Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μπαρες Βρωμης

Υλικα:

150γρ βουτυρο(σε θερμοκρασια δωματιου, εχω το ελιωσα..)

170γρ νιφαδες βρωμης

100γρ μελι

70γρ καστανη ζαχαρη

100γρ μαυρες σταφιδες

κανελα

Ανακατευουμε ολα τα υλικα μαζι, αδειαζουμε σε ενα ταψακι 20χ20 περιπου αφου προηγουμενως τοποθετησουμε αντικολλητικο χαρτι.

Ψηνουμε για 35 λεπτα στους 170βαθμους. Αφου κρυωσει καλα το κοβουμε σε μπαρες.

ετοιμη Λενιω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

την ξερω την Πατσουρου(εχουμε ηδη γνωριστει),μπορει να χει κοσμο αλλα βοηθαει απιστευτα..σε ευχαριστω για τις πληροφορ,θα δω κ αυτα που μου ειπες!

ό,τι χρειαστεί η στρουμφομάνα!

χαχαχαχα μα ειναι να μην με θυμαστε,θα βλεπετε στρουμφακια κ θα σας ερχομαι αυτοματα στο μυαλλο:tongue::tongue::tongue::tongue:

καλέ κ εγώ χθες άκουγα στρουμφάκια...όχι εγώ η σύσα από το κινητό του μπαμπούλη της όσο εγώ έπλενα πιάτα κ μου ήρθε στο μυαλό η άννα!;)

Καλημερα.

Αυτος ο ηλιος μας εχει ξελογιασει:tongue::tongue::tongue:

ολο εξω ειμαστε.

Χθες ήμασταν εξω μεχρι τις 2 το μεσημερι και μετα αφου ταισα-κοιμησα θησαυρο,

επλυνα τα πατζουρια μεσα εξω....στο μεγαλο μπαλκονι και τωρα μου μεινα τα 2 πισω...επλυνα μπαλκονι ,καρεκλες-τραπεζι..μιας και τωρα ειναι ζεστουλα και θα καθομαστε εξω σιγα σιγα.

Χθες ειχα μαγειρεψει ψαροσουπα για θησαυρο και για μας μπριαμ.

Σημερα εφτιαξα ταλιατελες με κιμα μοσχαρισιο για τον θησαυρουλη μου

και για μας μακαρονια με κοκκινη σαλτσα και πιπεριες.

Φευγω,παω να ετοιμαστω και να βγουμε και παλι βολτουλα!!!!!

Σας γλυκοφιλω!!!!!;)

καλά να περνάτε ήδη!

να προσέχεις τη μέση σου. μην είσαι λαίμαργη με τις δουλειές! δεν φεύγουν!

Καλημερα κοριτσια μου επιτελους ζεστη πως μου εφτιαξε την διαθεση αυτος ο καιρος δεν λεγετε...Σημερα θα κανω φασολακια..Μπραβο στην συσα που εκοψε το νερο-μπιμπερο!!Εμεις νερο πινουμε πολυ καιρο σε ποτηρακι αλλα το γαλα μονο σε μπιμπερο το πινει μονος του στην κουνια ναρκωνετε και πεφτει ξερος...Ελπιζω μεχρι το καλοκαιρι να το κοψουμε...

κούνια!!!!!! τί είπες τώρα!!!!!!!

την βλέπουμε μόνο ως αποθηκευτικό χώρο. χθες της έκανα μια κουβέντα για το ποιό θα είναι το δωμάτιό της όταν μεγαλώσει λίγο ακόμα...με έγραψε! όπως κ ο φάδερ της, που δεν θέλει με τίποτα να την αποχωριστεί από το κρεβάτι μας, ούτε καν να ακούσει.

καλά κ εγώ την απολαμβάνω...αλλά να προγραμματίζουμε κ την προσφυγιά...:rolleyes:

ζωπ, μπράβο για τον γιόκα, κ μπράβο για τη γυμναστκή.

Mην το γελάς καθόλου Αγγελική!!!

