Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια προβληματίστηκα με όσα διαβάζω για το μικρωβιωμα της μήτρας και την ngs. Δεν την έχω κάνει την εξέταση κ περιμένω την άλλη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά, με ελεγμένη βλαστοκυστη. Για τις κοπέλες που την έκαναν είχατε κάποιες ενδείξεις από άλλες εξετάσεις που σας οδήγησαν να την κάνετε? Εγώ στις 2 τελευταίες καλλιέργειες που έκανα είχα χαμηλούς γαλακτοβακιλλους κ παίρνω εδώ κ κανένα τρίμηνο. Δεν μου την έχει αναφέρει σαν εξέταση ο γιατρός μου, αν κ νομίζω έχω κάνει ότι άλλη εξέταση υπάρχει, από αυτά που διαβάζω κ εδώ... Δεν ξέρω αν παίζει κ κανένα ρόλο αλλά τα τελευταία χρόνια είναι αρκετες οι φορές που οι καλλιέργειες κολπικων υγρών που κάνω δείχνουν κ από κάτι.. 

      Εγώ μετά από την αποτυχημένη εμβρυομεταφορά μου είπε ο γιατρός να ελέγξουμε το μικροβιωμα. Και είδαμε ότι είχα χαμηλούς γαλακτοβακιλλους. Αν δεν ανέβαιναν δεν μου έκανε εμβρυομεταφορα ξανά. Τώρα που τους ανέβασα προχωρήσαμε στην δεύτερη προσπάθεια. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια από τα πάτρια εδάφη πλέον.

Είχαμε ωραίο ταξίδι χτες, αν και, λίγο κουραστικό. Απολαύσαμε τη διαδρομή με τρένο μέχρι τη Φρανκφούρτη και μετά η πτήση μας για Αθήνα ήταν αρκετά καλή. Φτάσαμε αργά κατά τη 01:45 και μέχρι να βγούμε έξω μαζί με βαλίτσες και να φτάσουμε σπίτι πήγε 02:45. Το μεγάλο μας νινί δεν το χορταίναμε. Φυσικά, με τις αγκαλίτσες, που μας έλειψαν τόσον καιρό, και τις κουβεντούλες η ώρα πέρασε από 04:00 για να σβερκωθούμε.

Σήμερα μας είχαν τραπέζι οι γονείς μου, με χταποδάκι και κοφτό μακαρονάκι στο φούρνο. Για τα παιδιά είχε φτιάξει η μαμά μου μακαρόνια με κιμά.

Κι εγώ βάζω πατάτες κομμένες μαζί με τα γεμιστά.

Αν θες να τις γεμίσεις έτσι που να μη φοβάσαι ότι θα σου ανοίξουν, ίσως θα έπρεπε να τις βράσεις μόνο για 5'-7' ίσα-ίσα για να μαλακώσουν λίγο, αλλά να μην προλάβουν να ψηθούν.

Πολύ απλή και εύκολη συνταγή και κυρίως χωρίς τα πολλά κατσαρολικά για πλύσιμο μετά. Μπράβο Έλεν.

Aχ Εβιρι μου δε σε προλαβα!

Δεν πειραζει καλα να περασετε κοριτσακι..Αθηνα θα μεινετε? Θα πατε για καμμια εξορμηση πουθενα?

Πες μας τα ολα;)

Το παστιτσιο τηγανιου ειναι οντως πολυ ωραιο, η γευση ειναι σαν αυτη του παστιτσιου του κανονικου, αλλα ειναι πολυ πιο ελαφρυ και διαιτητικο διοτι δεν εχει ουτε αυγα ουτε βουτυρα, μονο μια κουταλια κορν φλαουρ και το γαλα που μπορεις να βαλεις και απαχο. Επισης αντι για γραβιερα αν βαλεις ανθοτυρο και απαχο κιμα γινεται πολυ ελαφρυ και με λιγες θερμιδες..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλωσόρισες Εβίρι μας στα πάτρια εδάφη!!

