικον ή ζαμπόν)

Μάλλον βιαστικά τα γράφω γιατί με περιμένουν να βοηθήσω στις δουλειές, και δε βρίσκω τώρα άλλες ιδέες. Όποτε θυμηθώ κι άλλα θα ξαναγράψω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε φεφη μου εγω ειμαι ασχετη ποτε δνε της καταλαβα τις καμπυλες...Και η Μ στην ηλικια της 1μετρο ηταν αλλα απο κιλα κατηγορια φτερου 15και με το ζορι..Ουτε εμενα καθετε για τον ορο κεφαλοκλειδωμα κανουμε καθε φορα

η Μ στους 28 μήνες ήταν 1 μέτρο κ 15 κιλά; :oκατηγορία φτερού πάντως δεν την λες!:P

πανύψηλη ναι!:)

κ εγώ δεν την καταφέρνω πολλές φορές μόνη μου κ επιστρατεύω το κομάντο! τον φέφο! αλλά είναι σπαραξικάρδιο!:(

Νανουρισματάκι για το πασχαλινό τραπέζι που ζήτησες ιδέες.

Γαρδουμπάκια,

Σεφταλιές,

Κοκορέτσι,

Φρυγαδέλια,

Κοντοσούβλι,

Τζιγεροσαρμάδες,

Κρεατόπιτα

Αυγά γεμιστά με διάφορες ιδέες,

Τυρόπιτα,

Σπανακόπιτα σε σαλίγκαρο που θα κοπεί σε μικρά κομμάτια να μην μπουκώνουν πολύ,

Φέτα μέσα σε φύλλο κρούστας τηγανητή κι από πάνω σουσάμι και μέλι,

Μπουγιουρντί που έγραψε και η Χρυσοβαλάντω είναι πολύ ωραία ιδέα,

Μελιτζάνες και κολοκυθάκια τηγανητά και τυλιχτά με φέτα ή κίτρινο τυρί,

Σε πιατέλα διάφορα ορεκτικά όπως ραπανάκια, καρότα, αγγούρι κομμένα σε όμορφα σχήματα, πάνω σε πρασινάδα από ρόκα ή άλλο χορταρικό.

Μικρά ντοματάκια γεμιστά με μαλακό τυρί και μυρωδικά (μαϊντανό, άνηθο, κάπαρη κλπ)

Ρολό σφολιάτας με σπανάκι και τυρί

Ή τάρτα με τυρί (κι αν θες βάζεις και σπανάκι ή μπέικον ή ζαμπόν)

Μάλλον βιαστικά τα γράφω γιατί με περιμένουν να βοηθήσω στις δουλειές, και δε βρίσκω τώρα άλλες ιδέες. Όποτε θυμηθώ κι άλλα θα ξαναγράψω.

αυτά είναι! με έφτιαξες!

πήρα τον φέφο να μου φέρει από το φούρνο καλούδια για να έχω να πορεύομαι!δεν την παλεύω!

φρυγαδέλια κάνει ένα ντελιβαράδικο εδώ στο λουλουδιστάν. έφαγε ο φέφος κ ξετρελάθηκε.

ο γαστρονόμος που βγήκε την κυριακή είχε πολλες ενδιαφέρουσες προτάσεις για ορεκτικά! μπες στον ηλεκτρονικό γαστρονόμο κ αποφάσισε ποιά από όλα σου κάνει κλικ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ μου ανοιξατε την ορεξη και θα αρκεστω σε μπολικες φακες και μπροκολο αντε και καμια ελιτσα στο τσακιρ κεφι..Φεφη εχει ακριβως τον δικο μου σωματοτυπο (εχμμμ προ παιδων)αδυνατη και ψηλη..Εγω οταν γνωρισα τον Τ ημουν 1,68με 47κιλα αφου η αδερφη μου με ελεγε αγγουροβα:oops::oops:..Τωρα ειναι 1,12 και 18κιλα:D


:-D

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε γμτ, δεν πρόλαβα... Να δείξω πως είμαι κι εγώ ψυχοπαθητική προσωπικότητα...

Τι να πεις? Υπάρχει πιο γελοίο ζώο από τον άνθρωπο? Όχι, δεν υπάρχει.

Βέβαια, παρατηρείται κατά καιρούς να διαλέγουν έναν που δεν έχει ίδια χνώτα μ' αυτούς και να τον σταυρώνουν. (Ειδικά πριν τις μεγάλες γιορτές και ειδικότερα πριν το Πάσχα) Σκοπός η τελική εξόντωση... του ανθρώπου ή του θέματος.

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσει κανείς ή να κλάψει. Με όλους αυτούς που κρύβονται πίσω από ένα ψευδώνυμο, αυταπατώνται ότι είναι προοδευτικοί και δημοκρατικοί ενώ δεν αναγνωρίζουν καν το δικαίωμα στον διπλανό τους να συζητήσει ότι θέλει (εφ' όσον δεν παραβαίνει τους κανονισμούς).

Αντί για επιχειρήματα χρησιμοποιούν ειρωνεία και χαρακτηρισμούς.

Και νομίζουν πως εμείς οι υπόλοιποι δεν το κατέχουμε το σπορ. Απλά, πόσο χαμηλά να πέσει κανείς...? Κι από την άλλη, την άδεια μας ζωή και τα απωθημένα μας... πολλοί έχουμε διαλέξει να τα λύσουμε στους ψυχιάτρους κι όχι στην πλάτη των άλλων...

Δεν στηρίζω το θέμα αυτό καθ' αυτό (για διάφορους λόγους που δεν είναι της στιγμής) ούτε κάνω "κλίκα" με κάποια που τυχαίνει να μιλάμε εδώ - είμαι αρκετά μεγάλη για να μη λειτουργώ βάσει "προστατευτισμού" (ούτε και μικρή δεν το έκανα)(ούτε και μου ζητήθηκε βεβαίως, με κανέναν τρόπο).

