Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Χρόνια δε πετυχαινα εμφυτευση. 1-2 φορές πολύ μικρή χοριακη <15 που έπεφτε. Εκανα ελεγχο πριν 1,5 χρονια περιπου για μικροβιωμα, είχα μικρόβιο και χαμηλούς γαλακτοβακιλλους. Πήρα αντιβιωση και προβιοτικα για γαλακτοβακιλλους και πέτυχα θετικη χοριακη μετά από πολλά χρόνια προσπαθειων! Είμαι στον 7ο μήνα. Ψαξτο λίγο περισσότερο. Απλά κάποιοι γιατροί δεν υποστηρίζουν το θέμα "μικροβίωμα". Σου εύχομαι να έχεις γρήγορα μια θετική χοριακη!!!

      Επειδή προσπαθουσα πολλά χρόνια, έμβρυα 2ης ημέρας ήταν μια παλιά τακτική. Όπως το να μη δίνουν έντυπη αναφορά με φωτογραφίες εμβρύων και διαιρέσεις. Πλέον όλοι επιδιωκουν να βάλουν βλαστοκυστες και δίνουν αναφορά για τα έμβρυα. Συζητησε  το μαζί τους και ζήτησε να ενημερώνεσαι για τις διαιρέσεις. Ακόμα και να αλλάξεις κέντρο και να πας σε άλλο χρειάζεσαι σε χαρτί να έχεις τι εμβρυα έβαλες στο παρελθόν. Όσο αφορά το ποσων ημερών έμβρυα θα βάλετε...είναι θέμα γιατρού δε μπορείς πολύ να παρέμβεις. Αν δε νιωθεις ασφάλεια με όλο αυτό ψάξε για άλλο γιατρο. Περνάμε ήδη πάρα πολλά, τουλάχιστον ας νιώθουμε ότι γίνεται το καλύτερο δυνατόν! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Να έχεις γρήγορα ένα μωράκι αγκαλιά!!!

      Σ ευχαριστώ για την απάντηση κ εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!!Αλήθεια λες;Μακάρι να είναι η αιτία τι να πω.Σημερα πήρα το παπ που είχα κάνει κ το κολπικο,μου είπαν ότι είναι όλα καλά αλλά είδα στους γαλακτοβακιλλους ότι λέει σπάνιοι,πόσο πρέπει να είναι δλδ;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ευχαριστώ!

Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι το "πεταλούδα" είναι εντελώς σχήμα λόγου, έτσι?

Μμμμμ...Ανοησίες!!

Να σας πω βρε κοριτσάκια :

1) Ερώτηση : Αν μείνουμε Αθήνα το Πάσχα και σουβλίσουμε σπίτι μας, τι έχετε να μου προτείνετε για μενού (πλην του κρέατος)? Δεν θα είμαστε μόνοι μας φυσικά.

2) Γκάλοπ : Ποιά ντομάτα πιστεύετε ότι είναι πιο υγιεινή (για σάλτσα) το χειμώνα? Η κονσέβα/ντοματάκι ή οι φυσικές/θερμοκηπίου (εξαιρώ βιολογικές) κ.λ.π.?

Θα συμφωνήσω με Εβίρι

Οι καλύτερες ντοματούλες είναι αυτές που φυτρώνουν στον κήπο μας

Με 'γεια, με 'γειαααααα πολύ ωραία είναι.

Έχεις μάτι που βλέπει...πολύυυυ μακριά:tongue:

Η φουμπη μας ακομα να εμφανιστει......μας λειπεις κοριτσακι.

Της τηλεφώνησα,αλλά δεν απάντησε...Μπορεί και να μην ήταν εύκαιρη εκε΄θνη τη στιγμή και μετά να ην κατάλαβε ποιος την κάλεσε

Ρε σεις κοριτσια,εχω αγανακτησει με τα κιλα μου...:mad:

Πως γινεται να προσεχω-οσο μπορω-και να μην χανω γραμμαριο....αλλα να βαζω κι ολας;Εεεεε;

Ο μεταβολισμος μου ειναι χεσε μεσα!!!!!!!!

Πως θα τον φτιαξω παλι;

Με βλεπω να παω σε διατροφολογο-διαιτολογο.......!!!!!

Δεν χάνεις και τίποτα να πας να δεις...Έτσι για μια γνώμη

Αν και νομίζω ότι είσαι μια χαρά

Δεν χάνεις,γιατί δεν έχεις τι να χάσεις!!!

Κουβενταρία,ε;Ακόμα και στο όνειρο...

