Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

      Μην σε αγχωνει καθόλου το θέμα αυτό, δεν καταλαβαίνεις τίποτα!! Μια που κοιμάσαι κ μια που ξυπνάς, άσε που το προσωπικο καταλαβαίνει ότι για την γυναίκα είναι μια αγχώδης κατάσταση κ σου μιλάνε για να χαλαρώσεις.

      Εγώ μπορώ να σου πω πως στην 2η ωοληψια μου η μέθη με έκανε να παραμιλαω κ έλεγα στις μαιες ότι τις αγαπώ κ απλωνα τα χέρια κ έλεγα αγκαλίτσα!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια και από μένα

Χορτάσαμε ήλιο και βόλτα

Τώρα το περιστεράκι μου κοιμάται στη γιαγιά του και εγω ετοιμάζομαι να φύγω για δουλίτσα

Πάλι θα αφήσω πίσω μου ένα σπίτι ρημαδιό...

Αχ πού θα πάει αυτή η κατάσταση;

Δεν σας φαίνεται ότι έπιασαν απότομα οι ζέστες;

Κι εμείς ανοιξιάτικα ντυνόμαστε

Την Κυριακή έκανα πασαρέλα δοκιμάζοντας όλα τα καλοκαιρινά μου φορέματα και παντελόνια.Κάποια από αυτά είχαν να μου μπουν δυο χρόνια!!!Κάποια μου πάνε ήδη τέλεια,ενώ κάποια άλλα θέλουν ακόμα μια μικρή μικρούτσικη απώλεια βάρους για να μου ταιριάζουν.

Πολύ το έχω χαρεί...Θα ανανεωθώ ενδυματολογικά με τα ήδη υπάρχοντα ρούχα μου που τόσο καιρό είχαν πιάσει...αράχνες!

Οσο για το εντατικό περπάτημα πραγματικά αποδίδει

Τωρα τελευταία που περπατώ πρωί-απόγευμα έχω δει μεγάλη διαφορά...Δεν ξέρω για κιλά,αλλά για πόντους σίγουρα.Φαίνεται από τα ρούχα!!!

εγω σκαωωωωωωωωωωωωωω!!!!ειδικα το βραδυ δν μπορω να ειμαι σκεπασμενη,κ ο αντρουλης νευριαζει κ με σκεπαζει.....εμ βεβαια φοβαται μην κρυωσει ο στρουμφουλης:tongue::tongue::tongue::tongue:!!!!!!!!

αχ κ μολις εφαγα κ νιωθω σα να ειναι ετοιμη να εκραγει η κοιλια μου,μιλαμε μεγαλωνει αλλο τοσο με το φαι χαχαχαχαχα!!

παντως περιστερω κ η μαμα μου με το περπατημα χανει κιλακια!!!

εγω παλι απο μικρη οτι ειχε να κανει με ζωακια ειχα τρελλα!!!!αχ ενα σας λεω ηρωας η μανουλα,οτι ζωακι εβρισκα τη το πηγαινα να βοηθησουμε..χαμος μιλαμε χαχαχα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

...........βαριέμαι !!!!

Α δεν σας είπα το έφτιαξα το μαλλί τελικά και μάλιστα πήγα 2 φορές και Σάββατο και Κυριακή στα καπάκια επειδή η μουρλή ήθελε σόνυ και ντε να κάνουμε αντύγειες !!! Πολύ Σουηδέζα βγήκα βρε παιδί μου ! Στο κεφάλι όμως... γιατί από τον λαιμό και κάτω στο μπόϊ, στην περιφέρεια κλπ κπ ....... είμαι Μεσογειακή υπέρ του δέοντως βεβαίως βεβαίως !!!

Μπράβο βρε Περιστέρω μου που χάνεις πόντους ! Αυτό σε ενδιαφέρει πλέον γιατί η ζυγαριά μπορεί και να αργήσει να δείξει σε κιλά... τα ρούχα μας νοιάζουν παιδί μου, τα ρούχα !!!!!

