Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια ειμαι στην 7 εβδομάδα μου ειπε η μαια τώρα σχηματίζεται το νινακι.σήμερα το απογευμα καποια στιγμή είχα κατι σαν πονους περιοδου να ανησυχω;πσιρνω filicine. utrogestan kai prolutex

      Λογικά είναι η μητρα που μεγαλώνει. Αν ο πόνος δεν είναι οξυς δεν υπάρχει ανησυχία, βέβαια ρώτα τον μαιευτήρα σου για να ηρεμήσεις.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα.

Καλα εχουμε ξετρελαθει με τον ηλιο,ζεστη και σημερα.

Περιστερωωωωω.σε ειδα στον υπνο μου μαρη!!!!!:P

Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε! ή γυμνό σε είδα στν υπνο μου γυμνό-Μοσχολιού! άσχετο εντελώς, αλλά μου ήρθε. να το διώξω; ντροπή!

Εχθες μιλησα με Αρετη,ειναι καλα,δεν γεννησε ακομα...μεσα στην εβδομαδα περημενει!!!!

Ειναι ακομα μονη της,και δεν εχει ιντερνετ ουτε σπιτι ουτε στη δουλεια.

Εχετε ολες φιλακια....

Της ειπα για την Αννουλα μας,δεν το ηξερε οτι περημενει στρουμφομωρακι.

Ειπε να σου μεταβιβασω τις ευχες της Αννα,για μια τελειομηνη και καλη εγκυμοσυνη!!!!!!

να της μεταβιβάσεις τα φιλάκια μας κ τις ευχές μας να γεννήσει με το καλό τον τρίτο της γιόκα!

Κατα τα αλλα οπως τα ξερετε,εμεις καθε μερα εχουμε καθιερωσει παιδικη χαρα και βολτες....

Να και τωρα ο μικρος με το ζορι κρατιεται,περιμενω να του δωσω φρουτακια και βουρ για βολτιτσα!!!!!!

Την κυριακη θα παμε στο χωριο,εχουμε κατι δουλειες να τακτοποιησουμε και ετσι θα κανουμε την βολτα στην μανουλιτσα και αυτον τον καιρο ειναι οτι πρεπει!!!!!

Και φυσικα ανηπομονωωωωωω ηδη εχω αρχισει και μαζευω τα ρουχα μας!!!!:P

Φεφακι μου,σε ευχαριστω για χθες,το θεμα λυθηκε.

Θα σε παρω καποια στιγμη το απογευμα να τα πουμε γιατι εχθες δεν ειπαπε τιποτα δικο μας.Φιλια!!!!

να σε πάρω στο κινητό κατά τις 12.10 που θα κάνω τάημ άουτ;

το μήνυμα το είδα 9.30 κ δεν σε πήρα μετά...

ελπίζω να έχεις μαζί σου κινητό. αν δεν το έχεις, να μη διστάσεις να πάρεις αναπάντητη στο κινητό. θα το δω κ θα σε καλέσω με την πρώτη ευκαιρία.

σε κάθε περίπτωση το αργότερο να σε πάρω το απόγευμα που θα βγω για σπορτεξάκια της σύσας. θα δω κ για καθημερινό παπούτσι να της πάρουν οι νονοί-αδερφή μου κ γαμπρός μου!:)

ακόμα με τα μποτάκια είμαστε!;)

μη κολλάς. για όλα υπάρχουν λύσεις. έχω άνθρωπο που μπορεί να το τσεκάρει, χωρίς να υποχρεωθούμε πουθενά.

τα μανιτάρια θα τα έκανα με χυμό ντομάτας κ πολλά μυρωδικά!! αν νήστευα κ από λάδι!!!

τώρα που το είπες ζουζουνέλ, στο μυαλό μου τριγυρνάει τελευταία να κρατήσω 3 μέρες από λάδι. χωρίς να ξέρω γιατί, κάτι σαν εσωτερική φωνή. είμαι για τα σίδερα, το ξέρω!:confused::rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να τα απλώσω στη λαδόκολλα ή θα κολλήσουν?

