Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Eflenew είπε:

      Χρόνια δε πετυχαινα εμφυτευση. 1-2 φορές πολύ μικρή χοριακη <15 που έπεφτε. Εκανα ελεγχο πριν 1,5 χρονια περιπου για μικροβιωμα, είχα μικρόβιο και χαμηλούς γαλακτοβακιλλους. Πήρα αντιβιωση και προβιοτικα για γαλακτοβακιλλους και πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλά χρόνια προσπαθειων! Είμαι στον 7ο μήνα. Ψαξτο λίγο περισσότερο. Απλά κάποιοι γιατροί δεν υποστηρίζουν το θέμα "μικροβίωμα". Σου εύχομαι να έχεις γρήγορα μια θετική χοριακη!!!

      Καλημέρα και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! Μπορείς να μου πεις αν θυμάσαι κιόλας πόσο ήταν όταν χαμηλά και μετά πόσο ανέβηκε; Έχω κάνει και εγώ αυτή την εξέταση από την πρώτη αποτυχία της εμβρυομεταφορας και ήταν σε ποσοστό 35% και ξεκινήσαμε μόνο προβιοτικά χωρίς αντιβίωση (δεν ήθελε ο γιατρός γιατί μου είπε ότι θα τα σκοτώσει και αυτά που έχω) αλλά μετά πήγε στο 0 το ποσοστό αντί να ανέβει και έτσι μου έδωσε αντιβίωση και ξανά προβιοτικά και σε μια βδομάδα μέσα είχε πάει 65%. Και συνέχισα τα προβιοτικά. Δεν ξανά κάναμε έλεγχο του μικροβιωματος μου είπε ότι από εδώ και πέρα θα ανεβαίνει. Εγώ να σου πω την αλήθεια ήθελα ξανά να το κάνω να δω μην πάει τζάμπα η εμβρυομεταφορά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

images?q=tbn:ANd9GcSqHb-Bk06rrxuVHI1EqnI7tz5NA2iiNkrfNtONKc_ZZZEPx4FpbFwfK4Ye4Q

Μεταξάκι μου, χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσει ο Νικόλας σου!

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα! Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας, θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία!

Σήμερα το μενού έχει ζυμαρικά αχιβάδες με ζαμπόν, τυρί και κρέμα γάλακτος, στο φούρνο.

Μάκια!

Aχχ Αγγελικη τι μου κανεις!Τρελλαινομαι για ζυμαρικα με κρεμα γαλακτος και τυρια

Πω πω... σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Πραγματικά ! Είναι μία από τις ημέρες που η μαμά συγκινείται :oops:.... το Κριαράκι μου κλείνει τα 4 και ήταν τόοοοσο χαρούμενος το πρωί με την τούρτα του και που θα του έκαναν πάρτυ στον σταθμό !

Κι από δίπλα το άλλο το σούργελο, το μικρό, που νομίζει ότι έχει ντυθεί μπαλαρίνα (γιατί το φόρεμά της κάτω είχε τούλινη φούστα) και ήθελε να είναι όμορφη όταν ο Νικόλας σβήσει τα κεράκια του που θα βγάλουν φωτογραφίες !!!!

Συμπεθέρα και η νυφούλα μου Κριάρι είναι ??? χα χα δεν πρόκειται να κάνουν χωριό μαζί λέμε οι δυο αγαπούληδες !:rolleyes:

Σήμερα έχει πάρτυ στο "σχολείο" και την Κυριακή θα σβήσουμε και μια τούρτα μεταξύ μας (ε , ΟΚ, θα έρθουν και οι κουμπάροι μας με την βαφτιστήρα) ! Τίποτε το ιδιαίτερο δλδ... οι λόγοι πολλοί και διάφοροι... θα τα πούμε πιο αναλυτικά κάποια άλλη στιγμή ...

Αγγελική,

Περαστικά στο παιδί ! Τί έπαθε ? Έχει βήχα ?

Εμείς σχετικά καλά. Η Σεμίνα έκανε κι εχθές πυρετό το απόγευμα και κατά τις 9 το βράδυ αλλά το πρωί ήταν απύρετη και ευδιάθετη ... το αυτί μου σταμάτησε να πονάει ...

