Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κορτσουδια

Σήμερα δεν έχει μαγείρεμα. Μαγείρεψε ο άντρας μου χτες το βράδυ.

Μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα φυσικά.

Λατρεύω Σύσα.Είμαι φαν.Τι παιδί είναι αυτό;Μαγειροκόριτσο.

Τα κόκκινα ψιλά τι τα κάνετε;

Εγ εχω κουμπαρά όπου ρίχνω τα ψιλά και ένα κουτί όπου ρίχνω τα κόκκινα ψιλά. Τα οποία κόκκινα είναι 8,5 ευρώ.Πού να τα πάω;Στο σούπερ μάρκετ λέτε να τα πάρουν;

Περιστέρω είδα τη συνταγή για τα τσουρέκια. Πόσες πλεξούδες βγαίνουν με 1 κιλό αλεύρι;

Εγώ έκανα τις Βέφας.Μου έβγαιναν πολύ καλά.

Πώς γίνονται τα σχοινιά για όσες δεν το ξέρετε. Αφού ζυμώσουμε όλα τα υλικά και είναι έτοιμη η ζύμη λιώνουμε το βούτυρο και το έχουμε σε ένα μπώλ.Βουτάμε τα χέρια μας στο βούτυρο και ζύμωνουμε. Μετά τραβάμε τη ζύμη απο κάτω να κολλήσει πάνω στο βούτυρο. Ετσι λίγο λίγο το ενσωματόνουμε στη ζύμη.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερουδιααααααααα!!!κ οπως λεει κ η Ελενη μας μυρισε ανοιξηηηηηηηηηηηηηη!!!!!αχ τι καλα,αυτη η εποχη ειναι η αγαπημενη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κ ναι επιτελους θα γλυτωσουμε κ απο τις ιωσεις γιουπιιιιιιιιιιιιι!!!!

Αννια τι γλυκο πορτοκαλακι ειναι αυτο,νοστιμοοοοοοο χιχιχιχι!!!

μπραβο βρε Μαρακι που τα χεις καταφερει τοσο καλα με τον θηλασμο,κ εγω θα το προσπαθησω!μολις φτανω στις μερες του τοκετου θα κλεισω ραντεβου με την Πατσουρου(ειδικη στα θεματα θηλασμου κ φοβερη παιδιατρο) για να με βοηθησει!μακαρι να εχω κ να παει καλα το θεμα!!!!

λοιπον σημερα θα φαμε ρεβυθια στην γαστρα,γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

kagly81 ηθελα να σου γραψω οτι κ εμεις εχουμε νηστεια απο κρεας κ μαλιστα για 40μερες οταν πεθαινει καποιος δικος μας!κ στα 40ντα του κοιννουμε κ μετα κανουμε τραπεζι με κρεατα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσουδια

Σήμερα δεν έχει μαγείρεμα. Μαγείρεψε ο άντρας μου χτες το βράδυ.

Μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα φυσικά.

εύγε!

Λατρεύω Σύσα.Είμαι φαν.Τι παιδί είναι αυτό;Μαγειροκόριτσο.

εντελώς μαγειροκόριτσο!

Τα κόκκινα ψιλά τι τα κάνετε;

συνήθως τα ρίχνω στην εκκλησία.

Περιστέρω είδα τη συνταγή για τα τσουρέκια. Πόσες πλεξούδες βγαίνουν με 1 κιλό αλεύρι;

Εγώ έκανα τις Βέφας.Μου έβγαιναν πολύ καλά.

Πώς γίνονται τα σχοινιά για όσες δεν το ξέρετε. Αφού ζυμώσουμε όλα τα υλικά και είναι έτοιμη η ζύμη λιώνουμε το βούτυρο και το έχουμε σε ένα μπώλ.Βουτάμε τα χέρια μας στο βούτυρο και ζύμωνουμε. Μετά τραβάμε τη ζύμη απο κάτω να κολλήσει πάνω στο βούτυρο. Ετσι λίγο λίγο το ενσωματόνουμε στη ζύμη.

μερσί για τις πληροφορίες! βέφα δαγκωτό λοιπόν!

καλημερουδιααααααααα!!!κ οπως λεει κ η Ελενη μας μυρισε ανοιξηηηηηηηηηηηηηη!!!!!αχ τι καλα,αυτη η εποχη ειναι η αγαπημενη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κ ναι επιτελους θα γλυτωσουμε κ απο τις ιωσεις γιουπιιιιιιιιιιιιι!!!!

