Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Lila86 είπε:

      Lh,fsh,E2 και προγεστερόνη. Απλώς ξέρω ότι προγεστερόνη και ε2 σε μένα προσωπικά θα τις κάνει οπωσδήποτε γιατί είχαν ανέβει στην ωοληψια. Για τις υπόλοιπες δεν μιλήσαμε γιατί ήταν στα επίπεδα που θελανε

      Αυτή την fsh την έχω ακούσει και από κορίτσια που την έκαναν. Εγώ μόνο μια φορά την έχω κάνει και ήταν πριν 1,5χρονο περίπου. Ήταν βέβαια σε καλή τιμή τότε αλλά μήπως θα έπρεπε να την ξανά επαναλάβω; 
       

      χοριακη μου είπε να κάνω σε 15 μέρες. Κανονικά δηλαδή πρέπει να πάω στις 16/10 αλλά σκέφτομαι να κάνω την παρασκευή. Θα είμαι στις 10μερες. Να πάρω μια πρώτη εικόνα τουλάχιστον γιατί με έχει φάει η αγωνία. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

αχ θα σου πβ την συνταγη της μανουλας κ την επομενη φορα θα με θυμηθεις;););)!λοιπον βαζεις κρεμμυδ ψιλοκ,ρυζι,τα ποδαρακια απο τα καλαμαρ ψιλοκομ,δυοσμο,αλατι,πιπερι,φρεσκια ντοματα κ σβηνεις με ουζο ή τσιπουρακι!τα γεμιζεις τα κλεινεις με οδοντογλυφ,τα περνας απο λαδι να ροδοκ ολες οι πλευρες(για ελαχιστα) κ επειτα τα βαζεις ολα μεσα κ ριχνεις απο πανω μπολικη σαλτσα ντοματουλας κ μυρδικα κ λαδακι.τα αφηνεις με κλειστο καπακι κ μολις δεις το ρυζι να σκαει ειναι ετοιμα!πω πω ελιωσα τωρα!

Μμμμμμμμμμμ

Τι λες τώρα!!!

Σα να πείνασα λιγάκι...

Κι ούτε εγώ κάνει να φάω!!!

Ρε κορίτσια, τώρα που αλλάζει ο καιρός πως τα πάνε τα παιδάκια σας με τον ύπνο? Εμένα ο μικρός μου ενώ την ημέρα κοιμάται κανονικά όταν έρχεται η ώρα του βραδυνού ύπνου τον πιάνει μία υπερένταση και είναι στην τσίτα ενώ παράλληλα νυστάζει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αν θα σε παρηγορήσει αυτό,να σου πω ότι ο δικός μου έχει κουκουρούκου πρόγραμμα ανεξαρτήτως καιρού

Εχει κόψει τον μεσημεριανό ύπνο

Κοι άται νωρίς το βράδυ,αλλά συνήθως ξυπνάει άγρια νύχτα και πεινάει!!

Σήμερα μας σήκωσε στις 4.30!

Link to comment
Share on other sites

Φαίη, με γειά οι συσκευές! Μην αγχώνεσαι με την σκούπα, όπως σου είπε και το περιστεράκι μία αρνητική κριτική δεν λέει τίποτα!

Δεν το είπα εγώ,αλλά η φέφη

Αλλά το ίδιο θα έλεγα!!!

Με γεια φαίη μου οι νέες συσκευές!

Μια αρνητική κριτική ισούται με ...καμία!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα για άλλη μια φορά η μανούλα μου μαγειρεύει! Μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες μάλλον, εκτός κι αν αλλάξει γνώμη...

νόστιμο!

Χθες ήρθαν η νονά και ο νονός του Χρηστάκου και του έφεραν την λαμπάδα του και σοκολατένιο αυγό! Έπαιξε με τον νονό του-αδερφό μου- πολύ και το καταευχαριστήθηκε!