Μου θυμίζεις εμένα στον Νικόλα... αν και πολλά τα κιλά, τα είχα χάσει σχετικά γρήγορα και αβίαστα.... στην μικρή τεμπελιάζω οπότε κρατάω προίκα ! χα χα

Λουκουμάδες (τώρα που το σκέφτομαι) δεν έφτιαξα... δεν πειράζει όταν θα είναι τα παιδιά σπίτι θα φτιάξω αν προλάβω αυτό το Σ/Κ επειδή έχω και τα βαφτιστήρια που πρέπει να βρεθούμε και δεν ξέρω πώς θα βγει το πρόγραμμα !

Link to comment
Share on other sites

εγω σκαωωωωωωωωωωωωωω!!!!ειδικα το βραδυ δν μπορω να ειμαι σκεπασμενη,κ ο αντρουλης νευριαζει κ με σκεπαζει.....εμ βεβαια φοβαται μην κρυωσει ο στρουμφουλης:tongue::tongue::tongue::tongue:!!!!!!!!

:lol:

αχ κ μολις εφαγα κ νιωθω σα να ειναι ετοιμη να εκραγει η κοιλια μου,μιλαμε μεγαλωνει αλλο τοσο με το φαι χαχαχαχαχα!!

παντως περιστερω κ η μαμα μου με το περπατημα χανει κιλακια!!!

εγω παλι απο μικρη οτι ειχε να κανει με ζωακια ειχα τρελλα!!!!αχ ενα σας λεω ηρωας η μανουλα,οτι ζωακι εβρισκα τη το πηγαινα να βοηθησουμε..χαμος μιλαμε χαχαχα!!!

:lol:

Φεφι τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται! Ταυτόχρονα απαντήσαμε!

είδες;

...........βαριέμαι !!!!

Α δεν σας είπα το έφτιαξα το μαλλί τελικά και μάλιστα πήγα 2 φορές και Σάββατο και Κυριακή στα καπάκια επειδή η μουρλή ήθελε σόνυ και ντε να κάνουμε αντύγειες !!! Πολύ Σουηδέζα βγήκα βρε παιδί μου ! Στο κεφάλι όμως...

με γειές!

γιατί από τον λαιμό και κάτω στο μπόϊ, στην περιφέρεια κλπ κπ ....... είμαι Μεσογειακή υπέρ του δέοντως βεβαίως βεβαίως !!!

αει μαρή! μια χαρά είσαι!

Μπράβο βρε Περιστέρω μου που χάνεις πόντους ! Αυτό σε ενδιαφέρει πλέον γιατί η ζυγαριά μπορεί και να αργήσει να δείξει σε κιλά... τα ρούχα μας νοιάζουν παιδί μου, τα ρούχα !!!!!

Μου θυμίζεις εμένα στον Νικόλα... αν και πολλά τα κιλά, τα είχα χάσει σχετικά γρήγορα και αβίαστα.... στην μικρή τεμπελιάζω οπότε κρατάω προίκα ! χα χα

Λουκουμάδες (τώρα που το σκέφτομαι) δεν έφτιαξα... δεν πειράζει όταν θα είναι τα παιδιά σπίτι θα φτιάξω αν προλάβω αυτό το Σ/Κ επειδή έχω και τα βαφτιστήρια που πρέπει να βρεθούμε και δεν ξέρω πώς θα βγει το πρόγραμμα !

κ εγώ θα ήθελα να φτιάξεις κ να στείλεις!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελική άμα μου φέρεις καναρίνι θα την πάθω την σιγκοπή.

Να σας πω πως την έπαθα την φοβία.

Οταν ήμουνα μικρή νήπιο συγκεκριμένα γύρισα μια μέρα απο το νηπιαγωγείο. Φόραγα ένα άσπρο - ροζ φουστανάκι και είχα μια ροζ ζακετούλα την οποία είχα στα χέρια. Και όπως ήμουνα πήγα μια βόλτα απο το οικόπεδο που είχαμε τις κότες και τις γαλοπούλες. Και καθώς κουνιόμουνα και χόρευα και κούναγα την ζακετούλα όρμησε το αρσενικό της γαλοπούλας καταπάνω μου και φούντωσε τα φτερά (παναγία μου) και με έριξε κάτω. Α πα πα πα.

Κάντυ μεγειά το μαλλί.

Τέλειωσα τα πάντα στο σπίτι.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

...........βαριέμαι !!!!

Βάλε κι εμένα στην παρέα! Δεν περνάει η ώρα λέμε!!!!

