Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , angie5 είπε:

      Θα μπορούσε όντως να μας έχει ενημερώσει για αυτή την δυνατότητα, εννοώ να μας το έχει προτείνει σαν εκδοχή γιατί εγώ κορίτσια δεν το γνώριζα... Στην 1η μου εξωσωματική που ήταν σε φυσικό κύκλο είχα 1 ωάριο (λογικό ) και στην 2η μου τώρα με ήπια διέγερση 3 ωάρια. Συνολικά 4 δηλαδή...αν είχαν κρατηθεί για να αναπτυχθούν μπορεί να είχα 1 ή 2 βλαστοκυστες και περισσότερες πιθανότητες να πετύχω με την 1η εμβρυομεταφορα. Χωρίς να περάσω αυτή την αγωνία δύο φορές, με λιγότερα φάρμακα και περισσότερες πιθανότητες. Ενώ τώρα μπορεί απλά να ήταν όλα μάταια.... Και δεν λογαριάζω τα χρήματα αλλά το ψυχολογικό κόστος.

      Ας ελπίζω βέβαια στο ότι μπορεί να έχω και μια θετική χοριακή αλλά να σας πω την αλήθεια δεν το πιστεύω...🥺 Θα σας το πω σε λίγες μέρες αυτό...

       @Neverstop Σ ευχαριστώ και πάλι!...

      Εντάξει μην σου χαλάει την ψυχολογία τώρα αυτό. Απλά την επομενη φορά αν υπάρξει θα ξέρεις πως θα κινηθείς . Γενικά θα σου πρότεινα να μην μαζεύεις ένα έμβρυο Κ να το βάζεις απευθείας είναι λίγο ανώφελο να δοκιμάζεις ένα ένα μέχρι να πετύχεις γενικά. Μάζεψε 5-6 βλαστοκυστες Κ μετά πήγαινε για εμβρυομεταφορα έχοντας ελενξει ενδιάμεσα Κ διάφορα άλλα ώστε να έχεις πιο πολλές πιθανότητες 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Φέφη που είσαι;;;;;

Ιωάννα μου χαλαραααα... δεν πρέπει να κουράζεσαι!

Αγγελική πήγατε στο γιατρό;

Για σήμερα έκανα κριθαράκι με κρέας στην κατσαρόλα.

Στο μεταξύ έχω αρχίσει να προβληματίζομαι έντονα γιατί η Λ. ενώ έτρωγε τα πάντα σχεδόν, τώρα μου κάνει μπλιαχ και τα φαγητά γυρνάνε πίσω σχεδόν ανέγγιχτα!

Τι κάνω τώρα; Πως να το χειριστώ; Τα φώτα σας please!!!!

Σ' ευχαριστώ Ελένη μου. Δεν προλαβαίνω να χορτάσω τη μεγάλη μου σε τόσο λίγο διάστημα δυστυχώς.

Δίκιο έχεις εβιράκι, αλλά πάρε όσο πιο μεγάλη δόση μπορείς!!!

χαχαχαχαχα θα φτιάξω μάρσιπο τεραστίων διαστάσεων να τη βάλω μέσα.

:lol::lol::lol:

Πραγματικά η μία λείπει στην άλλη πολύ. Έπρεπε να τις βλέπατε πώς έπεσαν η μία στην αγκαλιά της άλλης μόλις συναντηθήκαμε.

Εγώ βουρκωσα μόνο που το είπες....