Δεν εκπλήσσομαι καθόλου:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Eviri θα σου πω πάλι κατι γλυκό...

Εφτιαξα ρυζόγαλο

Επίσης να ρωτησω...

Μας φίλεψαν πολλά πορτοκάλια και λέω να φτιάξω μαρμελάδα

Εχει φτιάξει καμιά σας;

Βγαίνει καλή;

Link to comment
Share on other sites

Είχα φτιάξει κάποτε αλλά μου είχε βγει λίγο πικρή, παρόλο που ξεπίκρισα τα πορτοκάλια όπως ακριβώς έλεγε η συνταγή. Δεν ήταν για πέταμα, αλλά περίμενα ότι δε θα πίκριζε καθόλου. Ίσως να έφταιγε η ποικιλία των πορτοκαλιών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν χάνεις και τίποτα να πας να δεις...Έτσι για μια γνώμη

Θα κανω για μερικες μερες μια διατροφη που εκανε η αδερφη μου κι εχασε 12 κιλα,με γυμανστικη εκεινη...χωρις εγω.Αν χασω τουλαχιστων 6 κιλα θα ειμαι μια χαρα.....και πολυ ευχαριστημένη!!!!!

Αν και νομίζω ότι είσαι μια χαρά...

Μπα,εχω βαλει.....δεν ειναι πολλα και πρεπει να τα χασω,πριν γινουν στ αληθεια πολλα!!!!!!

Δεν χάνεις,γιατί δεν έχεις τι να χάσεις!!!

Αχ τι καλα να ηταν ετσι......νοσταλγω το σωμα που ειχα πριν μεινω εγκυος.....αλλα χαλαλι του,του γιοκα μου......για κεινον γινομαι και φαλαινα εννοειτε!!!!!!!!;)

Κουβενταρία,ε;Ακόμα και στο όνειρο...

Δεν εκπλήσσομαι καθόλου:tongue:

Μα εχουμε πολλα να πουμε και συμληρωνουμε ακομα και στον υπνο,αφου δεν μας φτανουν τοσες ωρες στο καφε μας!!!!!:lol::lol::lol:

ΕΒΙΡΟΥΛΑ,μονο την αληθεια λεω,χωρις υπερβολες.

Και καλα κανεις που παρακολουθεις κυριως ελληνικα προγραμματα......

Χειροτερα θα μπερδευεσαι,οπως πολυ σωστα ειπες!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα θα φαμε κεφτεδακια(γιαμιιιιιιιιιι) με κολοκυθακια βραστα για εμενα κ σαλατουλα κ πατατουλες τηγανιτες για τον αντρουλη(ε κανα δυο θα κλεψω κ εγω χεχεχεχε),το χουμε συμφωνησει απο εχθες το μενου χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!

Δωρα ελεος που θελεις να χασεις κ κιλα,κ φυσικα ακομα πιο ελεος που θελεις να πας σε διαιτολογο...βρε εσυ εισαι κορμαρα,χαλαρωσε!!!!!αντε σου επιτρεπω να κανεις μια μικρη διατροφη(απο ΜΟΝΗ ΣΟΥ) ετσι για να σου φυγει το..γραμμαριο που εβαλες!!!!!!!!!

επισης θα συμφωνησω μαζι σου για την Εβιρι,ειναι ο φωτεινος παντγνωστης μας σε ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλακια ομορφες κ καλο σαββατακοκυριακο σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Μόλις έφυγαν τα τέκνα. Θα τα κρατήσουν λίγο ο παππούς με την γιαγιά . Έχω πολλές δουλειές. Εκτός τα του σπιτιού θέλω να πάω να αγοράσω λαμπάδες, παπούτσια κλπ για τα βαφτιστήρια μας, αν προλάβω να κάνω και μια γενική επισκευή στο μαλλί (κούρεμα, ρίζα, ανταύγειες -- λέμε τώρα) θα είναι το θαύμα !

Έχω και σίδερο αλλά αυτό για το βράδυ !

Οπότε από φαγητό θα τα βολέψω με τον συζυγίτο μου... πρόχειρα ... έχω κάτι άλλο πιο καλό από αυτό στο μυαλό μου.... χα χα !:cool:

Αύριο πρώτα ο Θεός λέμε να πάμε με τους κουμπάρους μας μια μονοήμερη κάπου εδώ κοντά. Καλός φαίνεται ο καιρός. Δεν έχουμε ακόμη αποφασίσει πού !

Την Δευτέρα έχω ραντεβού με αυτόν τον ΙΚΑ οπότε δεν θα μπω (ή θα αργήσω να μπω)... ελπίζω να σας έχω καλά νέα !