Α δεν σας είπα το έφτιαξα το μαλλί τελικά και μάλιστα πήγα 2 φορές και Σάββατο και Κυριακή στα καπάκια επειδή η μουρλή ήθελε σόνυ και ντε να κάνουμε αντύγειες !!! Πολύ Σουηδέζα βγήκα βρε παιδί μου ! Στο κεφάλι όμως... γιατί από τον λαιμό και κάτω στο μπόϊ, στην περιφέρεια κλπ κπ ....... είμαι Μεσογειακή υπέρ του δέοντως βεβαίως βεβαίως !!!

Μην ακούω χαζομάρες! Μια χαρά κορίτσαρος είσαι!

Μπράβο βρε Περιστέρω μου που χάνεις πόντους ! Αυτό σε ενδιαφέρει πλέον γιατί η ζυγαριά μπορεί και να αργήσει να δείξει σε κιλά... τα ρούχα μας νοιάζουν παιδί μου, τα ρούχα !!!!!

Μου θυμίζεις εμένα στον Νικόλα... αν και πολλά τα κιλά, τα είχα χάσει σχετικά γρήγορα και αβίαστα.... στην μικρή τεμπελιάζω οπότε κρατάω προίκα ! χα χα

Ναι , για τους δύσκολους καιρούς!

Λουκουμάδες (τώρα που το σκέφτομαι) δεν έφτιαξα... δεν πειράζει όταν θα είναι τα παιδιά σπίτι θα φτιάξω αν προλάβω αυτό το Σ/Κ επειδή έχω και τα βαφτιστήρια που πρέπει να βρεθούμε και δεν ξέρω πώς θα βγει το πρόγραμμα !

κι εγώ θέλω μερίδα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική άμα μου φέρεις καναρίνι θα την πάθω την σιγκοπή.

:lol::lol::lol::lol:

Να σας πω πως την έπαθα την φοβία.

Οταν ήμουνα μικρή νήπιο συγκεκριμένα γύρισα μια μέρα απο το νηπιαγωγείο. Φόραγα ένα άσπρο - ροζ φουστανάκι και είχα μια ροζ ζακετούλα την οποία είχα στα χέρια. Και όπως ήμουνα πήγα μια βόλτα απο το οικόπεδο που είχαμε τις κότες και τις γαλοπούλες. Και καθώς κουνιόμουνα και χόρευα και κούναγα την ζακετούλα όρμησε το αρσενικό της γαλοπούλας καταπάνω μου και φούντωσε τα φτερά (παναγία μου) και με έριξε κάτω. Α πα πα πα.

Κάτι αντίστοιχο έπαθε και ο αδερφός μου όταν μικρός μπήκε στο κοτέτσι του θείου μου και του όρμησε ο κόκορας. Την άλλη μέρα φάγαμε κόκορα κρασάτο!!!!

Κάντυ μεγειά το μαλλί.

Τέλειωσα τα πάντα στο σπίτι.

Τώρα μπορείς να χαλαρώσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική άμα μου φέρεις καναρίνι θα την πάθω την σιγκοπή.

Να σας πω πως την έπαθα την φοβία.

Οταν ήμουνα μικρή νήπιο συγκεκριμένα γύρισα μια μέρα απο το νηπιαγωγείο. Φόραγα ένα άσπρο - ροζ φουστανάκι και είχα μια ροζ ζακετούλα την οποία είχα στα χέρια. Και όπως ήμουνα πήγα μια βόλτα απο το οικόπεδο που είχαμε τις κότες και τις γαλοπούλες. Και καθώς κουνιόμουνα και χόρευα και κούναγα την ζακετούλα όρμησε το αρσενικό της γαλοπούλας καταπάνω μου και φούντωσε τα φτερά (παναγία μου) και με έριξε κάτω. Α πα πα πα.

Κάντυ μεγειά το μαλλί.

Τέλειωσα τα πάντα στο σπίτι.

:lol:

να σου πω εγώ την δική μου φοβία πώς την οικονόμησα;

μικρό όταν ήμουν έκανα παρέα με τη μεγάλη μου ξαδερφούλα-αυτή που σου λέω ότι της μοιάζεις! μεγάλη αγάπη!