μολις φτανω στις μερες του τοκετου θα κλεισω ραντεβου με την Πατσουρου(ειδικη στα θεματα θηλασμου κ φοβερη παιδιατρο) για να με βοηθησει!μακαρι να εχω κ να παει καλα το θεμα!!!!

λοιπον σημερα θα φαμε ρεβυθια στην γαστρα,γιαμιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!!!

καλημέρα Άννα μου. η Πατσούρου έχει βγάλει 2 βιβλία για το θηλασμό, αν ενδιαφέρεσαι. τα είχα διαβάσει πριν γεννήσω για να είμαι ενήμερη.

αλλά μπορείς να μπεις στο mitrikos thilasmos.com ή κ να κάνεις φρεντ ρηκουέστ στην Αγλαϊα Παπαδήμα στο φ.μπ. (το έκανα κ με βοήθησε πολύ σε απορίες μου σχετικά με την αδερφή μου).

επίσης στο φ.μπ. μπορείς να κάνεις φρεντ ρηκουέστ στον Στέλλιο Παπαβέντση, παιδίατρο κ πιστοποιημένο σύμβουλο θηλασμού (γράφει κ στο φόρουμ δίπλα).

να έχεις υπόψη σου ότι η Πατσούρου έχει πολυ κόσμο.

όλα καλά θα πάνε κ θα δεις ότι όλες έχουμε γάλα, αρκεί μόνο να δίνουμε το στήθος στο μωρό!

Link to comment
Share on other sites

kagly81 ηθελα να σου γραψω οτι κ εμεις εχουμε νηστεια απο κρεας κ μαλιστα για 40μερες οταν πεθαινει καποιος δικος μας!κ στα 40ντα του κοιννουμε κ μετα κανουμε τραπεζι με κρεατα!

Αυτό ακριβώς κάνουμε και μεις.Απλά επειδή είναι αδύνατον ο άντρας μου να κρατήσει 40 μέρες, θα τον κρατήσω μέχρι τα 9μέρα.

Τώρα τι λένε οι άλλοι εγώ θα κάνω αυτά που ξέρω και τέλος.

Σήμερα το πρώι έμπαινα σε ένα ψιλικατζίδικο και είχε τα στρουμφάκια και σε θυμήθηκα.

φιλάκια στουμφομαμά.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μερσί για τις πληροφορίες! βέφα δαγκωτό λοιπόν!

καλημέρα Άννα μου. η Πατσούρου έχει βγάλει 2 βιβλία για το θηλασμό, αν ενδιαφέρεσαι. τα είχα διαβάσει πριν γεννήσω για να είμαι ενήμερη.

αλλά μπορείς να μπεις στο mitrikos thilasmos.com ή κ να κάνεις φρεντ ρηκουέστ στην Αγλαϊα Παπαδήμα στο φ.μπ. (το έκανα κ με βοήθησε πολύ σε απορίες μου σχετικά με την αδερφή μου).

επίσης στο φ.μπ. μπορείς να κάνεις φρεντ ρηκουέστ στον Στέλλιο Παπαβέντση, παιδίατρο κ πιστοποιημένο σύμβουλο θηλασμού (γράφει κ στο φόρουμ δίπλα).

να έχεις υπόψη σου ότι η Πατσούρου έχει πολυ κόσμο.

όλα καλά θα πάνε κ θα δεις ότι όλες έχουμε γάλα, αρκεί μόνο να δίνουμε το στήθος στο μωρό!

την ξερω την Πατσουρου(εχουμε ηδη γνωριστει),μπορει να χει κοσμο αλλα βοηθαει απιστευτα..σε ευχαριστω για τις πληροφορ,θα δω κ αυτα που μου ειπες!

Αυτό ακριβώς κάνουμε και μεις.Απλά επειδή είναι αδύνατον ο άντρας μου να κρατήσει 40 μέρες, θα τον κρατήσω μέχρι τα 9μέρα.

Τώρα τι λένε οι άλλοι εγώ θα κάνω αυτά που ξέρω και τέλος.

Σήμερα το πρώι έμπαινα σε ένα ψιλικατζίδικο και είχε τα στρουμφάκια και σε θυμήθηκα.