Πώς μας βρίσκεις που έχεις τόσους μήνες να μας δεις;

Ρωτάω,γιατί κάθε φορά που κυκλοφορώ στους δρόμους της μικρής μου πόλης και ανακαλύπτω άλλο ένα μαγαζί κλειστό ή βλέπω -τόσο μα τόσο συχνά πια,δυστυχώς-ανθρώπους να ψάχνουν στα σκουπίδια,παθαίνω μεγάλο σοκ...Οπότε εσύ που λείπεις τόσους μήνες,θα τσεκάρεις πολλές αλλαγές...Πολλά πράγματα θα σε εκπλήξουν...δυσάρεστα!

Το μεσημέρι έπαθα ...λαχτάρα με τα ψάρια που έψησα!Και όχι,δεν τα είδα στον ύπνο μου!!

Την προηγούμενη εβδομάδα πήραμε συναγρίδες κατεψυγμένες,συσκευασμένες σε διχτάκι και τυλιγμένες μία μία σε νάυλον σακουλίτσα.Το καρτελάκι είχε ημερομηνία τυποποίησης του προϊόντος πολύ φρέσκια...αρχές Μαρτίου για την ακρίβεια,αλλά το περιεχόμενο κάθε άλλο παρά φρέσκο ήταν.Και το ανησυχητικό ήταν ότι δεν φαινόταν κάτι περίεργο.Τις ξεπαγώσαμε και τις καθαρίσαμε κανονικά και τις έβαλα στο φούρνο.Πήρε ο περιστέρης τον μικρό και πήγαν μια βόλτα για να κάνω δουλειές με την ησυχία μου και όταν επέστρεψαν έτρεξε κατευθείαν στο φούρνο κι έβγαλε το ταψί να δει τι γίνεται.Ο δικός μου ο μύτος είχε συνηθίσει τη μυρωδιά και δεν καταλάβαινα πόσο απαίσια ήταν...

Και πάλι δεν φαινόταν κάτι διαφορετικό...Αλλά πετάξαμε τα ψάρια και πήραμε φαγητό απ'έξω.Από το μεσημέρι είχα όλο το σπίτι ανοικτό,αλλά δεν έχει ξεμυρίσει.

Τωρα βράζω κανελίτσα και φλούδες πορτοκαλιού για να...ξεβρωμίσουμε επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες Εβίρι μας στα πάτρια εδάφη!!

Πώς μας βρίσκεις που έχεις τόσους μήνες να μας δεις;

Ρωτάω,γιατί κάθε φορά που κυκλοφορώ στους δρόμους της μικρής μου πόλης και ανακαλύπτω άλλο ένα μαγαζί κλειστό ή βλέπω -τόσο μα τόσο συχνά πια,δυστυχώς-ανθρώπους να ψάχνουν στα σκουπίδια,παθαίνω μεγάλο σοκ...Οπότε εσύ που λείπεις τόσους μήνες,θα τσεκάρεις πολλές αλλαγές...Πολλά πράγματα θα σε εκπλήξουν...δυσάρεστα!

Το μεσημέρι έπαθα ...λαχτάρα με τα ψάρια που έψησα!Και όχι,δεν τα είδα στον ύπνο μου!!

Την προηγούμενη εβδομάδα πήραμε συναγρίδες κατεψυγμένες,συσκευασμένες σε διχτάκι και τυλιγμένες μία μία σε νάυλον σακουλίτσα.Το καρτελάκι είχε ημερομηνία τυποποίησης του προϊόντος πολύ φρέσκια...αρχές Μαρτίου για την ακρίβεια,αλλά το περιεχόμενο κάθε άλλο παρά φρέσκο ήταν.Και το ανησυχητικό ήταν ότι δεν φαινόταν κάτι περίεργο.Τις ξεπαγώσαμε και τις καθαρίσαμε κανονικά και τις έβαλα στο φούρνο.Πήρε ο περιστέρης τον μικρό και πήγαν μια βόλτα για να κάνω δουλειές με την ησυχία μου και όταν επέστρεψαν έτρεξε κατευθείαν στο φούρνο κι έβγαλε το ταψί να δει τι γίνεται.Ο δικός μου ο μύτος είχε συνηθίσει τη μυρωδιά και δεν καταλάβαινα πόσο απαίσια ήταν...

