Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Katker είπε:

      Με το καλό λοιπόν να ξεκινήσεις και εσύ. Ναι και εμείς έτσι κάναμε σε κάθε υπέρηχο και ορμονικές. Και τώρα που το σκέφτομαι. Ξέρεις ποιες ορμονικές θα εξετάζετε κάθε φορά; 

      Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Να είσαι καλά και εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο! Σίγουρα προγεστερόνη και οιστραδιόλη τη 2η ή 3η μέρα περιοδου για να δούμε αν θα ξεκινήσουμε. Μετά δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά νομίζω πως αυτές οι δύο εξετάζονται συνεχώς μέχρι την μεταφορά.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

από τη γέννηση του παιδιού κ μετά ο καιρός περνάει γρήγορα!

πόσο μου έχει λείψει ο καιρός που μύριζα το μωρουλίνι μου στην αγκαλιά μου θηλάζοντάς την!!!!τι τελεια μυρωδια!!!νιωθω οτι την εχω στη μυτη μου ακομη!!!

αλλά κ τώρα κάθε λεπτό είναι απόλαυση! κάθε μορφασμός της, κάθε κουβεντούλα, ζαβολιά, να το βλέπεις να κοιμάται κ να σε ψαχουλεύει, για να παρει το χέρι σου κ να το βάλει αγκαλιά της...

να σου έχει πιαστεί το δεξί χέρι κ όμως να μη λες να αλλάξεις στάση ύπνου, γιατί απλά κ εσύ το απολαμβάνεις εξίσου αυτό το δέσιμο!!!!![/QUOTE]σαν να το γραψα εγωωωω...συγκινουμαι

σημερα το κοριτσακι μου γινεται 9 μηνων, 9 υπεροχοι μηνες,

Θεε μου... 9 μηνες εγκυμοσυνης περασαν σαν αιωνας και 9 μηνες με την περδικα παρεα, περασαν νερο..QUOTE]εμεις φτασαμε τα 2 και νιωθω οτι γεννησα χθες!!!να σας ζησει και να την καμαρωνετε παντα:D

κοριτσια καλημερα τρεχω και δεν φτανω εχω τον Τ χαλια δεν εχει πυρετο περα απο ενα 37,8 που εκανε προχτες το βραδυ αλλα εχει βηχα και κομαρες και ζαλιζετε και μου εχει σπασει τα νευρα χειροτερα και απο μωρο κανει,και το καλυτερο απο το πρωι φτερνιζετε και ο μικρος:mad:.
περαστικα σας!!!οι αντρες οταν αρρωσταινουν γινονται χειροτεροι απο τα μωρα!!!
Ξέχασα να σας πω ότι πέρυσι είχα πάρει και ρούχα και παπά της βαφτιστήρας γιατί τα Χριστούγεννα δεν της είχα πάρει δώρο,μιας και είχα πάει άρον άρον να γεννήσω.

Παράλειψη μου...

Κι εγώ τα θεωρώ υπερβολή και τα δύοκαι εγω

Ακόμα δεν έχω κάνει έρευνα αγοράς,αλλά πολλά χρήματα για λαμπάδα δεν πρόκειται να δώσω.Προτιμώ να της πάρω ένα καλύτερο δώρο.εννοειται!!!

Τελικά έχετε δίκιο.Δεν θα ρωτήσω.Γιατί και όταν ρωτούσα,όπως σας είπα,ποτέ δεν έπαιρνα ξεκάθαρη απάντηση.εμενα δεν με ρωταει ο νονος της, παιρνει οτι νομιζει αν και συνηθως δινει χρηματα. δεν υπαρχει λογος να ρωτησεις. δωρο ειναι

Ο μικρός μου έχει κάνει ένα κεφάλι καζάνι

Γκρίνια και πάλι γκρίνια...

