Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angel83 είπε:

      Κορίτσια προβληματίστηκα με όσα διαβάζω για το μικρωβιωμα της μήτρας και την ngs. Δεν την έχω κάνει την εξέταση κ περιμένω την άλλη βδομάδα να ξεκινήσουμε για εμβρυομεταφορά, με ελεγμένη βλαστοκυστη. Για τις κοπέλες που την έκαναν είχατε κάποιες ενδείξεις από άλλες εξετάσεις που σας οδήγησαν να την κάνετε? Εγώ στις 2 τελευταίες καλλιέργειες που έκανα είχα χαμηλούς γαλακτοβακιλλους κ παίρνω εδώ κ κανένα τρίμηνο. Δεν μου την έχει αναφέρει σαν εξέταση ο γιατρός μου, αν κ νομίζω έχω κάνει ότι άλλη εξέταση υπάρχει, από αυτά που διαβάζω κ εδώ... Δεν ξέρω αν παίζει κ κανένα ρόλο αλλά τα τελευταία χρόνια είναι αρκετες οι φορές που οι καλλιέργειες κολπικων υγρών που κάνω δείχνουν κ από κάτι.. 

      Εγώ μετά από την αποτυχημένη εμβρυομεταφορά μου είπε ο γιατρός να ελέγξουμε το μικροβιωμα. Και είδαμε ότι είχα χαμηλούς γαλακτοβακιλλους. Αν δεν ανέβαιναν δεν μου έκανε εμβρυομεταφορα ξανά. Τώρα που τους ανέβασα προχωρήσαμε στην δεύτερη προσπάθεια. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Έλεν προλαβαίνεις άνετα, βάλε δυο πραγματάκια στη βαλίτσα και φύγαμεεεεεεεεεεεεεε.

Tι ρουχα λες να παρω? Κανει ζεστη να μην παρω μαλλινα που τα σιχαινομαι κιολας ε..εσυ δεν ειπες που πας..:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

αυτο θα ρωτουσα και εγω..

δεν ρωτα και μια συμβουλο θηλασμου? νομιζω εχετε στο λουλουδισταν!

έχουμε, αλλά...

πιο καλά θα ήταν να μιλούσε η ίδια η αδερφή μου με μια παιδίατρο που είναι πιστοποιημένη σύμβουλος. αλλά τότε θα έχουν μπλέξει εντελώς τα μπούτια τους με τόσους ειδικούς....

που θα συμφωνησει η αγλαια να κοψει το θηλασμο??

ρε παιδια καλη χρυση και αγια αλλα τοση αυστηροτητα και απολυτοσυνη ( το γραφω σωστα?) δεν εχω ξαναδει..

θου ....:rolleyes:

ο παπαβ.. δεν μου είχε απαντήσει καν στα προηγούμενα μηνύματα...τον δικαιολογώ βέβαια, δεδομένου ότι έχει μεγάλο φόρτο!

γιουχου!!!!!!

τι κάνετε κοριτσάκια μου?

μου λείπετε όλες πολύ!

εμείς τρέχουμε λίγο γιατί πάει ο άντρας μου και κάνει κάποια μεροκάματα κι έτσι είμαι όλη μέρα με τα μικρά και έχω κλατάρει.Είμαστε όλη μέρα έξω απ'το σπίτι γιατί αλλιώς δεν την παλεύω.

Φεφάκι πάρε με τηλ αύριο το πρωί αν θέλεις .Εχω να σου πω πολλά για το θέμα της αδερφής σου.

Περιστεράκι μου ευχαριστώ για το μην. σήμερα μου το έδειξε ο άντρας μου αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μου λείπετε!!!!

θα σε πάρω σε λιγάκι!!!!!το πόσο χάρηκα!

Φεφη μου τα ιδια και εγω τις μερες της ωορηξιας ειμαι ας τα να πανε...

;)

σήμερα θα κάνω μπιφτεκάκια με τηγανητές πατατούλες. χθες ήμουν ένα πτώμα όταν γύρισα από δουλειά...έτσι μόνο που πήγαμε χαιρετισμούς κ γυρίσαμε με το παιδί!

δεν έκανα τίποτα...μόνο έψησα λουκάνικα στο φούρνο για βραδινό!

