Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Σας χαιρετώ. Εμείς τα καταφέραμε στον Σακ. (Ρεα) στην δεύτερη εβρυομεταφορά από δωρεά (διδυμάκια). Είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι τοσο για την αντιμετώπιση του γιατρού αλλά και από το προσωπικό του. Νιώθαμε ασφάλεια μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες με τα δικά μας ωάρια. Τον συστηνω ανεπιφύλακτα. 

      Το κόστος πέρσι που ξεκινήσαμε την διαδικασία ήταν περίπου 5600 που συμπεριλάμβανε όλα τα ωάρια που θα παίρναμε από την δότρια (πηραμε 6 βλαστοκύστες).

      Αν έχετε απορίες μου λέτε.

      Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλες/όλους

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μεταξία για ψώνια θα παώ κι εγώ μετά την δουλειά αλλά όχι για μένα! Σήμερα θα πάνε η κόρη μου μαζί με την νονά της για λαμπάδα κλπ κι έτσι θα τσακιστώ κι εγώ να πάω να της ψωνίσω κάτι της κουμπάρας και του γιού της, μην φανώ και γαιδάρα!

Κι εμείς φαγητό σήμερα έχουμε ότι έμεινε από την εβδομάδα!

Δωράκι στις πιτούλες δεν το έχω.....

Φέφι ο παιδίατρος τι προτείνει στην αδερφή σου?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αχ βρε Φέφη μου,

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ δεν έχω ιδέα σε αυτό που ρωτάς...

Εγώ μόνο 3 μήνες θήλασα τον μεγάλο, ενώ από την αρχή του έδινα και συμπλήρωμα, οπότε είχε ήδη μάθει και το μπιμπερό... ακόμη, ήμουν "τυχερή" γιατί δεν είχε κανένα εκ των δυο δυσανεξία στο αγελαδινό γάλα..

Στο δίπλα κοίταξες ? Σίγουρα θα υπάρχει ανάλογο τόπικ !!!

Μανίκι όμως να θες να αποθηλάσεις και να μην πιάνει το μπιμπερό το μωρό ε ???

πω πω ... φαντάζομαι την φρίκη της αδερφής σου !:-(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σχολάω σιγά-σιγα!

Σας εύχομαι καλό Σαββατοκύριακο και να περάσετε καλά ότι κι αν κάνετε!

Μεταξία αν είναι τηλεφώνησέ μου για την Κυριακή!

Φιλάκια!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελάρες

Ο μικρός μου έκλεισε τον υπολογιστή το μεσημέρι που είχα μπει και τελικά,αφού παίξαμε τους τραγουδιστούς αγαπούληδες,δηλαδή ξαπλώσαμε αγκαλίτσα και του είπα όσα παιδικά τραγουδάκια είχα κουράγιο,σιδέρωσα,έβαλα ένα πλυντήριο που πριν λίγο βγηκε και το άπλωσα...Τωρα ετοιμάζομαι να βγω

Εφτιαξα και του μικρού τραχανά με ντοματούλα και κοτόζουμο για το βράδυ

Από τότε που του δίνω κατιτίς ενισχυμένο πριν πιει το γαλατάκι του,κοιμάται όλη νύχτα.

Φέφη μου δυστυχώς δεν έχω απάντηση στο ερώτημά σου.Ο δικός μου ήταν καλόβολος στο γαλατάκι,έπινε και ξένο και δικό μου και σε ό,τι σχήμα και υλικό θηλή υπήρχε,καουτσούκ,σιλικόνη σε διαφορετικά μπουκάλια chicco και nuk.

Μήπως να έκανε η αδερφή σου κάποιο πείραμα;Να δοκίμαζε διαφορετικά μπιμπερό,διαφορετικών εταιρειών και θηλές διαφορετικού υλικού;Εχω ακούσει από φίλες μου για τέτοιες ιδιοτροπίες μωρών...Πχ ο γιος μιας φίλης έπινε γάλα με θηλή από καουτσούκ,αλλά όχι από σιλικόνη ακόμα κι αν ήταν από την ίδια εταιρεία.

Το ίδιο μπορεί να κάνει και με τα γάλατα.

Υπάρχουν γάλατα για τη δυσανεξία σε διάφορες εταιρείες.Μήπως να τα δοκίμαζε όλα;

Εχω ακούσει για περιπτώσεις που έτσι βρέθηκε το γαλατάκι που ήθελαν να πίνουν τα μωράκια.

