Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

      Μην σε αγχωνει καθόλου το θέμα αυτό, δεν καταλαβαίνεις τίποτα!! Μια που κοιμάσαι κ μια που ξυπνάς, άσε που το προσωπικο καταλαβαίνει ότι για την γυναίκα είναι μια αγχώδης κατάσταση κ σου μιλάνε για να χαλαρώσεις.

      Εγώ μπορώ να σου πω πως στην 2η ωοληψια μου η μέθη με έκανε να παραμιλαω κ έλεγα στις μαιες ότι τις αγαπώ κ απλωνα τα χέρια κ έλεγα αγκαλίτσα!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

αλλάζω κουβέντα κ θέλω τα φώτα σας!

το πάσχα θα φιλοξενώ μια αγαπημένη φίλη μου με την όμορφη οικογένειά της!

πείτε ιδέες για φαγητά νηστήσιμα για Μ.Παρασκευή, Μ.Σάββατο, Κυριακή Πάσχα, Δευτέρα!

δεν ξέρω αν θα νηστεύουν.

αν κ πιο πιθανό να ντελιβεριάζουμε κ να τρώμε έξω, γιατί με την πάρλα πότε θα προλάβουμε να μαγειρέψω!

ακούω!

εβίρι, ου ουυυυυυυυ!!!!!!

Μμμμμ

Εχω ολόκληρο γαστρονόμο μόνο με νηστήσιμα!!!

Θα τον μελετήσω και θα σου πω!!!

Αν και έχω ήδη αρκετές ιδέες που δεν προλαβαίνω να τις γράψω γιατί εχω μπει στα κλεφτά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

πείτε ιδέες για φαγητά νηστήσιμα για Μ.Παρασκευή, Μ.Σάββατο, Κυριακή Πάσχα, Δευτέρα!

εβίρι, ου ουυυυυυυυ!!!!!!

Για τη Μ. Παρασκευή εγώ φτιάχνω φαγητά χωρίς λάδι:

πατάτες, κολοκυθάκια, καρότα βραστά μόνο με ρίγανη και αλάτι στο πιάτο

οι φακές επίσης τρώγονται ευχάριστα χωρίς λάδι. Προτείνω μόνο νηστήσιμα φαγητά, γιατί αρτήσιμα για το Πάσχα είχα προτείνει 1-2 μέρες πριν στη Ζώπυρον.

Ορεκτικά:

Πιπεριές Φλωρίνης

Πιπεριές κέρατο

διάφορα τουρσιά

Σπαράγγια

Πίτσα νηστήσιμη (με σάλτσα, ροδέλες ντομάτας, πιπεριάς, μανιταριών, κρεμμυδιού και πατάτας)

Πατέ ελιάς σε ψωμάκια

Ντάκο με ντομάτα, ρίγανη, κάπαρη και λάδι

Κουκιά φρέσκα τηγανητά

Γίγαντες τηγανητοί

Ντοματοκεφτέδες

Κολοκυθοκεφτέδες

Ρεβυθοκεφτέδες

Ελιόψωμο

Χταποδάκι βραστό λεμονάτο ή ξιδάτο

Πιατέλα με θαλασσινούς μεζέδες και πατάτες (βράζεις πατάτες, χταποδάκι, καλαμαράκια, μικρές γαριδούλες τα βάζεις σε πιατέλα ρίχνεις κάππαρη, αλάτι, ρίγανη, ξερό κρεμμύδι σε ροδέλες, ελιές, λάδι, λεμόνι)

Χορτόπιτα

Σπανακόπιτα

Μανιτάρια πλευρώτους ψητά ή τηγανητά

Τηγανητά κολοκυθάκια και μελιτζάνες

Κόκκινη κολοκύθα τηγανητή (αλευρωμένη)

Σαλάτες:

Μελιτζανοσαλάτα

Σαλάτα ταμπούλε

Σαλάτα φατούς

Σαλάτα που να περιέχει όσπρια, ζυμαρικά, λαχανικά (καρότο, κρεμμύδι, μαϊντανό) πικάντικη γεύση από μουστάρδα-κάπαρη-ρίγανη κλπ σε όποιο συνδυασμό υλικών θες.

Λαχανικά:

Παντζάρια σκορδαλιά

Μπριάμ στο φούρνο ή στην κατσαρόλα

Μπριάμ που θα έχει και ζυμαρικά

Μπάμιες στο φούρνο

Αρακά με κουκιά και αγκινάρες

Αγκινάρες με πατάτες

Χόρτα και τηγανητές πατάτες

Κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι και αντί για αυγολέμονο βάζεις αλευρολέμονο

Γεμιστά στο φούρνο (ντομάτες, πιπεριές, μελιτζάνες)

Ντολμαδάκια με κληματόφυλλο

Μελιτζάνες ιμάμ

Συμπεθεριό ανάμεικτο (σαν μπριάμ με πολλά λαχανικά μέσα: κολοκυθάκια, μελιτζάνες, καρότο, πατάτες, μπάμιες, φασόλια χάντρες, φασόλια φρέσκα, κρεμμύδι, ντομάτα ροδέλες, σάλτσα, μαϊντανό και το φτιάχνεις όπως το μπριάμ στην κατσαρόλα)

Όσπρια:

Γίγαντες με σέσκουλα στο φούρνο (είναι πιο ωραίο από τους γίγαντες με σπανάκι)

