Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Στο εύχομαι κορίτσι μου!!!...Με το καλό να έρθει και το δεύτερο!...❤️

      10 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

      Αυτό μου κάνει και εμένα εντύπωση αφού κατά ομολογία είναι παλιά τακτική γιατί ένα τόσο γνωστό κέντρο και ένας γιατρός με τέτοιο όνομα εξακολουθεί και το εφαρμόζει?...

      Μακάρι να έχω καλά αποτελέσματα γιατί είναι η δεύτερη μου φορά και πέρα από την απογοήτευση που θα πρέπει να διαχειριστώ θα πρέπει να αξιολογήσω τις επιλογές μου, τον γιατρό, την κλινική...🥺 Και να δω τι θα κάνω από εδώ και πέρα...

      Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!...😘

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!!

Την Κυριακή του Πάσχα θα κάνω πρώτη φορά Πάσχα με τα πεθερικά.Θα είμαστε 25 άτομα κ λέω να φτιάξω μερικά πρώτα-ωραία πρώτα όμως,όχι απλά τζατζίκι κλπ-αυτά θα τα φέρουν άλλοι!Καμιά ιδέα???

Γεια σου Λουλαμπι!

Για πρωτα μπορεις να φτιαξεις ντολμαδακια η' ανθους γεμιστους, τονοσαλατα,

συκωτακι τηγανητο σβησμενο με κρασι και ριγανη, μπεκρι μεζε, τυροκροκετες, κολοκυθομπουρεκο με τυρι φετα κομμενο σε μπουκιες, κολοκυθοκεφτεδες..αν σκεφτω κ αλλα θα γραψω :tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κοπέλες! Σας διαβαζω τις τελευταιες μέρες και σας θαυμάζω. Εγω μαγειρευω αλλά δεν κάνω και φοβερά πράγματα. Θα ηθελα ομως να ευχαριστησω το περιστεράκι για τη συνταγη που εβαλε για τα τσουρέκια. Την έκανα και τα εφαγαν ηδη! Το εγχειρημα στεφθηκε με επιτυχία. Ειναι η δευτερη φορά που επιχειρησα να φτιαξω τσουρεκια στη ζωη μου. Την πρώτη αφηστε καλύτερα... Οπότε ευχαριστω παρα πολύ. Καλό Πάσχα σε όλες σας και στις οικογενειες σας


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες! Σας διαβαζω τις τελευταιες μέρες και σας θαυμάζω. Εγω μαγειρευω αλλά δεν κάνω και φοβερά πράγματα. Θα ηθελα ομως να ευχαριστησω το περιστεράκι για τη συνταγη που εβαλε για τα τσουρέκια. Την έκανα και τα εφαγαν ηδη! Το εγχειρημα στεφθηκε με επιτυχία. Ειναι η δευτερη φορά που επιχειρησα να φτιαξω τσουρεκια στη ζωη μου. Την πρώτη αφηστε καλύτερα... Οπότε ευχαριστω παρα πολύ. Καλό Πάσχα σε όλες σας και στις οικογενειες σας

Κι εγώ σε ευχαριστώ Φωτεινή για τα καλά σου λόγια...Καλό Πάσχα και σε εσάς

Στη ζαχαροπλαστική τα βρίσκω λίγο σκούρα και δεν είμαι για πολλά πολλά...

Οπότε αυτή η συνταγή με βόλεψε και είχε και καλό αποτέλεσμα και γι αυτό την μοιράστηκα μαζί σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από το απολωλό πρόβατο!:rolleyes: Ομολογώ... ότι διάβασα μόνο τα τελευταία μηνύματα...:oops:

Για σήμερα είχαμε τηγανητά καλαμαράκια, χόρτα και πατάτες τηγανητές. (Νωρίτερα πνίγηκε άσχημα ο γιος μου τρώγοντας και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!)(τέλος καλό, όλα καλά!)

Δεν προλαβαινω με τιποτα τις δουλιεες μου...

Γιατί τις προλαβαίνω εγώ?:shock: Τρέχω πανικόβλητη!:?

Εβαλα και τα καινουρια μου παπουτσια, κοριτσια θειικα 25 ποντοι τακουνι αλλα το χοντρο τακουνι που ειναι τωρα στη μοδα! Τα εβαλα με τζην, και θα μου παρει η μαμα μου δωρο πασχα, σκιννυ τζην που ταιριαζει καλυτερα!

Σχήμα λόγου είναι αυτό, έτσι? Δεν το εννοείς?:roll: (Με γειές, με γειές!!)

Δωράκι, όλα καλά? Με το δικαστήριο?

Φούμπι... χάθηκες ξανά...?

Φέφη, περαστικά σας!

Περιστεράκι, ποιά είναι η συνταγή για τα τσουρέκια? Δεν την έχω δει...

