Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!

      Μην σε αγχωνει καθόλου το θέμα αυτό, δεν καταλαβαίνεις τίποτα!! Μια που κοιμάσαι κ μια που ξυπνάς, άσε που το προσωπικο καταλαβαίνει ότι για την γυναίκα είναι μια αγχώδης κατάσταση κ σου μιλάνε για να χαλαρώσεις.

      Εγώ μπορώ να σου πω πως στην 2η ωοληψια μου η μέθη με έκανε να παραμιλαω κ έλεγα στις μαιες ότι τις αγαπώ κ απλωνα τα χέρια κ έλεγα αγκαλίτσα!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φεφη παρε την Συσα κ ελατε για μπριζολες,η μαμα Ειρηνη θα φτιαξει για ολες μας :)!!!!

αχ αφου ο στρουμφουλης μου ειναι γερος κ δυνατος ειμαι κατι παραπανω απο αισιοδοξη!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειρο-κόριτσα !

Μου λείψατε βρε !

Εβίρι μου,

Να χαίρεσαι την κορούλα σου (σόρρυ για το "καθυστερημένο" των ευχών αλλά ... μου διαφεύγουν πολλά ονόματα μεταξύ μας η αλήθεια είναι :rolleyes:) !

Λοιπόν στα νέα μας: καλά πήγε χθες το ραντεβού. Ενέκριναν τελικά 16 λογοθεραπείες/μήνα αναδρομικά από 01/10/2011 (που δεν ισχύει όμως ακριβώς αυτή η ημερομηνία επειδή πρέπει να πάω τώρα στο ΙΚΑ της περιοχής μου να πάρω υπογραφή και από τον Ελεγκτή-Ιατρό και πιάνεται η ημερομηνία της δικής του σφραγίδας ή κάπως έτσι...).

Ευτυχώς, έχω μια γνωστή Κυριούλα που είναι πολύ εξυπηρετική και εργάζεται εκεί, μου πήρε χθες τα χαρτιά και θα με πάρει σήμερα-αύριο τηλ. να με κατευθύνει τουλάχιστον πού πρέπει να πάω πρώτα, για την διαδικασία έστω -- μην τρέχω σε 200 μεριές έτσι απλά !

Σε χρήμα βέβαια δεν ξέρω πώς μεταφράζεται αυτό, αλλά θα δείξει ! Κοντός ψαλμός αλληούια ! :lol:

Χθες είχαμε φακές ... σήμερα λέω να φτιάξω στα γρήγορα μια τονοσαλάτα για εμένα και μια πατατοσαλάτα για τον Μ... έχουμε μάθημα !

Φέφη μου,

Διάβασα τί εκανες όλο το Σ/Κ και πραγματικά σε καμάρωσα ! Μπράβο βρε θηρίο ! Χαράς το κουράγιο σου ! Τώρα, φαντάζομαι είναι όλα λαμπίκο !

Εγώ κουρτίνες όταν σηκώσω χαλιά. Και ντουλάπες - ρούχα... ε ρε μάνα μου χαμός θα γίνει !

Χθες το απόγευμα, την βγάλαμε έξω στο μπαλκονάκι μας και ήταν ωραία. Πολύ γλυκός ο καιρός !

Τα τέκνα μας είναι καλά ευτυχώς.

Περιστέρω μου,

Ίσως να μην είσαι (ψυχολογικά) προετοιμασμένη για το τρομερό σου 2χρονο ! Όλα τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία ανακαλύπτουν πολλά πράγματα. Πρέπει να του θέτεις όρια σταθερά... ξέρω πως μπορεί και να βγαίνεις εκτός εαυτού κάποιος φορές... να θυμάσαι ότι το παιδί σού απορροφά όλη την ενέργεια και την υπομονή.

Προσωπικά, εγώ, το διάστημα 2-3 ετών το θρωρώ το ΠΙΟ δύσκολο, πραγματικά... και τα δικά μου εχθές σφαζόντουσαν σαν τα κοκόρια ! Το έχω συνηθίσει (να το διαχειρίζομαι) όσο συνηθίζεται κάτι τέτοιο...