Μαυρομάτικα με χόρτα

Ρεβύθια στη γάστρα

Φακές

Φασολάδα άσπρη ή κόκκινη

Φάβα

Σόγια με ρύζι

Σόγια σε μορφή κιμά με μακαρόνια

Θαλασσινά:

Σουπιές με σπανάκι

Σουπιές κοκκινστές με ρύζι

Καλαμαράκια με πατάτες τηγανητές

Καλαμαράκια με πατάτες στην κατσαρόλα γιαχνί

Καλαμαράκια γεμιστά με ρύζι

Γαρίδες με πιλάφι

Γαρίδες στα κάρβουνα

Θράψαλα στη σχάρα

Χταποδάκι γιουβέτσι (με κριθαράκι ή κοφτό μακαρονάκι)

Ζυμαρικά:

Μακαρονάδα με θαλασσινά (ό,τι έχει η κατάψυξη: χταπόδι, καλαμάρια, μύδια, γαρίδες, καβουροδαγκάνες τα πάντα μπορείς να βάλεις σε όποιο συνδυασμό θες)

Μακαρόνια στο φούρνο κοκκινιστά χωρίς τυρί

Μακαρόνια βρασμένα σε κύβο λαχανικών και απλή κόκκινη σάλτσα στο πιάτο

Έγραφα, έγραφα, έγραφα και τόση ώρα προσπαθούσα να μπω αλλά μου έλεγε ότι ο διακομιστής είναι απασχολημένος.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε?

Εβιρι μου η λιμνη που ελεγα δεν ειναι η λιμνη Κουρνα ειναι η λιμνη του Ζαρου. Απο εκει αρχιζει ενα εντυπωσιακο φαραγγι που καταληγει στο δασος του Ρουβα το οποιο ειναι εθνικος δρυμος. Καποια με ρωτησε για το ξενοδοχειο στο βουνο στους προποδες του Ψηλορειτη , θα το βρω και θα δωσω λινκ.

Τα δυσαρεστα εννοουσα οτι εγινε το μνημοσυνο της γιαγιας μου τα 40, πηγα, και την αποχαιρετησα....

Κοριτσια περασα τοσο ομορφα, πηγαμε Χανια και Ρεθυμνο την Κυριακη, φαγαμε σ ενα χωριο στις Βρυσες (φαγητο τελειο :P) και μετα για καφε Χανια. Απο τη μια το ενετικο λιμανι λουσμενο στον ηλιο, και στο βαθος τα Λευκα Ορη χιονισμενα και κατασπρα!! Δηλαδη απο τα δεξια ηταν η θαλασσα να λαμπυριζει στον ηλιο και μια ζεστη φοβερη για Μαρτη, και απο πανω τα βουνα καλυμενα απο χιονι,..:D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο τα ωραια, ετοιμαστηκα να φυγω, παω Θεσσαλονικη απο οπου ειχα πτηση και περιμενα ωραια και καλα να περασει η ωρα να ερθει η πτηση μου.

Και εκει ξαφνικα με πιανει ενας πονος στο στομαχι φοβερος, να μην μπορω καλα καλα να περπατησω, ουτε να μιλησω..με πανε στο γιατρο στο αεροδρομιο, μου καναν ενεσεις, δεν ηθελαν να μ αφησουν να πεταξω., φοβομουνα κιολας μην καταληξω στο νοσοκομειο...εγω μεσ στο αγχος , πονουσα και σκεφτομουνα κιολας αν δεν πεταξω τι θα κανω ολομοναχη στο αεροδρομιο?

4 το πρωι υποχωρησε ο πονος και εφυγα για Αγγλια, τωρα ειμαι σε προγραμμα , ρυζακι, μακαρονακι, κοτοπουλο βραστο, απαγορευονται τηγανητα, γαλακτοκομικα...:?

Παω να διαβασω τι εχετε γραψει παρολο που ειμαι πτωμα απο το ταξιδι και τα παραλειπομενα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Έλεν.

Καλά είμαστε εδώ στον καφέ. Χαίρομαι που πέρασες ωραία, να σου εκφράσω και πάλι τα συλλυπητήριά μου για τη γιαγιά σου, να είσαι γερή και δυνατή να τη θυμάσαι.

Από το Ζαρό έχουμε πιει νερό εμφιαλωμένο, δεν έχω πάει να δω τη λίμνη.

Είδες τι εντυπωσιακά τοπία έχει η Κρήτη, όπως και η υπόλοιπη Ελλάδα βέβαια, αλλά η Κρήτη είναι στην καρδιά μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εκει ξαφνικα με πιανει ενας πονος στο στομαχι φοβερος, να μην μπορω καλα καλα να περπατησω, ουτε να μιλησω..με πανε στο γιατρο στο αεροδρομιο, μου καναν ενεσεις, δεν ηθελαν να μ αφησουν να πεταξω.,

Πιστεύεις ότι είναι γαστρεντερίτιδα; Έχεις κι άλλα συμπτώματα ή μόνο πόνο στην κοιλιά;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις ότι είναι γαστρεντερίτιδα; Έχεις κι άλλα συμπτώματα ή μόνο πόνο στην κοιλιά;

Κανενα αλλο συμπτωμα, λιγο αναγουλα και πονο,..με 2 ενεσεις και ισα ισα μ επιασαν...τωρα ειμαι καλυτερα ευτυχως.. Να σου πω, εγω πιστευω οτι ειναι γαστριτιδα, γιατι με χτυπησε μονο στο στομαχι. Η γαστρεντεριτιδα εχει και πονο στην κοιλια νομιζω...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, δεν σας εχω διαβασει, συγνωμη μωρε..

