Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κορίτσια δείτε αυτό το βιντεάκι. Το βρήκα πολύ όμορφο και συνοψίζει όλη την διαδικασία της σύλληψης μέχρι την γέννηση ενός μωρού!

http://www.iatropedia.com/articles/read/1402


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλή ξεκούραση έλεν! περαστικά σου!

αγγελική μη σε κολάζω! αυτό ήταν μεζές! έχω ολόλκηρο κέητεριγκ σε ατάκες! αλλά δεν θα πάρω...μπούκωσα!

το βιντεάκι από το πρωί που το βρίσκω μπροστά μου δεν μου ανοίγει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τελικά καταστάλαξα σε αυτό το μοντέλο θα πάω σε κανένα μαγαζί να το δω και από κοντά..Πάντως από τις περιγραφές φαίνεται καλό για τα λεφτά του

http://www.apothema.gr/Product/5-1-43-62469/Morris/AFI-76745.html


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

λιακάδα κ σήμερα!

πολλή ησυχία στο καφέ μας!

να σας πω τα ευχάριστα νέα μας...νεράκι πίνουμε από την κούπα με καλαμάκι!!!!!γιέεεεεεεεε!!!!!!

κ το γάλα μας στο μπιμπερό το κρατάμε μόνες μας επιτέλους εδώ κ 2 μέρες! ντούπι!!!!!!

είπα κ στην πεθερά μου να το προσπαθήσει...θα μου πει το απόγευμα πώς τα πήγαν!!!

πάντως δεν μπαίνω καν στη λογική να της πάρω εκπαιδευτικό ποτήρι!

θα πίνει από την κούπα νεράκι κ χυμό.

σταδιακά κ αφού κατακτήσουμε πλήρως το καλαμάκι θα της κόψω κ το μπιμπερό-που ομολογώ το άργησα!- κ θα πίνει γάλα από την κούπα!

τελικά ήταν στο χέρι μου κ δεν το καταλάβαινα!

στην αρχή έκανε νάζια με το γάλα, γιατί ήθελε να της κρατάω εγώ το μπιμπερό, αλλά όταν είδε ότι της άφηνα το μπουκάλι στην άκρη, το άρπαξε κ το σήκωσε μόνη της!

η σουλτάνα!

πάντως το καλαμάκι την διασκεδάζει!

κ επειδή την επιβράβευσα πήραμε στις γιαγιάδες μας κ το είπαμε κ έκανε μεγάλες χαρές που την παίνευα στο τηλέφωνο. πήρε λοιπόν το τηλέφωνο από τα χέρια μου κ τραγούδαγε στις γιαγιάδες κ μετά το εξιστορούσε με τα δικά της λόγια...!!!!!!!!

περήφανη μάνα, αν κ αργάμιση!!!!!

κατά τα άλλα, χθες με το που μπήκαμε σπίτι, μου ζήτησε η κοράκλα τραχανά, τον οποίο κ της έκανα. έφαγε ένα βαθύ πιάτο! στο καπάκι μου ζήτησε ποπ κορν. είχε περισσέψει από χθες! έτρψωγε κ μαγείρευε! (τελικά η κόρη μου δικαιωματικά ανήκει στο μαγειροκαφέ, όχι εγώ), διαβάσαμε το κουνελάκι που πάει σχολείο, ζωγραφίσαμε, μετά σκόρπισε σε όλο το σαλόνι τα φρουτάκια της, μετά πήραμε σκόνες (δεν πήγαινε άλλο), μετά ξαναφάγαμε λίγο τραχανά, μετά έκανε ντουζάκι η μανούλα, μετά ετοίμασε σαλάτα η μανούλα για την ίδια κ τον μπαμπούλη (λάχανο, άνηθο, τόνο, κεφαλοτύρι, μαγιονέζα=μούρλια), αφού είχε πλύνει το άπαν σύμπαν από πιάτα, κατσαρόλια, τάπερ!!!!!

έριξα κ ένα απλό σφουγγάρισμα, μετά γάλα κ νάνι η σύσα με τη μαμά!!!!

το πρωί η μαμά καθάρισε τη μικρή τουαλέτα, έπλυνε τα πάντα πάλι, συμμάζεψα κρεβάτι, ριχτάρια κ έφυγα κιουρία στη δουλειά!!!!

