Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Στο εύχομαι κορίτσι μου!!!...Με το καλό να έρθει και το δεύτερο!...❤️

      10 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Το είχαν σαν"δικαιολογία", πως με λίγα ωάρια δεν τα αφήνουμε για βλαστοκύστες για να μην χαθούν στην πορεία. Λίγο "παλιά" η αντίληψη. Δεν φαίνεται κάτι ιδιαίτερο από διαιρέσεις τη δεύτερη ημέρα για να αξιολογηθούν. 

      Καλά αποτελέσματα να έχεις🙏🏻

      Αυτό μου κάνει και εμένα εντύπωση αφού κατά ομολογία είναι παλιά τακτική γιατί ένα τόσο γνωστό κέντρο και ένας γιατρός με τέτοιο όνομα εξακολουθεί και το εφαρμόζει?...

      Μακάρι να έχω καλά αποτελέσματα γιατί είναι η δεύτερη μου φορά και πέρα από την απογοήτευση που θα πρέπει να διαχειριστώ θα πρέπει να αξιολογήσω τις επιλογές μου, τον γιατρό, την κλινική...🥺 Και να δω τι θα κάνω από εδώ και πέρα...

      Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!...😘

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσιααααααααα

Έβαλα αρακά με κουκιά για σήμερα.

Φέφη αφού έχει και σήμερα δέκατα η Σ. τότε μάλλον στο πόδι θα την περάσει την ίωση, αρκεί να μη δώσει περισσότερη αφορμή (ξυπόλητη, παγωμένα ροφήματα κλπ).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καληημερουδια ομορφες!σημερα η μερα θελει ψαρακι,ετσι η πεθερουλα θα μας ετοιμασει μπακαλιαρακια ψητα!

Ελενη κανω διατροφη γιατι εχω διαβητη κυησης,οποτε στερηση κ αγιος ο Θεος!!!!

Δωρακι μου ευχομαι καλα αποτελεσματα,επιτελους στην Ελλαδα πρεπει να παψουμε να κυνηγαμε τους αξιους..ελεος δηλ!!!

Φεφη θυμαμαι που μου το ειχες πει κ περσι πως τα τσουρεκια απο παρλ δεν σου εβγαιναν,εμενα παλι ειχαν γινει θεικα!!!!!!!!φετος δεν θα φτιαξω αλλα του χρουνια θα τα κανουμε μαζι με τον στρουμφουλη!περαστικα στην Συσα!!!!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Για σήμερα έκανα κους κους με λουκάνικα γιατί είχαμε ενημέρωση στον παιδικό και ήθελα κάτι γρήγορο!

Ελένη για την συνταγή που ρώτησες αν είναι τα ίδια με της Εβίρι - δεν την ξέρω-, θα πω στην μαμά μου να μου την δώσει και θα την ποστάρω !

Την αναμένω!!!

Ευτυχως σημερα που ξανα καναμε την εξεταση,ολα ηταν τελεια!!!!!!Ευτυχως ανασανα ξανα.!!!!!

Μπράβο Δώρα! Χαλάλι η λαχτάρα!

Τα νεα απο το δικαστηριο των γιατρων ειναι κρισημη η κατασταση.

Ακομα εξεταζονται....

χθες ειχε δωσει ο δικος μας καταθεση επι...3 ολοκληρες ωρες..:shock:

Ευχομαι να δικαιωθεί ο γιατρός σας γιατί το είδος σπανίζει...

Δεν λέω τίποτα άλλο γιατί αν το ανοίξω μάλλον θα φάω καρτούλες....

Έλεος δηλαδή με τα συστήματα της Ελλάδας!!!

η συσα μου πέταξε έναν εμετούλι το απόγευμα...αποτέλεσμα της καταρροής. είμαστε με οτριβίν, φυσ. ορό κ αποφρακτήρα. δεν πολυτρώει, αλλά από κέφια...το χει κάνει το σπίτι...θερινό. χαλάλι!

Περαστικούλια!!!

κορίτσια μου γλυκά μου λείπετε...αλλά δεν προλαβαίνω...όταν βρίσκω χρόνο θα μπαίνω.

Κι εμάς μας λείπεις...

Μάκια!

Κάντυ μου το ποίημα αυτό αγγίζει κάθε χορδή της ψυχής και την κάνει να πάλλεται. Να σου πω την αλήθεια όμως, αν και, με βάζει σε κάποιες σκέψεις δεν κατάλαβα σε ποιον απευθύνεσαι. Η απάντηση δεν είναι υποχρεωτική, μπορεί να παραμείνει η ερώτηση ρητορική.