Που να με δεις εμένα! Μην του μιλάτε του παιδιού από νεύρα και πολύ Μάρθα Βούρτση από διάθεση!!!!:lol::lol::lol:

σαν τον φέφο, αλλά ο φέφος το περασε ως τώρα-φτου φτου σκόρδα- στο ήπιο!!!

Χθες σε είδα στον ύπνο μου κι ας μην σε έχω γνωρίσει!

αυτό με τα όνειρα να το προσέξουμε... έχει παραγίνει!:tongue:

Φέφη το κάνω συνέχεια με τα λαχανικά! Τα καθαρίζω, τα πλενω, τα κόβω, τα αφήνω να στεγνώσουν και τα βάζω κατάψυξη.

Το ίδιο κάνω με άνηθο, μαιντανό, σελινο και τα έχω πάντα έτοιμα και φρέσκα! Σώθηκα σε λέω!;)

μαρή τα βοτάνια τα καταψύχω κ εγώ κ είναι μεγάλη οικονομία κ πολύ πρακτικό!

αλλά για τα καρότα δεν το είχα σκεφτεί! πες κ άλλα, μπας κ μάθω περισσότερα

Μια παρένθεση....

Ετσι ακριβώς γίνεται όπως το λές, αλλά δοκίμασε την ώρα που βάζεις το βούτυρο να μην το ζυμώνεις όπως το ψωμί...Πιάνε τη ζύμη σαν να πνίγεις κάτι:rolleyes:! Ετσι γίνεται ίνες ίνες!

πεθερά ας πούμε!τριχιά θα γίνει το τσουρέκι!!!!!:cool:

χαιρεται!!! καινουργια στην παρεα σας!!!!!!!!

καλώς την! τί τρώτε;

kalhemra και απο μενα!! εδω τριγυρω ειμαι, σηκωθηκα εκανα μερικες δουλιτσες, ξυπνησε το παιδι και εκλαιγε δεν ξερω γιατι, μετα εφαγε παιξαμε και μετα απο καμια ωρα υπνο! τωρα μαζεψα σκονες και τιναξα χαλακια και εριξα και ενα γερο σφουγγαρισμα.

Για μαμ, εχει βγει εξω η νονα, θα φερει κανα ψαρακι και θα κανουμε και χορτα βραστα σαλατα.

πόσο την ζηλεύω αυτή τη σχέση με τη γειτόνισσά σου-νονά!!!!!

πάντα έτσι!

να δούμε πότε θα κάνω εγώ τις μπάρες!;)

Link to comment
Share on other sites

κούνια!!!!!! τί είπες τώρα!!!!!!!

την βλέπουμε μόνο ως αποθηκευτικό χώρο. χθες της έκανα μια κουβέντα για το ποιό θα είναι το δωμάτιό της όταν μεγαλώσει λίγο ακόμα...με έγραψε! όπως κ ο φάδερ της, που δεν θέλει με τίποτα να την αποχωριστεί από το κρεβάτι μας, ούτε καν να ακούσει.

καλά κ εγώ την απολαμβάνω...αλλά να προγραμματίζουμε κ την προσφυγιά...:rolleyes:

Σιγά που δεν θα σε έγραφε.... Αφού έχει καλομάθει δίπλα σας!!!:tongue:

Πλάκα πλάκα πως μπορείτε και κοιμάστε όλοι μαζί; Δεν στριμώχνεστε;

Να την δελεάσεις με ένα μεγάλο κρεβάτι δικό της, να το διαλέξει αυτή!

Αλήθεια την κούνια την χρησιμοποιησατε καθόλου ή έμεινε του κουτιού;;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζωπ μου,

Χάρηκα με τα καλά σας νέα από το σχολείο !

Περιμένουμε και τα εξίσου καλά νέα από την Αγγελικούλα !!!!!