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια!

Καλή Μ. Εβδομάδα να έχουμε!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα από το απολωλό πρόβατο!:rolleyes: Ομολογώ... ότι διάβασα μόνο τα τελευταία μηνύματα...:oops:

Για σήμερα είχαμε τηγανητά καλαμαράκια, χόρτα και πατάτες τηγανητές. (Νωρίτερα πνίγηκε άσχημα ο γιος μου τρώγοντας και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!)(τέλος καλό, όλα καλά!)

Γιατί τις προλαβαίνω εγώ?:shock: Τρέχω πανικόβλητη!:?

Σχήμα λόγου είναι αυτό, έτσι? Δεν το εννοείς?:roll: (Με γειές, με γειές!!)

Δωράκι, όλα καλά? Με το δικαστήριο?

Φούμπι... χάθηκες ξανά...?

Φέφη, περαστικά σας!

Περιστεράκι, ποιά είναι η συνταγή για τα τσουρέκια? Δεν την έχω δει...

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια!

Καλή Μ. Εβδομάδα να έχουμε!!

Ναι καλε ειπαμε δε περπαταω σε καρεκλοποδαρα! Αλλα ειναι τοσο ψηλα για μενα που..14 ποντοι ειναι τα ατιμα...:cool:

Κοριτσια μολις εκανα το σουφλε σοκολατας της Αργυρως και μια ευκολη τουρτα με βαση μπισκοτο, απο πανω κρεμα και γαρνιτουρα μπανανες! Αν θελει καποια τις συνταγες ευχαριστως να σας δωσω!

Εμας θα μας στειλει η μαμα μου τελικα και τσουρεκι και καλιτσουνια γιουχουυυ:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε , καλη ανασταση με υγεια. ναστε καλα ολες γλυκιες μου φιλεναδιτσες, σας αγαπω...

ειμαι πολυ κουρασμενη και εχω χασει λιγο τις μερες με τη δουλεια.μου αλλαξε και ο χαμπυ τα σχεδια και με στεναχωρησε. παραμελησα και το παιδακι μου. ελπιζω να αναπληρωσω αυτη τη βδομαδα...φουμπι νασαι καλα. φεφακι μου περαστικα σας και φιλακια στο παιδι. δωρα τι εγινε με το δικαστηριο?? λοβ πως ειναι ο γαμπρουλης μου???με συγκινησες με το ποστ για τον πατερα σου, εισαι αγγελος. αγγελικουλα στεναχωρηθηκα που δεν βρεθηκαμε. περιστερακι βαλε συνταγη, εκτος αν εβαλες και εγω η αφηρημενη δεν την ειδα. παω ναπλωσω ενα πλυντηριο και να πεσω σαν τουβλο!!μακια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. είμαι κομμάτια! δεν νομίζω να κάνω κουλουράκια. σε λίγο θα σιδερώσω, αφού ταίσω φεφόπαιδο. αργότερα θα κάνω γαύρο πλακί. ο φέφος θα φάει χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι από πεθερούλα.

η σύσα γιουβαρλάκια, τα μόνα που τρώει.

της πήρε ο μπαμπούλης το μάμυ κ παίζει με τα παζλ αριθμών!

μπράβο αμαζόνα μου!

ευχαριστώ Αννούλα!

μια χαρά τα πάτε!

μάκια σου κ ευχαριστώ!

να πας βολτούλα. μάκια σου

με γειές!

χρόνια πολλά!

δεν θα πάω ούτε εκκλησία...δεν έχω κουράγιο. σέρνομαι, ζαλίζομαι, αηδιάζω από τα φάρμακα!

για αύριο η μάνα μου θα μας ετοιμάσει σπανακόρυζο!

το παιδί πολύ βήχα, αλλά καλά από διάθεση!

πολύ κλάμα όταν της καθαρίζω τη μύτη!!!!!

φιλιά σε όλες κ να έχετε μια όμορφη κυριακή!

αχ το πουλακι μου περαστικα σας...

καλημερουδια κ χρονια πολλα,σημερα των Βαιων κ ημερα θελει ψαρακι,ετσι μας ελεγε παντα η μανουλα!οποτε θα φαμε στην πεθερουλα μου ψαρακια!

Χρυσα μου η μανουλα μου,οπως κ ολες οι μανουλες,ειναι παντα εκει για μας κ μας προσεχουν.ε δικια μου ειδικα τωρα δεν με αφηνει λεπτο,κ βασικα οπως λεει για τον εγονο τα κανει ολα χαχαχαχαχαχα!!!!

ετσι ειναι αννουλα ολες οι μανουλες κανουν τα παντα για τα παιδια τους..εμενα η μανουλα μου που σε αυτη την κατασταση δεν μπορει θα με βοηθησει να κανω μαγειριτσα γιατι 1η φορα θα κανω...

