Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Jo1984 είπε:

      Καλησπερα κορίτσια! Είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ! Έχω ξεκινήσει την διαδικασία για την 1η προσπάθεια εξωσωματικής ! Έχω πάρει το πρωτόκολλο από τον γιατρό και περιμένω να μου έρθει περίοδος για να ξεκινησω τις ενέσεις ! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τον φόβο που έχω για την διαδικασία της ωοληψιας κυρίως λόγω της μέθης που θα γίνει! Δεν έχω ξανακάνει ποτέ και φοβάμαι απίστευτα! Αν έχετε καμια

      εμπειρια να μοιραστείτε μαζί η κάτι για να με εμψυχώσατε θα το εκτιμούσα πολύ! 

      Καλησπέρα! Πραγματικά μην αγχώνεσαι καθόλου, είναι το πιο βατό κομμάτι της διαδικασίας. Κοιμάσαι και δε καταλαβαίνεις τίποτα. Στο λέω εγώ που έχω κάνει ήδη 6 και πάω για την 7η επειδή δε μπορώ να μαζέψω ωάρια με πρόκληση τελικά και πάω με φυσικό κύκλο. Εγώ σκέψου γυρνούσα και δούλευα μετά κανονικά απλά ζητούσα τηλεργασια για να είμαι άνετη. 

      καλη επιτυχία εύχομαι ! 💪🏻

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαι Ελλαδα και σας γραφω, μου λειψατε!

Δεν προλαβαινω να σας διαβασω τωρα, αλλα θα σας γραψω τα νεα μου γιατι τοσες μερες δε σας μιλησα!!:tongue:

Μετα τα δυσαρεστα, χαλαρωσα και ηρεμησα, πηγα και ειδα μια φιλη μου που μενει σ ενα χωριο νοτια κρητη και περασαμε υπεροχα..

Πηγαμε βολτα στη λιμνη του χωριου, τα βουνα γυρω μας επιβλητικα, και μια υπεροχη φυση γεματη δεντρα, ανθισμενες αμυγδαλιες...σ ολη τη διαδρομη με το αμαξι οδηγουσαμε μεσα απο δαση και ακουγες νερα να τρεχουν..ποταμακια και ρυακια...οταν θα ειμαι σε καλυτερη φυσικη κατασταση θα περπατησω και το φαραγγι μεχρι το δασος του Ρουβα.

Πηγαμε στη λιμνη που λετε, μετα πηγαμε στους προποδες του βουνου σε ενα τουριστικο συγκροτημα με ξενωνες, καφετερια, πισινα, ανοιχτο γυμναστηριο, και ηπιαμε καφε..ενω ο μπεμπης της φιλης μου λυσσουσε στον παιδοτοπο :-P

Ηρακλειο κανει καθε μερα τωρα καλο καιρο με λιακαδα και 20 βαθμους, εχω σκασει στη ζεστη...Στο κεντρο γινεται πανικος , ολοι λιαζονται στις καφετεριες..:cool:

Χτες βγηκα με την κολητη μου για ποτο, καναμε και βολτα τα ξημερωματα να δουμε βιτρινες;)

Προχτες παλι τσακισαμε τις ρακες σ ενα ρακαδικο, (εννοειται και ο μεζες διπλα), πανε τα 4 κιλα που ειχα χασει!!!!

Αυτα κοριτσια μου, θα προσπαθησω να διαβασω οσα γραψατε αν και μαλλον θα ναι η Ομηρου Οδυσεια και Ηλιαδα μαζι, και θα προσπαθησω να ξαναμπω..Φιλακια!!!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πηγαμε βολτα στη λιμνη του χωριου, τα βουνα γυρω μας επιβλητικα, και μια υπεροχη φυση γεματη δεντρα, ανθισμενες αμυγδαλιες...σ ολη τη διαδρομη με το αμαξι οδηγουσαμε μεσα απο δαση και ακουγες νερα να τρεχουν..ποταμακια και ρυακια...οταν θα ειμαι σε καλυτερη φυσικη κατασταση θα περπατησω και το φαραγγι μεχρι το δασος του Ρουβα.

Έλεν στη λίμνη Κουρνά πήγατε;

Αν κάνεις την ίδια περιγραφή και στις Αγγλίδες φίλες σου και γνωστές σου θα τους ανοίξεις την όρεξη και θα τους εξάψεις τη φαντασία για να έρθουν στην Ελλάδα. Βγάλε και φωτογραφίες να τους δείξεις τι ομορφιές έχει η Ελλάδα μας.