φιλάκια στουμφομαμά.

χαχαχαχα μα ειναι να μην με θυμαστε,θα βλεπετε στρουμφακια κ θα σας ερχομαι αυτοματα στο μυαλλο:tongue::tongue::tongue::tongue:


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αυτος ο ηλιος μας εχει ξελογιασει:tongue::tongue::tongue:

ολο εξω ειμαστε.

Χθες ήμασταν εξω μεχρι τις 2 το μεσημερι και μετα αφου ταισα-κοιμησα θησαυρο,

επλυνα τα πατζουρια μεσα εξω....στο μεγαλο μπαλκονι και τωρα μου μεινα τα 2 πισω...επλυνα μπαλκονι ,καρεκλες-τραπεζι..μιας και τωρα ειναι ζεστουλα και θα καθομαστε εξω σιγα σιγα.

Χθες ειχα μαγειρεψει ψαροσουπα για θησαυρο και για μας μπριαμ.

Σημερα εφτιαξα ταλιατελες με κιμα μοσχαρισιο για τον θησαυρουλη μου

και για μας μακαρονια με κοκκινη σαλτσα και πιπεριες.

Φευγω,παω να ετοιμαστω και να βγουμε και παλι βολτουλα!!!!!

Σας γλυκοφιλω!!!!!;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου επιτελους ζεστη πως μου εφτιαξε την διαθεση αυτος ο καιρος δεν λεγετε...Σημερα θα κανω φασολακια..Μπραβο στην συσα που εκοψε το νερο-μπιμπερο!!Εμεις νερο πινουμε πολυ καιρο σε ποτηρακι αλλα το γαλα μονο σε μπιμπερο το πινει μονος του στην κουνια ναρκωνετε και πεφτει ξερος...Ελπιζω μεχρι το καλοκαιρι να το κοψουμε...


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δηλώνω παρούσα! Τρέχω και δεν φθάνω - επαγγελματικός οργασμός, δουλειές στο σπίτι, υποχρεώσεις με τον μικρό. Και πιασμένη από το γυμναστήριο (ΝΑΙ, ΞΕΚΙΝΗΣΑ! ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ?).

Στην ενημέρωση τριμήνου, η δασκάλα μου είπε τα καλύτερα για τον μοναχογιό μου. Συγκίνηση...

Θα ξαναμπώ στην πρώτη ευκαιρία.

Σας φιλώ όλες!

υ.γ. Μα που είναι η Φούμπι??????

έντιτ : Βρε κορίτσια μου, για δείτε αυτά - http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2333975&postcount=5

και

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2331958&postcount=12

Ευχαριστωωωωώ!!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δηλώνω παρούσα! Τρέχω και δεν φθάνω - επαγγελματικός οργασμός, δουλειές στο σπίτι, υποχρεώσεις με τον μικρό. Και πιασμένη από το γυμναστήριο (ΝΑΙ, ΞΕΚΙΝΗΣΑ! ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ?).

Στην ενημέρωση τριμήνου, η δασκάλα μου είπε τα καλύτερα για τον μοναχογιό μου. Συγκίνηση...

Θα ξαναμπώ στην πρώτη ευκαιρία.

Σας φιλώ όλες!

υ.γ. Μα που είναι η Φούμπι??????

xilia μπραβο κ για τα δυο!!!thumbsup.asp


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζωπυρον μια χαρα σε βρισκω με το γυμναστηριο να δεις που μολις συνηθησεις και δεν θα εισαι πιασμενη το πως θα σου ανεβαζει την διαθεση η γυμναστικη!!Συγχαρητηρια στο ζωπυρακι!!!!Η φουμπι δεν εχει ιντερνετ για αυτο απουσιαζει


:-D

Link to comment
Share on other sites

Α γι΄αυτό λες να έχει σεληνιαστεί και ο χάμπυ μου και είμαστε μες την φαγωμάρα από χθες?????

Mην το γελάς καθόλου Αγγελική!!!

Που να με δεις εμένα! Μην του μιλάτε του παιδιού από νεύρα και πολύ Μάρθα Βούρτση από διάθεση!!!!:lol::lol::lol:

Χθες σε είδα στον ύπνο μου κι ας μην σε έχω γνωρίσει!

