Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Eflenew είπε:

      Χρόνια δε πετυχαινα εμφυτευση. 1-2 φορές πολύ μικρή χοριακη <15 που έπεφτε. Εκανα ελεγχο πριν 1,5 χρονια περιπου για μικροβιωμα, είχα μικρόβιο και χαμηλούς γαλακτοβακιλλους. Πήρα αντιβιωση και προβιοτικα για γαλακτοβακιλλους και πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλά χρόνια προσπαθειων! Είμαι στον 7ο μήνα. Ψαξτο λίγο περισσότερο. Απλά κάποιοι γιατροί δεν υποστηρίζουν το θέμα "μικροβίωμα". Σου εύχομαι να έχεις γρήγορα μια θετική χοριακη!!!

      Καλημέρα και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! Μπορείς να μου πεις αν θυμάσαι κιόλας πόσο ήταν όταν χαμηλά και μετά πόσο ανέβηκε; Έχω κάνει και εγώ αυτή την εξέταση από την πρώτη αποτυχία της εμβρυομεταφορας και ήταν σε ποσοστό 35% και ξεκινήσαμε μόνο προβιοτικά χωρίς αντιβίωση (δεν ήθελε ο γιατρός γιατί μου είπε ότι θα τα σκοτώσει και αυτά που έχω) αλλά μετά πήγε στο 0 το ποσοστό αντί να ανέβει και έτσι μου έδωσε αντιβίωση και ξανά προβιοτικά και σε μια βδομάδα μέσα είχε πάει 65%. Και συνέχισα τα προβιοτικά. Δεν ξανά κάναμε έλεγχο του μικροβιωματος μου είπε ότι από εδώ και πέρα θα ανεβαίνει. Εγώ να σου πω την αλήθεια ήθελα ξανά να το κάνω να δω μην πάει τζάμπα η εμβρυομεταφορά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ωχχχχ, γιορταζει ο γαμπρουλης μου????ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!ναναι γερος ευτυχισμενος και καλοτυχος και να τον καμαρωνετε παντα!!!πως θα το γιορτασετε???εχουν και το ιδιο ζωδιο με το κοριτσι μου...καλο η κακο αυτο δεν ξερω...μα τοσα κοινα πια!!!!χαχαααα

:tongue::tongue::tongue::tongue:;););););)

Κάντυ μου χρόνια πολλά στο αντράκι σου!!Να είναι γερός, να στον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!

Δεν ρωτάω που θα... τα σπάσετε απόψε...Θα έχει πάρει τηλέφωνο ο Νικόλας τον κολλητό του και θα έχει καθαρίσει!!!:D:D

Κάθε μα κάθε φορά που ακούω ΝΒ,μου έρχεται στο μυαλό το αγοράκι σου...

χα χα ! Μα είναι να μην τον σκέφτεσαι ???? Μετά από τέτοια φιλία ?????:P

Εβίρι μου,

Σ' ευχαριστώ κι εσένα για τις ευχές ! Να χαίρεσαι τις κορούλες και τον άντρα σου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μεταξια να τον χαιρεσαι,πω πω κοτζαμ αντρακι εγινε!!!!!!!!!!!!να ναι γερα τα παιδακια σου κ εσυ παντα μια περηφανη μανουλααααααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ερημιές...

Αχ βρε Φέφη με τα ωραία σου,πού είσαι;

Γυρίσαμε κι εμείς από τη βόλτα μας.

Το περιστερίδιο όταν είναι να ξαναμπεί στο καρότσι να γυρίσουμε σπίτι χαλάει τον κόσμο!!

Link to comment
Share on other sites

Ερημιές...

Αχ βρε Φέφη με τα ωραία σου,πού είσαι;

Γυρίσαμε κι εμείς από τη βόλτα μας.

Το περιστερίδιο όταν είναι να ξαναμπεί στο καρότσι να γυρίσουμε σπίτι χαλάει τον κόσμο!!

:lol::lol::lol::lol::lol: σωστο σουρτουκακι το περιστεριδιο:tongue::tongue::tongue::tongue:!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιριιιιιιιι,

την βρήκες την συνταγή για τα κουλουράκια???

Όχι θα ψάξω το βραδάκι γιατί η κόρη μου κάτι έχει κάνει και δεν είναι τα αρχεία στον υπολογιστή όπως τα είχα καταχωρήσει. Εν τω μεταξύ εκείνη λείπει στη σχολή οπότε το βραδάκι θα μου πει πού βρίσκονται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπες ειμαι εδω!!!!

μια χαρα τα νεα μου, ολα καλα με την δουλεια, σαν να μην περασε μια μερα.. τα θυμομουν ολα μια χαρα..

Οσο αναφορα την Εφη μου, καλα περασαν με τον μπαμπα της αν και εν εφαγε και δεν κοιμηθηκε αλλα δεν ηταν γκρινιαρα.

Το βραδυ με περιμενε και με ξεζουμισε..

και σημερα εχω εδω την μαμα μου, καλα περασαν, εφαγε και κοιμηθηκε και ολα καλα!!

σας φιλω παμε και εμεις για φαγητο, παστιτσιο σημερα!

Link to comment
Share on other sites

αγαπες ειμαι εδω!!!!