Ρε κορίτσια, τώρα που αλλάζει ο καιρός πως τα πάνε τα παιδάκια σας με τον ύπνο? Εμένα ο μικρός μου ενώ την ημέρα κοιμάται κανονικά όταν έρχεται η ώρα του βραδυνού ύπνου τον πιάνει μία υπερένταση και είναι στην τσίτα ενώ παράλληλα νυστάζει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τί κάνει πριν κοιμηθεί;

μήπως νυστάζει πιο νωρίς κ τον κρατάτε πιο αργά από συνήθεια;

αχ θα σου πβ την συνταγη της μανουλας κ την επομενη φορα θα με θυμηθεις;););)!λοιπον βαζεις κρεμμυδ ψιλοκ,ρυζι,τα ποδαρακια απο τα καλαμαρ ψιλοκομ,δυοσμο,αλατι,πιπερι,φρεσκια ντοματα κ σβηνεις με ουζο ή τσιπουρακι!τα γεμιζεις τα κλεινεις με οδοντογλυφ,τα περνας απο λαδι να ροδοκ ολες οι πλευρες(για ελαχιστα) κ επειτα τα βαζεις ολα μεσα κ ριχνεις απο πανω μπολικη σαλτσα ντοματουλας κ μυρδικα κ λαδακι.τα αφηνεις με κλειστο καπακι κ μολις δεις το ρυζι να σκαει ειναι ετοιμα!πω πω ελιωσα τωρα!

:oλυπήσου με!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβληματισεί τι να πάρω φέτος της βαφτιστήρας...

Για ρίχτε ιδέες...

Της κάνω δώρα συχνά:Χριστούγεννα,Πάσχα,σε γενέθλια και γιορτή και δεν ξέρω φέτος τι να πάρω

Είναι και η κρίση στη μέση

Συνήθως παίρνω την κουμπάρα μου και την ρωτάω τι χρειάζεται περισσότερο το παιδί,παπούτσια ή ρούχα ή κάποιο παιχνίδι,αλλά ποτέ δεν μου δίνει μια ξεκάθαρη απάντηση

Πέρυσι δεν ρώτησα καν,πήρα και ρούχα και παπούτσια

Αλλά φέτος θα μου είναι λιγάκι δύσκολο και τα δύο

Εσείς τι θα πάρετε στα βαφτιστήρια σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:oλυπήσου με!!!!!!!:P

εμ βεβαια εγω να σας λυπηθω,ενω εσεις που με χετε ταραξει στις λιχουδιες τιποτα:tongue::tongue::tongue:!αντε να μην θυμηθω τα δικα σας γαιδουριτσες μου,αλλα ενα σας λεω μολις γεννησω θα ναι κ καλοκαιρι κ θα θελετε να βγειτε θεες στην παραλια κ εγω θα σας τρελανω στα γλυκα μουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

τί κάνει πριν κοιμηθεί;

μήπως νυστάζει πιο νωρίς κ τον κρατάτε πιο αργά από συνήθεια;

Κοίτα, χτες έδειχνε να νυστάζει γύρω στις 8,30 αλλά αν κοιμόταν τόσο νωρίς θα ξύπναγε από τις 5 το πρωί. Δεν ήταν άυπνος μια και είχε κοιμηθεί το μεσημέρι από τις 3 μέχρι τις 5!

Δεν ξέρω, ίσως αλλάζει τις ώρες του....

Εχω προβληματισεί τι να πάρω φέτος της βαφτιστήρας...

Για ρίχτε ιδέες...

Της κάνω δώρα συχνά:Χριστούγεννα,Πάσχα,σε γενέθλια και γιορτή και δεν ξέρω φέτος τι να πάρω

Είναι και η κρίση στη μέση

Συνήθως παίρνω την κουμπάρα μου και την ρωτάω τι χρειάζεται περισσότερο το παιδί,παπούτσια ή ρούχα ή κάποιο παιχνίδι,αλλά ποτέ δεν μου δίνει μια ξεκάθαρη απάντηση

Πέρυσι δεν ρώτησα καν,πήρα και ρούχα και παπούτσια

Αλλά φέτος θα μου είναι λιγάκι δύσκολο και τα δύο

Εσείς τι θα πάρετε στα βαφτιστήρια σας;

Περιστεράκι μου πάντα του ψωνίζω ή παπούτσια ή ρούχα. Και τα δύο, ακόμη και σε καλύτερες εποχές, τα έβρισκα πολλά! Μην ξεχνάς άλλωστε πως θα του πάρεις και λαμπάδα και το αυγουλάκι του οπότε...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβληματισεί τι να πάρω φέτος της βαφτιστήρας...