Ελεν παραστικα σου..

Χτες ειχε ρεπο ο μπαμπας μας και ετσι βολταραμε, το πρωι βγηκαμε για κατι δουλιτσες στο κεντρο, πηραμε και αντηλιακο της Εφης και κατι μπλουζακια καλοκαιρινα απο ζαρα για να βγαλουμε εξω τα ασπρα αφρατα μπρατσακια μας, αμε!!

Το απογευμα πηγαμε στην φιλη μου που γεννησε τις διδυμουλες της..καλα μια τρελα!! ειναι υπεροχες, σταλιτσες και πολυ ηρεμες.. Πινουν γαλατακι της μαμας με μανια και ολοι ειναι παρα πολυ ευτυχισμενοι!!

Η Εφη μου επαιζε με την μεγαλη τους κορη (2,5), της κουβαλησε ολα τα παιχνιδια η μεγαλη και επαιζαν στο χαλι πολυ ωραια..

Επισης να σας πω οτι το παιδι μου κανει κολα το και τα παπακια και επισης μας φιλαει στο μαγουλο και κανει μαααα!!

Καλα εχω πεσει στα πατωματα απο την συγκινηση... ειμαι χαζομαμα..

και σηκωνομαι να παω να δω τους γιγαντες που κανω για σημερα!!

Link to comment
Share on other sites

http://syntagesapospiti.blogspot.com/2010/03/blog-post_01.html

Να και η συνταγη που σας είπα ότι βρήκα

Ψήνομαι να την φτιάξω...

Αλλά μέσα στη μεγάλη εβδομάδα

μμμ, καλη φαινεται, θα το δοκιμασω και εγω απο βδομαδα
Σε ευχαριστώ Φέφη μου να είσαι καλα...

Εβιρακι δεν θέλει πολλή ανάλυση με την παλιοκατάσταση που επικρατεί...λίγο το ένα λίγο το άλλο..άστα βραστα...

ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα
καλημερούδια!

χθες σιδέρωσα την κουρτίνα της κουζίνας, τζιτζί!!!!!μοσχοβόλησε μαλλακτικό!τι καλα!!!!

σήμερα θα σιδερώσω κ μετά φεύγω οδοντίατρο. τί πρωτότυπο!!!!!τι εγινε???πηγε καλα?? τελειωσες??

υ.γ. πώς λέμε την λαμπάδα;ραμπάντα!χαχαααα

τι ήθελε χθες το σπλάχνο μου κ είχε πλαντάξει στο κλάμα κ μας άκουσε όλη η γειτονιά; να πούρουμε όλα τα πουλάκια!!!!!!!!!

ψυχουλα μου...
Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα η καλή μου η μανούλα φτιάχνει κοτομπέικον στο φούρνο με σάλτσα μουστάρδας! Δεν ξέρω με τι θα το συνοδεύσει, μάλλον με ρυζάκι ή με πατάτες τηγανιτές!τελειο φαγακι!!!μου τρεχουν τα σαλια!!!

Πήγα σπίτι χθες κατά τις 7,30 και μου είχε σιδερώσει δύο πλυντήρια! Εγώ απλά έβαλα τα ρούχα στην θέση τους, έπαιξα με τον κανακάρη μου, έβαλα ένα πλυντήριο ρούχων και ένα πιάτων.QUOTE]αχ μανουλαααα!!!

Αλλη μια υπέροχη ημέρα ξημέρωσε...

Η νύχτα δεν ήταν και η καλύτερη,γιατί έριξα άγριο καυγά με τον περιστέρη...

Αλλά περασμένα ξεχασμένα...

Αμα σας πω τι μου έκανε,θα με δικαιολογήσετε...

Πήγε και πήρε από ψησταριά το ίδιο φαγητό που του είχα φτιάξει κι εγώ!

Ετσι,γιατί του ήρθε!

Και το ήξερε τι έχω φτιάξει...

Αντρες...οπως το λες!!!αντρες!!!εχουν δικη τους λογικη!!!μη συγχιζεσαι, αστον να τρωει τα ετοιμα!!!

Πολλές πείνες το ζουζούνι μου...

Μόνο άμα φάει ενισχυμένα το απόγευμα,κοιμάται ολόκληρη τη νύχτα

Πάλι βόλτα θα πάμε σε λίγο

Δεν κρατιέται ο περιστερούλης μου

Χθες εκανα μια ωρα καροτσάδα το πρωί και το απόγευμα περπάτησα δυο ωρες με μια φίλη μου...Αμα δεν κάνω κορμί κολώνα σαν ...Αμαζόνα να μην με λένε...Περιστέρω!

αμαζοοοοναααα μουυυυυυ....:D:D
καλημερουδιααααα!!!!!!!!σημερα η μανουλα(γιατι μανα ειναι μονο μια χιχιχι) θα φτιαξει μοσχαρισιες ψητες μπριζολες θα μου κανει κ κανενα κολοκυθακι βραστο,σαλατουλα κ χορτα βραστα της πεθερουλας που εχουμε απο χθες για τον Γ.μαμωτο κ εμενα μου αρεσουν αλλα στην εγκυμοσυνη μου τζακιζουν τον εντερο οποτε τα κοψα κ αυτα...

Αγγελικη θα ξαναπω σαν τις μανουλες καμμια!!!!!

καλως την παστακια,γεροι να μαστε κοριστι κ ολα θα τα καταφερουμε!!!

φιλακια ομορφες!