Θα μείνεις πολλές μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω/σχολιάσω διάφορα από τα μηνύματά σας αλλά δεν έχω πια το κουράγιο. Κλείνουν τα ματάκια μου. Είμαι με δυο ώρες ύπνου και σήμερα είχα τρελλό τρέξιμο.

Πάω να ξεκουραστώ για να είμαι φρεσκαδούρα για αύριο που παρελάζει το σπλάχνο μου! Ε ρε συγκίνηση πάλι, γραφική έχω γίνει... Μετά, θ' ακολουθήσει φαγητό στας εξοχάς, οπότε δεν θα έχω μαγείρεμα.

Σας γλυκοφιλώ τσουπρίτσες μου, καλό μας ξημέρωμα!!

υ.γ. Χθες περάσαμε... τόσο, μα τόσο ωραία...

Tg92kailUSI


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες.

Πριν απο μια ωρα γυρισαμε απο την απογευματινη μας εξοδο:cool:

Εδωσα γαλα στον μικρο και τωρα νανουριζετε το μονακριβο μου!!!

Περιμενω να τον παρει ο υπνος,να τον αλλαξω φανελακι και να την πεσω κι εγω.

Περασαμε πολυ ωραια αλλα τωρα ειμαι στα ορια της υπερκοπωσης...

πονανε τα ποδια μου η μεση μου,το σωμα μου ολο γενικοτερα!!!!!!

Αυριο οπως σας ξαναπα παμε στο χωριο αλλα πριν, θα παμε να κοινωνησει ο αγαπουλης μου.

Μαρακι,

εκανα τις μπαρες...βγηκαν πολυ καλες και το καλητερο......ο θησαυρος τις λατρεψε!!!!!!

Θα τις παρω οπως ειναι με το ταψακι στο χωριο....οταν γυρισουμε θα φτιαξω κι αλλες.

ζΩΠ,καμαρωσε τον λεβεντη σου και για μας!!!!

Φιλια σε ολες,παω να ξαπλωσω γιατι σερνομαι!!!!!!

Μακια σας.

Καλο ξημερωμα!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με δυο ώρες ύπνου και σήμερα είχα τρελλό τρέξιμο.

Γιατί τόσο λίγο ύπνο, τι σου συνέβη;

Αυριο οπως σας ξαναπα παμε στο χωριο αλλα πριν, θα παμε να κοινωνησει ο αγαπουλης μου.

Να περάσετε πολύ ωραία και να ξεκουραστείς λίγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μολις καθησα απτο πρωι κοριτσια!!!!πωπω τρελλη κουραση. το πρωι δουλειες μεχρι μεσημερι, πλυντηρια, κλπ, μετα μαγειρεμα για το τραπεζι, παιχνιδι με την κορη μου που την παραμελησσα λιγο σημερα και μετα ηρθανε οι καλεσμενοι. ωραια περασαμε . το φαγητο ειχε επιτυχια. εμεινε ελαχιστο. το μενου ειχε:μπουκιτσες κοτοπουλο αλα κρεμ, σουζουκακια ψητα, πατατες σαν τηγανητες στην λαδοκολλα, χωριατικη, παντζαρια σαλατα , μαρουλοσαλατα, και μακαρονοσαλατα με μαγινεζα, τυρι, γαλοπουλα. γαι γλυκο μωσαικο συνταγη απο την αργυρω-πολυ καλο!!!ξερω σας ανοιγω την ορεξη τωρα!!!εφυγαν κατα τις 11, να βαλω το παιδι για υπνο , να μαζεψω τα απαντα και να κανω μπανακι. τωρα κατεληξα να ειμαι ρακος!!!αυριο θα παρω ρεπο!!!μακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!!!!!

Εφτασε επιτελους η μερα να παμε στην μανουλα....:P:p:p:p

Σημερα δεν ξυπνησα καλα...ειχα πολλες ανακατοσουρες και πονουσε πολυ η μεση μου,ασε που ειχα και ριγος και χεστικ@ επανω μου μην εχω καμια ιωση παλι και κολλησω το παιδι.Πηρα νουροφεν και ηπια ενα τσαγακι.(τωρα ευτυχως ειμαι καλα,μονο λιγο το στομαχι μου ειναι καπως....και το στομα μου πικρο....)