Η αλήθεια είναι ότι κολλάνε λίγο, εγώ τα βάζω στο πυρέξ.

Σκέφτηκα και κάτι άλλο.

Μπορείς να φτιάξεις μια ψευτοπίτσα, ειδικά για κολατσιό, με τη βασική ζύμη του ψωμιού χωρίς λάδι για τη βάση, να βάλεις πάνω, λίγη σάλτσα (ό,τι να 'ναι: πουμαρό, κέτσαπ, πελτέ ελαφρά αραιωμένο, ό,τι έχεις στο σπίτι) ντομάτα σε ροδέλες, πιπεριά, μανιτάρια, ελιές, κρεμμύδι, ρίγανη, ψητές πατάτες στο φούρνο χωρίς λάδι (στη λαμαρίνα) και θα είναι ένα χορταστικό και νόστιμο φαγητό ή κολατσιό απογευματινό.

Κάτι που γνωρίζω σίγουρα είναι ότι οι αγιορίτες μοναχοί μαγειρεύουν αρκετά συχνά στις νηστείες με ταχίνι. Ρώτα τον άντρα σου αν θέλει και συμφωνεί να το χρησιμοποιείς αντί για λάδι.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα, δεν αποκλείω να βγω εδώ από κάτω στο δρόμο της γειτονιάς μου και να κάνω μόνη μου παρέλαση. Τώρα πώς θα κάνω το ρυθμό τουρουρουτ τουτ τουτ τουρουρουτ τουτ τουτ με το στόμα και θα παρελαύνω ταυτόχρονα δεν είμαι σίγουρη.

χαχαχα!!! Την Μέρκελ αλά μπρατέτο και ξεκινάμε

ένα δύο εν δυο!!!!:lol::lol:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μίλησα με Ραφαήλ!!!!ζήλεια! ζήλεια!!!!!!

Εγώ ελπίζω να τον δω από κοντά λίαν συντόμως!!!;)

Όχι βρε αυτή θα μου τη μαγαρίσει την παρέλαση.

Ευκαιρία να την κατατροπώσεις έβιρι!!!:tongue::tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

fefi και μένα η Μοσχολιού μου ρθε στο μυαλό....

Πώς με είδες Δωράκι μου;Να ανησυχήσω;

Γυρίσαμε από τη βόλτα.Ο μικρός δεν στέκεται ούτε εκεί πλέον,είμαι πτώμα,άυπνη,πεινασμένη,με πονοκέφαλο,με το σπίτι αχούρι...Δεν θέλει το καρότσι,θέλει να περπατάει,αλλά άμα είμαι μόνη μου χωρίς τον περιστέρη αυτό είναι δύσκολο,γιατί ποιος θα κρατά το καρότσι και τα πράγματα και ποιος θα τρέχει πίσω από το παιδί;

Τελοσπάντων...

Εβαλα το ψαράκι μου να ψήνεται και εκ των προτέρων ξέρω καλά ότι θα πεινάσω πολύ σήμερα...

Τελικά για τον περιστέρη θα φτιάξω κρασάτο χοιρινό με ρυζάκι πιλάφι.

Αν με αφήσει το σπλάχνο μου...

Και μετα θα πάω κομμωτήριο που είμαι σαν την κούκλα παταπούφα,αν θυμάστε...Και μετα για δουλεια...

Βαριέμαι απίστευτα

Αλλά το κυριότερο είναι ότι δεν έχω κεφάλι να σκεφτώ.Κουρκούτι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, η Μαρία μας σήμερα δεν επέστρεφε στην δουλειά;

Ή κάνω λάθος;

Μαράκι καλή αρχή!!!!

Δε νομίζω Ελένη

2 Απρίλη αν θυμάμαι καλά

Απλά ειχε πει ότι σήμερα δεν θα εχει λαπ τοπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχθες μιλησα με Αρετη,ειναι καλα,δεν γεννησε ακομα...μεσα στην εβδομαδα περημενει!!!!