Φεφάκι,

Τί έγινε ? Πήρατε παπά ???

Η σάλτσα λαχανικών είναι νόστιμη κι εύκολη: βάζεις το λάδι με 1 κρεμμύδι αρχικά (ψιλοκομμένο) για 5 λεπτά σε χαμηλή φψτιά , μετά προσθέτεις 1 σκ. σκόρδο ψιλοκομμένη να τσιγαριστεί για 2 λεπτάκια και ρίχνεις ότι λαχανικό θες (ντομάτες περίπου 800 γρ. κολοκύθι καρότο μελιτζάνα πιπεριά σέλερι όλα ψιλοκομμένα, μανιτάρια αν θες ) τα σοτάρεις 5-6 λεπτάκια, προσθέτεις λίγο ξύδι και ζάχαρη (1κ.σ.) αλατοπιπερώνεις και σιγοβράζεις για 10 '. Προς το τέλος προσθέτεις και ότι θες σε μυρωδικό (π.χ. θυμάρι βασιλικό) !

Έχεις βράσει τα ζυμαρικά κι αφού τα στραγγίξεις καλά τα ρίχνεις στη σάλτσα ανακατεύεις 1 λεπτάκι στο δυνατό και βουαλά !

Αν δεν νηστεύεις, είναι ωραία και λίγη φέτα στο τέλος !:lol:

Η σαλάτα με το πληγούρι μάνα μου είναι η κλασική :

θες 1 1/2 φλ. τσαγιού πλιγούρι θα το βάλεις σε μπολ με ζεστό νερό, το σκεπάζεις και το αφήνεις 15' να φουσκώσει.

Ψιλοκόβεις σε καρέ τις ντομάτες (4 γινωμένες) αφού τις ξεσποριάσεις, το αγγούρι το ίδιο -με την φλούδα του-, προσθέτεις μαϊντανό, δυόσμο, φρ. κρεμμυδάκια (θέλει μπόλικα 6-7), ένα ξερό κρεμμύδι και το στραγγισμένο πλιγούρι.

Περιχύνεις με ελαιόλαδο (1/4 φλ.) και 4 κ.σ. μπαλσάμικο αλατοπιπερώνεις όσο σου αρέσει, ανακατεύεις καλά και πρέπει να την παγώσεις την σαλάτα το λιγότερο για 1 ώρα. Αν της αφήσεις παραπάνω γίνεται τέλεια.

Πριν την σερβίρεις, ανακάτεψέ την ξανά.

Είναι πολύ δροσιστική και συνοδεύει πολύ ωραία κρεατικά ψητά κλπ. εγώ την κάνω συχνά γιατί τρελαίνεται ο Νικόλας !!!! Μασάει σαν τα κατσικάκια !:wink:

Ζωπ,

Τί έγινε ? Πώς περάσατε μετά του συζύγου ? Περιμένουμε νέα !

Φούμπι,

Μας λείπεις. Μπες βρε παιδί μου επιτέλους !

Στην εγκυούλα μας την Αννούλα να δώσω συγχαρητήρια για την διατροφή της και τα κιλάκια της ! Τέρας υπομονής λέμε ! Σε θαυμάζω !

Η Ιωάννα πού είναι ? Η Ντελ ??????

Φιλάκια σε όλες ! Καλό Σ/Κ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!!!

Κάντυ μου,άμα τα προλάβεις,όλα αυτά πες μου και μένα το κόλπο...Αλλά δεν το βρίσκω και ανέφικτο το σημερινό πλάνο εργασιών,αφού λείπουν τα μικρά σου...

Αχ πρεπει να σκεφτώ κι εγώ τα της βαφτιστήρας και τι θα κάνω φέτος που με αυτή την κατάσταση είμαι μονίμως απλήρωτη.Το αγαπάω μωρέ το μπουμπουκάκι μου και θέλω το καλύτερο.Πέρυσι,ας πούμε,πήρα πιο οικονομική λαμπάδα,αλλά της πήρα φόρεμα και παπούτσια,σοκολατένιο κούνελο και τσουρέκι.Αλλά ηταν καλύτερα τα πράγματα...Ιδωμεν!Ισως μέχρι τότε να μου έχουν δώσει κατιτίς...Πόσο να έχω χορηγό τον περιστέρη ποια...

Σήμερα θα φάω κοτοπουλάκι ψητό με σαλατούλα ντομάτα-αγγούρι,για τον μικρό φτιάχνω κοτόσουπα και ο περιστέρης είναι κομπλέ από χθες(χοιρινό κρασάτο με ρύζι σε αφθονία)

Προσπαθώ να κάνω καμια δουλίτσα...

