Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!καλα το εργο δεν μπορεσα με τιποτα να το δω,κ λογω υπνου αλλα κ γιατι εκλαιγα απο την αρχη...οποτε παλι καλα μου κοιμηθηκα...

σημερα λοιπον ή θα φαμε ψαρακι απο πεθερουλα ή αν τελικα δεν μπορεσει θα κανουμε κανενα ζυμαρικο,μαλλον κριθαρακι κοκκινιστο.προς το παρον το μενουν ειναι φλου χιχιχι!!!

φιλακια ομορφουλες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

μερικά αργούν. το δικό μου εγώ το παραχάιδευα! χθες σε συζήτηση με την αδερφή μου κατάλαβα ότι εγώ άργησα, όχι το παιδί!κ όντως το παιδί μου με επιβεβαίωσε! μια χαρά τα καταφέρνει! εντάξει κάνει κ 2-3 μπουρμπουλήθρες στο νερό, αλλά μια χαρά! θα το μάθουμε!:tongue:

Τις μπουρμπουλήθρες τις κάνει για παιχνίδι, το ίδιο κάνει κι ο κανακάρης μου!

σνίτσελ δηλαδή με τηγανητές πατάτες! γιάμι!καιρό έχω να κάνω...

θα πάρεις χαρά σήμερα φιλενάδα! τί καμάρι να παίρνεις βαθμούς!!!!

γλυκό φιλάκι στο μαγουλάκι της!!!! είμαι σίγουρη ότι θα τραγουδάς την κουκουβάγια σήμερα το μεσημέρι μαγειρεύοντας!:)

Πιό μέσα δεν θα μπορούσες να πέσεις! Μάκια Φιλενάδα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τα κόκκινα ψιλά τι τα κάνετε;

Εγ εχω κουμπαρά όπου ρίχνω τα ψιλά και ένα κουτί όπου ρίχνω τα κόκκινα ψιλά. Τα οποία κόκκινα είναι 8,5 ευρώ.Πού να τα πάω;Στο σούπερ μάρκετ λέτε να τα πάρουν;

Εμείς έχουμε ένα κυλικείο στην δουλειά που τέτοια ψιλά τα χρειάζονται οπότε και τα δίνω εκεί. Αλλά πιστεύω πως στο σούπερ μάρκετ θα τα θέλουν!

Καλημέρα!

Δηλώνω παρούσα! Τρέχω και δεν φθάνω - επαγγελματικός οργασμός, δουλειές στο σπίτι, υποχρεώσεις με τον μικρό. Και πιασμένη από το γυμναστήριο (ΝΑΙ, ΞΕΚΙΝΗΣΑ! ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ?).

Ο πρώτος καιρός είναι, συνέχισε όμως γιατί αν σταματήσεις και το αρχίσεις αργότερα θα ξαναπιαστείς. Μπράβο!

Στην ενημέρωση τριμήνου, η δασκάλα μου είπε τα καλύτερα για τον μοναχογιό μου. Συγκίνηση...

Πολλά συγχαρητήρια για το παλικαράκι σου! Το πως σε νιώθω.......:-)

Mην το γελάς καθόλου Αγγελική!!!

Που να με δεις εμένα! Μην του μιλάτε του παιδιού από νεύρα και πολύ Μάρθα Βούρτση από διάθεση!!!!:lol::lol::lol:

Χθες σε είδα στον ύπνο μου κι ας μην σε έχω γνωρίσει!

Για στείλε πμ πως με είδες? Κι εγώ είχα δει πριν δύο μέρες την Φέφι!!!!

χαιρεται!!! καινουργια στην παρεα σας!!!!!!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όοοοοοολα τα μαγειροκόριτσα!

Είμαι μία μάνα κουκουβάγια με τα όλα της!

Χθες στο σχολείο κόντεψαν να με πάρουν τα ζουμιά μπροστά στην δασκάλα της κόρης μου, όση ώρα μου μιλούσε γι΄αυτήν! Αχ, το κοριτσάκι μου με κάνει πολύ περήφανη!

Μακάρι όλες να νιώσετε περήφανες για τα παιδιά σας!

Ξεκινάω να διαβάσω τα νέα σας!

Πάντα τέτοια Αγγελική μου! Μακάρι έτσι περήφανες να μας κάνουν και τα παιδάκια μας!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζωπ μου,

Χάρηκα με τα καλά σας νέα από το σχολείο !

Περιμένουμε και τα εξίσου καλά νέα από την Αγγελικούλα !!!!!

Λαλαλαλαλα!!!!