Ειναι ακομα μονη της,και δεν εχει ιντερνετ ουτε σπιτι ουτε στη δουλεια.

Εχετε ολες φιλακια....

Της ειπα για την Αννουλα μας,δεν το ηξερε οτι περημενει στρουμφομωρακι.

Ειπε να σου μεταβιβασω τις ευχες της Αννα,για μια τελειομηνη και καλη εγκυμοσυνη!!!!!!

αχ τι ομορφα που μαθαμε για την Αρετουλα μας,πραγματικα απο τα κοριτσια που η απουσια τους μας εκανε κακο...να ναι γερη κ με το καλο να γεννησει!!!!!την ευχαριστω θερμα για τις ευχουλες της,να σαι καλα Δωρακι!!!

λιγο πριν πεσω για υπνο γιατι ειμαι κομματια σας γραφω το σημερινο μενου,αρακα κ σαλατουλα στην μανουλα!!!μακια ομορφες!

υσ.Ελενη ζηλεψα κεφτεδακια οποτε αυριο θα μου κανει η μανουλα χιχιχιχι!εμ ολοκληρο λοξυγγα καταλαβε σημερα να μην κανει σαν τρελλη η γιαγιακα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Ήρθα στην δουλειά στις 11,30 μια και σήμερα είχε γιορτή στο σχολείο η κόρη μου. Τώρα σταμάτησα και είπα να μπω να διαβάσω κανένα νέο σας! Αυτή η δασκάλα της κόρης μου είναι τόσο καλή και οργανωτική, με πολύ αγάπη για τα παιδιά! Αυτό φάνηκε και στην γιορτή τους σήμερα η οποία ήταν απίστευτα όμορφη και πολύ συγκινητική! Στο τέλος είχε φτιάξει ένα βίντεο με ένα τραγούδι το οποίο ανάμεσα στα άλλα έλεγε ¨Θεέ μου να προσέχεις τα Ελληνόπουλα¨και κάθε φορά που ακουγόταν αυτός ο στίχος προβάλονταν φωτογραφίες των παιδιών μας! Εκεί δεν άντεξα, με πήραν τα ζουμιά! Είπαν μετά και τον Εθνικό μας Ύμνο κι έδεσε το πράγμα!

Κατά τα άλλα είμαι με πονοκέφαλο από το πρωί, περιμένω την γνωστή μηνιαία επισκέπτρια!!!!

Ξεκινάω να διαβάζω τα νέα σας.........


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να τον δω από κοντά λίαν συντόμως!!!;)

Ο.Κ. να μου τον γλυκοφιλήσεις!!!

fefi και μένα η Μοσχολιού μου ρθε στο μυαλό....

είπαμε είμαστε φτιαγμένες από το ίδιο υλικό!:tongue:

Γυρίσαμε από τη βόλτα.Ο μικρός δεν στέκεται ούτε εκεί πλέον,είμαι πτώμα,άυπνη,πεινασμένη,με πονοκέφαλο,με το σπίτι αχούρι...Δεν θέλει το καρότσι,θέλει να περπατάει,αλλά άμα είμαι μόνη μου χωρίς τον περιστέρη αυτό είναι δύσκολο,γιατί ποιος θα κρατά το καρότσι και τα πράγματα και ποιος θα τρέχει πίσω από το παιδί;

Τελοσπάντων...

Εβαλα το ψαράκι μου να ψήνεται και εκ των προτέρων ξέρω καλά ότι θα πεινάσω πολύ σήμερα...

Τελικά για τον περιστέρη θα φτιάξω κρασάτο χοιρινό με ρυζάκι πιλάφι.

Αν με αφήσει το σπλάχνο μου...

Και μετα θα πάω κομμωτήριο που είμαι σαν την κούκλα παταπούφα,αν θυμάστε...Και μετα για δουλεια...

Βαριέμαι απίστευτα

Αλλά το κυριότερο είναι ότι δεν έχω κεφάλι να σκεφτώ.Κουρκούτι!!

