Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Katker είπε:

      Εγώ ρε κορίτσια έχω άλλη απορία. Όσες κάνατε εμβρυομεταφορα την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή λίγο πριν ξανά κάνατε εξετάσεις ορμονικές να δείτε σε τι επίπεδα είναι; Τι εννοώ. Εγώ πχ πήγα στις 25/9 με τις ορμονικές κανονικά και αποφάσισε ο γιατρός ότι είμαστε έτοιμοι  για την εμβρυομεταφορά στις 1/10. Δεν ξανά έκανα από τότε άλλη ορμονική εξέταση. Αλλά πως ξέρουμε ότι σε αυτό το διάστημα θα είναι εντάξει οι ορμονικές και το παράθυρο που λένε (που πρέπει να το πετύχεις στην κατάλληλη στιγμή ανοιχτό ) είναι στο σημείο που το θέλουμε για να προχωρήσουμε στην εμβρυομεταφορά; 

      Αυτή την απορία την είχα και εγώ μετά αφού αποτύχαμε. Γιατί δεν το κάναμε εξαρχής πριν ξεκινήσουμε την διαδικασία. Ίσως έτσι να είναι το πρωτόκολλο. 

      Κ εγω μετά τον τελευταίο υπέρηχο που το ενδομητριο ανταποκρίνοταν όπως θελαμε κ τις αιματολογικες δεν ξαναπήγα για εξέταση μέχρι την εμβρυομεταφορά. Όλα πήγανε καλά.

      2 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Εγώ ξέρετε τι δεν καταλαβαίνω..Γιατί πρέπει να υπάρχει ένδειξη για να κάνεις αυτή την εξέταση όμως; Για μικροβιομα η γαλακτοβακιλλους λέω.

      Εννοώ γιατί να μπεις στη διαδικασία μιας αποτυχημένης εν τέλη έμβρυομεταφοράς ενώ θα μπορούσαν να το πουν οι γιατροί από την αρχή ότι πρέπει να ελεγχθεί και αυτό πριν γίνει η μεταφορά αφού είναι ένας παράγοντας αποτυχίας 

      Απλώς αναρωτιέμαι γιατί κι εγώ σιγά σιγά ετοιμάζομαι για μεταφορά και σκέφτομαι διάφορα..

       

      Όταν έκανα τις προσπάθειες στο δημόσιο, πριν τη 1η εμβρυομεταφορα ρώτησα τον γιατρο αν θα ήτανε καλό να κάνω υστεροσκοπηση, μου είπε πως η εικόνα μου στον υπερηχο δεν δείχνει κάποιο πρόβλημα για έλεγχο. Τελικά με έβαλε γιατί δεν ήθελε να το έχω στο μυαλό μου και να με αγχωνει. 

      Επίσης μετά την αποτυχία της 1ης ετ στη συνάντηση δεν ειπώθηκε τίποτα για το μικροβιωμα κ για εξέταση του. Αν κ να σου πω θεωρώ δεν ήταν υγιή τα έμβρυα για αυτό κ η αποτυχία.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερουδιαααααααααα!!δεν εχω διαβασει πολλα,αλλα διαβασα το μενου Εβιρι,επαθα σοκ!το θελω οοοοοοοοοοοολο τωρα!!!!αχ εισαι φοβερη Εβρι,δεν εχω λογια!

Φεφι τα στρουμφακια αρεσουν σε ολους χιχιχιχι!!!

λοιπον σημερα θα φαμε φασολακια λαδερα να βοηθησουμε κ το εντερακι ;)!φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Φέφη, το Συσάκι σας έχει έτοιμο εορταστικό πρόγραμμα για την ημέρα του Πάσχα βλέπω! Καλύπτει όλα τα μουσικά γούστα!!!!!

όντως! είναι προσαρμοστικός τύπος...:tongue:

μηπως εννοει παιδοτοπο???:confused::confused:

το πιο πιθανό! αφού θα έχει μπιφτεκάκια η κάντυ!!!;)

σόρρυ κάντυ μου. το τσατσάλσα το ποπότοτο!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια

Έχω βάλει φάβα να γίνεται. Σε καμμιά ώρα θα πάρω τη μικρή από το σχολείο θα χαζολογήσουμε άλλη μία ώρα στο κέντρο της πόλης (Χριστούλη μου θα με φάνε οι δρόμοι πάλι) και μετά θα πάμε να κάνουμε εγγραφή στο καινούργιο σχολείο που θα πάει του χρόνου. Ξέρω ότι σας δημιουργώ ερωτηματικά, αλλά για να εξηγήσω λίγο πρόχειρα, επειδή στο γερμανικό σύστημα το δημοτικό κρατάει 4 χρόνια, μετά το χωρίζουν σε μια δεύτερη βαθμίδα εκπαίδευσης (δεν ξέρω αν η δεύτερη πάει μέχρι τέλος ή αν υπάρχει και τρίτη βαθμίδα) και τα παιδιά αλλάζουν και κτίριο. Έτσι για να πάει του χρόνου στην Ε΄θα αλλάξει σχολείο στο οποίο πρέπει να κάνουμε σήμερα ή αύριο εγγραφή. Όλα τα σχολεία δίνουν μόνο δύο μέρες διορία για να κάνουν οι γονείς τις εγγραφές.