κ σήμερα έχουμε παστίτσιο! είπαμε δεν πετάμε τίποτα!

για αύριο είπα στη μανούλα μου να μας φέρει λαλάντζα!

το απόγευμα θέλω να πάω αγορά για καλσόν κ δωράκι ανεψιάς που γιορτάζει την Κυριακή. σε βιβλίο-α προσανατολίζομαι!!!!!

αυτά τα ολίγα...

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι ερημια σημερα...

Μυρίσατε άνοιξη και την κοπανήσατε καλέ;

Χθες πήγα τελικά οδοντίατρο και ήμου κιουρία!!!:tongue:

Υπάρχει μια περίπτωση να γλιτώσω την απονεύρωση... για να δούμε!

Για σήμερα έκανα μακαρόνια με κιμά γιατί πίαστηκα με σαλάτες. Εβρασα καρότα, μπρόκολο, επλυνα αντίδια για να τα κάνω μόλις πάω και έβαλα κομμένα καροτά στην κατάψυξη..

Φέφη θα μάθει σιγά σιγά το παιδί... Εδώ τα περισσότερα μέχρι 4-5 χρονών πίνουν γάλα με το μπιμπερό... Αφού το ξεκίνησε θα το κόψει μόνη της!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Έβαλα φακές να γίνονται και σε λίγο θα φτιάξω κάτι για το σχολείο.

Σήμερα έχουμε μια συνάντηση για τους γονείς να δοκιμάσουμε λέει διεθνή κουζίνα η μία από τα χεράκια της άλλης και να μας κεράσουν καφέ. Γι' αυτό μας έδωσαν ένα χαρτί που γράφει ότι, όποιος μπορεί να πάει κάτι από τη χώρα του. Έλα όμως, που εγώ είχα ξεχάσει εντελώς ότι είναι για σήμερα και το ξαναείδα το χαρτί τυχαία χτες το βράδυ. Τελευταία ώρα δεν έχω και πολλά υλικά στο σπίτι, γι' αυτό ήμουν ανάμεσα σε γαλατόπιτα και λουκουμάδες. Τώρα σκέφτομαι να κάνω λουκουμάδες, ώστε να κρατήσω ένα μέρος τους για τον άντρα μου και στο σχολείο που θα πάω να έχω κι εγώ κάτι να τρώω γιατί νηστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Μπήκε η άνοιξη... δεν ξέρω τί μου φταίει ακριβώς... αλλά ΕΓΩ δεν είμαι στα καλά μου, έχω νέυρα, πολλά νεύρα ! Αισθάνομαι σαν εκείνα τα ηφαίστεια που ακούνε να έρχεται η έκρηξη... μόνο ελπίζω να μου περάσει σύντομα και να μην την πληρώσει (πάλι) ο καλός μου !

Ευτυχώς τα τέκνα μου είναι καλά !

Φαγάκι δεν ξέρω τί να φτιάξω.... έλεγα μήπως κάνω ένα σπανακόρυζο που έχουμε καιρό να το φάμε !

Αφροδίτη,

Δες λίγο κι αυτό το καινούριο που διαφημίζει της phillips νομίζω είναι που δεν αλλάζεις θερμοκρασία ???? τσιμπάει λίγο στην τιμή βέβαια. Μου έχουν πει ότι είναι καλό !

Για πρέσσα δεν το σκέφτεσαι συμπεθέρα ???? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπήκε η άνοιξη... δεν ξέρω τί μου φταίει ακριβώς... αλλά ΕΓΩ δεν είμαι στα καλά μου, έχω νέυρα, πολλά νεύρα ! Αισθάνομαι σαν εκείνα τα ηφαίστεια που ακούνε να έρχεται η έκρηξη...

Μήπως η πανσέληνος κάντυ μου;;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειρισσούλες!!

Τι ερημιές είναι αυτές;

Πού είναι οι υπόλοιπες;

Αχ η Φούμπι μας μου έχει λειψει πολύ!