Χθες τελικά έκανα μακαρόνια φούρνου κι έχω και για σήμερα.... για αύριο όμως είναι το θέμα μου που από την μια δεν προλαβαίνω να φτιάξω κάτι το απόγευμα (έχει λογ/πεια το παιδί) και από την άλλη θα μας κρατήσουν έως αργά στην δουλειά... καλές 8.30-9.00 θα δείξει :|... δυστυχώς !

Α. Και να μην ξεχάσω : μίλησα με Φέφη χθες τηλεφωνικά και ναι, είναι αλήθεια... τους τα έκοψαν όλα ! Κλαψ !

Αδειασε το μαγειροκαφέ μας ... και ποιά θα κρατάει απουσίες δεν ξέρω ! Φεφη μας λείπεις !

Η Δώρα τί δικαστήριο έχει σήμερα ??? Πάλι επεισόδιο έχασα η ξανθιά ???

Λοβακι να χαιρεσαι τον αντρα της ζωης σου :P Κριος ε? Για πες χαρακτηριστικα των Κριων, με ενδιαφερει..:)

Φεφη με το καλο να μας ξαναρθεις! Ξερω ειναι σπασιμο γιατι και εμεις στη δουλεια δεν επιτρεπεται να μπαινουμε σε ΦΒ, και Φορουμς και τετοια..:(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερουδιαααααααα,σημερα θα φαμε ψαρακι για μενα με κολοκυθακια κ μυδοπλαφο για τον αντρουλη,ολα απο τα χερακια της μανουλας!

φιλακια κοριτσακια μου!

Αννουλα τελειο και σενα το φαγακι σου!

Εγω εφτιαξα κοτοπουλο σο φουρνο με πατατες και αυριο μαλλον φακες να νηστεψουμε και λιγο..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Πού 'σαι βρε Φέφη και ερημώσαμε;

Βρήκα τη συνταγή για κουλουράκια Αγγελική.

ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ

Υλικά: 650γρ φυτίνη, 750γρ ζάχαρη, 3 βανίλιες, 9 αυγά, 1φλ γάλα χλιαρό, 1φακ αμμωνία, 2κ. περίπου αλεύρι μαλακό.

ΕΚΤΕΛΕΣΗ: Χτυπάμε τη φυτίνη με τη ζάχαρη στο μίξερ να ασπρίσει. Ρίχνουμε τις βανίλιες και τα αυγά ένα-ένα. Διαλύουμε την αμμωνία στο χλιαρό γάλα το ρίχνουμε και προσθέτουμε το αλεύρι τελευταίο, φτιάχνουμε ζύμη μαλακή. Πλάθουμε τα κουλουράκια σε σχήματα τα αλείφουμε με αυγό και τα ψήνουμε μέχρι να ροδίσουν.

Καλή επιτυχία.

Οκ Εβιράκι! Σε ποιά σχολή είναι η κόρη σου?

Στην πρώην ΑΣΟΕΕ το νυν Οικονομικό Πανεπιστήμιο.

αγαπες ειμαι εδω!!!!

μια χαρα τα νεα μου, ολα καλα με την δουλεια, σαν να μην περασε μια μερα.. τα θυμομουν ολα μια χαρα..

Μπράβο Μαράκι.

419_1.jpg

Θέλω κι εγώ τέτοια τούρτα ζηλεύω.

.....................

Ωραία φωτογραφία, η θάλασσα είναι να την πιεις στο ποτήρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα μαγειροκόριτσα!!

Εχω σηκωθεί από τις 5.30!

Πείναγε ο μικρός μου...

Τον τάισα,ξανακοιμήθηκε,αλλά εμένα μου έφυγε ο ύπνος...

Σηκώθηκα, σιδέρωσα,είδα ένα dvd,μαγείρεψα σπετζοφάι για περιστέρη και μοσχαράκι με λαχανικά για το περιστερόπουλο και τώρα πια...μεσημέριασε!!

Το αντράκι μου κοιμάται ακόμα

Μόλις ξυπνήσει θα τον ετοιμάσω και θα πάμε μια μεγάλη,μεγάλη βόλτα!!