γεια σου αννουλα...

αννια μου μεγεια τα παπουτσακια σου.

δωρακι γυρισες???περασατε καλα???ειμαι σιγουρη γιαυτο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στο μαγειρο-κόριτσα !

Λοιπόν στα νέα μας: καλά πήγε χθες το ραντεβού. Ενέκριναν τελικά 16 λογοθεραπείες/μήνα αναδρομικά από 01/10/2011 (που δεν ισχύει όμως ακριβώς αυτή η ημερομηνία επειδή πρέπει να πάω τώρα στο ΙΚΑ της περιοχής μου να πάρω υπογραφή και από τον Ελεγκτή-Ιατρό και πιάνεται η ημερομηνία της δικής του σφραγίδας ή κάπως έτσι...).

Ευτυχώς, έχω μια γνωστή Κυριούλα που είναι πολύ εξυπηρετική και εργάζεται εκεί, μου πήρε χθες τα χαρτιά και θα με πάρει σήμερα-αύριο τηλ. να με κατευθύνει τουλάχιστον πού πρέπει να πάω πρώτα, για την διαδικασία έστω -- μην τρέχω σε 200 μεριές έτσι απλά !

Σε χρήμα βέβαια δεν ξέρω πώς μεταφράζεται αυτό, αλλά θα δείξει ! Κοντός ψαλμός αλληούια ! :lol:χαιρομαι που βρηκατε ακρη και ελπιζω να παρετε γρηγορα και το χρημα..

Εγώ κουρτίνες όταν σηκώσω χαλιά. Και ντουλάπες - ρούχα... ε ρε μάνα μου χαμός θα γίνει !αχχχ, και εγω εχω μια βαρεμαρα φετος!!!τιποτα δεν εκανα ακομη..

Εχθές μας είδε και Κοινωνική Λειτουργός. Της είπα ότι τα παιδάκια μας έχουν 18 μήνες διαφορά και μας απάντησε ότι ΤΩΡΑ περνάμε την πιο ζόρική μας φάση (ως ζευγάρι).... και να προσέξουμε να κρατήσουμε όσο γίνεται την μεταξύ μας ισορροπία... με ανακούφισε αρκετά ο λόγος της η αλήθεια είναι !κουραγιο!!!εισπνοη, εκπνοηη...

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??Ωραια μερα και σημερα αν και με λιγη ψυχρα παραπανω...Εχω τον Τ κρυωμενο και θα κανω μια ωραιοτατη κοτοσουπα...
περαστικα σας..προσεχε να μην κολλησεις!!!
μιλούσα με την αγγελικούλα μας κ βλέπω το αυτοκίνητο του πατέρα μου να παρκάρει από κάτω...την φωνάζω..κ εκείνη άπλωνε τα χεράκια της ψηλά να πιάσει σπουργιτάκια που πετούσαν χαμηλά!!!!!

άρχισε το κλάμα γιατί ήθελε να της πιάσουν τα πουλάκια κ να της τα δώσουν οι γονείς μου να τα έχει σπίτι μας!!!!!!!

"να τα πούρουμε τα πουλάκια" κ δώστου κλάμα με αναφιλητά!!!!

για πολλή ώρα έλεγε το ίδιο με παράπονο-κλάψα κ δώστου εγώ να εξηγώ ότι τα πουλάκια δεν μπορούν να ζήσουν στο σπίτι μας, γιατί οι άνθρωποι ζουν σε σπίτια κ τα πουλάκια σε φωλιές, ότι τα πουλάκια πρέπει να γυρίσουν στη μαμά τους, στα μωρά τους, στον μπαμπούλη τους...

κάπως ησύχασε. μετά τα έβλεπε από τη βεράντα κ πάλι τα ίδια...:P

όλο αυτό υποθέτω ότι πέχτηκε γιατί στο πατρικό μου στο χωριό έχουν κοτοπουλάκια που τα ταϊζουν με τους παππούδες μαζί κ της αρέσει!

πώς να πιάσεις όμως σπουργίτια; άσε που τα σιχαίνομαι λέμε! μπλιαΧ!

αργά είδαμε τίμπελε=τίνκερμπελ, νεράζες κ συμμετείχε στις ταινίες λέγοντας σε διάφορες φάσεις " φύε φύε, ταμάτα, τί γυκό!, όμοφη κλπ" είναι παθιάρικο το τέκνο μου!:rolleyes:

τι γλυκο και στοργικο παιδι που εχεις???φτου φτου!!!
Δηλαδή να αποκλείσω το ενδεχόμενο να σου φέρω στην γιορτή σου δώρο ένα καναρίνι!!!!!!
χαχααααα
Γεια και από μένα

Την Κυριακή έκανα πασαρέλα δοκιμάζοντας όλα τα καλοκαιρινά μου φορέματα και παντελόνια.Κάποια από αυτά είχαν να μου μπουν δυο χρόνια!!!Κάποια μου πάνε ήδη τέλεια,ενώ κάποια άλλα θέλουν ακόμα μια μικρή μικρούτσικη απώλεια βάρους για να μου ταιριάζουν.

Πολύ το έχω χαρεί...Θα ανανεωθώ ενδυματολογικά με τα ήδη υπάρχοντα ρούχα μου που τόσο καιρό είχαν πιάσει...αράχνες!

Οσο για το εντατικό περπάτημα πραγματικά αποδίδει

Τωρα τελευταία που περπατώ πρωί-απόγευμα έχω δει μεγάλη διαφορά...Δεν ξέρω για κιλά,αλλά για πόντους σίγουρα.Φαίνεται από τα ρούχα!!!