μια χαρα τα νεα μου, ολα καλα με την δουλεια, σαν να μην περασε μια μερα.. τα θυμομουν ολα μια χαρα..

Οσο αναφορα την Εφη μου, καλα περασαν με τον μπαμπα της αν και εν εφαγε και δεν κοιμηθηκε αλλα δεν ηταν γκρινιαρα.

Το βραδυ με περιμενε και με ξεζουμισε..

και σημερα εχω εδω την μαμα μου, καλα περασαν, εφαγε και κοιμηθηκε και ολα καλα!!

σας φιλω παμε και εμεις για φαγητο, παστιτσιο σημερα!

μπράβο Μαράκι που όλα είναι καλά στην δουλειά σου! Και μπράβο σε μπαμπά Έφης και γιαγιά που τα κατάφεραν μία χαρά μαζί της!!!

Καλή όρεξη!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

419_1.jpg

ΚΕΡΝΑΩ!!!!για τον γαμπρουλη μου...ειδατε τουρτα που του εφτιαξα για τον γαμπρουλη μου???βλεπεις συμπεθερα???πρεπει να σεχω και απο κοντα!!!χαχαααα...χιλιοχρονο το παληκαρακι σου και ελπιζω να περασαν τελεια στον παιδικο!!!θα καμαρωνε και η Σ!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε???εγω βαριεμαι....σημερα τρωμε κοτοπουλακι μαλλον...αδιαθετησα κιολας και ειμαι σκα..!!!!αυριο παλι εκτος θαμαι εκτος, σε μια ενημερωση για τη δουλεια και δεν ξερω και τι ωρα θα γυρισω!!να δω ποτε θα μαζεψω το σπιτι μου!!!!μακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα...

Για φαγητό έχω από χθες - λεμονάτο και πατατόπιτα.

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο peristeraki viewpost.gif

Των γιατρών,αν δεν κάνω λάθος...

Για να αποφασίσουν πότε θα γίνει η επέμβαση

Ναι, κάπως έτσι... Δωράκι μου, που είσαι? Όλα καλά?:confused:

Κι επειδή η κούραση/ακεφιά... συνεχίζουν... ας ποστάρω μια φωτογραφία να μας φτιάξω το κέφι (λέμε τώρα...).

banio1.jpg

Φούμπιιιιιιιιιιιιιιιιιι????????????????????


Link to comment
Share on other sites

Μεταξια να τον χαιρεσαι,πω πω κοτζαμ αντρακι εγινε!!!!!!!!!!!!να ναι γερα τα παιδακια σου κ εσυ παντα μια περηφανη μανουλααααααααααα!!
419_1.jpg

ΚΕΡΝΑΩ!!!!για τον γαμπρουλη μου...ειδατε τουρτα που του εφτιαξα για τον γαμπρουλη μου???βλεπεις συμπεθερα???πρεπει να σεχω και απο κοντα!!!χαχαααα...χιλιοχρονο το παληκαρακι σου και ελπιζω να περασαν τελεια στον παιδικο!!!θα καμαρωνε και η Σ!!!!:D:D

Πω πω...μας ξελίγωσες !!!! Και μας συγκίνησες βεβαίως-βεβαίως... κι εσύ και όλες οι κοπέλες του καφέ μας που μας θυμήθηκαν σήμερα !!!!

Εσύ μάνα μου δεν είσαι συμπεθέρα ! Η πιο καλή μαμά του κόσμου είσαι !

Η νύφη μου πες μου σε παρακαλώ πότε γενεθλιάζει το κορίτσι μου ????:P Μην τυχόν και το ξεχάσω η ξεμυαλισμένη !

τι κανετε???εγω βαριεμαι....σημερα τρωμε κοτοπουλακι μαλλον...αδιαθετησα κιολας και ειμαι σκα..!!!!αυριο παλι εκτος θαμαι εκτος, σε μια ενημερωση για τη δουλεια και δεν ξερω και τι ωρα θα γυρισω!!να δω ποτε θα μαζεψω το σπιτι μου!!!!μακια

Τελικά, συμπεθερούλα, εμείς οι δυο έχουμε πολλά κοινά λέμε.... μια από τα ίδια έγραφα κι εγώ το πρωί (για άυριο με την δουλειά)....:cry:

Καλησπέρα...

Για φαγητό έχω από χθες - λεμονάτο και πατατόπιτα.

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο peristeraki viewpost.gif

Των γιατρών,αν δεν κάνω λάθος...

Για να αποφασίσουν πότε θα γίνει η επέμβαση

Ναι, κάπως έτσι... Δωράκι μου, που είσαι? Όλα καλά?:confused:

Κι επειδή η κούραση/ακεφιά... συνεχίζουν... ας ποστάρω μια φωτογραφία να μας φτιάξω το κέφι (λέμε τώρα...).

banio1.jpg

Φούμπιιιιιιιιιιιιιιιιιι????????????????????

Αχ βρε Ζωπ,

Τί μου κάνεις με τις φωτογραφίες σου τώρα ! Με κατέστρεψες !!!!

