Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Εγώ ρε κορίτσια έχω άλλη απορία. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή λίγο πριν ξανά κάνατε εξετάσεις ορμονικές να δείτε σε τι επίπεδα είναι; Τι εννοώ. Εγώ πχ πήγα στις 25/9 με τις ορμονικές κανονικά και αποφάσισε ο γιατρός ότι είμαστε έτοιμοι  για την εμβρυομεταφορά στις 1/10. Δεν ξανά έκανα από τότε άλλη ορμονική εξέταση. Αλλά πως ξέρουμε ότι σε αυτό το διάστημα θα είναι εντάξει οι ορμονικές και το παράθυρο που λένε (που πρέπει να το πετύχεις στην κατάλληλη στιγμή ανοιχτό ) είναι στο σημείο που το θέλουμε για να προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά; 

      Αυτή την απορία την είχα και εγώ μετά αφού αποτύχαμε. Γιατί δεν το κάναμε εξαρχής πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία. Ίσως έτσι να είναι το πρωτόκολλο. 

      Κ εγω μετά τον τελευταίο υπέρηχο που το ενδομητριο ανταποκρίνοταν όπως θελαμε κ τις αιματολογικες δεν ξαναπήγα για εξέταση μέχρι την εμβρυομεταφορά. Όλα πήγανε καλά.

      2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Εγώ ξέρετε τι δεν καταλαβαίνω..Γιατί πρέπει να υπάρχει ένδειξη για να κάνεις αυτή την εξέταση όμως; Για μικροβιομα η γαλακτοβακιλλους λέω.

      Εννοώ γιατί να μπεις στη διαδικασία μιας αποτυχημένης εν τέλη έμβρυομεταφοράς ενώ θα μπορούσαν να το πουν οι γιατροί από την αρχή ότι πρέπει να ελεγχθεί και αυτό πριν γίνει η μεταφορά αφού είναι ένας παράγοντας αποτυχίας 

      Απλώς αναρωτιέμαι γιατί κι εγώ σιγά σιγά ετοιμάζομαι για μεταφορά και σκέφτομαι διάφορα..

       

      Όταν έκανα τις προσπάθειες στο δημόσιο, πριν τη 1η εμβρυομεταφορα ρώτησα τον γιατρο αν θα ήτανε καλό να κάνω υστεροσκοπηση, μου είπε πως η εικόνα μου στον υπερηχο δεν δείχνει κάποιο πρόβλημα για έλεγχο. Τελικά με έβαλε γιατί δεν ήθελε να το έχω στο μυαλό μου και να με αγχωνει. 

      Επίσης μετά την αποτυχία της 1ης ετ στη συνάντηση δεν ειπώθηκε τίποτα για το μικροβιωμα κ για εξέταση του. Αν κ να σου πω θεωρώ δεν ήταν υγιή τα έμβρυα για αυτό κ η αποτυχία.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πειναωωω!!!τι να μου καμει ενα γιαυρτι!!!αλλα περιμενω να παω σπιτι να φαω αρακα μαζι με το σπλαχνο μου. ηθελα καμμια ιδεα οικονομικη και ευκολη για παιδικο παρτυ....

που χαθηκατε????

Link to comment
Share on other sites

κοτόπουλο;:lol: μα τί γλυκά που είναι!!!!!! να μας λες λεξούλες που λέει, μου φτιάχνουν το κέφι!!!!:)
μηπως εννοει παιδοτοπο???:confused::confused:

A να γεια σου συμπεθέρα ! Παιδότοπο εννοεί το σπλάχνο μου!!!

Φέφη,

Σκέφτομαι τώρα εγώ την κοράκλα σου να τραγουδάει όλα αυτά το χαρωπά και λιώνω από το γέλιο ! Μα κι η δική μου δεν τα λέει όλα καθαρά -εννοείται- !!!!:rolleyes:

κάτι παίζει εδώ στην δουλειά και δεν μπορώ να καταλάβω τι.....