μπραβο περιστερακι μου, ειδες???εχεις αποτελεσμα τελικα. αυτο σου δινει δυναμη να συνεχισεις!!!εγω παλι το αντιθετο.δεν χωραω σε κανενα καλοκαιρινο!!!:rolleyes::rolleyes:
...........βαριέμαι !!!!και εγω τρελλααα...

Α δεν σας είπα το έφτιαξα το μαλλί τελικά και μάλιστα πήγα 2 φορές και Σάββατο και Κυριακή στα καπάκια επειδή η μουρλή ήθελε σόνυ και ντε να κάνουμε αντύγειες !!! Πολύ Σουηδέζα βγήκα βρε παιδί μου ! Στο κεφάλι όμως... γιατί από τον λαιμό και κάτω στο μπόϊ, στην περιφέρεια κλπ κπ ....... είμαι Μεσογειακή υπέρ του δέοντως βεβαίως βεβαίως !!!μια χαρα εισαι καλε!!!!και εγω θα παω σημερα αν προλαβω!!! !

Αγγελική άμα μου φέρεις καναρίνι θα την πάθω την σιγκοπή.

Να σας πω πως την έπαθα την φοβία.

Οταν ήμουνα μικρή νήπιο συγκεκριμένα γύρισα μια μέρα απο το νηπιαγωγείο. Φόραγα ένα άσπρο - ροζ φουστανάκι και είχα μια ροζ ζακετούλα την οποία είχα στα χέρια. Και όπως ήμουνα πήγα μια βόλτα απο το οικόπεδο που είχαμε τις κότες και τις γαλοπούλες. Και καθώς κουνιόμουνα και χόρευα και κούναγα την ζακετούλα όρμησε το αρσενικό της γαλοπούλας καταπάνω μου και φούντωσε τα φτερά (παναγία μου) και με έριξε κάτω. Α πα πα πα.Τέλειωσα τα πάντα στο σπίτι.

σουχει μεινει φοβια καγκλυ μου!!!μπραβο για τις δουλιτσες!!!
αλλάζω κουβέντα κ θέλω τα φώτα σας!

το πάσχα θα φιλοξενώ μια αγαπημένη φίλη μου με την όμορφη οικογένειά της!

πείτε ιδέες για φαγητά νηστήσιμα για Μ.Παρασκευή, Μ.Σάββατο, Κυριακή Πάσχα, Δευτέρα!

δεν ξέρω αν θα νηστεύουν.

αν κ πιο πιθανό να ντελιβεριάζουμε κ να τρώμε έξω, γιατί με την πάρλα πότε θα προλάβουμε να μαγειρέψω!

ακούω!

εβίρι, ου ουυυυυυυυ!!!!!!

με το καλο να τους δεχτεις και να περασετε τελεια. οσο για τα φαγητα, στα ειπε η δημαρχεσσα!!!εγω θα προτεινα θαλασσινα με ρυζακι η μακαρονια για νηστισιμο και για πασχα κανενα ψητο, κοκορετσι, κλπ.
αν βγαλω τα μυρμηγκια ειναι ιδιος ο μικρος που κραταω....σε θαυμαζω!περιμενεισ και τριτο:-)/QUOTE]γιατι αραγε φαιη μου???μηπως επειδη γκρινιαζω μονιμως για το σιδερο???μηοως???

[quote name=EleniAgglia;1519904Και εκει ξαφνικα με πιανει ενας πονος στο στομαχι φοβερος' date=' να μην μπορω καλα καλα να περπατησω, ουτε να μιλησω..με πανε στο γιατρο στο αεροδρομιο, μου καναν ενεσεις, δεν ηθελαν να μ αφησουν να πεταξω., φοβομουνα κιολας μην καταληξω στο νοσοκομειο...εγω μεσ στο αγχος , πονουσα και σκεφτομουνα κιολας αν δεν πεταξω τι θα κανω ολομοναχη στο αεροδρομιο?

4 το πρωι υποχωρησε ο πονος και εφυγα για Αγγλια, τωρα ειμαι σε προγραμμα , ρυζακι, μακαρονακι, κοτοπουλο βραστο, απαγορευονται τηγανητα, γαλακτοκομικα...:?

Παω να διαβασω τι εχετε γραψει παρολο που ειμαι πτωμα απο το ταξιδι και τα παραλειπομενα...[/quote]συλληπητηρια για την γιαγιακα σου και περαστικα σου..ελπιζω να μην ειναι τιποτα το σοβαρο..

καλημερα, δεν σας εχω διαβασει, συγνωμη μωρε..

Ελεν παραστικα σου..

Χτες ειχε ρεπο ο μπαμπας μας και ετσι βολταραμε, το πρωι βγηκαμε για κατι δουλιτσες στο κεντρο, πηραμε και αντηλιακο της Εφης και κατι μπλουζακια καλοκαιρινα απο ζαρα για να βγαλουμε εξω τα ασπρα αφρατα μπρατσακια μας, αμε!!με γεια σας...

Το απογευμα πηγαμε στην φιλη μου που γεννησε τις διδυμουλες της..καλα μια τρελα!! ειναι υπεροχες, σταλιτσες και πολυ ηρεμες.. Πινουν γαλατακι της μαμας με μανια και ολοι ειναι παρα πολυ ευτυχισμενοι!!πολυ χαιρομαι...