Στηρίζω όμως την ελευθερία του λόγου, όταν αυτός είναι ευγενικός και στηρίζεται σε πηγές.

Προσωπικά, επί καθημερινής βάσης διαβάζω μηνύματα που με βγάζουν έξω από τα ρούχα μου (και μάλιστα σε πολύ "σοβαρότερα" θέματα, όπως αυτά των παιδιών και των σχέσεων) αλλά δεν νομιμοποιούμαι σε καμία περίπτωση να μπω όπου δεν γουστάρω (εγώ, υποκειμενικά) και να εξευτελίσω τους ανθρώπους.

Στο κάτω κάτω της γραφής, υπάρχει και το κουμπάκι της αναφοράς για όποιον χαλιέται τόσο... ή για όποιον πιστεύει πως ποστάρονται ανοησίες... Αλλά θα μου πεις... η αναφορά είναι κρυφό κουμπί, το βλέπουν μόνο οι διαχειριστές κι όχι οι πάντες - μάλλον πρέπει να έχει μεγάλη ηδονή να ξεκατινιάζεσαι και ν' αυτοεπιβεβαιώνεσαι δημόσια... Εσύ μόνη σου ή παρέα με τα φιλαράκια σου (με μονή, διπλή, τριπλή εγγραφή και πάει λέγοντας)...

Αίσθηση του χιούμορ έχω και μάλιστα μπόλικη αλλά όχι σατανικού χιούμορ, ιδιοτελούς και στοχευμένου. Επίσης, μου έρχεται εμετός να διαβάζω ρατσιστικά σχόλια από κάποιους που μάχονται κατά των διακρίσεων... Στα χαρτιά μάλλον...

Συγχωρέστε μου το ξέσπασμα (μετά από χιλιάδες μηνύματα μου, εδώ κι από κει) αλλά κι η υπομονή έχει τα όρια της, όπως θα έπρεπε κι η γελοιότητα.

Κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να κάνει (πολλά) λάθη, να έχει (πολλές) αμφισβητήσιμες και (μη) (σταθερές) απόψεις αλλά δεν δικαιούται να εμπαίζει τους (άλλους) ανθρώπους.

Άσε που... κοινή γαρ η μοίρα και το μέλλον άδηλον...

Κρίμα λοιπόν ν' αδειάζουμε την ευγενική χολή μας σε ανθρώπους που μαζί τους έχουμε και κοινά προβλήματα και που παρακάτω θα κληθούμε να γελάσουμε ή και να κλάψουμε μαζί, σε άλλα θέματα. Εκτός κι αν είμαστε οπαδοί της ευγονικής και θέλουμε/προσπαθούμε... να μας μοιάσουν όλοι, αφού εμείς είμαστε οι καλύτεροι... κι άρα οι υπόλοιποι δεν μας αφορούν... θετικά τουλάχιστον.

Ξέρω πως το καφέ μας διαβάζεται από πολλούς και διάφορους... και περιμένω την απάντηση κάπου (αλλού), κάπως... σερβιρισμένη... ως κρύο πιάτο... Αλλά δεν με νοιάζει. Εξάλλου, δεν θα είναι η πρώτη φορά... που κάποιοι θα μουτρώσουν και δεν θα με παίζουν... πιστεύοντας πως με τιμωρούν...

Λοιπόν... το βλέπω χλωμό να ξαναμπαίνω πριν από το Πάσχα (για διάφορους λόγους...).

Σε αυτή την περίπτωση,

να σας ευχηθώ καλό υπόλοιπο Μεγάλης Εβδομάδας, καλή Ανάσταση, με υγεία κι αγάπη, προσωπική και συλλογική ανάταση. Να χαίρεστε τους αγαπημένους σας.

Σας γλυκοφιλώ όλες.


Link to comment
Share on other sites

εβιρούλα μου, διάβασα λίγα πράγματα δίπλα για το θέμα που είχες ανοίξει για τους πολέμους...

συμφωνώ ή διαφωνώ για το θέμα των αναρτήσεών σου, για την σκοπιμότητα που κρύβουν οι αναρτήσεις (όχι οι δικές σου, οι πηγές), για τα συμφέροντα που εξυπηρετούνται όταν ο κόσμος τρώει τρομοκρατεία ψυχολογική...

θεωρώ απαράδεκτη πλέον την ειρωνεία.

την έχω πατήσει κ εγώ με το να ειρωνεύομαι κ να μπαίνω σε αντιπαράθεση όταν πεισμώνω, με πιάνει ο εγωισμός...

αλλά όλα αυτά τα έκανα όταν ήμουν νιούμπι στο πάρεντς.

μετά από τόσα χρόνια δεν υπάρχει λογική στο να κάθομαι κ να ξεκατινιάζομαι για να επιβάλλω το δικό μου, ιδίως φέρνοντας κ τις φίλες μου για να με υποστηρίξουν!

είμαι σίγουρη ότι αν ήθελες θα είχες όλες μας στο πλευρό σου, αλλά αυτό δεν θα ήταν εσύ, γιατί εσύ είσαι έξυπνη γυναίκα κ κυρίως Κυρία!!!!!

σε ασπάζομαι κ σε στέλνω αγκαλίτα που λέει κ η σύσα μου!

τα σέβη μου για μια ακόμα φορά!

υ.γ. με μερικά μέλη δεν ξαφνιάστηκα, αλλά με ελάχιστα να πω την μαύρη μου αλήθεια απογοητεύτηκα! τα είχα σε μεγάλη εκτίμηση. οι κακές παρέες ή άτυχη στιγμή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...