Ποιος ξέρει τι ώρα θα έρθω στο σπίτι.

Επισης να σας πω οτι το παιδι μου κανει κολα το και τα παπακια και επισης μας φιλαει στο μαγουλο και κανει μαααα!!

Άχου το μωρέ το φαντάζομαι πόσο γλυκούλι θα είναι με αυτά που κάνει.

της αρέσει ο τετέρης=ξεφτέρης κ η τουφίνα=στρουμφίτα!!!!

μετά είδαμε λαζόπουλο-γηλάει ατός μαμά!!!πάκα έχει!!!!!!αμάααν!!γελώντας όλα αυτά!

επίσης ο πατήρ της της έμαθε τον μπάμπη παπαδημητρίου στον σκάι!!ποιός είναι αυτός σύσα;

ατός είναι ο μπάμπης!!!!!!

μετά μας είπε το λύκα λύκα, λυκιά μου, έλα την αγκαγιά μου, έλα μωρό μου, έλα έλα....

κ το άραβου μπέημπη!=α φόλοου γιου μπέημπη!!!!!!(ά φόλοου ρίβερς).

χαχαχαχαχαχαχαχα είναι λατρεμένη, δώσ' της φιλάκια από μένα.

διαβασα το μενου Εβιρι,επαθα σοκ!το θελω οοοοοοοοοοοολο τωρα!!!!

χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια

Έχω βάλει φάβα να γίνεται. Σε καμμιά ώρα θα πάρω τη μικρή από το σχολείο θα χαζολογήσουμε άλλη μία ώρα στο κέντρο της πόλης (Χριστούλη μου θα με φάνε οι δρόμοι πάλι) και μετά θα πάμε να κάνουμε εγγραφή στο καινούργιο σχολείο που θα πάει του χρόνου. Ξέρω ότι σας δημιουργώ ερωτηματικά, αλλά για να εξηγήσω λίγο πρόχειρα, επειδή στο γερμανικό σύστημα το δημοτικό κρατάει 4 χρόνια, μετά το χωρίζουν σε μια δεύτερη βαθμίδα εκπαίδευσης (δεν ξέρω αν η δεύτερη πάει μέχρι τέλος ή αν υπάρχει και τρίτη βαθμίδα) και τα παιδιά αλλάζουν και κτίριο. Έτσι για να πάει του χρόνου στην Ε΄θα αλλάξει σχολείο στο οποίο πρέπει να κάνουμε σήμερα ή αύριο εγγραφή. Όλα τα σχολεία δίνουν μόνο δύο μέρες διορία για να κάνουν οι γονείς τις εγγραφές.

Ποιος ξέρει τι ώρα θα έρθω στο σπίτι.

κάνουν ότι είναι δυνατό για να κάνουν τις ζωές των πολιτών δύσκολες! Τυχαίο? Δεν νομίζω?:rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα μαγειροκοριτσα!!!!

πολυ ωραια μερα για τα παντα. εγω σημερα εκανα φακες.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΩ μπραβο μπραβο μπραβο!!!! μπορει κιλα να μη χανεις πολλα αλλα οι ποντοι μειωνονται!!! ΣΥΝΕΧΙΣΕ....

ΕΛΕΝ περαστικα, ελπιζω τωρα να εισαι καλυτερα.

τι ωραιο μενου ηταν αυτο που κατεβασες EVIRI?

FEFI δεν εχει σημασια τι θα φατε αλλα ποσο καλα θα περασετε. η φιλη σου δε θα ερθει για το φαγητο. οτι και να προγραμματιζεις απο τωρα ολα θα αλλαζουν.

εμενα κοριτσια την ανοιξη με πιανει να ανανεωνομαι. και να βλεπω χρωματα.

ολο το χειμωνα με τα μαυρα μπουχτισα.

χτες πηγα στα hontos και πηρα αντηλιακη και ενα πιλινγκ. μολις ηρθα σπιτι εκανα κατευθειαν και σημερα ειδα ενα διαφορετικο προσωπο, πολυ λαμπερο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα μαγειροκοριτσα!!!!

πολυ ωραια μερα για τα παντα.

Εκτός από το να δουλεύεις!!!!

εμενα κοριτσια την ανοιξη με πιανει να ανανεωνομαι. και να βλεπω χρωματα.

ολο το χειμωνα με τα μαυρα μπουχτισα.

Συμφωνώ!