Εχω τρομερή ενέργεια

Σίγουρα είναι από το περπάτημα

Φέφη μας έλειψες!!Πού είναι οι στιχομυθίες μας...:tongue:

Βρήκα τη συνταγή για κουλουράκια Αγγελική.

Ευχαριστούμε Εβίρι,εύκολη φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Περιστεράκι, εύκολη είναι και νόστιμη.

Σας συνιστώ όποια από σας έχει μηχανή για κουλούρια να τη χρησιμοποιήσει σ' αυτή τη συνταγή, βάζοντας το εξάρτημα που είναι σαν αστεράκι η τρύπα, ώστε να βγουν ακόμη πιο αφράτα.

Την έχω φτιάξει και με μαργαρίνη, όμως δε βγήκε το ίδιο αποτέλεσμα στη γεύση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

Περιστεράκι, εύκολη είναι και νόστιμη.

Σας συνιστώ όποια από σας έχει μηχανή για κουλούρια να τη χρησιμοποιήσει σ' αυτή τη συνταγή, βάζοντας το εξάρτημα που είναι σαν αστεράκι η τρύπα, ώστε να βγουν ακόμη πιο αφράτα.

Την έχω φτιάξει και με μαργαρίνη, όμως δε βγήκε το ίδιο αποτέλεσμα στη γεύση.

Eviri όταν λες φυτίνη εννοείς το προϊόν που είναι στο μεγάλο στρογγυλό κουτί,μην γράφουμε και μάρκες;

Και αλεύρι οποιοδήποτε για όλες τις χρήσεις;

Πολλά δεν βγαίνουν με 2 κιλά;

Link to comment
Share on other sites

θεά!

κουλουράκια βουτύρου παρλιάρου κάνω κ είναι τέλεια! άκουσέμε! ο φέφος τα λέει τσάμπιονς ληγκ!

.................

τα νέα μου η σύσα πηγαίνει από χθες στον σταθμό. γυρίζει με σχολικό λεωφορείο. μαι χαρά όλα...απλά δεν ακούει-πειθαρχεί....στο μόνο που είναι κυρία είναι η ώρα του φαγητού. το τρώει όλο κ δεν έχει μα μου!

εγώ κοντεύω να ολοκληρώσω τη γενική.

στη δουλειά...τα καταλάβατε...

στο σπίτι...η σύσα κοιμάται με την τσάντα!!!!! ξετρελαμένη!!!!!

σήμερα έκανα φασόλια χάντρες.

μάκια σε όλες, να είστε καλά κ τα παιδάκια-εμβρυάκια ακόμα καλύτερα!

Φέφη μου,

Θα ψάξω να βρω την συνταγή που λες του Π να την κάνω !

Κουλουράκια αμμωνίας (τα κλασικά) φτιάχνει συνήθως η μαμά μου το Πάσχα, οπότε, για να πρωτοτυπήσουμε και να μοσχομυρίσει το σπίτι θα ετοιμάσω αυτά !

Αυτό που λες για το παιδί που σου έκανα bold... θα προσαρμοστεί, μη νομίζεις ! Είναι πολύ νωρίς για να ακούσει/πειθαρχήσει. Εξάλλου και η ηλικία τους είναι δύσκολη και αποτελέσματα θα δεις στο 2μηνο πάνω με προϋπόθεση να πηγαίνει καθημερινά σταθμό !:rolleyes:

Ζωπ,

Ευχαριστώ για την πατατότιπα ! Γρήγορη και νόστιμη μου φαίνεται ! Με την 1η ευκαιρία θα την δοκιμάσω !

Να ρωτήσω κάτι: χαζεύοντας ένα βιβλιαράκι με νηστίσιμα της Αργυρώς είδα μια συνταγή για γίγαντες με σπανάκι και ντοματούλα. Είναι αυτή η συνταγή που έλεγε η Περιστέρω ή εγώ έχω μπερδέψει τα μπούτια μου ??? Την είχε δοκιμάσει καμία από εσάς ? Λέω να την προσπαθήσω την Μεγαλοβδομάδα !