Τι δυνατες σκηνές!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εβιρυ καλως ηρθες στα πατρια εδαφη..θα καθησετε πολλε μερες???να περασετε τελεια και να χαρεις τις κορουλες σου!!ελενη περαστικα στην Λ, εμεις δεν μεχουμε θεμα με τα εισπνεομενα αφου πλεον ειναι προεκταση του χεριου μας!!!!οσο για το φαγητο, μην αγχωνεσαι,αμα πεινασει θα φαει. τουλαχιστον γαλα πινει???περνανε διαφορες φασεις τα μικρουλινια μας. φεφακι τλκ κοπηκε το παρεντς???μαρια ελπιδα καλη επιστροφη στη δουλεια. απογευματινο ωραριο θα δουλευεις??πως πηγε η πρωτη μερα???λοβ μου χαιρομαι που περασατε καλα το σκ. το αυτι πως ειναι σημερα???αχ συμπασχουμε και σε αυτο!!!και μενα με ποναει απο την κυριακη το βραδυ το αριστερο μου αυτι!!!ζωπυρακι εχει και στα σμ κατι μικρα μουκαλακια που ειναι ειδικα για λεκεδες και ειναι αρκετα αποτελεσματικα!!αγγελικουλα τι κανει το παιδι ???πηγατε στο γιατρο???περιστερακι μπραβο σου νοικοκυροκοριτσο!!!ιωαννα ξεκουρασου!!!οχι ολα μαζι!!!δεν θυμαμαι αλλα...σορυυυυυ.....καλημερα σε οοολααα τα κοριτσιααα

στα δικα μου τωρα, περασα ενα ωραιο αλλα αρκετα κουραστικο σκ. γυρισαμε σαββατο βραδυ σπιτι. κυριακη χαλαρα με φιλους. χθες εβαλα 3 πλυντηρια,ρουχα, μουφαν κλπ, μαγειρεψα προχειρα μια ομελετα και καθαρισα λιγο τα μπαλκονια. σημερα λεω να ξεκινησω παντζουρια. ελπιζω δηλαδη. μακιααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Δεν έχω ξυπνήσει καλά σήμερα - άργησα, έχω νεύρα και κακή διάθεση.

Όμως...

Κάντυ, έχει γενέθλια το αγοράκι σου σήμερα? Να είναι γερός, καλόχρονος κι ευτυχισμένος! Να τον χαίρεστε!!

Δωράκι μου, που είσαι? Εύχομαι καλά αποτελέσματα από το δικαστήριο. Σήμερα δεν είναι??

Φεύγω...


Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcSqHb-Bk06rrxuVHI1EqnI7tz5NA2iiNkrfNtONKc_ZZZEPx4FpbFwfK4Ye4Q

Μεταξάκι μου, χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσει ο Νικόλας σου!

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα! Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας, θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία!

Σήμερα το μενού έχει ζυμαρικά αχιβάδες με ζαμπόν, τυρί και κρέμα γάλακτος, στο φούρνο.

Μάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ωχχχχ, γιορταζει ο γαμπρουλης μου????ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!ναναι γερος ευτυχισμενος και καλοτυχος και να τον καμαρωνετε παντα!!!πως θα το γιορτασετε???εχουν και το ιδιο ζωδιο με το κοριτσι μου...καλο η κακο αυτο δεν ξερω...μα τοσα κοινα πια!!!!χαχαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Καλημερούδια και σε σένα!

Αγγελική πήγατε στο γιατρό;

θα πάμε το απόγευμα, μετά την δουλειά.

Για σήμερα έκανα κριθαράκι με κρέας στην κατσαρόλα.

Στο μεταξύ έχω αρχίσει να προβληματίζομαι έντονα γιατί η Λ. ενώ έτρωγε τα πάντα σχεδόν, τώρα μου κάνει μπλιαχ και τα φαγητά γυρνάνε πίσω σχεδόν ανέγγιχτα!

Τι κάνω τώρα; Πως να το χειριστώ; Τα φώτα σας please!!!!

Όπως σου είπε και η Αφροδίτη τα μικρά μας περνάνε διάφορες φάσεις με το φαγητό. Μην ανησυχείς! Αρκεί να πίνει το γάλα της!

αγγελικουλα τι κανει το παιδι ???πηγατε στο γιατρο???