Μετα πηγαμε εκκλησια κοινωνησα τον θησαυρουλη και τωρα κανει κακα στο γιογιο.

Σε λιγο θα του δωσω φρουτα και θα φυγουμε.....

Σας φιλω κοριτσακια....

Θα τα πουμε την τριτη αργα το βραδυ!!!!!

Καλη υπολοιπο κυριακης.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ χρονια πολλα!να περασουμε τελεια σημερα!!!περιμενω πως κ πως το σημερινο μενου,ειναι το αγαπημενο μου!φιλακια σε ολες!

Δωρακι καλα να περασετε στην μανουλα κ ευχομαι να μην κολλησες καμμια ιωση!Αφροδιτη μπραβο που λεει κ η Εβιρι,παντα τετοιες μαγειροεπιτυχιες!!!!!!

Litsa χρονια πολλα,να εισαι γερη κ ευτυχισμενη με την οικογενεια σου!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες τις Ευαγγελίες και τους Ευάγγελους. Ζήτω το έθνος των Ελλήνων για την εθνική μας γιορτή. Οι ήρωες του '21 να μας φωτίζουν πάντα με το παράδειγμά τους και την ανδρεία τους να αποτινάζουμε τον κάθε ζυγό.

Λίτσα DEL χρόνια πολλά να σε χαιρόμαστε κι εμείς και η οικογένειά σου.

astil χρόνια πολλά και σε σένα με υγεία πάντα.

Ετοιμαζόμαστε να φάμε ψάρι τηγανητό (παγκάσιους), σκορδαλιά, σάλτσα με ντοματάκια, σολομό καπνιστό με κρεμμύδι, μαϊντανό, λαδολέμονο και μία μερίδα πουρέ για τη μικρή που δεν τρώει τη σκορδαλιά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσια και χρονια πολλα..!!!Εχω εξαφανιστει γιατι ο υπολογιστης μας αφησε χρονους και εχω ανοιξει εναν παμπαλαιο εδω και κανει 100χρονια να φορτωσει,ευχομαι να ειστε ολες καλα,φιλια θα επανελθω:tongue:


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες!

Χρονια πολλα, ζητω το Εθνος μας και παντα ψηλα το κεφαλι!!

Να χαιρομαστε τις Ευαγγελιες και τους Ευαγγελους!!

Λιτσακι μου χρονια πολλα και οποια αλλη εχουμε να σας χαιρομαστε ολες!!

Δεν θυμαμαι αν χτες σας εγραψα τι φαγαμε, καναμε μακαρονια αλα κρεμ και κατεβηκε και η νονα που ειχε κανει πενες με πεστο απο λαθος συννενοηση αλλα τα φαγαμε!!

Σημερα η καλη μου η μαμα ειχε κανει μπακαλιαρο μουρλια και σκορδαλια πολυ ωραια και σαλτσα ντοματας.

Γουρουνιασαμε και ενα γαλακτομπουρεκο και μετα οταν γυρισαμε πεσαμε ξεροι ολοι η οικογενεια και η νονα (στο σπιτι της, χαχα) που ειχαμε παει μαζι στο χωριο!

Λοιπον τα λεμε αυριο, φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χρόνια Πολλά σε όλους μας για τη σημερινή διπλή γιορτή!! Πολύχρονοι κι όσοι έχουν την ονομαστική γιορτή τους!!

Η πιο καλή ντομάτα είναι αυτή που θα φυτέψεις στον κήπο σου και θα ξέρεις εσύ η ίδια με ποιο τρόπο την έχεις μεγαλώσει.

Συμπέρασμα, πάρε αυτό που σου δίνει εσένα ευκολία στη χρήση, έχοντας υπόψιν ότι, με το βρασμό καταστρέφονται αρκετά συστατικά φυτοφαρμάκων και συναφών επιβλαβών για την υγεία και κάνε και το σταυρό σου.

Ναι βρε Εβιράκι μου. Του κήπου μου θα ήταν η πιο καλή αλλά δεν... Οπότε, αναρωτιέμαι - κονσέρβα ή φυσική ντομάτα για σάλτσα το χειμώνα?

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για το μενού του Πάσχα! Θα το χρειαστώ γιατί κατά 90% θα την κάνω την αποστολή αυτοκτονίας:lol: - να σουβλίσουμε σπιτάκι μας, με πολύ κόσμο.