Καλέ, σας είπα τα νέα ??? Πρέπει να έχουν γκρεμιστεί οι μισοί φούρνοι τσι Αθήνας (και βάλε!!!!). Μου τηλεφώνησαν από το Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής του ΙΚΑ (επί της Ηπείρου) που είχαμε κλείσει ραντεβού αξιολόγησης -σχετικά με τις λογοθεραπείες του Ν- για τις 12/04 Μ. Πέμπτη και μου το άλλαξαν για την Δευτέρα μεθαύριο (26/03) στις 10 το πρωί !!!!!!!

Δεν έχει ξαναγίνει λέμε ! Άντε να πάμε με το καλό να δω τί θα πουν/εγκρίνουν γιατί το είχα ένα άγχος για την Μεγαλοβδομάδα (αν θα λειτουργούν κανονικά δλδ)... στο Ελλάντα ζούμε, ποτέ δεν ξέρεις !

Άντε να ξεμπερδεύεται πιο νωρίς! Είναι όντως σχεδόν ανήκουστο!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα όλη μέρα. μαρία αυτή η ταινία που ήταν χθες στο μέγκα με το κοριτσάκι με το σύνδρομο ντάουν; πλάνταξα λέμε!!!!πρωτοφανές κοιμήθηκα αργά, ενώ ο φέφος κοιμήθηκε πολύ νωρίς!!!!!

ήταν συναρπαστική ταινία! πολύ συγκινητική!

Δεν τόλμησα να την δω. Από την δεύτερη γέννα και μετά έχω γίνει απίστευτα ευάισθητη και βάζω τα κλάματα με το παραμικρό! Θα πλάνταζα στο κλάμα βλέποντας την ταινία και σήμερα θα είχα το χάλι μου! Πάντως ίσως την πάρω κανένα σαββατοκύριακο να την δω που δεν θα χρειάζεται να βγω έξω!

χθες απόγευμα ήπιαμε το χυμό μας με το καλαμάκι, πήγαμε βόλτα στην αγορά κ αγοράσαμε δώρο για την ανεψιά βιβλία. της πήρα Λυσιστράτη, Βάτραχοι, Άθλους Ηρακλή, Ταξίδι στη χώρα χωρίς σχολεία. δεν θυμάμαι μήπως της πήρα κ άλλο βιβλίο, γιατί μου άρεσαν πολύ! μάλλον πήρα κ ένα ακόμα από τη σειρά με τη διασκευή της Ζαραμπουκα.

μετά πήραμε καλσόν για μαμά, για Σύσα, για ανεψούλα κ εκεί που περίμενα στην ουρά για να πληρώσω...η σύσα ξετρελάθηκε με ένα φορεματάκι ροζ στράπλες με φραμπαλά..."της σύσας είναι, δώσε το, δώρο"!!!οπότε της το αγόρασα κ το χάρηκε πολύ!

εννοείται ότι στο σπίτι το φόρεσε!!!!!

Μεγιές!!!!!

δεν σας είπα ότι σήμερα τρώμε φακές.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πάντα τέτοια Αγγελική μου! Μακάρι έτσι περήφανες να μας κάνουν και τα παιδάκια μας!

Σου το εύχομαι ολόψυχα κοριτσάκι μου!

Κορίτσια μίλησα πριν από λίγο και με την Αφροδιτούλα μας! Τι γλυκειά φωνή και πόσο καλό παιδί ακούγεται!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα απ'ότι βλέπω το σπανακόρυζο έχει την τιμητική του!

Κι εγώ το ίδιο έχω αλλά επειδή δεν έιναι αρκετό έβγαλα απο κατάψυξη και λίγους γίγαντες!

Επιβάλλεται Φεφάκι!

κοίτα, είμαι της γνώμης ότι τα βήματα πρέπει να γίνονται ένα-ένα. τωρα είμαστε στη φάση καλαμάκι κ κρατάω μόνη μου το μπιμπερό. μετά θέλω να της δίνω γάλα με την κούπα. αλλά το καλαμάκι δεν το θέλω λόγω πλαστικού σε ζεστό!

αργότερα θα κοιτάξουμε να σχοληθούμε με επίσκεψη σε δερματολόγο... να μπαίνουν τα πράγματα σε μια σειρά. μετά έχουμε την εκπαίδευση τουαλέτας που θα πάρει καιρό μέχρι να πούμε ότι το εμπεδώσαμε. μετά θα πηγαίνει στον παιδικό...αφού ο καιρός θα είναι τέλειος!