Ό,τι προλάβω

Θα πάω και για περπάτημα...το σπέσιαλ σήμερα,καθότι Σάββατο και υπάρχει ο χρόνος.Καταλαβαίνετε...Διόδια στους... πεζούς θα βάλει πάλι ο Δήμος

Θα ξαναμπω μετα!!

Οχι που θα άφηνα...

Ζωπ περιμένουμε νέα!!

Link to comment
Share on other sites

βρε σουρτουκες ολες βολτες κανετε??????τελεια μια χαρα περνατε κυριες μου,εμεις εδω με τον στρουμφουλη κ την σκυλοκορη μας που απο τα ψυχοσωματικα(λογω περιοδου) μου χει σπασει τα νευρα!!!!!!αλλα κανω υπομονη,ως γυναικα προσπαθω να την καταλαβω!!!

Καντυ καλα να περασετε σημερα,σε ολους τους τομεις χιχιχιχι!

τελικα αυτο το τοπικ θα γινει εντελως απογορευτικο για μενα,τι για σουυπερ φαγητα-γλυκα,τι βολτες,τι ''αγαπουλιτσες'' κτλ γραφετε ε κ γω το στερημενο τι θα κανω καλε,θα αγιασω στο τελος χοχοχοχο!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου.

Θα φτιάξω κιμά σόγιας με μακαρόνια σήμερα.

ΕΒΙΡΟΥΛΑ,μονο την αληθεια λεω,χωρις υπερβολες.

επισης θα συμφωνησω μαζι σου για την Εβιρι,ειναι ο φωτεινος παντγνωστης μας σε ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βρε κορίτσια με συγκινείτε κάθε φορά με τα καλά σας λόγια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!

τι κανετε? εμεις μια χαρα, εχει ηλιο καθησαμε στην βεραντα μας για καφε, εγω πηγα και στην λαικη για την μαναβικη της εβδομαδας, αυριο εχει βολτα-μπακαλιαρο-σκορδαλια στο χωριο!!

φιλακια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

βρε σουρτουκες ολες βολτες κανετε??????τελεια μια χαρα περνατε κυριες μου,εμεις εδω με τον στρουμφουλη κ την σκυλοκορη μας που απο τα ψυχοσωματικα(λογω περιοδου) μου χει σπασει τα νευρα!!!!!!αλλα κανω υπομονη,ως γυναικα προσπαθω να την καταλαβω!!!

Καντυ καλα να περασετε σημερα,σε ολους τους τομεις χιχιχιχι!

τελικα αυτο το τοπικ θα γινει εντελως απογορευτικο για μενα,τι για σουυπερ φαγητα-γλυκα,τι βολτες,τι ''αγαπουλιτσες'' κτλ γραφετε ε κ γω το στερημενο τι θα κανω καλε,θα αγιασω στο τελος χοχοχοχο!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γελάω με όλα...

Αλλά πιο πολυ με την κατανόησή σου στη...θηλυκή φύση της σκυλοκόρης!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα κοριτσια!!!

γεια σου ΑΝΝΑ γεια σου ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ!!1

Το δικο μου μενου σημερα ειχε σαρδελες ψητες με σαλατα. εφαγα τοσο πολυ που εσκασα.

και γω θελω να παω για λαμπαδα και δωρα για το βαφτηστηρι μου αλλα δεν ξερω ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas κοριτσαρες.

Αννα,ειδες;Ολο βολταρουμε.....αλλα τι να τα κανουμε τα καμαρια μας που δεν θελουν αλλο μεσα;

Ο θησαυρος σημερα με το που ανοιξε τα ματια ηθελε να φυγουμε....

Ετσι δεν του χαλασα χατιρι και ημασταν για ωρες εξω.

Μετα γυρισαμε,μπανιο-μαμ και νανι.;)

Σημερα ο καλος μου εφαγε λιγα μακαρονια που μας ειχαν μεινει απο την τεταρτη.Εγω σαλατα μροκολο-κουνουπιδι και ενα γιαουρτι με μελι.

Ο θησαυρος εφαγε τραχανουλη με κοτοπουλο απο χθες...οποτε δεν ειχα να μαγειρεψω!!!

Αυριο θα παμε στο χωριο για 2-3μερες...εχει και τελειο καιρο...ανυπομονω!!!!!

Κι εγω πρεπει βγω για ψωνια για την βαφτιστηρα μας.....σιγα σιγα....

Σας φιλω ;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...