Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Στο εύχομαι κορίτσι μου!!!...Με το καλό να έρθει και το δεύτερο!...❤️

      10 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

      Αυτό μου κάνει και εμένα εντύπωση αφού κατά ομολογία είναι παλιά τακτική γιατί ένα τόσο γνωστό κέντρο και ένας γιατρός με τέτοιο όνομα εξακολουθεί και το εφαρμόζει?...

      Μακάρι να έχω καλά αποτελέσματα γιατί είναι η δεύτερη μου φορά και πέρα από την απογοήτευση που θα πρέπει να διαχειριστώ θα πρέπει να αξιολογήσω τις επιλογές μου, τον γιατρό, την κλινική...🥺 Και να δω τι θα κάνω από εδώ και πέρα...

      Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!...😘

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Σωθηκες τώρα!

Δεν ξέρω να τους φτιάχνω, ξέρω να τους τρώω;)

Τους έφτιαχνε η γιαγιά μου και τώρα τους φτιάχνει η μανούλα μου!

Εγώ έχω μέλλον ακόμη!!!:tongue::tongue:;)

:D:D:D:D

Είμαστε της ίδιας σχολής εμείς...

Κι εμένα έφτιαχνε η γιαγιά μου χυλοπίτες και τραχανά και τα απλώναμε να στεγνώσουν,αλλά κι εγώ μόνο να τρώω ξέρω!:tongue:

Εχθες το βραδυ που λετε,ο θησαυρος μου μια ωρα μετα που ηπιε 300μλ γαλα και ειχε ηδη ξαπλωσει,παραπονεθηκε οτι τον ενοχλουσε η κοιλιτσα του...η το στομαχι....:?....και τον πηρα αγκαλια μεσα στο σαλονι οπου καθομασταν εμεις.Στο τσακ τον προλαβα και τον πηγα στο νιπτήρα οπου κι εκανε εμετο το πουλακι μου,κομμενο γαλα!!!!!!

Μετα ηρεμησε και κοιμηθηκε αμεσως και ησυχα ολο το βραδυ.

Τωρα που ξυπνησε ηταν μια χαρα ευτυχως...ηπιε και το γαλα του και παιζει....

Μαλλον βαρυστομαχιασε το καμαρι μου!!!!!!

Κατα τα αλλα καλα.

Σημερα φτιαχνω φασολαδα τρομερη για μας και κοτοσουπα για το μονακριβο μου.

Χθες πηγα και πηρα υλικα για να φτιαξω κουλουρακια και τσουρεκια...

Δε νομίζω να ήταν χαλασμένο το γάλα,μάλλον θα του έπεσε βαρύ...

Μήπως είχε φάει και κάτι άλλο πιο πριν;

Μπράβο χρυσοχέρα!!

Κι εγώ τα έχω πάρει,αλλά δεν με βλέπω να τα φτιάχνω,δεν με αφήνει ο γιόκας μου να κουνήσω ρούπι...Δίπλα μου να είναι,κολλητά και τίποτε άλλο δεν θέλει...Πάσα απομάκρυνση από κοντά του θέτει σε λειτουργία τη...σειρήνα!

Μιλάμε για πολύ σκουξιμο

καλημερα κοριτσια επιτελους σας γραφω απο τον καλο μου υπολογιστη,εμεις ειμαστε καλα μονο ο αντωνης ειναι με μυξες και βηχα,εδω ο καιρος ειναι αλα νταλα μια βρεχει μια εχει λιακαδα...Ποναει πολυ η πλατη μου ειτε ειμαι ξεκουραστη ειτε οχι...Την Δευτερα εχω γιατρο επιτελους θα δω το φασολι μου

Θα μεγαλώνει το ζουζουνάκι Αννια μου γι'αυτό πονά η πλατούλα

Με το καλό να δεις το φασολάκι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Α δεν σας ειπα,εφτιαξα μια υπεροχη νηστίσιμη μπουγατσα.Πανευκολη και πεντανοστιμη!!!!!!!

Για πες πως την έφτιαξες;

:D:D:D:D

Είμαστε της ίδιας σχολής εμείς...