εκείνη λοιπόν είχε ένα σπουργιτάκι. ούτε θυμάμαι πώς το έπιασε.

το είχε η πανέξυπνη!!!!δεμένο από κλωστούλα από το ποδαράκι. το περιποιόταν, το πρόσεχε, το τάιζε! σε κάποια φάση είπαμε να πάμε βόλτα!....

όπως περπατούσα...το πάτησα κ ψόφησε! βγήκαν τα μέσα έξω κ μου θύμωσε!!! μέχρι κηδεία του κάναμε του σπουργιτιού! μπλιαχ!

αργότερα, μισούσα κοτοπουλάκι, παπαγαλάκια...ό,τι είχε φτερά!

ως φοιτήτρια, μια μέρα που είχε ρίξει χαλάζι κ εγινε χαλασμός στο χωριό μου κ στο σπίτι μου το πατρικό φυσικά, είχαν μαζευτεί φύλλα, ξύλα, σκουπίδια παντού στα παρτέρια κ ξεκινήσαμε με τη μάνα μου κ την αδερφή μου να τα καθαρίζουμε....ώσπου έπιανα νεκρά τσόνια...εμετός!!!!

ποτέ ξανά πουλάκια!:mad:

Link to comment
Share on other sites

αλλάζω κουβέντα κ θέλω τα φώτα σας!

το πάσχα θα φιλοξενώ μια αγαπημένη φίλη μου με την όμορφη οικογένειά της!

πείτε ιδέες για φαγητά νηστήσιμα για Μ.Παρασκευή, Μ.Σάββατο, Κυριακή Πάσχα, Δευτέρα!

δεν ξέρω αν θα νηστεύουν.

αν κ πιο πιθανό να ντελιβεριάζουμε κ να τρώμε έξω, γιατί με την πάρλα πότε θα προλάβουμε να μαγειρέψω!

ακούω!

εβίρι, ου ουυυυυυυυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό ήταν τραυματική εμπειρία φεφάκι μου!

Εγώ πάλι όταν ήμουν μικρή είχα ένα καναρίνι που το λάτρευα! Είχε εξοικειωθεί τόσο μαζί μας που κάθε μεσημέρι, μετά το φαγητό, το βγάζαμε από το κλουβάκι του και το αφήναμε να φάει τα ψιχουλάκια από το τραπέζι. Και όταν τελείωνε ερχόταν στο χέρι μου και το έβαζα πίσω στο κλουβί του! Ένα μεσημέρι, ήταν καλοκαίρι, κάτι με έσπρωξε να βγω στο μπαλκόνι και να το δω. Δεν ήταν και πολύ καλά και το πήρα στο χέρι μου για να το χαιδέψω. Εκεί στην παλάμη μου πέθανε, μια και ήταν γέρικο και είχε έρθει η ώρα του!

Έβαλα τα κλάματα και σήκωσα πυρετό από την στενοχώρια μου για δύο μέρες:-(

Από τότε δεν ξαναπήρα κανένα ζωάκι στο σπίτι....

Κοριτσάκια σχολάω, θα τα πούμε αύριο!

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλα τα μαγειροκόριτσα! Τι ωραίος καιρός!

Ελένη καλώς ήρθες στην Ελλάδα και τι ωραίες περιγραφές μας κάνεις από την Κρήτη!

Φέφη μόνο που διάβασα τι έκανες το Σαββατοκύριακό σου έπαθα υπερκόπωση!!!! κι εγω το ιδιοοο:lol:

Χρόνια πολλά σε όλες τις Ευαγγελίτσες την παρέας μας!

Τι άλλο.....Α! Ζωπυράκι σε καταλαβαίνω απόλυτα με την συγκίνηση για τον γιό σου, μία από τα ίδια έκανα κι εγώ βλέποντας την κόρη μου να παρελαύνει χτες! Αφού με κοίταζε ο μικρός από το καρότσι του καλά καλά!