Και πάλι δεν φαινόταν κάτι διαφορετικό...Αλλά πετάξαμε τα ψάρια και πήραμε φαγητό απ'έξω.Από το μεσημέρι είχα όλο το σπίτι ανοικτό,αλλά δεν έχει ξεμυρίσει.

Τωρα βράζω κανελίτσα και φλούδες πορτοκαλιού για να...ξεβρωμίσουμε επιτέλους!

Περιστερακι ημουν Ελλαδα την περασμενη εβδομαδα και το ειδα αυτο που λες δηλαδη ανθρωπους να ψαχνουν στα σκουπιδια. Το εβλεπα ομως και παλιοτερα αυτο, και μαλιστα οχι ζητιανους. Δε θα ξεχασω που προπερσι ηθελαν οι γονεις μου να πεταξουν ενα τραπεζακι και το αφησαν στον καδο διπλα και 10 λεπτα αργοτερα το ειχαν παρει!

Κατα τα αλλα οι καφετεριες και τα μπαρ ασφυκτικα γεματα αν και τα μπρ μονο ΠΣΚ οχι καθε μερα οπως παλιοτερα.

Καλα που δε φαγατε κοπελια και τα ψαρικα που λες, κανουν τη χειροτερη δηλητηριαση!

Αυτο με την κανελα κ το πορτοκαλι πως το κανεις? Βραζεις νερο και μεσα φλουδες πορτοκαλι κ κανελλα?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Aχ Εβιρι μου δε σε προλαβα!

Δεν πειραζει καλα να περασετε κοριτσακι..Αθηνα θα μεινετε? Θα πατε για καμμια εξορμηση πουθενα?

Πες μας τα ολα;)

Ακόμα δεν είμαστε σίγουροι, γιατί θέλουμε να συγχρονιστούμε με τις αδερφές του άντρα μου, ώστε αν δεν πάνε κι εκείνες πουθενά, να περάσουμε όλοι μαζί τη μεγάλη εβδομάδα. Θα συζητήσουμε τις επόμενες μέρες.

Το παστιτσιο τηγανιου ειναι οντως πολυ ωραιο, η γευση ειναι σαν αυτη του παστιτσιου του κανονικου, αλλα ειναι πολυ πιο ελαφρυ και διαιτητικο διοτι δεν εχει ουτε αυγα ουτε βουτυρα, μονο μια κουταλια κορν φλαουρ και το γαλα που μπορεις να βαλεις και απαχο. Επισης αντι για γραβιερα αν βαλεις ανθοτυρο και απαχο κιμα γινεται πολυ ελαφρυ και με λιγες θερμιδες..

Ναι πραγματικά ακούγεται πολύ ωραίο, αν το θυμηθώ θα το κάνω κι εγώ μετά το Πάσχα.

Καλωσόρισες Εβίρι μας στα πάτρια εδάφη!!

Πώς μας βρίσκεις που έχεις τόσους μήνες να μας δεις;

Ρωτάω,γιατί κάθε φορά που κυκλοφορώ στους δρόμους της μικρής μου πόλης και ανακαλύπτω άλλο ένα μαγαζί κλειστό ή βλέπω -τόσο μα τόσο συχνά πια,δυστυχώς-ανθρώπους να ψάχνουν στα σκουπίδια,παθαίνω μεγάλο σοκ...Οπότε εσύ που λείπεις τόσους μήνες,θα τσεκάρεις πολλές αλλαγές...Πολλά πράγματα θα σε εκπλήξουν...δυσάρεστα!