Εψησα τις μπριζολίτσες,έφτιαξα και την κοτόσουπα,είπα να του κάνω και μια κρεμούλα για να φάει το απόγευμα και ΝΑΙ την έκαψα!!!Πάει το βιολογικό γαλατάκι που μου πήρε το πρωί ο περιστέρης...Αμα δεν σε αφήνει η φωνή και το κλάμα να κάνεις δουλειά σου και έχεις και το νου σου μη χτυπήσει κάπου ο μικρός,ε καις και κρέμες...

Πολύ με χάλασε αυτό...

Οχι για την κρέμα φυσικά

Αλλά επειδή δεν μπορώ να κάνω τίποτα με την ησυχία μου

Να δω πότε θα καταφέρω να κάνω ένα καλό καθάρισμα στο σπίτι

δεν πειραζει, μην στεναχωριεσαι. εμενα κοντευει τα και ακομη δεν μπορω να κανω κατι μονη. καθε 5-6 λεπτα θα ειναι απο πισω μου. βαλτου στην κουζινα κανενα παιχνιδι(εαν δεν τοχεις κανει ηδη) ωστε ναπασχολειται οσο εσυ μαγειρευεις. ετσι εκανα και εγω. επισης ενα αλλο κολπο ειναι να κρυβεις καθε βδομαδα απο ενα παιχνιδι ωστε να το ξεχναει για λιγο και οταν του το εμφανιζεις να παιζει με πιο πολυ ορεξη για λιγη ωρα
Link to comment
Share on other sites

Φεφι κοιτα τα κουλουρακια ειναι ανοστα αλλα απο το να τρωνε τα μιραντα και τις αηδιες προτιμω αυτα.

εσυ μωρε βαλε και μιση κουπιτσα ζαχαρη, ειναι μεγαλο παιδακι η Συσα πια..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σχολάσω.....χτες!!!!

Βλέπω αυτόν τον ωραίο καιρό κι εγώ αντί να τον χαίρομαι είμαι δουλειά-σπίτι, σπίτι-δουλειά!

Θέλω να μπω σε ένα καράβι, τρένο, πούλμαν....να πάω κάπου...

Είμαι καλά γιατρέ?????


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Φεφι κοιτα τα κουλουρακια ειναι ανοστα αλλα απο το να τρωνε τα μιραντα και τις αηδιες προτιμω αυτα.

εσυ μωρε βαλε και μιση κουπιτσα ζαχαρη, ειναι μεγαλο παιδακι η Συσα πια..

Εχω σκεφτεί κι εγώ να φτιάξω κουυλουράκια του μικρού,αλλά το θέμα είναι αν θα με...αφήσει!

Παλιότερα του έδινα της Νουτρίτσια και τώρα κανένα Μιράντα ή πτι μπερ ολικής όμως,αλλά αραιά και που...

Θέλω να σχολάσω.....χτες!!!!

Βλέπω αυτόν τον ωραίο καιρό κι εγώ αντί να τον χαίρομαι είμαι δουλειά-σπίτι, σπίτι-δουλειά!

Θέλω να μπω σε ένα καράβι, τρένο, πούλμαν....να πάω κάπου...

Είμαι καλά γιατρέ?????

Μια χαρά είσαι...

Εγώ βγαίνω κάθε μέρα βόλτα με τα ποδαράκια μου και ξεχνιέμαι!Κι αυτο καλό είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελική αύριο λέω να φτιάξω κοτομπέικον,πιο λάιτ με τη μουστάρδα κι όχι με κρέμα γάλακτος

Εχω πάρει τα υλικά

Θα βάλω και πατατούλες μέσα,γιατί ο περιστέρης δεν κάνει άνευ

Και θα προσθέσω και το δικό μου ταπεινό κοτοπουλάκι μέσα...Τι θα πάθει;

Μην βάζω δυο ταψάκια και πλένω μετά...

Βαρέθηκα να είμαι μέσα στο νεροχύτη όλη την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

φεφη σε ρώτησα και πριν αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες, πως κανεις την ομελέτα με αλεύρι?