αφροδιτούλα μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Ελπίζω το απόγευμα που θα πάμε στον γιατρό να μην χρειαστεί να της δώσει κάτι περισσότερο από σιροπάκι. Θα σας πω....

Φέφη μάλλον σας κόψανε το πάρεντς, μου έλειψες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ μου χρόνια πολλά στο αντράκι σου!!Να είναι γερός, να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!

Δεν ρωτάω που θα... τα σπάσετε απόψε...Θα έχει πάρει τηλέφωνο ο Νικόλας τον κολλητό του και θα έχει καθαρίσει!!!:D:D

Κάθε μα κάθε φορά που ακούω ΝΒ,μου έρχεται στο μυαλό το αγοράκι σου...

Περιστερακι εμεις στην Κρητη κανουμε καλιτσουνια, ενα γλυκο με ζυμη απεξω και μυζηθρα μεσα..ειναι θειικα, τα λατρευω, με κανουν και βαζω κιλα ασε!!!

Ψαξε ιντερνετ να βρεις συνταγες για καλιτσουνια η' λυχναρακια...

Απο τσουρεκι πολυ θα θελα να χω εναν Τερκενλη εδω κοντα..:( Φτιαχνει και η μαμα μου βεβαια ωραιο τσουρεκι!

Ασε Ελεν,έχω υπόψη μου...:shock:Θεϊκά!Μας είχε φέρει πολλές φορές το Πάσχα μια γνωστή μας Κρητικιά,δικά της,σπιτικά...Τίποτε άλλο δεν ήθελα να τρώω

Σκέτη καταστροφή!

περιστερακι μπραβο σου νοικοκυροκοριτσο!!!

:oops::oops:

Υπερβολές!Κι επειδή κάτι άκουσα για βροχές,ένα έχω να δηλώσω

Αμα λερωθούν τα παντζούρια δεν τα ξανακάνω!!

στα δικα μου τωρα, περασα ενα ωραιο αλλα αρκετα κουραστικο σκ. γυρισαμε σαββατο βραδυ σπιτι. κυριακη χαλαρα με φιλους. χθες εβαλα 3 πλυντηρια,ρουχα, μουφαν κλπ, μαγειρεψα προχειρα μια ομελετα και καθαρισα λιγο τα μπαλκονια. σημερα λεω να ξεκινησω παντζουρια. ελπιζω δηλαδη. μακιααα

Καλή δύναμη Αφροδίτη μου...

Χθες που τηλεφώνησες περπατούσα

Εχω γίνει η...ιππότης της ασφάλτου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Δεν έχω ξυπνήσει καλά σήμερα - άργησα, έχω νεύρα και κακή διάθεση.

Όμως...

Κάντυ, έχει γενέθλια το αγοράκι σου σήμερα? Να είναι γερός, καλόχρονος κι ευτυχισμένος! Να τον χαίρεστε!!

Δωράκι μου, που είσαι? Εύχομαι καλά αποτελέσματα από το δικαστήριο. Σήμερα δεν είναι??

Φεύγω...

images?q=tbn:ANd9GcSqHb-Bk06rrxuVHI1EqnI7tz5NA2iiNkrfNtONKc_ZZZEPx4FpbFwfK4Ye4Q

Μεταξάκι μου, χρόνια πολλά, να τα εκατοστήσει ο Νικόλας σου!

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα! Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας, θα το κάνω με την πρώτη ευκαιρία!

Σήμερα το μενού έχει ζυμαρικά αχιβάδες με ζαμπόν, τυρί και κρέμα γάλακτος, στο φούρνο.

Μάκια!

Πω πω... σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Πραγματικά ! Είναι μία από τις ημέρες που η μαμά συγκινείται :oops:.... το Κριαράκι μου κλείνει τα 4 και ήταν τόοοοσο χαρούμενος το πρωί με την τούρτα του και που θα του έκαναν πάρτυ στον σταθμό !