Κι εμένα έφτιαχνε η γιαγιά μου χυλοπίτες και τραχανά και τα απλώναμε να στεγνώσουν,αλλά κι εγώ μόνο να τρώω ξέρω!:tongue:

Έτσι τα φτιάχνουμε κι εμείς!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,

Ειλικρινά δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω, είναι κάτι σαν λύτρωση.... ο πόνος από απώλεια δεν γιατρεύεται, απλά, ζεις με αυτόν και τον αντέχεις..

θα ήθελα να σας είχα όλες κοντά να σας κάνω μια μεγάαααααλη μεγάλη αγκαλιά !!!!!!!!!!!!!!!

Αννούλα μου, εσύ που είσαι και εγκυούλα να μην σκέφτεσαι στενάχωρα και να προσέχεις τον παίδαρο, κοτζαμάν παιδί 950 γρ !!!!!!!!!!!!!! Καλέ, εσύ είσαι "σοβαρά" έγκυος !!! χα χα χα

Μια εξτρά αγκαλιά στο Δωράκι μας

και στην Χρυσοβαλάντω εύχομαι τέλος του μήνα να έχει τελειώσει η ταλαιπωρία της μαμάς σου και να μην χρειαστεί ποτέ ξανά να διαβείτε αυτή την πόρτα !

Φέφη μου,

Περιμένουμε νέα από τον Παθολόγο ! Και το κορίτσι μας να είναι καλά, ακόμη δεν πήγε σταθμό και κάτι άρπαξε το ψυχάκι μου...

Δώρα,

Όλως περιέργως κι εμένα ο Ν -2,3 μέρες τώρα- κάνει κάθε πρωί εμετό το γάλα του, αλλά είναι κάτι αψυχολόγητο... εννοώ, δεν μου παραπονιέται για το στομάχι/κοιλίτσα του απλά πάει και βγάζει φλέμματα, είναι ευδιαθέτος κλπ κλπ... :confused: δεν μπορώ να καταλάβω τί και πώς. Το προφανές είναι ότι τον πειράζει η υγρασία (βλ. Νοτιάς) σε συνδυασμό με την σκόνη...

Αγγελικούλα2,

Καλό σας ταξίδι ! Και να προσέχετε πολύ στον δρόμο πουλάκι μου.

Εβίρι,

Αυτές τις μέρες φαντάζομαι πως θα τρέχεις από εδώ κι από εκεί να προλάβεις ότι είναι δυνατόν ! Καλά να περάσετε κι εσείς στο χωριό !

Άννια μου,

Με το καλό να πας να καμαρώσεις το σποράκι σου ! Η πλατούλα πώς να μην σε πονάει ? Ξαπλώνεις καθόλου ? Ξεκουράζεσαι ? Ή κυνηγάς φαντάζομαι και σηκώνεις αγκαλιές τα πιο μεγάλα ???? Ομολόγησε !

Αφροδιτάκι, συμπεθέρα μου...

Ποιός σε πιέζει να έρθω να τον μπουφλήσω ????? Η νύφη μου καλά ?

Ζωπ, Αγγελίνα

Ελεν, Μπιγκι, Ελένη2008

Φούμπιιιιιιι

Σμαρτάκι και λοιπές ... όσες ξεχνώ γιατί ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να μην ξεχνώ

πολλά φιλιά και πάλι μια τεράστια αγκαλιά !

Link to comment
Share on other sites

Ελενη,ειναι πανευκολη.

Βραζεις μαζι :

3 ποτηρια νερο

1 ποτηρι σιμιγδαλι χοντρο...(οχι γεματο...3 τεταρτα.)

1 ποτηρι ζαχαρη..

1-2 βανιλιες...

και 1 βιταμ.

Οταν αρχισει να κανει φουσκαλες αποσύρσεις απο την φωτια.

Στρωνεις ενα φυλλο σφολιατας κατω,ριχνεις την κρεμα και στρωνεις με το αλλο φυλλο απο πανω.

Το χαραζεις για να φουσκωσει ομοιομορφα και την ψηνεις οσοτου ροδισει.

Την σερβίρεις με αχνη ζαχαρη και κανελα!!!!!