Είμαι σίγουρη ότι η έκπληξη θα είναι δυσάρεστη, το πρώτο που διαπίστωσα είναι ότι στη διαδρομή από το αεροδρόμιο στο σπίτι οι δρόμοι ήταν άδειοι, ενώ άλλες φορές Σάββατο βράδυ τέτοιες ώρες έσφιζε από κίνηση. Το δεύτερο είναι ότι σήμερα είδα αρκετά ενοικιαστήρια τοιχοκολλημένα σε σπίτια. Το τρίτο ήταν το αναμενόμενο, είδα τα μαγαζιά που είχαν κλείσει από πέρσι, ακόμη ξενοίκιαστα με το χαρτί "ενοικιάζεται" ακόμη τοιχοκολλημένο.

Το μεσημέρι έπαθα ...λαχτάρα με τα ψάρια που έψησα!Και όχι,δεν τα είδα στον ύπνο μου!!

Τωρα βράζω κανελίτσα και φλούδες πορτοκαλιού για να...ξεβρωμίσουμε επιτέλους!

Ευτυχώς που δεν τις φάγατε.

Αυτο με την κανελα κ το πορτοκαλι πως το κανεις? Βραζεις νερο και μεσα φλουδες πορτοκαλι κ κανελλα?

Ναι, έτσι το κάνεις και το αφήνεις να βράζει μέχρι να μυρίσει όλος ο χώρος που θέλεις, όπως μυρίζει σε ένα σπίτι το γλυκό που φτιάχνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Περιστερακι ημουν Ελλαδα την περασμενη εβδομαδα και το ειδα αυτο που λες δηλαδη ανθρωπους να ψαχνουν στα σκουπιδια. Το εβλεπα ομως και παλιοτερα αυτο, και μαλιστα οχι ζητιανους. Δε θα ξεχασω που προπερσι ηθελαν οι γονεις μου να πεταξουν ενα τραπεζακι και το αφησαν στον καδο διπλα και 10 λεπτα αργοτερα το ειχαν παρει!

Ελένη, άνθρωπο να ψάχνει στα σκουπίδια είχα δει πρώτη φορά στις αρχές του 90 στην Ομόνοια. Ακόμα το θυμάμαι, μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση! Μετά βέβαια ήρθα στην Αγγλία και από τότε το έχω δει άπειρες φορές. Πλέον το θεωρώ και φυσιολογικό...

Το τραπεζάκι καλό είναι που το πήραν. Κι εδώ γίνεται αυτό. Είναι σπάνιο να πετάξει κανείς κάτι τέτοιο στα σκουπίδια, και γιατί να το κάνει, αν μπορεί να οφεληθεί κάποιος άλλος από αυτό που του περισσεύει; Προχθές είχε βγάλει ένας γείτονας έξω μια κούτα με βιβλία και ένα σημειωματάκι "please help yourself". Την είδα το βράδυ μισογεμάτη και την άλλη μέρα το μεσημέρι άδεια :)

Τα γεμιστά έγιναν πολύ ωραία, χαλάλι! Και η μητέρα μου κάνει γεμιστές πιπεριές, μελιτζάνες, κολοκύθια, κολοκυθοκορφάδες κλπ αλλά εγώ τρώω μόνο τις ντομάτες κι έτσι στο σπίτι μόνο ντομάτες θέλω να φτιάχνω. Ας πρόσεχα!

Το παστίτσιο τηγανιού (τι είπες τώρα!!!) θα το δοκιμάσω, μιας και έχω κατάλληλο σκεύος :cool:

Γεμιστά στην κατσαρόλα πώς φτιάχνεις;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Καλή εβδομάδα και καλό μηνα!!!

Για σήμερα έκανα φασολάκια με κρέας αλλά γίναν αλμυρούτσικα...

Ελενίτσα ελπίζω η μικρή σου να είναι ήδη καλύτερα με τον βήχα της! Και η κόρη μου είναι με βήχα από χτες και την έχω αρχίσει ήδη σιρόπι. Όσο για το αερολίν δεν θυμάμαι να παρατήρησα κάτι στην συμπεριφορά του μικρού όταν του έδινα. Μήπως είναι τυχαίο?

