Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια ειμαι στην 7 εβδομάδα μου ειπε η μαια τώρα σχηματίζεται το νινακι.σήμερα το απογευμα καποια στιγμή είχα κατι σαν πονους περιοδου να ανησυχω;πσιρνω filicine. utrogestan kai prolutex

      Λογικά είναι η μητρα που μεγαλώνει. Αν ο πόνος δεν είναι οξυς δεν υπάρχει ανησυχία, βέβαια ρώτα τον μαιευτήρα σου για να ηρεμήσεις.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Geia sas κοριτσαρες.

Σημερα χορτασαμε ηλιο-γελιο-παιχνιδι!!!!!

Ολη μερα εξω ημασταν....ο θησαυρος παλι πικ νικ στις κουνιες εκανε,

δεν ηθελε με τιποτα σπιτι,ηθελε παιχνιδι.

Οποτε γυρισαμε 2μιση στο σπιτι,τον εκανα μπανιο και στις 3 κοιμοταν ηδη!

Μιλησα και με μια ψυχη....στο τηλ....;););)

Χθες εκατσα κι εγω να δω την ταινια,δεν αντεξα ομως.......:-(

Δεν μπορουσα με τιποτα να την δω....

Μπραβο στο μπουμπουκι της Αγγελικης

και μεγεια το φουστανακι της Συσας.

Περιστερω,να χαιρεσαι τον ερωτύλο γιοκα σου....χαχαχα...αστερι!!!!!

Εμεις παλι με τα κοριτσια κανουμε ντροπες...(να φανταστειτε οτι ακομα κι απο την τηλεόραση οταν καποια παρουσιαστρια κοιταει και μιλαει στον φακο σε κοντινο πλανο,εκεινος την κοιταει πονηρά και γελαει.....χαχαχα)....αλλα τα στελνουμε απειρα φιλακια!!!!!!!

Σημερα φαγαμε φακιτσες.

Φιλια πολλα σε ολες σας κουκλες μου!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φέφη απολαυστική η Σύσα με το φουστανάκι.

Αχ, το κοριτσάκι μου με κάνει πολύ περήφανη!

Πάντα τέτοια εύχομαι να καμαρώνετε από την κορούλα σας Αγγελική.

μηπως ξερετε κανενα κόλπο να ξεφλούδιζουμε τα ρεβυθια?

Συμφωνώ με την Άννα Ζουζουνέλ, που είπε να μουλιάσεις από το προηγούμενο βράδυ τα ρεβύθια και την άλλη μέρα μέσα στο νερό να ρίξεις 1-2κουταλιές της σούπας σόδα και να τα τρίβεις με τα χέρια.

εκανες τλκ λουκουμαδες???αρεσανε???

Ναι τους έφτιαξα κι έβαλα από πάνω μέλι, κανέλα και σουσάμι. Έφτιαξα πολλούς και κράτησα τους μισούς για μας. Άρεσαν και πήραν και για το σπίτι όλες οι κυρίες που δεν έφυγαν από τις πρώτες.

Κι άρχισε ο δικός μου να της φωνάζει εεεεε,εεεε και να κάνει και την αγελάδα!Και δώστου να παλεύει να βγάλει τα πόδια από τον ποδόσακο...Κατουρηθήκαμε από τα γέλια!Ερωτύλος ο υιός μου...

Πολύ πλάκα είχε αυτό.

Χθες, επίσης, αποφάσισα (μόνη μου - μην γελάτε) ότι το Σάββατο, ρπώτα ο Θεός, θα φτιάξω λουκουμάδες ! Τώρα πώς στο καλό θα τα καταφέρω (????) εγώ η ζερβοκουτάλα με αυτό το πράγμα... με το κουτάλι... στο τηγάνισμα εννοώ !!!! θα δείξει ! ΕΒΙΡΙ, μην γελάς ! Σε βλέπω !

χαχαχαχα δε γέλασα επειδή είσαι αριστερόχειρη, αλλά επειδή είπες ότι με βλέπεις να γελάω. Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις και απλά θα τους κάνεις τέλειους. Μην ξεχνάς να βουτάς στο λάδι συχνά το κουτάλι που θα πιάνεις ζύμη και θα τη ρίχνεις στο τηγάνι.