Φέφη απολαμβάνω να διαβάζω νέα Σύσας!Είναι τρομερή!Κι εσυ τι αγχώνεσαι με το μπιμπερό και τα ποτηράκια;όπως λέει και η Ελένη πολλά παιδιά φτάνουν στα 5 για να το κόψουν.Οχι ότι είναι κι ό,τι καλύτερο...Αλλά μικρούλα είναι ακόμα η...σουλτάνα!!(Μου άρεσε έτσι που την αποκάλεσες)

Σήμερα φτιάχνω μοσχαρόσουπα του μικρού,χθες βράδυ έκανα αρακά με αρκετά λαχανικά μέσα για τον περιστέρη,αλλά και τα πεθερικά.Κι η διαιτώμενη θα φάει μοσχαρίσια μπριζολίτσα από χθες

Δεν ανεβαίνω στη ζυγαριά!

Κρατάω χαρακτήρα...

Την έχω καταχωνιάσει...

Εχουμε υπέροχη λιακάδα και μόλις γίνει το φαγάκι του μικρού θα τον βγάλω καροτσάδα

Είδα και λίγο από μια ωραία ταινία το πρωί...Την διάλεξα τυχαία στο βίντεο κλαμπ.Παίζει η Ελεν Μίρεν.

"Ερωτική ψύχωση"ο ελληνικός τίτλος,ατυχής η μετάφραση

Ο αυθεντικός είναι The Roman Spring of Mrs Stone και βασίζεται σε νουβελα του Τένεσσι Ουίλιαμς

Και είναι πάρα πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Δεν έχω διαβάσει κανένα νέο σας γιατί μπήκα βιαστηκά να σας πω μία καλημέρα και να φύγω για το σχολείο την Κωνσταντίνας που παίρνουμε σήμερα βαθμούς!

Σήμερα υποσχέθηκα στην ζουζούνα μου να φτιάξω κοτομπουκιές με πατατούλες τηγανιτές το μεσημέρι που είναι από τα αγαπημένα της φαγητά!

Φιλάκια, πάω να δω αν θα προλάβω να διαβάσω κανένα νέο σας πριν φύγω..........


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

λιακάδα κ σήμερα!

πολλή ησυχία στο καφέ μας!

να σας πω τα ευχάριστα νέα μας...νεράκι πίνουμε από την κούπα με καλαμάκι!!!!!γιέεεεεεεεε!!!!!!

κ το γάλα μας στο μπιμπερό το κρατάμε μόνες μας επιτέλους εδώ κ 2 μέρες! ντούπι!!!!!!

Με το καλαμάκι πίνει το νερό και τον χυμό του και ο Χρήστος! Μπράβο στην Συσάρα!!!!

είπα κ στην πεθερά μου να το προσπαθήσει...θα μου πει το απόγευμα πώς τα πήγαν!!!

πάντως δεν μπαίνω καν στη λογική να της πάρω εκπαιδευτικό ποτήρι!

θα πίνει από την κούπα νεράκι κ χυμό.

σταδιακά κ αφού κατακτήσουμε πλήρως το καλαμάκι θα της κόψω κ το μπιμπερό-που ομολογώ το άργησα!- κ θα πίνει γάλα από την κούπα!

τελικά ήταν στο χέρι μου κ δεν το καταλάβαινα!

στην αρχή έκανε νάζια με το γάλα, γιατί ήθελε να της κρατάω εγώ το μπιμπερό, αλλά όταν είδε ότι της άφηνα το μπουκάλι στην άκρη, το άρπαξε κ το σήκωσε μόνη της!

η σουλτάνα!

πάντως το καλαμάκι την διασκεδάζει!

Εμένα έχει μάθει και κάνει και μπουρμπουλήθρες ο μούργος μου!

κ επειδή την επιβράβευσα πήραμε στις γιαγιάδες μας κ το είπαμε κ έκανε μεγάλες χαρές που την παίνευα στο τηλέφωνο. πήρε λοιπόν το τηλέφωνο από τα χέρια μου κ τραγούδαγε στις γιαγιάδες κ μετά το εξιστορούσε με τα δικά της λόγια...!!!!!!!!

περήφανη μάνα, αν κ αργάμιση!!!!!

Ποτέ δεν είναι αργά καλή μου Φεφούλα!