Αγγελική είναι πολύ καλύτερα! Μας έχουνε μείνει τα φλεμματάκια αλλά ο βήχας έχει υποχωρήσει τελείως!

Το είχα συζητήσει με την παιδίατρο και αυτή μου είχε πει πως συμβαίνει αυτό. Είναι ανεπιθύμητα ενέργεια του αερολίν απλώς σας ρωτάω γιατί είναι πολύ έντονο σ'εμάς!

Να φανταστείς για πρώτη φορά χτύπησε παιδί... Δεν το έχει ξανακάνει ποτέ!!

Η δικιά σου πως είναι; Καλύτερα;

Επειδή έχω μακρά πείρα στα εισπνεόμενα :( να σου πω πως όχι, το αερολίν, δεν δημιουργεί εκνευρισμό -σε αντίθεση βέβαια με το flixotide που τους το δίνεις και παθαίνουν μετά την υπερένταση του αιώνα-...

είναι και στο παιδί όμως ! Για παρακολούθησέ το να δεις εάν γίνεται πάντοτε αυτό επειδή τα παιδιά μου έχουν πάθει και εθισμό όμως ....

Προκαλεί, γι'αυτό και έχουνε καταργήσει το σιρόπι!

Μάλλον δεν τα πολυσηκώνουμε τα εισπνεώμενα αλλά ας ώψεται....

ποιό γάλα είναι κατάλληλο κ ποιό πίνουν τα μωρά;

Αυτό έχει να κάνει με το παιδί Φέφη...

Καποιο που δεν αρέσει στο ένα αρεσει στο αλλο...

Εναλλακτικές υπάρχουν πολλές!

Θα πάρει κάποιο υποαλλεργικό μην ανησυχείς...

Και η Λ. τέτοιο έπινε γιατί υπήρχε υποψία για αλλεργία..

Αλλά το ποιο θα το προτείνει ο παιδίατρος που ξέρει και το παιδί!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα!!!

ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!

Εχω ξυπνησει απο νωρις, μαγευρυω στην μικρη, θα κανω μακαρονια για εμας, θα παω κομμωτηριο και στις 5 πισω στην δουλεια!!!

εχω μια ανυπομονησια...

τι κανετε?

πως περασατε το σκ?

φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

..................

Λοβ μου αν παρεις ενα παντελονι τζηνακι, κανεις πολλους συνδυασμους. Και με 2-3 μπλουζακια απο πανω μια χαρα!

Να σε ρωτησω σορυ αν εχω χασει επεισοδια αλλα ανεφερες κατι για κοινωνικο λειτουργο σε αλλο ποστ? Συγχωρεσε μου την περιεργεια αλλα περι τινος προκειται?..........

Αχ Ελένη, ναι, αν επιτρεπόταν να φοράμε τζιν θα είχε λυθεί το πρόβλημα γρήγορα και "αναίμακτα" εμ έλα μου ντε που δεν επιτρέπεται !!!! :? Πρέπει να είσαι με το υφασμάτινο παντελόνι ή την φούστα τύπου ταγέρ/κοστούμι κλπ κλπ

Περάσαμε από επιτροπή στο ΙΚΑ (Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής) με τον μεγάλο για να πάρουμε έγκριση για τις λογοθεραπείες που κάνουμε. Τον είδε ας πούμε πρωτα η λογοθεραπεύτρια και μετά μιλήσαμε με Κοινωνική Λειτουργό, η οποία, στην ουσία, πήρε το ιατρικό ιστορικό της εγκυμοσύνης μου, πόσα άτομα ζούμε στο σπίτι κλπ κλπ :cool:

καλημερα και καλο μηνα!!!

ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!

Εχω ξυπνησει απο νωρις, μαγευρυω στην μικρη, θα κανω μακαρονια για εμας, θα παω κομμωτηριο και στις 5 πισω στην δουλεια!!!

εχω μια ανυπομονησια...

τι κανετε?

πως περασατε το σκ?

φιλια σε ολες!!!

Μπράβο βρε Μαράκι !