Αυτό που πρέπει να έχεις πάντα κατά νου, είναι να μην έχει πουθενά σταγόνες νερού, ούτε το κατσαρολάκι που θα τηγανίσεις, ούτε η κουτάλα που θα τους βγάζεις, ούτε το κουτάλι που θα πιάνεις τη ζύμη. Διαφορετικά κινδυνεύεις από πέταγμα (έκρηξη) λαδιού και σοβαρά εγκαύματα.

Καλή επιτυχία.

Κορίτσια σχολάω!

Αυριο θα τα πούμε προς το μεσημεράκι καθώς θα πάω στο σχολείο να καμαρώσω την κόρη μου στην γιορτή για την 25η Μαρτίου!

Σας φιλώ όλες!!!

Αχ, τώρα που το αναφέρεις, βρε κορίτσια εμείς εδώ στο σχολείο δεν έχουμε τίποτα, ούτε γιορτή και παρέλαση 28ης Οκτωβρίου, ούτε γιορτή και παρέλαση 25ης Μαρτίου. Δηλαδή, δε θα καταλάβουμε τίποτα από γιορτινή μέρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγαπες, τι κανετε?

εγω καλα, σημερα στην γυρα με την κορη και το απογευμα βολτα με τον μπαμπα μας..

Αυριο δεν θα εχω λαπτοπ, θα λειπει ο μπαμπας μας και ετσι δεν θα εχω και μαγειρεμα, θα φαω παστιτσιο απο προχθες.

Αχ, τώρα που το αναφέρεις, βρε κορίτσια εμείς εδώ στο σχολείο δεν έχουμε τίποτα, ούτε γιορτή και παρέλαση 28ης Οκτωβρίου, ούτε γιορτή και παρέλαση 25ης Μαρτίου. Δηλαδή, δε θα καταλάβουμε τίποτα από γιορτινή μέρα.

Εβιρακι κανε μπακαλιαρο σκορδαλια και θα δεις πως θα γιορτασετε την μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγείρισσες αγαπημένες!!!

Πού χαθήκαμε όλες;

Κάποτε το καφέ μας ήταν γεμάτο από νέα ποστ,που δεν προλαβαίναμε να τα διαβάζουμε...

Σήμερα φτιάχνω για μένα ψαράκι ψητό.Το περιστεράκι κι ο περιστέρης έχουν φαγάκια από χθες.Αλλά ίσως να μαγειρέψω κατιτίς του περιστέρη για το βράδυ,ακόμα δεν ξέρω τι...

Εχει πάλι καλή ημέρα,λίγη συννεφιά βέβαια,αλλά την βόλτα μας θα την κάνουμε.

Εχω ξυπνήσει από τις 6.30 μιας και γρίνιαζε ο μικρός,σιδέρωσα,άλλαξα σεντόνια στα κρεβάτια και θα ετοιμάσω και ένα πλυντήριο.

Δυστυχώς το περιστεράκι μου δεν στέκεται πουθενά για να κάνω...μισή δουλειά!Οπότε η βόλτα είναι η μόνη λύση,τώρα που έχει φτιάξει ο καιρός.

Εχει καμια σας νέα από τη Φούμπι μας;Μου έχει λείψει πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα!

Σήμερα βαριέμαι απιστευτα... Θα ήθελα να ξυπνήσω ενα δύωρο αργότερα και να απολαύσω έναν καφέ με καλή παρέα.....

Για σήμερα έκανα κεφτεδάκια τηγανητα με πιλαφι αφού βέβαια χθες το βράδυ τσακίσαμε τα μισα με τηγανητές πατάτες!!!:tongue::tongue:;)

Εβιρι θα βάλεις ερτ να βλέπεις παρέλαση(λέμε τωρα!!!) και θα τηγανίσεις μπακαλιάρο σκορδαλιά να μοσχοβολήσει το σπίτι! Θα είναι σαν να είσαι εδώ!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, εχετε καμια καλή ιδεα για νηστισιμο φαγητό χωρίς λαδι, νηστεύει ο σύζυγος και εχω ξεμεινει από ιδεες...

μεχρι τωρα εχω κανει όλα τα λαδερα χωρις λαδι (πως γίνεται αυτό δεν ξερω χαχα), αρακά, φασολάκια πρασινα, σπανακορυζο, ρεβυθια...

δεν τρωει γαλακτοκομικά και κρεατικά και μόνο σαββατοκύριακο λαδι/θαλασσινά.


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγείρισσες αγαπημένες!!!