Κι από δίπλα το άλλο το σούργελο, το μικρό, που νομίζει ότι έχει ντυθεί μπαλαρίνα (γιατί το φόρεμά της κάτω είχε τούλινη φούστα) και ήθελε να είναι όμορφη όταν ο Νικόλας σβήσει τα κεράκια του που θα βγάλουν φωτογραφίες !!!!

Συμπεθέρα και η νυφούλα μου Κριάρι είναι ??? χα χα δεν πρόκειται να κάνουν χωριό μαζί λέμε οι δυο αγαπούληδες !:rolleyes:

Σήμερα έχει πάρτυ στο "σχολείο" και την Κυριακή θα σβήσουμε και μια τούρτα μεταξύ μας (ε , ΟΚ, θα έρθουν και οι κουμπάροι μας με την βαφτιστήρα) ! Τίποτε το ιδιαίτερο δλδ... οι λόγοι πολλοί και διάφοροι... θα τα πούμε πιο αναλυτικά κάποια άλλη στιγμή ...

Αγγελική,

Περαστικά στο παιδί ! Τί έπαθε ? Έχει βήχα ?

Εμείς σχετικά καλά. Η Σεμίνα έκανε κι εχθές πυρετό το απόγευμα και κατά τις 9 το βράδυ αλλά το πρωί ήταν απύρετη και ευδιάθετη ... το αυτί μου σταμάτησε να πονάει ...

Χθες τελικά έκανα μακαρόνια φούρνου κι έχω και για σήμερα.... για αύριο όμως είναι το θέμα μου που από την μια δεν προλαβαίνω να φτιάξω κάτι το απόγευμα (έχει λογ/πεια το παιδί) και από την άλλη θα μας κρατήσουν έως αργά στην δουλειά... καλές 8.30-9.00 θα δείξει :|... δυστυχώς !

Α. Και να μην ξεχάσω : μίλησα με Φέφη χθες τηλεφωνικά και ναι, είναι αλήθεια... τους τα έκοψαν όλα ! Κλαψ !

Αδειασε το μαγειροκαφέ μας ... και ποιά θα κρατάει απουσίες δεν ξέρω ! Φεφη μας λείπεις !

Η Δώρα τί δικαστήριο έχει σήμερα ??? Πάλι επεισόδιο έχασα η ξανθιά ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,τι κάνετε;

Αισθητές οι απουσίες...

Εμείς ετοιμαζόμαστε να κάνουμε τη βόλτα μας με τον μικρούλη μου

Ετσι κι αλλιώς δεν θα προλάβαινα να κάνω δουλειές σήμερα γιατί έχω δουλειά από νωρίς

Και τόσα που έχω κάνει μέσα σε δυο μέρες μια χαρά είναι

Για σήμερα έφτιαξα μπριζολίτσες ψητές στο τηγάνι για μένα και ο περιστέρης έχει και κόκκορα λαδορίγανη και μαυρομάτικα με σπανάκι.Αχ έφαγε πρώτη φορά και ο μικρός από αυτό το φαϊ χθες και του άρεσε.

Φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Πω πω... σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Πραγματικά ! Είναι μία από τις ημέρες που η μαμά συγκινείται :oops:.... το Κριαράκι μου κλείνει τα 4 και ήταν τόοοοσο χαρούμενος το πρωί με την τούρτα του και που θα του έκαναν πάρτυ στον σταθμό !

Κι από δίπλα το άλλο το σούργελο, το μικρό, που νομίζει ότι έχει ντυθεί μπαλαρίνα (γιατί το φόρεμά της κάτω είχε τούλινη φούστα) και ήθελε να είναι όμορφη όταν ο Νικόλας σβήσει τα κεράκια του που θα βγάλουν φωτογραφίες !!!!

Εμ πως! Ολόκληρος αδερφός γενεθλιάζει και δεν θα είναι το κορίτσι στις ομορφιές του? Τι θα πει ο κόσμος??????