How do you make πατατόπιτα ????? :?:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

τι κανετε? εμεις, μια χαρα, ξυπνησα νωρις μαγειρεψα στο πλασμα, κουνελακι με λαχανικα και για εμας δεν εχει μαγειρεμα γιατι εχει ο μπαμπας μας υπηρεσια και θα φερει μαμ απο την δουλεια, ακομα δεν ξερω τι..

Φεφακι, οσο αναφορα στην αδελφουλα σου, τοτε καλυτερα να αποφασισουν ποιον γιατρο θα ακολουθησουν και να κανουν αυτα που θα πει..

Παντως να ξερεις πως καθε μερα θηλασμου ειναι πολυτιμη και οσο θηλασε η κοπελα ειναι συμαντικο..

Μακαρι να βρουν την λυση συντομα.. φιλια πολλα να της δωσεις!!

Περιμενω να ξυπνησει η κουκλα μου να φαμε φρουτο και να βολταρουμε στην πλατεια...

φιλια!!!

μάκια!

τα δοκιμάζουν όλα. προς το παρόν θηλάζουν αποκλειστικά. σταγόνα δεν πίνει από το ξένο.

καλημερα κοριτσια και καλο Σ/Κ.

οσο για το γαλα για το μωρο εγω θυμαμαι με το ανηψι μου οτι ειχαν δοκιμασει ολα τα γαλατα της αγορας. τιποτα δεν του αρεσε. καθε μερα και καινουργιο και εκαναν ενα σωρο λεφτα που πετιοταν. στο τελος βρεθηκε καποιο που του αρεσε. ελπιζω να γινει και σε σας το ιδιο.

μακάρι καλή μου το συντομότερο!

Καλημερα.

Σημερα σαν να χαλασε λιγο ο καιρος.....εχει ηλιο αλλα σαν να ψιλοφυσαει....

Εντυσα τον θησαυρο και τωρα θελω να στεγνωσω το μαλλι μου.Θα παμε να παρουμε κουλουρακια για σημερα και αυριο,απο φουρνο και βουρ για κουνιες.

Μετα θα ερθει ο μπαμπας μας να μας παρει να παμε λαικη για τα ψωνια της εβδομαδας.

Σημερα το πρωι ξυπνησα παλι με αναγουλες και πονακια στην κοιλια....

ουφ περιμενω την κοκκινομουρα οπου να ναι και με εχει κανει νιανια!!!!!

Για σημερα το μενου εχει πατατες τηγανιτες με καλαμαρια για μας και τραχανα με τυρακι για θησαυρο.

Καλο σκ κοριτσακια.

μάκια

καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

εγω καλα ειμαι ανυπομονω ναρθει το πασχα για να φαμε...

σημερα το μενου εχει μακαρονια με σαλτσα κ αυριο πρασοσελινο με λεμονι..δεν θα κανω αυγολεμονο γιατι νυστευω..

βρε δωρακι μου ασε την κοκκινομουρα μπας κ εχουμε κανα ευχαριστο...πολλες αναγουλες βλεπω κ μπεμπε μου μυριζει...μακαρι βρε κοριτσι να μην σου ρθει η ακατανομαστη κ να χουμε ευχαριστα....

τα υπολοιπα κοριτσια ολα καλα???

σας φιλω κ σας κανω μια μεγαλη αγκαλιαααα

μάκια κ με το καλό να μείνεις εγκυούλα!

Βρε παλιομαγειρίτσες μου:tongue:, δεν σας έλειψα?:rolleyes:

Τρέχω τρέχω τρέχω!!! Μέσα σε όλα, προσπαθώ να συμμαζέψω και το σπίτι μου για να έρθει μια γυναίκα να καθαρίσει.:? Πρέπει να οργανώσω και τα του Πάσχα - είπαμε σούβλισμα στην αυλή μου, με πολύ κόσμο!!:-P

Στο γυμναστήριο συνεχίζω να πηγαίνω:D, κάνοντας ήπια άσκηση ΦΥΣΙΚΑ. Έχουν πολύ πλάκα οι συνομιλίες μας με τους υπεύθυνους γυμναστές, όταν αρχίζω και τους απαριθμώ τα διάφορα... θέματά μου! Πάντως, πλάκα πλάκα, το χέρι μου έχει καλυτερέψει κατά 80%!

Για σήμερα έφτιαξα φακές και μάλλον αργότερα θα κάνω και μια πατατόπιτα!

Αύριο, έχει οικογενειακή έξοδο, παρέα με φίλους!! (Δεν κάνει φανταστικές μέρες?)

Ααααχ, κόλλησε το μυαλό μου...:shock: Θα επανέλθω, σας απειλώ!!:tongue:

τί ωραία που θα έχεις κόσμο σπίτι σου!

εμείς θα ....λε πουλέ! έτσι που τα έκανα...

με πεθερικά δικά μου, της αδερφής μου κ πολύ σόι συμπεθέρων...

ω συμπέθεροι!!!!:cool:

:D:D:D:D

Κι εγώ το ίδιο!!

Να φάω κάτι παραπάνω γιατί με τη δίαιτα μπάφιασα!!

Κι εγώ κόβω ...δρόμους και γυμνάζομαι περιπατητικώς:tongue:

Πολλές οι εργασίες σήμερα στον περιστερώνα...

Θα ξεκινήσω μπαλκόνια-τζάμια-παντζούρια

Αλλά θα πάμε και βόλτα!