άρα κ εγώ δεν το βλέπω για νωρίτερα από τέλος καλοκαιριού! αλλά κ πάλι πολλά τα λεφτά άρη...κα ήδη θα έχουμε ξοδέψει ένα μάτσο σε άλλα που έχω ξαναπει!

Μην ξεχνάς ότι κοιμάται ανάμεσα σε 2 καπνιστές....

το γνωρίζω κ με στενοχωρεί. όμως τώρα δεν εχουμε κρεβάτι μεγάλο...κ λεφτά δεν υπάρχουν!

Όσο για τα κρεβάτια κι εμένα αυτά μ'αρεσουν αλλά είναι πανάκριβα ρε γμτ...

Για πες που είδες και τι;;)

δουλεύω σε όμιλο σχετικό! άρα έχουν δει εμένα τα μάτια μου!!!!!!;)

...

καλημερα καλημερα!!!!δυσκολη η χθεσινη μερα απολες τις αποψεις!!!σημερα ξυπνησα με πιο αισιοδοξη διαθεση, ευχαριστησα το θεο που εχει καλα το παιδακι μου και ηρθα για δουλεια. την ειδα και εγω αυτη την ταινια χθες και εκλαιγα απιστετα!!!πωπω ηρωες ειναι οι γονεις που μεγαλωνουν αυτα τα παιδια!!!διπλο μπραβο τους αξιζει. εμεις εχουμε ενα τετοιο παιδακι στην γειτονια. στην αρχη η κορη μου το φοβοταν αλλα της εξηγησα οτι ειναι καλο παιδακι και τωρα τον χαιρεταει και εκεινος ο καημενος χαιρεται παααρα πολυ!!!μετα το τελος της ταινιας την πηρα αγκαλια, την κοιτουσα, την φιλουσα!!!!θα μπω αργοτερα να σχολιασω γιατι εχω λιγη δουλιτσα

μπράβο σου που της μαθαίνεις να είναι άνθρωπος!

τί σου συνέβη; μάκια!

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Πάλι βόλτες θα κάνουμε.Ο μικρός ήδη γκρινιάζει και κουτουλάει στα τζάμια

Φιλάκια

να περάσετε όμορφα

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα θα φτιάξω παραγγελιά του Έβιρου, δηλαδή πατάτες, μελιτζάνα, κολοκυθάκι όλα τηγανητά.

καλημέρα!

Καλημέρα σε όοοοοοολα τα μαγειροκόριτσα!

Είμαι μία μάνα κουκουβάγια με τα όλα της!

Χθες στο σχολείο κόντεψαν να με πάρουν τα ζουμιά μπροστά στην δασκάλα της κόρης μου, όση ώρα μου μιλούσε γι΄αυτήν! Αχ, το κοριτσάκι μου με κάνει πολύ περήφανη!

Μακάρι όλες να νιώσετε περήφανες για τα παιδιά σας!

Ξεκινάω να διαβάσω τα νέα σας!

μακάρι!

ήμουν σίγουρη για την Κ σου! το μήλο κάτω από τη μηλιά!:)

καλημερα κοριτσακια!καλα το εργο δεν μπορεσα με τιποτα να το δω,κ λογω υπνου αλλα κ γιατι εκλαιγα απο την αρχη...οποτε παλι καλα μου κοιμηθηκα...

σημερα λοιπον ή θα φαμε ψαρακι απο πεθερουλα ή αν τελικα δεν μπορεσει θα κανουμε κανενα ζυμαρικο,μαλλον κριθαρακι κοκκινιστο.προς το παρον το μενουν ειναι φλου χιχιχι!!!

φιλακια ομορφουλες!

εσύ να βλέπεις χαρουμενα πράγματα!

Πιό μέσα δεν θα μπορούσες να πέσεις! Μάκια Φιλενάδα!

είδες;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

μηπως ξερετε κανενα κόλπο να ξεφλούδιζουμε τα ρεβυθια?

προσπαθώ να τα τρίβω με την πετσετα, αλλά δεν ξεφλουδιζουν ευκολα και μου παιρνει πολύ ωρα να τα ξεφλουδιζω ενα-ενα... δε φτιάχνω ρεβύδια γι' αυτόν τον λόγο!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

μηπως ξερετε κανενα κόλπο να ξεφλούδιζουμε τα ρεβυθια?

προσπαθώ να τα τρίβω με την πετσετα, αλλά δεν ξεφλουδιζουν ευκολα και μου παιρνει πολύ ωρα να τα ξεφλουδιζω ενα-ενα... δε φτιάχνω ρεβύδια γι' αυτόν τον λόγο!