δίκιο έχει αγαπούλα! απλά η συνταγή είναι τόσο απλή...που ντρέπομαι κ να την γράψω. δηλαδή δεν υπάρχει συνταγή. μου την έκανε έτσι η μάνα μου όταν ήμουν μικρή, γιατί δεν μου άρεσε ο συνδυασμός ομελέτας με φέτα τυρί, όπως την έτρωγε η σίστερ μου. στο συνάφι μου- Μυστιώτες -το λέμε σουγγάτους!

χτυπάμε συνήθως πολλά αβγουλάκια. χθες έκανα 7 αβγά για 2 άτομα. βάζεις όσο αλεύρι θέλεις! 3 γεμάτες έως 5! το ανακατεύεις με το αναδευτήρι κ το ρίχνεις στο τηγάνι που έχεις κάψει λίγο λάδι!!!

θέλει μεγάλο τηγάνι αν το θέλετε σαν κρέπα, να μην σπάσει.

εγώ το έκανα κομμάτια σε μικρό τηγάνι!

μόλις έσβησα το μάτι, τράβηξα το τηγάνι κ έβαλα τριμμένο κασέρι!!!!

θεωρώ ότι του πάνε τα κίτρινα τυριά, αλλά αυτά είναι γούστα!

και εγω θελω συνταγη γιατη την ομελετα!!

ντάτσει!;)

από τη γέννηση του παιδιού κ μετά ο καιρός περνάει γρήγορα!

πόσο μου έχει λείψει ο καιρός που μύριζα το μωρουλίνι μου στην αγκαλιά μου θηλάζοντάς την!!!!τι τελεια μυρωδια!!!νιωθω οτι την εχω στη μυτη μου ακομη!!!

αλλά κ τώρα κάθε λεπτό είναι απόλαυση! κάθε μορφασμός της, κάθε κουβεντούλα, ζαβολιά, να το βλέπεις να κοιμάται κ να σε ψαχουλεύει, για να παρει το χέρι σου κ να το βάλει αγκαλιά της...

να σου έχει πιαστεί το δεξί χέρι κ όμως να μη λες να αλλάξεις στάση ύπνου, γιατί απλά κ εσύ το απολαμβάνεις εξίσου αυτό το δέσιμο!!!!![/QUOTE]σαν να το γραψα εγωωωω...συγκινουμαι

είμαστε συναισθηματικά πλάσματα. άλλως μαζευτήκαμε σε τούτο το μαγειριό όλες οι κλαψο...κιουρίες!:rolleyes:

σημερα το κοριτσακι μου γινεται 9 μηνων, 9 υπεροχοι μηνες,

Θεε μου... 9 μηνες εγκυμοσυνης περασαν σαν αιωνας και 9 μηνες με την περδικα παρεα, περασαν νερο..QUOTE]εμεις φτασαμε τα 2 και νιωθω οτι γεννησα χθες!!!να σας ζησει και να την καμαρωνετε παντα:D

περαστικα σας!!!οι αντρες οταν αρρωσταινουν γινονται χειροτεροι απο τα μωρα!!!

διαφωνώ. εμείς τους έχουμε συνηθίσει δυνατούς κ μας κακοφαίνεται να παραπονεθούν για την υγεία τους!

δεν πειραζει, μην στεναχωριεσαι. εμενα κοντευει τα και ακομη δεν μπορω να κανω κατι μονη. καθε 5-6 λεπτα θα ειναι απο πισω μου. βαλτου στην κουζινα κανενα παιχνιδι(εαν δεν τοχεις κανει ηδη) ωστε ναπασχολειται οσο εσυ μαγειρευεις. ετσι εκανα και εγω. επισης ενα αλλο κολπο ειναι να κρυβεις καθε βδομαδα απο ενα παιχνιδι ωστε να το ξεχναει για λιγο και οταν του το εμφανιζεις να παιζει με πιο πολυ ορεξη για λιγη ωρα

όλα τα παιχνίδια της τα έχω στο πάρκο της, στο δωμάτιό της, που έχει καταντήσει αποθήκη!