Για φαγάκι θα ψήσω ψάρια

Φιλάκια

πω πω τί παθατε με τα ψάρια...

κ εγώ ξεπατώθηκα με καθαριότητα το ΣΚ!

Για το παστιτσιο τηγανιου που με ρωτησε καποια κοπελα, ειναι πολυ ευκολο.

Φτιαχνεις τον κιμα σε τηγανι οπως τον φτιαχνεις συνηθως, βαζοντας κρεμμυδι, σκορδο, δαφνη, ξυλλακι κανελας κλπ

Προσοχη το τηγανι να ναι μεγαλο και βαθυ. Και σε γουοκ θα γινεται ωραιο..

Μετα ριχνεις ζυμαρικα κατα προτιμηση πενες, γενικα οτιδηποτε κοφτο να μπαινει μεσα η σαλτσα. Καλυπτεις με νερο και αφηνεις να βρασουν. μολις ειναι ετοιμα, ριχνεις τριμμενη γραβιερα και ανακατευεις.

Χτυπας μια φλυτζανα γαλα με λιγο κορν φλαουρ και το περιχυνεις στα κιμα-μακαρονια, ριχνεις εξτρα τυρακι και ετοιμο!

μερσί. εγώ ρώτησα

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια από τα πάτρια εδάφη πλέον.

Είχαμε ωραίο ταξίδι χτες, αν και, λίγο κουραστικό. Απολαύσαμε τη διαδρομή με τρένο μέχρι τη Φρανκφούρτη και μετά η πτήση μας για Αθήνα ήταν αρκετά καλή. Φτάσαμε αργά κατά τη 01:45 και μέχρι να βγούμε έξω μαζί με βαλίτσες και να φτάσουμε σπίτι πήγε 02:45. Το μεγάλο μας νινί δεν το χορταίναμε. Φυσικά, με τις αγκαλίτσες, που μας έλειψαν τόσον καιρό, και τις κουβεντούλες η ώρα πέρασε από 04:00 για να σβερκωθούμε.

Σήμερα μας είχαν τραπέζι οι γονείς μου, με χταποδάκι και κοφτό μακαρονάκι στο φούρνο. Για τα παιδιά είχε φτιάξει η μαμά μου μακαρόνια με κιμά.

Κι εγώ βάζω πατάτες κομμένες μαζί με τα γεμιστά.

Αν θες να τις γεμίσεις έτσι που να μη φοβάσαι ότι θα σου ανοίξουν, ίσως θα έπρεπε να τις βράσεις μόνο για 5'-7' ίσα-ίσα για να μαλακώσουν λίγο, αλλά να μην προλάβουν να ψηθούν.

Πολύ απλή και εύκολη συνταγή και κυρίως χωρίς τα πολλά κατσαρολικά για πλύσιμο μετά. Μπράβο Έλεν.

τί καλά!!!πολύ χάρηκα!

Καλημέρα!

Καλή εβδομάδα και καλό μηνα!!!

Για σήμερα έκανα φασολάκια με κρέας αλλά γίναν αλμυρούτσικα...

Αγγελική είναι πολύ καλύτερα! Μας έχουνε μείνει τα φλεμματάκια αλλά ο βήχας έχει υποχωρήσει τελείως!

Το είχα συζητήσει με την παιδίατρο και αυτή μου είχε πει πως συμβαίνει αυτό. Είναι ανεπιθύμητα ενέργεια του αερολίν απλώς σας ρωτάω γιατί είναι πολύ έντονο σ'εμάς!

Να φανταστείς για πρώτη φορά χτύπησε παιδί... Δεν το έχει ξανακάνει ποτέ!!

Η δικιά σου πως είναι; Καλύτερα;

Προκαλεί, γι'αυτό και έχουνε καταργήσει το σιρόπι!

Μάλλον δεν τα πολυσηκώνουμε τα εισπνεώμενα αλλά ας ώψεται....

Αυτό έχει να κάνει με το παιδί Φέφη...

Καποιο που δεν αρέσει στο ένα αρεσει στο αλλο...

Εναλλακτικές υπάρχουν πολλές!

Θα πάρει κάποιο υποαλλεργικό μην ανησυχείς...

Και η Λ. τέτοιο έπινε γιατί υπήρχε υποψία για αλλεργία..

Αλλά το ποιο θα το προτείνει ο παιδίατρος που ξέρει και το παιδί!

κ εγώ παρατηρώ ότι τα φάρμακα προκαλούν επιθετικότητα κ εφιαλτες...

καλημερα και καλο μηνα!!!

ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!

Εχω ξυπνησει απο νωρις, μαγευρυω στην μικρη, θα κανω μακαρονια για εμας, θα παω κομμωτηριο και στις 5 πισω στην δουλεια!!!

εχω μια ανυπομονησια...

τι κανετε?

πως περασατε το σκ?

φιλια σε ολες!!!

καλή αρχή!