Για ρίχτε ιδέες...

Της κάνω δώρα συχνά:Χριστούγεννα,Πάσχα,σε γενέθλια και γιορτή και δεν ξέρω φέτος τι να πάρω

Είναι και η κρίση στη μέση

Συνήθως παίρνω την κουμπάρα μου και την ρωτάω τι χρειάζεται περισσότερο το παιδί,παπούτσια ή ρούχα ή κάποιο παιχνίδι,αλλά ποτέ δεν μου δίνει μια ξεκάθαρη απάντηση

Πέρυσι δεν ρώτησα καν,πήρα και ρούχα και παπούτσια

Αλλά φέτος θα μου είναι λιγάκι δύσκολο και τα δύο

Εσείς τι θα πάρετε στα βαφτιστήρια σας;

ποσο χρονων ειναι???

Link to comment
Share on other sites

αποσο θυμαμαι ειναι μικρη. 3-4 χρονων εεε????και εγω τα βρισκω πολλα και ρουχα και παπουτσια. ενα απο τα δυο. δεν το βρισκω απαραιτητο να ρωτησεις. παρε οτι σου αρεσει εσενα. θα παρεις και λαμπαδα και αυγο , οποτε μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβληματισεί τι να πάρω φέτος της βαφτιστήρας...

Για ρίχτε ιδέες...

Της κάνω δώρα συχνά:Χριστούγεννα,Πάσχα,σε γενέθλια και γιορτή και δεν ξέρω φέτος τι να πάρω

Είναι και η κρίση στη μέση

Συνήθως παίρνω την κουμπάρα μου και την ρωτάω τι χρειάζεται περισσότερο το παιδί,παπούτσια ή ρούχα ή κάποιο παιχνίδι,αλλά ποτέ δεν μου δίνει μια ξεκάθαρη απάντηση

Πέρυσι δεν ρώτησα καν,πήρα και ρούχα και παπούτσια

Αλλά φέτος θα μου είναι λιγάκι δύσκολο και τα δύο

Εσείς τι θα πάρετε στα βαφτιστήρια σας;

δεν έχω βαφτίσει! η νονά της σύσας θα της πάρει παπούτσια, αυγουλάκι κ λαμπάντα! κ πολλά είναι!

ή παπά ή ρούχα!

εμ βεβαια εγω να σας λυπηθω,ενω εσεις που με χετε ταραξει στις λιχουδιες τιποτα:tongue::tongue::tongue:!αντε να μην θυμηθω τα δικα σας γαιδουριτσες μου,αλλα ενα σας λεω μολις γεννησω θα ναι κ καλοκαιρι κ θα θελετε να βγειτε θεες στην παραλια κ εγω θα σας τρελανω στα γλυκα μουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!
:oops::lol:

να βάλεις ό,τι θέλεις. κ τότε θα είμαι ελευθέρας βοσκής, όπως τώρα!:mrgreen:

Αγγελική από τις 8.30 που νύσταζε τί ώρα τον έβαλες για ύπνο; με τι ασχολιόταν στο μεσοδιάστημα; παίζει ρόλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πιστευω οτι τωρα λογω καιρου και αλλαγης ωρας, αλλαζει και το ωραριο του υπνου του. καθως καλοκαιριαζει, θα βγαινετε και λιγο εξω, θα κουραζεται και θα κοιμαται πιο ηρεμα πιστευω. μηπως να προσπαθεις να τον κουραζεις λιγο παραπανω με παιχνιδι??