έχω παρατηρήσει ότι όταν για τιμωρία της έχω μαζέψει όλα τα παιχνίδια...μετά είναι κυρία! σαν να αποπροσανατολίζεται με τόσα πράγματα στα πόδια της κ δεν συγκεντρώνεται σε τίποτα!

Φεφι κοιτα τα κουλουρακια ειναι ανοστα αλλα απο το να τρωνε τα μιραντα και τις αηδιες προτιμω αυτα.

εσυ μωρε βαλε και μιση κουπιτσα ζαχαρη, ειναι μεγαλο παιδακι η Συσα πια..

δεν της έχω δώσει ποτέ μπισκότα!

γλυκά δικά μου ναι!

3-4 φορές έφαγε γλυκό ζαχαροπλαστείου κ την τάιζα εγώ, όχι άλλος.

αφού της προσφέρουν κουλουράκι ή κίντερ κ λέει όχι, δεν θέλω!

μια φορά μου το είπε η μαμά μου αυτό της πρόσφερε μια γειτόνισσα της μαμάς μου κουλουράκι κ η Σύσα της είπε "η μαμά μου λέει όχι" κ το έλεγε με ύφος τύπου " η μαμά μου ξέρει καλύτερα!!!!!" ψώνιο!:rolleyes:

ψέμματα. της έχω δώσει σοκολάτα 2 φορές όσο το νύχι μου!

κ μερέντα εφαγε στο σταθμό!!! αλλά δεν την ενθουσιάζει!!!!;)σε αντίθεση με τη μάνα της που κατεβάζει βαζάκι σε δευτερόλεπτα!:cool::oops:

Θέλω να σχολάσω.....χτες!!!!

Βλέπω αυτόν τον ωραίο καιρό κι εγώ αντί να τον χαίρομαι είμαι δουλειά-σπίτι, σπίτι-δουλειά!

Θέλω να μπω σε ένα καράβι, τρένο, πούλμαν....να πάω κάπου...

Είμαι καλά γιατρέ?????

το έχω σκεφτεί να πάρω κάποιο απόγευμα το παιδί μου κ να πάω με το λεωφορείο μια μακρινή διαδρομή!!!!!!!!της το έχω τάξει κ έχει δείξει ενθουσιασμό!

να δω πότε θα το πραγματοποιήσω!:)

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι, δεν ξέρω αν θα έπρεπε να βάλεις το κοτόπουλό σου μέσα στο κοτομπέικον γιατί το μπείκον βγάζει λίπος το οποίο θα το τραβήξει όσο να ναι το κρέας. Αλλά κάνε το μια φορά κι αν δεις ότι βγαίνει καλό οκ!

φέφι για να είμαι ειλικρινής μία τετοια διαδρομή θα ήθελα να την κάνω μόνη μου.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγγελική μου της έχω τάξει να πάμε κ με το τρένο!!!!!!

το πότε είναι άλλη ιστορία!

μόνη μου δεν θα ήθελα!

κάντυ, ήδη της το είπα κ θα μου απαντήσει. κάτι θα κάνει η Βασούλα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας πρόλαβα, πριν να φύγω !!!!

Τί κάνετε κοριτσάκια μου ???

Διάβασα πολλά ωραία φαγητά... τί γίγαντες, τί λεμονάτα, τι ομελέττες, τί μπιφτέκια !!!! Καλαμαράκια με ρύζι, επίσης, τέλειο !

Κι εμείς για σήμερα σπανακόρυζο τρώμε :rolleyes: !

Εβίρι,

Πολύ καλές οι ιδέες για παιδικό πάρτυ ! Μπράβο σου !