Καλέ, σας είπα τα νέα ??? Πρέπει να έχουν γκρεμιστεί οι μισοί φούρνοι τσι Αθήνας (και βάλε!!!!). Μου τηλεφώνησαν από το Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής του ΙΚΑ (επί της Ηπείρου) που είχαμε κλείσει ραντεβού αξιολόγησης -σχετικά με τις λογοθεραπείες του Ν- για τις 12/04 Μ. Πέμπτη και μου το άλλαξαν για την Δευτέρα μεθαύριο (26/03) στις 10 το πρωί !!!!!!!

Δεν έχει ξαναγίνει λέμε ! Άντε να πάμε με το καλό να δω τί θα πουν/εγκρίνουν γιατί το είχα ένα άγχος για την Μεγαλοβδομάδα (αν θα λειτουργούν κανονικά δλδ)... στο Ελλάντα ζούμε, ποτέ δεν ξέρεις !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγά που δεν θα σε έγραφε.... Αφού έχει καλομάθει δίπλα σας!!!:tongue:

Πλάκα πλάκα πως μπορείτε και κοιμάστε όλοι μαζί; Δεν στριμώχνεστε;

μωρέ μια χαρά κοιμόμαστε! αλλά πού θα πάει...θα κοιμηθούμε πάλι σαν αντρόγυνο!!!;)

Να την δελεάσεις με ένα μεγάλο κρεβάτι δικό της, να το διαλέξει αυτή!

Αλήθεια την κούνια την χρησιμοποιησατε καθόλου ή έμεινε του κουτιού;;)

για κάτι μήνες...ψιλά...!τζάμπα λεφτά! η μάνα μου τα έσταξε...

στο 2ο δεν παίρνω κούνια.-

όσο είχα το λίκνο το είχα δίπλα μου κ όλα ο.κ.

μετά την έβαλα στην κούνια της στο δωμάτιό της. κοιμόταν καλά. όταν άρχισε τα δοντάκια όμως, άρχισα τα πέρα δώθε κ ο φέφος θεώρησε καλύτερο να κοιμόμαστε με το παιδί. μαι χαρά την καταβρήκαμε, αλλά καλο είναι να προγραμματίσουμε κ την επάνοδό της στο δωμάτιό της!

κ πρέπει να είναι κ ακριβά. το μάτι μου πάει στα ακριβά! τί κακό!!!!!έχω δει κάτι δωμάτια μούρλια, ρομαντικά!!!!!!τέλεια! είμαι κ κοντά στο αντικείμενο!;)

Ζωπ μου,

Μου τηλεφώνησαν από το Κέντρο Παιδοψυχικής Υγιεινής του ΙΚΑ (επί της Ηπείρου) που είχαμε κλείσει ραντεβού αξιολόγησης -σχετικά με τις λογοθεραπείες του Ν- για τις 12/04 Μ. Πέμπτη και μου το άλλαξαν για την Δευτέρα μεθαύριο (26/03) στις 10 το πρωί !!!!!!!

Δεν έχει ξαναγίνει λέμε ! Άντε να πάμε με το καλό να δω τί θα πουν/εγκρίνουν γιατί το είχα ένα άγχος για την Μεγαλοβδομάδα (αν θα λειτουργούν κανονικά δλδ)... στο Ελλάντα ζούμε, ποτέ δεν ξέρεις !

αυτά που μου είπες στο τηλέφωνο είναι μακριά. πώς λέμε ώπα βρήκες; αυτό! μαρή σε βουνά είναι!:lol:

κοίτα divani και dionysos εντός. το ντιβάνι είναι σε πιο ωραίο μέρος, αλλά...κ το διόνυσος είναι καλό! έχω ακούσει δηλαδή, δεν πήγα.

εγώ θα ρωτήσω μόλις βρω εύκαιρη μια φιλενάδα για το κατιτίς καλύτερο οικονομικά!!!

μάκια μούκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τώρα έκατσα να πάρω μια ανάσα...

