Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Σας χαιρετώ. Εμείς τα καταφέραμε στον Σακ. (Ρεα) στην δεύτερη εβρυομεταφορά από δωρεά (διδυμάκια). Είμαστε αρκετά ευχαριστημένοι τοσο για την αντιμετώπιση του γιατρού αλλά και από το προσωπικό του. Νιώθαμε ασφάλεια μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες με τα δικά μας ωάρια. Τον συστηνω ανεπιφύλακτα. 

      Το κόστος πέρσι που ξεκινήσαμε την διαδικασία ήταν περίπου 5600 που συμπεριλάμβανε όλα τα ωάρια που θα παίρναμε από την δότρια (πηραμε 6 βλαστοκύστες).

      Αν έχετε απορίες μου λέτε.

      Καλή δύναμη και καλή συνέχεια σε όλες/όλους

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια.

Σήμερα είχαμε κι εμείς θράψαλα (μεγάλα καλαμάρια) γεμιστά με ρύζι, κοκκινιστά στην κατσαρόλα. Σας βάζω και φωτογραφία. Το ένα καλαμάρι το παραγέμισα και άνοιξε.

IMG_3747.jpg

Εβιρι με εχεις πεθανει με τα υπεροχα μενου,αχ τα θελω ολαααααααααααα!!

χαχαχαχαχαχα όλα δικά σου Άννα.

πως να σευχαριστησω δεν ξερω!!εισαι καταπληκτικη!!!τα αποθηκευσα αμεσως στον υπολογιστη...μακια

Ένας τρόπος υπάρχει. Αν μου πεις ότι είχε επιτυχία το μενού στο πάρτυ θα ευχαριστηθώ όσο δε φαντάζεσαι.

για τους γιγαντες θα σας πω το μυστικο της μανουλας,αν δεν βραζουν κ ειναι σκληροι ριξτε λιγη ζαγχαρη κ θα στρωσουν!!!!!!!

Και καμμιά σφαλιάρα να ξαναστρώσουν.

Εβίρι... τεν κιου που μας λιγούριασες πάλι!!

χαχαχαχαχαχαχαχα

Εβίρι μου, μου τρέχουν τα σάλια... άψογη!!!!!

Ξανατένκ γιου τενκ γιου. :D:D

εβιρι και εσενα σε εχασα.μου ελειψες :-)

Γιατί μ' έχασες αφού γράφω κάθε μέρα.

γιουβακια τα λεει η κορη μου!!!!
Άχου το μωρέ "γιουβάκια"
Εχω προβληματισεί τι να πάρω φέτος της βαφτιστήρας...Για ρίχτε ιδέες...

Κατά βάθος στα παιδιά αρέσουν τα παιχνίδια, ειδικά στις μικρές ηλικίες. Με τα ρούχα και τα παπούτσια ευχαριστιούνται οι μαμάδες για πρακτικούς λόγους. Το καλύτερο θα ήταν να εναλλάσσεις τα δώρα των χριστουγέννων και του πάσχα, παίρνοντας στη μία γιορτή ρούχα-παπούτσια και στην άλλη γιορτή παιχνίδι.

Ίσως και κάποιο κοσμηματάκι στα λεφτά που διαθέτεις, αν και, το βρίσκω μικρό ακόμη το παιδί για κοσμήματα, τα οποία δε θα καταλάβει.

ενα σας λεω μολις γεννησω θα ναι κ καλοκαιρι κ θα θελετε να βγειτε θεες στην παραλια κ εγω θα σας τρελανω στα γλυκα μουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Σφάξε με πασά μου ν' αγιάσω. Γράψε τα πάντα όλα Άννα κι εγώ θα βάλω κουβαδάκι κάτω από το σαγόνι μου. Χαλάλι σου.

σημερα το κοριτσακι μου γινεται 9 μηνων, 9 υπεροχοι μηνες,

Εύχομαι πάντα έτσι υπέροχα να περνάει ο καιρός με την καραμελίτσα, καθώς θα την βλέπετε να μεγαλώνει.

μπα δεν αλλαξαμε θα ειμαστε μελιτζανα για αλλες 2βδομαδες!