κατά τα άλλα, χθες με το που μπήκαμε σπίτι, μου ζήτησε η κοράκλα τραχανά, τον οποίο κ της έκανα. έφαγε ένα βαθύ πιάτο! στο καπάκι μου ζήτησε ποπ κορν. είχε περισσέψει από χθες! έτρψωγε κ μαγείρευε! (τελικά η κόρη μου δικαιωματικά ανήκει στο μαγειροκαφέ, όχι εγώ), διαβάσαμε το κουνελάκι που πάει σχολείο, ζωγραφίσαμε, μετά σκόρπισε σε όλο το σαλόνι τα φρουτάκια της, μετά πήραμε σκόνες (δεν πήγαινε άλλο), μετά ξαναφάγαμε λίγο τραχανά, μετά έκανε ντουζάκι η μανούλα, μετά ετοίμασε σαλάτα η μανούλα για την ίδια κ τον μπαμπούλη (λάχανο, άνηθο, τόνο, κεφαλοτύρι, μαγιονέζα=μούρλια), αφού είχε πλύνει το άπαν σύμπαν από πιάτα, κατσαρόλια, τάπερ!!!!!

έριξα κ ένα απλό σφουγγάρισμα, μετά γάλα κ νάνι η σύσα με τη μαμά!!!!

το πρωί η μαμά καθάρισε τη μικρή τουαλέτα, έπλυνε τα πάντα πάλι, συμμάζεψα κρεβάτι, ριχτάρια κ έφυγα κιουρία στη δουλειά!!!!

κ σήμερα έχουμε παστίτσιο! είπαμε δεν πετάμε τίποτα!

για αύριο είπα στη μανούλα μου να μας φέρει λαλάντζα!

το απόγευμα θέλω να πάω αγορά για καλσόν κ δωράκι ανεψιάς που γιορτάζει την Κυριακή. σε βιβλίο-α προσανατολίζομαι!!!!!

αυτά τα ολίγα...

φιλούρες!

Καλημέρα!!!

Τι ερημια σημερα...

Μυρίσατε άνοιξη και την κοπανήσατε καλέ;

Χθες πήγα τελικά οδοντίατρο και ήμου κιουρία!!!:tongue:

Υπάρχει μια περίπτωση να γλιτώσω την απονεύρωση... για να δούμε!

εύχομαι να την γλυτώσεις τελικά!

Για σήμερα έκανα μακαρόνια με κιμά γιατί πίαστηκα με σαλάτες. Εβρασα καρότα, μπρόκολο, επλυνα αντίδια για να τα κάνω μόλις πάω και έβαλα κομμένα καροτά στην κατάψυξη..

Φέφη θα μάθει σιγά σιγά το παιδί... Εδώ τα περισσότερα μέχρι 4-5 χρονών πίνουν γάλα με το μπιμπερό... Αφού το ξεκίνησε θα το κόψει μόνη της!

Καλημέρα κορίτσια.

Έβαλα φακές να γίνονται και σε λίγο θα φτιάξω κάτι για το σχολείο.

Σήμερα έχουμε μια συνάντηση για τους γονείς να δοκιμάσουμε λέει διεθνή κουζίνα η μία από τα χεράκια της άλλης και να μας κεράσουν καφέ. Γι' αυτό μας έδωσαν ένα χαρτί που γράφει ότι, όποιος μπορεί να πάει κάτι από τη χώρα του. Έλα όμως, που εγώ είχα ξεχάσει εντελώς ότι είναι για σήμερα και το ξαναείδα το χαρτί τυχαία χτες το βράδυ. Τελευταία ώρα δεν έχω και πολλά υλικά στο σπίτι, γι' αυτό ήμουν ανάμεσα σε γαλατόπιτα και λουκουμάδες. Τώρα σκέφτομαι να κάνω λουκουμάδες, ώστε να κρατήσω ένα μέρος τους για τον άντρα μου και στο σχολείο που θα πάω να έχω κι εγώ κάτι να τρώω γιατί νηστεύω.

Ότι κι αν κάνεις Εβιράκι είμαι σίγουρη ότι θα τους εντυπωσιάσεις!

Μήπως η πανσέληνος κάντυ μου;;)

Α γι΄αυτό λες να έχει σεληνιαστεί και ο χάμπυ μου και είμαστε μες την φαγωμάρα από χθες?????

Καλημέρα μαγειρισσούλες!!

Τι ερημιές είναι αυτές;

Πού είναι οι υπόλοιπες;

Αχ η Φούμπι μας μου έχει λειψει πολύ!

Κι εμάς!