Πρώτη φορά βλέπω μάνα να επιστρέφει στην δουλειά και να έχει τέτοια χαρά ! Σε θαυμάζω λέμε ! Καλή αρχή !!!!

Είστε καλά όλες ???

Φούμπι μου,

Χάρηκα πολύ που έγραψες επιτέλους νέα σας ! Φιλάκια !

Ρούλα,

Κοίτα να ξεκουραστείς ! Να γεμίσεις μπαταρίες και να χαρείς το μεγάλο σου το κορίτσι τώρα !

Φέφη,

Αν υποψιαστώ ότι σας έκοψαν το parents θα πεθάνω !!!!:-P Μα... κόβεται το parents ???? που έλεγε και η Θεοπούλα !!!!

Εμείς σ/κ ξεσαλλώσαμε τελείως κι εντελώς ! Χθες μέχρι πικ-νικ πήγαμε και κάναμε στο Τατόι... 1η φορά πήγα στην ζωή μου... τα παιδιά το καταχάρηκαν ! Ελευθερία, παιχνίδι, τρέξιμο, ποδηλατάδες, ήλιος και φαί !!!! Είχα πάρει μαζί κεφτεδάκια, τυρόπιτα, κοτομπουκίτσες πανέ ψητές, ψητά λαχανικά, χυμούς-νερά και την κάναμε ταράτσα !

Βέβαια, :rolleyes:, το βράδυ η Σ ανέβασε πυρετό κι εμένα με πονάει λαιμός αυτί από δεξιά.... τί το θες Κυρία μου το βουνό και την εξοχή ???? Μπορεί και να ήτο τυχαίο !

Θα δείξει !

Για σήμερα δεν έχω αποφασίσει ακόμα τί θα φτιάξω. Ή πατάτες γιαχνί ή μακαρόνια φούρνου ! Θα δω !

Φιλάκια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Το ραντεβού μου με τη διαιτολόγο ακυρώθηκε,οπότε θα εκμεταλλευτώ όσο μπορώ την ημέρα και θα κάνω δουλειές στο σπίτι,συνεχίζοντας με τα υπόλοιπα μπαλκόνια-παντζούρια-τζάμια.Και φυσικά θα πάω για περπάτημα.

Το πρωί δεν μπόρεσα να αντισταθώ και ανέβηκα στη ζυγαριά για να τσεκάρω τον κόπο δύο ολόκληρων εβδομάδων ευλαβικής(αν εξαιρέσει κανείς λίγη μαύρη σοκολάτα που έφαγα όταν με επισκέφτηκε η κοκκινομούρα) τήρησης της δίαιτας.Λοιπόν έχω χάσει άλλα δύο κιλά και είμαι κατενθουσιασμένη

Μαράκι μου καλή αρχή στη δουλειά και καλή δύναμη!

Για σήμερα έχω φτιάξει μαυρομάτικα με σπανάκι και διάφορα μυρωδικά που είχα στην κατάψυξη και λέω να φάω κι εγώ από αυτό το φαγητό.Μπάφιασα δύο εβδομάδες με τα κρεατικά.Από αύριο θα συνεχίσω κανονικά το πρόγραμμά μου όμως,για άλλες τρεις μερούλες,οπότε και θα πάω στη διαιτολόγο

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!

Εχω ξυπνησει απο νωρις, μαγευρυω στην μικρη, θα κανω μακαρονια για εμας, θα παω κομμωτηριο και στις 5 πισω στην δουλεια!!!

εχω μια ανυπομονησια...

Καλη αρχή Μαράκι!

Πάντως τέτοια ανυπομονησία δεν την περίμενα!

Εγώ όταν ήταν να γυρίσω είχα πάθει κατάθλιψη!

Την καραμελίτσα ποιος θα την κρατάει;

Τι δουλειά κάνεις και πας απόγευμα;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσαρες και καλη βδομαδα και μηνα!!!!!!!

αντε μαρακι καλη αρχη στη δουλεια... μεσα στην ανοιξη λιγο δυσκολο.