Κάτσε καλέ, αν αλλάζατε κάθε εβδομάδα φρούτο το παιδί θα γινόταν γίγαντας πριν γεννηθεί. :D:D:D:D

εχω τον Τ χαλια δεν εχει πυρετο περα απο ενα 37,8 που εκανε προχτες το βραδυ αλλα εχει βηχα και κομαρες και ζαλιζετε

Περαστικά του. Πολύ ύπουλες οι ιώσεις φέτος.

είπα να του κάνω και μια κρεμούλα για να φάει το απόγευμα και ΝΑΙ την έκαψα!!!Πάει το βιολογικό γαλατάκι που μου πήρε το πρωί ο περιστέρης...

Πολύ με χάλασε αυτό...

Μικρό το κακό, εσύ να είσαι καλά και δεν πειράζει, θα του φτιάξεις άλλη.

Θέλω να μπω σε ένα καράβι, τρένο, πούλμαν....να πάω κάπου...

Είμαι καλά γιατρέ?????

Τι πιο φυσιολογικό απ' αυτό.

Εβίρι,

Πολύ καλές οι ιδέες για παιδικό πάρτυ ! Μπράβο σου !

Ξανά μανά τενκ γιου, τενκ γιου.

Την τριτη ειναι τα δηκαστηριο των ιατρων.Μακαρι να εχουμε καλα αποτελεσματα!!!!

Κι εγώ το ίδιο σου εύχομαι, να έχετε την επιθυμητή έκβαση.

Αφηστε,χθες το βραδυ,αργα.....μας εσπασε η βρυση του μπανιου και ετρεχαν τα νερα σαν συντριβανι!!!!!

Τι να πω; Περαστικά στη βρύση σας. :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερουδιααααααααα!!!Δωρακι καλως μα ηρθατε,χαιρομαι που περασατε ομορφα στην μανουλα,αντε κ το πασχα κοντα ειναι!αληθεια για την επεμβαση του μικουλη εχει βγει προγραμμα?

Εβιρι με εχεις πεθανει με τα υπεροχα μενου,αχ τα θελω ολαααααααααααα!!

σημερα θα φαμε ψαρακια(μπακαλιαρακια)

απο την πεθερουλα κ μαρουλοσαλατα απο τον μπαλκονοκηπο μας!!!!!!!!!!καλα μιλαμε για πραγματικη γευση μαρουλιου,το κοβεις κ μοσχοβολαει ο τοπος!!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα κοριτσακια!

Aννα και εμας τα μαρουλια που βγαινουν απο τον κηπο μας (του μπαμπα μου δηλαδη) ειναι τελεια..και η ροκα θειικη δεν το συζητω!!:P

Αυτό το φαγητάκι Αννα μου το έφτιαξα για πρώτη φορά,αφού πρώτα έκανα μια αναζήτηση στο ίντερνετ.

Εβαλα μέσα ένα πράσο ψιλοκομμένο,μια πιπεριά κέρατο και μία Φλωρίνης,κρεμμυδάκι,καλαμαράκια,ντοματούλα και ρυζάκι καρολίνα.

Α και το έσβησα με ένα ποτήρι κρασί

Μοσχοβόλησε το σπίτι!!

Δεν γινόταν να μην δοκιμάσω με ένα κουταλάκι!!

Βγήκε πεντανόστιμο...

ΑΑΑΑΑχ ρε Περιστερακι επιτηδες το κανεις?

μπραβο μπραβο!!!νοστιμο αλλα μπελαλιδικο....κυριως το καθαρισμα, εγω παιρνω φρεσκα καλαμαρια.πρασσο δεν βαζω αλλα βαζω και τα ποδαρακια ψιλοκομμενα (σορυ αλλα δεν ξερω πως τα λενε:P) απτα καλαμαρια...μμμμ...τι μας κανεις πρωι πρωι...

Τα ποδαρακια απο τα καλαμαρακια τα λενε πλοκαμακια :tongue:

Φεφη οταν ειπες δικια μου μας φανταστηκα στο Χοντος αμολημενες...χαχαχα σουρεαλ τελειως!!