Οταν περασει η νηστεια την κανεις με γαλα αντι νερο και βουτυρο αντι βιταμ, φυσικα γινεται πολυ ποιο νοστιμη απο οτι η νηστίσιμη!!!!!!!

Ειναι υπεροχη!!!!!

Καλη επιτυχια σε οσες την φτιαξουν!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες!

Εγώ σήμερα έκανα ρεβύθια.

Να συμπληρώσω κάτι στη συνταγή για τα κουλουράκια.

Αν θέλετε αντί για χυμό πορτοκάλι μπορείτε να βάλετε αλυσίβα (την ίδια ποσότητα).

Επίσης πριν τα βάλετε στο φούρνο μπορείτε να τα αλείψετε με λίγο αυγό και να απλώσετε στο ταψί σας μια λαδόκολα (αυτό για την μικρή πιθανότητα να σας κολλήσουν, αλλά και για να μη λερωθεί το ταψί...)


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερααα...ποσο καιρο εχω να μπω:oops:...δεν διαβασα και τιποτα!αλλα θα διαβασω και ελπιζω να ειναι μονο ευχαριστα!!!ψαχνω για σπιτι και δεν μπορω να βρω τιποτα.βαρεθηκα ολη μερα στον δρομο να κοιταω χαζομαρεσ.ολα τα σπιτια ειναι για φοιτητεσ.εννοω οτι δεν με εξυπηρετουν οι χωροι για μενα πχ που θελω να ξεκινησω να παρω επιπλα και θελω ενα πιο μεγαλο σπιτι και με πανω απο 3 ντουλαπια στην κουζινα.γιατι ολα εχουν μικρη.σημερα φαγαμε γιαχνι.και εγω ενα δυο κιλα κριτσινια.πηρα απο το σουπερ με ηλιοσπορο και ειναι νοστιμα.δεν μπορω να κλεισω το στομα.παω να διαβασωωωωωωωωωω:)

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη ζηλευω και εγω για τον καφε στα Γιαννενα! Να περασετε υπεροχα ευχομαι!

Εβιρι μου καλη ξεκουραση στο χωριο με τα κοριτσακια σου!

Δωρακι περαστικα στο μικρο! Ισως να ταν λιγο χαλασμενο το γαλα η' να χε ξυνισει...

Φεφη μου, περαστικα σας! Ενα σπιτικο γιατροσοφι ειναι να κοψεις φλουδες απο ροδια και να τα βρασεις..με το νερο κανε γαργαρες. Θα ανακουφιστει ο λαιμος σου. Και φυσικα το κλασσικο τσαγακι του βουνου με μελι αντι για ζαχαρη.. Για τους πονους περιοδου..σε καταλαβαινω!

Αννια με το καλο να δεις το μωρακι σου!

Χρυσοβαλαντω, ευχομαι οτι καλυτερο και για σενα και για τη μαμα σου!

Αννα, καλα αποτελεσματα απο το διαβητολογο!

Εμεις σημερα ξυπνησαμε στραβα, καθως ο δικος μου εχει μαλλον γαστρεντεριτιδα..Ανακατευεται, παει συνεχεια στο μπανιο κλπ..Θα του φτιαξω κοτοπουλο βραστο με ρυζακι, και για μενα ψαρακι


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!

Προσπάθησα να διαβάσω κάποια απ'τα νέα σας αλλά όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατον.

Καντυ μου χρόνια πολλά για τον Νικόλα σου.Πάντα γερός κι ευτυχισμένος.Μακάρι να μπορούσα να σε κάνω μια σφιχτή σφιχτή αγκαλιά...είσαι τυχερή που έζησες τόση αγάπη...αυτό να σκέφτεσαι κοριτσάκι...

Φεφάκι πως είναι η Σύσα?Τελικά απογευματάκια είμαι σπίτι όποτε θέλεις πάρε να τα πούμε.Μου έλειψες πολύ.

Δωράκι εύχομαι να τελειώσει επιτέλους όλο αυτό με το δικαστήριο.Ολα να πάνε καλά!

Περιστεράκι μου καλό εύχομαι η βάφτιση να γίνει όπως την έχεις φανταστεί...πως είναι ο μικρούλης σου?