Πού χαθήκαμε όλες;

Κάποτε το καφέ μας ήταν γεμάτο από νέα ποστ,που δεν προλαβαίναμε να τα διαβάζουμε...

Σήμερα φτιάχνω για μένα ψαράκι ψητό.Το περιστεράκι κι ο περιστέρης έχουν φαγάκια από χθες.Αλλά ίσως να μαγειρέψω κατιτίς του περιστέρη για το βράδυ,ακόμα δεν ξέρω τι...

Εχει πάλι καλή ημέρα,λίγη συννεφιά βέβαια,αλλά την βόλτα μας θα την κάνουμε.

Εχω ξυπνήσει από τις 6.30 μιας και γρίνιαζε ο μικρός,σιδέρωσα,άλλαξα σεντόνια στα κρεβάτια και θα ετοιμάσω και ένα πλυντήριο.

Δυστυχώς το περιστεράκι μου δεν στέκεται πουθενά για να κάνω...μισή δουλειά!Οπότε η βόλτα είναι η μόνη λύση,τώρα που έχει φτιάξει ο καιρός.

Εχει καμια σας νέα από τη Φούμπι μας;Μου έχει λείψει πάρα πολύ...

καλημερα περιστερακι!!!ψαρακι, μιαμ μιαμ μιαμ!!!! εμεις σημερα εχουμε πατατουλες φουρνου με κολοκυθακια και πιπεριες :) και ο μικρουλης κριθαρακι με λαχανικα!

αχχχχχχχχχχ και εσενα μονο με βολτα ηρεμει ε;;;μια απο τα ιδια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, εχετε καμια καλή ιδεα για νηστισιμο φαγητό χωρίς λαδι, νηστεύει ο σύζυγος και εχω ξεμεινει από ιδεες...

μεχρι τωρα εχω κανει όλα τα λαδερα χωρις λαδι (πως γίνεται αυτό δεν ξερω χαχα), αρακά, φασολάκια πρασινα, σπανακορυζο, ρεβυθια...

δεν τρωει γαλακτοκομικά και κρεατικά και μόνο σαββατοκύριακο λαδι/θαλασσινά.

καλημερα :)

γιατι δε βραζεις λιγα μακαρονακια και να του τριψεις ντοματουλα απο πανω με λιγο αλατακι, πιπερι και καμια ελιτσα; το εχω κανει και ειναι πολυ νοστιμο, αααα και λιγη ριγανη!!!

Link to comment
Share on other sites

μπες στο argiro.gr και φτιαξε την συνταγη της για λουκουμαδες. πολυ πετυχημενη. φτιαχνω μια φορα το μηνα. τα τρωνε τα καμαρια μου!!!

TY!

Κορίτσια σχολάω!

Αυριο θα τα πούμε προς το μεσημεράκι καθώς θα πάω στο σχολείο να καμαρώσω την κόρη μου στην γιορτή για την 25η Μαρτίου!

Σας φιλώ όλες!!!

μάκια! πόσο την περιμένω αυτή τη μερα!

εδώ δεν διανοούμαστε να πάμε να δουμε την παρέλαση...

Geia sas κοριτσαρες.

Σημερα χορτασαμε ηλιο-γελιο-παιχνιδι!!!!!

Ολη μερα εξω ημασταν....ο θησαυρος παλι πικ νικ στις κουνιες εκανε,

δεν ηθελε με τιποτα σπιτι,ηθελε παιχνιδι.

Οποτε γυρισαμε 2μιση στο σπιτι,τον εκανα μπανιο και στις 3 κοιμοταν ηδη!

Μιλησα και με μια ψυχη....στο τηλ....;););)

και μεγεια το φουστανακι της Συσας.

μερσί!

Εμεις παλι με τα κοριτσια κανουμε ντροπες...(να φανταστειτε οτι ακομα κι απο την τηλεόραση οταν καποια παρουσιαστρια κοιταει και μιλαει στον φακο σε κοντινο πλανο,εκεινος την κοιταει πονηρά και γελαει.....χαχαχα)....αλλα τα στελνουμε απειρα φιλακια!!!!!!!

Σημερα φαγαμε φακιτσες.

Φιλια πολλα σε ολες σας κουκλες μου!!!!!

είναι καταφερτζής όμως!!!!

Φέφη απολαυστική η Σύσα με το φουστανάκι.