ξεράθηκα στον ύπνο από νωρίς με το σπλάχνο μου!

σήμερα άλλαξα σεντόνια, πετσέτες. τάισα το παιδί μια κρεμούλα μου. συμμάζεψα κατι βιβλία, παραμύθια....

απλά θα βάλω σκούπα αργότερα. το μεσημέρι θα κάνω μπανάκι κ το απόγευμα προβλέπεται βόλτα με φίλους που θα έχουν το αγοράκι τους μαζί. έτσι θα παίξει κ το παιδάκι μου κ εμείς θα πιούμε καφεδάκι....

να έχετε όλες ένα υπέροχο ΣΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,

τι κανετε? εμεις, μια χαρα, ξυπνησα νωρις μαγειρεψα στο πλασμα, κουνελακι με λαχανικα και για εμας δεν εχει μαγειρεμα γιατι εχει ο μπαμπας μας υπηρεσια και θα φερει μαμ απο την δουλεια, ακομα δεν ξερω τι..

Φεφακι, οσο αναφορα στην αδελφουλα σου, τοτε καλυτερα να αποφασισουν ποιον γιατρο θα ακολουθησουν και να κανουν αυτα που θα πει..

Παντως να ξερεις πως καθε μερα θηλασμου ειναι πολυτιμη και οσο θηλασε η κοπελα ειναι συμαντικο..

Μακαρι να βρουν την λυση συντομα.. φιλια πολλα να της δωσεις!!

Περιμενω να ξυπνησει η κουκλα μου να φαμε φρουτο και να βολταρουμε στην πλατεια...

φιλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Τι κάνετε κούκλες;

Σηκώθηκα σχετικά πρωί και ψευτοσυμμαζεύω

Ξύπνησε τώρα και ο λεβέντης και θα του δώσω μια κρεμούλα.Το γάλα το ήπιε 4 το πρωί.Αχ τι τραβάμε ακόμα με το νυχτερινό ξύπνημα...Και χθες βράδυ έφαγε τραχανά και ήπιε και γάλα.Δεν ήταν νηστικός...

Φτιάχνω του μικρού μοσχαράκι κοκκινιστό με λαχανικά και για εμάς μπιφτεκάκια με πατάτες στον φούρνο

Το απόγευμα έχω κανονίσει με μια κοπελιά να πάμε για περπάτημα

Φιλάκια σε όλες!!

Αχ βρε Φούμπι!!!Χάρηκα πολύ που είδα ότι είστε καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια και καλο Σ/Κ.

EVIRI με το καλο να ερθεις. και να περασεις και τελεια. πασχα μακρια απο ελλαδα δε λεει. μια φορα το εκανα και το μετανιωσα.

εμενα σημερα το μενου θα εχει κοτοπουλακι με ρυζακι και σαλατουλα.

χτες πηγα για τα βαφτιστικα, πηρα ενα σωρο χαζα αλλα ακομη βαφτιστικα δεν πηρα. δεν μου αρεσαν και πολυ. πηρα μια κοκκινη λαμπαδα απλη και μια κουκλα χωριστα. ενα φορεματακι και ενα μπλουζακι με κολαν (απλα για να τα φοραει καθε μερα) ενω αυτο που ηθελα ηταν ενα πιο καλο φορεμα και παπουτσια. αρα πρεπει να ξαναπαω. εμενα το βαφτιστηρι μου ειναι και ανηψι,οποτε παντα περνω αρκετα. και για το αδερφακι ενα μπλε παντελονι μπλουζακι και παιχνιδι.

οσο για το γαλα για το μωρο εγω θυμαμαι με το ανηψι μου οτι ειχαν δοκιμασει ολα τα γαλατα της αγορας. τιποτα δεν του αρεσε. καθε μερα και καινουργιο και εκαναν ενα σωρο λεφτα που πετιοταν. στο τελος βρεθηκε καποιο που του αρεσε. ελπιζω να γινει και σε σας το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Σημερα σαν να χαλασε λιγο ο καιρος.....εχει ηλιο αλλα σαν να ψιλοφυσαει....

Εντυσα τον θησαυρο και τωρα θελω να στεγνωσω το μαλλι μου.Θα παμε να παρουμε κουλουρακια για σημερα και αυριο,απο φουρνο και βουρ για κουνιες.