Ακριβώς το ίδιο θα έγραφα....

Σε ανατριχιάζει....


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

θα αργήσω να μπω σε ρυθμούς να σας παρακολουθώ...

η Σύσα είχε συνάχι κ σήμερα πήγε στη γιαγιά της. δέκατα ως τώρα κ μακάρι να την παλέψει μόνη της!

............

κ εγώ όμως κάπως είμαι. αδιάθετη, με πονάει άλλο δόντι, αύριο έχω οδοντίατρο, πονάει ώμος, πονάει κεφάλι από πονόδοντο κ τον πονόλαιμο τον παλεύω με διατροφή κ μέλι λεμόνι ζεσταμένο...ερείπιο με κατάντησες για τον άπιστο τον έρωτά σου!!!!Στράτος, άσχετο...

............

σήμερα έκανα κοτόσουπα με φύλλα δάφνης, καρότα, σέληνο, κρεμμύδι, αστράκι.

η συσα μου πέταξε έναν εμετούλι το απόγευμα...αποτέλεσμα της καταρροής. είμαστε με οτριβίν, φυσ. ορό κ αποφρακτήρα. δεν πολυτρώει, αλλά από κέφια...το χει κάνει το σπίτι...θερινό. χαλάλι!

κορίτσια μου γλυκά μου λείπετε...αλλά δεν προλαβαίνω...όταν βρίσκω χρόνο θα μπαίνω.

τώρα απασχολεί ο φέφος τη σύσα με στρουμφ από κινητό, αλλιώς..:P

μάκια!

Φέφη μου,

Να "παρακαλάς" να σου κάνει εμετούλι το παιδί να βγάζει τα φλέματα... να καθαρίζει ! Περαστικά στο Συσάκι μας λοιπόν και στην μανούλα της την γλυκειά καλά κουράγια ... πονάει δόντι, ώμος, λαιμός, κεφάλι... ΤΙ δεν σε πονάει μάνα μου ??? Πώς την παλεύεις ????:cool:

Ήμουνα που ήμουνα... απέγινα...

Να τον αγαπάς πάντα έτσι αστεράκι του... κι εκείνος - το ξέρεις καλύτερα από μένα - (θα) είναι πάντα κοντά σου...

Σε υπερ-ευχαριστώ ....

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Κάντυ μου το ποίημα αυτό αγγίζει κάθε χορδή της ψυχής και την κάνει να πάλλεται. Να σου πω την αλήθεια όμως, αν και, με βάζει σε κάποιες σκέψεις δεν κατάλαβα σε ποιον απευθύνεσαι. Η απάντηση δεν είναι υποχρεωτική, μπορεί να παραμείνει η ερώτηση ρητορική.

Υπάρχει απάντηση αλλά δυσκολεύομαι... φοβάμαι μην σας μαυρίσω...

Αναφέρομαι στον μπαμπακουλίνι μου...είχε γενέθλια 04/04 και όταν γεννήθηκε ο Νικόλας μου έκανα μεγάλη χαρά που θα γιορτάζαμε μαζί...

αλλά δεν προλάβαμε. Μας πρόλαβε η ζωή. Κόπηκε το νήμα της απότομα για εκείνον...

Στα 1α γενέθλια του παιδιού μου (έπεφταν Παρασκευή) είχαμε πει να τα γιορτάσουμε Σάββατο μαζί με του πατέρα μου....και Σάββατο πρωί κατά τις 8 η ώρα έρχεται η μάνα μου πανικόβλητη... κάτι έλεγε για ΕΚΑΒ, Νοσοκομεία ότι δεν είναι ο μπαμπάς καλά...

ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΩ ποτέ την σκηνή που βγήκα στο μπαλκόνι να τον δω: τον έπαιρναν οι τραυματιοφορείς καθώς δεν μπορούσε να περπατήσει κι εγώ, έγκυος στο 2ο δυομιση μηνών, με το μωρό αγκαλιά να κλαίω... εκείνο το βλέμμα του-το παράπονό του, εκείνος ΉΞΕΡΕ... ήθελα να παω κοντά του να του κρατάω το χέρι και δεν με άφησε κανείς...

ήθελα να ουρλιάξω κι εντί αυτού στόλιζα το σπίτι για το πάρτυ του Νικόλα... μου είπαν να μην κάνω γορυσουζιές, ότι θα γίνει καλά...