:)

Αχ, τώρα που το αναφέρεις, βρε κορίτσια εμείς εδώ στο σχολείο δεν έχουμε τίποτα, ούτε γιορτή και παρέλαση 28ης Οκτωβρίου, ούτε γιορτή και παρέλαση 25ης Μαρτίου. Δηλαδή, δε θα καταλάβουμε τίποτα από γιορτινή μέρα.

κ εδώ στην ελλάδα δεν προσφέρεται η παρέλαση να την παρακολουθήσεις...

εμείς την Κυριακή θα πάμε στη μαμά μου!

καλησπερα αγαπες, τι κανετε?

εγω καλα, σημερα στην γυρα με την κορη και το απογευμα βολτα με τον μπαμπα μας..

Αυριο δεν θα εχω λαπτοπ, θα λειπει ο μπαμπας μας και ετσι δεν θα εχω και μαγειρεμα, θα φαω παστιτσιο απο προχθες.

Εβιρακι κανε μπακαλιαρο σκορδαλια και θα δεις πως θα γιορτασετε την μερα!!!

σωστή!

Ναι Μαρία, τελικά μόνο το φαγητό και η τηλεόραση θα μας θυμίσει ότι είναι γιορτινή μέρα.

κ σε μας εδώ το ίδιο!

Καλημέρα μαγείρισσες αγαπημένες!!!

Πού χαθήκαμε όλες;

Κάποτε το καφέ μας ήταν γεμάτο από νέα ποστ,που δεν προλαβαίναμε να τα διαβάζουμε...

Σήμερα φτιάχνω για μένα ψαράκι ψητό.Το περιστεράκι κι ο περιστέρης έχουν φαγάκια από χθες.Αλλά ίσως να μαγειρέψω κατιτίς του περιστέρη για το βράδυ,ακόμα δεν ξέρω τι...

Εχει πάλι καλή ημέρα,λίγη συννεφιά βέβαια,αλλά την βόλτα μας θα την κάνουμε.

Εχω ξυπνήσει από τις 6.30 μιας και γρίνιαζε ο μικρός,σιδέρωσα,άλλαξα σεντόνια στα κρεβάτια και θα ετοιμάσω και ένα πλυντήριο.

Δυστυχώς το περιστεράκι μου δεν στέκεται πουθενά για να κάνω...μισή δουλειά!Οπότε η βόλτα είναι η μόνη λύση,τώρα που έχει φτιάξει ο καιρός.

.

βόλτα!

όσο για τα μηνύματα...λογικό με τέτοιο καιρό!

εδώ κ τα κορίτσια από αγγλία χάθηκαν. φαντάσου λιακάδα!!!!

Kαλημέρα!

Σήμερα βαριέμαι απιστευτα... Θα ήθελα να ξυπνήσω ενα δύωρο αργότερα και να απολαύσω έναν καφέ με καλή παρέα.....

να έρθω κ εγώ στο όνειρο; θέλω παρεούλα με καφεδάκι κ τσιγαράκια!

Για σήμερα έκανα κεφτεδάκια τηγανητα με πιλαφι αφού βέβαια χθες το βράδυ τσακίσαμε τα μισα με τηγανητές πατάτες!!!:tongue::tongue:;)

ζούλεψα!!!!!!!!!

Εβιρι θα βάλεις ερτ να βλέπεις παρέλαση(λέμε τωρα!!!) και θα τηγανίσεις μπακαλιάρο σκορδαλιά να μοσχοβολήσει το σπίτι! Θα είναι σαν να είσαι εδώ!;)

:lol:

καλημερα κοριτσακια, εχετε καμια καλή ιδεα για νηστισιμο φαγητό χωρίς λαδι, νηστεύει ο σύζυγος και εχω ξεμεινει από ιδεες...

μεχρι τωρα εχω κανει όλα τα λαδερα χωρις λαδι (πως γίνεται αυτό δεν ξερω χαχα), αρακά, φασολάκια πρασινα, σπανακορυζο, ρεβυθια...

δεν τρωει γαλακτοκομικά και κρεατικά και μόνο σαββατοκύριακο λαδι/θαλασσινά.

μπράβο στο σύζυγο!

ψάξε στο γκούγκλ για χοσάφια. είναι σούπα σαν κομπόστα με σταφίδες, σύκα ξερά, δαμάσκηνα. τονωτικό κ ενδείκνυται για νηστεία. παραδοσιακό φαγητό Καππαδοκίας.