Ζωπ...αχ πόσο μου έλειψες...πάω τα μικρά κάθε μέρα στην παραλία και κάνουμε εκσκαφές και δεν υπάρχει μέρα που να μην σε σκεφτώ....

Αφροδιτάκι μου πως είναι η μικρή?Ολα καλά?Πάρε όποτε θέλεις να τα πούμε.

Αννα και Αννια πως πάνε τα ζουζουνάκια?

Εβίρι,Φαίη,Ελένη και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι καλό Πάσχα και σας στέλνω πολλά πολλά φιλιά!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου αν κ δεν πολυμπαινω αλλα καθε φορα που γραφω με αγκαλιαζεται με αγαπη κ αυτο το εκτιμω κ σας αισθανομαι δικους μου ανθρωπους...

σημερα το απογευμα βολταρα στην καρδια της πολης ειχα πολυ καιρο να κατεβω οχι με παρεα μονη μου γιατι ειχα ραντεβου με το γιατρο..το ενδομητριο ηταν παχυ εγινε η ωορηξια απλως δεν ηταν μεγαλο το ωαριο κ δεν ξερω ποσο καλο ειναι αυτο...

δωρακι μου τελεια η συνταγη της μπουγατσας σου θα την κανω μες την εβδομαδα...της μπαρμπαρηγου ειναι ??γιατι καπου εχω ξαναδιαωβασει αυτα τα υλικα....

σας ευχομαι ολες ενα ομορφο σαββατοκυριακο..καλα να περασετε

φιλακιαααααααααα


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!!! Φέφη το περίμενα ότι θα ακουστει περίεργο αλλά το κατάλαβα αφού το έγραψα!!:tongue::tongue:

Οι γιουφκάδες είναι σπιτικές χυλοπίτες αλλά κάπως διαφορετικές!!!

Έτσι τους λέμε στα μέρη μας!

από πού κατάγεσαι;

Καλημέρα!!!!

Αχ βρε Φεφη είχες τρεχάματα κι εγώ σε έψαχνα χθες για ανοησίες!

Περαστικά σε όλους σας

Φιλάκια

μην το ξαναπείς...

τελικά εγώ έχω ρινοφαρυγγίτιδα, μου έδωσε αντιβίωση, σιρόπι, σπρέυ με κορτιζόνη κ λακτολεβούρ για το γνωστό ενδεχόμενο πρόληψης.

ο φέφος την πούλεψε με ένα απλό σπρέυ.

η Σύσα απλή ρινίτιδα. της έδωσε σιρόπι ξοζάλ. όμως έχει πολύ βήχα, ανορεξία.

είναι 96-97 ύψος κ 14.770! δόξα τω Θεώ!!!τα καλά των γιαγιάδων!

νιώθω ζαλάδες, κομμάτια!:(

Ελπίζω το ζουζούνι σου να μείνει στο συνάχι! Κι εμάς μας λείπεις και προσπάθησε όσο αυτό είναι δυνατό να ηρέμησεις λιγάκι μέσα στο Σαββατοκύριακο! Φιλιά!

Καλημερούδια στα κοριτσάκια!

Μας έφαγε η υγρασία:?

Σήμερα το απόγευμα μόλις γυρίσουμε από την δουλειά, θα φορτώσουμε το αυτοκίνητο και θα ανεβάσουμε τα παιδιά στην γιαγιά τους στα Γιάννενα! Αφροδιτούλα, αν την Κυριακή ξεκινήσουμε νωρίς για επιστροφή θα σε πάρω τηλέφωνο να πιούμε ένα καφεδάκι.

Όπως καταλαβαίνεται μαγείρεμα δεν έχει σήμερα, τα παιδιά θα φάνε κρεατάκι που έμεινε από χθες μάλλον με πατατούλες τηγανιτές.

Αυτά για τώρα!

να σου πω ότι ζηλεύω...αλλά μακάρι να πιείτε καφεδακι με την αφροδιτούλα...

Θα ρωτουσα τι ειν τουτο....σαν την συμπεθερα μ,αλλα με καλυψες!!!!!!

Κι εδω ετσι ειναι...γμτ,πανω που ειχαμε πει καλοκαιριασε!!!!!!