Το μεσημέρι σιδέρωσα,έβαλα πλυντήριο,έκανα προεργασία μαγειρέματος,μετά πήγα για δουλειά αλλά και για περπάτημα,πήγα σούπερ μάρκετ και από την στιγμή που επέστρεψα σπίτι δεν βρήκα ησυχία λεπτό...Μαγείρεψα για αύριο για περιστέρη και πεθερικά χταπόδι με μακαρονάκι κοφτό,έψησα κοτόπουλο για μένα,έκοψα και σαλάτα λάχανο-καρότο,μήπως και δεν προλάβω αύριο...Γιατί προβλέπεται πάλι βόλτα με τον μικρό

Η Αφροδίτη που είναι σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

τι κανετε? πουρνο-πουρνο σημερα, εβαλα φακιτσες για την περδικα με μοσχαρακι θα τις φαει και για εμας εχω πλυνει σπανακι απο χτες και θα κανω σπακανορυζο.

Χτες το βραδυ ειδαμε την ταινια Σκοτεινο μυστικο και πλανταξαμε στο κλαμα με τον αντρουλη.

Το πλασμα ειχε κοιμηθει νωρις και κατα τις 11:30 ψιλοξυπνησε και την πειραμε στο κρεβατι, την θηλασα και μετα την βαλαμε αναμεσα μας και την κοιτουσαμε και οι δυο.. παλι κλαμα απο συγκινηση εγω!!!

αχ παναγιτσα μου ποσο ευτυχια μπορει να σου δωσει ενα παιδικο προσωπακι που κοιμαται ακουμποντας το χερακι του επανω στο δικο σου????

Μαγειρεψα νωρις και ετσι μολις ξυπνησει η θεα μου θα την παω βολτα!

φιλακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!! ο μικρος κοιμαται ακομα οποτε πινω το τσαγακι μου και σας λεω το μενου της ημερας :)

για το συζηγο και εμενα σπανακορυζο και για το μικρο μου κοτοσουπα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα. μαρία αυτή η ταινία που ήταν χθες στο μέγκα με το κοριτσάκι με το σύνδρομο ντάουν; πλάνταξα λέμε!!!!πρωτοφανές κοιμήθηκα αργά, ενώ ο φέφος κοιμήθηκε πολύ νωρίς!!!!!

ήταν συναρπαστική ταινία! πολύ συγκινητική!

χθες απόγευμα ήπιαμε το χυμό μας με το καλαμάκι, πήγαμε βόλτα στην αγορά κ αγοράσαμε δώρο για την ανεψιά βιβλία. της πήρα Λυσιστράτη, Βάτραχοι, Άθλους Ηρακλή, Ταξίδι στη χώρα χωρίς σχολεία. δεν θυμάμαι μήπως της πήρα κ άλλο βιβλίο, γιατί μου άρεσαν πολύ! μάλλον πήρα κ ένα ακόμα από τη σειρά με τη διασκευή της Ζαραμπουκα.

μετά πήραμε καλσόν για μαμά, για Σύσα, για ανεψούλα κ εκεί που περίμενα στην ουρά για να πληρώσω...η σύσα ξετρελάθηκε με ένα φορεματάκι ροζ στράπλες με φραμπαλά..."της σύσας είναι, δώσε το, δώρο"!!!οπότε της το αγόρασα κ το χάρηκε πολύ!

εννοείται ότι στο σπίτι το φόρεσε!!!!!

έφαγε κοτόπουλο με ρυζάκι, ήπιε γάλα μόνη της (καλά ακόμα μπουκάλι), αλλά κ αυτό κάτι είναι.

ήπιε γάλα νωρίς κ κοιμήθηκε, ακολούθησε ο μπαμπούλης. εγώ είδα την ταινία στο μέγκα!

σήμερα η μανούλα μου μας έφερε λαλάτζα! το απόγευμα δεν ξέρω τί να μαγειρέψω...πάντως έχω ελάχιστο σίδερο.

φιλούρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Σήμερα απ'ότι βλέπω το σπανακόρυζο έχει την τιμητική του!

Κι εγώ το ίδιο έχω αλλά επειδή δεν έιναι αρκετό έβγαλα απο κατάψυξη και λίγους γίγαντες!