Αγγελική2,

Κι εμένα με πιάνει και θέλω να φύγω, αλλά μετά το σκέφτομαι εις διπλούν και γελάω με τον εαυτό μου γιατί ξέρω ότι ... στα μισά του δρόμου θα θέλω να γυρίσω να δω κάτι χαρούμενα μουτράκια... και τον αντρούλη μου !;) Δεν είναι τπτ, μάλλον μάς έπιασε η άνοιξη !

Φέφη μου,

Ευχαριστώ ! Κι εγώ δεν τα έχω βάλει ποτέ στο τρένο... μόνο απ' έξω το έχουν δει τα ζουζούνια μου :?

Περιστέρω,

Συνήθως το Πάσχα ξέρω παπούτσια, λαμπάδα, αυγό και τσουρέκι.... κι πειδή ψώνισα πρόσφατα (το Σάββατο που μας πέρασε) να σας πως ότι την μια λαμπάδα την πλήρωσα 25 κι έχει πάνω μια κουκλίτσα πλαστική Ραπουνζέλ εκτός από φιογκάκια, χαντρούλες κλπ και την άλλη (για αγοράκι σε πιο μπεμπέ) 15 ευρώ ! Είδα και λαμπάδες με 35 ! Αλλά ήταν πολύ "πλουμιστές" ....

Σιχαίνομαι τα j...o -άσχετο-:D

Μαράκι (καλαματιανό)

Να την χαίρεστε την Έφη σας ! Μεγαλώνουν πολύ πολύ γρήγορα η αλήθεια είναι !

Χαράς το κουράγιο σου που θα έχεις ένα απόγευμα ελεύθερο και θα πηγαίνεις για χορό ! Μπράβο μανούλα ! Είναι εκτόνωση (και ψυχική και σωματική) !

Φιλάκια πολλά !

Link to comment
Share on other sites

σχολαω και εγω σιγα σιγα. αυριο θα λειπω σε συναντηση εργασιας , οποτε θα τα πουμε απο δευτερα, αν και θα προσπαθησω να μπω το σκ.σας γλυκοφιλω..καλο σαββατοκυριακο..

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααα!!!Δωρακι καλως μα ηρθατε,χαιρομαι που περασατε ομορφα στην μανουλα,αντε κ το πασχα κοντα ειναι!αληθεια για την επεμβαση του μικουλη εχει βγει προγραμμα?

!

Αχ Τι μου κανεις Αννα μου....

Την τριτη ειναι τα δηκαστηριο των ιατρων.Μακαρι να εχουμε καλα αποτελεσματα!!!!

Απο αυτο θα κριθει και η ημερομηνια του χειρουργειου,αφου προηγειθει ο καθετηριασμος......Ασε τα σκεφτομαι και κλαιει η ψυχη-καρδια- μου!!!!!!

Της κάνω δώρα συχνά:Χριστούγεννα,Πάσχα,σε γενέθλια και γιορτή και δεν ξέρω φέτος τι να πάρω

Είναι και η κρίση στη μέση

Συνήθως παίρνω την κουμπάρα μου και την ρωτάω τι χρειάζεται περισσότερο το παιδί,παπούτσια ή ρούχα ή κάποιο παιχνίδι,αλλά ποτέ δεν μου δίνει μια ξεκάθαρη απάντηση

Πέρυσι δεν ρώτησα καν,πήρα και ρούχα και παπούτσια

Αλλά φέτος θα μου είναι λιγάκι δύσκολο και τα δύο

Εσείς τι θα πάρετε στα βαφτιστήρια σας;

Κι εμεις ετσι.....

Σηνηθως τις παίρνω κανενα φορεμα με μπολερο η ζακετακι,καλσον,τσουρεκι,αυγο σοκολατενιο..λαμπαδα με στολιδια και εξτρα το δωρο.