Κόψαμε τούρτα το απόγευμα, αν ποτέ δείτε φωτογραφίες μου θα καταλάβετε.....τους άφησα όλους και πήγαμε να τον δούμε με τον άντρα μου.... με το που με είδε γέλασε, έλαμψε ολόκληρος.... άνοιξε τα χέρια του σα να ήθελε να μου πει "Πού είσαι ? Επιτέλους !" (δεν μίλαγε είχε υποστεί ολική λαρυγγεκτομή)..... ήταν χ ά λ ι α...

μπήκα τρέχοντας σε μια τουαλέτα να προκάβω να μην με δει να κλαίω και βγαίνοντας άκουσα την γιατρό να λέει στην μητέρα μου

"Κα .... σας το εξήγησα. Ένα 24ωρο ζωής υπάρχει ή όσο αντέξει η καρδιά του"

............και τότε έφυγε η Γη κάτω από τα πόδια μου. Έχανα τον άνθρωπο που με κανάκευε και με υποστήριζε και στο άδικό μου ακόμη...αυτό που φοβόμουν μια ζωή, από παιδί, ήταν εκεί... μπροστά μου...δύσκολες στιγμές που δεν περιγράφονται... Παρακάλεσα μόνο να μην υποφέρει, να μην πονάει... Εκείνος άντεξε 3 μέρες, πέθανε στις 07/04 το πρωί...

είχε πέσει σε κώμα λόγω των ουσιών που του παρείχαν. Τα τελευταία του λόγια ... ξύπνησε και με ζήτησε... τρέχω, πάω κοντά του με χαϊδέυει στο μέτωπο και μου λέει "Δεν μπορώ, κουράστηκα, θέλω να κοιμηθώ"... και τότε κατάλαβα... τον φίλησα και του ψιθύρισα "Κοιμήσου πατέρα μου, κοιμήσου, θα ξεκουραστείς".................

Το Σάββατο κλείνουν 3 χρόνια από τότε....

Γέλιο και δάκρυ πάνε μαζί...

Κι όσο ζω ελπίζω πως κάπου, κάπως, μια μέρα θα τον ξαναδώ να με αγκαλιάσει και να κάνει καλαμπούρια. Πολλές φορές όταν ξαπλώνω, παρακαλάω να τον δω έστω στο όνειρό μου. Για λίγο να είναι και πάλι ζωντανός...

Ισως να μας προσέχουν από ψηλά οι αγαπημένοι μας όταν φεύγουν. Ισως όλα αυτά να είναι μόνο σκέψεις που μας ανακουφίζουν έστω και για πολύ λίγο.Ειλικρινά, δεν ξέρω... Αυτό που ξέρω όμως είναι πως ο κάθε θάνατος είναι αφορμή να εκτιμήσουμε όλα εκείνα που θεωρούμε δεδομένα και που, πολλές φορές, μέσα στην καθημερινότητά μας, τα προσπερνάμε, χάνοντας έτσι πολύτιμες στιγμές.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ κορίτσια αν σας στεναχώρησα... :oops: πρέπει κάπως να τα μοιραστώ κι εσάς σας θεωρώ δικούς μου ανθρώπους.... χίλια συγγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Και για να ευθυμήσω λίγο...

Για σήμερα κοτόπουλο με μπύρα, ναι ναι μια μεθυσμένη κότα είναι ταμάμ με την ψυχολογία μου...

Δώρα (μην ξεχάσω),

Περιμένουμε τα νέα σας με την δίκη. Μακάρι να πάνε όλα καλά !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεταξάκι μου καλά έκανες και μας τα είπες! Ευτυχώς που σχολάω και δεν θα με δουν να κλαίω εδώ..... Με συγκίνησες κοριτσάκι! Θυμήθηκα τα του πεθερού μου πριν 4 χρόνια ακριβώς....9/4 εκείνος....

Τέλος πάντων κοριτσάκι μου....Πιστεύω πως αυτοί που μας αγαπάνε είναι παντα κοντά μας από εκεί ψηλά και μας προστατεύουν....

Κορίτσια σχολάω, καλό απόγευμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καντυ συνηθως δε γραφω τετοια ωρα..αλλα μ εκανες να κλαψω και δεν ξερω τι να πω για να σε παρηγορησω...

Προσφατα εχασα τη γιαγια μου και πονεσα πολυ, φανταζομαι λοιπον οτι ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ο πονος για το χαμο του πατερα σου. Ευχομαι Θεος να απαλυνει τον πονο σου.. Να ξερεις οτι οταν στενοχωριεσαι και κλαις στενοχωριεται και αυτος. Δε θελει να λυπασαι...θελει να σαι ευτυχισμενη! Οταν εισαι εσυ χαρουμενη ειναι και η ψυχη του..