Μετα θα ερθει ο μπαμπας μας να μας παρει να παμε λαικη για τα ψωνια της εβδομαδας.

Σημερα το πρωι ξυπνησα παλι με αναγουλες και πονακια στην κοιλια....

ουφ περιμενω την κοκκινομουρα οπου να ναι και με εχει κανει νιανια!!!!!

Για σημερα το μενου εχει πατατες τηγανιτες με καλαμαρια για μας και τραχανα με τυρακι για θησαυρο.

Καλο σκ κοριτσακια.

Φουμπι,εμεις τα ειπαμε διπλα.

Να μπαινεις οποτε μπορεις....μακια σου.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

εγω καλα ειμαι ανυπομονω ναρθει το πασχα για να φαμε...

σημερα το μενου εχει μακαρονια με σαλτσα κ αυριο πρασοσελινο με λεμονι..δεν θα κανω αυγολεμονο γιατι νυστευω..

βρε δωρακι μου ασε την κοκκινομουρα μπας κ εχουμε κανα ευχαριστο...πολλες αναγουλες βλεπω κ μπεμπε μου μυριζει...μακαρι βρε κοριτσι να μην σου ρθει η ακατανομαστη κ να χουμε ευχαριστα....

τα υπολοιπα κοριτσια ολα καλα???

σας φιλω κ σας κανω μια μεγαλη αγκαλιαααα


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλιομαγειρίτσες μου:tongue:, δεν σας έλειψα?:rolleyes:

Τρέχω τρέχω τρέχω!!! Μέσα σε όλα, προσπαθώ να συμμαζέψω και το σπίτι μου για να έρθει μια γυναίκα να καθαρίσει.:? Πρέπει να οργανώσω και τα του Πάσχα - είπαμε σούβλισμα στην αυλή μου, με πολύ κόσμο!!:-P

Στο γυμναστήριο συνεχίζω να πηγαίνω:D, κάνοντας ήπια άσκηση ΦΥΣΙΚΑ. Έχουν πολύ πλάκα οι συνομιλίες μας με τους υπεύθυνους γυμναστές, όταν αρχίζω και τους απαριθμώ τα διάφορα... θέματά μου! Πάντως, πλάκα πλάκα, το χέρι μου έχει καλυτερέψει κατά 80%!

Για σήμερα έφτιαξα φακές και μάλλον αργότερα θα κάνω και μια πατατόπιτα!

Αύριο, έχει οικογενειακή έξοδο, παρέα με φίλους!! (Δεν κάνει φανταστικές μέρες?)

Εβιράκι, καλό ταξίδι και καλή πατρίδα!!

Φούμπι κοριτσάρα μου, επέστρεψες?? Όλα εντάξει??

Δωράκι μου, εύχομαι να έχετε άριστα αποτελέσματα από το δικαστήριο και με το καλό το χειρουργείο!! Τα μηνύματά σου δεν τα βλέπεις καλέ?

Καραμελομανούλα, καλή αρχή στη δουλειά και πάντα ομορφιές με την τσούπρα σου!!

Κάντυ, μην ξεχάσεις τι είπαμε για την Δευτέρα...

Ααααχ, κόλλησε το μυαλό μου...:shock: Θα επανέλθω, σας απειλώ!!:tongue:


Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και καλο Σ/Κ.

EVIRI με το καλο να ερθεις. και να περασεις και τελεια. πασχα μακρια απο ελλαδα δε λεει. μια φορα το εκανα και το μετανιωσα.

εμενα σημερα το μενου θα εχει κοτοπουλακι με ρυζακι και σαλατουλα.

χτες πηγα για τα βαφτιστικα, πηρα ενα σωρο χαζα αλλα ακομη βαφτιστικα δεν πηρα. δεν μου αρεσαν και πολυ. πηρα μια κοκκινη λαμπαδα απλη και μια κουκλα χωριστα. ενα φορεματακι και ενα μπλουζακι με κολαν (απλα για να τα φοραει καθε μερα) ενω αυτο που ηθελα ηταν ενα πιο καλο φορεμα και παπουτσια. αρα πρεπει να ξαναπαω. εμενα το βαφτιστηρι μου ειναι και ανηψι,οποτε παντα περνω αρκετα. και για το αδερφακι ενα μπλε παντελονι μπλουζακι και παιχνιδι.