Για την Κλινικ συμφωνω περα για περα θεωρω οτι εχει αναβαθμιστει πολυ. Το μεικ απ που εχω χρησιμοποιησει και μου αρεσε ηταν το Superbalanced ..Επισης η κρεμα ματιων η all about eyes μου αρεσε πολυ.Ειναι πιο πολυ για πρηξιματα και μαυρους κυκλους οχι τοσο για ρυτιδες.

Για σημερα παστιτσιο κατσαρολας, συνταγη της Αργυρως!!!:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Σας πρόλαβα, πριν να φύγω !!!!

Τί κάνετε κοριτσάκια μου ???

Διάβασα πολλά ωραία φαγητά... τί γίγαντες, τί λεμονάτα, τι ομελέττες, τί μπιφτέκια !!!! Καλαμαράκια με ρύζι, επίσης, τέλειο !

Κι εμείς για σήμερα σπανακόρυζο τρώμε :rolleyes: !

εγώ σπανακόρυζο αύριο!

Φέφη μου,

Ευχαριστώ ! Κι εγώ δεν τα έχω βάλει ποτέ στο τρένο... μόνο απ' έξω το έχουν δει τα ζουζούνια μου :?

την μια λαμπάδα την πλήρωσα 25 κι έχει πάνω μια κουκλίτσα πλαστική Ραπουνζέλ εκτός από φιογκάκια, χαντρούλες κλπ και την άλλη (για αγοράκι σε πιο μπεμπέ) 15 ευρώ ! Είδα και λαμπάδες με 35 ! Αλλά ήταν πολύ "πλουμιστές" ....

Σιχαίνομαι τα j...o -άσχετο-:D

σιχαίνομαι κ εγώ τζάμπο. πολλά έδωσες στην πρώτη λαμπάδα! εγώ είδα ήδη μία που μου άρεσε κ θα το πω στην αδερφή μου. έχει ένα λαγουδάκι. 12-15 ευρώ κ πολλά είναι!!!!!

Φιλάκια πολλά !

Κορίτσια σχολάωωωω!

Θα τα πούμε αύριο!

Καλή ξεκούραση στις εργαζόμενες, λέμε τώρα, και καλό απόγευμα!!

Μάκια!

μάκια

σχολαω και εγω σιγα σιγα. αυριο θα λειπω σε συναντηση εργασιας , οποτε θα τα πουμε απο δευτερα, αν και θα προσπαθησω να μπω το σκ.σας γλυκοφιλω..καλο σαββατοκυριακο..

μάκια, καλό ΣΚ! να σκίσεις στο μήτιγκ

Κι εμεις ετσι.....

Σηνηθως τις παίρνω κανενα φορεμα με μπολερο η ζακετακι,καλσον,τσουρεκι,αυγο σοκολατενιο..λαμπαδα με στολιδια και εξτρα το δωρο.

Στην γιορτη της της ειχα παρει κατι πολυ ομορφες μπαλαρινες και στα γεννεθλια της μια φουστα και ενα ζευγαρι φορμες.Οποτε τωρα παπουτσια δεν θα τις παρω,αλλα ρουχο-εσωρουχα-λαμπαδα-παιχνιδι-καλσον και τσουρεκι σιγουρα!!!!!!!

είσαι η χαρά της βαφτηστήρας σου!

Γεια σας γλυστριδες!!!!

Μπαινω παλι αργαμιση,διοτη παλι μας εφαγαν οι δρομοι και οι κουνιες....κλασικα!!!!!

κ πολύ καλά κάνατε!

Αφηστε,χθες το βραδυ,αργα.....μας εσπασε η βρυση του μπανιου και ετρεχαν τα νερα σαν συντριβανι!!!!!

Ευτυχως δεν ειχαμε κοιμηθει ακομα και το ειδαμε.

Φεραμε σημερα μαστορα και ευτυχως χρειαζοταν μονο ενα ανταλακτηκο μεσα στη βρυση.........και εγινε μπαμ μπαμ.

Φυσικα ομως δεν ειχαμε νερο μιας και κλεισαμε το ρολοι...οποτε φανταζεστε οτι ο νεροχυτης ειχε την τιμητικη του!!!!!

ταλαιπώρια!

Σημερα φαγαμε φακες και εχω και για αυριο.

Μιλησα και με την αδερφουλα μου...(βασικα καθε μερα μιλαμε...) και μου ειπε οτι σημερα εστειλε στο θησαυρο το δεμα με τα πασχαλιατικα.