Φαίη γιατί δεν αγοράζεις από μαγαζί με βότανα αποξηραμένη λεβάντα να βάλεις στα ρούχα?δεν τα ξερω αυτα τα κολπα αλλα μου αρεσε σαν ιδεα.την λατρευω την λεβαντα.στον κηπο μας εχουμε 15 μετρα μπορντουρα με λεβαντα.οταν ανθιζει κοβω τα ανθακια τα βαζω σε μπομπονιερα τουλι να αποξηραθουν και τα βαζω κατω απο το μαξιλαρι.λενε βοηθαει στις αυπνιες.αραγε αν βαλω δικο μου πουγκακι και στα ρουχα να κανει?:wink:

Περιστεράκι μου, απόλαυσα την κουβεντούλα μας την Παρασκευή το απόγευμα! Σήμερα θα είμαι στην δουλειά ως τις 7 οπότε......

Μεταξία, πως τα πήγες με τον ΙΚΑ? Ακόμη να ξεμπλέξεις???

Κορίτσια αυτά τα ολίγα θυμάμαι! Θα τα ξαναπούμε μέσα στην μέρα...

Φιλάκια!

Καλημέρα

Σήμερα κάνω μακαρόνια με κιμά. Εγω με τυρί.

Πήγα λαική και πήρα λουλουδάκια.τι λουλουδια?εμενα ανθισαν οι κροκοι κοζανης.....και το λεμονοκυπαρισσο μεγαλοσε αρκετα Θέλω μεγάλο κήπο αλλά που να τον βρω. Οπότε το απόγευμα θα καταπιαστώ με βεράντα.

Κάνω και γενική στο σπίτι απο την Πέμπτη. Μου έμεινε το σαλόνι. Μέχρι Τετάρτη θα τελειώσω.

Φέφη μήπως η μέρα σου έχει περισσότερες ώρες; Μπράβο σου!!! Μεγειά και τα παπά σας.

Φαίη και γω θέλω να κάνω τα ρούχα, έχει αρωματικά φακελάκια και στο σουπερ και στο τζαμπο. Εγω πάντως δεν βάζω τίποτα, δεν τα προτιμώ.Μόνο σαπούνια σε πουγκάκια σε πετσέτες, σεντόνια.και αυτη η ιδεα μου αρεσε:-)

Εβιρυ γιορτάζε η κόρη σου; Να τη χαίρεσαι!!!

Χτες το απόγευμα ο άντρας μου ήθελε να πάμε για καφέ, εγώ δεν είμαι και πολύ φαν του καφέ. Πήγαμε και περπατήσαμε σε ένα πολύ ωραίο μέρος και φάγαμε και το πρώτο μας παγωτό.

Πάω να απλώσω κουρτίνες σαλονιού.

καλημερα καλημερα, η μαλλον καλησπερα...:D:D

τι κανετε??στη δουλεια ειμαι εγω. σημερα ειχε αρκετη, δοξα τον θεο. μεταξακι τι εγινε με την επιτροπη???περιμενουμε νεα σου.

φεφακι σιφουνα μου εσυ!!!η μερα σου πρεπει ναχει 44 ωρες εσενα!!!χαιρομαι που περασατε τοσο καλα και απολαμβανω να διαβαζω τις περιγραφες σου...και εμεις πηραμε πολλα βρακακια και ειμαστε ετοιμοπολεμες. λεω κατα τον μαιο-ιουνιο να ξεκινησω. αντε να δουμε..επισης εχω θεμα με την πιπιλα. ολο το σκ την ειχε στο στομα της..η οταν την εβγαζε στο χερι της. πως να την κοψουμε???

περιστερακι καλες βολτες.πες μας την συνταγη για τη ροζ σαλτσα και σε μας.:):)

αγγελικουλα και καγκλυ, η γιαγια μου το εκανε αυτο με το σαπουνι. εγω βαζω αυτα τα φακελακια εμποριου, που ομολογουμενως η μυρωδια τους δεν κραταει πολυναι βρε αφροδιτη και μενα αυτο ειναι το προβλημα μου.εχω φθασει σε σημειο να παρω ενα βαποριζατερ ριχνω νερο και 10 σταγονες μαλακτικο συμπικνομενο και ψεκαζω με αυτο την ντουλαπα και την αφηνω ανοιχτη να φυγει η υγρασια.κραταει αρωμα αλλα λενε οτι και το μαλακτικο πρεπει να το ξεβγαζεις καλα απο τα ρουχα και καποια σακουλακια με φυσικη λεβαντα που μου τα εφτιαξε η μαμουλα μου προπερσυ.α σαν τα δικα μου.και?μυριζαν?