Θέλει πολύ υπομονή ! Και βαθειές ανάσες !:cool:

Εχθές μας είδε και Κοινωνική Λειτουργός. Της είπα ότι τα παιδάκια μας έχουν 18 μήνες διαφορά και μας απάντησε ότι ΤΩΡΑ περνάμε την πιο ζόρική μας φάση (ως ζευγάρι).... και να προσέξουμε να κρατήσουμε όσο γίνεται την μεταξύ μας ισορροπία... με ανακούφισε αρκετά ο λόγος της η αλήθεια είναι !

Την Ιωάννα μας την καταλαβαίνω απόλυτα και την θαυμάζω γιατί είναι κι έγκυος το κορίτσι ! Εύγε ! Ηρωίιιιιιδα μου !!! :lol:

Ζωπ,

Μπράβο που καμάρωσες το σπλάχνο σου να παρελαύνει !

Εδώ εγώ, πέρυσι, είχα κατέβει να δω τον ανηψιό μου -που έχει και το όνομα του πατέρα μου- στην παρέλαση κι έτρεχαν τα μάτια μου βρυσούλες.... κι εκείνος ο αδερφός μου... μα τί σου είναι οι άντρες ε ? Εκεί, με το γυαλί ηλίου, δώσ' του και σφιγγόταν και καθάριζε τον λαιμό του χα χα !:cool:

Ωραία ιδέα αυτή με το σαπούνι το ολόκληρο στο συρτάρι... και μάλλον πιο οικονομική μου ακούεγται από αυτά τα διάφορα που αγοράζω τα εποχιακά από το μάρκετ !

Φέφη,

Μην ξεχάσω .... στη συνταγή με το πληγούρι η ορίτζιναλ έκδοση δίνει 2 ματσάκια μαϊντανό (εμένα μου φάνηκε πολύ κι έκοψα 1 ματσάκι)... :wink:

Τί είπε πάλι το παιδί σου ????? Είναι ΘΕΑ, τέλος !

Και πες μου: τί έννοείς με τα πουλάκια ??? Τί ζήταγε ? Να τα πάρετε ??? Πού καλέ ???? Στο σπίτι ???? Μην μου το πεις...

Φούμπι !!!! Γιούχου !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι κι εγώ το ευχαριστήθηκα, αρκεί να σε άκουγα με λιγότερες διακοπές:wink:

Φιλιά!

μάκα που λέει κ το παιδί μου!;)

Φεφη παρε την Συσα κ ελατε για μπριζολες,η μαμα Ειρηνη θα φτιαξει για ολες μας :)!!!!

ερχόμαστε!!!!!!!

αχ αφου ο στρουμφουλης μου ειναι γερος κ δυνατος ειμαι κατι παραπανω απο αισιοδοξη!!!!

:D κοντεύετε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??Ωραια μερα και σημερα αν και με λιγη ψυχρα παραπανω...Εχω τον Τ κρυωμενο και θα κανω μια ωραιοτατη κοτοσουπα...Φεφη δεν περνας και απο εδω να ριξεις μια φασινα???Εγω κουρτινες θα πλυνω την μεγαλη βδομαδα(το πλυντηριο δηλαδη) και ευτυχως εχει ειδικο προγραμμα για κουρτινες και δεν θελουν σιδερωμα φιου...Βρε κοριτσια απο οταν εμεινα εγκυος οταν ξυπναω το πρωι νιωθω λες και με εχουν πλακωσει στο ξυλο γιατι??Επισης χτες το τοσοδουλι μου ολη νυχτα μου εριχνε κλωτσιτσες μαλλον απο την ιον που γουρουνιασα 12το βραδυ...Αννουλα σε ειδα στον υπνο μου και εσενα και τον αντρα σου οτι ειχατε περιπτερο και ερχομουν και ψωνιζα:confused::rolleyes:


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννουλα σε ειδα στον υπνο μου και εσενα και τον αντρα σου οτι ειχατε περιπτερο και ερχομουν και ψωνιζα:confused::rolleyes:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Σοκολάτες και παγωτά;

Περαστικά στον αντρούλη σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειρο-κόριτσα !

Μου λείψατε βρε !

κ σε εμάς. σε έπαιρνα χθες, αλλά προφανώς θα ήσουν απασχολημένη...;)

Λοιπόν στα νέα μας: καλά πήγε χθες το ραντεβού. Σε χρήμα βέβαια δεν ξέρω πώς μεταφράζεται αυτό, αλλά θα δείξει ! Κοντός ψαλμός αλληούια ! :lol:

άντε, να πάνε όλα καλά!