Του πηρε παντελονακι-πουκαμισο-παπουτσια-μπιζαμες και ενα δερματινο μπουφαν για του χρονου,(επιλογη του νονου!!!!)αυγουλακι σοκολατενιο,λαγουδακια σοκολατενια και πολλα πολλα καραμελακια.

Μπουφανακι ανοιξιατικο εχω απο πέρυσι 3 κι ολας αφορετα....οποτε τις ειπα να μην του παρει.

Εχω και το περσινο κουστουμακι που του ειχε παρει παλι η αδερφη μου το οποιο το εβαλε 2 φορες μονο.

φανταστική νονά!

Αχ τι καλα να μην ειχαμε καθολου την επεμβαση.......

Ποναει η καρδια μου!!!!!!!!!:(:cry::cry::cry:

Να μη σας μαυριζω κι εσας....

σας φιλω.

όλα καλά θα πάνε!!!!!θα περάσει κ αυτό!!!!!!

Γεια σας κοριτσάκια.

Σήμερα είχαμε κι εμείς θράψαλα (μεγάλα καλαμάρια) γεμιστά με ρύζι, κοκκινιστά στην κατσαρόλα. Σας βάζω και φωτογραφία. Το ένα καλαμάρι το παραγέμισα και άνοιξε.

δεν μας λυπάσαι καθόλου:o:(:cool:

Φεφη οταν ειπες δικια μου μας φανταστηκα στο Χοντος αμολημενες...χαχαχα σουρεαλ τελειως!!

έχεις δει πεινασμένο να βλέπει ξαφνικά μπροστά του φαγητά πολλά κ σε διαφορετικά σημεία; έτσι είμαι εγώ στο χόντο. ταζ!!!!:rolleyes::tongue:

Για την Κλινικ συμφωνω περα για περα θεωρω οτι εχει αναβαθμιστει πολυ. Το μεικ απ που εχω χρησιμοποιησει και μου αρεσε ηταν το Superbalanced ..Επισης η κρεμα ματιων η all about eyes μου αρεσε πολυ.Ειναι πιο πολυ για πρηξιματα και μαυρους κυκλους οχι τοσο για ρυτιδες.

Για σημερα παστιτσιο κατσαρολας, συνταγη της Αργυρως!!!:P

δεν το έχω ξανακούσει το φαγητό. βάλτο να δούμε συνταγή.

το μέηκ απ το χρησιμοποιούσα χρόνια. αυτό στο μπουκαλάκι. ματιών δεν έχω βάλει.

σκέφτομαι να κάνω μια βόλτα από μια φαρμακοποιό που παρασκευάζει κρέμες η ίδια. η ροδόχρους νόσος με απασχολεί περισσότερο, αλλά κ συνδυαστικά με τις ρυτίδες!!!!!!

καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

μάκια

μάκια, καλό ΣΚ! να σκίσεις στο μήτιγκ

όλα καλά θα πάνε!!!!!θα περάσει κ αυτό!!!!!!

δεν το έχω ξανακούσει το φαγητό. βάλτο να δούμε συνταγή.

το μέηκ απ το χρησιμοποιούσα χρόνια. αυτό στο μπουκαλάκι. ματιών δεν έχω βάλει.

σκέφτομαι να κάνω μια βόλτα από μια φαρμακοποιό που παρασκευάζει κρέμες η ίδια. η ροδόχρους νόσος με απασχολεί περισσότερο, αλλά κ συνδυαστικά με τις ρυτίδες!!!!!!

καληνύχτα!

Τι ειναι η ροδοχρος νοσος?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

Ελένη, στον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης μου τα μαγουλάκια μου κοκκίνισαν κ έκτοτε έχω μια ευαισθησία. δεν αντέχει το δέρμα μου κρύο, ζέστη, ηλιο. αμέσως κοκκινίζουν τα μάγουλα κ ενίοτε φαίνονται οι κοκκινίλες σαν σπυράκια...ορμονικό το ζήτημα κ από ότι κατάλαβα είναι κ θέμα ηλικίας! γκουχου, γκουχου!!!!

δεν μπορώ λοιπόν να βάζω απλά προϊόντα όπως οόλος ο κόσμος!