να φοράς μια τσάντα σταυρωτά με τα απολύτως απαραίτητα κ το καρότσι ξέχνα το για λίγο. αργότερα όταν του φύγει η κάψα να τρέχει-περπατάει-ανακαλύπτει τήν ικανότητά του να περπατάει!!!τότε θα το ξαναχρησιμοποιήσετε! είναι μια φάση με πολλή κούραση!

αχ τι ομορφα που μαθαμε για την Αρετουλα μας,πραγματικα απο τα κοριτσια που η απουσια τους μας εκανε κακο...να ναι γερη κ με το καλο να γεννησει!!!!!την ευχαριστω θερμα για τις ευχουλες της,να σαι καλα Δωρακι!!!

λιγο πριν πεσω για υπνο γιατι ειμαι κομματια σας γραφω το σημερινο μενου,αρακα κ σαλατουλα στην μανουλα!!!μακια ομορφες!

υσ.Ελενη ζηλεψα κεφτεδακια οποτε αυριο θα μου κανει η μανουλα χιχιχιχι!εμ ολοκληρο λοξυγγα καταλαβε σημερα να μην κανει σαν τρελλη η γιαγιακα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!

μπράβο Ειρήνη μανούλα!!! το 'χει το όνομα. τέλος!:)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στην Κ σου Αγγελική!

καλά εμένα δεν θα με έβλεπαν να δακρύζω..θα ακούγονταν αναφιλητά!!!!

την περασμένη εβδομάδα την είχα τη μικρή στους Χαιρετισμούς κ μόλις φτάσαμε να ψέλνουμε Υπερμάχω, βλέπω το παιδί μου που το θεώρησε για τραγούδι κ το έλεγε με τα δικά της λόγια...

περιττό να πω ότι βούρκωσα!!!την πήρα αγκαλιά κ την φιλούσα από ευγνωμοσύνη!!!

αχ, την Ελλάδα μας Θεέ μου, τις οικογένειές μας προστάτευε!

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το είπες ζουζουνέλ, στο μυαλό μου τριγυρνάει τελευταία να κρατήσω 3 μέρες από λάδι. χωρίς να ξέρω γιατί, κάτι σαν εσωτερική φωνή. είμαι για τα σίδερα, το ξέρω!:confused::rolleyes::lol:

να το κάνεις αν το νιώθεις!

Γυρίσαμε από τη βόλτα.Ο μικρός δεν στέκεται ούτε εκεί πλέον,είμαι πτώμα,άυπνη,πεινασμένη,με πονοκέφαλο,με το σπίτι αχούρι...Δεν θέλει το καρότσι,θέλει να περπατάει,αλλά άμα είμαι μόνη μου χωρίς τον περιστέρη αυτό είναι δύσκολο,γιατί ποιος θα κρατά το καρότσι και τα πράγματα και ποιος θα τρέχει πίσω από το παιδί;

Τελοσπάντων...

Κάπως έτσι είναι και ο δικός μου στην βόλτα οπότε μόνη μου ζορίζομαι λιιιιιγο!

Εβαλα το ψαράκι μου να ψήνεται και εκ των προτέρων ξέρω καλά ότι θα πεινάσω πολύ σήμερα...

Τελικά για τον περιστέρη θα φτιάξω κρασάτο χοιρινό με ρυζάκι πιλάφι.

Αν με αφήσει το σπλάχνο μου...

Και μετα θα πάω κομμωτήριο που είμαι σαν την κούκλα παταπούφα,αν θυμάστε...

Με γειά τα μαλλάκια λοιπόν!

Και μετα για δουλεια...

Βαριέμαι απίστευτα

Αλλά το κυριότερο είναι ότι δεν έχω κεφάλι να σκεφτώ.Κουρκούτι!!

Δωράκι πολύ χάρηκα με τα νέα της Αρετούλας! όταν ξαναμιλήσετε σε παρακαλώ δώσε της και τα δικά μου φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...