Η Εφη μου επαιζε με την μεγαλη τους κορη (2,5), της κουβαλησε ολα τα παιχνιδια η μεγαλη και επαιζαν στο χαλι πολυ ωραια..ειδες, μεγαλωσε!!!

Επισης να σας πω οτι το παιδι μου κανει κολα το και τα παπακια και επισης μας φιλαει στο μαγουλο και κανει μαααα!!στειλε μας και μας ενα ζουζουνοφιλακι!!!

Καλα εχω πεσει στα πατωματα απο την συγκινηση... ειμαι χαζομαμα..

και σηκωνομαι να παω να δω τους γιγαντες που κανω για σημερα!!

μακια..

βαριεμαι απιστευτα!!!!η ορεξη στα πατωματα...το ηφαιστειο ετοιμαζεται να εκραγει...

σημερα τρωμε αρακα με πατατουλες και καροτα.χθες το απογευμα βγηκαμε στα μαγαζια με την κορουλα μου, περπατησε παααρα πολυ και μετα κουραστηκε. της λεω πτωμα εισαι ε???και μετα κολλησε και ελεγε μαμα μωμα ειμαι!!!χαχαααα..πηραμε παραμυθακια για εμας και για τα παιδακια 2 φιλων μου, να τους τα δωρισουμε το πασχα και κοιταξαμε και παπουτσακια καλοκαιρινα για την μπουμπου μου. δεν ενθουσιαστηκα...μουπαν οτι μετα το πασχα θα φερουν και αλλα οποτε θα παρουμε τοτε.δεν τα βιαζομαι...μακια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα έκανα καλαμαράκια κοκκινιστά με ρύζι. Τελειώνω και το σπίτι.Αμήν. Εβαλα και τα ανοιξιάτικα και αλλάζει λίγο η διάθεση.

Ουτε εγω σιδερώνω κουρτίνες γιατί δεν χρειάζονται. Με έχει σώσει αυτό το πλυντήριο.

Αγγελική και ΑΝΝΑ συμφωνώ οτι μάνα είναι μόνο ΜΙΑ.

Εγω με ότι έχει φτερά ανατριχιάζω. Εχω φοβία λέμε. Θα γέλαγε για μια ζωή η Σύσα αν με έβλεπε πως τα αντιμετοπίζω.

Μου αρέσει τρελά το φαγητό σου !!!! Μιαμ μιαμ ;)

έχει δυο παιδάκια μούρλια!
αλλάζω κουβέντα κ θέλω τα φώτα σας!

το πάσχα θα φιλοξενώ μια αγαπημένη φίλη μου με την όμορφη οικογένειά της!

πείτε ιδέες για φαγητά νηστήσιμα για Μ.Παρασκευή, Μ.Σάββατο, Κυριακή Πάσχα, Δευτέρα!

δεν ξέρω αν θα νηστεύουν.

αν κ πιο πιθανό να ντελιβεριάζουμε κ να τρώμε έξω, γιατί με την πάρλα πότε θα προλάβουμε να μαγειρέψω!

ακούω!

εβίρι, ου ουυυυυυυυ!!!!!!

Εγώ λέω πως η φίλη σου ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να επιτρέψει να μπεις μες στην κουζίνα... θα θέλει να ειδωθείτε και να παίξουν τα παιδιά, όχι να φασκιωθείς το τουρμπάνι και να το παίζεις χαρωπή νοικοκυρά !!!!:tongue:

Κοριτσια τι κανετε?

Εβιρι μου η λιμνη που ελεγα δεν ειναι η λιμνη Κουρνα ειναι η λιμνη του Ζαρου. Απο εκει αρχιζει ενα εντυπωσιακο φαραγγι που καταληγει στο δασος του Ρουβα το οποιο ειναι εθνικος δρυμος. Καποια με ρωτησε για το ξενοδοχειο στο βουνο στους προποδες του Ψηλορειτη , θα το βρω και θα δωσω λινκ.

Τα δυσαρεστα εννοουσα οτι εγινε το μνημοσυνο της γιαγιας μου τα 40, πηγα, και την αποχαιρετησα....

Κοριτσια περασα τοσο ομορφα, πηγαμε Χανια και Ρεθυμνο την Κυριακη, φαγαμε σ ενα χωριο στις Βρυσες (φαγητο τελειο :P) και μετα για καφε Χανια. Απο τη μια το ενετικο λιμανι λουσμενο στον ηλιο, και στο βαθος τα Λευκα Ορη χιονισμενα και κατασπρα!! Δηλαδη απο τα δεξια ηταν η θαλασσα να λαμπυριζει στον ηλιο και μια ζεστη φοβερη για Μαρτη, και απο πανω τα βουνα καλυμενα απο χιονι,..:D

Έλεν,

Τί ωραία περιγραφή είναι αυτή ! Χαίρομαι που πέρασες τόσο όμορφα !

Μακάρι να γίνεις και γρήγορα καλά τώρα ! Περαστικά σου !

Καλημέρα όλη μέρα !

Είμαστε καλά, για σήμερα έχω ήδη φτιάξει αυτή την ωραία σαλάτα με το πλιγούρι (βρε συ Φέφη βγήκε μια τσανάκα να ένα πράγμα -με το συμπάθειο- :oops: πολύ μεγάλη σου λέω) κι έβγαλα και κάτι μπιφτεκάκια από την κατάψυξη να τα ψήσω τσακ μπαμ !

Πρώτα ο Θεός, αν είναι συνεργάσιμα τα τέκνα μου, τους έχω τάξει ποπότοτο !!!! (τάδε έφη Σεμίνα χαχα):-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!!