δεν ξέρω τη συνταγή. την κάνει η μαμά μου, αλλά φαντάζομαι ότι θα την βρεις στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα :)

γιατι δε βραζεις λιγα μακαρονακια και να του τριψεις ντοματουλα απο πανω με λιγο αλατακι, πιπερι και καμια ελιτσα; το εχω κανει και ειναι πολυ νοστιμο, αααα και λιγη ριγανη!!!

ευχαριστώ

μωρε τα μακαρονια χωρίς λίγο λαδακι δεν τρώγονται, γίνονται μια μαζα!

τα φτιάχνω ζουμερά με τοματοχυμό, σα φιδέ ενα πράγμα αλλά ειναι λίγο μπλιάχ!

μπράβο στο σύζυγο!

ψάξε στο γκούγκλ για χοσάφια. είναι σούπα σαν κομπόστα με σταφίδες, σύκα ξερά, δαμάσκηνα. τονωτικό κ ενδείκνυται για νηστεία. παραδοσιακό φαγητό Καππαδοκίας.

δεν ξέρω τη συνταγή. την κάνει η μαμά μου, αλλά φαντάζομαι ότι θα την βρεις στο ίντερνετ.

χοσάφια ε? δεν το εχω ξανακούσει, παω να γογλάρω ΤΗΧ!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα κορίτσια.

Έβαλα μπάμιες στο φούρνο για σήμερα και θα φτιάξω και κάτι ακόμη για τη μικρή.

Εβιρι θα βάλεις ερτ να βλέπεις παρέλαση(λέμε τωρα!!!) και θα τηγανίσεις μπακαλιάρο σκορδαλιά να μοσχοβολήσει το σπίτι! Θα είναι σαν να είσαι εδώ!;)

Το ψάρι και η σκορδαλιά είναι σίγουρα για το τραπέζι της 25ης Μαρτίου. Δεν ξέρω αν θα βρω μπακαλιάρο, θα στείλω τον άντρα μου στα ελληνικά μαγαζιά της περιοχής που ίσως να βρει. Κατά τα άλλα, δεν αποκλείω να βγω εδώ από κάτω στο δρόμο της γειτονιάς μου και να κάνω μόνη μου παρέλαση. Τώρα πώς θα κάνω το ρυθμό τουρουρουτ τουτ τουτ τουρουρουτ τουτ τουτ με το στόμα και θα παρελαύνω ταυτόχρονα δεν είμαι σίγουρη.

καλημερα κοριτσακια, εχετε καμια καλή ιδεα για νηστισιμο φαγητό χωρίς λαδι, νηστεύει ο σύζυγος και εχω ξεμεινει από ιδεες...

Καλημέρα Ζουζουνέλ, τι θα έλεγες για βραστά κολοκυθάκια, πατάτες, καρότα, ίσως και λίγο μπρόκολο-κουνουπίδι, που στο πιάτο θα τα πασπαλίσεις με ρίγανη και θα βάλεις λίγες κουταλιές κέτσαπ ανακατεμένη με μουστάρδα να του φανεί σαν σάλτσα που αντικαθιστά το λάδι.

Επίσης, τα μανιτάρια πλευρώτους γίνονται πολύ νόστιμα ψητά στο φούρνο, σε μια λαμαρίνα χωρίς λάδι, μόνο με αλάτι. Εγώ τα πλένω κι όπως είναι βρεγμένα τα βάζω στη λαμαρίνα ή στο ταψί με λίγο αλάτι (βέβαια τα ραντίζω με ελάχιστο λάδι, αλλά αφού εσύ δε θα βάλεις θα γίνουν το ίδιο νόστιμα).

Αν έχεις πιπεριές Φλωρίνης κάν' τες ψητές στο φούρνο, αλλιώς πάρε βαζάκι του εμπορίου. Ταιριάζουν ωραία με κάθε φαγητό.

Συμφωνώ και με τα μακαρόνια που σου έγραψε η Σαίηλορ-μουν, τα οποία μπορείς να βράσεις σε κύβο λαχανικών για να πάρουν κάποια γεύση και στο πιάτο βάζεις τη σάλτσα που σου γράφει.

Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα ξαναγράψω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Καλα εχουμε ξετρελαθει με τον ηλιο,ζεστη και σημερα.

Περιστερωωωωω.σε ειδα στον υπνο μου μαρη!!!!!:P

Εχθες μιλησα με Αρετη,ειναι καλα,δεν γεννησε ακομα...μεσα στην εβδομαδα περημενει!!!!