Σήμερα έχει πάρτυ στο "σχολείο" και την Κυριακή θα σβήσουμε και μια τούρτα μεταξύ μας (ε , ΟΚ, θα έρθουν και οι κουμπάροι μας με την βαφτιστήρα) ! Τίποτε το ιδιαίτερο δλδ... οι λόγοι πολλοί και διάφοροι... θα τα πούμε πιο αναλυτικά κάποια άλλη στιγμή ...

Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρο......

Αγγελική,

Περαστικά στο παιδί ! Τί έπαθε ? Έχει βήχα ?

μόνο βήχα έχει Μεταξάκι από την Πέμπτη και δεν της έχει υποχωρήσει παρά το σιρόπι που πίνει.

Εμείς σχετικά καλά. Η Σεμίνα έκανε κι εχθές πυρετό το απόγευμα και κατά τις 9 το βράδυ αλλά το πρωί ήταν απύρετη και ευδιάθετη ... το αυτί μου σταμάτησε να πονάει ...

Μπράβο, περαστικά σε μαμά και κόρη!

Χθες τελικά έκανα μακαρόνια φούρνου κι έχω και για σήμερα.... για αύριο όμως είναι το θέμα μου που από την μια δεν προλαβαίνω να φτιάξω κάτι το απόγευμα (έχει λογ/πεια το παιδί) και από την άλλη θα μας κρατήσουν έως αργά στην δουλειά... καλές 8.30-9.00 θα δείξει :|... δυστυχώς !

Μήπως κάτι σε ντελίβερι????

Α. Και να μην ξεχάσω : μίλησα με Φέφη χθες τηλεφωνικά και ναι, είναι αλήθεια... τους τα έκοψαν όλα ! Κλαψ !

Αδειασε το μαγειροκαφέ μας ... και ποιά θα κρατάει απουσίες δεν ξέρω ! Φεφη μας λείπεις !

μας λείπει δεν λες τίποτα.....

Η Δώρα τί δικαστήριο έχει σήμερα ??? Πάλι επεισόδιο έχασα η ξανθιά ???

αυτήν την απορία την έχω κι εγώ, που δεν είμαι ξανθιά!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Φτιάχνω φασόλια χάντρες για σήμερα.

Τελικά η Φέφη είναι μεγάλη δύναμη για το μαγειροκαφέ. Στυλοβάτης.

Ναι, η έννοια της μάνας σαφώς είναι η ίδια, αλλά αλλιώς λείπει η μάνα σε ένα παιδάκι 10 χρονών, αλλιώς σε ένα 15 και αλλιώς σε ένα 20. Το 10χρονο που δεν σε έχει μαζί του μπορεί να κλαίει κάθε βράδυ, το 20χρονο δεν σε έχει τόση ανάγκη.

Έτσι είναι.

Πολύ τρυφερή σκηνή :) Να τις χαίρεσαι και να τις καμαρώσεις πτυχιούχες, νύφες, μαμάδες ή όπως αλλιώς επιθυμείς!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

εβιρυ καλως ηρθες στα πατρια εδαφη..θα καθησετε πολλε μερες???να περασετε τελεια και να χαρεις τις κορουλες σου!!

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη, θα μείνουμε 2 εβδομάδες.

Πω πω... σας ευχαριστώ για τις ευχές ! Πραγματικά ! Είναι μία από τις ημέρες που η μαμά συγκινείται :oops:.... το Κριαράκι μου κλείνει τα 4 και ήταν τόοοοσο χαρούμενος το πρωί με την τούρτα του και που θα του έκαναν πάρτυ στον σταθμό !

Κάντυ μου, να τα χιλιάσει ο μικρούλης σου να τον δείτε όπως ονειρεύεστε.

Περαστικά και στη μικρούλα σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααα,σημερα θα φαμε ψαρακι για μενα με κολοκυθακια κ μυδοπλαφο για τον αντρουλη,ολα απο τα χερακια της μανουλας!

φιλακια κοριτσακια μου!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...