Κάπως έτσι ο Αλφρεντ Χίτσκοκ θα εμπνεύστηκε τα...Πουλιά

Σας το λέω να το ξέρετε!!!

Μην τη δείτε την ταινία!!!

Θα σας αποτελειώσει!!

Το έχω δει εδώ και 20 χρόνια! Πολύ παραμύθι βρε παιδί μου.....

Και εκει ξαφνικα με πιανει ενας πονος στο στομαχι φοβερος, να μην μπορω καλα καλα να περπατησω, ουτε να μιλησω..με πανε στο γιατρο στο αεροδρομιο, μου καναν ενεσεις, δεν ηθελαν να μ αφησουν να πεταξω., φοβομουνα κιολας μην καταληξω στο νοσοκομειο...εγω μεσ στο αγχος , πονουσα και σκεφτομουνα κιολας αν δεν πεταξω τι θα κανω ολομοναχη στο αεροδρομιο?

4 το πρωι υποχωρησε ο πονος και εφυγα για Αγγλια, τωρα ειμαι σε προγραμμα , ρυζακι, μακαρονακι, κοτοπουλο βραστο, απαγορευονται τηγανητα, γαλακτοκομικα...:?

Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα!

Παω να διαβασω τι εχετε γραψει παρολο που ειμαι πτωμα απο το ταξιδι και τα παραλειπομενα...

καλημερα, δεν σας εχω διαβασει, συγνωμη μωρε..

Χμ! θα το σκεφτούμε να σε συγχωρήσουμε:tongue::tongue::tongue:

Ελεν παραστικα σου..

Χτες ειχε ρεπο ο μπαμπας μας και ετσι βολταραμε, το πρωι βγηκαμε για κατι δουλιτσες στο κεντρο, πηραμε και αντηλιακο της Εφης και κατι μπλουζακια καλοκαιρινα απο ζαρα για να βγαλουμε εξω τα ασπρα αφρατα μπρατσακια μας, αμε!!

Καλοφόρετα να είναι!

Το απογευμα πηγαμε στην φιλη μου που γεννησε τις διδυμουλες της..καλα μια τρελα!! ειναι υπεροχες, σταλιτσες και πολυ ηρεμες.. Πινουν γαλατακι της μαμας με μανια και ολοι ειναι παρα πολυ ευτυχισμενοι!!

Η Εφη μου επαιζε με την μεγαλη τους κορη (2,5), της κουβαλησε ολα τα παιχνιδια η μεγαλη και επαιζαν στο χαλι πολυ ωραια..

Επισης να σας πω οτι το παιδι μου κανει κολα το και τα παπακια και επισης μας φιλαει στο μαγουλο και κανει μαααα!!

Καλα εχω πεσει στα πατωματα απο την συγκινηση... ειμαι χαζομαμα..

Και που είσαι ακόμη.....;););)

και σηκωνομαι να παω να δω τους γιγαντες που κανω για σημερα!!

Σήμερα η μανούλα μου φτιάχνει γίγαντες στο φούρνο.

Αυτά τα ολίγα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ο Αλφρεντ Χίτσκοκ θα εμπνεύστηκε τα...Πουλιά

Σας το λέω να το ξέρετε!!!

Μην τη δείτε την ταινία!!!

Θα σας αποτελειώσει!!

:lol:

Μμμμμ

Εχω ολόκληρο γαστρονόμο μόνο με νηστήσιμα!!!

Θα τον μελετήσω και θα σου πω!!!

Αν και έχω ήδη αρκετές ιδέες που δεν προλαβαίνω να τις γράψω γιατί εχω μπει στα κλεφτά

κ εγώ τον έχω. τώρα περιμένω τον φετινό πασχαλινό!!!!;)

Έγραφα, έγραφα, έγραφα και τόση ώρα προσπαθούσα να μπω αλλά μου έλεγε ότι ο διακομιστής είναι απασχολημένος.

ευχαριστώ.

προσανατολίζομαι σε θαλασσινά κ ζυμαρικά!

λουκουμάδες!

για αρτήσιμα έχω πολλά στο μυαλό μου...θέλω να τους περιποιηθώ!!!!!!

Κοριτσια τι κανετε?

Ελένη, τί τέλεια περιγραφή!!!!!μπράβο που περάσατε όμορφα!

για τη γιαγιάκα σου να ζήσετε να την θυμάστε.

περαστικά σου!

καλημερα, δεν σας εχω διαβασει, συγνωμη μωρε..

Ελεν παραστικα σου..

Χτες ειχε ρεπο ο μπαμπας μας και ετσι βολταραμε, το πρωι βγηκαμε για κατι δουλιτσες στο κεντρο, πηραμε και αντηλιακο της Εφης και κατι μπλουζακια καλοκαιρινα απο ζαρα για να βγαλουμε εξω τα ασπρα αφρατα μπρατσακια μας, αμε!!

με γειές!

Το απογευμα πηγαμε στην φιλη μου που γεννησε τις διδυμουλες της..καλα μια τρελα!! ειναι υπεροχες, σταλιτσες και πολυ ηρεμες.. Πινουν γαλατακι της μαμας με μανια και ολοι ειναι παρα πολυ ευτυχισμενοι!!

συγχαρητήρια!

Η Εφη μου επαιζε με την μεγαλη τους κορη (2,5), της κουβαλησε ολα τα παιχνιδια η μεγαλη και επαιζαν στο χαλι πολυ ωραια..