Καλημερες.

Μουχλιασαμε πια απο την υγρασια...ουφφφφφ......τι σκ@τοκαιρος παλι ειναι αυτος;

Εχθες το βραδυ που λετε,ο θησαυρος μου μια ωρα μετα που ηπιε 300μλ γαλα και ειχε ηδη ξαπλωσει,παραπονεθηκε οτι τον ενοχλουσε η κοιλιτσα του...η το στομαχι....:?....και τον πηρα αγκαλια μεσα στο σαλονι οπου καθομασταν εμεις.Στο τσακ τον προλαβα και τον πηγα στο νιπτήρα οπου κι εκανε εμετο το πουλακι μου,κομμενο γαλα!!!!!!

Μετα ηρεμησε και κοιμηθηκε αμεσως και ησυχα ολο το βραδυ.

Τωρα που ξυπνησε ηταν μια χαρα ευτυχως...ηπιε και το γαλα του και παιζει....

Μαλλον βαρυστομαχιασε το καμαρι μου!!!!!!

Κατα τα αλλα καλα.

Σημερα φτιαχνω φασολαδα τρομερη για μας και κοτοσουπα για το μονακριβο μου.

Χθες πηγα και πηρα υλικα για να φτιαξω κουλουρακια και τσουρεκια...

προκομμένη συμπεθέρα.

περαστικά κ αγύριστα για τον γαμπρούλη μου

καλημερα κοριτσια επιτελους σας γραφω απο τον καλο μου υπολογιστη,εμεις ειμαστε καλα μονο ο αντωνης ειναι με μυξες και βηχα,εδω ο καιρος ειναι αλα νταλα μια βρεχει μια εχει λιακαδα...Ποναει πολυ η πλατη μου ειτε ειμαι ξεκουραστη ειτε οχι...Την Δευτερα εχω γιατρο επιτελους θα δω το φασολι μου
σας γραφω γρηγορα γρηγορα γιατι εχω ραντεβου με τον διαβητολογο κ τρεχω να ετοιμαστω!λοιπον εχθες ειδαμε τον στρουμφουλη,ειναι κουκλος κ μια χαρα κ εφτασε πλεον τα 950γρ!!!!!!!!!!!!!!ολα σουπερ τα βρηκε η γιατρος κ οπως μας ειπε θα συνεχισουμε ετσι χαλαρα με ξεκουραση μεχρι να φτασουμε τους 7,5μηνες κ μετα ξεκινουν οι βολτες!!!!!!!ελα μωρε λιγο εμεινε,κ επισγς το βασικο ειναι οτι οι 28βδομαφες ειναι διπλα μας,κ αυτο ειναι το πρωτο καλο μαξιλαρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αχ εφυγε ενα αγχος,θα κανονισω απο βδομαδα να κλεισω κ για γ επιπεδου το ντοπλερ κ σιγα σιγα μπαινουμε προς την τελικη ευθεια!!!αχ ειμαι τοσο χαρουμενη,κ ναι μια χαρα θα τα καταφερουμε!!!!!!!!

α σημερα θα φαμε φακες απο μανουλα!!!!!!φιλακια ομορφουλες!

κοριτσάκια είστε η χαράτου μαγειροκαφέ! με το καλό κ τα δύο νινάκια!!!

Κοριτσάκια μου,

Ειλικρινά δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω, είναι κάτι σαν λύτρωση.... ο πόνος από απώλεια δεν γιατρεύεται, απλά, ζεις με αυτόν και τον αντέχεις..

θα ήθελα να σας είχα όλες κοντά να σας κάνω μια μεγάαααααλη μεγάλη αγκαλιά !!!!!!!!!!!!!!!

Φέφη μου,

Περιμένουμε νέα από τον Παθολόγο ! Και το κορίτσι μας να είναι καλά, ακόμη δεν πήγε σταθμό και κάτι άρπαξε το ψυχάκι μου...

Ζωπ, Αγγελίνα

Ελεν, Μπιγκι, Ελένη2008

Φούμπιιιιιιι

Σμαρτάκι και λοιπές ... όσες ξεχνώ γιατί ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να μην ξεχνώ

πολλά φιλιά και πάλι μια τεράστια αγκαλιά !