οσο για το γαλα για το μωρο εγω θυμαμαι με το ανηψι μου οτι ειχαν δοκιμασει ολα τα γαλατα της αγορας. τιποτα δεν του αρεσε. καθε μερα και καινουργιο και εκαναν ενα σωρο λεφτα που πετιοταν. στο τελος βρεθηκε καποιο που του αρεσε. ελπιζω να γινει και σε σας το ιδιο.

Καλημερα κοριτσακι!Συμφωνω απολυτα μαζι σου, Πασχα μακρια απο Ελλαδα δεν λεει, δεν καταλαβαινεις Πασχα καθολου! Εμεις παμε εδω σε Ορθοδοξη Εκκλησια, μετα γυριζουμε στο σπιτι και τρωμε μαγειριτσα που φτιαχνω, αλλα και παλι καμμια σχεση η αισθηση ειναι τελειως out of place...:(

Βρε παλιομαγειρίτσες μου:tongue:, δεν σας έλειψα?:rolleyes:

Τρέχω τρέχω τρέχω!!! Μέσα σε όλα, προσπαθώ να συμμαζέψω και το σπίτι μου για να έρθει μια γυναίκα να καθαρίσει.:? Πρέπει να οργανώσω και τα του Πάσχα - είπαμε σούβλισμα στην αυλή μου, με πολύ κόσμο!!:-P

Στο γυμναστήριο συνεχίζω να πηγαίνω:D, κάνοντας ήπια άσκηση ΦΥΣΙΚΑ. Έχουν πολύ πλάκα οι συνομιλίες μας με τους υπεύθυνους γυμναστές, όταν αρχίζω και τους απαριθμώ τα διάφορα... θέματά μου! Πάντως, πλάκα πλάκα, το χέρι μου έχει καλυτερέψει κατά 80%!

Για σήμερα έφτιαξα φακές και μάλλον αργότερα θα κάνω και μια πατατόπιτα!

Αύριο, έχει οικογενειακή έξοδο, παρέα με φίλους!! (Δεν κάνει φανταστικές μέρες?)

Εβιράκι, καλό ταξίδι και καλή πατρίδα!!

Φούμπι κοριτσάρα μου, επέστρεψες?? Όλα εντάξει??

Δωράκι μου, εύχομαι να έχετε άριστα αποτελέσματα από το δικαστήριο και με το καλό το χειρουργείο!! Τα μηνύματά σου δεν τα βλέπεις καλέ?

Καραμελομανούλα, καλή αρχή στη δουλειά και πάντα ομορφιές με την τσούπρα σου!!

Κάντυ, μην ξεχάσεις τι είπαμε για την Δευτέρα...

Ααααχ, κόλλησε το μυαλό μου...:shock: Θα επανέλθω, σας απειλώ!!:tongue:

Που εισαι βρε Ζωπ????? Και εσυ εξαφανιστηκες!Θα αρχισω να βαζω απουσιες να το ξερετε! Απουσα εσυ χωρις δικαιολογια, απουσα η Φουμπι, απουσα η Μπιγκι, εγω τις δικες μου τις δικαιολογησα διοτι ημουν Ελλαδα! Εσυ να φερεις χαρτι γιατρου παραυτα!!:tongue:

Κοπελιες, εμεις σημερα τρωμε κουνελακι με κοκκινη σαλτσα την οποια κανω μερακλιδικη, με μπαχαρι, κανελα, γαρυφαλλο, πιπερακι...:tongue: Και καμμια τηγανητη πατατα, αντε και σαλατουλα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια τι κανετε???

εγω καλα ειμαι ανυπομονω ναρθει το πασχα για να φαμε...

:D:D:D:D

Κι εγώ το ίδιο!!

Να φάω κάτι παραπάνω γιατί με τη δίαιτα μπάφιασα!!

Βρε παλιομαγειρίτσες μου:tongue:, δεν σας έλειψα?:rolleyes:

Μα και βέβαια μας έλειψες!!

Μπράβο σου με το γυμναστήριο!

Κράτα γερά!

Κι εγώ κόβω ...δρόμους και γυμνάζομαι περιπατητικώς:tongue:

Πολλές οι εργασίες σήμερα στον περιστερώνα...