Κατά τα λοιπά "ησυχίες" ! Η Σεμίνα εντελώς απύρετη εχθές ! Στο πάρτυ πέρασαν τέλεια ! Είδα τις φωτογραφίες και ξετρελλάθηκα ! Προσπάθησα να ανεβάσω κι εδώ να δείτε αλλά... δεν... το σύστημα με μπλοκάρει !

Οπότε στο fb το βράδυ με το καλό... αν έχω γυρίσει μέχρι τις 9 σπίτι... καλά θα είναι ! Ω ρε πού πάμε ????? Πού πάμε ????

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: χαζεύοντας ένα βιβλιαράκι με νηστίσιμα της Αργυρώς είδα μια συνταγή για γίγαντες με σπανάκι και ντοματούλα. Είναι αυτή η συνταγή που έλεγε η Περιστέρω ή εγώ έχω μπερδέψει τα μπούτια μου ??? Την είχε δοκιμάσει καμία από εσάς ? Λέω να την προσπαθήσω την Μεγαλοβδομάδα !

Κάντυ μου η δική μου συνταγή ήταν χωρίς ντομάτα και είχε και μπέικον μέσα και ήταν για ρεβύθια

Πάντως οι γίγαντες γίνονται υπέροχοι με το σπανάκι και τη ντομάτα.Και τα ρεβύθια επίσης μπορούν να γίνουν με ντοματούλα στο φούρνο όπως οι γίγαντες

Απλά και ταπεινά φαγάκια,αλλά πραγματικά πεντανόστιμα

Να τα φτιάξεις

Link to comment
Share on other sites

τα νέα μου η σύσα πηγαίνει από χθες στον σταθμό. γυρίζει με σχολικό λεωφορείο. μαι χαρά όλα...απλά δεν ακούει-πειθαρχεί....στο μόνο που είναι κυρία είναι η ώρα του φαγητού. το τρώει όλο κ δεν έχει μα μου!

εγώ κοντεύω να ολοκληρώσω τη γενική.

στη δουλειά...τα καταλάβατε...

στο σπίτι...η σύσα κοιμάται με την τσάντα!!!!! ξετρελαμένη!!!!!

σήμερα έκανα φασόλια χάντρες.

μάκια σε όλες, να είστε καλά κ τα παιδάκια-εμβρυάκια ακόμα καλύτερα!

Φεφάκι σου το ξαναλέω, μου έλειψες!:confused: Να μπαίνεις έστω απο το σπίτι. Μπράβο για την Σύσα με τον σταθμό! Να μου την φιλήσεις!

Βρήκα τη συνταγή για κουλουράκια Αγγελική.

Καλή επιτυχία.

ευχαριστώ πολύ Εβιράκι!

Καλημέρα στα όμορφα μαγειροκόριτσα!!

Εχω σηκωθεί από τις 5.30!

Πείναγε ο μικρός μου...

Τον τάισα,ξανακοιμήθηκε,αλλά εμένα μου έφυγε ο ύπνος...

Σηκώθηκα, σιδέρωσα,είδα ένα dvd,μαγείρεψα σπετζοφάι για περιστέρη και μοσχαράκι με λαχανικά για το περιστερόπουλο και τώρα πια...μεσημέριασε!!

Το αντράκι μου κοιμάται ακόμα

Μόλις ξυπνήσει θα τον ετοιμάσω και θα πάμε μια μεγάλη,μεγάλη βόλτα!!

Εχω τρομερή ενέργεια

Σίγουρα είναι από το περπάτημα

περιστεράκι όσες φορές έχω σηκωθεί τέτοια ώρα, που ευτυχώς είναι ελάχιστες χιχιχιχι, ενώ κι εγώ έχω πολύ ενέργεια κατά τις 12 κλατάρω και ονειρεύομαι το κρεβάτι μου!!!

Φέφη μας έλειψες!!Πού είναι οι στιχομυθίες μας...:tongue:

Αχ πες τα.......

Καλημέρα κορίτσια.

Περιστεράκι, εύκολη είναι και νόστιμη.