Πολύ ψψψψψψψ από τα στελέχη πέφτει και δεν μου αρέσει......

ψψψψψ και μου μου μου αχ, πόσο μου τα δίνουν όλα αυτά ! Ελπίζω να ακούσεις μόνο οτιδήποτε χαρούμενο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ το ελπίζω κορίτσια! Εντωμεταξύ μπορεί και να είναι και κάτι άσχετο με μας, γιατί έχει ξαναγίνει παλιότερα. Αλλά γνωρίζοντας τι εποχές διανύουμε και πως είναι η γενικότερη κατάσταση δεν ξέρω....

Ουφ! Εκνευρίζομαι με κάτι τέτοια:rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κάτι παίζει εδώ στην δουλειά και δεν μπορώ να καταλάβω τι.....

Πολύ ψψψψψψψ από τα στελέχη πέφτει και δεν μου αρέσει......

μμμμμ!!!!!

κ εδώ πριν μέρες έκαναν μήτιγκ, με αφορούσε, αλλά δεν έμαθα τίποτα.

πάντως τα χαρτιά δεν λένε ψέμματα κ αυτά που τους έδωσα ήταν θετικότατα!!!;)

έτσι κ εσύ. αν έχεις ήσυχη τη συνείδησή σου με τη δουλειά που προσφέρεις, μη φοβού!

A να γεια σου συμπεθέρα ! Παιδότοπο εννοεί το σπλάχνο μου!!!

συνώμη, ε το ήθελα ατό!:rolleyes:

Φέφη,

Σκέφτομαι τώρα εγώ την κοράκλα σου να τραγουδάει όλα αυτά το χαρωπά και λιώνω από το γέλιο ! Μα κι η δική μου δεν τα λέει όλα καθαρά -εννοείται- !!!!:rolleyes:

ευτυχώς έχουμε τις στρουμφίτες μας, εσύ κ τον ομορφούλη σου! κ γελάμε! δεν την πάλευα αλλιώς!

σου είχα στείλει π.μ.

έφαγα κ το κοτοπουλάκι μου-μάλλον γι' αυτό κάντυ μου δεν ερμήνευσα σωστά!;)

με πονάει ο κεφάλης!!!!μπάφιασα!

Link to comment
Share on other sites

μμμμμ!!!!!

κ εδώ πριν μέρες έκαναν μήτιγκ, με αφορούσε, αλλά δεν έμαθα τίποτα.

πάντως τα χαρτιά δεν λένε ψέμματα κ αυτά που τους έδωσα ήταν θετικότατα!!!;)

έτσι κ εσύ. αν έχεις ήσυχη τη συνείδησή σου με τη δουλειά που προσφέρεις, μη φοβού!

Μωρέ η συνείδησή μου ήσυχη είναι, αλλά υπάρχουν και οι παρεούλες και οι συμπάθειες εδώ μέσα......

Αλλά δεν φτάνουν τόσο μακρυά οι σκέψεις μου! Μάλλον κάτι σε επίπεδο επιπλέον περικοπών υποψιάζομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου....γιατι τοσα λιγα μηνυματα σημερα?πολυ λιγη κουβεντουλα!εμεις σημερα φαγαμε γιγαντες...πολυ νοστιμοι.απο σημερα θα παω και σε μαθηματα χορου που κανει ο δημος.ανυπομονω να ξεκινησει.αληθεια η φουμπι γιατι λειπει?????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου....γιατι τοσα λιγα μηνυματα σημερα?πολυ λιγη κουβεντουλα!εμεις σημερα φαγαμε γιγαντες...πολυ νοστιμοι.απο σημερα θα παω και σε μαθηματα χορου που κανει ο δημος.ανυπομονω να ξεκινησει.αληθεια η φουμπι γιατι λειπει?????

Με τ ο καλό να αρχίσεις τα μαθήματα! Μου αρέσει πολύ ο χορός!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...