EVIRI καλως ηρθες, κοιτα να περασεις καλα και να χαρεις τους δικους σου!!!1

ΠΕΡΙΣΤΕΡΩ μπραβο συνεχισε να χανεις τα κιλα.....

LOVE4 σημασια εχει οτι το χαρηκατε, και με ολα αυτα που ετοιμασες μας ανοιξες την ορεξη.

εγω σημερα δεν ξερω τι να μαγειρεψω, αμαν πια σαν τη μαμα μου εγινα. παντα η ιδια απορια. τι θα μαγειρεψω παλι?

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ελένη, ναι, αν επιτρεπόταν να φοράμε τζιν θα είχε λυθεί το πρόβλημα γρήγορα και "αναίμακτα" εμ έλα μου ντε που δεν επιτρέπεται !!!! :? Πρέπει να είσαι με το υφασμάτινο παντελόνι ή την φούστα τύπου ταγέρ/κοστούμι κλπ κλπ

Love, δεν έχω διαβάσει το αρχικό ποστ, πάντως αν έχεις θέμα ένδυσης στη δουλειά, ένας καλός τρόπος να το λύσεις είναι να πάρεις 2-3 παντελόνια στο ίδιο χρώμα (μαύρο, καφέ ή μπλε, αναλόγως τι χρώματα φοράς) και 6-7 μπλουζάκια σε διαφορετικά χρώματα που να ταιριάζουν με τα παντελόνια. Έτσι θα έχεις στάνταρ ρούχα που συνδιάζονται εύκολα μεταξύ τους και δεν χρειάζεται να ψάχνεις κάθε μέρα τι να βάλεις :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου. Καλό μήνα να έχουμε όλοι (χτε ξέχασα να ευχηθώ)

Σήμερα ξύπνησα αργά αφού το ξενύχτησα χτες, έχω ήδη ξεκινήσει να κάνω δουλειές σε βάθος, και ευτυχώς δεν έχω μαγείρεμα για σήμερα.

Κοίτα να ξεκουραστείς ! Να γεμίσεις μπαταρίες και να χαρείς το μεγάλο σου το κορίτσι τώρα !

Για να ξεκουραστώ δεν το βλέπω, για να γεμίσω μπαταρίες θα το προσπαθήσω και σίγουρα θα ρουφήξω τη μεγάλη μου κόρη.

EVIRI καλως ηρθες, κοιτα να περασεις καλα και να χαρεις τους δικους σου!!!1

Σ' ευχαριστώ πολύ Αστίλ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι, εβαλα αρακουλι να γινεται, το μικρο μυ κοιμαται, σιδερωσα ενα σκασμο ρουχα και τωρα θα ξυπνησει, θα φαμε και μετα στις 5.... εφυγα!!!!

εκανα και ενα χαλβα να κερασω και θα παρω και λουλουδια να παω.

αντε μαρακι καλη αρχη στη δουλεια... μεσα στην ανοιξη λιγο δυσκολο.

Λιτσακι αυτο ειναι το μονο δυσκολο, για δες καιρο που διαλεξε ο χαρος να με παρει.... χαχαχαχαχαχα!!!!

Καλη αρχή Μαράκι!

Πάντως τέτοια ανυπομονησία δεν την περίμενα!

Εγώ όταν ήταν να γυρίσω είχα πάθει κατάθλιψη!

Την καραμελίτσα ποιος θα την κρατάει;

Τι δουλειά κάνεις και πας απόγευμα;

η αληθεια ειναι οτι εχουμε καλο κλιμα στην δουλεια και περναμε καλα..

και ευτυχως θα λειπω βασικα τα απογευματα και μονο δυο μερες θα ειμε και πρωι και απογευμα..

η μαμα μου τα πρωινα και τα απογευματα ο μπαμπας μας!

δουλευω σε καταστημα ηλεκτρικων μεγαλης αλυσιδας.

σίγουρα θα ρουφήξω τη μεγάλη μου κόρη.

μην το εξαφανισεις το παιδι απο το πολυ ρουφηγμα!!!!χαχαχαχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...