Σας συνιστώ όποια από σας έχει μηχανή για κουλούρια να τη χρησιμοποιήσει σ' αυτή τη συνταγή, βάζοντας το εξάρτημα που είναι σαν αστεράκι η τρύπα, ώστε να βγουν ακόμη πιο αφράτα.

μηχανή για κουλούρια? Εννοείς μίξερ? Έχει ένα τέτοιο εξαρτηματάκι το δικό μου αν δεν κάνω λάθος. Λες να κάνει?

Την έχω φτιάξει και με μαργαρίνη, όμως δε βγήκε το ίδιο αποτέλεσμα στη γεύση.

Οκ τότε θα την κάνω με φυτίνη για σίγουρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ μου η δική μου συνταγή ήταν χωρίς ντομάτα και είχε και μπέικον μέσα και ήταν για ρεβύθια

Πάντως οι γίγαντες γίνονται υπέροχοι με το σπανάκι και τη ντομάτα.Και τα ρεβύθια επίσης μπορούν να γίνουν με ντοματούλα στο φούρνο όπως οι γίγαντες

Απλά και ταπεινά φαγάκια,αλλά πραγματικά πεντανόστιμα

Να τα φτιάξεις

Είδες τελικά που όντως είχα μπερδέψει τα μπούτια μου ????? χα χα

Θα την κάνω και θα σας γράψω πάντως !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα!

Σήμερα δεν έχει μαγείρεμα. Έχουν μείνει λίγα γεμιστά και λίγα ζυμαρικά από χτες και προχθές.

Θα μαγειρέψω το απόγευμα για αύριο, δεν ξέρω τι!

Μεταξία και του χρόνου να είστε καλά να γιορτάσουν τα παιδάκια σου ξανά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Θα μαγειρέψω το απόγευμα για αύριο, δεν ξέρω τι!

Έλα να κάνουμε μια μινι-σύσκεψη να δούμε τί θα μαγειρέψουμε :confused:! Δεν φταίμε εμείς τελικά... αυτός ο αέρας της περιοχής που φυσάει μας έχει χτυπήσει κατακούτελα !!!!

Μεταξία και του χρόνου να είστε καλά να γιορτάσουν τα παιδάκια σου ξανά!

Ευχαριστώ Αγγελική μου !

Και... για άλλη μια φορά η χαρά στο προσωπάκι του Νικόλα μου απέδειξε με πόοοοοσο λίγα πράγματα είναι αυτάρκη και χαρούμενα τα παιδιά !Εκείνα, μάλλον, ξέρουν καλύτερα !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για σήμερα έβαλα γεμιστά.

Eviri όταν λες φυτίνη εννοείς το προϊόν που είναι στο μεγάλο στρογγυλό κουτί,μην γράφουμε και μάρκες;

Και αλεύρι οποιοδήποτε για όλες τις χρήσεις;

Πολλά δεν βγαίνουν με 2 κιλά;

Ναι αυτό εννοώ. Όταν μας είχαν δώσει τη συνταγή πριν από 30-35 χρόνια περίπου, δεν υπήρχε άλλο ανταγωνιστικό προϊόν ίδιου τύπου κι έτσι η συνταγή παρέμεινε γραμμένη με τη μάρκα.

Αλεύρι ναι για όλες τις χρήσεις και ναι θα βγουν πολλά (να 'χουμε να τρώμε).

Να ρωτήσω κάτι: χαζεύοντας ένα βιβλιαράκι με νηστίσιμα της Αργυρώς είδα μια συνταγή για γίγαντες με σπανάκι και ντοματούλα. Είναι αυτή η συνταγή που έλεγε η Περιστέρω ή εγώ έχω μπερδέψει τα μπούτια μου ??? Την είχε δοκιμάσει καμία από εσάς ? Λέω να την προσπαθήσω την Μεγαλοβδομάδα !

Δεν έχω δει τι γράφει η συνταγή της Αργυρώς, αλλά έχω φτιάξει αρκετές φορές γίγαντες με διάφορα χόρτα (με σπανάκι, με άγρια χόρτα, με σέσκουλα). Αυτή που μας άρεσε περισσότερο ήταν με τα σέσκουλα. Με όποιο χόρτο και να τη φτιάξεις θα σας αρέσει πολύ.