Φεφι μην κανεις τιποτα,ξεκουρασου παιδακι μου το δικαιουσ λεμε!!!!!!!!

φιλακια πολλαααααααααααααααααααααα!!!!!!!

Κορίτσια καλημέρα!!!

Την Κυριακή του Πάσχα θα κάνω πρώτη φορά Πάσχα με τα πεθερικά.Θα είμαστε 25 άτομα κ λέω να φτιάξω μερικά πρώτα-ωραία πρώτα όμως,όχι απλά τζατζίκι κλπ-αυτά θα τα φέρουν άλλοι!Καμιά ιδέα???

για ορεκτικα μιλας???αν ναι μπορεις να φτιαξεις μελιτζανοσαλατα,σκορδαλια μια οραια σαλατα με μαρουλι κρεμμυδι αγγουρι βαλε χρωμα πιπερια κοκκινη κ απο πανω παρμεζανα..μπουγιουρντι,κολοκυθακια τηγανητα καμια ψητη καυτερη πιπερια τηαγνητο τυρι...περιπου πες μας τι ακριβως θελεις κ θα σκεφτω κ αλλα

Κι εγώ σε ευχαριστώ Φωτεινή για τα καλά σου λόγια...Καλό Πάσχα και σε εσάς

Στη ζαχαροπλαστική τα βρίσκω λίγο σκούρα και δεν είμαι για πολλά πολλά...

Οπότε αυτή η συνταγή με βόλεψε και είχε και καλό αποτέλεσμα και γι αυτό την μοιράστηκα μαζί σας

περιστερακι ξαναγραψε τη συνταγη για τα τσουρεκια...

αυριο θα σας γραψω κ την δικια μου συνταγη ειναι της μανουλας κ ειναι τελεια λεω Μ.τεταρτη να τα κανω...

σημερα θα βοηθησω την φιλη μου να φτιαξει τα τσουρεκια της...

φιλακια κ να χουμε μια καλη μεγαλοβδμαδα


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλή Μ. εβδομάδα να έχουμε!

Σάββατο πήγαμε τελικά στα πεθερικά και γυρίσαμε.

Χθες έκανα το σπίτι, έβαλα πλυντήρια, έκανα μπαλκόνια, και το απόγευμα ήρθαν οι νονοί μας οι οπόιοι της έφεραν μια φανταστική λαμπάδα!

Εχω να το λέω για το γούστο της κουμπάρας μου!

Φυσικά η Λ. δεν μας άφησε να πούμε κουβέντα γιατί κόλλησε σαν στρείδι στη νονά της!:tongue:

Είναι πολύ τυχερό το κοριτσάκι μου που έχει τέτοιους νονούς!

Χθες φάγαμε τσιπούρες αλανιάρες, μουρμούρες και μυδοπίλαφο!

Τέλεια ήταν, τα τσακίσαμε!!!

Για σήμερα έκανα πατάτες γι'αχνί!

από πού κατάγεσαι;

Εγώ γέννημα θρέμα Θεσσαλονίκη, άμα το ψάξω όμως από προπαππούδες άστα να πάνε!!!! Μικρά Ασία, Κοζάνη και Κεντρική Μακεδονία!

τελικά εγώ έχω ρινοφαρυγγίτιδα, μου έδωσε αντιβίωση, σιρόπι, σπρέυ με κορτιζόνη κ λακτολεβούρ για το γνωστό ενδεχόμενο πρόληψης.

ο φέφος την πούλεψε με ένα απλό σπρέυ.

η Σύσα απλή ρινίτιδα. της έδωσε σιρόπι ξοζάλ. όμως έχει πολύ βήχα, ανορεξία.

είναι 96-97 ύψος κ 14.770! δόξα τω Θεώ!!!τα καλά των γιαγιάδων!

νιώθω ζαλάδες, κομμάτια!:(

Περαστικούλια σε όλους σας!

Η ρινίτιδα κάνει βήχα;Δεν το ήξερα...

Μεγάλωσε το κοριτσάκι σου! Φτου φτου!

Πως είστε σήμερα;

Να χαίρεσαι την αδελφούλα σου!!!

χρονια πολλα σε οσους εχουν καποιον που γιορταζει,εμεις εχουμε τον πεθερουλη κ μελλοντικα θα γιορταζει κ ο στρουμφουλης μας χιχιχιχι!!!

Λάζαρος Αννούλα; Να τον χαίρεστε και με το καλό να δώσετε το όνομα του στο στρουμφάκι σας!

Και καλές μάσες!!!!:D:D


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ηλιαχτίδα τι κάνεις;

Καλημέρα! Καλά είμαι! Δεν μπήκα χθες όλη μέρα. Εκανα κουλουράκια το Σάββατο το πρωί και το απόγευμα είχα κόσμο, οπότε χθες προσπάθησα να συμμαζέψω λίγο την κουζίνα μου.