Στην γιορτη της της ειχα παρει κατι πολυ ομορφες μπαλαρινες και στα γεννεθλια της μια φουστα και ενα ζευγαρι φορμες.Οποτε τωρα παπουτσια δεν θα τις παρω,αλλα ρουχο-εσωρουχα-λαμπαδα-παιχνιδι-καλσον και τσουρεκι σιγουρα!!!!!!!

σημερα το κοριτσακι μου γινεται 9 μηνων, 9 υπεροχοι μηνες,

Θεε μου... 9 μηνες εγκυμοσυνης περασαν σαν αιωνας και 9 μηνες με την περδικα παρεα, περασαν νερο..

Τελικα θα πηγαινω για χορο τις παρασκευες που θα εχω ρεπο,με αλλο δασκαλο αλλα δεν με πειραζει.. Ειναι πολυ ωραια..

σας αφηνω, φιλακια πολλα!!

Πολυχρονη η κοριτσαρα μας.

Πραγματικα,ποσο ομορφα περναει ο καιρος εχωντας το παιδι.....

Γεμιζει το σπιτι απο φωνουλες.....γεμιζει η αγκαλια ΠΑΙΔΙ!!!!!!!

Περασα κι εγω μια εγκυμοσυνη χαλια με ενα σορο φοβους......

Αλλα ανταμειφθηκα με τον ερχομο του θησαυρουλη μας......

Θα μπορουσα να γραφω ωρες ολοκληρες για το μονακριβο μου.......

πολύ συγκηνιστικό το μήνυμά σου μαρία!!!!να την χαίρεστε την καραμελίτσα!!!!!!

έτσι είναι όπως τα λες!

στην εγκυμοσύνη ο χρόνος κυλάει αργά!

από τη γέννηση του παιδιού κ μετά ο καιρός περνάει γρήγορα!

πόσο μου έχει λείψει ο καιρός που μύριζα το μωρουλίνι μου στην αγκαλιά μου θηλάζοντάς την!!!!Δυστυχως......Δεν θηλασα.Ποσο μου λειπει αυτο το κομματι απο την ζωη μου...νιωθω τεραστιο κενο!!!!!!!!!

αλλά κ τώρα κάθε λεπτό είναι απόλαυση! κάθε μορφασμός της, κάθε κουβεντούλα, ζαβολιά, να το βλέπεις να κοιμάται κ να σε ψαχουλεύει, για να παρει το χέρι σου κ να το βάλει αγκαλιά της...

να σου έχει πιαστεί το δεξί χέρι κ όμως να μη λες να αλλάξεις στάση ύπνου, γιατί απλά κ εσύ το απολαμβάνεις εξίσου αυτό το δέσιμο!!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩ!!!!!!

Ναι βρε Φεφη ασε ειναι απο προχτες με κομαρες και πονους στους μυς και εκτος απο 37,8 που εκανε την τριτη το βραδυ απο τοτε εχει δεκατα και βηχει επισης...Και ξερεις πως ειναι οταν αρρωσταινουν οι αντρες
Περαστικα καλη μου..

Πραγματικα.......οι αντρες κανουν σαν μωρα.........

Εμεις οι μανες παλι......βραχοι!!!!!!

δίκιο έχει αγαπούλα! απλά η συνταγή είναι τόσο απλή...που ντρέπομαι κ να την γράψω. δηλαδή δεν υπάρχει συνταγή. μου την έκανε έτσι η μάνα μου όταν ήμουν μικρή, γιατί δεν μου άρεσε ο συνδυασμός ομελέτας με φέτα τυρί, όπως την έτρωγε η σίστερ μου. στο συνάφι μου- Μυστιώτες -το λέμε σουγγάτους!

χτυπάμε συνήθως πολλά αβγουλάκια. χθες έκανα 7 αβγά για 2 άτομα. βάζεις όσο αλεύρι θέλεις! 3 γεμάτες έως 5! το ανακατεύεις με το αναδευτήρι κ το ρίχνεις στο τηγάνι που έχεις κάψει λίγο λάδι!!!