Θέλει υπομονή και είναι δαπάνη,αμα σκεφτούμε ότι τα βρεφικά γάλατα είναι και πανακριβα...

Αλλά άμα ετσι βρεθεί η λύση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο παιδίατρος άλλο γάλα, ο παιδοαλλεργιολόγος άλλο γάλα, ο ομοιοπαθητικός άλλο γάλα!!!!

ήδη το γάλα που πρότεινε ο ομοιο το απέριψε το μπιζουδάκι μου!

σήμερα θα δοκιμάσουν άλλο, άλλο μπιμπερό.

τους πρότεινα να δοκιμάσουν κ άλλο μπιμπερό...

ο φέφος με μαλώνει γιατί εγώ τους μπερδεύω περισσότερο, επειδή δική μου ιδέα ήταν ο παιδοαλλεργιολόγος. εντελώς μάπα ο συγκεκριμένος!

διάβασα λίγαπράγματα δίπλα κ στο μητρικός θηλασμός...όσο διαβάζω τόσο μπερδεύομαι!!!!!!

φέφη σε σύγχυση!!!!

στη δουλειά μάλλον μας έκοψαν το φ.μπ. κ το πάρεντς!!!!

στον συνάδελφό μου έκαναν μείωση μισθού κατά 30%. έ-έ-ερχεται!!

Link to comment
Share on other sites

ο παιδίατρος άλλο γάλα, ο παιδοαλλεργιολόγος άλλο γάλα, ο ομοιοπαθητικός άλλο γάλα!!!!

ήδη το γάλα που πρότεινε ο ομοιο το απέριψε το μπιζουδάκι μου!

σήμερα θα δοκιμάσουν άλλο, άλλο μπιμπερό.

τους πρότεινα να δοκιμάσουν κ άλλο μπιμπερό...

ο φέφος με μαλώνει γιατί εγώ τους μπερδεύω περισσότερο, επειδή δική μου ιδέα ήταν ο παιδοαλλεργιολόγος. εντελώς μάπα ο συγκεκριμένος!

διάβασα λίγαπράγματα δίπλα κ στο μητρικός θηλασμός...όσο διαβάζω τόσο μπερδεύομαι!!!!!!

φέφη σε σύγχυση!!!!

στη δουλειά μάλλον μας έκοψαν το φ.μπ. κ το πάρεντς!!!!

στον συνάδελφό μου έκαναν μείωση μισθού κατά 30%. έ-έ-ερχεται!!

What?

Θα έλεγα ότι δεν την μπερδεύεις,μια χαρα της τα λες.Ψάχνοντας και δοκιμάζοντας θα βρεθεί άκρη

Ισα ίσα που προσπαθείς να βοηθήσεις

Μήπως να ρωτήσετε την Αγλαϊα;

Link to comment
Share on other sites

ναι, το έχω στο νου μου. ήδη της έστειλε ερώτηση ο γαμπρούλης μου στο μητρικός θηλασμός νομίζω, αν κατάλαβα καλά.

θα της ξαναθέσω ερώτηση.

μας είχε βοηθήσει κ πριν καιρό. τότε διαπιστώσαμε ότι είχε υπερπαραγωγή κ χρειαζόταν απλά να αλλάζει στήθος πιο αργά-αραιά.

αλλά το αιματάκι στα κακά που ξαναεμφανίστηκε...=δυσανεξία, αφού εξετάστηκε για αλλεργία.

αυτά. μη σας πρήζω.

όσο για το φ.μπ. κ το παρεάκι μας θα το τσεκάρω την Δευτέρα κ θα δω.

αλλιώς τα βράδια κ το ΣΚ!!!

φιλούρες

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω πιτσακια για θησαυρουλη,αλλα θελω μια ζυμη που να ειναι πολυυυ μαλακη και αφρατη.

Ξερετε καμια;

Δωρακι θυμασαι μια συνταγη με πιτσα ρολο που ειχα βαλει περσυ? αυτη η ζυμη ειναι πολυ μαλακη και αφρατη..

Σρην βαζω παρακατω και αν σου αρεσει καντη..