Αχ Ελένη, ναι, αν επιτρεπόταν να φοράμε τζιν θα είχε λυθεί το πρόβλημα γρήγορα και "αναίμακτα" εμ έλα μου ντε που δεν επιτρέπεται !!!! :? Πρέπει να είσαι με το υφασμάτινο παντελόνι ή την φούστα τύπου ταγέρ/κοστούμι κλπ κλπ

Περάσαμε από επιτροπή στο ΙΚΑ (Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής) με τον μεγάλο για να πάρουμε έγκριση για τις λογοθεραπείες που κάνουμε. Τον είδε ας πούμε πρωτα η λογοθεραπεύτρια και μετά μιλήσαμε με Κοινωνική Λειτουργό, η οποία, στην ουσία, πήρε το ιατρικό ιστορικό της εγκυμοσύνης μου, πόσα άτομα ζούμε στο σπίτι κλπ κλπ :cool:

Φέφη,

Αν υποψιαστώ ότι σας έκοψαν το parents θα πεθάνω !!!!:-P Μα... κόβεται το parents ???? που έλεγε και η Θεοπούλα !!!!

Εμείς σ/κ ξεσαλλώσαμε τελείως κι εντελώς ! Χθες μέχρι πικ-νικ πήγαμε και κάναμε στο Τατόι... 1η φορά πήγα στην ζωή μου... τα παιδιά το καταχάρηκαν ! Ελευθερία, παιχνίδι, τρέξιμο, ποδηλατάδες, ήλιος και φαί !!!! Είχα πάρει μαζί κεφτεδάκια, τυρόπιτα, κοτομπουκίτσες πανέ ψητές, ψητά λαχανικά, χυμούς-νερά και την κάναμε ταράτσα !

Βέβαια, :rolleyes:, το βράδυ η Σ ανέβασε πυρετό κι εμένα με πονάει λαιμός αυτί από δεξιά.... τί το θες Κυρία μου το βουνό και την εξοχή ???? Μπορεί και να ήτο τυχαίο !

Θα δείξει !

Για σήμερα δεν έχω αποφασίσει ακόμα τί θα φτιάξω. Ή πατάτες γιαχνί ή μακαρόνια φούρνου ! Θα δω !

Φιλάκια σε όλες !

περαστικά στο παιδί. μάμησέ τα με το φίλτρο...:mad:

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Το ραντεβού μου με τη διαιτολόγο ακυρώθηκε,οπότε θα εκμεταλλευτώ όσο μπορώ την ημέρα και θα κάνω δουλειές στο σπίτι,συνεχίζοντας με τα υπόλοιπα μπαλκόνια-παντζούρια-τζάμια.Και φυσικά θα πάω για περπάτημα.

Το πρωί δεν μπόρεσα να αντισταθώ και ανέβηκα στη ζυγαριά για να τσεκάρω τον κόπο δύο ολόκληρων εβδομάδων ευλαβικής(αν εξαιρέσει κανείς λίγη μαύρη σοκολάτα που έφαγα όταν με επισκέφτηκε η κοκκινομούρα) τήρησης της δίαιτας.Λοιπόν έχω χάσει άλλα δύο κιλά και είμαι κατενθουσιασμένη

Μαράκι μου καλή αρχή στη δουλειά και καλή δύναμη!

Για σήμερα έχω φτιάξει μαυρομάτικα με σπανάκι και διάφορα μυρωδικά που είχα στην κατάψυξη και λέω να φάω κι εγώ από αυτό το φαγητό.Μπάφιασα δύο εβδομάδες με τα κρεατικά.Από αύριο θα συνεχίσω κανονικά το πρόγραμμά μου όμως,για άλλες τρεις μερούλες,οπότε και θα πάω στη διαιτολόγο

μπράβο σου! συγχαρητήρια!

καλημερα κοριτσαρες και καλη βδομαδα και μηνα!!!!!!!

αντε μαρακι καλη αρχη στη δουλεια... μεσα στην ανοιξη λιγο δυσκολο.

εγω σημερα δεν ξερω τι να μαγειρεψω, αμαν πια σαν τη μαμα μου εγινα. παντα η ιδια απορια. τι θα μαγειρεψω παλι?

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!

μάκια!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι, εβαλα αρακουλι να γινεται, το μικρο μυ κοιμαται, σιδερωσα ενα σκασμο ρουχα και τωρα θα ξυπνησει, θα φαμε και μετα στις 5.... εφυγα!!!!

εκανα και ενα χαλβα να κερασω και θα παρω και λουλουδια να παω.

η αληθεια ειναι οτι εχουμε καλο κλιμα στην δουλεια και περναμε καλα..

και ευτυχως θα λειπω βασικα τα απογευματα και μονο δυο μερες θα ειμε και πρωι και απογευμα..

η μαμα μου τα πρωινα και τα απογευματα ο μπαμπας μας!

δουλευω σε καταστημα ηλεκτρικων μεγαλης αλυσιδας.

μην το εξαφανισεις το παιδι απο το πολυ ρουφηγμα!!!!χαχαχαχα!!

θεά!

Καλό μεσημέρι σε όοοοοολα τα μαγειροκόριτσα!

Ελπίζω να είχατε ένα καλό Σαββατοκύριακο όλες! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα σας μια και πείζωωωωωωω.

Θα ξεκινήσω σε λίγο να διαβάζω τι έχασα....

μάκια
καλή αρχή με την δουλειά σου Μαράκι!!!

Η φέφι υποψιάζομαι πως για να μην έχει μπει στην παρεούλα μας μάλλον δεν μπορεί να μπει από την δουλειά:rolleyes: με την κακία τους να μείνουν!!!!