μαρια ελπιδα καλα παιχνιδια με την μπουμπου σου.

αγγελικη μας ξελυγωσες με τα κρουασαν και την πιτσα..

εβυρακι να χαιρεσαι την κορουλα σου.

ζωπ εγω μονο με την ιδεα οτι θα παρελασει συγκινουμαι!!!με το δικιο σου

φαιη καλες δουλιτσες. αννια και αννα εσεις ξεκουραση.δεν θελω δουλειες και αηδιες...

το απογευμα το περασαμε στο σπιτι χουχουλιαζοντας τα τρια μας. πολυ ωραια ηταν!!!της λεω:θελεις να παμε στη λιμνουλα να πεταξουμε την πιπιλα στις νεραιδες και να σου φερουν δωρο μετα??οκι μαμα. πιπιλα μομου!!:lol::lol:

το πρωι καναμε τσαφ τσουφ το τρενο περνα...τρελλα κεφια. χθες το βραδυ εφτιαξα κοτοπιτα παραγγελια της κορης και σημερα μαλλον λουκουμαδες, παραγγελια του χαμπυ...:D:Dτι να κανω που δεν μπορω να τους χαλασω χατηρι!!!εχω τρελο σιδερο,οταν σιδερωνω σε σκεφτομαι.το σιδερο το εχω συνδεσει μαζι σου.γιατι αραγε?χαρα στο κουραγιο σου αφροδιτη μου..θα παιξουμε λιγο και θα το κανω!!!στοιβα μεχρι πανω!!!σημερα τρωμε μακαρονια και ψαρι απο προχθες και αυριο???μμμ...τι να φτιαξω δεν ξερω!!!ισως καμμια φακη η κανενα αρκα, θα δειξει. σας γλυκοφιλωωω....

Εμενα απο το πρωι που θα ξυπνησει θα φερει τουμπα ολα τα παιχνιδια στο δωματιο θα πεταξει κατω τα παπλωματα μαξιλαρια και κουβερτες!!!Μετα θα παει στο σαλονι και θα χοροπηδαει απο τον 3θεσιο στον 2θεσιο και παει λεγοντας(και εδω θα μου πεταξει τα μαξιλαρια κατω!!!)Μετα θα αρχισει να φερνει τουβλακια-πλαστικα φαγητα αυτοκινητακια στην κουζινα!!!Μου τραβαει το χαλακι της κουζινας και το πεταει στην ακρη..Μετα σειρα εχουν τα dvd τα οποια τα αραδιαζει στο τραπεζι του σαλονιου..Σειρα εχει η βεραντα εχει σκεσει την σιτα 3-4φορες και λιγες λεω,παει ανοιγει την βρυση και πινει νερο απο το λαστιχο σκοτωνει τα 2-3μυρμηγκια που κυκλοφορουν στο μπαλκονι τραβαει το διχτυ και κοβει τα δεματικα και τα πεταει κατω απο το μπαλκονι πεταει παλι τα μαξιλαρια:lol::lol::lol: απο τις καρεκλες της βεραντας στο πατωμα!!!Μετα σειρα εχουν τα πορτοκαλια τα οποια τα εχει κανει μπαλες και τα πεταει σε ολο το σπιτι...Στη συνεχεια παει και πλακωνει την Μ στο ξυλο της τραβαει τα μαλλια και γενικα την πειραζει και να δεν γινει το δικο του χτυπιετε κατω στο πατωμα και ουρλιαζει:confused:ειναι και αλλα τα οποια δεν τα θυμαμαι
αν βγαλω τα μυρμηγκια ειναι ιδιος ο μικρος που κραταω....σε θαυμαζω!περιμενεισ και τριτο:-)
http://syntagesapospiti.blogspot.com/2010/03/blog-post_01.html

Να και η συνταγη που σας είπα ότι βρήκα

Ψήνομαι να την φτιάξω...