θέλει μεγάλο τηγάνι αν το θέλετε σαν κρέπα, να μην σπάσει.

εγώ το έκανα κομμάτια σε μικρό τηγάνι!

μόλις έσβησα το μάτι, τράβηξα το τηγάνι κ έβαλα τριμμένο κασέρι!!!!

θεωρώ ότι του πάνε τα κίτρινα τυριά, αλλά αυτά είναι γούστα!

Μιαμ μιαμ μιαμμμμμμμ!!!!

δεν της έχω δώσει ποτέ μπισκότα!

γλυκά δικά μου ναι!

3-4 φορές έφαγε γλυκό ζαχαροπλαστείου κ την τάιζα εγώ, όχι άλλος.

αφού της προσφέρουν κουλουράκι ή κίντερ κ λέει όχι, δεν θέλω!

μια φορά μου το είπε η μαμά μου αυτό της πρόσφερε μια γειτόνισσα της μαμάς μου κουλουράκι κ η Σύσα της είπε "η μαμά μου λέει όχι" κ το έλεγε με ύφος τύπου " η μαμά μου ξέρει καλύτερα!!!!!" ψώνιο!:rolleyes:

Ψυχη μου!!!!!

ψέμματα. της έχω δώσει σοκολάτα 2 φορές όσο το νύχι μου!

κ μερέντα εφαγε στο σταθμό!!! αλλά δεν την ενθουσιάζει!!!!;)σε αντίθεση με τη μάνα της που κατεβάζει βαζάκι σε δευτερόλεπτα!:cool::oops:

Ο δικος μου παρολο που του δινω να δοκιμασει,δεν δείχνει να του αρεσει η σοκολατα...

Κουλουρακια-μπισκοτακια του φτιαχνω εγω,αλλα τρωει και τα παπαδοπουλου.

Αν και εχει μεγαλη αδυναμια στο κουλουρι θεσ/νικης,με η χωρις σταφιδες.Μιλαμε τρελαινεται!!!!

Γεια σας γλυστριδες!!!!

Μπαινω παλι αργαμιση,διοτη παλι μας εφαγαν οι δρομοι και οι κουνιες....κλασικα!!!!!

Αφηστε,χθες το βραδυ,αργα.....μας εσπασε η βρυση του μπανιου και ετρεχαν τα νερα σαν συντριβανι!!!!!

Ευτυχως δεν ειχαμε κοιμηθει ακομα και το ειδαμε.

Φεραμε σημερα μαστορα και ευτυχως χρειαζοταν μονο ενα ανταλακτηκο μεσα στη βρυση.........και εγινε μπαμ μπαμ.

Φυσικα ομως δεν ειχαμε νερο μιας και κλεισαμε το ρολοι...οποτε φανταζεστε οτι ο νεροχυτης ειχε την τιμητικη του!!!!!

Σημερα φαγαμε φακες και εχω και για αυριο.

Μιλησα και με την αδερφουλα μου...(βασικα καθε μερα μιλαμε...) και μου ειπε οτι σημερα εστειλε στο θησαυρο το δεμα με τα πασχαλιατικα.

Του πηρε παντελονακι-πουκαμισο-παπουτσια-μπιζαμες και ενα δερματινο μπουφαν για του χρονου,(επιλογη του νονου!!!!)αυγουλακι σοκολατενιο,λαγουδακια σοκολατενια και πολλα πολλα καραμελακια.

Μπουφανακι ανοιξιατικο εχω απο πέρυσι 3 κι ολας αφορετα....οποτε τις ειπα να μην του παρει.

Εχω και το περσινο κουστουμακι που του ειχε παρει παλι η αδερφη μου το οποιο το εβαλε 2 φορες μονο.

Αχ τι καλα να μην ειχαμε καθολου την επεμβαση.......

Ποναει η καρδια μου!!!!!!!!!:(:cry::cry::cry:

Να μη σας μαυριζω κι εσας....

σας φιλω.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...