Σήμερα μαγείρεψα γεμιστά.

άστα βράστα!

Οι κακιασμένοι...Κι εγώ αυτό σκέφτομαι από το πρωί...

Ερήμωσε το καφέ μας...

;):)

Σήμερα καθάρισα τρεις μπαλκονόπορτες,μια μπαλκονάρα και ένα παράθυρο και έκανα γενική καθαριότητα στο δωμάτιο του αγοριού μου κι άστραψε ο τόπος!Καθάρισα φωτιστικό,σοβατεπί,ντουλάπα,πόρτα,τακτοποίησα με άλλο τρόπο τα παιχνίδια και άλλαξε όψη.

Καλό μου έκανε που ακυρώθηκε το ραντεβού με τη διαιτολόγο,προχώρησα τις δουλίτσες μου

Εχω και τον περιστέρη στο σπίτι και ασχολείται με το παιδί...Για την ακρίβεια έλειπαν για βόλτα όλο το πρωί και έτσι τα πρόλαβα.

Πριν από λίγο τελείωσα το σιδέρωμα και θα πάω τον περίπατό μου

Κορίτσια μου,να ρωτήσω...

Τι γλυκάκια θα φτιάξετε για Πάσχα;Κουλούρια;Τσουρέκια;

Εγώ θα φτιάξω σίγουρα τσουρέκια και σκέφτομαι να κάνω και κουλούρια έτσι για το καλό

Επειδή δεν έχω ξαναφτιάξει,μήπως υπάρχει κάποια καλή και δοκιμασμένη συνταγή;

Τα Χριστούγεννα, για παράδειγμα, είχα φτιάξει τα μελομακάρονά μου με την συνταγή της φέφης και κατοχυρώθηκε και για όλες τις υπόλοιπες χρονιές...

Σε κουλουράκι πασχαλινό τι έχετε;

Για κοιτάξτε τα τεφτέρια σας...

Δεν θέλω να ψάξω σε ίντερνετ και τσελεμεντέ...Θέλω τα φώτα σας!

κουλουράκια βουτύρου παρλιάρου κάνω κ είναι τέλεια! άκουσέμε! ο φέφος τα λέει τσάμπιονς ληγκ!

Και για να δείτε τι μαγειροοικογένεια είμαστε ένα θα σας πω...

Ο περιστέρης όση ώρα σιδέρωνα μαγείρευε κόκκορα αλανιάρη λαδορίγανη...

Και μου έχει μαζέψει και την κουζίνα

δεν υπάρχει ο περιστέρης

καλησπερα κοριτσια,εχω μερες να γραψω οποτε δεν εχω διαβασει τιποτα!ευχομαι να ειστε ολες καλα κ να περασατε ενα ωραιο σαββατοκυριακο!

λοιπον ας γραψω ολα μας τα μενου μαζεμενα χοχοχοχο!σαββατο φαγαμε θεικη ψαροσουπα της μανουλας,κυριακη κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες απο την πεθερουλα κ σημερα αρακα απο μανουλα!

μακια σας!

μάνα είναι μόνο μία

Καλησπέρα, καλή εβδομάδα!!

Η Φέφη που εξαφανίστηκε?

Για σήμερα έφτιαξα λεμονάτο κρέας στη κατσαρόλα και ρύζι σουρωτό (με τα μούτρα στη νηστεία έχουμε πέσει...).:roll:

Ποιά είπε για γεμιστά και μου έχουν πέσει τα σάλια? :mrgreen: Ίσως και να είναι το καλύτερό μου φαγητό!

Να σας πω κορίτσια μου : Πέσανε λάδια σ' ένα παντελόνι μου - έβαλα υγρό πιάτων και μετά πλύσιμο στο πλυντήριο αλλά οι λαδιές δεν βγήκαν.:shock: Τι να κάνω?:confused:

Πάω να φύγω παρ' ότι νυστάζω ΠΟΛΥ. Πως θα την βγάλω καθαρή μέχρι το βράδυ που τελειώνει η "εργάσιμη" μέρα μου?:?

Πολλά φιλιά!!

έφαγα λογοκρισία ζώπ μου!:mad::(;)

καλησπερα κοριτσια δεν σας εχω διαβασει ειμαστε καλα ευχομαι το ιδιο και για εσας:D:Dολο το σκ κανανμε δουλειες πηγαμε εκλησσια και βολτες και γενικα δεν βαλαμε κ@λ@ κατω,και σημερα ειμαι πτωμα...Διαβασα μονο τα τελευταια μηνυματα!!!Ζωπυρον για την λαδια βαλε λιγο υγρο πιατων και κανε σαπουναδα τοπικα στο λεκε και μετα βαλτο κανονικα στο πλυντηριο να πλυθει,αν δεν καθαρισει πουλανε σε καθαριστηρια κατι υγρα που ειναι αποκλειστικα για λαδιες,ενα τετοιο μου εδωσε η θεια του Τ που δουλευει σε καθαριστηριο και εχω σωθει...Φιλια σε ολες!!