Επισης να σας πω οτι το παιδι μου κανει κολα το και τα παπακια και επισης μας φιλαει στο μαγουλο και κανει μαααα!!

Καλα εχω πεσει στα πατωματα απο την συγκινηση... ειμαι χαζομαμα..

και σηκωνομαι να παω να δω τους γιγαντες που κανω για σημερα!!

κ εγώ θα έπεφτα στη θέση σου!!!!!

ψυχουλα μου...

τι γλυκο και στοργικο παιδι που εχεις???φτου φτου!!!

είναι είναι!

χαχααααα

μπραβο περιστερακι μου, ειδες???εχεις αποτελεσμα τελικα. αυτο σου δινει δυναμη να συνεχισεις!!!εγω παλι το αντιθετο.δεν χωραω σε κανενα καλοκαιρινο!!!:rolleyes::rolleyes:

ούτε εγώ χωράω. κ δεν χρειάζεται καν να δοκιμάσω!!:P

με το καλο να τους δεχτεις και να περασετε τελεια. οσο για τα φαγητα, στα ειπε η δημαρχεσσα!!!εγω θα προτεινα θαλασσινα με ρυζακι η μακαρονια για νηστισιμο και για πασχα κανενα ψητο, κοκορετσι, κλπ.

ακριβώς στο μυαλό μου είσαι!

βαριεμαι απιστευτα!!!!η ορεξη στα πατωματα...το ηφαιστειο ετοιμαζεται να εκραγει...

σημερα τρωμε αρακα με πατατουλες και καροτα.χθες το απογευμα βγηκαμε στα μαγαζια με την κορουλα μου, περπατησε παααρα πολυ και μετα κουραστηκε. της λεω πτωμα εισαι ε???και μετα κολλησε και ελεγε μαμα μωμα ειμαι!!!χαχαααα..τί καλή!:lol:

πηραμε παραμυθακια για εμας και για τα παιδακια 2 φιλων μου, να τους τα δωρισουμε το πασχα και κοιταξαμε και παπουτσακια καλοκαιρινα για την μπουμπου μου. δεν ενθουσιαστηκα...μουπαν οτι μετα το πασχα θα φερουν και αλλα οποτε θα παρουμε τοτε.δεν τα βιαζομαι...μακια..

κ εδώ κάτι σαχλαμάρες έφεραν από παπουτσακια!

χθες πήγα οδοντίατρο...ω ναι, το σήριαλ συνεχίζεται!!

πάνω που κοντεύουμε να τελειώσουμε το δόντι...ανακαλύπτουμε κ άλλο ...μου έκανε κ ένα ακόμα σφράγισμα...γύρισα αργάμιση!!!!!

το σπλάχνο μου έβλεπε στρουμφάκια! ακούς άννα;

της αρέσει ο τετέρης=ξεφτέρης κ η τουφίνα=στρουμφίτα!!!!

μετά είδαμε λαζόπουλο-γηλάει ατός μαμά!!!πάκα έχει!!!!!!αμάααν!!γελώντας όλα αυτά!

επίσης ο πατήρ της της έμαθε τον μπάμπη παπαδημητρίου στον σκάι!!ποιός είναι αυτός σύσα;

ατός είναι ο μπάμπης!!!!!!

γυρίζει ο μάτης μου με τον μπάμπη!!!!!ο οργασμός του αδόλφου!!!!!

κοιμήθηκε το παιδάκι μου νωρίς!!

ξυπνήσαμε νωρίς! μας τραγούδησε τον μπάρνυ! κάντυ μου επειδή ζήλεψα από την Σ της το τραγουδάω κ το έμαθε-καλά με τα δικά της λόγια, μη φανταστείς καθαρά!

μετά μας είπε το λύκα λύκα, λυκιά μου, έλα την αγκαγιά μου, έλα μωρό μου, έλα έλα....

κ το άραβου μπέημπη!=α φόλοου γιου μπέημπη!!!!!!(ά φόλοου ρίβερς).

σήμερα βαριέμαι, αλλά έχω δύσκολο θέμα να ολοκληρώσω...

τρωμε κοτόπουλο.

έχω σιδέρωμα κ σκούπα για απόγευμα!

μάκια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω πως η φίλη σου ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να επιτρέψει να μπεις μες στην κουζίνα... θα θέλει να ειδωθείτε και να παίξουν τα παιδιά, όχι να φασκιωθείς το τουρμπάνι και να το παίζεις χαρωπή νοικοκυρά !!!!:tongue:

υπόσχομαι να περάσουμε όμορφα!!!!:D

δεν θα υποδυθώ την χαρωπή νοικοκυρά, γιατί δεν το 'χω!;)

Καλημέρα όλη μέρα !

Είμαστε καλά, για σήμερα έχω ήδη φτιάξει αυτή την ωραία σαλάτα με το πλιγούρι (βρε συ Φέφη βγήκε μια τσανάκα να ένα πράγμα -με το συμπάθειο- :oops: πολύ μεγάλη σου λέω) κι έβγαλα και κάτι μπιφτεκάκια από την κατάψυξη να τα ψήσω τσακ μπαμ !

Πρώτα ο Θεός, αν είναι συνεργάσιμα τα τέκνα μου, τους έχω τάξει ποπότοτο !!!! (τάδε έφη Σεμίνα χαχα):-P

κοτόπουλο;:lol: μα τί γλυκά που είναι!!!!!! να μας λες λεξούλες που λέει, μου φτιάχνουν το κέφι!!!!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...