Ευκολη πιτσα ρολο:

υλικα:

2 1/2 φλυτζ. τσαγ. αλευρι που φουσκωνει μονο του

2 κ.σ. μαργαρινη σε θερμοκρασια δωματιου (εγω την ελιωσα ελαφρα)

1 ποτηρι του νερου χλιαρο γαλα

1/2 κ.γλ. θυμαρι

1/2 κ.γλ. ριγανη

1/2 κ.γλ. ζαχαρη

1 κ. γλ. αλατι

από 17 Νοέμβρη που γεννήθηκε δεν ήπιε σταγόνα ξένο, δεν έπιασε πιπίλα. τώρα που προσπαθεί να δώσει ξένο, γιατί θέλει να διακόψει, το αγαπουλάκι μου δεν πιάνει καν το μπιμπερό ούτε με το γάλα της μαμάς της!!!!!

ειναι το πιο συνηθες, εχει δοκιμασει να το δωσει σε εκπαιδευτικο ποτηρακαι ή σε ποτηρι με καλαμακι? Το ξερω οτι θα σου φανει περιεργο αλλα αυτο προτεινουν οι περισσοτεροι επειδη δεν μοιαζει με την θηλη και ετσι μπορουν να πιουν. Βεβαια και εμενα η δικια μου γαλα δεν πινει απο πουθενα αλλου. ελπιζω να μην χρειαζεται οταν λειπω, αλλα εμεις εχουμε και τις στερεες πια..

επειδή έχει δυσανεξία στο αγελαδινό γάλα (αυτή η διατροφή κούρασε πολύ την αδερφή μου-αποχή από μοσχάρι, αρνί, όλα τα γαλακτοκομικά, εκτος κατσικίσιων, ήδη δεν έτρωγε πράσινα, όσπρια, ....) πήραν ένα βιολογικό κατσικίσιο από ν.ζηλανδία. η μπέμπα ούτε να το φτύσει!!!

σε σκονη φανταζομαι ολα αυτα? μωρε φεφακι ειναι κουραστικο το ξερω και απο τις μανουλες Ιουνιου που καποιες εχουν το ιδιο θεμα.

πόσες ώρες να μείνει νηστικό ένα μωρόί; ποιό γάλα είναι κατάλληλο κ ποιό πίνουν τα μωρά; γιατί ναι μεν οι μελέτες δέιχνουν π.χ. ένα γάλα ως το καλύτερο...αλλά ποιό θα γουστάρει το μωρό είναι το πας γουόρντ!!!!

σας καταμπέρδεψα, ε;;)

δεν καταλαβα, του παιδιου τελικα δεν του αρεσει κανενα αλλο γαλα (που το βρισκω λογικο.. εχετε πιει μαμισιο να δειτε τι νεκταρ ειναι?) ή δεν πιανει το μπιμπερο?

στειλε αιτημα φιλιας στην παρακατω σελιδα στο fb και ρωτα τον Παπαβεντση..

Παιδιατρείο Στέλιου Παπαβέντση Θεοδώρας ΜενούνουJKQQYeFqIQp.png

Φέφι ο παιδίατρος τι προτείνει στην αδερφή σου?

αυτο θα ρωτουσα και εγω..

δεν ρωτα και μια συμβουλο θηλασμου? νομιζω εχετε στο λουλουδισταν!

Μήπως να ρωτήσετε την Αγλαϊα;

που θα συμφωνησει η αγλαια να κοψει το θηλασμο??

ρε παιδια καλη χρυση και αγια αλλα τοση αυστηροτητα και απολυτοσυνη ( το γραφω σωστα?) δεν εχω ξαναδει..

Link to comment
Share on other sites

γιουχου!!!!!!

τι κάνετε κοριτσάκια μου?

μου λείπετε όλες πολύ!

εμείς τρέχουμε λίγο γιατί πάει ο άντρας μου και κάνει κάποια μεροκάματα κι έτσι είμαι όλη μέρα με τα μικρά και έχω κλατάρει.Είμαστε όλη μέρα έξω απ'το σπίτι γιατί αλλιώς δεν την παλεύω.

Φεφάκι πάρε με τηλ αύριο το πρωί αν θέλεις .Εχω να σου πω πολλά για το θέμα της αδερφής σου.

Περιστεράκι μου ευχαριστώ για το μην. σήμερα μου το έδειξε ο άντρας μου αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μου λείπετε!!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΒΙΡΙΙΙΙΙΙΙΙ,τι καλα μας ερχεσε;

Με το καλο να φτασε στην αγκαλιτσα του παιδιου και των γονιών σας!!!!!:P

Εβίρι μου με το καλό να έρθεις και να σμίξει η όμορφη οικογένειά σου!

Να μην ξεχάσω να ευχηθώ και στην Εβίρι μας ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ !!!