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική από τις 8.30 που νύσταζε τί ώρα τον έβαλες για ύπνο; με τι ασχολιόταν στο μεσοδιάστημα; παίζει ρόλο!

από τις 8,30 μέχρι τις 9,30 περίπου που βάλαμε πυτζάμες έπαιζε με τον νονό του και την αδερφή του! Μόλις έφυγαν ο αδερφός μου πήγαμε κατυθείαν για πυτζάμες και γάλα. Αλλά δεν......

πιστευω οτι τωρα λογω καιρου και αλλαγης ωρας, αλλαζει και το ωραριο του υπνου του. καθως καλοκαιριαζει, θα βγαινετε και λιγο εξω, θα κουραζεται και θα κοιμαται πιο ηρεμα πιστευω. μηπως να προσπαθεις να τον κουραζεις λιγο παραπανω με παιχνιδι??

Δεν κάνει και άλλη δουλειά Αφροδιτούλα! Τον μώλο του δεν τον βάζει κάτω:rolleyes: Και μέσα στο σπίτι πόσο να τον κουράσεις? Τώρα που μεγαλώνει η μέρα θα είναι αλλιώς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις έσβησα την μπατζίνα, μοσχοβόλησε η άτιμη. Εχω και λεμονάτο απο κατάψυξη για τον αντρουλιό.

Αγγελική τη λαμπάδα του έφερε ο νονός. Εγω προβληματίζομαι, τι να πάρω.

Βασικά και πριν βαπτίσω δεν συμφωνούσα με την λαμπάδα παιχνίδι.

Θέλω μια όμορφη λαμπάδα και αν θέλω να πάρω και παιχνίδι θα πάρω ξεχωριστά.

Ομως η κουμπάρα μου την κόβω ότι έχει άλλη άποψη. Ο μικρός είναι 26 μηνών.

Εγώ θα πάρω λαμπάδα, παπούτσια, αυγό και τσουρέκι.

Ρούχα δεν παίρνω.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις έσβησα την μπατζίνα, μοσχοβόλησε η άτιμη. Εχω και λεμονάτο απο κατάψυξη για τον αντρουλιό.

Αγγελική τη λαμπάδα του έφερε ο νονός. Εγω προβληματίζομαι, τι να πάρω.

Βασικά και πριν βαπτίσω δεν συμφωνούσα με την λαμπάδα παιχνίδι.

Θέλω μια όμορφη λαμπάδα και αν θέλω να πάρω και παιχνίδι θα πάρω ξεχωριστά.

Ομως η κουμπάρα μου την κόβω ότι έχει άλλη άποψη. Ο μικρός είναι 26 μηνών.

Εγώ θα πάρω λαμπάδα, παπούτσια, αυγό και τσουρέκι.

Ρούχα δεν παίρνω.

kagly ο νονός του έφερε μία λαμπάδα χωρίς πολλά μπιχλιμπίδια επάνω αλλά όμορφα στολισμένη και ξεχωριστά του πήρε παιχνίδι. Κι εγώ δεν είμαι και τόσο υπερ των λαμπάδων με τα παιχνίδια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μόλις έσβησα την μπατζίνα, μοσχοβόλησε η άτιμη.

αααααα πααααα παααααααααααααααααα!!!!!!!:oθέλω!

Εχω και λεμονάτο απο κατάψυξη για τον αντρουλιό.

ωραίο κ αυτό το φαγάκι!

το αντρουλιό μου άρεσε! γαμπρουλιό κοκ!!;)

Βασικά και πριν βαπτίσω δεν συμφωνούσα με την λαμπάδα παιχνίδι.

συμφωνώ. ευτυχώς κ η αδερφή μου!

Θέλω μια όμορφη λαμπάδα και αν θέλω να πάρω και παιχνίδι θα πάρω ξεχωριστά.

Ομως η κουμπάρα μου την κόβω ότι έχει άλλη άποψη. Ο μικρός είναι 26 μηνών.

Εγώ θα πάρω λαμπάδα, παπούτσια, αυγό και τσουρέκι.

Ρούχα δεν παίρνω.

σωστή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...