Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Καλή επιτυχία κι από μένα κορίτσι μου!...Διαβάζοντας το μήνυμα σου θυμήθηκα πως είχα ακριβώς την ίδια αγωνία 2 μήνες πριν. Ειδικά για την μέθη ... Άκουγα και εγώ ότι είναι ένα γλυκός ύπνος και τι ωραία που είναι κι έλεγα δεν μπορεί...Τελικά όμως είναι ακριβώς έτσι θα κοιμηθείς τόσο ωραία και γλυκά και δεν θα θυμάσαι τίποτα. Πραγματικά ξεκουράζεσαι!...Να ξέρεις ότι αυτό στην μνήμη θα είναι 1 δευτερόλεπτο. Μια κλείσεις τα ματάκια σου και μια που θα τα ανοίξεις. Να ξέρεις ότι η μέθη είναι το πιο ωραίο κομμάτι της εξωσωματικής!...χαχαχα...Εγώ στην δεύτερη ωοληψία μου ήταν το μόνο που περίμενα πως και πως. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να αγχώνεσαι για πολλά άλλα για την μέθη πραγματικά δεν αξίζει!...

      Όλα θα πάνε τέλεια!...😘

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ Φέφη μου να είσαι καλα...

Εβιρακι δεν θέλει πολλή ανάλυση με την παλιοκατάσταση που επικρατεί...λίγο το ένα λίγο το άλλο..άστα βραστα...


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Δίκιο έχουμε όλοι μας αλλά πού να το βρούμε...καληνύχτα κούκλες, χάρηκα που τα ξαναείπαμε μετά από τόσο καιρό....να είσαστε πάντα καλά


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε, καλημέρα δεν είπα...

Καλημέρα, λοιπόν!

Σήμερα ξυπνήσαμε νωρίς και μιας και θέλουμε να πάμε βόλτα, έκανα μια συνταγή με κοτόπουλο (πρώτη φορά).

Τη βρήκα εδώ: http://www.sintagespareas.gr/sintages/kotopoulo-katsarolas-me-moustarda.html

Δεν έβαλα καρότο (γιατί δεν είχα), αν και δεν ξέρω πόσο θα ταίριαζε και έβαλα και λίγο κάρυ.

Θα σας πω εντυπώσεις όταν φάμε.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια!

χθες ο αντρούλης μου έφαγε μπακαλιάρο κ σκορδαλιά! το βράδυ έκανα τις μπάρες της Μαρίας, απλά πεντανόστιμες! έβαλα κ αμύγδαλο κ φουντούκι τριμμένο!!! ο φέφος το τσάκισε μετά την τονοσαλάτα που του ετοίμασα!!

για σήμερα κ αύριο τρώμε κοτόπουλο γάστρας με πατάτες.

χθες σιδέρωσα την κουρτίνα της κουζίνας, τζιτζί!!!!!μοσχοβόλησε μαλλακτικό!

σήμερα θα σιδερώσω κ μετά φεύγω οδοντίατρο. τί πρωτότυπο!!!!!

το παιδί μου θα το δω αργάμιση!

η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται!!!μπονζούγ κ α μπιαντό!

υ.γ. πώς λέμε την λαμπάδα;ραμπάντα!

τι ήθελε χθες το σπλάχνο μου κ είχε πλαντάξει στο κλάμα κ μας άκουσε όλη η γειτονιά; να πούρουμε όλα τα πουλάκια!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα η καλή μου η μανούλα φτιάχνει κοτομπέικον στο φούρνο με σάλτσα μουστάρδας! Δεν ξέρω με τι θα το συνοδεύσει, μάλλον με ρυζάκι ή με πατάτες τηγανιτές!

Πήγα σπίτι χθες κατά τις 7,30 και μου είχε σιδερώσει δύο πλυντήρια! Εγώ απλά έβαλα τα ρούχα στην θέση τους, έπαιξα με τον κανακάρη μου, έβαλα ένα πλυντήριο ρούχων και ένα πιάτων.

Κατάφερα μετά από πολύυυυυυυ καιρό να δω ολόκληρο το Ράδιο Αρβύλα και μετά ξεράθηκα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αλλη μια υπέροχη ημέρα ξημέρωσε...