αγκαλιά!

Ελενη,ειναι πανευκολη.

Βραζεις μαζι :

3 ποτηρια νερο

1 ποτηρι σιμιγδαλι χοντρο...(οχι γεματο...3 τεταρτα.)

1 ποτηρι ζαχαρη..

1-2 βανιλιες...

και 1 βιταμ.

Οταν αρχισει να κανει φουσκαλες αποσύρσεις απο την φωτια.

Στρωνεις ενα φυλλο σφολιατας κατω,ριχνεις την κρεμα και στρωνεις με το αλλο φυλλο απο πανω.

Το χαραζεις για να φουσκωσει ομοιομορφα και την ψηνεις οσοτου ροδισει.

Την σερβίρεις με αχνη ζαχαρη και κανελα!!!!!

Οταν περασει η νηστεια την κανεις με γαλα αντι νερο και βουτυρο αντι βιταμ, φυσικα γινεται πολυ ποιο νοστιμη απο οτι η νηστίσιμη!!!!!!!

Ειναι υπεροχη!!!!!

Καλη επιτυχια σε οσες την φτιαξουν!!!!!

Καλησπέρα σε όλες!

Εγώ σήμερα έκανα ρεβύθια.

Να συμπληρώσω κάτι στη συνταγή για τα κουλουράκια.

Αν θέλετε αντί για χυμό πορτοκάλι μπορείτε να βάλετε αλυσίβα (την ίδια ποσότητα).

Επίσης πριν τα βάλετε στο φούρνο μπορείτε να τα αλείψετε με λίγο αυγό και να απλώσετε στο ταψί σας μια λαδόκολα (αυτό για την μικρή πιθανότητα να σας κολλήσουν, αλλά και για να μη λερωθεί το ταψί...)

αλυσίβα =σταχτόνερο;

καλησπερααα...ποσο καιρο εχω να μπω:oops:...δεν διαβασα και τιποτα!αλλα θα διαβασω και ελπιζω να ειναι μονο ευχαριστα!!!ψαχνω για σπιτι και δεν μπορω να βρω τιποτα.βαρεθηκα ολη μερα στον δρομο να κοιταω χαζομαρεσ.ολα τα σπιτια ειναι για φοιτητεσ.εννοω οτι δεν με εξυπηρετουν οι χωροι για μενα πχ που θελω να ξεκινησω να παρω επιπλα και θελω ενα πιο μεγαλο σπιτι και με πανω απο 3 ντουλαπια στην κουζινα.γιατι ολα εχουν μικρη.σημερα φαγαμε γιαχνι.και εγω ενα δυο κιλα κριτσινια.πηρα απο το σουπερ με ηλιοσπορο και ειναι νοστιμα.δεν μπορω να κλεισω το στομα.παω να διαβασωωωωωωωωωω:)

μακαρι ν βρεις σπιτι όπως το φαντάζεσαι κ να είναι οικονομικό.

Φεφη μου, περαστικα σας! Ενα σπιτικο γιατροσοφι ειναι να κοψεις φλουδες απο ροδια και να τα βρασεις..με το νερο κανε γαργαρες. Θα ανακουφιστει ο λαιμος σου. Και φυσικα το κλασσικο τσαγακι του βουνου με μελι αντι για ζαχαρη.. Για τους πονους περιοδου..σε καταλαβαινω!

Εμεις σημερα ξυπνησαμε στραβα, καθως ο δικος μου εχει μαλλον γαστρεντεριτιδα..Ανακατευεται, παει συνεχεια στο μπανιο κλπ..Θα του φτιαξω κοτοπουλο βραστο με ρυζακι, και για μενα ψαρακι

περαστικά του.

ευχαριστώ για το γιατροσόφι. δεν το ήξερα.

μέλι με λεμόνι ζεσταίνω για λαιμό κ είναι καλό. απλά έχω ιστορικό ιγμορίτιδας, σαν τη μάνα μου κ εγώ...

Κοριτσάκια μου γεια σας!

Προσπάθησα να διαβάσω κάποια απ'τα νέα σας αλλά όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατον.