Χθες είχαμε φακές ... σήμερα λέω να φτιάξω στα γρήγορα μια τονοσαλάτα για εμένα και μια πατατοσαλάτα για τον Μ... έχουμε μάθημα !

μάθημα;:confused:

Φέφη μου,

Διάβασα τί εκανες όλο το Σ/Κ και πραγματικά σε καμάρωσα ! Μπράβο βρε θηρίο ! Χαράς το κουράγιο σου ! Τώρα, φαντάζομαι είναι όλα λαμπίκο !

μπαααα! θέλει πολλή δουλειά το σπίτι μου, αλλά γιαβάς γιαβάς! τί σου είναι τα τουρκικά σήριαλ όμως Ε;;;;

Εγώ κουρτίνες όταν σηκώσω χαλιά. Και ντουλάπες - ρούχα... ε ρε μάνα μου χαμός θα γίνει !

άσε οι ντουλάπες, τα συρτάρια μου θέλουν χρόνο!!!

Χθες το απόγευμα, την βγάλαμε έξω στο μπαλκονάκι μας και ήταν ωραία. Πολύ γλυκός ο καιρός !

Τα τέκνα μας είναι καλά ευτυχώς.

μπράβο, χαίρομαι!

κ εμείς στη βεράντα την βγάλαμε κυρίως με την σύσα!σήμερα όμως κάνει κρύο...

Περιστέρω μου,

Ίσως να μην είσαι (ψυχολογικά) προετοιμασμένη για το τρομερό σου 2χρονο ! Όλα τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία ανακαλύπτουν πολλά πράγματα. Πρέπει να του θέτεις όρια σταθερά... ξέρω πως μπορεί και να βγαίνεις εκτός εαυτού κάποιος φορές... να θυμάσαι ότι το παιδί σού απορροφά όλη την ενέργεια και την υπομονή.

Προσωπικά, εγώ, το διάστημα 2-3 ετών το θρωρώ το ΠΙΟ δύσκολο, πραγματικά... και τα δικά μου εχθές σφαζόντουσαν σαν τα κοκόρια ! Το έχω συνηθίσει (να το διαχειρίζομαι) όσο συνηθίζεται κάτι τέτοιο...

Θέλει πολύ υπομονή ! Και βαθειές ανάσες !:cool:

αχ, βαχ!

Εχθές μας είδε και Κοινωνική Λειτουργός. Της είπα ότι τα παιδάκια μας έχουν 18 μήνες διαφορά και μας απάντησε ότι ΤΩΡΑ περνάμε την πιο ζόρική μας φάση (ως ζευγάρι).... και να προσέξουμε να κρατήσουμε όσο γίνεται την μεταξύ μας ισορροπία... με ανακούφισε αρκετά ο λόγος της η αλήθεια είναι !

σοφή κουβέντα!

Την Ιωάννα μας την καταλαβαίνω απόλυτα και την θαυμάζω γιατί είναι κι έγκυος το κορίτσι ! Εύγε ! Ηρωίιιιιιδα μου !!! :lol:

όντως!

Εδώ εγώ, πέρυσι, είχα κατέβει να δω τον ανηψιό μου -που έχει και το όνομα του πατέρα μου- στην παρέλαση κι έτρεχαν τα μάτια μου βρυσούλες.... κι εκείνος ο αδερφός μου... μα τί σου είναι οι άντρες ε ? Εκεί, με το γυαλί ηλίου, δώσ' του και σφιγγόταν και καθάριζε τον λαιμό του χα χα !:cool:

:lol:

Ωραία ιδέα αυτή με το σαπούνι το ολόκληρο στο συρτάρι... και μάλλον πιο οικονομική μου ακούεγται από αυτά τα διάφορα που αγοράζω τα εποχιακά από το μάρκετ !

κ εγώ σήμερα θα πάω να πάρω σαπουνάκια κ με την πρώτη ευκαιρία θα αγοράσω λεβάντα αποξηραμένη.

Φέφη,

Μην ξεχάσω .... στη συνταγή με το πληγούρι η ορίτζιναλ έκδοση δίνει 2 ματσάκια μαϊντανό (εμένα μου φάνηκε πολύ κι έκοψα 1 ματσάκι)... :wink:

μερσί!

Τί είπε πάλι το παιδί σου ????? Είναι ΘΕΑ, τέλος !