πρέπει να είναι κατάλληλα τα προϊόντα ενυδάτωσης, όπως κ καθαρισμού.

κατά τα άλλα καλά! να έχουμε μια όμορφη μερα! αν κ εδώ έχει συννεφιά, ο ήλιος ίσα που φαίνεται, κάνει κρύο!

μάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μας!

εχω σηκωθει απο τις 8:30. μαγειρεψα ρεβυθια με μοσχαρι της Εφης και για εμας θα κανω αρακα.

Επισης σιδερωσα και ενα σκασμο ρουχα!

τωρα ξυπνησε η περδικα και θα παμε βολτα μολις φαμε το φρουτο μας!

Βρε κοριτσια την Δευτερα ξεκιναω δουλεια, θελω να φτιαξω να παω κατι, δεν ξερω ομως τι, λεω για νηστισιμο μιας και οι περισσοτεροι νηστευουν και μαλλον κατι αλμυρο..

Εβιρι βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εδω εχουμε εναν τελειο ηλιο και πολυ ζεστο....

μια χαρα,σημερα παλι θα μας φανε οι δρομοι..!!!!!!!

Περιμενω να ξυπνησει ο θησαυρος μου,να του δωσω γαλατακι

και αφου φαει φρουτακια να κανουμε την εξορμηση στις κουνιες!!!!!!

Για φαγητο εχω φακες για μας,για τον θησαυρο μας θα κανω μοσχαρισιο κιμα με ρυζακι και ντοματουλα.

Μακια.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Θα φτιάξω μακαρόνια με απλή σαλτσούλα κι αύριο μάλλον πατάτες για να μην έχω φασαρία, επειδή ταξιδεύουμε και θα φύγουμε από το σπίτι μεσημέρι κιόλας. Σήμερα είμαι πνιγμένη σχετικά, που σημαίνει τώρα το πρωί θέλω να κάνω τις δουλειές του σπιτιού, μετά να πάω να πάρω τη μικρή από το σχολείο, να πάμε κατευθείαν για ιδιαίτερο μάθημα, να γυρίσουμε να φάμε, μετά θα έχουμε ήδη πιάσει απογευματάκι, θα κοντεύει να έρθει η κομμώτρια να μας κάνει ανθρώπους, ενδιάμεσα να ετοιμάζω βαλίτσες, και γενικά ό,τι άλλο θυμηθώ και μου φτάσει ο χρόνος της μέρας.

Για σημερα παστιτσιο κατσαρολας, συνταγη της Αργυρως!!!:P

Παστίτσιο κατσαρόλας; :o:o:o:o Δεν το έχω ξανακούσει, πώς γίνεται ακριβώς;

έχεις δει πεινασμένο να βλέπει ξαφνικά μπροστά του φαγητά πολλά κ σε διαφορετικά σημεία; έτσι είμαι εγώ στο χόντο. ταζ!!!!:rolleyes::tongue:

χαχαχαχαχαχαχα

Βρε κοριτσια την Δευτερα ξεκιναω δουλεια, θελω να φτιαξω να παω κατι, δεν ξερω ομως τι, λεω για νηστισιμο μιας και οι περισσοτεροι νηστευουν και μαλλον κατι αλμυρο..

Μαράκι αφού πρόκειτα για αλμυρό που θέλει κουβάλημα, δεν ξέρω καν αν υπάρχει η δυνατότητα πιάτου, πιρουνιού κλπ στη δουλειά, το μυαλό μου τριγυρίζει μόνο σε πίτες, όσο πιο στεγνές γίνεται για να τρώγονται με χαρτοπετσέτα στο χέρι, για να είναι εύκολο να τις μεταφέρεις.

Σπανακόπιτα, Χορτόπιτα, Πρασόπιτα, αχ Μαρία μου το μυαλό μου είναι άδειο αυτή τη στιγμή. Αν βρω κι άλλες ιδέες θα επανέλθω. Μάλλον έχω άγχος για τις ετοιμασίες και δεν μπορώ να σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

σχολαω και εγω σιγα σιγα. αυριο θα λειπω σε συναντηση εργασιας , οποτε θα τα πουμε απο δευτερα, αν και θα προσπαθησω να μπω το σκ.σας γλυκοφιλω..καλο σαββατοκυριακο..