Να εισαι καλα κοπελα μου, και εσυ και τα παιδακια σου, να τον θυμαστε παντα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στον μπαμπακουλίνι μου...είχε γενέθλια 04/04 και όταν γεννήθηκε ο Νικόλας μου έκανα μεγάλη χαρά που θα γιορτάζαμε μαζί...

αλλά δεν προλάβαμε. Μας πρόλαβε η ζωή. Κόπηκε το νήμα της απότομα για εκείνον...

Δύσκολες στιγμές για να μπορεί να πει κανείς κάτι, αλλά και τόσο συγκινητικό και ανθρώπινο που εκφράζεσαι έτσι. Δε μας μαυρίζεις, αφού όλα μέσα στη ζωή είναι. Αντίθετα το ξεδίπλωμα της ψυχής σου δείχνει και το μεγαλείο της.

Εγώ σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά με την οικογένειά σου για να τον θυμάσαι πάντα με την ίδια αγάπη και την ίδια θέρμη. Να έχεις ζωντανή την εικόνα του στο μυαλό σου και στην ψυχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

...αλλα μ εκανες να κλαψω και δεν ξερω τι να πω για να σε παρηγορησω...

Κι αυτό... :

jdi54Ml_g9U

Χρήστος Θηβαίος - "Θέλω τη μέρα που θα φύγεις"

Στίχοι: Οδυσσέας Ιωάννου

Μουσική: Θάνος Μικρούτσικος

Πρώτη εκτέλεση: Χρήστος Θηβαίος

"Και τι μπορώ να πω για σένα

που να 'ναι εσύ

λέξεις με δέρμα και μαλλιά

γραμματικές για την αφή

χέρια πλεγμένα

Θέλω τη μέρα που θα φύγεις

απ' το πρωί να μου γελάς

κι όταν την πόρτα θα ανοίγεις

να είναι σαν να μ' αγαπάς

Και πώς μπορώ να σε θυμάμαι

και να 'σαι εσύ

τα γέλια σου σαν τα νερά

μια ήσυχη λέξη στ' αυτί

και να νικάμε"

Πολλά φιλιά Κάντυ μου...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ax Καντι μου με ελιωσες...σα να ξαναεζησα την σκηνη με το φευγιο του δικου μας πατερουλη..που ηταν μολις 51 κ δεν προλαβε να χαρει μαζι μας ολες τις χαρες που η ζωη μας εφερε...κ εμενα γαμωτο οι τελευταιες στιγμες μου χουν μεινει,κ η κινηση του μπαμπακα μου να μας διχνει με το χερι του μια δυνατη γροθια κ με τα ματια μας ελεγε να μαστε ετσι μια γροθια,κ εκεινος παντα θα μας προσεχει...

μια μεγαλη αγκαλια κ απο εμενα κοριτσακι μου!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει απάντηση αλλά δυσκολεύομαι... φοβάμαι μην σας μαυρίσω...

Κάντυ μου,με συγκίνησες τόσο πολύ...

Ειλικρινά δεν μπορώ να βρω κάποιο λόγο παρήγορο

Και πολύ καλά έκανες που το μοιράστηκες μαζί μας...

Σου κάνω μια μεγάλη μεγάλη αγκαλιά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω όμως είναι πως ο κάθε θάνατος είναι αφορμή να εκτιμήσουμε όλα εκείνα που θεωρούμε δεδομένα και που, πολλές φορές, μέσα στην καθημερινότητά μας, τα προσπερνάμε, χάνοντας έτσι πολύτιμες στιγμές.

Έτσι είναι, όπως τα λες. Καλά έκανες και μας μίλησες. Μην ζητάς συγγνώμη!! Για μας ήταν τιμή που μοιράστηκες τις σκέψεις σου μαζί μας.

Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου. Αγκαλιές!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καντυ μου,σου κανω μια μεγαλη αγκαλια!!!!!

Οπως ειπε και η Αννα,μου ξυπνησες αναμνησεις απο τον χαμο του μπαμπακα μου.

Εφυγε απο κοντα μας μολις 48 χρονων....Δεν προλαβε να χαρει τιποτα απο τις ζωες μας....κι εμεις παντα σε οτι ζουμε,εχουμε ενα μεγαλο κενο....κατι ανολοκληρωτο....

Μου λειπει τρελα.............................

Φιλακια πολλα σε σενα και στην Αννα μας!!!!!!!

Σημερα φαγαμε φακες απο χθες και μανιταρια σοτε.

Ο μικρουλης τραχανα λαχανικων απο χθες.

Φιλια σε ολες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...