Φέφη απολαμβάνω να διαβάζω νέα Σύσας!Είναι τρομερή!Κι εσυ τι αγχώνεσαι με το μπιμπερό και τα ποτηράκια;όπως λέει και η Ελένη πολλά παιδιά φτάνουν στα 5 για να το κόψουν.Οχι ότι είναι κι ό,τι καλύτερο...Αλλά μικρούλα είναι ακόμα η...σουλτάνα!!(Μου άρεσε έτσι που την αποκάλεσες)

Σήμερα φτιάχνω μοσχαρόσουπα του μικρού,χθες βράδυ έκανα αρακά με αρκετά λαχανικά μέσα για τον περιστέρη,αλλά και τα πεθερικά.Κι η διαιτώμενη θα φάει μοσχαρίσια μπριζολίτσα από χθες

Δεν ανεβαίνω στη ζυγαριά!

Κρατάω χαρακτήρα...

Την έχω καταχωνιάσει...

και πολύ άργησες:rolleyes:

Εχουμε υπέροχη λιακάδα και μόλις γίνει το φαγάκι του μικρού θα τον βγάλω καροτσάδα

Έτσι να βγείτε να μαζέψετε ηλιάκο!

Είδα και λίγο από μια ωραία ταινία το πρωί...Την διάλεξα τυχαία στο βίντεο κλαμπ.Παίζει η Ελεν Μίρεν.

"Ερωτική ψύχωση"ο ελληνικός τίτλος,ατυχής η μετάφραση

Ο αυθεντικός είναι The Roman Spring of Mrs Stone και βασίζεται σε νουβελα του Τένεσσι Ουίλιαμς

Και είναι πάρα πολύ καλό!

τελικά δεν είχατε γράψει τόσα πολλά και σας πρόλαβα!

Αν δεν ξαναμπώ τα λέμε αύριο κορίτσια!!

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι ερημια σημερα...

Μυρίσατε άνοιξη και την κοπανήσατε καλέ;

έλα ντε!

Χθες πήγα τελικά οδοντίατρο και ήμου κιουρία!!!:tongue:

Υπάρχει μια περίπτωση να γλιτώσω την απονεύρωση... για να δούμε!

μακάρι να την σκαπουλάρεις!;)

Για σήμερα έκανα μακαρόνια με κιμά γιατί πίαστηκα με σαλάτες. Εβρασα καρότα, μπρόκολο, επλυνα αντίδια για να τα κάνω μόλις πάω και έβαλα κομμένα καροτά στην κατάψυξη..

απλά τα έπλυνες, έκοψες κ τα καταψύχεις; ωραίο. δεν το σκέφτηκα ποτέ!:o

Φέφη θα μάθει σιγά σιγά το παιδί... Εδώ τα περισσότερα μέχρι 4-5 χρονών πίνουν γάλα με το μπιμπερό... Αφού το ξεκίνησε θα το κόψει μόνη της!

μερικά αργούν. το δικό μου εγώ το παραχάιδευα! χθες σε συζήτηση με την αδερφή μου κατάλαβα ότι εγώ άργησα, όχι το παιδί!κ όντως το παιδί μου με επιβεβαίωσε! μια χαρά τα καταφέρνει! εντάξει κάνει κ 2-3 μπουρμπουλήθρες στο νερό, αλλά μια χαρά! θα το μάθουμε!:tongue:

Καλημέρα κορίτσια.

Έβαλα φακές να γίνονται και σε λίγο θα φτιάξω κάτι για το σχολείο.

Σήμερα έχουμε μια συνάντηση για τους γονείς να δοκιμάσουμε λέει διεθνή κουζίνα η μία από τα χεράκια της άλλης και να μας κεράσουν καφέ. Γι' αυτό μας έδωσαν ένα χαρτί που γράφει ότι, όποιος μπορεί να πάει κάτι από τη χώρα του. Έλα όμως, που εγώ είχα ξεχάσει εντελώς ότι είναι για σήμερα και το ξαναείδα το χαρτί τυχαία χτες το βράδυ. Τελευταία ώρα δεν έχω και πολλά υλικά στο σπίτι, γι' αυτό ήμουν ανάμεσα σε γαλατόπιτα και λουκουμάδες. Τώρα σκέφτομαι να κάνω λουκουμάδες, ώστε να κρατήσω ένα μέρος τους για τον άντρα μου και στο σχολείο που θα πάω να έχω κι εγώ κάτι να τρώω γιατί νηστεύω.