Καλό Σαββατοκύριακο Αφροδιτούλα!!!

Αχ Τι μου κανεις Αννα μου....

Την τριτη ειναι τα δηκαστηριο των ιατρων.Μακαρι να εχουμε καλα αποτελεσματα!!!!

Απο αυτο θα κριθει και η ημερομηνια του χειρουργειου,αφου προηγειθει ο καθετηριασμος......Ασε τα σκεφτομαι και κλαιει η ψυχη-καρδια- μου!!!!!!

Ολα καλά θα πάνε Δωράκι μου!!!

Γεια σας γλυστριδες!!!!

Σε εμάς αναφέρεσαι??????

Μπαινω παλι αργαμιση,διοτη παλι μας εφαγαν οι δρομοι και οι κουνιες....κλασικα!!!!!

και πολύ καλά κάνετε!!!

Αφηστε,χθες το βραδυ,αργα.....μας εσπασε η βρυση του μπανιου και ετρεχαν τα νερα σαν συντριβανι!!!!!

Ευτυχως δεν ειχαμε κοιμηθει ακομα και το ειδαμε.

Φεραμε σημερα μαστορα και ευτυχως χρειαζοταν μονο ενα ανταλακτηκο μεσα στη βρυση.........και εγινε μπαμ μπαμ.

Φυσικα ομως δεν ειχαμε νερο μιας και κλεισαμε το ρολοι...οποτε φανταζεστε οτι ο νεροχυτης ειχε την τιμητικη του!!!!!

Αφού η ζημιά δεν ήταν μεγάλη, όλα καλά!

Σημερα φαγαμε φακες και εχω και για αυριο.

Αχ τι καλα να μην ειχαμε καθολου την επεμβαση.......

Ποναει η καρδια μου!!!!!!!!!:(:cry::cry::cry:

Να μη σας μαυριζω κι εσας....

δεν μας μαυρίζεις, είπαμε εδώ είμαστε για να στηρίζουμε η μία την άλλη!

σας φιλω.

Μάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Θα φτιάξω μακαρόνια με απλή σαλτσούλα κι αύριο μάλλον πατάτες για να μην έχω φασαρία, επειδή ταξιδεύουμε και θα φύγουμε από το σπίτι μεσημέρι κιόλας. Σήμερα είμαι πνιγμένη σχετικά, που σημαίνει τώρα το πρωί θέλω να κάνω τις δουλειές του σπιτιού, μετά να πάω να πάρω τη μικρή από το σχολείο, να πάμε κατευθείαν για ιδιαίτερο μάθημα, να γυρίσουμε να φάμε, μετά θα έχουμε ήδη πιάσει απογευματάκι, θα κοντεύει να έρθει η κομμώτρια να μας κάνει ανθρώπους, ενδιάμεσα να ετοιμάζω βαλίτσες, και γενικά ό,τι άλλο θυμηθώ και μου φτάσει ο χρόνος της μέρας.

Παστίτσιο κατσαρόλας; :o:o:o:o Δεν το έχω ξανακούσει, πώς γίνεται ακριβώς;

Μαράκι αφού πρόκειτα για αλμυρό που θέλει κουβάλημα, δεν ξέρω καν αν υπάρχει η δυνατότητα πιάτου, πιρουνιού κλπ στη δουλειά, το μυαλό μου τριγυρίζει μόνο σε πίτες, όσο πιο στεγνές γίνεται για να τρώγονται με χαρτοπετσέτα στο χέρι, για να είναι εύκολο να τις μεταφέρεις.

Σπανακόπιτα, Χορτόπιτα, Πρασόπιτα, αχ Μαρία μου το μυαλό μου είναι άδειο αυτή τη στιγμή. Αν βρω κι άλλες ιδέες θα επανέλθω. Μάλλον έχω άγχος για τις ετοιμασίες και δεν μπορώ να σκεφτώ.

Εβιρι μας έρχεσαι???? Άντε να δεις το κοριτσάκι σου!

Καλημέρα σε όλες τις μαγειρισσούλες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και απο μας!

εχω σηκωθει απο τις 8:30. μαγειρεψα ρεβυθια με μοσχαρι της Εφης και για εμας θα κανω αρακα.