χτες πηγα στα hontos και πηρα αντηλιακη και ενα πιλινγκ. μολις ηρθα σπιτι εκανα κατευθειαν και σημερα ειδα ενα διαφορετικο προσωπο, πολυ λαμπερο

Θάμπωσε τους όλους λοιπόν;););)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ας αρχισω πρωτα με τον εαυτο μου, καλο θα μου κανει

Μα αυτό εννοείται! Αν δεν είμαστε εμείς καλά πως θα έχουμε την διάθεση και την όρεξη να προσφέρουμε στους άλλους????


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Είμαι υπ' ατμόν και δεν προλαβαίνω να σχολιάσω. Μπήκα μόνο να σας πω την καλημέρα μου!

Κρύωσε ο καιρός σήμερα ή μου φαίνεται?:confused:

Για φαγητό έχουμε σπανακόρυζο!

Πολλά ζουμερά φιλιά σε όλες σας!!!!!!!!!!

έντιτ : Κάντυ, έχεις πμ.


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια

Έχω βάλει φάβα να γίνεται. Σε καμμιά ώρα θα πάρω τη μικρή από το σχολείο θα χαζολογήσουμε άλλη μία ώρα στο κέντρο της πόλης (Χριστούλη μου θα με φάνε οι δρόμοι πάλι) και μετά θα πάμε να κάνουμε εγγραφή στο καινούργιο σχολείο που θα πάει του χρόνου. Ξέρω ότι σας δημιουργώ ερωτηματικά, αλλά για να εξηγήσω λίγο πρόχειρα, επειδή στο γερμανικό σύστημα το δημοτικό κρατάει 4 χρόνια, μετά το χωρίζουν σε μια δεύτερη βαθμίδα εκπαίδευσης (δεν ξέρω αν η δεύτερη πάει μέχρι τέλος ή αν υπάρχει και τρίτη βαθμίδα) και τα παιδιά αλλάζουν και κτίριο. Έτσι για να πάει του χρόνου στην Ε΄θα αλλάξει σχολείο στο οποίο πρέπει να κάνουμε σήμερα ή αύριο εγγραφή. Όλα τα σχολεία δίνουν μόνο δύο μέρες διορία για να κάνουν οι γονείς τις εγγραφές.

Ποιος ξέρει τι ώρα θα έρθω στο σπίτι. καλά κουράγια!

χαχαχαχαχαχαχαχα είναι λατρεμένη, δώσ' της φιλάκια από μένα.

την έχω κατσιάσει! θα το κάνω κ εκ μέρους σου το απόγευμα!

χθες την πήγε στην κομμώτρια η μαμά μου κ την κούρεψε. ευτυχώς γιατί σε λίγο δεν θα φαίνονταν τα ματάκια της! κάθισε σαν κυρία κ της έκανε κ κοτσιδάκια στα πλαινά! κ απορούσε η κομμώτρια γιατί δεν της βάζουμε κοκαλάκια, τσιμπιδάκια!!!!:o

μα δεν κάθεται ούτε να την χτενίσω, όχι να της βάλω αξεσουάρ! που έχω ένα μπαουλάκι γεμάτο από αξεσοράηζ!!!;):mad::cool:

το βράδυ την πέτυχα με το ένα το κοτσιδάκι. το άλλο είχε αποδομηθεί ήδη!:P

καλημερα σε ολα τα μαγειροκοριτσα!!!!

πολυ ωραια μερα για τα παντα. όντως!

FEFI δεν εχει σημασια τι θα φατε αλλα ποσο καλα θα περασετε. η φιλη σου δε θα ερθει για το φαγητο. οτι και να προγραμματιζεις απο τωρα ολα θα αλλαζουν.

είμαι σίγουρη ότι θα περάσουμε όμορφα!!!:D

εμενα κοριτσια την ανοιξη με πιανει να ανανεωνομαι. και να βλεπω χρωματα.

ολο το χειμωνα με τα μαυρα μπουχτισα.

χτες πηγα στα hontos και πηρα αντηλιακη και ενα πιλινγκ. μολις ηρθα σπιτι εκανα κατευθειαν και σημερα ειδα ενα διαφορετικο προσωπο, πολυ λαμπερο

μπράβο λίτσα! πάντα τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Μόλις γυρίσαμε από την καθιερωμένη μας πρωινή βόλτα...

Ολα καλά κι όλα ανθηρά

Φέφη η Εβίρι μας κάλυψε όλες για το μενού με τα νηστήσιμα!!!Ο γαστρονόμος που έχω δεν είναι το περιοδικό,αλλά ένα από τα βιβλία που είχε βγάλει πριν από κάποια χρόνια το περιοδικό.Ωστόσο καλά στα λέει η Κάντυ μας.Η φιλική οικογένεια που θα φιλοξενήσεις θα χαρεί περισσότερο την παρέα σας παρά τα σούπερ μαγειρέματα.Καλά και άγια είναι και αυτά...Αλλά πάνω από όλα η όμορφη συντροφιά

Ελεν καλώς μας ήρθες!Περαστικά!

Μάκια

Θα ξαναμπω

Πεινά το παιδάκι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...