Φέφη το κάνω συνέχεια με τα λαχανικά! Τα καθαρίζω, τα πλενω, τα κόβω, τα αφήνω να στεγνώσουν και τα βάζω κατάψυξη.

Το ίδιο κάνω με άνηθο, μαιντανό, σελινο και τα έχω πάντα έτοιμα και φρέσκα! Σώθηκα σε λέω!;)

Πώς γίνονται τα σχοινιά για όσες δεν το ξέρετε. Αφού ζυμώσουμε όλα τα υλικά και είναι έτοιμη η ζύμη λιώνουμε το βούτυρο και το έχουμε σε ένα μπώλ.Βουτάμε τα χέρια μας στο βούτυρο και ζύμωνουμε.

Μετά τραβάμε τη ζύμη απο κάτω να κολλήσει πάνω στο βούτυρο. Ετσι λίγο λίγο το ενσωματόνουμε στη ζύμη.

Μια παρένθεση....

Ετσι ακριβώς γίνεται όπως το λές, αλλά δοκίμασε την ώρα που βάζεις το βούτυρο να μην το ζυμώνεις όπως το ψωμί...Πιάνε τη ζύμη σαν να πνίγεις κάτι:rolleyes:! Ετσι γίνεται ίνες ίνες!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

kalhemra και απο μενα!! εδω τριγυρω ειμαι, σηκωθηκα εκανα μερικες δουλιτσες, ξυπνησε το παιδι και εκλαιγε δεν ξερω γιατι, μετα εφαγε παιξαμε και μετα απο καμια ωρα υπνο! τωρα μαζεψα σκονες και τιναξα χαλακια και εριξα και ενα γερο σφουγγαρισμα.

Για μαμ, εχει βγει εξω η νονα, θα φερει κανα ψαρακι και θα κανουμε και χορτα βραστα σαλατα.

μπραβο βρε Μαρακι που τα χεις καταφερει τοσο καλα με τον θηλασμο,κ εγω θα το προσπαθησω!μολις φτανω στις μερες του τοκετου θα κλεισω ραντεβου με την Πατσουρου(ειδικη στα θεματα θηλασμου κ φοβερη παιδιατρο) για να με βοηθησει!μακαρι να εχω κ να παει καλα το θεμα!!!!

αννακι μου εκτος απο την πατσουρου που την ξερω και την εχω διαβασει θα εχεις και την δικη μου βοηθεια σε οτι χρειαστεις!

Απλα κοιτα να ενημερωθεις και να διαβασεις τα παντα για το θηλασμο και διπλα στο παρεντς εχει πολυ πραγμα!!

καλημέρα Άννα μου. η Πατσούρου έχει βγάλει 2 βιβλία για το θηλασμό, αν ενδιαφέρεσαι. τα είχα διαβάσει πριν γεννήσω για να είμαι ενήμερη.

αλλά μπορείς να μπεις στο mitrikos thilasmos.com ή κ να κάνεις φρεντ ρηκουέστ στην Αγλαϊα Παπαδήμα στο φ.μπ. (το έκανα κ με βοήθησε πολύ σε απορίες μου σχετικά με την αδερφή μου).

επίσης στο φ.μπ. μπορείς να κάνεις φρεντ ρηκουέστ στον Στέλλιο Παπαβέντση, παιδίατρο κ πιστοποιημένο σύμβουλο θηλασμού (γράφει κ στο φόρουμ δίπλα).

να έχεις υπόψη σου ότι η Πατσούρου έχει πολυ κόσμο.

όλα καλά θα πάνε κ θα δεις ότι όλες έχουμε γάλα, αρκεί μόνο να δίνουμε το στήθος στο μωρό!

σωστη!!!!!

Δηλώνω παρούσα! Τρέχω και δεν φθάνω - επαγγελματικός οργασμός, δουλειές στο σπίτι, υποχρεώσεις με τον μικρό. Και πιασμένη από το γυμναστήριο (ΝΑΙ, ΞΕΚΙΝΗΣΑ! ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ?).

Σας φιλώ όλες!

σε φιλουμε και εμεις! καλη αρχη στο gym!!

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι να σου ζητήσω μια χάρη;

Επειδή έχασα την συνταγή για τις μπάρες και μου άρεσαν πάρα πολύ και θέλω να τις ξανακάνω, μηπως μπορείς να ξαναβάλεις την συνταγή;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...