όσπριο με κρέας! δεν το έχω κάνει ποτέ...αν κ παλιά τώρα που το θυμάμαι έχω φάει γίγαντες με κρέας κ ήταν μούρλια!!!

Επισης σιδερωσα και ενα σκασμο ρουχα!

τωρα ξυπνησε η περδικα και θα παμε βολτα μολις φαμε το φρουτο μας!

Βρε κοριτσια την Δευτερα ξεκιναω δουλεια, θελω να φτιαξω να παω κατι, δεν ξερω ομως τι, λεω για νηστισιμο μιας και οι περισσοτεροι νηστευουν και μαλλον κατι αλμυρο..

Εβιρι βοηθεια!!!

χαλβά σιμιγδαλένιο για γλυκό ή σταφιδόψωμα, κ ελιόψωμο για αλμυρό! ή σπανακόπιτα, όπως είπε κ η δημαρχέσα μας!

Καλημερα.

Εδω εχουμε εναν τελειο ηλιο και πολυ ζεστο....

μια χαρα,σημερα παλι θα μας φανε οι δρομοι..!!!!!!!

Περιμενω να ξυπνησει ο θησαυρος μου,να του δωσω γαλατακι

και αφου φαει φρουτακια να κανουμε την εξορμηση στις κουνιες!!!!!!

αχ, να ήμασταν κοντά να πηγαίναμε τουγκέδερ, έστω το απόγευμα!!

Για φαγητο εχω φακες για μας,για τον θησαυρο μας θα κανω μοσχαρισιο κιμα με ρυζακι και ντοματουλα.

Μακια.

κ αυτό πρέπει να είναι ωραίο. τί ρύζι βάζεις;

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Θα φτιάξω μακαρόνια με απλή σαλτσούλα κι αύριο μάλλον πατάτες για να μην έχω φασαρία, επειδή ταξιδεύουμε και θα φύγουμε από το σπίτι μεσημέρι κιόλας. Σήμερα είμαι πνιγμένη σχετικά, που σημαίνει τώρα το πρωί θέλω να κάνω τις δουλειές του σπιτιού, μετά να πάω να πάρω τη μικρή από το σχολείο, να πάμε κατευθείαν για ιδιαίτερο μάθημα, να γυρίσουμε να φάμε, μετά θα έχουμε ήδη πιάσει απογευματάκι, θα κοντεύει να έρθει η κομμώτρια να μας κάνει ανθρώπους, ενδιάμεσα να ετοιμάζω βαλίτσες, και γενικά ό,τι άλλο θυμηθώ και μου φτάσει ο χρόνος της μέρας.

πού θα πάτε εβιρούλα μου; γιατί αγχώθηκες; είναι έκπληξη για μας να σε διαβάζουμε αγχωμένη!!!!!!γιατί σε συνηθίσαμε βράχο!!!!;)

μάκια σου, είμαι σίγουρη ότι θα τα προλάβεις όλα κ θα γίνουν όπως θέλεις!:)

το περιστεράκι μου πού είναι;

καλά για σμαρτάκι, φούμπι, κ όλες τις φιλενάδες μου που έχω καιρό να διαβάσω δεν λέω τίποτα...έχω απογητευτεί...:-(

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι μας έρχεσαι???? Άντε να δεις το κοριτσάκι σου!

Όχι μόνο να τη δω αλλά και να την αγκαλιάσω. Αυτό μου έχει λείψει περισσότερο.

πού θα πάτε εβιρούλα μου; γιατί αγχώθηκες; είναι έκπληξη για μας να σε διαβάζουμε αγχωμένη!!!!!!γιατί σε συνηθίσαμε βράχο!!!!;)

μάκια σου, είμαι σίγουρη ότι θα τα προλάβεις όλα κ θα γίνουν όπως θέλεις!:)

Ερχόμαστε Ελλάδα για το Πάσχα. Δε βαριέσαι Φέφη μου, για το άγχος που λες, πάντα όταν είναι να ταξιδέψω έχω, αλλά μάλλον φταίει το πρόγραμμα το σημερινό που συμπεριλαμβάνει πολλά. Εντάξει μωρέ, όλα θα γίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...