Είχα και χθες κόσμο (και το πρωί και το απόγευμα), οπότε μπορείτε να καταλάβετε τι γινόταν στο σπίτι το Σ/Κ.

Το παιδάκι μου το χάρηκα ελάχιστα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα πέρα για πέρα...

Παλιόκαιρος,κρύο,βροχή,αστραποβρόντια...Μπήκαμε στον χειμώνα...

Για σήμερα θα φτιάξω χταποδάκι με μακαρονάκι κοφτό

Και άμα προλάβω θα κάνω και τα τσουρέκια...

Περιστεράκι, ποιά είναι η συνταγή για τα τσουρέκια? Δεν την έχω δει...

Γιατί,σάμπως την έχω βάλει εδώ στο μαγειροκαφέ;:tongue:

Δίπλα στο easy living είχαμε την τσουρεκοκουβέντα!!

Λοιπόν εγώ φτιάχνω τη συνταγή που έχει πάνω η συσκευασία του αλευριού για τσουρέκι Μύλοι Αγίου Γεωργίου.Μόνο που αντί για μαργαρίνη βάζω βούτυρο και τα αφήνω πολλές ώρες να γίνει η ζύμη και τα ζυμώνω και αλύπητα.Πέρυσι μου βγήκαν πολύ καλά γιατί λόγω του μωρού και του θηλασμού δεν προλάβαινα να τα βάλω στο φούρνο,με αποτέλεσμα να φουσκώνει και να ξαναφουσκώνει η ζύμη και να με...προκαλεί να την ζυμώσω.

Γενικά πιστεύω ότι τα τσουρέκια θέλουν τον χρόνο τους...

http://www.alevri.com/htmlv/recipe.aspx?id=95

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε??Καλη μ.εβδομαδα να εχουμε..Εμεις ειμαστε καλα εδω σπιτι ο καιρος κρυωσε πλαι μεσα σε μια μερα εκει που ειχαμε ζεστη και ηλιο το βραδυ αρχισε να φυσαει και να βρεχει:shock::shock:..Σημερα θα φαμε φακουλες μιας και λεω να νηστεψουμε μεγαλη εβδομαδα,θα βρασω και κανα μπροκολο για σαλατα μια χαρα,επισης το απογευμα εχω γιατρο:-P:razz::-Pαχ ανυπομονω να δω αν ειναι ολα καλα με το μωρακι μου και..............γιναμε γλυκοπατατα:tongue:

ttca301.aspx


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες. ευχαριστώ για τα περαστικά.

είμαι ακόμα κομμάτια!

ο φέφος Αννούλα δεν με άφησε να κουνηθώ από καναπέ. όλα στο χέρι!

οπότε κουλουράκια δεν έκανα.

σήμερα τρώω χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι μούρλια από πεθερά. το ίδιο κ ο φέφος.

το παιδί τρώει φασολάκια.

για αύριο έχουμε σπανακόρυζο μανούλας!

ξέχασα 2 χαπάκια της αντιβίωσης....έτσι εξηγείται που δεν βελτιώθηκε η κατάσταση! αλτσχάιμερ!

περιστεράκι ήδη την εκτύπωσα! μερσί!

μπράβο για την καθαριότητα κ χαίρομαι που πήγατε έξω για φαγητό με τους άντρες σου!

Άννια με το καλό να το δεις το μπεμπέ-γλυκοπατάτα κ επιτέλους να μας πεις αν είναι κορίτσι ή αγόρι!

για το μέλι στο γάλα...το σκέφτηκα, αλλά δεν το τόλμησα ακόμα. ίσως το βράδυ!

Ελένη, η ρινίτιδα δεν έχει βηχα, αλλά επειδή δεν φυσάμε μυτούλα όλα αυτά πάνε κάτω κ μαζεύονται...γερός βήχας!!ευτυχώς απύρετη!

έκανε τρελή χαρά η αγάπη μου με τα κάλαντα!

πώς λέμε το κομπολόι; κολομπόι ή κολυμπόι!

τί ήθελε πρωινιάτικα το σπλάχνο μου να φορέσει; το ταπέλο από τη βάφτιση!!!καπέλο!

Ελένη, ευχαριστώ για την αδερφή μου.

Μαρία, έτσι θα είναι από εδώ κ στο εξής.

τελικά φτιάξατε τσουρέκια δώρα κ μαρία;

Φωτεινή καλώς ήρθες!

λούλαμπι, κάνε αυτά που σου έγραψε η έλεν από αγγλία. μου τρέχουν τα σάλια.

παρά την αντιβίωση, έχω μια όρεξη σαν λύκος!

μάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...