καλο είναι να προγραμματίσουμε κ την επάνοδό της στο δωμάτιό της!

κ πρέπει να είναι κ ακριβά. το μάτι μου πάει στα ακριβά! τί κακό!!!!!έχω δει κάτι δωμάτια μούρλια, ρομαντικά!!!!!!τέλεια! είμαι κ κοντά στο αντικείμενο!

Επιβάλλεται Φεφάκι!

Μην ξεχνάς ότι κοιμάται ανάμεσα σε 2 καπνιστές....

Όσο για τα κρεβάτια κι εμένα αυτά μ'αρεσουν αλλά είναι πανάκριβα ρε γμτ...

Για πες που είδες και τι;;)

Χτες το βραδυ ειδαμε την ταινια Σκοτεινο μυστικο και πλανταξαμε στο κλαμα με τον αντρουλη.

Εγώ το έχω ξαναδεί κι έτσι δεν έκανα το λάθος.... Πολύ δυνατο έργο!

αχ παναγιτσα μου ποσο ευτυχια μπορει να σου δωσει ενα παιδικο προσωπακι που κοιμαται ακουμποντας το χερακι του επανω στο δικο σου????

Δεν μετριέται με τίποτα!

Απερίγραπτο συναίσθημα....


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!!!δυσκολη η χθεσινη μερα απολες τις αποψεις!!!σημερα ξυπνησα με πιο αισιοδοξη διαθεση, ευχαριστησα το θεο που εχει καλα το παιδακι μου και ηρθα για δουλεια. την ειδα και εγω αυτη την ταινια χθες και εκλαιγα απιστετα!!!πωπω ηρωες ειναι οι γονεις που μεγαλωνουν αυτα τα παιδια!!!διπλο μπραβο τους αξιζει. εμεις εχουμε ενα τετοιο παιδακι στην γειτονια. στην αρχη η κορη μου το φοβοταν αλλα της εξηγησα οτι ειναι καλο παιδακι και τωρα τον χαιρεταει και εκεινος ο καημενος χαιρεται παααρα πολυ!!!μετα το τελος της ταινιας την πηρα αγκαλια, την κοιτουσα, την φιλουσα!!!!θα μπω αργοτερα να σχολιασω γιατι εχω λιγη δουλιτσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!

Την εχουμε δει κι εμείς την ταινία,αλλά την παραμονή της πρωτοχρονιάς σε dvd.Τόσο πολύ μου άρεσε,που θυμάμαι και πότε την είδα.

Κάτι τέτοιες ταινίες σκαλίζω στο βίντεο κλαμπ και αφού σας άρεσε,άμα βρίσκω κάτι πραγματικά καλό,θα σας το λέω...

Για σήμερα δεν μαγειρεύω...

Εχω έτοιμα από χθες βραδυ...

Πάλι βόλτες θα κάνουμε.Ο μικρός ήδη γκρινιάζει και κουτουλάει στα τζάμια

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα θα φτιάξω παραγγελιά του Έβιρου, δηλαδή πατάτες, μελιτζάνα, κολοκυθάκι όλα τηγανητά.

Εγώ είδα τη διαφήμιση του "σκοτεινού μυστικού" αλλά μετά ξέχασα να το δω γιατί είχα βάλει άλλο κανάλι.

καλημερα σας!!!!

Kαλημέρα και σε σένα Σαίηλορμουν και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όοοοοοολα τα μαγειροκόριτσα!

Είμαι μία μάνα κουκουβάγια με τα όλα της!

Χθες στο σχολείο κόντεψαν να με πάρουν τα ζουμιά μπροστά στην δασκάλα της κόρης μου, όση ώρα μου μιλούσε γι΄αυτήν! Αχ, το κοριτσάκι μου με κάνει πολύ περήφανη!

Μακάρι όλες να νιώσετε περήφανες για τα παιδιά σας!

Ξεκινάω να διαβάσω τα νέα σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...