Η νύχτα δεν ήταν και η καλύτερη,γιατί έριξα άγριο καυγά με τον περιστέρη...

Αλλά περασμένα ξεχασμένα...

Αμα σας πω τι μου έκανε,θα με δικαιολογήσετε...

Πήγε και πήρε από ψησταριά το ίδιο φαγητό που του είχα φτιάξει κι εγώ!

Ετσι,γιατί του ήρθε!

Και το ήξερε τι έχω φτιάξει...

Αντρες...

Εβίρι χρόνια πολλά στην κόρη σου,να την χαίρεσαι!!

Καθυστερημένα στα λέω,αλλά σήμερα το πήρα είδηση

γεια σας κορίτσια..άν και η ψυχολογία είναι χάλια, ένα μοσχαράκι γιουβέτσι το "χτύπησα" για σήμερα...να είσαστε όλες καλά και τα μπεμπόνια σας και οι οικογένειες σας..φιλάκια

Παστάκια μου,χάθηκες!

Χαίρομαι που μπήκες και είδα ότι είσαι καλά...Από ψυχολογία άστα -βράστα!!Εθνος σε κατάθλιψη...

Φιλάκια!!!

καλημερούδια!

χθες ο αντρούλης μου έφαγε μπακαλιάρο κ σκορδαλιά! το βράδυ έκανα τις μπάρες της Μαρίας, απλά πεντανόστιμες! έβαλα κ αμύγδαλο κ φουντούκι τριμμένο!!! ο φέφος το τσάκισε μετά την τονοσαλάτα που του ετοίμασα!!

για σήμερα κ αύριο τρώμε κοτόπουλο γάστρας με πατάτες.

χθες σιδέρωσα την κουρτίνα της κουζίνας, τζιτζί!!!!!μοσχοβόλησε μαλλακτικό!

σήμερα θα σιδερώσω κ μετά φεύγω οδοντίατρο. τί πρωτότυπο!!!!!

το παιδί μου θα το δω αργάμιση!

η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται!!!μπονζούγ κ α μπιαντό!

υ.γ. πώς λέμε την λαμπάδα;ραμπάντα!

τι ήθελε χθες το σπλάχνο μου κ είχε πλαντάξει στο κλάμα κ μας άκουσε όλη η γειτονιά; να πούρουμε όλα τα πουλάκια!!!!!!!!!

:lol::lol::lol:

Λατρεύω Σύσα ανηψιά...

Και θα τις φτιάξω κι εγώ αυτές τις μπάρες...

Αλλά θα βάλω καρύδια και θα σας πω πώς θα βγουν

Πολλά θέλω να φτιάξω...

Αλλά φοβάμαι μην τα φάω!!!

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα η καλή μου η μανούλα φτιάχνει κοτομπέικον στο φούρνο με σάλτσα μουστάρδας! Δεν ξέρω με τι θα το συνοδεύσει, μάλλον με ρυζάκι ή με πατάτες τηγανιτές!

Πήγα σπίτι χθες κατά τις 7,30 και μου είχε σιδερώσει δύο πλυντήρια! Εγώ απλά έβαλα τα ρούχα στην θέση τους, έπαιξα με τον κανακάρη μου, έβαλα ένα πλυντήριο ρούχων και ένα πιάτων.

Κατάφερα μετά από πολύυυυυυυ καιρό να δω ολόκληρο το Ράδιο Αρβύλα και μετά ξεράθηκα!

Τυχερή Αγγελική με τη γλυκιά μανούλα!!!

Και τι ωραίο φαγάκι το σημερινό σας!!

Πώς το φτιαχνετε το κοτομπέικον;

Μια φορά έχω φτιάξει,αυτοσχεδιάζοντας...

Καλό ήταν...

Αλλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα φτιάχνω του μικρού μου μοσχαράκι με λαχανικά

Με το ζουμάκι που θα βγει λέω να του φτιάξω μακαρονάκια,μήπως και τα φάει το βράδυ

Πολλές πείνες το ζουζούνι μου...