Αλλά μέσα στη μεγάλη εβδομάδα

μαρεσε πολυ.θα την κανω κι εγω περιστερακι μου

κοριτσια εμεις σημερα φαγαμε ψαρακια.τσιπουρεσ παλαμιδα μπακαλιαρακια με σαλατουλα και 2 ψωμια ο Σ..το σκ προσπαθησα να κανω μπραουνι....απογοητευτικο το αποτελεσμα.ο σταυρος εφαγε και μετα τον πονουσε το στομαχι και εκανε εμετο.αλλα εφαγα κι εγω με τις φιλες μου και δεν μας πειραξε.ελπιζω να μην ηταν απο το γλυκο μου:oops::oops::oops::oops:δεν ξερω αν επρεπε να το πω αυτο:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική άμα μου φέρεις καναρίνι θα την πάθω την σιγκοπή.

Να σας πω πως την έπαθα την φοβία.

Οταν ήμουνα μικρή νήπιο συγκεκριμένα γύρισα μια μέρα απο το νηπιαγωγείο. Φόραγα ένα άσπρο - ροζ φουστανάκι και είχα μια ροζ ζακετούλα την οποία είχα στα χέρια. Και όπως ήμουνα πήγα μια βόλτα απο το οικόπεδο που είχαμε τις κότες και τις γαλοπούλες. Και καθώς κουνιόμουνα και χόρευα και κούναγα την ζακετούλα όρμησε το αρσενικό της γαλοπούλας καταπάνω μου και φούντωσε τα φτερά (παναγία μου) και με έριξε κάτω. Α πα πα πα.

Κάντυ μεγειά το μαλλί.

Τέλειωσα τα πάντα στο σπίτι.

Για πέρνα και από το δικό μου...

:lol:

να σου πω εγώ την δική μου φοβία πώς την οικονόμησα;

μικρό όταν ήμουν έκανα παρέα με τη μεγάλη μου ξαδερφούλα-αυτή που σου λέω ότι της μοιάζεις! μεγάλη αγάπη!

εκείνη λοιπόν είχε ένα σπουργιτάκι. ούτε θυμάμαι πώς το έπιασε.

το είχε η πανέξυπνη!!!!δεμένο από κλωστούλα από το ποδαράκι. το περιποιόταν, το πρόσεχε, το τάιζε! σε κάποια φάση είπαμε να πάμε βόλτα!....

όπως περπατούσα...το πάτησα κ ψόφησε! βγήκαν τα μέσα έξω κ μου θύμωσε!!! μέχρι κηδεία του κάναμε του σπουργιτιού! μπλιαχ!

αργότερα, μισούσα κοτοπουλάκι, παπαγαλάκια...ό,τι είχε φτερά!

ως φοιτήτρια, μια μέρα που είχε ρίξει χαλάζι κ εγινε χαλασμός στο χωριό μου κ στο σπίτι μου το πατρικό φυσικά, είχαν μαζευτεί φύλλα, ξύλα, σκουπίδια παντού στα παρτέρια κ ξεκινήσαμε με τη μάνα μου κ την αδερφή μου να τα καθαρίζουμε....ώσπου έπιανα νεκρά τσόνια...εμετός!!!!

ποτέ ξανά πουλάκια!:mad:

Εγώ πάλι όταν ήμουν μικρή είχα ένα καναρίνι που το λάτρευα! Είχε εξοικειωθεί τόσο μαζί μας που κάθε μεσημέρι, μετά το φαγητό, το βγάζαμε από το κλουβάκι του και το αφήναμε να φάει τα ψιχουλάκια από το τραπέζι. Και όταν τελείωνε ερχόταν στο χέρι μου και το έβαζα πίσω στο κλουβί του! Ένα μεσημέρι, ήταν καλοκαίρι, κάτι με έσπρωξε να βγω στο μπαλκόνι και να το δω. Δεν ήταν και πολύ καλά και το πήρα στο χέρι μου για να το χαιδέψω. Εκεί στην παλάμη μου πέθανε, μια και ήταν γέρικο και είχε έρθει η ώρα του!

Έβαλα τα κλάματα και σήκωσα πυρετό από την στενοχώρια μου για δύο μέρες:-(

Από τότε δεν ξαναπήρα κανένα ζωάκι στο σπίτι....

Κάπως έτσι ο Αλφρεντ Χίτσκοκ θα εμπνεύστηκε τα...Πουλιά

Σας το λέω να το ξέρετε!!!

Μην τη δείτε την ταινία!!!

Θα σας αποτελειώσει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...