Εγω ευτυχως εχω σαλτσα απο ντοματες του κηπου μας στο χωριο.Φτιαχνει η μανα μου το φθινωπορο και ετσι εχουμε ολο το χειμωνα.

Έχει κάποιο ειδικό τρόπο που τις φτιάχνει Δωράκι μου? Και φθάνουν για όλο το χρόνο?

Αντε και θα ηθελα να ημουν λεει απο μια μερια να καμαρωνεις τον μοναχογιο σου στην παρελαση....για παμπερ θα εισαι!!!!!!!!

Βρε παιδί μου... είμαι ανεκδιήγητη - συγκινούμαι πολύ. Ευτυχώς, δίπλα μου ήταν μια κυρία... ομοιοπαθούσα... και κάναμε σετάκι.:rolleyes: Η μεγάλη πλάκα είναι με τον Ζώπυρο που προσπαθεί να το πνίξει...:cool:

Πάντως κορίτσια μου, ακόμα κι αν οι παρελάσεις/γιορτές δεν σας λένε τίποτα, να τα πηγαίνετε τα παιδάκια σας. Να κρατήσουν μια επαφή με την ιστορία γιατί οι μέρες που ζούμε είναι ισοπεδωτικές...

Δωράκι, πως είσαι? Φύγατε για την μανούλα?

τελικα αυτο το τοπικ θα γινει εντελως απογορευτικο για μενα,τι για σουυπερ φαγητα-γλυκα,τι βολτες,τι ''αγαπουλιτσες'' κτλ γραφετε ε κ γω το στερημενο τι θα κανω καλε,θα αγιασω στο τελος χοχοχοχο!!!!

Εσύ θα τα κάνεις όλα μαζί! Φαντάσου Αννούλα μου... του χρόνου τέτοιο καιρό, θα κρατάς αγκαλιά το τσολιαδάκι σου!!

Μετα τα δυσαρεστα, χαλαρωσα και ηρεμησα, πηγα και ειδα μια φιλη μου που μενει σ ενα χωριο νοτια κρητη και περασαμε υπεροχα..

Πηγαμε βολτα στη λιμνη του χωριου, τα βουνα γυρω μας επιβλητικα, και μια υπεροχη φυση γεματη δεντρα, ανθισμενες αμυγδαλιες...σ ολη τη διαδρομη με το αμαξι οδηγουσαμε μεσα απο δαση και ακουγες νερα να τρεχουν..ποταμακια και ρυακια...οταν θα ειμαι σε καλυτερη φυσικη κατασταση θα περπατησω και το φαραγγι μεχρι το δασος του Ρουβα.

Πηγαμε στη λιμνη που λετε, μετα πηγαμε στους προποδες του βουνου σε ενα τουριστικο συγκροτημα με ξενωνες, καφετερια, πισινα, ανοιχτο γυμναστηριο, και ηπιαμε καφε..ενω ο μπεμπης της φιλης μου λυσσουσε στον παιδοτοπο :-P

Ποιά δυσάρεστα βρε Ελενίτσα μου?:confused:

Να σου πω : Για δώσε λινκ απ' αυτό το ξενοδοχείο!

αυριο θα παρω ρεπο!!!μακια

Πως είσαι Αφροδιτάκι? Ξεκουράστηκες?

Εμείς, όπως σας τα είπα χθες : Παρέλαση, φαγητό έξω, καφέ με φίλους, τα παιδιά έπαιξαν πολύ, η μέρα ήταν θαυμάσια! Ένας ήλιος που σε ζέσταινε μέχρι την καρδιά...

Κι απ' αύριο, τρεχάτε ποδαράκια μου, πάλι...


Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια , χρονια πολλα για την μερα!!!χρονια πολλα στην λιτσα μας και σε ολους τους ευαγγελους/ευαγγελιες!!αληθεια εχουμε καποιον αλλο εορταζοντα??

σημερα βολταραμε, πηγαμε στην παρελαση, ηπιαμε καφεδακι και μετα στην πεθερα για μπακαλιαρο. περιττο να σας πω οτι το απογευμα λεει η κορη μου-,μπαμπα βωμας?(βρωμας)χαχαααα...εφαγε πολυ σκορδαλια!!!τμε το απογευμα λογω αερα, βροχης και βαρεμαρας καθησαμε σπιτι αναψαμε τζακι και καναμε αγκαλιτσες. δυστυχως αυριο ειναι δευτερα!!!μακια καλο βραδυ σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...