Μόνο άμα φάει ενισχυμένα το απόγευμα,κοιμάται ολόκληρη τη νύχτα

Εγω θα φάω κοτοπουλάκι ψητό με σαλάτα μπρόκολο

Πάλι βόλτα θα πάμε σε λίγο

Δεν κρατιέται ο περιστερούλης μου

Χθες εκανα μια ωρα καροτσάδα το πρωί και το απόγευμα περπάτησα δυο ωρες με μια φίλη μου...Αμα δεν κάνω κορμί κολώνα σαν ...Αμαζόνα να μην με λένε...Περιστέρω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααα!!!!!!!!σημερα η μανουλα(γιατι μανα ειναι μονο μια χιχιχι) θα φτιαξει μοσχαρισιες ψητες μπριζολες θα μου κανει κ κανενα κολοκυθακι βραστο,σαλατουλα κ χορτα βραστα της πεθερουλας που εχουμε απο χθες για τον Γ.μαμωτο κ εμενα μου αρεσουν αλλα στην εγκυμοσυνη μου τζακιζουν τον εντερο οποτε τα κοψα κ αυτα...

Αγγελικη θα ξαναπω σαν τις μανουλες καμμια!!!!!

καλως την παστακια,γεροι να μαστε κοριστι κ ολα θα τα καταφερουμε!!!

φιλακια ομορφες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα η καλή μου η μανούλα φτιάχνει κοτομπέικον στο φούρνο με σάλτσα μουστάρδας! Δεν ξέρω με τι θα το συνοδεύσει, μάλλον με ρυζάκι ή με πατάτες τηγανιτές!

Πήγα σπίτι χθες κατά τις 7,30 και μου είχε σιδερώσει δύο πλυντήρια! Εγώ απλά έβαλα τα ρούχα στην θέση τους, έπαιξα με τον κανακάρη μου, έβαλα ένα πλυντήριο ρούχων και ένα πιάτων.

Κατάφερα μετά από πολύυυυυυυ καιρό να δω ολόκληρο το Ράδιο Αρβύλα και μετά ξεράθηκα!

κ εγώ μετά από πολύ καιρό μπήκα βραδιάτικα στο ίντερνετ!!!! γουάου!

πώς την κάνει την σάλτσα;

χάρηκα που τα είπαμε χθες!;)

Αλλη μια υπέροχη ημέρα ξημέρωσε...

Η νύχτα δεν ήταν και η καλύτερη,γιατί έριξα άγριο καυγά με τον περιστέρη...

Αλλά περασμένα ξεχασμένα...

Αμα σας πω τι μου έκανε,θα με δικαιολογήσετε...

Πήγε και πήρε από ψησταριά το ίδιο φαγητό που του είχα φτιάξει κι εγώ!

Ετσι,γιατί του ήρθε!

Και το ήξερε τι έχω φτιάξει...

Αντρες...

εσύ φταις που χαλιέσαι. άστον να τρώει ετοιματζούρες κ μην κουράζεσαι. σου τα λέω αυτά, γιατί κ εγώ τον έχω με τα υγειινά κ μετά μου την λέει ότι τον καταπιέζω, γιατί λαχταράει τα Ε!!!!!!άντρες αδερφούλα μου. μυστήρια τρένα!:cool:

:lol::lol::lol:

Λατρεύω Σύσα ανηψιά...

είναι πολύ γλυκό παιδί!

Και θα τις φτιάξω κι εγώ αυτές τις μπάρες...

Αλλά θα βάλω καρύδια και θα σας πω πώς θα βγουν

Πολλά θέλω να φτιάξω...

Αλλά φοβάμαι μην τα φάω!!!

θα σου διώξω όλους τους φόβους! στείλε μου ό,τι φτιάξεις!!!!!! θα τα περιποιηθώ!:tongue:

Τυχερή Αγγελική με τη γλυκιά μανούλα!!!

Και τι ωραίο φαγάκι το σημερινό σας!!

Πώς το φτιαχνετε το κοτομπέικον;

Μια φορά έχω φτιάξει,αυτοσχεδιάζοντας...

Καλό ήταν...

Αλλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες

Για σήμερα φτιάχνω του μικρού μου μοσχαράκι με λαχανικά

Με το ζουμάκι που θα βγει λέω να του φτιάξω μακαρονάκια,μήπως και τα φάει το βράδυ

Πολλές πείνες το ζουζούνι μου...

Μόνο άμα φάει ενισχυμένα το απόγευμα,κοιμάται ολόκληρη τη νύχτα

δεν σου τα έλεγα; τα περάσαμε κ εμείς! όχι ότι ξύπναγε, αλλά κοιμόταν πιο ήσυχα!

Εγω θα φάω κοτοπουλάκι ψητό με σαλάτα μπρόκολο

Πάλι βόλτα θα πάμε σε λίγο

Δεν κρατιέται ο περιστερούλης μου

Χθες εκανα μια ωρα καροτσάδα το πρωί και το απόγευμα περπάτησα δυο ωρες με μια φίλη μου...Αμα δεν κάνω κορμί κολώνα σαν ...Αμαζόνα να μην με λένε...Περιστέρω!

έτσι έτσι!

καλημερουδιααααα!!!!!!!!σημερα η μανουλα(γιατι μανα ειναι μονο μια χιχιχι) θα φτιαξει μοσχαρισιες ψητες μπριζολες θα μου κανει κ κανενα κολοκυθακι βραστο,σαλατουλα κ χορτα βραστα της πεθερουλας που εχουμε απο χθες για τον Γ.μαμωτο κ εμενα μου αρεσουν αλλα στην εγκυμοσυνη μου τζακιζουν τον εντερο οποτε τα κοψα κ αυτα...

Αγγελικη θα ξαναπω σαν τις μανουλες καμμια!!!!!

καλως την παστακια,γεροι να μαστε κοριστι κ ολα θα τα καταφερουμε!!!

φιλακια ομορφες!

έτσι σε θέλω αισιόδοξη!

επιθύμησα μπριζόλες! πότε θα τον καταφέρω να ψήσω κ εγώ στο σπίτι;

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια υπέροχη ημέρα ξημέρωσε...

Η νύχτα δεν ήταν και η καλύτερη,γιατί έριξα άγριο καυγά με τον περιστέρη...

Αλλά περασμένα ξεχασμένα...

Αμα σας πω τι μου έκανε,θα με δικαιολογήσετε...

Πήγε και πήρε από ψησταριά το ίδιο φαγητό που του είχα φτιάξει κι εγώ!

Ετσι,γιατί του ήρθε!

Και το ήξερε τι έχω φτιάξει...

Αντρες...

Κι εγώ θα τον έσεζα τον δικόμου αν έκανε κάτι τέτοιο:confused::confused::confused::confused:

Τυχερή Αγγελική με τη γλυκιά μανούλα!!!

Και τι ωραίο φαγάκι το σημερινό σας!!

Πώς το φτιαχνετε το κοτομπέικον;

Μια φορά έχω φτιάξει,αυτοσχεδιάζοντας...

Καλό ήταν...

Αλλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες

Εγώ τα φτιάχνω με δύο τρόπους. Στον ένα τα βάζω σε ένα πυρέξ να πάρουν καλό χρώμα και όταν θα κοντεύουν να γίνουν τα περιχύνω με μία κρέμα γάλακτος και τα αφήνω να ψήνονται μέχρι να δέσει η κρέμα. Σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να χρειαστεί να προσθέσω και λίγο λαδάκι αν δω ότι την ώρα που ψήνονται είναι στεγνά πολύ.

Εναλλακτικά τα βάζω στο πυρέξ και πάλι και φτιάχνω μία σάλτσα από ένα λεμόνι, λαδάκι και μουστάρδα. Τα περιχύνω και τα βάζω στον φούρνο να ψηθούν.

Πάλι βόλτα θα πάμε σε λίγο

Δεν κρατιέται ο περιστερούλης μου

Χθες εκανα μια ωρα καροτσάδα το πρωί και το απόγευμα περπάτησα δυο ωρες με μια φίλη μου...Αμα δεν κάνω κορμί κολώνα σαν ...Αμαζόνα να μην με λένε...Περιστέρω!

Αμαζόοοοοονα μουουουουου!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...