μάκια σου. χαίρομαι όταν διαβάζω ότι περνάτε όμορφα

Περιστερακι εμεις στην Κρητη κανουμε καλιτσουνια, ενα γλυκο με ζυμη απεξω και μυζηθρα μεσα..ειναι θειικα, τα λατρευω, με κανουν και βαζω κιλα ασε!!!

Ψαξε ιντερνετ να βρεις συνταγες για καλιτσουνια η' λυχναρακια...

Απο τσουρεκι πολυ θα θελα να χω εναν Τερκενλη εδω κοντα..:( Φτιαχνει και η μαμα μου βεβαια ωραιο τσουρεκι!

έχω κάνει αντίστοιχη συνταγή. τέλεια, θρεπτική. την έδινα στην κοράκλα μου.

Καλημέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Φέφη που είσαι;;;;;

Για σήμερα έκανα κριθαράκι με κρέας στην κατσαρόλα.

Στο μεταξύ έχω αρχίσει να προβληματίζομαι έντονα γιατί η Λ. ενώ έτρωγε τα πάντα σχεδόν, τώρα μου κάνει μπλιαχ και τα φαγητά γυρνάνε πίσω σχεδόν ανέγγιχτα!

Τι κάνω τώρα; Πως να το χειριστώ; Τα φώτα σας please!!!!

Εγώ βουρκωσα μόνο που το είπες....

Τι δυνατες σκηνές!

έχωφάει αποκλεισμό από πολλά σάητ...

εβιρυ καλως ηρθες στα πατρια εδαφη..θα καθησετε πολλε μερες???να περασετε τελεια και να χαρεις τις κορουλες σου!!ελενη περαστικα στην Λ, εμεις δεν μεχουμε θεμα με τα εισπνεομενα αφου πλεον ειναι προεκταση του χεριου μας!!!!οσο για το φαγητο, μην αγχωνεσαι,αμα πεινασει θα φαει. τουλαχιστον γαλα πινει???περνανε διαφορες φασεις τα μικρουλινια μας. φεφακι τλκ κοπηκε το παρεντς???μαρια ελπιδα καλη επιστροφη στη δουλεια. απογευματινο ωραριο θα δουλευεις??πως πηγε η πρωτη μερα???λοβ μου χαιρομαι που περασατε καλα το σκ. το αυτι πως ειναι σημερα???αχ συμπασχουμε και σε αυτο!!!και μενα με ποναει απο την κυριακη το βραδυ το αριστερο μου αυτι!!!ζωπυρακι εχει και στα σμ κατι μικρα μουκαλακια που ειναι ειδικα για λεκεδες και ειναι αρκετα αποτελεσματικα!!αγγελικουλα τι κανει το παιδι ???πηγατε στο γιατρο???περιστερακι μπραβο σου νοικοκυροκοριτσο!!!ιωαννα ξεκουρασου!!!οχι ολα μαζι!!!δεν θυμαμαι αλλα...σορυυυυυ.....καλημερα σε οοολααα τα κοριτσιααα

στα δικα μου τωρα, περασα ενα ωραιο αλλα αρκετα κουραστικο σκ. γυρισαμε σαββατο βραδυ σπιτι. κυριακη χαλαρα με φιλους. χθες εβαλα 3 πλυντηρια,ρουχα, μουφαν κλπ, μαγειρεψα προχειρα μια ομελετα και καθαρισα λιγο τα μπαλκονια. σημερα λεω να ξεκινησω παντζουρια. ελπιζω δηλαδη. μακιααα

τί κάνει η κορούλα σου;

Φέφη μάλλον σας κόψανε το πάρεντς, μου έλειψες!

κ εμένα

Κάντυ μου χρόνια πολλά στο αντράκι σου!!Να είναι γερός, να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!

Δεν ρωτάω που θα... τα σπάσετε απόψε...Θα έχει πάρει τηλέφωνο ο Νικόλας τον κολλητό του και θα έχει καθαρίσει!!!:D:D

Κάθε μα κάθε φορά που ακούω ΝΒ,μου έρχεται στο μυαλό το αγοράκι σου...

αυτό ακριβώς σκέφτομαι κ εγώ

Ασε Ελεν,έχω υπόψη μου...:shock:Θεϊκά!Μας είχε φέρει πολλές φορές το Πάσχα μια γνωστή μας Κρητικιά,δικά της,σπιτικά...Τίποτε άλλο δεν ήθελα να τρώω

Σκέτη καταστροφή!

Εχω γίνει η...ιππότης της ασφάλτου!!

Πω πω... σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Πραγματικά ! Είναι μία από τις ημέρες που η μαμά συγκινείται :oops:.... το Κριαράκι μου κλείνει τα 4 και ήταν τόοοοσο χαρούμενος το πρωί με την τούρτα του και που θα του έκαναν πάρτυ στον σταθμό !

Κι από δίπλα το άλλο το σούργελο, το μικρό, που νομίζει ότι έχει ντυθεί μπαλαρίνα (γιατί το φόρεμά της κάτω είχε τούλινη φούστα) και ήθελε να είναι όμορφη όταν ο Νικόλας σβήσει τα κεράκια του που θα βγάλουν φωτογραφίες !!!!