Θα ξεκινήσω μπαλκόνια-τζάμια-παντζούρια

Αλλά θα πάμε και βόλτα!

Για φαγάκι θα ψήσω ψάρια

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ! Έχω εξαφανιστεί καθότι έχει πέσει πολλή δουλειά μαζεμένη. Προσπαθώ να τελειώσω όλες τις εκκρεμότητες πριν το Πάσχα γιατί θα έρθουμε Ελλάδα :mrgreen: Δεν γίνεται με τίποτα να μείνουμε εδώ. Δύο φορές το έχουμε κάνει και ήταν το απίστευτο ξενέρωμα. Προσπαθούμε να μην τριτώσει :D

Σήμερα θα φτιάξω γεμιστά. Πήρα πολύ ωραίες ντοματούλες, ακριβούτσικες (6 ντομάτες και 5 κορόμηλα σχεδόν 10 ευρώ - και όχι, δεν είναι πρωταπριλιάτικο...) :-P και έχω φιλοδοξίες ότι θα βγουν ωραία τα γεμιστούλια μου. Είναι δύσκολο να βρεις μεγάλες ντομάτες για γεμιστά, εδώ προτιμάνε τις πιο μικρές, που γίνονται γεμιστά-μπουκίτσες.

Θα τα είχα ήδη φτιάξει, αλλά χθες το βράδυ ο μικρός ξύπνησε 3 φορές πριν τις 3 η ώρα, μας άλλαξε τα φώτα. Εμείς να είμαστε λιώμα κι αυτός να έχει όρεξη για παιχνίδια. Όταν πια αποκοιμήθηκε, κοιμήθηκε για τα καλά και ξυπνήσαμε όλοι μαζί στις 11 το πρωί! Καλό από τη μία, γιατί κοιμηθήκαμε λίγο, κακό από την άλλη γιατί έχουν πάει όλα τα προγράμματα πίσω...


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ! Έχω εξαφανιστεί καθότι έχει πέσει πολλή δουλειά μαζεμένη. Προσπαθώ να τελειώσω όλες τις εκκρεμότητες πριν το Πάσχα γιατί θα έρθουμε Ελλάδα :mrgreen: Δεν γίνεται με τίποτα να μείνουμε εδώ. Δύο φορές το έχουμε κάνει και ήταν το απίστευτο ξενέρωμα. Προσπαθούμε να μην τριτώσει :D

Σήμερα θα φτιάξω γεμιστά. Πήρα πολύ ωραίες ντοματούλες, ακριβούτσικες (6 ντομάτες και 5 κορόμηλα σχεδόν 10 ευρώ - και όχι, δεν είναι πρωταπριλιάτικο...) :-P και έχω φιλοδοξίες ότι θα βγουν ωραία τα γεμιστούλια μου. Είναι δύσκολο να βρεις μεγάλες ντομάτες για γεμιστά, εδώ προτιμάνε τις πιο μικρές, που γίνονται γεμιστά-μπουκίτσες.

Θα τα είχα ήδη φτιάξει, αλλά χθες το βράδυ ο μικρός ξύπνησε 3 φορές πριν τις 3 η ώρα, μας άλλαξε τα φώτα. Εμείς να είμαστε λιώμα κι αυτός να έχει όρεξη για παιχνίδια. Όταν πια αποκοιμήθηκε, κοιμήθηκε για τα καλά και ξυπνήσαμε όλοι μαζί στις 11 το πρωί! Καλό από τη μία, γιατί κοιμηθήκαμε λίγο, κακό από την άλλη γιατί έχουν πάει όλα τα προγράμματα πίσω...

Καλως τη Μπιγκι!

Κοπελια μαλλον θα το θεωρεις ιεροσυλια :tongue: να φτιαξεις γεμιστα χωρις ντοματα, αλλα εγω τα φτιαχνω με μεγαλες πιπεριες και μελιτζανες. Γινονται παρα πολυ νοστιμα, βασικα η μαμα μου Ελλαδα φτιαχνει γεμιστα με παρα πολλα λαχανικα. Εδω λογω κοστους γεμιζω κρεμμυδια, πιπεριες και μελιτζανες, αντε στο τσακιρ κεφι και κανα κολοκυθακι.. εχω γεμισει και πατατες αλλα ειναι λιγο δυσκολες στο γεμισμα να μη σου ανοιξουν...οποτε τις βαζω κομμενες μισες μεσα στο φουρνο.