Ειναι ακομα μονη της,και δεν εχει ιντερνετ ουτε σπιτι ουτε στη δουλεια.

Εχετε ολες φιλακια....

Της ειπα για την Αννουλα μας,δεν το ηξερε οτι περημενει στρουμφομωρακι.

Ειπε να σου μεταβιβασω τις ευχες της Αννα,για μια τελειομηνη και καλη εγκυμοσυνη!!!!!!

Κατα τα αλλα οπως τα ξερετε,εμεις καθε μερα εχουμε καθιερωσει παιδικη χαρα και βολτες....

Να και τωρα ο μικρος με το ζορι κρατιεται,περιμενω να του δωσω φρουτακια και βουρ για βολτιτσα!!!!!!

Για σημερα θα μαγειρεψω μαλλον τραχανουλι με κοτοπουλακι για τον θησαυρο

και εμεις θα φαμε φακες απο χθες.

Την κυριακη θα παμε στο χωριο,εχουμε κατι δουλειες να τακτοποιησουμε και ετσι θα κανουμε την βολτα στην μανουλιτσα και αυτον τον καιρο ειναι οτι πρεπει!!!!!

Και φυσικα ανηπομονωωωωωω ηδη εχω αρχισει και μαζευω τα ρουχα μας!!!!:P

Φεφακι μου,σε ευχαριστω για χθες,το θεμα λυθηκε.

Θα σε παρω καποια στιγμη το απογευμα να τα πουμε γιατι εχθες δεν ειπαπε τιποτα δικο μας.Φιλια!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Εχθες μιλησα με Αρετη,ειναι καλα,δεν γεννησε ακομα...μεσα στην εβδομαδα περημενει!!!!

Μπράβο το κορίτσι, με το καλό να γεννήσει ένα γερό μωράκι. Δωράκι, σ' ευχαριστούμε για τα νέα που μας μεταφέρεις.

Βρε κορίτσια η DEL γιατί έχει τόσο καιρό να γράψει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ζουζουνέλ, τι θα έλεγες για βραστά κολοκυθάκια, πατάτες, καρότα, ίσως και λίγο μπρόκολο-κουνουπίδι, που στο πιάτο θα τα πασπαλίσεις με ρίγανη και θα βάλεις λίγες κουταλιές κέτσαπ ανακατεμένη με μουστάρδα να του φανεί σαν σάλτσα που αντικαθιστά το λάδι.

Επίσης, τα μανιτάρια πλευρώτους γίνονται πολύ νόστιμα ψητά στο φούρνο, σε μια λαμαρίνα χωρίς λάδι, μόνο με αλάτι. Εγώ τα πλένω κι όπως είναι βρεγμένα τα βάζω στη λαμαρίνα ή στο ταψί με λίγο αλάτι (βέβαια τα ραντίζω με ελάχιστο λάδι, αλλά αφού εσύ δε θα βάλεις θα γίνουν το ίδιο νόστιμα).

Αν έχεις πιπεριές Φλωρίνης κάν' τες ψητές στο φούρνο, αλλιώς πάρε βαζάκι του εμπορίου. Ταιριάζουν ωραία με κάθε φαγητό.

Συμφωνώ και με τα μακαρόνια που σου έγραψε η Σαίηλορ-μουν, τα οποία μπορείς να βράσεις σε κύβο λαχανικών για να πάρουν κάποια γεύση και στο πιάτο βάζεις τη σάλτσα που σου γράφει.

Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα ξαναγράψω αργότερα.

Ουαου πολλές ιδέες, ευχαριστώ πολύ!

Μανιτάρια στο φούρνο φτιάχνω κι εγώ, μου αρεσουν παρα πολύ, συνήθως βαζω λάδι, σκόρδο, θυμαρι, αλάτι και όταν ψηθούν βαζω και λεμόνι.

Να τα απλώσω στη λαδόκολλα ή θα κολλήσουν?

Κανω πατατες στη λαδοκολλα, τις κόβω όπως κανουμε τις τηγανιτες, ραντίζω με αλατι/ριγανη/λαδι και τις ψήνω στους 200. Γινονται σαν τηγανιτές αλλα χωρίς τις θερμίδες, μούρλια!

Και οι φλωρίνης μου αρεσουν... μιαμ μιαμ :D


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...