Συμπεθέρα και η νυφούλα μου Κριάρι είναι ??? χα χα δεν πρόκειται να κάνουν χωριό μαζί λέμε οι δυο αγαπούληδες !:rolleyes:

Σήμερα έχει πάρτυ στο "σχολείο" και την Κυριακή θα σβήσουμε και μια τούρτα μεταξύ μας (ε , ΟΚ, θα έρθουν και οι κουμπάροι μας με την βαφτιστήρα) ! Τίποτε το ιδιαίτερο δλδ... οι λόγοι πολλοί και διάφοροι... θα τα πούμε πιο αναλυτικά κάποια άλλη στιγμή ...

Εμείς σχετικά καλά. Η Σεμίνα έκανε κι εχθές πυρετό το απόγευμα και κατά τις 9 το βράδυ αλλά το πρωί ήταν απύρετη και ευδιάθετη ... το αυτί μου σταμάτησε να πονάει ...

Χθες τελικά έκανα μακαρόνια φούρνου κι έχω και για σήμερα.... για αύριο όμως είναι το θέμα μου που από την μια δεν προλαβαίνω να φτιάξω κάτι το απόγευμα (έχει λογ/πεια το παιδί) και από την άλλη θα μας κρατήσουν έως αργά στην δουλειά... καλές 8.30-9.00 θα δείξει :|... δυστυχώς !

Α. Και να μην ξεχάσω : μίλησα με Φέφη χθες τηλεφωνικά και ναι, είναι αλήθεια... τους τα έκοψαν όλα ! Κλαψ !

Αδειασε το μαγειροκαφέ μας ... και ποιά θα κρατάει απουσίες δεν ξέρω ! Φεφη μας λείπεις !

μάκια! να τον χαίρεσαι κ πάλι!

Καλημέρα κοριτσάκια μου,τι κάνετε;

Αισθητές οι απουσίες...

Εμείς ετοιμαζόμαστε να κάνουμε τη βόλτα μας με τον μικρούλη μου

Ετσι κι αλλιώς δεν θα προλάβαινα να κάνω δουλειές σήμερα γιατί έχω δουλειά από νωρίς

Και τόσα που έχω κάνει μέσα σε δυο μέρες μια χαρά είναι

Για σήμερα έφτιαξα μπριζολίτσες ψητές στο τηγάνι για μένα και ο περιστέρης έχει και κόκκορα λαδορίγανη και μαυρομάτικα με σπανάκι.Αχ έφαγε πρώτη φορά και ο μικρός από αυτό το φαϊ χθες και του άρεσε.

Φιλάκια πολλά

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Φτιάχνω φασόλια χάντρες για σήμερα.

Τελικά η Φέφη είναι μεγάλη δύναμη για το μαγειροκαφέ. Στυλοβάτης.

Σ' ευχαριστώ πολύ.

:tongue:

καλημερουδιαααααααα,σημερα θα φαμε ψαρακι για μενα με κολοκυθακια κ μυδοπλαφο για τον αντρουλη,ολα απο τα χερακια της μανουλας!

φιλακια κοριτσακια μου!

πω πω!!!!μιαμ μιαμ!!!!!

Ερημιές...

Αχ βρε Φέφη με τα ωραία σου,πού είσαι;

Γυρίσαμε κι εμείς από τη βόλτα μας.

Το περιστερίδιο όταν είναι να ξαναμπεί στο καρότσι να γυρίσουμε σπίτι χαλάει τον κόσμο!!

:)
αγαπες ειμαι εδω!!!!

μια χαρα τα νεα μου, ολα καλα με την δουλεια, σαν να μην περασε μια μερα.. τα θυμομουν ολα μια χαρα..

Οσο αναφορα την Εφη μου, καλα περασαν με τον μπαμπα της αν και εν εφαγε και δεν κοιμηθηκε αλλα δεν ηταν γκρινιαρα.

Το βραδυ με περιμενε και με ξεζουμισε..

και σημερα εχω εδω την μαμα μου, καλα περασαν, εφαγε και κοιμηθηκε και ολα καλα!!

σας φιλω παμε και εμεις για φαγητο, παστιτσιο σημερα!

εύγε σε σύζυγο κ μανούλα

ΚΕΡΝΑΩ!!!!για τον γαμπρουλη μου...ειδατε τουρτα που του εφτιαξα για τον γαμπρουλη μου???βλεπεις συμπεθερα???πρεπει να σεχω και απο κοντα!!!χαχαααα...χιλιοχρονο το παληκαρακι σου και ελπιζω να περασαν τελεια στον παιδικο!!!θα καμαρωνε και η Σ!!!!:D:D

θεά η συμπεθέρα.

τα νέα μου η σύσα πηγαίνει από χθες στον σταθμό. γυρίζει με σχολικό λεωφορείο. μαι χαρά όλα...απλά δεν ακούει-πειθαρχεί....στο μόνο που είναι κυρία είναι η ώρα του φαγητού. το τρώει όλο κ δεν έχει μα μου!

εγώ κοντεύω να ολοκληρώσω τη γενική.

στη δουλειά...τα καταλάβατε...

στο σπίτι...η σύσα κοιμάται με την τσάντα!!!!! ξετρελαμένη!!!!!

σήμερα έκανα φασόλια χάντρες.

μάκια σε όλες, να είστε καλά κ τα παιδάκια-εμβρυάκια ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...