εγω δεν τα ξεφλουδιζω ποτε,μας αρεσουν ετσι!αλλα γενικα ξερω πως αν τα βαλεις απο βραδυ σε νερο με σοδα το πρωι ανοιγουν,ε κ αν δεν φυγουν ευκολα στο πρωτο βρασιμο φευγουν ολα!αλλιως υπαρχουν στο εμποριο ετοιμα χωρις φλουδα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον τελικα κριθαρακι θα φτιαξουμε!

σας αντιγραφω τα νεα της σκυλοκορης οπως τα εγραψα στην παιδικη(το τοπικ που επισης γραφω)!

καλε δεν σας ειπα τα νεα μας,λοιπον εχθες ηρθε ο κτηνιατρος για να παρει αιμα για την σκυλοκορη να της κανει εξετασεις κ μετα σιγα σιγα στειρωση.με ρωταει λοιπον περιοδο ποτε ειχε,του λεω κοντευει 2ετων κ ακομα αιμα δεν ειδαμε,αλλα ισως εκανε κ επειδη ειναι μικροσωμη να μην το καταλαβαμε..ε λοιπον σημερα πρωι πρωι την βγαζει ο Γ. να κατουρησει στα χαρτια της στο μπαλκονι κ μετα την καθαριζει κιολας.κ με φωναζει με πανικο ''καλε η Τζ. εγινε γυναικα,εχει περιοδο'' χαχαχαχαχα!εμ το καημενο εχει καμμια 10μερες που ειναι καπως,τελικα ηταν απο την περιοδο...κ απο εκεινη την ωρα καθετ σε μια γωνια κουλουριασμενη κ κλαιει...μωρε η ψυχουλα ποναει,καλε σαν εμας ειναι...


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα βγάζω ένα-ένα!

ή τα αφήνω στο νερό ολόκληρο βράδυ ή συνήθως δίνω μια βράση καλή κ μετά τα ρίχνω σε άφθονο κρύο νερό κ ακολουθεί ξεφλούδισμα! μετά τα μαγειρεύω κανονικά!

παίρνω κ καλά ρεβύθια από την πόλη μου, πεντανόστιμα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση!

ναι, το ξερω ότι κυκλοφορούν και χωρίς φλούδα, αλλά επειδή δεν ξερω τι τεχνικες χρησιμοποιούν για να τα ξεφλουδισουν, προτιμώ να μην τα αγοράζω.

μωρε με πειράζουν στο στομάχι, γι αυτό τα ξεφλουδιζω

αυτό με τη σοδα το εχω ακούσει, αλλά κανει πραγματι δουλειά?

και πρώτα τα βράζω, τα σουρώνω και μετά τα ξεφλουδίζω?

εγώ τα βγάζω ένα-ένα!

ή τα αφήνω στο νερό ολόκληρο βράδυ ή συνήθως δίνω μια βράση καλή κ μετά τα ρίχνω σε άφθονο κρύο νερό κ ακολουθεί ξεφλούδισμα! μετά τα μαγειρεύω κανονικά!

παίρνω κ καλά ρεβύθια από την πόλη μου, πεντανόστιμα.

ένα ένα κι εσύ?

παιρνει πολύ χρόνο και εχω και τα δυο πιτσιρικια να με τραβολογάνε...γι αυτό ψάχνω τρόπο να κανω τη ζωή μου πιο εύκολη! :)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

κ εγώ δεν παίρνω ξεφλουδισμένα επειδή κάπου είχα διαβάσει ότι δεν έχουν την ίδια θρεπτική αξία λόγω των τεχνικών που χρησιμοποιούνται...

ούτε σόδα χρησιμοποιώ για τους ίδιους πάνω κάτω λόγους!

τα αγαθά κόποις κτώνται! οπότε ένα ένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ δεν παίρνω ξεφλουδισμένα επειδή κάπου είχα διαβάσει ότι δεν έχουν την ίδια θρεπτική αξία λόγω των τεχνικών που χρησιμοποιούνται...

ούτε σόδα χρησιμοποιώ για τους ίδιους πάνω κάτω λόγους!

τα αγαθά κόποις κτώνται! οπότε ένα ένα!!!!

πράγματι :)

απλά ελπιζα να υπάρχει και άλλος πιο ευκολος τρόπος...

σήμερα κι εγω κριθαράκι μαγειρεψα, αλλά με φασόλια μαυρομάτικα-μπλουμ (το λεω έτσι γιατί ειναι ζουμερο, σα σουπιτσα), ειναι παραδοσιακή νησιώτικη συνταγή αν και κανω μικρές παραλλαγες


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...