Επισης πιο ελαφρια ειναι τα γεμιστα στην κατσαρολα. :P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Για το παστιτσιο τηγανιου που με ρωτησε καποια κοπελα, ειναι πολυ ευκολο.

Φτιαχνεις τον κιμα σε τηγανι οπως τον φτιαχνεις συνηθως, βαζοντας κρεμμυδι, σκορδο, δαφνη, ξυλλακι κανελας κλπ

Προσοχη το τηγανι να ναι μεγαλο και βαθυ. Και σε γουοκ θα γινεται ωραιο..

Μετα ριχνεις ζυμαρικα κατα προτιμηση πενες, γενικα οτιδηποτε κοφτο να μπαινει μεσα η σαλτσα. Καλυπτεις με νερο και αφηνεις να βρασουν. μολις ειναι ετοιμα, ριχνεις τριμμενη γραβιερα και ανακατευεις.

Χτυπας μια φλυτζανα γαλα με λιγο κορν φλαουρ και το περιχυνεις στα κιμα-μακαρονια, ριχνεις εξτρα τυρακι και ετοιμο!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια από τα πάτρια εδάφη πλέον.

Είχαμε ωραίο ταξίδι χτες, αν και, λίγο κουραστικό. Απολαύσαμε τη διαδρομή με τρένο μέχρι τη Φρανκφούρτη και μετά η πτήση μας για Αθήνα ήταν αρκετά καλή. Φτάσαμε αργά κατά τη 01:45 και μέχρι να βγούμε έξω μαζί με βαλίτσες και να φτάσουμε σπίτι πήγε 02:45. Το μεγάλο μας νινί δεν το χορταίναμε. Φυσικά, με τις αγκαλίτσες, που μας έλειψαν τόσον καιρό, και τις κουβεντούλες η ώρα πέρασε από 04:00 για να σβερκωθούμε.

Σήμερα μας είχαν τραπέζι οι γονείς μου, με χταποδάκι και κοφτό μακαρονάκι στο φούρνο. Για τα παιδιά είχε φτιάξει η μαμά μου μακαρόνια με κιμά.

EVIRI με το καλο να ερθεις. και να περασεις και τελεια. πασχα μακρια απο ελλαδα δε λεει. μια φορα το εκανα και το μετανιωσα.

Σ' ευχαριστώ πολύ Αστίλ. Έχουμε κάνει κι εμείς γιορτές μακριά από οικογένεια και Ελλάδα και πραγματικά είναι πολύ άσχημα.

Βρε παλιομαγειρίτσες μου:tongue:, δεν σας έλειψα?:rolleyes:

Πού είσαι τσολιά μου;

Στο γυμναστήριο συνεχίζω να πηγαίνω:D, κάνοντας ήπια άσκηση ΦΥΣΙΚΑ. Πάντως, πλάκα πλάκα, το χέρι μου έχει καλυτερέψει κατά 80%!

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Να το συνεχίσεις όσο μπορείς.

Εβιράκι, καλό ταξίδι και καλή πατρίδα!!

Σ΄ευχαριστώ Ζώπυρον.

εχω γεμισει και πατατες αλλα ειναι λιγο δυσκολες στο γεμισμα να μη σου ανοιξουν...οποτε τις βαζω κομμενες μισες μεσα στο φουρνο.

Κι εγώ βάζω πατάτες κομμένες μαζί με τα γεμιστά.

Αν θες να τις γεμίσεις έτσι που να μη φοβάσαι ότι θα σου ανοίξουν, ίσως θα έπρεπε να τις βράσεις μόνο για 5'-7' ίσα-ίσα για να μαλακώσουν λίγο, αλλά να μην προλάβουν να ψηθούν.

Για το παστιτσιο τηγανιου που με ρωτησε καποια κοπελα, ειναι πολυ ευκολο.

Πολύ απλή και εύκολη συνταγή και κυρίως χωρίς τα πολλά κατσαρολικά για πλύσιμο μετά. Μπράβο Έλεν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...