μηχανή για κουλούρια? Εννοείς μίξερ? Έχει ένα τέτοιο εξαρτηματάκι το δικό μου αν δεν κάνω λάθος. Λες να κάνει?

Όχι δεν είναι μίξερ, είναι μια μικρή μηχανή που σου θυμίζει μηχανή για κιμά (νομίζω πως μ' αυτή κόβεις και κιμά). Έχει μανιβέλα στη μία άκρη που τη γυρίζεις για να προχωράει η ζύμη ή το κρέας και στην άλλη άκρη βάζεις τα εξαρτήματα που θα βγάλουν τη ζύμη με κάποιο σχήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αγγελική μου !

Και... για άλλη μια φορά η χαρά στο προσωπάκι του Νικόλα μου απέδειξε με πόοοοοσο λίγα πράγματα είναι αυτάρκη και χαρούμενα τα παιδιά !Εκείνα, μάλλον, ξέρουν καλύτερα !

Είδες Μεταξάκι μου, τα παιδάκια μας είναι ευτυχισμένα με λίγα και απλά πράγματα. Έμεις και ο τρόπος που ζούμε τα κάνουμε να θέλουν πολλά!

Την σύσκεψη τι ώρα σε βολεύει να την κάνουμε???

Κατάλαβα Έβιρι! Δεν έχω τέτοιο μηχάνημα, οπότε εμπρός καλά μου χέρια:D

Αν και λέω να αφήσω την ζύμη να την φτιάξει το μίξερ μέχρι ένα σημείο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα για μια καλημέρα στα γρήγορα!

Πήγαμε και είδαμε κρεβάτι για την κοριτσάρα μου χθες!

Για σήμερα έκανα ψαρομπουκιές με πατατοσαλάτα.

αγαπες ειμαι εδω!!!!

μια χαρα τα νεα μου, ολα καλα με την δουλεια, σαν να μην περασε μια μερα.. τα θυμομουν ολα μια χαρα..

Οσο αναφορα την Εφη μου, καλα περασαν με τον μπαμπα της αν και εν εφαγε και δεν κοιμηθηκε αλλα δεν ηταν γκρινιαρα.

Το βραδυ με περιμενε και με ξεζουμισε..

και σημερα εχω εδω την μαμα μου, καλα περασαν, εφαγε και κοιμηθηκε και ολα καλα!!

Μπράβο Μαράκι! Αφού όλα πήγαν καλά δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!!;)

Κουλουράκια αμμωνίας (τα κλασικά) φτιάχνει συνήθως η μαμά μου το Πάσχα, οπότε, για να πρωτοτυπήσουμε και να μοσχομυρίσει το σπίτι θα ετοιμάσω αυτά !

Είναι ίδια με της Εβιρι;

Είδα τις φωτογραφίες και ξετρελλάθηκα ! Προσπάθησα να ανεβάσω κι εδώ να δείτε αλλά... δεν... το σύστημα με μπλοκάρει !

Οπότε στο fb το βράδυ με το καλό... αν έχω γυρίσει μέχρι τις 9 σπίτι...

Αναμένουμε!!!!

κουλουράκια βουτύρου παρλιάρου κάνω κ είναι τέλεια! άκουσέμε! ο φέφος τα λέει τσάμπιονς ληγκ!

Για ρίξε συνταγούλα!

τα νέα μου η σύσα πηγαίνει από χθες στον σταθμό. γυρίζει με σχολικό λεωφορείο. μαι χαρά όλα...απλά δεν ακούει-πειθαρχεί....στο μόνο που είναι κυρία είναι η ώρα του φαγητού. το τρώει όλο κ δεν έχει μα μου!

Μας έλειψες ρε κορίτσι...:cry:

Σε λίγο καιρό θα μάθει και να ακούει και να πειθαρχει γιατί θα δει ότι εκεί δεν την παίρνει να κάνει "τσαλίμια" όπως κάνουνε στο σπίτι!!!!

Μην σε ανησυχει καθόλου αυτό!

Θέλει και χρόνο για να προσαρμοστεί το παιδί!

Μακια!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...