Φεφάκι πως είναι η Σύσα?Τελικά απογευματάκια είμαι σπίτι όποτε θέλεις πάρε να τα πούμε.Μου έλειψες πολύ.

Εβίρι,Φαίη,Ελένη και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια εύχομαι καλό Πάσχα και σας στέλνω πολλά πολλά φιλιά!

καλή Ανάσταση. θα σε πάρω αύριο απόγευμα καλή μου φούμπι. μου έλλειψες!

κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου αν κ δεν πολυμπαινω αλλα καθε φορα που γραφω με αγκαλιαζεται με αγαπη κ αυτο το εκτιμω κ σας αισθανομαι δικους μου ανθρωπους...

σημερα το απογευμα βολταρα στην καρδια της πολης ειχα πολυ καιρο να κατεβω οχι με παρεα μονη μου γιατι ειχα ραντεβου με το γιατρο..το ενδομητριο ηταν παχυ εγινε η ωορηξια απλως δεν ηταν μεγαλο το ωαριο κ δεν ξερω ποσο καλο ειναι αυτο...

δωρακι μου τελεια η συνταγη της μπουγατσας σου θα την κανω μες την εβδομαδα...της μπαρμπαρηγου ειναι ??γιατι καπου εχω ξαναδιαωβασει αυτα τα υλικα....

σας ευχομαι ολες ενα ομορφο σαββατοκυριακο..καλα να περασετε

φιλακιαααααααααα

επίσης. όλα να πάνε καλά.ο Θεός είναι μεγάλος!

όπως καταλάβατε το ξενυχτάω. πόνος κ στα ώτα...για να ολοκληρωθεί το τσακίρ κέφι. η σύσα ζήτησε γάλα κ το αποτέλειωσα!!!!

ήπια κ εγώ γάλα με μέλι...

μου αρέσει που ήθελα να κάνω κουλουράκια με το παιδί...μαλλιά!

σας γλυκοφιλώ. πάω για τσιγαράκι. ο πόνος πόνος κ το χούι, χούι!!!!!

χθες γενεθλίαζε η αδερφή μου. να την χαίρομαι την θησαυρούλα μου!!!!τραβάει γολγοθά!!!!!!ανένδοτη η μικρή μπουμπού, μόνο μαμίσιο!!!!!

καλημέρες, καλό ΣΚ!!!!

Link to comment
Share on other sites

μην το ξαναπείς...

τελικά εγώ έχω ρινοφαρυγγίτιδα, μου έδωσε αντιβίωση, σιρόπι, σπρέυ με κορτιζόνη κ λακτολεβούρ για το γνωστό ενδεχόμενο πρόληψης.

ο φέφος την πούλεψε με ένα απλό σπρέυ.

η Σύσα απλή ρινίτιδα. της έδωσε σιρόπι ξοζάλ. όμως έχει πολύ βήχα, ανορεξία.

είναι 96-97 ύψος κ 14.770! δόξα τω Θεώ!!!τα καλά των γιαγιάδων!

νιώθω ζαλάδες, κομμάτια!:(

όπως καταλάβατε το ξενυχτάω. πόνος κ στα ώτα...για να ολοκληρωθεί το τσακίρ κέφι. η σύσα ζήτησε γάλα κ το αποτέλειωσα!!!!

ήπια κ εγώ γάλα με μέλι...

μου αρέσει που ήθελα να κάνω κουλουράκια με το παιδί...μαλλιά!

σας γλυκοφιλώ. πάω για τσιγαράκι. ο πόνος πόνος κ το χούι, χούι!!!!!

χθες γενεθλίαζε η αδερφή μου. να την χαίρομαι την θησαυρούλα μου!!!!τραβάει γολγοθά!!!!!!ανένδοτη η μικρή μπουμπού, μόνο μαμίσιο!!!!!

καλημέρες, καλό ΣΚ!!!!

Περαστικά σας Φέφη μου!

Μια χαρά κορίτσαρος είναι η Σύσα!

Θα τα κάνεις και τα κουλουράκια,μην αγχώνεσαι...

Χρόνια πολλά της αδερφούλας σου και καλή δύναμη εύχομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...