Με το καλό να μας έρθεις στα πάτρια εδάφη !

Όλα τα κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

γιουχου!!!!!!

τι κάνετε κοριτσάκια μου?

μου λείπετε όλες πολύ!

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μου λείπετε!!!!

Επιτέλους εμφανίστηκε τουλάχιστον μία εξαφανισμένη. Γεια σου Φούμπη.

Τουλάχιστον είναι όλα καλά και ο λόγος που έλειπες απόλυτα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

μπράβο αδερφούλα για το χαρακτήρα κ την κορμάρα!!!!

κ εγώ τις μέρες που αδιαθετώ είμαι πιο ανάλαφρη. πιο πρησμένη είμαι στις μέρες της ωορρηξίας.

όσο για το πρόγραμμα της καραμέλας, μπράβο στον παιδίατρο. εμείς όσπρια φάγαμε μετά το χρόνο. αλλά από τότε είναι τα αγαπημένα της. ιδίως οι φακές!

Φεφη μου τα ιδια και εγω τις μερες της ωορηξιας ειμαι ας τα να πανε...

Επειδή έχω μακρά πείρα στα εισπνεόμενα :( να σου πω πως όχι, το αερολίν, δεν δημιουργεί εκνευρισμό -σε αντίθεση βέβαια με το flixotide που τους το δίνεις και παθαίνουν μετά την υπερένταση του αιώνα-...

είναι και στο παιδί όμως ! Για παρακολούθησέ το να δεις εάν γίνεται πάντοτε αυτό επειδή τα παιδιά μου έχουν πάθει και εθισμό όμως ....

όχι ματάκια μου... την Τρίτη γενεθλιάζει το αγόρι μου !!!!! :-P

Και πρέπει το Σάββατο να πάμε να παραγγείλουμε τούρτες, να ψωνίσουμε πιατάκια, ποτηράκια, π@π@ρ@κια :oops: χυμούς κλπκλπ για να τα στείλω !

Κατά τα λοιπά, επιτέλους, έβγαλε ήλιο κι εδώ γιατί το πρωί ήταν μουρτζούφλης !

Εμείς σήμερα έχουμε εκκαθάριση ψυγείου ! Ω τί καλά ! Το πιο νόστιμο φαί !

Θα ήθελα όμως να ερχόταν νωρίς ο άντρας μου μήπως και καταφέρω να πάω να ψωνίσω κάτι για το γραφείο... βρε κορίτσια δεν έχω τπτ να φορέσω. Να 'παιρνα καμία μπλούζα, κανένα πουκάμισο, κανένα παντελόνι ... αχ βαχ... όνειρα !:cool:

Λοβ μου αν παρεις ενα παντελονι τζηνακι, κανεις πολλους συνδυασμους. Και με 2-3 μπλουζακια απο πανω μια χαρα!

Να σε ρωτησω σορυ αν εχω χασει επεισοδια αλλα ανεφερες κατι για κοινωνικο λειτουργο σε αλλο ποστ? Συγχωρεσε μου την περιεργεια αλλα περι τινος προκειται?

γιουχου!!!!!!

τι κάνετε κοριτσάκια μου?

μου λείπετε όλες πολύ!

εμείς τρέχουμε λίγο γιατί πάει ο άντρας μου και κάνει κάποια μεροκάματα κι έτσι είμαι όλη μέρα με τα μικρά και έχω κλατάρει.Είμαστε όλη μέρα έξω απ'το σπίτι γιατί αλλιώς δεν την παλεύω.

Φεφάκι πάρε με τηλ αύριο το πρωί αν θέλεις .Εχω να σου πω πολλά για το θέμα της αδερφής σου.

Περιστεράκι μου ευχαριστώ για το μην. σήμερα μου το έδειξε ο άντρας μου αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μου λείπετε!!!!

Καλε Φουμπι μαυρα ματια καναμε!!!

Εβιρι καλο ταξιδι! Αχ και να ξαναρχομουν Ελλαδα !!!!!:(


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Θα με παρεις μαζι σου? Δεν την παλευω καθολου...

Κοιτα να δεις πως θα γινει. Απο Στουτγαρδη δε φευγεις εσυ? Θα ερθω εγω μεχρι Στουτγαρδη με Λουφτχανσα και μετα με Ετζιαν παμε μεχρι Αθηνα η' Θεσσαλονικη (Δε ξερω και που θελεις να κατεβεις..εγω δεν εχω προβλημα.)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...