λουκουμάδες! μέηντ μπάη Ελληνίδα χρυσοχέρα!:)

Καλημέρα !

Μπήκε η άνοιξη... δεν ξέρω τί μου φταίει ακριβώς... αλλά ΕΓΩ δεν είμαι στα καλά μου, έχω νέυρα, πολλά νεύρα ! Αισθάνομαι σαν εκείνα τα ηφαίστεια που ακούνε να έρχεται η έκρηξη... μόνο ελπίζω να μου περάσει σύντομα και να μην την πληρώσει (πάλι) ο καλός μου !

βαθειά ανάσα! θα περάσει!

Ευτυχώς τα τέκνα μου είναι καλά !

αυτό είναι η βάση για να ανέβεις!

Φαγάκι δεν ξέρω τί να φτιάξω.... έλεγα μήπως κάνω ένα σπανακόρυζο που έχουμε καιρό να το φάμε !

μάκια!

μόλις βρω λιγάκι χρόνο θα ψάξω για αυτό που είπαμε.

Καλημέρα μαγειρισσούλες!!

Τι ερημιές είναι αυτές;

Πού είναι οι υπόλοιπες;

μάλλον βολτάρουν!

Αχ η Φούμπι μας μου έχει λειψει πολύ!

κ εμένα, αλλά διστάζω να πάρω τηλέφωνο...ίσως αργότερα!

Φέφη απολαμβάνω να διαβάζω νέα Σύσας!Είναι τρομερή!Κι εσυ τι αγχώνεσαι με το μπιμπερό και τα ποτηράκια;όπως λέει και η Ελένη πολλά παιδιά φτάνουν στα 5 για να το κόψουν.Οχι ότι είναι κι ό,τι καλύτερο...Αλλά μικρούλα είναι ακόμα η...σουλτάνα!!(Μου άρεσε έτσι που την αποκάλεσες)

κ σουλτάνα είναι κ χανούμ! έχει να μοιάσει!

Σήμερα φτιάχνω μοσχαρόσουπα του μικρού,χθες βράδυ έκανα αρακά με αρκετά λαχανικά μέσα για τον περιστέρη,αλλά και τα πεθερικά.Κι η διαιτώμενη θα φάει μοσχαρίσια μπριζολίτσα από χθες

Δεν ανεβαίνω στη ζυγαριά!

Κρατάω χαρακτήρα...

Την έχω καταχωνιάσει...

εύγε κ για τα φαγητά κ για το χαρακτήρα! άψογη!

Εχουμε υπέροχη λιακάδα και μόλις γίνει το φαγάκι του μικρού θα τον βγάλω καροτσάδα

Είδα και λίγο από μια ωραία ταινία το πρωί...Την διάλεξα τυχαία στο βίντεο κλαμπ.Παίζει η Ελεν Μίρεν.

"Ερωτική ψύχωση"ο ελληνικός τίτλος,ατυχής η μετάφραση

Ο αυθεντικός είναι The Roman Spring of Mrs Stone και βασίζεται σε νουβελα του Τένεσσι Ουίλιαμς

Και είναι πάρα πολύ καλό!

θα πω στον φέφο να την κατεβάσει!

Κορίτσια καλημέρα!

Δεν έχω διαβάσει κανένα νέο σας γιατί μπήκα βιαστηκά να σας πω μία καλημέρα και να φύγω για το σχολείο την Κωνσταντίνας που παίρνουμε σήμερα βαθμούς!

Σήμερα υποσχέθηκα στην ζουζούνα μου να φτιάξω κοτομπουκιές με πατατούλες τηγανιτές το μεσημέρι που είναι από τα αγαπημένα της φαγητά!

Φιλάκια, πάω να δω αν θα προλάβω να διαβάσω κανένα νέο σας πριν φύγω..........

σνίτσελ δηλαδή με τηγανητές πατάτες! γιάμι!καιρό έχω να κάνω...

θα πάρεις χαρά σήμερα φιλενάδα! τί καμάρι να παίρνεις βαθμούς!!!!

γλυκό φιλάκι στο μαγουλάκι της!!!! είμαι σίγουρη ότι θα τραγουδάς την κουκουβάγια σήμερα το μεσημέρι μαγειρεύοντας!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...