Και πες μου: τί έννοείς με τα πουλάκια ??? Τί ζήταγε ? Να τα πάρετε ??? Πού καλέ ???? Στο σπίτι ???? Μην μου το πεις...

μιλούσα με την αγγελικούλα μας κ βλέπω το αυτοκίνητο του πατέρα μου να παρκάρει από κάτω...την φωνάζω..κ εκείνη άπλωνε τα χεράκια της ψηλά να πιάσει σπουργιτάκια που πετούσαν χαμηλά!!!!!

άρχισε το κλάμα γιατί ήθελε να της πιάσουν τα πουλάκια κ να της τα δώσουν οι γονείς μου να τα έχει σπίτι μας!!!!!!!

"να τα πούρουμε τα πουλάκια" κ δώστου κλάμα με αναφιλητά!!!!

για πολλή ώρα έλεγε το ίδιο με παράπονο-κλάψα κ δώστου εγώ να εξηγώ ότι τα πουλάκια δεν μπορούν να ζήσουν στο σπίτι μας, γιατί οι άνθρωποι ζουν σε σπίτια κ τα πουλάκια σε φωλιές, ότι τα πουλάκια πρέπει να γυρίσουν στη μαμά τους, στα μωρά τους, στον μπαμπούλη τους...

κάπως ησύχασε. μετά τα έβλεπε από τη βεράντα κ πάλι τα ίδια...:P

όλο αυτό υποθέτω ότι πέχτηκε γιατί στο πατρικό μου στο χωριό έχουν κοτοπουλάκια που τα ταϊζουν με τους παππούδες μαζί κ της αρέσει!

πώς να πιάσεις όμως σπουργίτια; άσε που τα σιχαίνομαι λέμε! μπλιαΧ!

αργά είδαμε τίμπελε=τίνκερμπελ, νεράζες κ συμμετείχε στις ταινίες λέγοντας σε διάφορες φάσεις " φύε φύε, ταμάτα, τί γυκό!, όμοφη κλπ" είναι παθιάρικο το τέκνο μου!:rolleyes:

Άννια άμα έχεις τέτοιες κουρτίνες...έρχομαι να σου τις απλώσω!!!!!:tongue:

περαστικά στον αγαπουλη σου! τί καλά που αισθάνεσαι το μικρούλι σου!

κ εγώ πεινάω τραγικά αδερφούλα!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα έκανα καλαμαράκια κοκκινιστά με ρύζι. Τελειώνω και το σπίτι.Αμήν. Εβαλα και τα ανοιξιάτικα και αλλάζει λίγο η διάθεση.

Ουτε εγω σιδερώνω κουρτίνες γιατί δεν χρειάζονται. Με έχει σώσει αυτό το πλυντήριο.

Αγγελική και ΑΝΝΑ συμφωνώ οτι μάνα είναι μόνο ΜΙΑ.

Εγω με ότι έχει φτερά ανατριχιάζω. Εχω φοβία λέμε. Θα γέλαγε για μια ζωή η Σύσα αν με έβλεπε πως τα αντιμετοπίζω.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα όλη μέρα.

Έβαλα στο φούρνο κολοκυθάκια με πατάτες.

υ.γ. πώς λέμε την λαμπάδα;ραμπάντα!

τι ήθελε χθες το σπλάχνο μου κ είχε πλαντάξει στο κλάμα κ μας άκουσε όλη η γειτονιά; να πούρουμε όλα τα πουλάκια!!!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα

Εβίρι χρόνια πολλά στην κόρη σου,να την χαίρεσαι!!

Καθυστερημένα στα λέω,αλλά σήμερα το πήρα είδηση

Σ' ευχαριστώ πολύ Περιστεράκι. Όποτε και να πεις χρόνια πολλά η ευχή έχει την ίδια αξία. Άρα δεν πειράζει.

Εβίρι μου,

Να χαίρεσαι την κορούλα σου (σόρρυ για το "καθυστερημένο" των ευχών αλλά ... μου διαφεύγουν πολλά ονόματα μεταξύ μας η αλήθεια είναι :rolleyes:) !

Σ' ευχαριστώ πολύ Κάντυ. Μην αισθάνεσαι άσχημα, ισχύει αυτό που είπα στην Περιστεράκι.

Εχω τον Τ κρυωμενο και θα κανω μια ωραιοτατη κοτοσουπα..

Περαστικά του Άννια.

αργά είδαμε τίμπελε=τίνκερμπελ, νεράζες κ συμμετείχε στις ταινίες λέγοντας σε διάφορες φάσεις " φύε φύε, ταμάτα, τί γυκό!, όμοφη κλπ" είναι παθιάρικο το τέκνο μου!:rolleyes:

χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα έκανα καλαμαράκια κοκκινιστά με ρύζι. Τελειώνω και το σπίτι.Αμήν. Εβαλα και τα ανοιξιάτικα και αλλάζει λίγο η διάθεση.

Εχω κι εγώ ανοιξιάτικα - πασχαλινά, αλλά με τον μικρό μου σίφουνα στο σπίτι φέτος θα μείνουν καταχωνιασμένα!

Ουτε εγω σιδερώνω κουρτίνες γιατί δεν χρειάζονται. Με έχει σώσει αυτό το πλυντήριο.

Δεν σιδερώνεις καμία κουρτίνα? Τι πλυντήριο είναι αυτό? Εγώ την μόνη που δεν σιδερώνω είναι του σαλονιού η οποία είναι από φυσικού της τσαλακωμένη:rolleyes:

Αγγελική και ΑΝΝΑ συμφωνώ οτι μάνα είναι μόνο ΜΙΑ.

Oh, yes!!!!

Εγω με ότι έχει φτερά ανατριχιάζω. Εχω φοβία λέμε. Θα γέλαγε για μια ζωή η Σύσα αν με έβλεπε πως τα αντιμετοπίζω.

Δηλαδή να αποκλείσω το ενδεχόμενο να σου φέρω στην γιορτή σου δώρο ένα καναρίνι!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα έκανα καλαμαράκια κοκκινιστά με ρύζι. Τελειώνω και το σπίτι.Αμήν. Εβαλα και τα ανοιξιάτικα και αλλάζει λίγο η διάθεση.

Ουτε εγω σιδερώνω κουρτίνες γιατί δεν χρειάζονται. Με έχει σώσει αυτό το πλυντήριο.

Αγγελική και ΑΝΝΑ συμφωνώ οτι μάνα είναι μόνο ΜΙΑ.

Εγω με ότι έχει φτερά ανατριχιάζω. Εχω φοβία λέμε. Θα γέλαγε για μια ζωή η Σύσα αν με έβλεπε πως τα αντιμετοπίζω.

εγώ το ίδιο! από μικρή!

ωραίο φαγάκι!

εύγε για τις δουλειές!

Καλημέρα όλη μέρα.

Έβαλα στο φούρνο κολοκυθάκια με πατάτες.

χαχαχαχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχαχα

γέλα, γέλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα

Χορτάσαμε ήλιο και βόλτα

Τώρα το περιστεράκι μου κοιμάται στη γιαγιά του και εγω ετοιμάζομαι να φύγω για δουλίτσα

Πάλι θα αφήσω πίσω μου ένα σπίτι ρημαδιό...

Αχ πού θα πάει αυτή η κατάσταση;

Δεν σας φαίνεται ότι έπιασαν απότομα οι ζέστες;

Κι εμείς ανοιξιάτικα ντυνόμαστε

Την Κυριακή έκανα πασαρέλα δοκιμάζοντας όλα τα καλοκαιρινά μου φορέματα και παντελόνια.Κάποια από αυτά είχαν να μου μπουν δυο χρόνια!!!Κάποια μου πάνε ήδη τέλεια,ενώ κάποια άλλα θέλουν ακόμα μια μικρή μικρούτσικη απώλεια βάρους για να μου ταιριάζουν.

Πολύ το έχω χαρεί...Θα ανανεωθώ ενδυματολογικά με τα ήδη υπάρχοντα ρούχα μου που τόσο καιρό είχαν πιάσει...αράχνες!

Οσο για το εντατικό περπάτημα πραγματικά αποδίδει

Τωρα τελευταία που περπατώ πρωί-απόγευμα έχω δει μεγάλη διαφορά...Δεν ξέρω για κιλά,αλλά για πόντους σίγουρα.Φαίνεται από τα ρούχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το επαναλάβω να το εμπεδώσεις! Αμαζόοοονα μουουουου!!!!!

Είδες λοιπόν που η διαιτολόγα έκανε δουλειά, αλλά εσύ είχες κολλήσει στα γραμμάρια????

Στην βάφτιση του γιόκα σου θα είσαι μονδέλο!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...